particuliere bestedingen bepalen roei van de overheidsuitgaven aL Unigro (VIVO) denkt aan beursnotering 0 Schadeverzekeraars willen ombudsman Japanners financieren misschien R'dams wereldhandelscentrum EEG gaat zich actiever bezighouden met multinationale concerns rof. Goudzwaard antwoordt prof. Van Muiswinkel f van de Kleinkunstacademie J-orkest speelt in iam en Amsterdam Lof voor Haitink als operadirigent Wereldpremière op gratis concert Wij ontvingen Ned. Fondsen in New York DOW JONES INDEX New York goed prijshoudend s,s «a /KWARTET WOENSDAG 14 JUNI 1972 Financiën/Economie TPXOUS13 K15 Omzet dit jaar ruim f 200 min UTRECHT Unigro, deel uitmakende van de VTVO-groep, gaat voor het eerst over tot publikatie van haar jaarverslag. Dit teneinde een introduktie van de aandelen ter beurze over enkele jaren voor te bereiden. een stijlvolle bijdrage heeft ifessor Van Muiswinkel in luw van j.l. zaterdag enkele :ische kanttekeningen «laatst bij mijn artikel over sprong uit de cirkel'. Graag ik puntsgewijs op zijn angrijkste bedenkingen aan. m te beginnen: prof. van Muiswinkel en ik het meer met elkaar eens dan sommige neden in zijn artikel suggereren. Wij bea- beide, dat er in Nederland sprake is van structurele overbesteding, d.w.z.: dat de ipraken van particuliere en collectieve be ngen op ons nationale produkt zo groot dat ze de neiging hebben dat nationale jukt voortdurend te overtreffen. Ook zien beiden deze omstandigheid als belangrijke iak voor ons huidige inflatoire klimaat, beamen ook, dat een groei van het reëel hikbare inkomen per hoofd van de bevol- in de toekomst zou dienen achter te n bij het reële nationale inkomen, juist daardoor op een niet-inflatoire wijze ruim- krijgen voor een (eventueel) noodzakelij- erdere opmars van de publieke voorzienin- in de samenleving. Tenslotte is, wanneer ollega Van Muiswinkel goed begrepen heb. ook in zijn gedachtengang gewenst, het prijs- en inkomensbeleid aan dit doel me- ienstbaar te maken; zij het, dat hij bij een lerkelijk minder strakke aanpak uitkomt waar ik bij uitkom. ieel ds eigenlijke verschil ligt bij de vraag, fo Ie beoordeling van dit door ons beide inde teveel aan nationale bestedingen een teveel, dat thans conjunctureel versluierd is door een tijdelijke werkeloosheid en een terugval van de particuliere investeringen we nu in de eerste plaats onze aandacht moeten vestigen op de sterke uitloop van de collectieve voorzieningen in de laatste jaren, ofwel juist bij de hardheid van de particuliere bestedingsdrang van dit ogenblik. Ik geef ons geschilpunt nu iets ander weer dan dr. Van Muiswinkel het daad. Ik erken nl. gaarne met hem, dal in de acshter ons liggende jaren de collectieve bestedingen een markante stijging hebben vertoond, vooral wanneer we de sociale uitkeringen er bij rekenen. Ook beaam ik, dat deze invloed uit het verleden doorloopt tot in het heden, en dus onze huidige inflatie gedeeltelijk ook hier in haar oorzaak vindt Maar op dat vlak lag niet het wezenlijke punt van mijn betoog. Dat wezenlijke punt had niet betrekking op histori- sahe oorzaken, maar op de huidige situatie; het had niet zozeer betrekking op de analyse van de oorsprong van de huidige inflatie, maar op de onmacht tot de huidige bestrijding daarvan tengevolge van het beslaande nationaal econo- misohe krachtenveld. Mentaal Ik kan dit punt het be9te illustreren aan een zinnetje uit het eigen betoog van mijn geachte opponent. Hij stelt daarin, dat het structurele probleem van onze tijd is, dat 'onze samenle ving roept om een uitbreiding van de collectie ve voorzieningen, doch mentaal niet zover is dat men die hogere belasting- en premiedruk die daar onlosmakelijk aan verbonden is over zijn kant laat gaan'. Ik ben het geheel daarmee eens. En wat in deze zin mij opvalt, is, dat de particuliere samenleving hiertoe dus inderdaad in stéat wordt geacht, een belasting- of premie verhoging al dan niet over haar kant te laten gaan. Met andere woorden: dóór, bij die parti culiere samenleving, ligt in ons huidige econo mische gedachtenveld de laatste beslissing over de mogelijke groei van de overheidsuitgaven. Anders gezegd: voor een inflatie bewuste over heid blijft t.a.v. dc groei van haar eigen voorzieningen per saldo toch alleen maar de ruimte over, die haar door de voortgang van de particuliere bestedingen wordt gelaten. financiële druk kunnen onttrekken, maar dat zij ook een kabinet, dat deze afwenteling (is gelijk aan prijsverhogingen!) wil voorkomen, kunnen dwingen tot een extreme bezuiniging op zijn eigen bestedingen. En dat is mijns inziens exact de positie, waarin nu het kabinet Bies heuvel zich bevindt. Omgekeerde wereld Prof. Goudzwaard De particuliere bestedingen met inbegrip van de bestedingen ingevolge de sociale uitke ringen hebben momenteel de hardste claims op ons huidige nationale produkt. Alleen in die zin heb ik ook de opmerking bedoeld, dat de particuliere bestedingen in onze economie de leiding hebben genomen. Dat wil zeggen, dat zij zich niet alleen via afwenteling goed deels aan de hen door de overheid opgelegde Ik dacht dan ook, dat het betoog van Van Muiswinkel en dat van mij meer verschillen in de gezichtshoek, waaronder wij de huidige overbesteding hebben benaderd, dan in de analyse van die overbesteding zelf. Al zal hij wellicht minder snel dan ik daarbij tot de conclusie komen, dat hier van een 'omgekeerde wereld' sprake is. 3 Ik besluit met enkele minder centrale pun ten. a. De Heer Van Muiswinkel acht het raadzaam, voorzichtig te zijn met bestedingsbeperkingen op korte termijn, omdat dit via onderbesteding tot grotere werkloosheid zou kunnen leiden. In het algemeen is dit juist. De bestedingsbe perking 'die ik op het oog had en heb', zou er echter juist toe dienen ruimte te scheppen voor de voortgang van wezenlijke overheids voorzieningen, waaronder uitgaven ter bestrij ding van de heersende werkeloosheid. b. Door een onzorgvuldige manier van formu leren heb ik de sugestie gewekt, als zou ik op dit ogenblik in zijn voor een daling van het reëel besteedbare inkomen per hoofd van de bevolking, ik ben echter alleen voorstander van een gelijkblijven daarvan in het komende jaar; wat dus inhoudt dat de inkomens- en loonstijgingen nominaal niet hoger mogen lig gen, dan net voldoende is om zowel de prijs stijgingen als de belastingverhogingen daarmee op te vangen. c. Van een minder forse ingreep als door mij voorgesteld, verwacht ik inderdaad weinig sou laas. Ik vrees, dat onze economie dan blijft doorzieken: wat onder andere inhoudt dat de begrotingssituatie van volgend jaar herfst nog moeilijker kan worden dan ze nu al is. Daarom wens ik het kabinet graag de moed toe. die voor het nemen van inpopulaire maatregelen nodig is. Uit de geconsolideerde winst- en ver liesrekening over 1971-72 blijkt, dat de omzet in het verslagjaar 165 min. heeft bedragen, tegen ƒ91 min. in het jaar daarvoor. De netto-winst was 1.5 (0.5) min. of nog geen 1 pet van de omzet. Unigro exploiteert een tweetal groenten-en fruitgrossierderij- en en zal nog dit jaar een nieuwe groenten- en fruitgrossierderij en een vleeswarengroothandel openen. In af wachting van overdracht aan geschik te zelfstandige ondernemers wordt een 15-tal supermarkten als detailhan delsfilialen geëxploiteerd. In de twee de helft van 1972 zal een nieuwe franchise-organisatie binnen Unigro- verband worden gesticht. De onderneming neemt met zijn om- B van der Meulen geeft 'het beeldje' aan Guus Vleugel. STERDAM De elf van de Klein- stacademie hebben dinsdagavond, e volle Heinekens Gysbrechtkelder directeur Johan Verdoner met de oma's niet aan het woord gelaten, zeiden zelf al wat hij misschien willen zeggen, en dat was dan bedacht. m STERDAM Het Studentenorkest te Vrije Universiteit zal zaterdag ^TJunl een concert geven in gebouw scati in Amsterdam. Het orkest ds tt onder leiding van Otto Klap. Er unit den werken uitgevoerd van Bach 'ibelconcert voor viool en hobo) igger (Pastorale d'été), Mozart •rnconcert, met als solist Henk teman) en van Heinrich Suter- gef^r en Charles Ives. Voorts gaat g, Mn werk van een jonge Nederland componist, Fransman, te weten een ,aD Krfantasie' voor orkest. Verdere so uche medewerking wordt nog ver- "id door Kristie Goedhart (viool) Frank van Kooten (hobo). Het 'eert begint om 21.15 uur. Hetzelf- Programma wordt een dag tevoren t^oerd in de Lutherse Kerk in 'Het beeldje', dat zij volgens traditie, dit jaar te vergeven hadden was voor Guus Vleugel 'als blijk van bewonde ring voor zijn originaliteit, veelzijdig heid en produktiviteit'. Nadat hij de korte, wel verdiende, hulde glimla chend had doorstaan, brachten de elf een potpourri van zijn teksten, een stukje van dit, een fragmentje van dat. Wel leuk, maar meer in de trant van een willekeurig middelbare- schoolavondje, dan als een kleinkunst- demonstratie. De vier jaren studie waren er niet aan af te zien en te horen. Als er hier en daar een beetje solo inzat herinnerden wij ons duide lijk, dat ze het bij Lurelei allemaal veel beter deden. En na 'ik heb zo' zin in een feestje' mocht iedereen zich op het bier storten. Wel gezellig, maar ook onbevredi gend, want wij hadden van geen van de elf gezien wat er nu in zat. Terwijl er toch heel wat 'mensen van het vak' aanwezig waren om nieuwe talenten of medewerkers te ontdekken. Maar enkelen van de elf lopen al mee in een produktie (Promotie en Nu naar bed bijvoorbeeld), anderen gaan de pedagogische kant op, weer anderen weten nog niet wat het wordt. En met elkaar schijnen zij geweigerd te hebben een behoorlijk programma samen te stellen. Zodat zij met de afsluiting van hun vier studie jaren in het openbaar, een slordige en slappe indruk maakten. AMSTERDAM Een geboren Mo- zart-dirigent noemt de criticus van The Times Bernard Haitink naar aan leiding van zijn Engelse debuut als operadirigent in een reeks van tien voorstellingen van 'Die Entfllhrung aus dem Serail' in Glyndebourne. 'Hij begrijpt hoe de orkestratie en de harmonie de handeling voortstuwen en de aanwijzingen dragen van het karakter' aldus de Times-criticu6, die ook de tempokeuze van Haibink voor treffelijk noemt en die zich geen uit voering van deze opera kanh erinne- ren met zulk een vaart gespeeld, zo vrij van langdradigheid en toch zo weids. The Financial Times ziet in het optreden van Haitink zelfs een mogelijkheid dat een nieuwe Mozart- periode in Glyndebourne zijn intrede zal doen. ROTTERDAM Tot besluit van de 'Dag van de amateurkunst' in Rotter dam wordt in de hal van De Doelen de wereldpremière gegeven van 'Het beestenkwartet', speciaal voor deze ge legenheid gecomponeerd door Jurri- aan Andriesen, die zich daarvoor liet inspireren door het bekende kwartet spel van Peter Vos. Andmiessen heeft voor alle 12 kwartet ten van dit spel een afzonderlijk stuk muziek gemaakt. Voor het orkest zul len vier mensen het kwartetspel spe len. Wordt een bepaalde kaart ge vraagd, dan speelt een groep uit het orkest de melodie van die kaart. 'Heeft een speler een volledig kwartet bij elkaar dan speelt het gehele or kest de muziek van dit kwartet. Een ingebouwd grapje is, dat Andries- sen elk kwartet aan een bekende Nederlandse muziekjpersoonlijkheid heeft opgedragen. Aan de hand van indtialen kan het publiek proberen te ontdekken wie bijvoorbeeld met 'maf kikker' wordt bedoeld. De opzet is vier van deze persoonlijkheden het kwartetspel vóór het orkest te laten spelen. Tijdens de uitvoering zullen bovendien hun 'portretten' zoals Peter Vos die tekende worden geprojec teerd. Dit muzikale kwartetspel is een on derdeed van de eindmanifestatie van de Dag van de Amateurkunst. Het programma begint om zeven uur en duurt tot ongeveer elf uur. Het pu bliek kan in die tijd vrij in en uit lopen. Behalve het Jeugd Symfonie Orkest dat onder leiding van Peter Jense het Beestenkwartet uitvoert, doen die avond mee: de muziekvereni ging Crescendo, de accordeonvereni ging Marinucci en de Postharmonie. En verder het Dansensemble Rados- tan, De Maasstadspelers en de ballet afdeling van de Rotterdamse Muziek school. Eng is de poort, cfbor H. Bttll Tot en met de zesde druk verschenen bij Allert de Lange. Zevende druk in licentie bij uitgeverij Contact te Am sterdam. 176 blz 6.- Werken aan de samenleving (aspecten van samenlevingsopbouw) onder re dactie van drs. R A. Goezinne-Zijl- man in de werie Sociale en culturele reeks. U t. Samsom. Alphen aan de Rijn. 157 blz - 14,90. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De kans dat het gemeentebestuur van Rotterdam in liet Japanse bedrijfsleven nieuwe geldschieters heeft gevonden voor de bouw van een wereldhandelscentrum in de Maasstad is niet denkbeeldig. Tijdens de reis door Japan, van de Europoort-delegatie heeft havenwet houder drs. H. J. Vliersen zich vol gens Zijn zeggen 'bewogen in financië le kringen' in verband met het mii- jonenproject Een andere aanwijzing in de richting van het land van de rijzende zon is het bijzonder optimistische geluid dat wethouder Viersen en burgemeester W. Thomassen hebben laten horen kort nadat bekend geiporaea is (lat twee belangrijke financiers, de Shell- en Philips-pensioenfondsen vrijwel alle animo hebben verloren. Burgemeester Thomassen zei kort na de opening van het congres van we reldhandelscentra in de Rotterdamse Doelen zich geen zorgen te maken ever de komst van een dergelijk cen trum in zijn stad. Wethouder Viersen ei onder meer dat het wereldhandels centrum er zal komen. Dc beide war me voorstanders van het project lie- tei zich r origens niet uit over even tuele onderhandelingspartners. Japan heef: al eer Or het oog laten vallen ap Rotterdj i. 1;- novembe- 1970 wird het Osaka Merchandise 'Jentei ten doop gehouden, een orga nisatie die straks een van de bewo ners van het were'd; n eh-contrum hropt tv worden. In zijn vragen aan B. en W. stelt het socialistische gemeenteraadslid J. Rie- zenkamp geen lid van de gemeen teraadscommissie voor de haven, be drijven en economische ontwikkeling dat ten minste één van beide zet, die in het lopende jaar in de groothandelssector ƒ200 min. ruim schoots zal overtreffen, bijna 70 pet. van de landelijke VIVO-omzet voor haar rekening. Met een consumenten- omzet van 575 min. in 1971 be hoort de VTVO-groep tot de grootsten in Nederland; het marktaandeel be draagt circa 7 pet. Het beleid is erop gericht nog vóór de beursintroduktie van de aandelen door fusies met zo mogelijk alle drie nog los van Unigro staande VIVO- groothandelsonderneraingen tot volle dige integratie van de groothandels- sector te komen. In dat geval zal de naam der onderneming worden gewij zigd in 'VIVO-Nederland.' Resultaten in 1971 verslechterd pensioenfondsen reeds óp of vóór 1 mei de dag waarop de gemeente raad instemde met het voorstel tot verkoop van grond ten behoeve van het wereldhandelscentrum B. en W. reeds had laten weten niet langer in de financiering van het pro.lekt te zijn geïnteresseerd. Een woordvoerder van het Rotterdam se gemeentebestuur zei ons: 'eer het voorstel in de gemeenteraad in behan deling is geweest, heeft het de com missies voor de haven, bedrijven en economische ontwikkeling en voor stadsontwikkeling er. o*k de commis sie ad hoe ter voorbereiding van het wereldhandelscentrum gepasseerd. Daar is in alle opzichten opnn kaart gespeeld. De hele zaak gaat naar aan leiding van de vragen van de heer Riezenkamp lerug naai de commis sies. Donderdag 22 juni word? in de commissie ad hoe ter voorbereiding van een wereldhandelscentrum ope ning van zaken gegeven omtrent de situatie ten opzichte van de Shell en Philips pe-r.siocnfon.lMi. De terugtrekking '-s evenzeer voor hit gemeentebestuur een verrassing al houdt dut. gezier dc overige zeer ernstige gegadigden beslist niet in dat he' wereldhandelscentrum er niet komt. 'Wij hebben abe reden zeer optimistisch te zijn.' ')p de vraag of inderdaad, zoals de heer Riezenkamp veronderstelt, B. en W. voor of op l'J mei op de hoogte was van terugtrek ken van de Philips en Shell pensioen fondsen, antwoordde onze gemeentelij ke zegsman: 'je kunt vrees hebben, maar dat is nog iets anders dan een definitief bericht.' Verder commen taar was van gemeentelijke zijde niet beschikbaar. DEN HAAG De Nederlandse Unie van schadeverzekeraars wil in overleg met de Unie van Assurantietussenper sonen overleg plegen over de instel ling van een soort ombudsman in de schadeverzekeringssector. Dit heeft de voorzitter van de unie van schadever zekeraars, Jhr. mr. P. H. G. Nahuys- in zijn Jaarrede voor deze organisatie gezegd. Zoals gemeld is vorig jaar door de levensverzekeraars een om budsman ingesteld. Jhr. Nahuys con stateerde, dat de Raad van toezicht op het schadeverzekeringsbedrijf bij uit zondering als haar oordeel had uitge sproken, dat een lid van de Unie de goede naam van het schadeverzeke ringsbedrijf had geschaad. In een aan tal gevallen bolken er echter laakba re handelingen te zijn verricht door anderen, met name assurantietussen personen, die eveneens betrokken wa ren bij het tot standkomen van de betreffende verzekering of de schade afwikkeling. Over deze personen heeft de Raad van toezicht echter geen zeggenschap, wat verwarring wekt bij de cliënt. Mr. Nahuys is ervan over tuigd, dat zo spoedig mogelijk en in ieder geval nog dit jaar een moderner aanpak van de behandeling van klach ten tot stand zal komen. De Assurantiietecbniscbe resultaten van het Nederlandse schadeverzeke ringsbedrijf zijn in 1971 nog achterge bleven bij die van 1970, toen het saldo van de verzekeringsactiviteiten in engere zin reeds een verlies van 58,8 miljoen gulden \m zien gaf. Mr. P. H. G. Nahuys vertelde in de algemene vergadering, dat de belang rijkste factoren, die de resulaen hebben beïnvloed zijn: de stijging van de lonen en prijzen en de geringere groei van het bruto nationaal pro dukt, waardoor de conjuncturele over besteding aanhield, en verder een toe neming van het aantal schaden in de sectoren varia- en brandverzekeringen, zeer veel totaal verliezen, grote scha den voor de zeecascoverzekeraars en sterke gestegen uitkeringen, vooral in de secoren ziekekosen en auo's. Tegenover de achteruitgang in de as- surantietechnische resultaten staat dan wel een verhoogde opbrengs van de beleggingen door reserves, maar aldus de heer Nahuys, men vergeet helaas nog wel eens, dat deze reserves mede gevormd dienen te worden uit winsten van de verzekeringsactivitei ten. Als zeer belangrijke taak voor het particulier verzekeringsbedrijf ziet de voorzitter van de unie van schadever zekeraars het verbeteren van de effi ciency. De beleidsinstrumenten die het rapport van de Wiardi Beekman Stichting heeft aanbevolen voor de noodzakelijke verbetering van de be drijfsresultaten, wijst de heer Nahuys af. Hij gelooft niet, dat deze instru menten deze verbetering zouden kun nen bewerkstelligen. De heer Nahuys deelde mede, dat de unie van schadeverzekeraars bij de minister van binnenlandse zaken be zwaar heeft gemaakt tegen de verzeke- ringsdwang, die volgens de unie de gemeente Amsterdam uitoefent B. en W. van Amsterdam hebben bij de vergoedingsregeling voor dienstge bruik van eigen motorrijtuigen voor geschreven. dat de auto's dienen te worden verzekerd via het gemeente lijk verzekeringsbedrijf. Op een mede deling van de minister dat dit ge meentelijk verzekeringsbedrijf slechts bemiddelt voor een assurantiemake laar te Amsterdam heeft de unie geantwoord, dat daardoor haar bezwa ren tegen deze verzekeringsdwang eer der zijn toegenomen dan weggeno men. De unie wacht nu op een verde re reactie van de minister. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch effecten- verkcer kwamen giscteravond de volgende koersen tot stand. Tussen haakjes staat de officiële slotkoers van gistermiddag. AKZO (72.10), Hoogovens (79.20), Kon. Olie 117.80-119.20gl (1X8.10), Philips 52.10-52.30gl (137.50), KLM (116.50). Kon. Olie noteerde op 13 JurU 3 37%-37% fM%-S7) Unilever f 43-43% (43%-434>. Phi lips 18%-14% (13%-%) en KLM S 364 (39%). Opgave du Pont. Clore. Fongan. Koersen in Montreal Asbestos uerp •ansa* fut.a onsnl Hatnursi Oom lai hein HUkk) Nat Las Vlas» hi-rguaon Shell Canada Inrtti»! Shorn, uill Ufel. Mods 9 juni 12.790 14.680 1.717 443 901 12 juni 936.71 245.83 106.21 74.34 404.1 13 juni 938.29 245.43 105.51 74.29 404.3 9 juni 934.45 244.77 106.63 74.37 405.1 12 juni 13.390 19.570 1.736 648 713 13 juni 15.710 18.680 1.742 667 694 9/8 12/3 23/3 22 214 b 22 64 39 64 68 64.94 10 10% 104 14% 144 14% 144 144 14% 164 164 164 144 144 144 7 781. 7 74 L 7.72L 444 444 45% 244 244 25% LUXEMBURG De Akzo-affaire heeft in ieder geval als positief punt dat de EEG zich intensiever met zaken als multinationale onder nemingen en collectieve massa-ontslagen gaat bezighouden. Dit zei minister Boersma van sociale zaken na afloop van een bijeenkomst van de Europese ministerraad te Luxemburg. De Europese commissaris, Coppe, heeft toegezegd, dat hij voor de eerst komende ministerraad, begirt septem ber, met een document over de multi nationale onderneming zal komen. Daarin zullen o.m. aanbevelingen voorkomen inzake het ontslagrecht in de verschillende EEG-lidstaten. Of diat alles iets uit zal halen is overigens nog zeer de vraag. De mi nister in ieder geval liet er zich niet bijzonder optimistisch over uit.' Ge zien de grote verschillen in de natio nale wetgevingen en dc moeilijkheden die het zal opleveren die wetgevingen te harmoniseren, ben ik bang dat er in korte tijd niet veel resultaat ge boekt kan worden', aldus de bewinds man. Hij beaamde dat men met recht de Europese Commissie zou kunnen ver wijten de sociale zaken niet wat eer der te hebben aan ""takt. Voor de volgende raadsver ng gaat de Europese Comni" >k een docu ment maken over de werkgelegen heidssituatie in de Europese Gomeen schap. Daarin zal in het bijzonder aandacht besteed worden aan de jeugdwerkloosheid <-n de maatregelen, die men kan treffen om de jeugd werkloosheid te bestrijden. Wel zijm de EEG ministers van sociale zaken akkoord over een plan waarmee de werkloosheid in de Gemeenschap te lijf kan worden gegaan. In de eerste plaats willen zij de mobiliteit van werklozen van de ene Lidstaat naar de andere vergemakkelijken. Daarnaast willen de ministers een verbeterde publiciteit over de vraag naar en aanbod van arbeid, zodat werkgevers en werknemers kunnen weten welk werk in een ander land beschikbaar is. Het derde punt van het plan omvat een schema voor de versnelling van de industriële ontwik keling in bepaalde gebieden van de EEG, in het bijzonde - van Zuid Italië. NKV vork ACF Industries Airco Allied Chemical Alum co of Am American Brands Am Can Am Cyanamld Am Electr Power Am Metal Climax Am Motora Am Smelt and Ref Am Tel and Tel Ampe* Anaconda Armco Sieel Atlant Richfield Bendis Bethlehem Steel Boeing Burlington Ind Canadian Pacific Celanesa Chase Manhallen Chesap and Ohio 'hrysler Cities Service Colgate-Palmollve Colt Industries Common» Edison Cnns Edison Cont Can Cont Oil Curtlss-Wrlght Curtiss-Wrlght A Dart Industries Deere and Co Dow Chemical Du Pont (E I) Eastman Kodak First Nat City 12/3 13/6 43% 42% 18% 184 29*4 29*4 51*4 61 474 48'4 28*4 284 34% 344 26 M 2«4 2» 284 84 84 194 194 42 42 7% 74 194 194 20 H 2074 sa W4 26«A 43 29% 294 21* 214 344 344 >8% 164 534 S3 53 57 534 534 294 S04 354 354 72 4 744 204 204 334 334 244 244 294 29 264 264 414 45% 504 654 93 914 Admiral Corp Alei Allegheny Pon 8 Akmna Am Standard Amited Ind Ark Louis Uaa fan KiceerlN Chadhourn U»tb Chase Select M Columbia Gaa Comtrico I elephono 186% 186*4 124% 128% 57% 58*4 19% 19% 10.20 10.20 20*4 204 274 J8%ex 13% 134 30% 354 22% 214 19'4 h 49% b 13% 11% 7% 74 14 13% 3% 3% 11 7» 11.74 30% 30 29% 29 13% 134 17% 134 31% 314 Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel and Elec Gettv OU Gillette Cimbel Brothers Goodyear T and R Gulf Oil 664 664 244 244 744 734 204 20% 2» 27% 754 734 474 474 274 2» 33 244 *44 Illinois Centr Ind 234 334 lnsilco 154 324 Int. Busln Mach. 3874 392*', Int Harvester 39*4 334 Int Nickel of Can 334 37 Ini Paper 3«4 834 Inl Tel and Tel 574 34*4 Llng-Temco-Vough ll 1314 Litton Industries 164 114 Lockheed Aircraft 114 264 Marcor 26% 214 57 Nabisco 57% 33 Nat Cash ReglstetxaViX 184 Nat Distil and Ct 164 154 Nat Gypsum 174 17% Nat Steel 42% 43'4 Nat Lead Ind 134 13"« North Am Rockw. 314 314 OUn 18% 18% Pacific Cas and El 27% 37% Penn Cantral 4% 4% Pepalco 13% 844 Phelps Dodge 35% 38% Philip Morrla Phillips Petroleuro lOlex 3» 103 4 27% Procter and Gamb 37% 98% RCA 55% 354 e Republic Steel 22% 22% Reynolds Ind 71% 72% Royal Dutch Petr ll 37*4 Santa Fe Ind 31% 314 Sears Roebuck 118% 1154 44% Shell Oil 43% Southern 194 19% Southern Pacific 43% 424 Southern Rulway 9» 96'« Sperrv Rand 384 38'; Standard OH Cal. J9S 304 Standard Oil Ind 88% 374 Standard Oil N.J 71% 73 Studehaker-Worlhl 48% 47 Sun Oil 49 45% Texaco Texas Gull 31% 32% Texas Instrum. 1594 133% Tranaamerlca 19% 19% Unilever 43% 43% Union Carbide 48% 484 Unlroya) 18% 17% United Alrcrart 574 37% United Brands 13% 144 U S Steel 29% 30% Western Union 60% 38% Weailnghouae XI. 49% 494 Woolworth 35% 35 Int Hnk for Rec Ini Klav Frag Int lech Fund Int Paver 4) v Select Fund ttifli-'in Fund 994>* 994b 874 «7 13 21 13 19 44% 444 244 244 344 384 244 244 114 13% 24% 24% 16% 134 North West B N Am Phlilv* Co 74% 35% 354 11% incidental Petr 11% 33% l et 11 ic Ught Public Far* 23% 33% 23% Menderl Hi ends - 54 end) S3 344 IICI3 31 4 89 union Klect 1'tilled t nrve lulled Gas 4.33 17% 3% 17 9% 43% «3% 30%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15