Gefluorideerd water blijft onzekerheid Pulchri studio in geldnood Gemeente leent Aktie Burgerzin twee miljoen Voor 75 mille aan hasj in Voorburgse woning gevonden Marktberichten Haagse raad komt niet tot uitspraak Koopavond in Lisse Schevenings antiek gestolen Weer mijnen op het strand UIT DE VEENSTREEK UIT DE DUINSTREEK Recepten bij KlopKlop Ds. S. Nijdam (47) opvolger van ds. H. J Vedder Internationaal smokkelkanaal door politie aangeboord Veel oudere tandartsen i Damesbeurs sit alweer goed Voorhout vooruit Zware aanrijding in Naaldwijk UIT DE RIJNSTREEK UIT DE BOLLENSTREEK Vlakvoor de ouverture PvdA zeurt over juffrouwen Veiling Van Marle Spohler: 20.000 even't verschil voelen. Sï TRONW/KW \RTET DINjD AG 13 JUNI 1972 llo^iio (ADVERTENTIE) Vijf jaar geleden weigerde de Haagse Raad een voorstel van B cn W aan te nemen om het drinkwater te fluoride ren ter bestrijding van het tandbederf (cariës) in het bijzonder bij jonge kinderen. Op verzoek van de raad heeft het college echter een informa tienota uitgebracht die gisteravond ter sprake kwam. De overvolle publieke tribunes volgden met spanning de woorden voor en tegen fluoridering van de raadsleden. Emotioneel was het debat, dat, jammer genoeg zich ken merkte door het aanhalen van deskun digen uit de kampen van voor- cn te genstanders. Het niet te onderschatten gevaar van cariës voor kinderen leek soms naar de achtergrond verdrongen. Verantwoordelijkheid van de ouders of Van onze raadsverslaggever DEN HAAG De gemeenteraad heeft een uitspraak opgeschort over het al dan niet fluorideren van het drinkwater tot nadere gegevens bekend zijn over de konsekwenties. Een motie van de heer Borghols (KVP), die werd ingediend toen de emotionele en zakelijke pro's en contra's door de raad waren uitgesproken, behelsde deze 'beslissing' tot uitstel. De uitspraak van de kroon over de verplichtingen aan hen, die ongefluorideerd water moeten of willen gebruiken, dit wa ter te leveren en de uitspraak van de gezondheidsraad over alterna tieven als gefluorideerde tandpasta en zout als vervanging zullen nu worden afgewacht eer er een voorstel in de raad zal worden gebracht. Dit uitstel kan ongeveer een jaar duren. verzorgers zo meenden de tegenstan ders. die absoluut niets wilden weten van het toevoegen van fluoride aan het drinkwater, wat zij een inbreuk op de privacy noemden. De an dere partij de raad was ongeveer fifty-fifty verdeeld meenden dat door fluoridering van het drinkwater en een goede voedingsgewoonte de tanden problemen te lijf gegaan zou kunnen worden. De schadelijkheid, zo als die door verschillende deskundigen wordt voorspeld, was een groot argu ment in de mond van de tegenstanders. Hierop leek het debat te verdagen in het aandragen van literatuur van aller lei deskundigen die in allerlei toon aarden zich over de fluoride hebben uitgesproken. 'Ik ben een volslagen leek'. Met deze woorden bracht de heer IJmkers (CPN) het debat voor een ogenblik tot zijn ware proporties. Hij wilde geen professoren of deskundigen aanhalen waarvan hij de standpunten toch niet deskundig genoeg kon afwe gen. De heer IJmkers verwees het pro bleem dan ook naar de Eerste en Tweede Kamer waar dan maar richt lijnen gegeven zouden moeten worden. Anders benaderde de heer Molenaar (PvdA> het probleem: 'wij trachten hier persoonlijk tot een opvatting te komen'. Hij legde de nadruk op de ernst van het tandbederf en wees op het Amerikaanse stadje Grand Rapids waar reeds vijfentwintig jaar fluoride in het drinkwater is en waar men geen nadelige verschijnselen heeft kunnen ontdekken. 'Het gaat hier op een volks ziekte', zo stelde de heer Molenaar, 'die onderdrukt moet worden. Hij zag geen oplossing in de alternatieven als fluodidetablettcn e.d. die naar zijn me ning toch niet trouw door iedereen zou worden gebruikt. 'Het is en illussie dat iedereen dat zou doen'. Voorts wilde hij beslist dat als het drinkwater ooit zou worden gefluorideerd de bevolking goed zou weten dat het geen puur ver gif is. Fluor is geen medecijn of zo iets, het is gewoon datgene wat al in het water zit, gewoonlijk althans. Ver hoging van het fluoridegelialte als dit lager dan normaal mocht zijn is een LJSSE De middenstandsvereniging 'Alverha' wil een koopavond. Aan B. en W. is verzocht toestemming te geven en wel voor de donderdagavon den van 19 tot 21 uur. Het college stelt de raad voor aan dit verzoek te voldoen. SCHEVENINGEN Inbrekers heb ben tijdens het weekend het Oudheid kundig en Visserijrauseum aan de Neptunusstraat doorsnuffeld en daar tal van voorwerpen van hun gading aangetroffen. In totaal worden er een 120 voorwerpen en voorwerpjes ver mist, zoals zilveren, bronzen en gou den munten en penningen, van hoofd ijzers zijn twee gouden goeken en een gouden stuk ontvreemd, waarbij de kleding van de showpoppen bescha digd werd, en voorts verdwenen er loddereindoosjes. reukflacons, een zil veren beugeltas en een ketting met granaten en gouden slot e.d. 's-GRAVENZANDE Tijdens een rit langs het strand door personeel van het hoogheemraadschap Delfland werd op het strand ter hoogte van Kamp Vluchtenburg iets 'bijzonders' gesig naleerd. Bij nader onderzoek bleken het oude Duitse mijnen te zijn. Di rect werd de mijnopruimingsdienst van de Kon. Marine gewaarschuwd. Maandagmiddag omstreeks vier uur had een personeelslid van de Marine er drie te pakken om na nog een duik met nog tien naar boven te komen. De mijnen werd op het strand tot ontploffing gebracht. Nogmaals wordt met klem erop aangedrongen wanneer men iets bijzonders op het strand aantreft zich direct te melden bij de politie of strandpost. Door een kiescollege uit het bestuur van de Remonstrantse Gereformeerde Gemeente is als predikante voor Nieuwkoop benoemd mevrouw ds. A. B. Pool-Bast te Rotterdam. De nieuwe predikante zal voorlopig anderhalve dag per week voor de Nieuwkoopse gemeente beschikbaar zijn. Het dienst verband is tijdelijk, aanvangende 1 oktober. De bevestiging zal plaatsvinden op 8 oktober. DE KAAG Op vrijdagavond 16 juni zal het Kaagse Jeugdcomité een bin go-avond houden in 'De bonte koe'. DE KAAG In de zomermaanden zal in de Hervormde kerk naast de gewone kerkdienst op zondagmorgen, die om tien uur begint, een toeristen- dienst worden gehouden, om half ne gen. De diensten zijn van zondag 18 juni tot cn met zondag 27 augustus. NOORDWIJK Een 30-jarige kraam verzorgster uit Rijnsburg liep hoofd letsel en verschillende kneuzingen op. toen rij op het kruispunt provinciale weg-Rijnsburgerweg werd aangereden door een 27-jarige verkoopster uit Katwijk. De automobiliste liep hand letsel op en viel met haar hoofd tegen de voorruit. Belden rijn naar het AZ vervoerd. Stol uit Katwijk kwam zaterdagmid dag op de Zeeweg met rijn bromfiets in botsing met de 18-jarige Katwijker Hendrik Kreft. De heer Stol kreeg een gebroken enkel en is door de EHD naar het AZ vervoerd. NOORDWIJK Na Jaren van behel pen in de bescheiden ruimte van het vroegere hoedenwinkeltje van de da mes Rooyens aan de Wilhelmina- straat, verhuisde Radio Jan de Lange naar het vroegere pand van Cop. Nederland. Wat afstand betreft slechts een overstapje van enkele me ters, maar wat ruimte en representa tie aangaat maakte het bedrijf een reuzensprong. De carnavalsvereniging 'De Noortuk kers' liet zich niet onbetuigd. Men doopte de Molenstraat prompt om tot Kljkbuisplein. NOORDWIJK De heer M. P. Pas- schier slaagde voor het doctoraal exa men Sociale Geografie met de aante kening 'cum laude'. KATWIJK Wethouder Van Dijk houdt maandag 19 juni géén spreek uur. ZOETERMEER Donderdagavond 15 juni om 8 uur Ls er een bijeenkomst van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde waar dia's worden ver toond. Aan een deskundig forum kun nen vragen worden gesteld. Ook niet- leden zijn hartelijk welkom. Men ver wacht die avond het 150-ste lid te kunnen inschrijven. gewone zaak, aldus de heer Molenaar. Emotioneel deed de heer Korpema (D'66) de oproep dat ieder kind recht heeft op een gezond gebit, wat bevor derd kan worden met fluoridering. Hoe verdeeld de partijen lagen bleek wel uit de aanvallen van zijn fractiegenote mevrouw Gelderblom die bij interrup tie zijn betoog 'je reinste demagogie' noemde. De motie van de heer Borg hols maakte een einde aan de grootste problemen, want de onzekerheid op verschillende gebieden was in de de batten terug te vinden. Dit betoogde wethouder Happel van sociale zaken en volksgezondheid ook toen hij tot slot opmerkte dat de laatste maanden vele vragen zijn opgeroepen maar weinig beantwoord. Hij zegde de raad toe om zodra de in de motie bedoelde gege vens bekend zouden zijn b. en w. met een voorstel zouden komen. Of dat voor of tegen fluoridering zal zijn hangt nu af van de uitspraken van de kroon en de gezondheidsraad. De twintig rand gemeenten die water van Den Haag krijgen en zich onlangs voor of tegen fluoride uitspraken zullen evenals de burgerij hierop moeten wachten. caloriearm 1.27 per pakje I leuk recept op elk zakje DEN HAAG Ds S. Nijdam uit Santpoort heeft het beroep aangeno men. dat op hem is uitgebracht in de vacature van ds. H. J. Vedder. die in augustus de Hervormde gemeente 's- Gravonhage-Loosduinen verlaat. Ds. Nijdam is 47 jaar. In 1961 begon ds. Nijdam zijn predikantenloopbaan in Nieuw-Helvoet. In 1968 werd hij predikant in de IJmond, buitengewo ne wijkgemeente in wording. Ds. Nij dam zal naast een stukje gewoon gemeentewerk speciaal belast worden met de zorg voor de vrijzinnig her vormden in de gemeente 's-Gravenha- ge-Loosduinen, hetgeen ds. Vedder tot nog toe deed. VOORBURG-AMSTERDAM Goede samenwerking van Amsterdam se en Voorburgse politie heeft de arrestatie van enkele belangrijke hasjiesj-smokkelaars tot gevolg gehad. In een kelderbox van een wo ning aan de Herman Gorterstraat werd 50 kilo van dit verdovende middel (waarde 75.000) gevonden. De bewoner en een man die het smokkelwaar heeft vervoerd werden vrijdagmorgen om kwart over vier ingerekend door postende rechercheurs. De politie vermoedt hiermee één der belangrijkste internationale smokkelkanalen van verdovende middelen te hebben afgesneden. DEN HAAG In Den Haag w4 184 tandartsen, van wie bijna de ouder dan 55 jaar is. Verwacht worden dat velen binnen de komende 10 jaar hun praktijk a neerleggen. Vestiging van een doende aantal tandartsen meer afhankelijk van het al dan beschikbaar zijn van goede en tige woon- en praktijkruimte. Dit len B. en W. mee in antwoorJ schriftelijke vragen van de raadsii Dorpema en mevrouw Vos. Bij de schooltandartsendienst I momenteel één vacature op eet stand van 22 tandartsen. In^ schooljaar 70-71 is als proef begt met de schooltandverzorging kleuterscholen. Naar verdere uitfcsi ding wordt gestreefd. 'pti Het begon allemaal in de nacht van donderdag op vrijdag in Amsterdam toen de plaatselijke politie trachtte de 54-jarige café-houder M. P. F. uit Terneuzen aan te houden. In zijn rode Volvo sportwagen ontkwam de man echter zonder zich iets aan te trekken van een waarschuwingsschot. Tegelijkertijd konden wel worden in gerekend twee Belgen, die niet op tijd met hun auto ér tussen uit konden piepen. De café-houder ver dween echter spoorloos. Een snel doorgegeven telexbericht aan alle po litiekorpsen had snel resultaat, want oplettende agenten van de Voorburgs politie vonden diezelfde nacht de sportwagen in de Herman Gorter straat. Postende rechercheurs zagen 's ochtends de café-houder uit een wo ning komen en naar zijn auto lopen, waarop hij onmiddellijk werd ingere kend. Een onderzoek van de woning waar de man was uitgekomen leverde heel wat op. In een stalen kas werd een pistool met 75 patronen gevonden en een plak hasj. Groter was de vondst in de kelderbox onder de wo ning. Daar stonden twee koffers met 50 kilo hasjpiakken ter waarde van driekwart ton. De bewoner, de 39-jarige kantoorbe diende N. J. M. V. die bekend staat als smokkelaar, werd tevens aange houden. De politie is er van overtuigd dat de vier gearresteerde mannen deel uitmaken van een internationaal smokkelkanaal, waarlangs verdovende middelen ons land worden gebracht. De vier verdachten worden vandaag aan de officier van justie te Amster dam voorgeleid. DEN HAAG De belangstellinj het bedrijfsleven voor de Haai. mesbeurs, die van vrijdag 22 st, ber tot en met dinsdag 3 oki behalve 's zondags, zal worden gi en den, is even groot als in voorga rd( jaren. Vier maanden voor de opt oe is nagenoeg alle standruimte ger JP' veerd. st' eer Om te voorkomen, dat door deze te belangstelling een aantal zou moeten worden teleurgestel B hierdoor nieuwe artikelen niet zo 1 kunnen worden geëxposeerd, hejl de organisatoren van deze toonstelling voor de Vrouw en Gezin, een speciale ruimte van 50 in de Houtrusthallen geresen voor het Noviteitencentrum, wai firma's de allernieuwste of verbei artikelen kunnen exposeren en monstreren. Groot was de publieke belangstelling voor het fluordebat in de Haagse raad. Tijdens de pauze werden deze geïnteresseerden onthaald op een kopje koffie gezet met nu nog ongefluorideerd water. Of men daar in meerderheid mee content was, is aan de gezichten niet af te lezen. De koffie in elk geval smaak te er niet minder om. VOORHOUT De gemeenteraadsver gadering zal woensdagavond voor een korte tijd worden geschorst. Dit om de werkgroep 'Voorhout Vooruit' ge legenheid te geven het eerste exem plaar aan te bieden van de gemeente- gids. NAALDWIJK Tegen 12 uur gister morgen kwamen op het kruispunt var Bruinsma', Middelbroekweg-Burg. Elsenweg, twee vrachtwagens in bot sing. De 30-jarige chauffeur J. de L. uit Capelle a d. IJssel verleende geen voorrang aan de 26-jarige vrachtwa genchauffeur A. W. B. uit Genderen (N.B.). Hij werd met verwondingen aan het hoofd en aan het bovenli- .chaam naar het ziekenhuis Leyenburg gebracht. De andere chauffeur kwam met de schrik vrij. BENTHUIZEN 16 juni om 10 uur 's morgens zal het alarmnummer van de brandweer van Benthuizen worden aangesloten op de alarmcentrale van de brandweer van Zoetermeer. Het alarmnummer wordt dan 6666. Iedere vrijdag zal om half een proef- aiarm gemaakt worden om de sirene te LISSE Woensdag, 14 juni om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt o.a.: Restauratie mo len Poelpolder; verlenging Venne- straat; Gemeenschappelijk woonwagen centra; Wekelijkse koopavond. LISSE Woensdag 14 juni wordt grof huisvuil opgehaald in de (nieu we) maandag- en donderdagroute van de reinigingsdienst. LISSE Tijdens het zaterdag gehou den intergemeentelijke voetbaltoer nooi voor ambtenaren, waaraan tien gemeenten deelnamen, eindigde Oegst- geest in de finale tegen Wassenaar als eerste met 2O. Wethouder Van Leeuwen reikte de aanvoerder van Oegstgeest, de heer J. Thijsen, de beker uit. ALPHEN Onder het motto 'Huis uit. deur sluiten' is door het bureau Voorlichting van de gemeentepolitie een keurige folder vervaardigd, die bij de banken, de PTT-kantoren en het plaatselijke reisbureau zal worden aangeboden aan de vakantiegangers. Het komt nog maar al te veel voor, dat verschillende dingen die van be lang rijn on. uit te voeren wanneer het huis wordt verlaten, gewoon ver geten worden. Deze folder is een handreiking om dit te voorkomen. DEN HAAG Naast het fluor debat van gisteravond had de ge meenteraad 's middags nog een gewone agenda af te werken. Een zeker voor de Stichting Burger zin Aktie belangrijk agendapunt werd unaniem door de Haagse raad ondersteund: een lening van twee miljoen gulden ten behoeve van de aankoop van huizen voor krepcergevallen. Zoals bekend werd vorig jaar op initi atief van een aantal particulieren de burgerzin-aktie opgezet en inmiddels konden reeds vele gezinnen aan goede huisvesting worden geholpen. De lijst vankrepeergezinnen is echter nog lang en in het vertrouwen, dat de Haagse bevolking de aktie burgerzin zal blijven steunen, heeft de stichting thans van de Haagse gemeenteraad een lening van 2 miljoen gekregen tegen een rente van 7V* percent. Het belangrijke en zo hoog noodzake lijke werk van de stichting werd op voortreffelijke wijze nog eens door het raadslid zuster Marie Josèph (KVP) onder woorden gebracht. 'Deze steun van het gemeentebestuur bete kent een erkenning van het initiatief', zo stelde zij. Erg boos was zij over een uitlating van minister Udink, die ergens in het land had gezegd; 'Er is geen woningnood meer'. Tot op zeke re hoogte heeft de bewindsman inder daad gelijk. Wethouder W. H. A. Nuij van stadsontwikkeling heeft het ai vaker gezegd: de woningnood heerst siechts bij de laagstbetaalden. Een ieder kan meehelpen aan de oplossing van de woningnood en zus ter Marie Josèph deed nog eens een klemmend beroep op diegenen, die gezien hun inkomen te goedkoop wo nen, te verhuizen naar een duurdere woning. Deze vorm van doorstroming is een zeer belangrijk aspect bij de oplossing van de woningnood. We thouder Nuij zei in rijn antwoord te hopen, dat deze lening het 'zegenrijke werk van het comité zal stimuleren'. De raad ging akkoord met het voor stel een krediet van 45,3 miljoen voor verdere uitvoering van het Maas- Duinplan beschikbaar te stellen. Ver schillende raadsleden, met name drs. P. Ressenaar (VVD), drongen er bij wethouder W K. J. J. van Ommen Kloeke op aan de regering met klem te verzoeken om speciaal de Franse regering te verzoeken maatregelen te nemen dat de Maas niet al te veront reinigd wordt door fabrieken etc De wethouder noemde de situatie inder daad 'beklemmend', al is het Maaswa ter nog lang niet in die mate veront reinigd als dat bij het Rijnwater het geval is. Overigens verontreinigen ook tal van Nederlandse bedrijven het Maaswater, waaronder een vestiging van de Staatsmijnen. Er zal aan de overheid een brief worden geschreven om nog eens op deze voor Den Haag en zijn bevolking belangrijke zaak te wijzen. ADVERTENTIE DEN HAAG De PvdA-fraktie van de Haagse gemeenteraad laat het er niet bij zitten. In schriftelijke vragen had de heer Helsdingen al aan het gemeentebestuur gevraagd niet meer de terminologie 'juffrouw' in haar correspondentie te gebruiken. B. en W. antwoordden, dat men dat niet van plan was, dat 'juffrouw' niets denigrerends of discriminerends in houdt en dat het een normaal, veel gebruikt Nederlands woord is. In de raad kwamen gistermiddag de raadsadressen van de mejuffrouwen M. van Beek en D. Sprangers ter sprake, die vinden van 'mejuffrouw' een lager geklasseerde titel is als 'mevrouw'. Laten we ongetrouwde mannen dan maar voortaan 'jonge heer' noemen, zo schreef mej. Spran gers niet geheel zonder hunor. Enfin, het socialistische raadslid Meij- burg kreeg het gedaan, dat de twee brieven in de raadscommissie voor arbeidszaken zullen worden bespro ken. Helaas zal de Haagse bevolking en in het bijzonder de ongetrouwde dames onder hen onkundig blijven van het resultaat van die bespreking, want de vergaderingen van deze raadscommissie zijn ondanks de open heid en openbaarheid van ons ge- meentebestel nog steeds geheim. DEN HAAG Het schilderkundig genootschap Pulchri Studio bestaat 125 jaar en het kampt tevens met geldnood. Er is 3,5 ton nodig voor de restauratie van de expositiezalen aan de Hoge Nieuwstraat en voor een opknapbeurt van het Pulchri-complex aan Het Lange Voorhout. Ir. Van Iperen maakte het ontwerp. Inmiddels zijn 1500 brieven de deur uitgegaan met het verzoek om financiële steun. Het is niet de eerste keer dat Pulchri Studio in geldnood zit. Dat was al zo in de bloeitijd van de Haagse school. In 1900 kon men dank zij de gulheid van Mesdag het huidige pand betrek ken. Dit pand is een driehonderd jaar oud patriciërshuis, dat op de monu mentenlijst staat. Monumentenzorg is sinds enige jaren met de restauratie bezig. Negentig procent van de kosten nemen rijk, provincie en gemeente voor hun rekening. Maar het zalen complex aan de achterkant van het gebouw moet Pulchri zelf betalen. En daarom doet men nu een beroep op iedereen, die iets met Pulchri te ma ken heeft. Maar Pulchri wil er ook iets voor terugdoen. Wie duizend gul den geeft krijgt een zilveren jubi- leumpennmg van 10 centimeter door snee en mag tien personen aanmelden, die dan een jaar lang gratis lid van het genootschap mogen zijn. Wie drie honderd gulden geeft krijgt een bron zen penning en mag drie gratis-leden aanmelden. De penningen zijn ont worpen door Dirk 3us, de voorzitter van het genootschap. Ter inleiding van de actie werd Ko ningin Juliana op Huis ten Bosch de eerste zilveren penning aangeboden. Dit deed de voorzitter van het jubi leumwerkcomité, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, de oud-burgemeester van Den Haag. Pulchri Studio wil het jubileumjaar luisterrijk vieren. Zo wil men van de half-ondergrondse sociëteit een cultureel trefpunt maken. De musicus drs. André Lüske is hiervoor plannen aan het uitwerken. Sociëteitsvoorzitter is Theo Bitter. Van 2 tot en met 23 september hou den leden van het genootschap een tentoonstelling van hun werk uit de laatste 25 jaren. Van 4 tot 21 oktober is er een speciale expositie, van 11 tot en met 18 november wordt er een jubileum-verkooptentoonstelling ge houden. Van 2 tot en met 23 d< ber is er een expositie van het van kunstenaars, die in deze 125 lid zijn geweest van Pulchri. E len werken te zien zijn van Bosboom, W. Roelofs, Jan en Weissenbruch, Jozef en Isaac Is Anton Mauve, de drie Marisser W. Mesdag, Jan Toorop, Brei Kees van Dongen, Permeke en driaan. De tentoonstelling wordt ingi door mr. drs. L. F. J. Wijsenbee prof. Sierk Schroder. DEN HAAG Van Marle 4 Bif> kan met grote voldoening laatste veiling terugzien. Er was i animo bij het bieden. Zo ging] winterlandschap van J. J. C. Sp( voor 20.000 van de hand en eer van J. H B. Koekkoek voor 10| Hoge prijzen voor de Romanta School. Evenals een Hulk voor en de Ruïne Teylingen bij Sassen) van C. K. Hansen voor 6000. j Bij het meubilair gooiden de kloi de hoogste ogen. Een wortel» staand horloge bijv. voor 9500, Friese dikkop voor 2200 en Engelse tafelklok voor 1500. I Ook de munten haalden hoge pril een Hollandse Gouden Rijder 1750: 500. Terwijl een serie val Delftse blauwe borden 'Lofzang oj Haringvangst' voor 4200 vai)| hand ging. m»n 't uprcfhil Je moet'm voelen. De nieuwe Philishave*oo Super. (Maak ook het gebaar van de tevreden driekop-scheerder). BESOMMINGEN 1JMUIDEN IJMUIDENt Per 1 kg. In guldens: tarbot 8.728.19 grote tong 7.026.37 grootmiddel tong 7.64—6 98 kleinmlddel tong 6.70—5.88 tong I 8.13—S. 78 tong II 7.83—5.81 zalm 9 82t 92. Per hoog in guldens roggen 120 65.-: Per stuk ln guldens: haai 260256. Per 50 kg. in guldens: schelvis 1 4844 schelvis 2 47—35 schelvis 3 54—24 wijting 1 54—20 wijting 2 48—22 schar 25—10. Schol 1 65—52 schol 2 6880 schol 3 6862 schol 4 56—32 kabeljauw 1 8464 kabeljauw 2 15562 kabeljauw 3 75—50 kabeljauw 4 65—45 kabel jauw 5 50—35 koolvls 1 38—35 koolvls 2 41— 30 koolvls 3 5034 koolvls 4 45—25. Tarbot 323—170 griet 235—121. poontjes 52—11.50. Haal 63—60. kisten kabeljauw. 1.479 kisten koolvls. 15 kisten leng. 442 kisten en 490 premiekisten schelvis. 1.274 kisten en 257 premiekisten wijting. 2.215 kisten schol, 150 kisten schar, 230 kisten haring. 1.366 Istcn en 757 premie kisten makreel. 135 kisten varia, 305 kisten stijve kabeljauw, 20.376 kilo tong. Aan de maandagmarkt werden de volgende besommingen gemaakt Kw 11: 21.400.-; Kw 29 12.600.-: Kw 39 9.200.-: Kw 51 7.200.-: Kw 52 6.100.-; Kw 68 11.700.-: Kw 81: 69 00.-: Kw 81 69.700.-; Kw 87 14.300.-; Kw 113: 16.000,.g: KW 117 10.400,-; Kw 121 16 400.-: Kw 121 16.400.-: Kw 131 6.100.-: Kw 132 4 00.-: Kw 45 14.500,-: Kw 149 11.300.-; Kw 150: 15.200.-; Kw 152: 14.500.-: Kw 195 19 200,-: Kw 197 12.700.-: Kw 205 9 600.-; Kw 214 14.800,-: Kw 218: 10 600.-: Kw 221 9.100.-: Kw 226 7.800.-: Kw 110 5.300.-: Kw 127 5 900.-: Kw 174 19.800.-: Kw 189: 15 900. Kw 190 11.800.-; Kw 210 6.200.-: Kw 211 7 400.-; Kw 213: 7 300.-; Sch 117 17.300.-; VI 73 5 760.-: Wr 25 3 490.-: Wr 32 9 060.-: Wr 45 4 700.-: Wr 50 8.800.-: 'ijm 18: 18 900,-: IJm 154: 12.300,-: Vd 1 1.050.-: Vd 25 1 600.-: Spanvlssers: Kw 42 en Kw 135 8.200,-: Kw 33 en Kw 180 19.800.-. VEILING 'WESTERLEE' kg. Dubbele Bonen 310470 1600 kg. Snijbo nen 320390 2560 kg. Tuinbonen 205 20 kg. Frankethaler 660—710 200 kg. Komkommers: A 91 AAA 59 76-91 AA 58—66 61-76 A 44— 54 51-61 B 38—43 41-51 C 24—29 36-41 D 17— 18. Komkommers: B 63—67 42—45 3 —38 20— 22 15. 113.000 stuks. Krom per kg. 29—34. 4000 kg. Netmeloanen Blank 6 95—1.25 8 95— 1.50 10 70—90 12 55—60. Rijp 2.50—2.60 2.35—2.40 1.95 1.05—1 30. 10.000 stuks. Ogen- meloenen 12 2.55150 15 115—150. 80 stuks. Eieren 15 400 Bospeen 7286 9700 bos. Rode Paprika per stuk 5363. 45 stuks. Groene Paprika per stuk 2331 1260 stuks. Groene Paprika per kg. 1 90—2.70. 1000 kg. Spaanse Peper per kg. 5.30—5.90. 36 kg. Peterselie 18—36. 3000 bos. Postelein 30—50. 1080 kg. Perziken 11—77. 1950 stuks. Pruimen per stuk 823. 1850 stuks. Pruimen per kg. 1.354.35. 500 kg. Rabarber 28—36. 360 kg. Radijs 21—30. 2700 bos. Selderij 14—30. 4300 bos. Spinazie 38—69. 1800 kg. Sla 1 6—13. 47.000 stuks. Bloemkool: 6 871.02 8 8190 10 68—74 12 44—57 15 29—30. 95.500 stuks. Tomaten A 1 6.30—7.30 B I 6.70—7. 0 C I 6.40—7,00 CC I 4.30—5.50. 108.500 bakjes. POELDIJK, iVelling Westland Noord) 11 Juni tomaten klasse 1 A 520-600: B 550-580; C 480- 530: CC 4S0; Binnenland: A 430-480: B 460- 470: C 370-410. 136 983 kistjes sla I: 15 kg en op 10.5-18.5: II 6 17 475 st.: Druiven Alican te 590-670: Frankenthaler 610-740; Golden Champion 810-910, 1108 kg: andijvie I 86-98. 3534 kg: spinazie I 54-59: postelein 22-48. 3054 kg: prlnsessebonen 440-500. 204 kg: snijbonen 300-380. 1740 kg: tabarber 26-33: aarr*ip. 66-88: kaspruimen Golden Japan 230- 360. Ontario 390-580: Beauty 230-350: Red June 320: 1620 kg: pepers groen 200-250. 274 kg: raapstelen 10 selderij 10-21 3400 bos: peterselie 34-36: krulpeterselle 35-42 3630 bos: komkommers klasse I 91 64-71: «taa 61 38-44: 51 32-34; 41 21-28 38 18-17; k« ta; 38-46 (329 418 st.) (13 250 kg): P> groen: 9 40: 12 39: 15 26: kg 195-265: ro( 15 60 18 62, 837 St. kg 280-350J Suikermeloenen 5 450-600 6 370-450; Ogenmeloenen 12 200, 975 tri gines 4 132: 5 132-135: 6 107-130; 8 81-» 71-78. 3345 st. bloemkool 6 82-93: 8 75-J Ier 63-66 12 50-53. 12060 st; bleckselderfl lar perziken 2 88; 3 63-86; 4 50-63: 5 25-33: 17. 9383 st. "er rot VOORSCHOTEN De toneelg 'Voorschoten' overtrof zichzelf bi; opvoering vart 'En ik dan' van A M. G. Schmidt. In het Cultureel trum genoten de belangstellenden ■het spel van de vijf spelers, wal Irene Utermark en Henk Schuld de moeilijkste, maar ook de dankl ste rol hadden. Onder regie Fenny Zwiers kwamen de vele wo spelingen en misverstanden over. VOORHOUT De gemeenteraad] gadert 15 juni om 8 uur. De vermeldt onder andere; voorber bestemmingsplan Leidsevaart; lingskrediet sportvereniging 'Fc te'; krediet bouwrijpmaken gr het plan 'Spoorlaan'. OEGSTGEEST De 17-jarige E. lippo en zijn 16-jarig zusje bf gisterochtend rond zeven uur bij aanrijding beiden een been. De gen reed op de Korenbloemlaan wilde de Kennedylaan inrijden, verleende echter geen voorrang een auto, bestuurd door een inw van Valkenburg en werd geschept EHD vervoerde broer en zus naar AZ. ZOETERWOUDE De Hervoi jeugdraad hield een fietstocht o' km met Bodegraven als begin- eindpunt. De route die door de Minnaard was uitgestippeld brach deelnemers o.m. door het Reeuw plassengebied. Na terugkeer in Zo woude volgde een broodmaaltijd]^ Ons Huis. Uitslag: 1. mevr. Leune-Mevr. Berg-Vonk; 2 Frans Hulsbos-Aad mers; 3 heer en mevr. Hulsbot eg Kampen. j (ei I ch

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4