iVestduitse economie Ireigt zich buiten ipel te manoeuvreren Erdal garandeert vijf jaar werkgelegenheid Opmars goudprijs gaat verder Bührmann-Tetterode boekt meer winst Forse expansie bij Ned. Credietverzekering -%L resident Chemische Werke Hüls: 'Voorspoed' issen tevreden er contacten i tentoonstelling Nieuwe leningwet in Tweede Kamer Borsumij Wehry denkt resultaat 1971 te evenaren Ruys Haarlem gaat 40 man ontslaan Banque Paribas krijgt faciliteiten van Eximbank Sphinx draait nu beter Heybroek kon kosten stijging opvangen Ned. fondsen in New York DOW JONES INDEX Amerikaanse goederenmarkten New York gemakkelijk Hoogenbosch over 1972 optimistisch Overneming van Mosa garandeert continuïteit bedrijf '/KWARTET VRIJDAG 9 JUNI 1972 Financiën Economic Tl!> Klit Cons. Foods ivil minstens 90 pet. ran aandelen iglfantie vj weinig te b dé familie SSELDORF Wanneer zich op wat langere termijn geen ver eringen voordoen in de exogene factoren zoals de economische itiek, de valuta- en de belastingpolitiek en niet te vergeten in de Dlogieën, dan kan er nauwelijks sprake zijn van een mogelijkheid verbetering. Tot dusverre was het in elk geval zo dat alle resul- en, verkregen uit hoofde van rationalisatie-inspanningen, teniet rden gedaan door kostenstijgingen en andere maatregelen. Daar- i moet thans een einde komen wil de Westduitse economie zichzelf jt buiten spel manoeuvreren. zei de wegens het bereiken i de pensioengerechtigde leeftijd feidende president van de Chemi- e Werke Hüls, prof. dr. Franz ijch, in een toelichting op het rverslag 1971. Hij wees erop, dat jn mei tussen partners overeenge- ien loon- en salarisverhoging van [pet. voor de onderneming te hoog bi plaats daarvan had men tot een jpauze moeten besluiten, zo meen den ten dage', aldus prof. Broich, steeds vaker het argument te •isteren dat de loonsverhogingen pik geval de stijging van de kosten levensonderhoud dienen te coni feren. Ik vind een dergelijke uitla- evenwel gevaarlijk en onjuist. (juist luist, omdat het weer eens de on- hemer is, die voor compensatie [t zorgen voor iets waarvoor hij verantwoordelijk kan worden ge- DÜSSELDORF De Bondsre- jubliek maar niet alleen dit and bevindt zich heden ten Wé in een situatie van schijn- lare 'voorspoed' met dalende vinsten, aanhoudende kosten- itijgingen en een onstabiele »eldwaarde. Vermoedelijk gaat iet hier om een ander voorbeeld 'an de kwadratuur van de cir- ;el, waarvan de mathematici iverigens reeds lang weten, dat ij onoplosbaar is, aldus prof. Iroich, voorzitter van de raad an bestuur van de Chemische erke Hüls. steld. Gevaarlijk, omdat de inflatie erdoor wordt versterkt. Loonstijgin gen moten van de stijging van produktiviteit afhankelijk zijn, niet van de kosten van levensonderhoud anders bereiken we in Duitsland nooit enigermate stabiele verhoudin gen'. De netto-omzet van de Hüls-groep is in 1971 met slechts 3,3 pet. gestegen tot DM 1,48 (1,43) mr. De winst ging omlaag tot DM 20,8 (57,8) min. Het dividend wordt verlaagd van 17 pet. tot 7 pet. 'Een drastische verminde ring met 60 pet., die', zo zei prof. Broich, 'duidelijk de teruggang van de resultaten weerspiegelt'. Deze ontwikkeling was voor een be langrijk deel het gevolg van een ver scherping van de concurrentievoor waarden als gevolg van de teruggang in de conjunctuur tezamen met ex- portbeperkende maatregelen. De be langrijkste hiervan was wel de op waardering van de D-mark. Daarbij kwam de ongunstige invloed van de prijskostenschaar. Geen wijziging Tn de eerste vier maanden van het lopende jaar is in deze situatie geen wijziging opgetreden. Niettegenstaan de een stijgende hoeveelheidsafzet te genover dezelfde periode van vorig jaar bleef de geldomzet 0,9 pet. achter bij die van de eerste vier maanden van 1971. Hoewel bij enige produktgroepen van verbeteringen sprake was bleef het peil van de opbrengsten door de prijs ontwikkeling onbevredigend. De ge volgen van de markopwaardering zijn nog steeds ten "olie werkzaam. Ook op het stuk van de stijgende kosten zette de druk op de resultaten zich echter voort. Prof. Broich wees erop, dat Hüls gedwongen is tegen slechte uitkom- Prof. dr. Franz Broich weer de ondernemer sten te exporteren. 'Zouden wij dat niet doen, dan zouden we tot belang rijke produktiebeperkingen moeten overgaan met alle gevolgen van dien voor de werkgelegenheid'. Om tegen wicht te bieden tegen dalende export opbrengsten gaat Hüls er meer en meer toe over zelf in het buitenland te produceren. 'Daar kunnen we veel al goedkoper werken'. Hüls, die tot de grootste Duitse pro ducenten van chemische grondstoffen kan worden gerekend, kijkt nu de laatste tijd de klad zit in de prijzen van deze grondstoffen uit naar een aanvulling van haar produktiepro- gramma met produkten die wat dich ter bij de consument liggen. Deze produkten hebben op het ogenblik de wind mee van de conjunctuur en Hüls hoopt daarvan nok een graantje mee te kunnen pikken. Wat de overcapaciteiten van het ogen blik in de chemie betreft zei prof. Broich. dat het zaak is dat de chemi sche industrieën leren zich met elkaar te verstaan. Het ongeremde tegen el kaar op investeren kan niet anders dan tot ongelukken leiden. Erdal een onzer verslaggevers STERDAM De Russische han- tentoonstelling, waar gisteren de DOste bezoeker werd begroet, lijkt succes te worden. De 200 zaken- racten, die tijdens de 15 dagen tnde expositie werden gelegd, wa- goed voor overeenkomsten tot een albedrag van ƒ50 min. Van deze wordt voor ca. 45 min uit de jet-Unie geëxporteerd en voor 5 geïmporteerd. De exporthandelin- van Rusland omvatten hoofdzake- traditionele goederen zoals grond- (en, tractoren, machines en ver- llende apparatuur. Met Nederland- ledrijven worden thans nog onder delingen gevoerd over de verkoop Russische gereedschapsmachines motorfietsen voor een bedrag van eveer ƒ4 min. Geval KNTU geen verrassing nmalen en Hausman (dochter van detevcs-Jacoberg) heeft de Belgi- ie Qmnimat overgenomen. De Bel- he organisatie van Wynmalen en lusman wordt samengevoegd met die Omnimat. De nieuwe onderneming int een sterke positie in op de Bel- the markt voor machines voor de Iele bouw, wegenbouw, etc. P. Plantenga zal, wegens het berei- van de pensioengerechtigde leeftijd functie als lid van de raad van be ur van de Amro-bank neerleggen in in 1973 te houden jaarvergadering, verband hiermee zal aan deze ver lering ter benoeming als lid van de d van bestuur worden voorgedra- drs. P. G. de Rijke, thans directeur de bank. Hips Oostenrijk verwacht dat de om- over 1972 met 12 of 13 pet, zal toe- tnen tot 4500 min schilling (ca 630 n.). De totale investeringen dit Jaar volgende jaren zullen liggen tussen 200 en 300 min. schilling per Jaar, 'el deze enigszins kunnen dalen #r de invoering van de btw. de vergadering van de onderne- ngsraad van Hoogovens is prof. drs. VV. Lambers voorgedragen als com- tsaris van Estel De ondernemings- id moet nu nog een voordracht op- ken. waarover in een volgende ver lering opnieuw zal worden gespro- ng Kong heeft in het eerste kwar- van dit jaar liefst 33 pet minder wporteerd uit Nederland. De waar van de invoer liep terug van HK 6 min tot HK 58 min. Dc export i de Chinese havenstad naar Neder- d steeg met 26 pet. van HK 62 n. tot IIK 79 min. tona heeft het dividend over het le kwartaal 1972 vastgesteld op 'oranderd 0,25 per gewoon aan- AMSTERDAM Een stormachtige vraag naar dekking van vooral bin nenlandse risico's heeft er toe geleid, dat de verzekerde omzet bij de Neder- landsche Crediet Verzekering Maat schappij in 1971 met 34 pet is toege nomen tot ruim 2 miljard. Het premieinkomen voor particuliere rekening steeg met 36 pet tot 23,7 min: de groei was het sterkst in het binnenlandse bedrijf, waar de premies met 59 pet toenan en. De voor reke ning van de staat geboekte premie nam bevredigend toe met 23 pet tot 19,9 min. Het voor rekening van de staat geboekte nimulatieve overschot steeg tot 67,5 min. Dit zal weer gaan dalen door de verwachte schuldconso- lidatie van Chili, Pakistan en mis schien India. De nettowinst van NCM ging omhoog van ƒ563.000 tot 631.000. De directie meent, dat het redelijk zou zijn als de dividenden net zo zouden stijgen als het salarispeil in het bedrijf, dat sinds de laatste divi dendverhoging in 1969 met bijna 35 pet omhoog ging. Met het opg op toekomstige lastenverzwaringen, nodig om de organisatie in de toekomst behoorlijk te laten functioneren, en de verrassingen die de structurele en conjuncturele ontwikkelingen wei eens in petto zouden kunnen houden, meent men echter toch het dividend te moeten handhaven op 10 pet over het gestortekapitaal en van 2 pet over het niet-gestorte kapitaal. Op grond van de huidige indicaties wordt voor het eerste halfjaar 1972 een verder b vredigende toeneming van zaken verwacht. Bij de exportkre dietverzekering ondergaat het schade- verloop de ongunstige invloed van stagnatieverschijnselon in Italië. Voor al gelet op de situatie in Nederland zou men niet ontevreden zijn met een aan 1971 zelfde schadeverloop in 1972. De teruggang in Nederland was o.a. te zien aan het nieuwe record aan faillissementen in 1971 van 2756 (v.j. 2623). Het geval-KNTU was voor de NCM geen verrassing. Het obligo op de KNTU was reed. afgebouwd, zodat men verwacht niet meer dan ƒ0,5 min te moeten uitkeren aan 33 verze kerden. Gezien de verliesgevende of marginale resultaten in Nederland in de laatste jaren streeft de NCM naar verhoging van de premievoet voor nieuwe verzekeringen en verlenginge gen. In eerste kwartaal van dit jaar AMSTERDAM Bührmann-Tetterode heeft in het eerste kwartaal van 1972 een hogere winst geboekt dan in de overeenkomstige pe riode van 1971. Volgens president-directeur drs. A. W. Overwater ligt de winststijging in de buurt van 10 pet per aandeel. De vennootschap heeft in 1971 (vooral in het laatste kwartaal) de conjunc tuur tegen gehad. Zonder de condoli- datie van enkele overgenomen bedrij ven zou er nauwelijks groei te zien zijn geweest. De door het bedrijf gehanteerde norm, ook geldend bij eventuele acquisities, van een rende ment van 10 pet op het eigenvermo gen, is dan ook niet gehaald. Het bestuur blijft diligent maatrege- DEN HAAG In het eerste kwartaal van dit jaar is het marktaandeel van Beer's Zonen importeurs van Scania/- Vabis vrachtwagens gestegen tot 19,2 (1,64) pet, maar daar staat tegenover dat de omzetten in de gehele bedrijfs- wagenmarkt thans 25 pet lager zijn. De onderneming verwacht over het lopende boekjaar dan .ook een lagere winst. Dit werd in de jaarvergadering meegedeeld. Wel sprak een der directeuren, de heer Beers, de hoop uit dat de totale markt zich in de tweede helft van dit jaar zal verbeteren. len te nemen, die het rendement gunstig kunnen beïnvloeden. Er is geen sprake van, dat Bührmann-Tette rode onderhandelingen zou voeren om overgenomen te worden. INTERNATIONALISATIE De vennootschap voelt veel voor een verdere internationalisatie van het bedrijf. Van het eigen vermogen be vindt zich thans 63 pet in Nederland en 92 pet in de EEG De spreiding van de activa geeft ongeveer hetzelfde beeld te zien. Bij expansie over de grenzen heen wordt in de eerste plaats gedacht aan zuidelijk van Nederland gelegen landen. Deze landen genieten de voor keur boven die ter oosten van ons land. Wanneer Engeland eenmaal bij de EEG is aangesloten is het echter ook niet uitgesloten, dat in dat land bepaalde activiteiten zullen worden geëntameerd. De achtergestelde converteerbare obli gatielening. uitgegeven bij de overne ming van Veenman Kantoormachines, zal in de loop van 1972 naar de beurs aan Deze 7.25 pet lening is 4,68 min groot. DEN HAAG Bij de Tweede Kamer is ingediend een nieuwe leningwet. Deze houdt in een machtiging aan van de minister van financien om staatsleningen aan te gaan. Voorge steld wordt over te gaan tot een wijziging van het bestaande systeem voor de leningwetten. Tot dusverre was het zo. dat via een leningwet de machtiging werd ge vraagd aan het parlement om tot een bepaald bedrag aan leningen te mo gen aangaan. Thans wordt voorgesteld de machtiging te verlenen voor een bepaalde periode, nl. de jaren 1972 en 1973, zonder de minister aan een maximum te binden. Naar het oordeel van minister Nelis- sen van financiën wordt met het nieu we systeem niet tekort gedaan aan het medebeslissingsrecht van de ka mers. Bij het oude systeem was de frequentie van nieuwe leningwetten zeer wiselvallig, omdat allerlei facto ren als marktconstellaties. conversies en consolidatie van voorinschrijfreke ningen een rol speelde. In de nieuwe opzet zal op vaste tijden een ontwerp- wogen wordt na 1973 jaarlijks zo n wet in te dienen. DEN HAAG Het resultaat van het eerste kwartaal 1972 bij Borsumij Wehry heeft ongeveer gelijke tred gehouden met dat van verleden jaar. De raad van bestuur hoopt dat door de grote diversificatie tegenvallers in gebieden van zwakke conjunctuur el ders zullen kunnen worden opgevan gen en dat het geconsolideerde resul taat van het lopende jaar dat van 1971 ongeveer zal evenaren, zo valt te lezen in het jaarverslag. Met het oog echter op de minder gunstige economische ontwikkeling in Oost-Afrika en de waarschijnlijkheid van een verder dalende conjunctuur in West-Europa zegt het bestuur op dit moment nog geen concrete ver wachtingen te durven uitspreken. Zo als reeds eerder gemeld is het netto winstsaldo in 1971 gestegen van ƒ4,52 min tot 4,68 bij een bijna 10 pet hogere omzet van 328 min. Voorge steld wordt een onveranderd dividend van 15 pet. HAARLEM Het personeelsbestand van Ruys Haarlem (fabrikant van flexibele verpakkingen) zal door sa menvoegen van functies verder wor den ingekrompen met 40 man. Medio september 1971 is bij een sanering en reorganisatie ook al ontslag aangezegd aan ongeveer 65 van de toen 350 werknemers. De directie van Ruys meent dat de onderneming verder afgestemd moet worden op de huidige en toekomstige marktsituatie. De on dernemingsraden zijn bij de studie over de reorganisatie betrokken ge weest en de vakbonden zijn reeds vroeg van de maatregelen op de hoog te gesteld. Met hen bestaat overeen stemming over een afvloeiingsrege ling, aldus de directie. Ruys Haarlem is een dochteronderne ming van Thomassen en Drijver-Ver- blifa. die sinds 1970 deel uitmaakt van de groep Euro-Emballage (onder deel var het Amerikaanse verpak kingsconcern Continental Can). Ruys Haarlem verwacht na de stroomlij ning haar omzet en assortiment uit te breiden. In dit verband heeft het bedrijf zich verzekerd van de steun van haar Duitse grondstoffenleveran- cier Kalle, onderdeel van het Hoechst- concern. Bij deze steun is geen sprake van fusie met Kalle of financiële deelneming van Kalle in Ruys Haar lem. AMSTERDAM Ook de Banque de Paris et des Pays-bas heeft thans de beschikking gekregen over herfinan cieringsfaciliteiten van de Amerikaan se Exim-bank voor de import van goederen in Nederland vanuit de VS. Het bedrag is voorlopig vastgesteld op S 3 min (ƒ9.75 min). Hiermee kan volgens de gebruikelijke normen 7 min dollar 22,75 min) aan impor ten uit Amerika worden geherfinan- cierd, aldus de bank. Slavenburg en Mees Hope hebben al eerder derge lijke faciliteiten gekregen. MAASTRICHT 'Het gaat goed met de Sphinx', zo is gezegd tijdens de algemene vergadering van aandeelhou ders van de Kon. Sphinx-Céramique. Leverde de onderneming in 1970 een verlies op van 9,3 min, het afgelo pen jaar werd een winst gemaakt van ca. 300.000. Dit opvallende herstel is te danken aan een drastische reorga nisatie in samenwerking met het ad viesbureau Berenschot. De in 1971 doorgevoerde efficiency verbeteringen zullen in 1972 volledig doorwerken. De invloed hiervan ls al duidelijk waarneembaar in de resulta ten van het eerste kwartaal 1972, die aanmerkelijk gunstiger zijn dan die van dezelfde periode van 1971. De voorzitter van de raad van bestuur zei te verwachten, dat de SRhinx na de reorganisatie weer een volwaardige plaats zal gaan innemen in Zuid- Limburg. in Nederland en in Europa. Maar hoewel de trend naar een verde re verbetering er duidelijk is. blijft de vloertegelfabricage en de verkoop van het eindprodukt nog zorgen ba ren. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch ef fectenverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand. Tussen haakjes staat de officiële slotkoers van gistermiddag. AKZO 71.50gl (71.40), Hoogovens (75.80), Kon. Olie 116 10eb-l 17 90 (11800). Philips 52 lOi.'h 52 "0 (52 ?M). U ^lovp- 138.00- 138 20 (137 00). KLM (117.00). AMERSFOORT De raad van be stuur van Erdal heeft de vakbonden toegezegd schriftelijk te zullen garan deren, dat in de voorzienbare toe komst, waarbij een periode van vijf jaar is genoemd, geen ontslagen als gevolg van de fusie met Consolidated Foods zullen plaatsvinden. In verband hiermee heeft ook de familie Wolbers (houders van 52 pet. van de aandelen Erdal) zich bereid verklaard in privé nader te formuleren garanties af te geven. In een communiqué stelt de raad van bestuur daarom, dat zakelijk gezien het belang van de Erdalwerknemers met de fusie t.rn zeerste gebaat is en dat het negatieve standpunt van de bonden ten zeerste betreurd wordt. De bonden hebben inderdaad het no dige op Erdal aan te merken. Zo is men weinig te spreken over de sociale paragraaf van de overeenkomst Erdal- Cons. Foods (een afschrift is de bon den overhandigd), waarin slechts goedbedoelde uitlatingen in zouden staan. Ook de privégèrantie van de familie Wolbers zou weinig te beteke nen hebben, omdat dé familie moei lijk in rechte aangesproken kan wor den. In het overleg met de raad van be stuur van Erdal eisten-de bonden, dat twee commissarissen door de onderne mingsraad zouden worden benoemd, waardoor de raad van commissarissen uit vier man zou bestaan. Maar Erdal voelt hier niets voor. In het commu niqué wordt gesteld, dat deze eis in Nederland volstrekt ongebruikelijk is. 'Het is in afwijking van de zojuist ingevoerde structuurbepalingen in het vennootschapsrecht, waarin aan de on dernemingsraad een vetorecht wordt toegekend bij de benoeming van com missarissen. _Erdal is van mening, dat de bonden hun verlangens op het punt van commissarisbenoemingen in de SER en niet bij individuele onder nemingen aanhangig moeten maken. Na het mislukte overleg met Erdal Notering thans bij 67 aangeland LONDEN, AMSTERDAM Op de Europese edelmetaalmarkten heb ben de goudnoteringen hun stormachtige opmars donderdag voort gezet. Als gevolg hiervan bereikte de goudprijs in Londen het onge kend hoge niveau van 67 per ounce. Een stijging van 2 ten op zichte van de slotnotering van woensdag. Normaliter bedragen de dagelijkse schommelingen in de goudnoteringen niet meer dan en kele dollarcenten. Ook in Parijs, Zürich en Amsterdam zette de prijsstijging zich voort. In Zürich kwam de goudnoterimg op 65- 66 per ounce, tegen de voorgaande dag 64,75-65,25. De grote spreiding tussen de aan- cn verkoopprijs SI. tegen 0,50 woensdag was bedoeld om de speculatie wat af te remmen In Parijs noteerde het goud 66.75. Een stijging van maar liefst S 5 ten opzichte van woensdag. GEEN INVLOED De vraag naar goud, die belangrijk groter is dan het aanbod, was vooral afkomstig -an speculanten. De verkla ring vam Washington, dat tijdens het bezoek van president Nixon aan Rus land geen geheime overeenkomst is gesloten met betrekking tot een op waartse herziening van de officiële goudprijs van 38 per ounce ver mocht geen enkeie invloed op de markt te hebben. De ontwikkeling van de laatste dagen is overigens voor Washington aanlei ding geweest om te verklaren dat nu toch wel duidelijk blijkt hoe nodig een nieuw internationaal systeem is dat niet gebaseerd is op het goud. Rusland bezit niet-officieel na de Ver. Staten de grootste goudvoorraad ter wereld. Beide lande zouden dan ook van een opwaartse herziening van de officiële goudprijs in belangrijke mate profijt trekken. In Amsterdam ging de goudnotering, in navoling van de ontwikkeling el ders in Eu«'opa, donderdag verder om- hoo. Genoteerd v/erd 6780-6980 per hoog. Genoteerd werd 6780-6800. De zilverprijs daarentegen zakte iets in van 161-173.50 to. 160-172.50. Kon, Olie noteerde op 7 Juni t 36%-% <36%- 37); Philips 16'«-% 116%-%); Unilever 42%-43 142-",) en KLM 35',!, <35). Opgave duPont, Gloro. Forgan. gaan de bonden nu de aandeelhouders benaderen, die op 23 juni in een informatieve vergadering bijeenko men. TEN MINSTE 90 PCT. Cnnsolidad Foods zal het bod op Er dal van 290 per aandeel gestand doen als tenminste 90 pet. van de uitstaande aandelen wordt aangemeld, onverminderd de bevoegdheid ook bij een lager percentage het bod gestand te doen. Cons. Foods zal haar beslis sing uiterlijk 5 juli bekendmaken, zo blijkt uit een bericht aan de aandeel houders. In het bericht wordt bevestigd, dat de familie Wolbers voor haar 52 pet. van het kapitaal 48.9 min. heeft ontvan gen. Deze koopsom omvat 8.2 min. voor verschuldigde inkomstenbelas ting door vervreemding van het zg. 'aanmerkelijk belang' en verder een vergoeding van ca. 15 pet. (ca. 43 per aandeel) vegens het afstand doen van het meerderheidsbelang en de prioriteitsaandelen. De uitkomsten over het eerste kwar taal van 1972 bij het Erdal-concern zijn iets hoger dan die over het eerste kwartaal van 1971. Gezien de onzekere economische vooruitzichten is het on mogelijk leze periode als maatstaf voor geheel 1972 te nemen. Door het accent bij de kapitaaluitgaven met name op diepte-investeringen te leg gen, wordt getracht de steeds door gaande kostenstijging zoveel mogelijk te beperken. BETAALBAARSTELLING N'ederlandsche Scheepvaart Unie - 3 17.—. Hunter Douglas - 1: 1.Van der Glessen - De Noord - ƒ19 52.50. American - SO 2,65. Am. Smelting Breevast - 4 2,25. Noord-Europeesche Houthandel - 44: 105.—. Batenburg - 18 67.50. The Drcyfas Fund - 18 4.12. The Dreyfus Fund - 19 1,49. Fidelity Capital Fund - 13 ƒ1,96. Kluwer Koersen in Montreal 64. S9 10% 14% Shell l i Imliikt S purr ii mil obl. Mo<1« 6 juni 951.46 246.02 107.52 74.18 401.8 7 juni 944.08 244.96 107.11 74.35 404.2 8 juni 13.820 21.870 1.727 537 808 Amid. Obl. lm. 11. L. 6 juni 15.980 21.340 1.744 469 958 7 juni 15.220 19.940 1.749 424 955 8 juni 941.30 245.07 107.01 74.44 404.1 S - Gedaans b - Bieden; L Laten; n - Num. AMSTERDAM De stijging van de bruto goederenwinst van Heybroek en Co's Handel Mij in 1971 met ca. 14 pet van ƒ3,8 tot ƒ4,3 min is ruim voldoende geweest om de kostenstij ging, waaronder de hogere rentelast, te dekken. De winst voor belasting en dotatie aan de reserve diverse belan gen steeg van ruim 572,000 in 1970 tot ƒ610.000 in 1971. De nettowinst nam toe van ƒ323.000 tot ƒ340.000. zo blijkt uit het jaarverslag. Eerder werd een onveranderd dividend van 15 pet voorgesteld. Het grootste deel van de brutowinst was afkomstig van de grootste twee afdelingen, huiden en vellen en che mische produkten. Voorgesteld wordt om d.m.v. een statutenwijziging het maatschappelijk kapitaal te verhogen van 2 to 3 min. larwe 7/6 8 6 Juli 142% 143 sept 144% 144% dec. 148% 149 Mali juli 124% 124% sopt 126% 126'. dec 125% 125'. llaver lull 6S% 69% sept. 67% 671» dec 70% 70% Sojabonen Juli 354% 353% sopt. 353". 352% aug. 339% 33S' WINNIPEG Rogge juli 102O 102%' nkt. 102". 102>;b dcc. 101%b 101% Haver Juli 69% 69% okt. 70 L 70 %L dcc. 70 %n 70'in Cacao LoCi) O Loco B 109% 111% 110%b NEW V'lHK 40.00 34.18.17 31.14b-18L 31% 30'4 27.38 109% lll%n 110%n 41.13-18 34.39 31.28 suiker conir. II 7.00 7.17-15g 7 18-lóg Sir. loco 174%-176%L 172%-176%L Loud SI. L. 14 50 14.50 ANTWEHFEN Aoxtr. Wol lunl 127b 127n lull 125b 125n •ug. 125b 125n HOUBAIX Wollopa lunl 15 20b 15.15b JUll 15.20g 15.15b aug. 15.05b 15.05b LONDEN Meioh-n en i per (on Koprr loc 413-413% 409-409% ld. 3 mnd 420-421 416%-417 Utod loco 122".-122% 121*4-121% uoi. «era 122-122'4 121-121% Zink loro 145-145% 144-144% hl. 3 mnc 14S%-148% 147% 147% AMSTERDAM Ondanks de milde winter is de gang van zaken tot nu toe bij Hoogenbosch' Schoenen gunsti ger dan in de overeenkomstige perio de van vorig jaar. De directie is optimistisch over het voortduren van de stijging in de komende tijd. zo is op de jaarvergadering medegedeeld. In de komende zomer en najaar zal de omzet verder toenemen. Tot nu toe is de omzetstijging wat lager geweest, maar in geld beduidend meer. Aandeelhouders gingen akkoord met een ijziging van de statuten, waarin o.m. de naam van het bedrijf wordt veranderd in Hoogenbosch Beheer, een houdstermaatschappij van de ver schillende werkmaatschappijen. MAASTRICHT De overneming van Mosa Porselein- en Tegelfabrieken derneming, zowel van de tegel als vorderd, zo zei do voorzitter tijdens de jaarvergadering Hij merkte verder op, dat de overneming de beste oplos sing was, die aangegrepen moest wor den in het belang van de werknemers en de aandeelhouders. Het bod van 117 pet is zeer gunstig gebleken. 'De adviezen van onze ban kier en accountant blijven onder het bod en niet weinig ook', aldus dc voorzitter. NEW VlIKH 7/6 8/6 Ai F Industries 44 43% Airco 18% 18", Allied Chemical 30% 30 Aium co of Am 50% 51' - American Brands 47% 47% Am Can 28". 28% Am Cvanarald 34% 34*i Am Electr Power 26", 26". Am Meial Climax 29 29% Am Mntnrs 8% 9 Am Smell and Rcf 20% 20 Am Tel and Tel 42% 42', Ampex 7% Anaconda 19% 19" Armco Steel 21% 21 Aflanl Richfield 60% 58% Bendix 43 42% Bethlehem Steel 30% 30% Boeing 21% 21% Burlington Ind 34% 34% Canadian Pacific 16% 16". Celanese 55% 55". Chase Manhallen 57*4 57% Chesap and Ohio 54 53% Chrvsler 309g 30% Cities Service 35% 35 Colgaie-Palmollve 64% 70*'. Colt Industries 20 20 Commonw Edison 34 34's Cons F.dlson 24% -'4 1 Com Can 27% 27% Com oil 26% 26", Curllss-Wrlght 42 41% Curllss-Wrlght A 52% 52 Dart Industries 54% 54', Deere and Co 63% 64% Dow Chemical 92% 90 Du Pont (E I) 168 169% Eastman Kodak 121*4 122% First Nat City 58% 58*4 Admiral Corp 19% IK*; Aln 10.20 10.20 Allegheny Pow S 21% 20'. Akiona 29% 29% Am Standard 13% 13% Am«ieri Ind 36% 86% Ark laiul» Ga« 22% 22% Hall Ohio 4 49'ib 49 1 i b Bavuk Clgara 13% 13% Can Hrewerlea 8 8 Cerru 14 131, C hart hou rn Guf.b 3 3 Chase Select Fd 11.8» 11.81 Columbia Ga» 30% 30*'. Cnminco 30 :m Coin lelephona 16% 19% Crossbow Fund Plin.i i nrp 8 55 L ML igal 18% i;% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel and Elec Geliy Oil Gillette Glmbei Brothers Gnndvear T and R Gulf OU Illinois Ccntr Ind Insllco Int Busln Mach. Int Harvester Int Nickel of Can Inl Paper Inl Tel and Tel Llng-Temco-Vough Lliinn Industries Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores Mcdonnel Douglas Mobil Oil Nablico Nat Cash Register Nat Distil and Cfc Nat Gypsutn Nat Steel Nat Lead Ind North Am Rockw. «5% 04% 38% 37% 67*4 68%.' 25". 25% 74% 73% 20% 20% 29% 28% 75% 73% 46". 47". 27", 27 29 28' 23". 24 33". 33 13% 15% 395% 392% 32% 33% 33% 33% 37% 38 57% 57". 34% 34% 16% 17 'i 21% 21% 43% 42 13% 13' j 17 10". 11% 11 26% 26% 22% 22% 47% 46% 37% 38 53% 531 57 58 32". 32*. 17»; 18% 17% 17% 42% 42% 14 13% 30% 30% Ini Buk for Ree Int Fla» Preg Int lech fund lm Papci tl 4) 21% 21% 99%b 99*'-b 67 68 H 13 41 13 iv 44% 45 24% 24'j 33% 35% 25". 24% Olln 16% 16% Pacific Gas and El 27% 27% l'enn Central 4". 4% Pcpsico 8.1% 83% Phelps Dodge 33% 35% Philip Morris 97". 97", Phillips Petroleum 27% 27% Procter and Gamb 100 99 RCA 35% 33 Republic Steel 2.1 22". Revnnlds Ind 71% 72% Royal Dutch Petr 36'. 36% Sania Fe Ind 31% 30% St-ars Rnebuck 117 116 Shell Oil <1% 44 'i Southern 19". 19'. Southern Pacific 44'i 44 Southern Railway 96'4 96', Sparry Rand 38% 38*4 Standard Oil Cal. 58% 58% Standard OU Ind 66% 66% Standard Oil N.J 71 *4 71% Studebaker-Worthl 47% 46% Sun Oil 44% 44 Texaco Texaa Gulf 31 M 31 Texas Instrum. 15» 159". 'I ransamerlca 19% 19% Unilever 42% 42% Union carbide 48% 48% Unlroval 17% 17% United Aircraft 39 39". United Brands 13% 13% U S Steel 30 '1 30 Western Union 65% 84% Westlngbouse El. 50% 50". Woolworth 36 '4 36 North West B 73% 74 N Am Philip» Co 35'4 11% p Star Cement Occidental Ketr l'eclllc Light Public Ser» Santa Fe Ind Standard Brand» Candy uur nlon Elect 50% 87% 37% 4 73 4.73 17 9% 17

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 19