Afscheid an de Maestro' !lubs tonen weinig animo voor ré-oly mpisch basketbaltoernooi i Fuente houdt woord maar Merckx leidt voor de slanke DWS gaat zelfstandig door in de eredivisie ien vertrekt zonder wrok Lex Jongsma remise U proeft het... puur zongerijpt fruit Sponsor voor SFC en Haarlem Nicols -4 '/KWARTET VRIJDAG 9 JUNI 1972 Sport Tl.-, KI.-, 1 nze speciale verslaggever ERDAM Wanneer vanavond rond half zes de receptie is af- feken, trekt Coen Moulijn (35) zich terug. De kleine meester gaat m pn uurtje op bed liggen om fit aan zijn laatste optreden te kun- D eginnen. Eerst heette het FeyenoordUruquay, nu wordt er nog maar gesproken over de afscheidswedstrijd van Coen jn. De datum 9 juni is een begrip aan het worden. Een vrijwel kocht stadion zal naar de laatste acties van de grillige 'tove- komen kijken. Helaas werd dit opmerkelijke gebeuren vooraf r n door keiharde zakelijke besprekingen. Feyenoord ging zelfs alle bedragen die Moulijn zou krijgen in de publiciteit te bren gt üoulijn zegt nu eerlijk: 'Voor mij was de gein er toen wel af. ele afscheid had aan waarde verloren. Alle misverstanden zijn geruimd en alles is fijn geregeld'. ;n i stadion bijna uitverkocht is, inai «rt hoe populair Moulijn nog er» is- Moulijn: 'Ik heb alles tegen, sej^pord heeft een slecht jaar gehad H la Si seizoen is afgelopen. Ik merk de reacties, ik word vaak (ADVERTENTIE) - f opgebeld en ik krijg veel brieven, hoe populair ik ben geweest. Vroeger heb ik dat nooit zo in de gaten gehad. Dat kwam omdat er teveel om me heen gebeurde. Er werd over mij gepraat als ik er niet was'. Waarschijnlijk was Moulijn populairder dan Johan Cruijff nu. Lang is Moulijn een natio nale figuur geweest. Dat werd pas iets minder toen Cruijff en Keizer opkwa men bij Ajax. In Rotterdam leefde de naam Moulijn in glorie verder want daar was Coen 'heilig'. Er werden kaartjes voor speciale vakken gekocht zodat Moulijn zo goed mogelijk zicht baar was. Coen Moulijn was een unieke voetbal ler. Alleen zijn opkomst al was iets aparts. Alle spelers van Feyenoord liepen altijd keurig in een rijtje naar de middenstip, behalve Coen. Hij kwam als laatste uit de tunnel en huppelde een paar meter achter de andere tien aan. Moulijn zorgdo er voor dat hij de grootste broek aan had en ging met zijn handen ver scheidene keren langs het elastiek. Wat dót betrof viel Moulijn al op. Wim van Hanegem: 'In zijn grote tijd was Moulijn een eenling. Hij kon toen een wedstrijd beslissen. Coen liep met z'n damespasjes enkele spelers voorbij en zette de bal voor. Dat was spectaculair voor het publiek. Over het geheel genomen mis je dat nu in het voetbal'. Moulijn dankte zijn populariteit ook aan het feit dat hij een bijzonder sympathiek mens is. Bij de spelers van Feyenoord wordt hij op handen gedragen. Het sportieve gedrag van Moulijn is fameus geworden. Zelden maakte hij een overtreding. Deed hij dat wel dan keek iedereen verbaasd op. In zijn loopbaan werd Moulijn talrijke keren neergehaald. Toch nam hij nooit re-, vanche. Moulijn stond op en voetbal de verder. Van Hanegem: 'Twintig keer liet hij zich neerhalen en de éénentwintigste keer gebeurde het weer. Dat vond ik een zwak punt van Coen. Hij had moeten proberen te laten zien dat hij er was'. Moulijn verdedigt zich met: 'Met zijn figuur kan Willem dat gemakkelijk zeggen. Ik was gewoon kwetsbaar'. Eén keer werd het Coen tóch te veel. Voor de Europese beker (1965) tegen Real Madrid achtervolgde hij zijn directe tegenstander Mira, die Moulijn een Een van de hoogtepunten uit de lange loopbaan van Coen Moulijn: na het veroveren van de Europa Cup tegen Celtic wordt hij omhelst door trainer Ernst Happel. paar keer smerig had aangepakt. 'Ik kon net niet bij hem komen. Toen hebben de andere jongens, onder wie Piet Kruiver, maar revanche geno men'. Naast het gebrek aan hardheid had Moulijn nog twee zwakke punten: koppen en schieten. Ruim drie jaar geleden maakte Moulijn in de uitwed strijd tegen Telstar met het hoofd een doelpunt. Het publiek lachte, want eigenlijk was het géén gezicht Schie tend zorgde Coen ook eens voor een ENSCHEDE Jan Jcuring, aanvaller van FC Twente, heeft gisteren van Feyenoord bericht ontvangen, dat de onderhandelingen over zijn transfer naar de Rotterdamse club niet verder gevoerd zuUen worden. Jeuring had tijdens een eerste gesprek zijn persoon lijke eisen kenbaar gemaakt. Feyenoord is daarop niet ingegaan en heeft nu de contac ten met de Enschedese speler verbroken. grote verrassing in de interland Nederland-Engeland. Vanaf de rand van het strafschopgebied knalde hij toen met zijn rechtervoet laag en hard in de uiterste hoek. Dat doel punt, ontelbaar herhaald op televisie, maakte Moulijn in het Olympisch Sta dion. Moulijn: 'Ik werd altijd uitgeflo ten in Amsterdam. Nooit heb ik be grepen waarom ze dat deden. In Am sterdam heb ik nooit goed gevoetbald. Waarom weet ik niet precies. Wel weet ik, dat ik met tegenzin in het Olympisch Stadion speelde. Het was daar zo sfeerloos'. In 1955 kwam Moulijn van Xerxes naar Feyenoord. Hij begon met Henk Schouten als linksbinnen naast zich. Moulijn: 'Met Schouten heb ik het beste gespeeld. Zijn speltype lag me. Met hem heb ik mijn beste tijd gehad'. Coen was in die dagen de typische linksbuiten. Bij de zijlijn moest hij de bal precies op de voet hebben. Zo gebeurde het dat Moulijn een kwartier met z'n handen in z'n zij stond maar dan opeens iets geweldigs deed. Dan gebeurde het volgende: met zijn fabelachtige techniek en zijn gro te startsnelheid passeerde hij de rechtsachter en trok de bal precies op maat voor. Meestal betekende dat een doelpunt voor Cor van der Gijp. Later zouden Hans Venneker. Piet Kruiver en Ove Kindvall van de rag fijne voorzetten profiteren. Henk Schouten: 'Dat kon niemand in Eu ropa. Wij liepen altijd een metertje van elkaar. We kropen tegen elkaar aan. Of we maakten een één-twee of hij passeerde de back door net te doen of hij naar mij speelde. Het was een genot met hem te voetballen'. Na Henk Schouten (tot 1960) werd de naam Moulijn onverbrekelijk verbon den met Frans Bouwmeester. 'In het veld was Coen wel eens moeilijk. Hij wilde alles precies op het voetje hebben. Het eerste kwartier moest ik veel ballen op Moulijn spelen. Dat was opdracht. Als Coen dan goed gevoerd was, was de wedstrijd mees tal ook bekeken. Toen was het voetbal veel mooier. Als we reizen maakten was Coen mijn slapie. Hij is een bescheiden en serieuze jongen. Als hij niet mopperde zei hij weinig tijdens de wedstrijd'. Van Hanegem heeft het wel anders meegemaakt: 'Als Coen draaide liep hij te mopperen. Dan moest hij elke bal hebben. Coen riep dan: gaan jullie je maar douchen. Ik doe het vanmiddag alleen wel even'. Een opmerkelijke uitspraak van de bescheiden Moulijn. Al speelde hij nog zo goed zijn antwoord was vaak: 'Het ging wel aardig, dacht ik'. Nu zegt Moulijn: 'Misschien ben ik te bescheiden geweest'. Tegen twee tegenstanders heeft Coen altijd moeilijk gevoetbald: Wim Suur- bier (Ajax) en Frits Flinkevleugel (DWS). Met Flinkevleugel vocht hij 1i eis van NOC tot behoud van zelfde sterkte kan niet worden voldaan tnze basketbalmedewerker TERDAM De optimisti- itemming binnen de basket- reld, die was ontstaan na- ïet Nederlands Olympisch té besloten had de nationale af te vaardigen naar de pré- pische Spelen van Augsburg rk afgenomen. Na een hea- waar voorzitter Piet Storm de Nederlandse Basketbal als gastheer optrad voor de iespelers en de bestuursle- sgdran de clubs, kwam naar vo- at uitzending naar deze spe- erre van ideaal is voor het infiasketbal en in de toekomst foor de spelers van de natio- ploeg. voorzitter Storm ziet de zaak k optimistisch: 'de voorwaar de ïidlBt NOC was dat de ploeg die Augsburg, zou gaan even sterk in als die in Amsterdam speel lijn mening is dat nog steeds Ijk. Er zal weliswaar binnen de ^^gedokterd moeten worden door ■iRené Mol (afwezig vanwege maar ik houd uitzending nog 1 voor mogelijk.' Naast Storm een grote groep selectie-spelers lach duidelijk positief tegenover IJrg opstelt. Jan Dekker van RZ Trbeeld: 'Ik wil zeer zeker gaan )weel ook dat mijn vereniging emooi daar als een goede voor- ing op de competitie ziet. Wat toeft dus een duidelijk ja.' verwachten tegenwerking kwam van de clubbestuurders en coa- ^pGezien het feit dat Augsburg KEES AKERBOOM valt midden in de trainingsperiode van de topploegen (11 t.e.m. 19 augus tus) ziet men de selectiespelers liever niet gaan. Fiat Stars bestuurslid Cees de Roos: 'Inderdaad wij zijn tegen. Het valt bij ons verkeerd, de conse quentie is namelijk dat je nu je beste spelers moet afstaan aan de nationale ploeg en dat je de competitie op 30 september gaat beginnen. Aangezien de Europese kampioenschappen al in mei 1973 beginnen, betekent dat dat je m vijf maanden 32 competitiewedstrij den, je toernooien, je bekerwedstrij den en je tussendoortjes moet afwer ken. Dat is veel te veel en is niet te verkopen voor basketballers in Neder land.' Indien de ploeg wel naar Augsburg gaat, gebeurt inderdaad wat De Roos afschilderde. Dan zal in een enorm korte tijd erg veel gespeeld moeten worden. Voor een ploeg, als Levi's Flamingo's bijvoorbeeld geeft dat nog meer problemen daar de Europa Cup wedstrijden er ook nog tussen komen. Het Flamingo's coachduo Janbroers- De Wit toonde zich dan ook een tegenstander van uitzending naar Augsburg. De voorwaarde die het Nederlands Olympisch Comité stelde, het van ge lijke kracht zijn, zal waarschijnlijk niet haalbaar zijn. Nu reeds is bekend dat Pieter van Tuyll en Eric van Woerkom (beiden Punch) bedankt hebben voor de nationale ploeg. De jonge sterspeler van Flamingo's, Kees Akerboom, verblijft begin augustus in Amerika voor een trainingsstage waar hij uitgezonden is door zijn vereniging en zal zeker de eerste wedstrijden in de Beierse stad moeten missen. Daar bij komt ook dat een aantal spelers een gedeelte van de voorbereiding voor het toernooi zal moeten missen door vakantieperikelen. Aanvoerder Frank Kalis: 'Je moet je afvragen waarom ga je naar Augsburg? Je moet proberen je te plaatsen voor de Olympische Spelen. Als dat mislukt, als het een flop wordt, hebben wij er niets aan. We moeten zo sterk moge lijk gaan of anders niet. Afgaan op dit moment is mijns inziens niet juist Je mag aan de andere kant ook niet stellen dat je Augsburg mee neemt omdat je dan lekker de compe titie kan beginnen. Ik ben echter een tegenstander van helemaal alles te laten varen. We moeten met dit team zeker doorgaan. Indien mogelijk in derdaad naar Augsburg maar dan zo stenk mogelijk. Als we nu echter zeggen dat we in april 1973 weer eens bij elkaar komen, zou dat erg dom zijn.' Het is nu aan de Nederlandse Basket- balbond om te beslissen. De zaak lijkt beslecht te worden in het voordeel van de clubs. Zij zien hun spelers niet graag halverwege het zware sei zoen afknappen en kiezen daarom voor een competitie van een maand langer. De NBB heeft echter van het Nederlands Olympisch Comité een ge weldige kans gekregen om de ploeg nogmaals een groot internationaal toernooi te laten spelen, iets waarin het vroeger altijd tekort schoot. Het Nederlands Olympisch Comité heeft er zeker ƒ50.000 voor over om deze basketbalploeg naar dit zware toer nooi te laten gaan. Het bondsbestuur, dat in eerste instantie de uitnodiging van het Nederlands Olympisch Comité met graagte accepteerde, ziet zich nu geplaatst in de situatie dat de macht van de clubs waarschijnlijk gaat zege vieren. Er is echter een zeer belan grijke groep die wel naar Augsburg wil, namelijk de spelers van de natio nale ploeg. Zij zien Augsburg in de eerste plaats als erkenning voor hun prestaties van Amsterdam en ook reeds als een aanloop voor de Europe se kampioenschappen van 1973 die in Wenen worden gespeeld. 'Veel inter lands spelen was immers het motto', stelde Jan Dekker. Flamingo's speler Karei Vrolijk was het allerduidelijkst in zijn beweringen: 'Ik speel toch liever in Augsburg tegen ploegen als Bulgarije en Spanje dan met mijn vereniging in het Amsterdamse Bos hard te moeten lopen.' ruim twintig duels uit. Moulijn: 'Flin kevleugel overviel me altijd een beet je. Hij is zeker één van mijn lastigste tegenstanders geweest'. Bekent Flin kevleugel: 'Ik kan me wel herinneren dat Coen mij een keer helemaal het Feyenoord-stadion uitgedraaid heeft. Toen heeft hij me alle hoeken laten zien. In die wedstrijd won hij het eerste duel. Dat was een belangrijk moment. Coen was een originele vleu gelspeler. Hij trok nooit weg bij die lijn. Voor een verdediger is dat ge makkelijk voetballen. Hij kan zijn man constant in de gaten houden. En toch draaide Coen de zaak helemaal dol. Steeds weer. Dat bewonderde ik zo in hem'. De vrij statische linksbuiten Moulijn moest zich aanpassen aan het moder ne voetbal. Meer en meer moest hij zich met verdedigen bezighouden en de opkomende vleugelverdedigers afstoppen. Die hele omschakeling kwam Coen vrij goed door. Wel ging het tenkoste van zijn aanvallende kwaliteiten. Bouwmeester: 'Ik kende hem niet meer terug. Hij speelde in mijn ogen zeker een klasse minder'. Voor de kwetsbare Moulijn was het een moeilijke overgang, maar hij handhaafde zich in de top. Het afgelo pen seizoen moest hij echter een rits tegenslagen incasseren. Half oktober ontsnapte hij aan de dood na een botsing met een trein. Hij was amper hersteld of begin januari schoot zijn arm uit de kom in de bekerwedstrijd tegen Blauw Wit. Moulijn: 'Na het ongeluk is mijn terugkeer wat gefor ceerd gegaan. Feyenoord wilde mij zo snel mogelijk terug in het elftal om dat het niet zo best ging. Ik trainde wel maar ik was er niet bij met mijn gedachten'. Nadelig zijn nok de privé- moeilijkheden van Moulijn geweest Dit alles resulteerde in een 'afgang' tegen Benfica. 'Toen heb ik slecht gespeeld. De eerste twintig minuten kreeg ik geen bal. En die ik dan ki«b riet ik onder mijn voet door glippen. Dat is funest voor een voet baller'. Na al die narigheid besloot Moulijn te stoppen. Van Hanegem zegt echter: 'Hij stopt te vroeg. Coen kan nog zeker twee jaar mee'. Maar Moulijn resoluut: 'Ik heb niet veel zin meer om te voetballen. Ik heb geen zin meer om me voor welke wedstrijd op te laden. Daarbij komt dat de sfeer bij Feyenoord niet zo geweldig was. Daardoor had ik geen trek meer om te trainen. Er gebeurden te weinig leuke dingen'. Moulijn ('in vijftien jaar heb ik maar 40 interlands gespeeld. Dat is te gek want ik had het record moeten breken') studeert hard voor het A- diploma voor trainers. 'Er hebben al tien amateurclubs gebeld of ik ze wil trainen. Maar ik hou me eerst een jaar rustig. Want met de naam Mou lijn denken al die clubs zeker kam pioen te worden'. Over de toekomst van het voetbal zegt Moulijn: 'Er zijn minder talenten dan tien jaar geleden. Dit seizoen liepen er spelers in de aanval bij Feyenoord die er tien jaar geleden niet ingeko men waren. Het raffinement en de intelligentie zijn verdwenen. In de Kuip komen, clubs die spelen met één spits. Dat noemen ze taktiek. Sorry, maar dat noem ik geen voetbal. MVV heeft hier eens erg aanvallend ge speeld. Met moeite konden we win nen. Zo verrast waren we. Kijk, als Volendam hier met negen man voor het doel komt liggen zien ze mij niet in het stadion. Ik geloof dat dat het grote gevaar is voor het voetbal'. De kleine Meester stopt. En tóch houdt Frits Flinkevleugel vol: 'Ik zal de duels met Coen missen. Want hij is een klasse-speler. Let op mijn woorden. Als Coen zorgenvrij is speelt hij weer. In ieder geval komt hij dan terug. Coen is te veel een voetballer om nu te stoppen. Hij is nog lang niet afgeschreven'. HARRY VERMEEGEN AMSTERDAM ANP De partij tussen de best geklasseerde Nederlander ln de mees- tergroep van het IB07-toernooi, Lex Jongs- ma, en de Engelsman Caffcrty vergde ln totaal 110 zetten, voor tot remise werd besloten. In de grootmeesterafdeling verloor Langeweg van Browne Afgebroken partijen: Grootmeestergrocp. achtste ronde: Browne (Aus)-Langeweg (Ned) 1-0. Meevtergroep. zevende ronde: Jongsma (Ned)-Cafferty (GB) Vt-Va. Voorultgespeelde partij: Grootmeestergrnep. vijftiende ronde: Browne AusJ-Robatsch (Oost) H-%- (ADVERTENTIE) BESSENJENEVER KERSENBRANDEWIJN FRAMBOZENBRANDEWIJN ABRIKOZENBRANDEWIJN A AR DB El EN BR AN DE WIJN 8INASBRANDEWIJN Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM DWS heeft gistera vond alle contacten met fusie-kan didaat Blauw W't verbroken. Daartoe werd besloten, nadat Blauw Wit twin tig minuten vóór afloop van het ulti matum om zeven uur moest een beslissing bekend zijn weer om uitstel vroeg. DWS-voorzitter Dé Stoop: 'Dat hebben we niet gedaan. We hebben toen nogmaals herhaald, dat we voor zeven uur uitsluitsel wilden hebben. Ja of nee. Dat bleek niet te kunnen. Reden waarom wij definitief de knoop hebben doorge hakt: géén fusie'. DWS zal nu als stichting zelfstandig in de eredivisie blijven. De zware lasten waarvoor de club staat zullen worden bestreden met bijdragen van sponsors. Het bedrijf waar voorzitter Dé Stoop directeur van is heeft al een ton toegezegd. Daar houdt het niet bij op. Dé Stoop: "We zijn met enkele firma's bezig. Namen en bedragen kan ik niet noemen. Hopelijk kan het volledige pakket volgende week gepre senteerd worden'. Tegen die tijd is ook de gemeente al om subsidie bena derd. Dé Stoop: 'We hebben direct nadat bleek dat de fusiebesprekingen afknapten alle betrokkenen ingelicht: KNVB. FBO. die al toezeggingen in het financiële vlak hadden gedaan, maar ook de gemeente. Er zijn ver ontschuldigingen uitgebracht dat wij actie van die instanties verwachtten, terwijl, dat tenslotte niet nodig bleek. Alhoewel: we zijn wél van mening, dat de gemeente ons bij moet sprin gen. Er is altijd gezegd, dat er steun verleend zou worden als een fusie tussen DWS, Blauw Wit en De Vole- wijekers realiteit was. Het zal nu toch wel duidelijk rijn, dat Blauw Wit en De Volewijckers geen bereidheid to nen. DWS heeft zich steeds positief opge steld. Wat rest dus. de nieuwe stich ting kan naast Ajax als dc enige club erkend worden die een functie in de passieve recreatie vervult. En op grond daarvan verzoekt DWS om het verstrekken van een subsidie'. De amateurs van DWS hebben om indeling in de vierde klasse der ama teurs verzocht. De ledenraad van DWS hoeft z'n fiat niet meer aan de nieuwe situatie te hechten. Dé Stoop: 'Op de vergadering van 18 mei zijn we al overeengekomen, dat wanneer de fusieplannen mislukten, doorgaan als een stichting de enige mogelijk heid vormde. De leden zullen slechts op de hoogte worden gebracht van do nieuwe ontwikkelingen'. Volgens Dé Sloop is de financiële positie van zijn club niet zo slecht, dat er geen initia tieven op de transfermarkt kunnen worden ontplooid. Optimistisch stelt hij: 'We zijn sinds enkele dagen in onderhandeling met enkele spelers. Bekende spelers. Ook hier kan ik uiteraard geen namen noemen. Dat zou de concurrentie wellicht doen ontwaken. En de prijs zou opgejaagd worden'. AMSTERDAM Een nieuwe sponsor heeft zijn intrede gedaan in de Neder landse sportwereld. Een frisdranken- bedrijf zal de honkbalvereniging Haarlem Nicols en de Asser volleybal club SFC gaan steunen. Het bedrijf (Raak NV) dekt de begroting van de verenigingen: voor 1972 zijn dat voor Nicols 87.000 gulden en voor SFC 59.0000 gulden. De contracten zijn afgesloten voor drie jaar. Het ligt in de bedoeling van het bedrijf het spon soren uit te breiden tot andere tak ken van sport als basketbal,zaalhand bal en ijshockey. Ook is het niet uitgesloten dat sportbonden bij de organisatie van grote evenementen steun zullen krijgen. Nederlands succes in Oostenrijk STELVIO (ANP) José Manuel Fuente heeft gisteren zijn belofte gestand gedaan dat hij in de klim naar de Stelvio-pas de Belg Eddy Merckx zou verslaan. Een volledig succes is de zeventiende etappe van de Ronde van Italië voor de Spanjaard echter niet geworden. Weliswaar liep hij 2 min. 5 sec. op dc leider van de algemene rangschikking in, doch hij slaagde er bij lange na niet in het verschi van 15 min. 49 sec. weg te werken. DEson- danks was de winnaar van de Ronde van Spanje aan de finish uitermate gelukkig. 'Eddy Merckx nog van de eerste plaats te verdringen', zei hij, 'zal wel een onmogelijk opgave blij ken. Maar ik ben toch gelukkig met mijn triomf van vandaag'. Zeventiende etappe 1. Fuente (Spa) de 88 km in 3.03.14. 2 Galdos (Spa) 3.03.51, 3. Merckx (Belg) 3.05.18. 4. Panlzza (It) 3.05.28, 5. Lopez Carrll (Spa) I.L, 8. Per- letlo (It) 3.05.28, 7. Lazcano (Spa 3.05 34. 8. Poppe (Belg) 3.05.56, 8. Fuchs (Zwi) 3.06.04, 10. Houbrechts (Belg) 3.06.32 Algemeen klassement: 1. .Eddy Merckx 86 46.22, 2. José Manuel Fuente op 3.44, 3. Galdos op 8.51, 4. Lopez Carrll op 10.02, 5 Panlz/a up 11.20, 6. Gösta Petlerson Zue op 11.57. 7 Lasa (Spa) op 12.44. 8. De Valemlnck (Belg) op 13.07, 8. Glmondl (It) op 13.17. 10 AZCANO OP 14.31. ENGELAND De Tsjech Jindrich Marck heeft dc tiende etappe van de Ronde van En geland gewonnen. Hij legde de 176 km van Scarborough naar South Fields af in 4 uur 44 min. 17 sec. In de eindsprint versloeg hij de Brit Doug Dailey. Cees Priem werd derde. De Fransman Marcel Duchemin blijft eerste in het algemeen klassement. TIENDE ETAPPE 1 Marek iTsJ SI) d« 174 km in 4.44.17, 2 Dailey (GB) zl. 3 Priem (Ned) 4.43.40, 4 Bourreau (Fr); C Smyrak (Pol). 8 Johansson (Zwe), 7 Bal (Ned). 5 Fagertund (Zwe). 8 Poslusny (TsJ SI), 10 Duchemin (Kr). 11 Kuiper (Ned) allen ln de- zeUde tijd als Cees Priem. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 Duchemin (Fra) 35.34 10. 2 Kuiper (Ned) 35.34.36; 3 Zwtrko (Pol) 35 35 28. 4 Edwards (GB) 35 36.50 5 Priem (Ned) 35.36.50: Borreau (Fna) 35.37.40, 7 Lloyd (GB) 35.37.48. 8 Roach (GB) 35 37.58. 9 Marek (Tsj SI) 35.39 00, 10 Mllsson (Zwe) 35.39.20 OOSTENRIJK Aad van der Hoek heeft de reeks Nederlandse overwinningen in de Ronde van Oostenrijk voortgezet. Van der Hoek werd voor Piet van Katwijk sprintwinnaar van de achtste etappe, een rit over 200 kilometer van Linz naar Wenen. Na Van der Hoek en Van Katwijk gingen de Oostenrijkers Herbert Fuezi en Heinz Oberst over de streep. Jan Spetgens werd vijfde. De renners legden de 200 kilometer af in 4 uur 17 minuten en 51 seconden. Wolfgang Steinmayer (Oost.) bleef leider in het algemeen klassemen voor zijn landgenoot Rudolf Mitte- regger. --CHTSTE ETAPPE: 1 Van der Hoek (Ned). 200 km van Unz naar Wenen In 4 uur 17 minuu-n en 51 zeconden. 2 Van Katwijk (Ned) NicheWtU (It). 9 Clemontl (It) 10 Andronache (Roe) en een groep van nog twintig renners bij wie Steinmayer en Mlttoreggor tn de zelfde tijd als Van der Hoek. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1 Steinmayer (Oos) 29 uur 32 minuten en 34 seconden; op 1 44 2 Mlttercggcr <Oo«); op 7.04 3 Morolll (K); op 9.51 4 Obenvdorfer (Oos); op 13.12 Langen (Ned); op 21.04 6 Summer (Oos). op 21 13 7 Clemen tl (It); op 21.23 8 Van Kat wijk (Ncd); op 21.57 8 Vazi Dongen (Ned); ou 23 08 10 PrtU (Pol): op 55 minuten en li seconden; 23 Van der Hoek op 56 22: 24 Spetgen*.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15