Schandaal rond ruiter Winkler en Sporthilfe 'Münchens roeibaan waardeloos' Jan Hein Donnet beste Nederlande Roger Rosiers wint Luxemburgse ronde Oud-wereldkampioen uit Olympische ploeg gestoten Voetbal veldslag in Brazilië Manuel Orantes op kop in Grand Prix Dames bridgen in voorste gelid Britse sporttoto wil zomervoetbal I Fraser breidt selectie uit Weer winst voor Robert Duitse promotiestrijd Van Katwijk getroost TROW/K.WABTET DINSDAG 13 JUNI 1972 WARENDORF (ANP) Hans Günter Winkler is misschien de een zaamste ruiter in de internationale paardensportwereld. De 45-jarige gebrilde Duitser, die in zijn rijk met succes beladen carrière zowel wereldkampioen als Olympisch titelhouder werd, kan in de Bonds republiek geen goed meer doen. De andere topruiters in zijn land, met wie hij vele jaren is opgetrokken, hebben hem tot vijand num mer één verklaard en willen niets meer met Winkler te maken heb ben. Een voorlopig dieptepunt in de feite lijk reeds jaren sluimerende, maar sinds begin mei openlijke controverse was een brief aan de president van de 'Deutsche Reiterliche Verenigung', Dietcr Graf Landsberg-Velen, waarin elf ruiters eind vorige week verklaar- RIO DE JANEIRO (ANP)' De voorronde van het toernooi om de mini-wereldbeker dat in Brazilië wordt afgewerkt, heeft al een fors incident opgeleverd. De wedstrijd tussen Para- gauy en Venezuela ontaardde kort voor tijd in een enorme vechtpartij waarbij vrijwel alle 22 spelers waren betrokken. Nadat de wedstrijd tien minuten was onderbroken, liet scheidsrechter Lamptev uit Ghana het spel hervatten, zonder tegen één spe ler iets te ondernemen. Paraguay won het duel met 41 een stand die al bij de rust bereikt was. Frankrijk startte met een grote zege op een Middenamerikaanse selectie: 5—0. Bij de rust stonden de Fransen nog maar met 10 voor. Argentinië versloeg een Afrikaanse selectie met 20. Die stand was na een helft al bereikt. BONN (ANP) Na de strijd om de international Westduitse tennistitels in Hamburg (in de enkelspelen ge wonnen door Orantes en Helga Mast- hoff) zijn de klassementen voor de Grand Prix 1972 als volgt: Dames: 1. Billie Jean King (VST) 229 punten, 2. Evonne Goolagong (Aus) 205, 3. Nancy Gunter (VS) 150, 4. Helga Masthoff (Wld) 130, 5 Frangoise Dtirr (Fr.) 96, 6.Rosemary Casals (Vst) 90. Heren: 1. Manuel Orantes (Sp) 300 punten, 2. Ilie Nastase (Roem) 225, 3. Andres Gimeno (Sp) 214, 4. Stan Smith (Vst) 187, 5. Jan Kodes (Tsj) 139, 6. Patrick Proisy (Fr) 109. MIAMI BEACH (ANP) De Neder landse damesploeg heeft tijdens de Bridge Olympiade, die in Miami Beach wordt gehouden, na vier ronden de leiding in het klassement van achttien landen met een totaal van 64 punten. De heren doen het minder best. Ze bezetten de 24e plaats van de 39 deelnemende landen met 81 pun ten. Standrn aan kop heren 1 Italië 1(2 pnt. 2. Polen 143, 3. Frankrijk 143. 4 Australië 143. S Chinese Volksrepubliek 139. 24 Ne derland SI. Dames: 1. Nederland (4. 2 Co lumbia 60. 3. Italië 60. 4 Zuid-Afrlka it i. Ver SUten 5.' den niet aan de Olympische Spelen in MUnchen te zullen deelnemen, indien Hans Günter Winkler in de ploeg zou worden gekozen. Bovendien eiste het elftal het aftreden van de voorzitter van het 'Deutsche Olympiade-komitee FUr Reiter' DO KRKurt Capell- mann. Dit schrijven was ondertekend door Alwin Schockemöhle. Paul Schockemöhle. Hartwig Steenken, Hermann Schridde, Fritz Ligges, Lutz Merkel, Karl-Heinz Giebmanns. Hen drik Snoek, Michael Gockel, Manfred Klöss en Kurt Jarasinski. AANTIJGINGEN Wat heeft zovelen zich doen keren tegen Winkler, zo op het oog een innemende gentleman, die geen vlieg kwaad zou doen? De aantijgingen zijn niet mis: a. Winkler ontvangt sedert jaren per maand een bedrag van 2500 mark van de Deutsche Sporthilfe, zogenaamd voor het onderhoud van vijf paarden. I die hij echter in het geheel niet bezit. I b. Winkler ontvangt jaarlijks een be- f drag van 4000 mark van het DOKR zogenaamd als tegemoetkoming in de dagelijkse kosten van zijn paarden. o.a. voor voer. c. Winkler heeft via het DOKR kos teloos de beschikking over een paardenverzorger. d. Winkler verkocht zijn Olympische toppaard 'Enigk' voor 200.000 mark naar Italië. Dit paard was voor een bedrag van 25.000 mark door het DOKR mede-gefinancierd. Winkler in casseerde de gehele verkoopsom en was pas na een half jaar bereid de 25.000 mark aan het DOKR terug te betalen. Het DOKR heeft voor Winkler tegen ongehoorde prijzen paarden aangekocht, die nergens voor deug den. Een voorbeeld: Sierra Nevada, een voor springen ongeschikt paard, kocht men voor 45.000 mark op een veiling. WREVEL Al deze verwijten werden openbaar tijdens de in mei gehouden selectie wedstrijden voor de Olympische Spe len in MUnchen. Op 5 mei wekte Winkler reeds wrevel bij zijn colle ga's, die men een zekere jaloersheid toch ook moet aanrekenen, toen hij tijdens het concours hippique in Bal- ve zijn beste paard 'Torphy' niet aan de start bracht. 'Het is nog te vroeg voor dit paard', zo werd er gezegd. Maar tien dagen later zadelde Win kler wel Torphy' in Wiesbaden, welk concours niet in de Olympische voorbereiding was opgenomen. Daarna raakte Winkler bij een val met een geleend paard, 'Dakota', aan een been geblesseerd, zodat hij in de tweede selectiewedstrijd, te Keulen, in het geheel niet aan de start verscheen. Toen kwamen ook de geruchten in de wereld over de talrijke financiële on dersteuningen die Winkler geniet. Wmkler zelf: 'Alles is gelogen. Hoe komen de anderen erbij in een volko men legale zaak te willen roeren? Het geheel neemt langzaam vormen aan die niet meer door de beugel kun nen'. De grote man van de Sporthilfe, Josef Ncckermann, heeft inmiddels bevestigd dat Winkler en ook andere LONDEN (ANP) De Engelse league heeft plannen bekendge maakt voor een extra-zomercom petitie in bekervorm, die vol gend jaar na het normale sei zoen moet worden gespeeld en waarvoor premies tot een totaal van 1.700.000 gulden beschik baar zijn. De bekerstrijd zal financieel worden gesteund door de orga nisatoren van de Britse voetbal pools. De clubs wordt een garan tie aangeboden van tenminste 8500 gulden plus een prijs van 125.000 gulden voor de vereni ging die de competitie wint. Daarbij komen uiteraard de re cettes, die voor de verenigingen zijn. De poolbedrijven stellen zich voorlopig voor vijf jaar garant voor hun bijdrage aan de orga nisatie en voor het prijzengeld. Men wil het extra-bekertoernooi open stellen voor 128 verenigin gen, die tot de minder rijke van Groot-Brittannië behoren, nl. de clubs uit de Engelse twee de-, derde- en vierde divisie, uit twee regionlae divisies met voor namelijk semi-professional voet bal en uit de Schotse tweede di visie. Wanneer het plan door gaat, zal voor het eerst in de geschiedenis een evenement, ge organiseerd door de Engelse league, openstaan voor Schotse verenigingen. Hans Günther Winkler uitgestoten ruiters ondersteund worden. 'Maar ik noem geen bedragen', voegde hij er aan toe. Sinds Keulen is de anti-Winkler-hetze alleen nog maar aangewakkerd. Er kwamen steeds meer praatjes, die niet ver meer van roddel af waren, in de wereld. Zo zou Winkler achter de coulissen alles voor het zeggen heb ben in het ruitersportcentrum te Wa- rendorf. De leidinggevende figuren zouden slechts marionetten zijn in de handen van Winkler. TRUCJES De gebeurtenissen volgden elkaar in snel teinpo op. Er werd een commis sie benoemd, bestaande uit de heren Stecken, Hansen en Hartung, die een onderzoek moesten instellen. Daarna kwam de reeds beruchte brief, waarin elf ruiters zich tegen Winkler en Capellmann keerden. Men verwijt Ca- pellmann in een interview met de Hamburger Morgenpost gezegd te heb ben, dat 'de ruiters zich haarscherp langs het randje van de Olympische legaliteit bewegen' en dat 'zij alle denkbare trucjes beheersen'. Overi gens ontbreekt Gerd Wiltfang bij de ondertekenaars. Volgens de geruchten moest hij na dreigementen van zijn baas Josef Kun, een voormalig zwaargewichtbokser, verstek laten gaan. Josef Neckermann heeft reeds een vergeefse poging in het werk ge steld om een gesprek tussen alle be trokkenen te arrangeren. Hij had gis teren voorgesteld, maar kreeg van woordvoerder Alwin Schockemöhle te horen dat deze uitnodiging ongelegen kwam. Lang niet iedereen was be schikbaar. De ruiters lieten verder nog weten dat de commissie van on derzoek voor hen in de huidige sa menstelling onaanvaardbaar is. Zij ac cepteren alleen Hartung en verlangen een neutraal gezelschap. Donderdag zullen tijdens een persconferentie te Wolfburg Neckermann en 'de elf' een eventueel nieuwe ontwikkeling openbaar maken. De ironie wil intussen, dat Winkler geen directe kandidaat meer is voc- de Olympische ploeg. De recente re sultaten hebben in eerste instantie Hartwig Steenken, Gerd Wiltfang, Hermann Schridde en Fritz Ligges hiervoor bepaald. Alwin Schockemöh le. die pech heeft met zijn paarden, en Winkler staan op de wachtlijst. 'Roeiprofessor' Karl Adam: RATZEBURG De naam Karl Adam is voor iedere Duitser en voor elke roeiliet hebber een begrip De 'roeiprofessor' zoaJs de wtskundele- raad wordt genoemd heeft Duitsland sinds !9óS een enorme lading gou den medailles bezorgd. Na een afwe zigheid ran drie jaren sinds Mexico heeft deze mathematicus zijn faam weer waargemaakt Zijn acht staat aan de top. In de bekende stijl, hoog tempo en enorme spierkracht gejyaard nan ragfijne bewegingen werd dit weekeinde het baanrecord verpletterd Voor Mexico boutade de in Ulm, onder Ratzeburg gerestigrle Karhschwerf een schip, dat liefst SO kilogram ia 1.7 seconde had Adam berekendlichter was dan de ande re achten De prijs uas 25 0C0 DM alleen at voor de mallen. V'errolgeiw nog eens 12 OOO DM voor het schip zeil Levensduur 2 maanden Nu heeft Karhch voor liefhebber Adam en ,le gewillig betalende Duitse roei- bond een acht met stuurman in de boeg en een acht zonder stuurman lafen bouwen. Kosten geen pro bleem Ook geen probleem roo» de Duitsers uas de aanleg van een roeibaan bij MUnchen voor de Olym pische Spelen Liefst 7 miljoen DM werden hieraan besteed De laatste twee ueken ran mei u Adam met zijn acht op deze peper dure baan guan trainen Het oordeel ran de protestor was vern engend 'Zeven miljoen Mark vergooid aan een waardeloze roeibaan Adams spion, het wandelend archief Len- nartz licht dit als volgt toe 'De baan ligt volledig in de upenhe d en is derhalve zeer to ndgevoelig En als er wind is rijn er hoge golven, d e het roe en onmogelijk maken Maar erger is nog dat als de Spelen lijn afgelopen de ba- en »;o"e'' n onbruikbaar bl'ire i I:pee: niets meer mee Adam 'Als ik de helii van i.u g had gekregen, zou ik van de baan bij Ratzeburg op de Küchersee de beste roeibaan ter wereld hebben gemaakt Een keihard, maar zonder twijfel zeer deskundig oordeel. Daarbij komt nog dat de baan zeer zwaar en iraog blijkt te zijn. Ai met al een s an in i.ei gezicht ran de organisa toren ran de Olympische Spelen. Een man als Adam kan zich dit wel permitteren. Steeds weer werd hij verguisd door hel Duitse publiek als het succes even ov zich liet wach ten Hij trok zich terug in 1969 van de 'Dtutschland Achter' omdat hij de ploeg niet snel genoeg achtte Kuhlmeij en Becker namen het heft in handen en Adams assistent Rulffs. die een groot deel van de training op zich neemf, zegt over deze acht 'Ze trainden nu een maand in Berlijn. Drie maal per dag. Voor iets anders dan roeien was geen tijd. Nu is de ploeg volko men over de kop gedraaid Na het De waardeloze Olympische roeibaan in aanleg fiasco van dit weekend zullen ze wel met roeien stoppen Er is er geen één die er nog zin in heeft' Adam pakt het anders aan Zeer zorgvuldig uitgekiend bouwt hij naar de top m MUnchen. Geld en tijd spelen hierbij geen rol. Voor Luzern gaat de ploeg twee weken op hoogte trainen. Dat is ook de reden dat ze cr op de wedstrijden ran de Koninklijke in Amsterdam niet zullen zijn. Na Luzern roeien ze dan de internationale Duitse kampioenschappen om vervolgens nog ruim een maand op hoogte te gaan trainen. Aan Adam zal het zeker niet liggen Hij zal als eerste de baan in MUnchen op al zijn facetten bestuderen om de ploeg on der optimale omstandigheden aan de start te brengen. Het moet beslist niet onwaarschijnlijk worden geacht dat de professor' voor grote dingen gaat zorgen in MUnchen. Sport TI'AOrsn Ook winst voor Jan Timman AMSTERDAM (ANP) Nederlands enige praktiserende grootn ter Jan Hein Donner heeft zich resoluut aan het hoofd gesteld het groepje Nederlanders, dat in de grootmeesterrijen van het toernooi een bescheiden rol vervult. Donner won daartoe met z van Hartoch, die de opening niet al te sterk behandelde. Van onze honkbalmedewerker AMSTERDAM 'Ik vind het eigen lijk wel geweldig. In 1961, geloof ik, heb ik voor het laatst meegedaan in het Nederlandse team. En om nu dan weer herkozen te worden in de natio nale selectie na zoveel jaren daar ben ik eigenlijk wel een beetje trots op'. Aldus een verheugde Simon Heems kerk, die als oudste spelende hoofd klassehonkballer (37) weer in de Nederlandse ploeg is gehaald door de Amerikaane coach Ron Fraser. Ron Fraser. de enige universiteits- coach die Nederland ooit heeft gehad, heeft, zoals hij had aangekondigd, voor nog meer sensatie gezorgd. Ton Teneurzen (OWO), eens met Beid- schat het beste werpersduo van Ne derland en ook al jaren uit de Neder landse ploeg, is ook weer toegevoegd aan de groep van veertien spelers die al geselecteerd was door de technische commissie. Terneuzen: 'Dat hangt wel af van mijn polsblessure, die ik heb opgelopen bij een trainingswedstrijd. Maar als dat over is ben ik weer van de partij'. Fraser selecteerde verder nog Ade Fijth van Sparta, Winnie Remmers waal van Storks en Ton de Jager en Das Rasmijn van Raak Nichols. Hij gaat ook nog een aantal geprekken voeren met spelers die al eerder te kennen hadden gegeven niet met het Nederlandse team in aanmerking te willen komen. Jan Kramer Freher van Sparta moest afvallen uit de voor lopige keuzegroep omdat hij geope reerd moet worden aan een van zijn knieën. De selectie van het Neder landse team is nu als volgt: Beidschat, Beenders Leurs, Robert Maat, Van der Vaart, De Jager, Rasmijn en Heemskerk (allen Raak Nichols), Van Westrenen, Augustinus, Jonkers, Bec kers, Richardson, De Brouwer en Fijth (allen Sparta), Wim Crouwel en Terneuzen (beiden OWO), Van den Dungen, Gronovius en Remmerswaal (beiden Storks) en Smith van OR- WO/HCAW. Op dezelfde wijze won Jan Timman van Enklaar. Donner staat thans sa men met de Hongaar Szabo op de gedeelde vijfde plaats met 6^ pnt, twee volle punten achter op de Rus sische leider Poloegajewski, die zijn partij tegen de jonge Joegoslaaf Lju- bojevic in eerste instantie zag afge broken. Na vier uur spelen had de Rus een dominerende positie opge bouwd, maar in de techniek van de afwisseling liet hij een steekje vallen, zodat Ljubojevic thans zekere remise kansen heeft. Het voor de tweede plaats van belang zijnde duel Uhl- mann-Kortsnoj eindigde na vier uur spelen in een puntendeling. De 57- jarige Szabo versloeg op indrukwek kende wijze de steeds nerveuzer spe lende Australiër Browne. Diens voor spelling, dat hij deze wedstrijd even zou gaan winnen, blijkt bepaald niet uit te komen. Het grootste geluk van de elfde ronde schijnt Langeweg ten deel te zullen vallen. De Nederlander had het tegen Robatsch meer dan moeilijk, doch even voor het einde blunderde de Oostenrijker. Zijn stand lijkt nu precair. Gisteren werd de laatste ronde ge speeld van de meestergroep. De Oost duitser Hennings, de Joegoslaaf Maro- vic en de Hongaar Sax eindigden op de gedeelde eerste plaats met 7*4 pnt uit 11 partijen. Volgens het reglement dat in dergelijke gevallen voorziet, zal Hennings een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de grootmees- tergroep van 1973. Grootmeestergroep 11e ronde: Ivkov-Mallch '-•-'i. Ree-Padewski M-M, Uhlmann-Kortsj- noj 'i-'j. Harloeh-Donner 0-1. Langeweg- Robatsch afgebr LJubojevlc-PoloegaJewski afgebr Enklaar Timman 0-1, Siabo-Browne 1-0. Sland 1. Poloegajewski 8:^ 1 afgebr, 2-3 Kortsjnoj, Ulilmann 7. 4. Ljubojevic 6'A 1 afgebr. 5-6 Donner, Szabo 6\4 7. Timman 6. 8 Ree 5'j. 9 Malich 5, 10-11 .Robatsch. Langeweg 4'i Pt- 1 afgebr, 12 Ivkov 4,,i. 13 Browne 4. 14 15 Padewski. Enklaar 3'A. 16. Hartoch 3. Meestergroep 11e ronde: Sax-Kraldman 0-1, Hecht-Jongsma 1-0. Soos-Marovic 0-1. Böhm- Cafferiy 1-0, Hennlngs-ElSing Van Baarle-Van Geet 0-1. Eindstand meestergroep: 1-3 Marovlc, Sax, Hennings 7Vi, 4..Kraidman 7. 5. Hecht 6%. 6 Eising 6, 7. Soos 5t4. 8-10 Van Geet. Jongs- ma. Van Baarle 4',j. 11-12. Cafferty. Böhm 2'4. Walter Browne nieuw verlies Uit de elfde ronde: Wit: Szabo (Hong) Zwnrt: Browne (Austr) 1. Pgl-f3 C7-C5 2. c2-e4 d7-d6 3. d2-d4 I 4. Pf3xd4 Pg8-f6 5. Pbl-c3 a7-a6 6. I e7-e6 7. f2-f4 h7-hS 8 Lg5-h4 LfS-e7 9.1 f3 Pb8-d7 10. 0-0-0 Dd8-c7 11. Lfl-d3 I 12. f4xg5 Pd7-e5 13. Df3-e2 Pf6-g4 14. h6xg5 15. Lh4-g3 Pg4-f6 16. Kcl-bl 17. Lg3-f2 0-0-0 18. Pd4-b3 Th8-h5 19. g5-g4 20. De2-f2 Td8-h8 21. Ld4-b6 Dc7-ti Ld3-e2 Ld7-c6 23. Thl-el Th5-h4 Pb3-a5 j 25 Pa5xc6 Pe5xc6 26. g2xh3 Pf6-d7 27. D Pd7xb6 28. Df7xe6t Kc8-c7 29. Le2-g4 T, 30. Pc3-d5t Pb6xd5 31. De6-d7t Kc7-bl e4xd5 Th8-d8 33. Dd7-f5 Pc6-e5 34. Kb6 c7 35. Tdl-d3 b7-b6 36. Td3-c3t 37. Tc3-c6 Pe5xc6 38. d5xc6t Kb7xc6 39.1 e7 d6-d5 4". Df2-d4 b6-b5 41. b2-b4 42. Dd4-g7 TdS-hS. Zwart geeft het op. WIT: Padeswskl. ZWART: Browne. Siciliaans. 1 e2-e4 C7-C5; 2. Pbl-c3 d7-d6; 3. f2-f4 4 4 Pgl-f3 Lf8-g7; 5. Lfl-b5t Lc8-d7: d7t Dd8xd7; 7. 0-0 Pb8-c6: 8. d2-d3 Pd 9 h2-h3 0-0; 10. Lcl-e3 b7-b5; b5-b4; 12. Pc3-e2 TaS-bS; 13. f4-f5 c5-c4 Le3-h6 b4-b3: 15. 15xg6 h7xg6: 16. 1_ KgSxg"17. d3xc4 b3xc2; IS. Dd2xc2 Dd) 19. b2-b3 Pc6-b4; 20. Dc2-c3 Db7xe4; 21. d4 De4-d3; 22 DcS-el Tb8-b7; 23. Tal-dl C4; 24. Del-d2 Tb7-b8; 25. Tdl-el De4-bfl Dd2-g5 c7-e6: 27. Dg5-h4 TfS-hR; 28. D Db7-d7; 29. P13-g5 e6-e5; 30. Pd4-f5t I 31. P15-h4 Kf8-g7; 32. Tflxf6 Kg7x TC1-11+ Kf«-g7; 34. Tflxf7t Dd7xf7; 3 17 Kg7xf7: 36. Dg3xg6t Kf7-e7; 37. Kc7-d7; 38. Dg6xd6t. Zwart geeft op. Arie Hassink tweede in de Vogezen ESCH SUR ALZETTE De Belg Roger Rosiers heeft gisteren Ronde van Luxemburg gewonnen. De vierdaagse etappe-koers d het Groothertogdom eindigde gisteren met een korte tijdrit, waa Rosiers alle aanvallen succesvol kon afslaan. De tijdrit werd gew nen door de Belgische specialist Dirk Baert. Na afloop van het eerste deel van de laatste etappe leek Rosiers toch nog ernstig bedreigd te worden. Zijn land genoot Paul Aerts slaagde er namelijk in tijdens de rit van Diekirch naar Esch zur Alzette de leider van het algemeen klassement tot op twee se conden te benaderen. Maar in de tijdrit moest Aerts toch nog veertien seconden meer prijs geven. Rosiers werd in de klim zesde, terwijl Aerts niet verder kwam dan een dertiende plaats. Het eerstè-deel van de laatste etappe had een overwinning opgeleverd voor de Fransman Gilbert Bellone. En twintig kilometer voor het slot van de 156 kilometer lange rit, slaagde Bello ne erin alleen weg te komen en het vooral tegen het slot fel jagende pelo ton voor te blijven. De tweede aanko mende de Fransman Jean Piette Ge net had een achterstand van 17 secon den. De beste Nederlander in de Ron de van Luzemburg bleef Eef Dolman, j, al moest hij in de tijdrit zijn vierde plaats op 48 seconden van Rosiers I prijs geven. Arie Hassink is tweede geworden in de Ronde van de Vogezen. In het s eindklassement eindigde Hassink in dezelfde tijd als de Fransman Nogues, _i die echter door zijn betere plaatsing jgj^Ép in de etappes de eerste prijs kreeg. In if;- deze ronde, die in een heuvelad parkoers werd gereden, eindigde reldkampioen Regis Ovion op de i e plaats. Arie Hassink won de tweede etai een tijdrit over 26 kilometer Vittel naar Charenois in 34 minu' SZCZECIN (ANP) Titelhouder Joël Robert heeft zijn positie in het klassement voor het wereldkampioen schap motorcross in de 250 cc-klasse opnieuw verbeterd. De Belg zegevier de met een in Szczecin in de grote prijs van Polen. De Zweed Hakan Andersson werd tweede en de Tsjech Miroslav Halm derde. Pierre Karsmakers is in Presov als negende geëindigd in de motorcross om de Grote Prijs van Tsjechoslowa- kije 500 cc-klasse. BONN (ANP) Het is niet geheel onmogelijk dat de twee clubs die vorig seizoen uit de Duitse Bundesli- ga degradeerden dit seizoen weer te rugkeren. In poule B van de promo tiecompetitie staan Rot Weiss Essen, de club van Willy Lippens, en Kic kers Offenbach (de club waar het grote voetbalschandaal van de Bonds republiek begon) bovenaan. In poule A komen ook twee oude bekenden dicht bij promotie. De Wuppertaler SV staat hier bovenaan, gevolgd door Vfl Osnabrück. Roger Rosiers 51.2 seconden. Nogues werd in die tweede in 35.13.9. Het eindklassement is: 1. Nogue uur 27 minuten on 54 seconden, Hassink zelfde tijd, 3. Schavy (F 8.28.37, 4 Renard (Fra) 8.28.39, Ovion (Fra) 8.28.48. In het ploegenklassment werd Franse natinale ploeg eerste. GRAZ (ANP) De val van Piet van Katwijk in de laatste etappe van de Ronde van Oos tenrijk, waarmee hij een zekere ritzege uit handen gaf, heeft toch nog een prettig vervolg ge kregen. Tijdens een ontvangst in Graz nodigde burgemeester Gustav Scherbaum de Nederlan der bij wijze van troostprijs uit voor een verblijf van een week in deze Oostenrijkse plaats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10