dÈ& Gerard van den Berg: zelf ben ik het méést nieuwsgierig... eoeo )okter Mary Verghese Mensen centraal in nieuwe zomerserie Zaak tegen ingenieur Waterstaat aangehouden Cultureel F/KWARTET DONDERDAG 8 JUNI 197 Blnnonlnnd Kndlu-tv T4 K En toen juffer Ursel, gestijfd en ken, weer beneden kwam, in de Nieuwe ergernis. Daar Anne Marie, haar vuisten op dikke heupen, met een dom t midden op straat naar boven jken. naar de Goude Gaper En Hansje, de kaasvrouw, naast haar. had het grootste en de bakkerin met d'r twee- ITJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL ling; en nog meer mensen; en Din ge met de doedelzak kwam ook al aan- stuntelen op z'n houten befen.En allemaal keken ze naar boven en we zen naar de Gaper.Waarom? Ja. maar zij, nette vrouw, gaat niet tussen al dat volk in staan, om óók le kijken, al brandt ze van nieuwsgierig heid. Dèt doet ze nietHoor! Ze 'Ik..., ik begrijp er werkelijk van...' stamelde Foppe Helm is dat een brief van Simon kerck? En hoe komt die schat in hip terecht?' 'Juist,' zei de 'En hoe komt dat schip hier het rif van de Dodemans- en de ibroodbaai terecht? Je kunt hier «maar naar toevaren.' 'Kalm [alm an! Ik leg alles uit!' zei Teunis. 'Ik had jullie toch al d dat Simon Duynkerck onze marijntje uit de handen van ;e Harpert had gered, niet 'Foppe weet van niks,' je Kareltje slim op. 'Dan weet- tt nu," constateerde Neef Teuis. gaan dus gewoon door. Haha 1NAND ha.ik lach me nou nog een aap, als ik eraan denk. Die Simon! Die kwajongen! Dat was me een prente- boek, hoor! Ik vroeg hem of ik hem nu ook ergens mee van dienst kon wezen. En weten jullie wat-ie toen zei?' 'Nee,' zei Foppe gespannen. 'Hij vroeg me of ik niet een mooie schuilplaats voor zijn gekaapte schat ten wist,' hernam Neef Teunis. 'Hij zei, dat de toekomstige eigenaar er een hoop moeite voor moest doen om ze in handen te krijgen. En hij vroeg ook of ik er zolang op wilde passen, totdat de toekomstige eigenaar ie kwam opeisen.' 'Dat heeft zolang- zamerhand een knap tijdje geduurd,' vond smidje Verholen. 'Meer dan Van onze radio- en tv-redactie WEESP Vrijdagavond begint de NCRV-televisie het nieuwe pro gramma 'mensen, mensen, mensen', waarvan Gerard van den Berg, bekend van 'zo vader, zo zoon' en 'zo moeder, zo dochter' en alle va riaties, die daarop twee seizoenen lang mogelijk zijn geweesit, presen tator is. lachen. En die giechel van een bakke rin roept: 'Och, d'n stumper! Wat kijfct-ie verdrietig en wat hangt z'n kopje scheef! Ha-ha-ha!',Anne Ma rie schatert mee. O, hoe kAn ze dat npu toch doen die domkop, die Maar dan kijkt juffer Ursel als van zelf óók naar boven; maar aan de binnenkant van de winkel. En dan. Gestoken in een wild-westachtig vest je, pantofels a an de voeten, 1 aat Gerard in zijn huis aan een binnenha- ventje in Weesp, uitdrukkelijk naar voren komen, dat het woord 'persona lity-show" veel te groot is in dit verband. 'Als presentator ben ik de laatste in een keten van vier mensen'. Buiten Gerard horen tot het vierman schap twee mensen van het Farce Ma- jeur-team: Henk van der Horst als regisseur en Jan Fillekers als redac teur. En dan is er producer Toon Gispen, die onder andere verantwoor delijk is voor de muziek. Gerard: "Wat wij vrijdag te zien krij gen is een se riet je van zes zomerma- gazines, die gedeeltelijk het karakter hebben van een gastheerprogramma. Beide elementen, dat van magazine en gastheerprogramma, zitten er even waardig in. We introduceren een nieuwe formule en ieder buigt de formule zoveel mogelijk naar zijn ei gen persoon en hoedanigheden om. Ik heb heel sterk de neiging mensen en dingen voor zichzelf te laten spreken, ik heb nooit de aandrang gehad er een scherp persoonlijk commentaar aan toe te voegen'. Initiatieven Mensen staan in de nieuwe zomerse rie centraal. 'Onder de dertien mil joen Nederlanders onderscheiden zich elke dag mensen door initiatieven, levensovertuiging, het leven dat ze leiden of door hun persoonlijkheid. Dat zijn mensen, die als zodanig de moeite waard zijn om ermee kennis te maken'. Hoe kom je aan die mensen, die net dat tikkeltje meer hebben? Gerard: 'We lezen erg veel kranten, driehonderd jaar!' 'En ik ben maar wat blij, dat het nu achter de rug is,' vervolgde de oude vorst. 'Nu heb ik dan eindelijk weer eens gele genheid om een inspectiereisje te gaan maken langs de zeven wereldzee ën. Als koning moet je immers op de hoogte blijven van wat er in je rijk gebeurt. Waar of niet?' 'Maar me neer Teunis,' zei Kareltje, 'U heeft nog niet gezegd hoe dat oude schip van Simon Duynkerck hier terechtge komen is.' 'Héél eenvoudig,' legde de koning uit. 'Simon heeft alle losse, onderdelen van het schip gewoon in het water laten zakken met behulp van een listig takeltje. En een lol, dat-ie had!' Driehoek-puzzel Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1. medeklinker, 2. rondhout, 3. boom, 4. vlokkige stof op wijn enz. 5 enig, 6. plechtig langzaam. Bij juiste oplos sing vormen de beginletters de naam van een bloem. Oplossing: Hor. 1. api, 3. mat. 6. bas, 9. ra, 10. leder, 12. de, 13. artis, 15. loket, 17. tra, 19. dam, 21. eskader, 25. lap, 26. ver, 27. armoede, 31. Rai, 32. oer, 34. genet, 36. melis, 38. ad, 39. kabel, 41. el, 42. les, 43. pap, 44. sta. Vert. 1. Ara, 2. part, 3. mes, 4. A. D. 5. tel. 7. adem, 8. set, 10, lias, 11. rode, 14. trepaan, 16. karveel, 18. ca. 20 alm. 22. kam, 23. die, 24. are, 28. riek, 29. os; 30. doel, 31. rede, 33. riet, 34. gal, 35. tap, 36. mep, 37. sla, 40. ba. maar tot nu toe blijkt er maar weinig van onze gading in te staan. Maar je wordt er ook door mensen op gewe zen'. die brengen tips aan na de eerste berichten over het programma. Als het programma loopt, gaan de mensen zelf wel een handje helpen'. Maar makkelijk is het niet 'Iemand vertelde me over een vrouw, van wie ik dacht, ja, die is het helemaal, als die in ons programma komt geloof ik dat ze een zeer gewaardeerde gast is, die de mensen iets te vertellen heeft. Maar ik zal niet zeggen hoeveel moei te het me gekost heeft haar over te halen. Nog nooit in de tijd. dat ik bij de krant, radio of t.v. gewerkt heb, heb ik zo mijn best moeten doen iemand te overreden. Tenslotte is het gelukt Dit is iemand, die zichzelf helemaal niet bijzonder vindt, die lie ver op de achtergrond blijft'. Plezier Over het plezier, dat Gerard aan het maken van het programma 'mensen, mensen, mensen' beleeft, laat hij geen twijfel bestaan. 'Het voldoet in veel opzichten aan datgene wat je als tele visiemaker graag wilt doen. Het is life, het gaat rechtstreeks de lucht in en daarmee is het naar ons gevoel een gebeuren. Naar mijn stellige over tuiging zijn televisie en gebeuren synoniem'. En daarmee spuit hij met zijn basstem een klein brokje theore tische inzichten over televisie. 'Daarnaast heeft het een grote flexibi liteit voor een wezenlijke ontmoeting van zeer gevarieerde aard. En boven dien zijn er voldoende elementen aan wezig om het ook een plezierig en ontspannend programma te doen zijn. een programma, dat ook weer niet helemaal bol staat van gesproken tekst. Nadenken Een vaste kern van 26 man publiek zal steeds het programma meemaken ('als een levende schil om mij heen'). Soortgelijke programma's worden nogal eens bijgewoond door een groot publiek van honderd mensen of meer, die verder geen rol spelen. Maar bij 'mensen, mensen, mensen' is het pu bliek beslist niet passief. Van een correspondent ARNHEM Het gerechtshof in Arn hem heeft besloten de zaak tegen de 37-jarige verkeersingenieur P. D. uit Arnhem aan te houden, om een psychiatrisch onderzoek te laten in stellen. De heer D. heeft in hoger beroep terecht gestaan, verdacht van het aannemen van een geschenk van 10.000 gulden, waarbij hij geacht werd te kunnen of te moeten weten, dat er bepaalde diensten van hem verwacht werden in zijn kwaliteit van ingeni- eu rvan rijkswaterstaat in de provin cie Gelderland. De procureur-generaal eiste bevesti ging van het vonnis van de rechtbank in Zutphen: twee maanden gevange nisstraf voorwaardelijk en 500 gulden boete, waarbij als bijzondere voor waarde was opgelegd de teruggave van de ten geschenke ontvangen 10.000 gulden aan de ESSO-benzine maatschappij. Dr D. C. Wilson —31— 'e grijze muur van de aula hing groot bord met het opschrift: is groot! Met dit als ach- id werd een opvoering gegeven in de rijkdom van het nationale 'ed schitterend tot uitdrukking Tagores grote dramatische *erk Het Offer, dat India's strijd de vrijheid schetst. 'r Lazarus had er voor gezorgd de vaderlandsliefde zich niet al- behoefde te uiten in woorden en Mek. Het grote moment van de d was de opening van een avond- D' voor het personeel dat op het ïrsiteitsterrein werkzaam was. in een poging iets bij te dragen vervulling van aller droom: een leven voor de ongetelde miljoe- die India bewoonden, reed die avond ook nog twaalf "eter met de bus van en naar het °n van Katpadi, om haar broer 1 te ontmoeten, die op thuisreis u't Amerika, en wiens trein daar le minuten zou stoppen, trein was zo mogelijk nog voller gewoonlijk, die avond. En Mary de zich een weg door dichte tnen mensen, steeds opgewon dener. De trein hield zo kort halt! Stel dat zij alle tijd verbruikten met elkaar te zoeken! Toen zag ze hem. 'Valiangala! Grote broer!' Hij was in die twee jaar wel veran derd. Hij zag er ouder uit, volwas- sener, en ook zijn stem was anders. Nu sprak hij meer met het accent van de Amerikaanse artsen in Vellore dan dat van de Engelse. Maar hij zat nog altijd vol grapjes, en was nog steeds even opgewekt. 'Zo, zo! M'n kleine zusje wil dus dokter worden. Wel, ik moet zeggen dat het bij je past. Je bent zo potig dat je wel koelie zou kunnen worden, en lasten op je hoofd dragen'. Zij spraken over Appans gezondheid, over Thankamma en haar dochtertje Oamna, over Amma, en niet in de laatste plaats over Gita, zijn eigen dochter, die hij nog niet eens had gezien Dan. even plotseling als hij gekom. >n was, was hij weer ver dwenen, en Mary ging weer op weg naar de universiteit. Met de anderen luisterde zij om middernacht naar de radio. Gandhi en Nehru spraken, in nerlijk even verscheurd van emoties als het land zelf verscheurd was. Zij vroegen alle Indiërs zeer dringend met moed en vertrouwen de toekomst tegemoet te zien. Toen Mary op 15 augustus ontwaakte meende ze trommels te horen en klokgelui. Merkwaardig hoe anders het was te weten ru in een vrij land te wonen! Wellicht droeg ook haar eigen behoefte aan onafhaneklijkheid ertoe bij dat zij zo buiten zichzelf van vreugde was over het bereikte resul taat. Nooit had de hemel zo blauw gescherfen, het zonlicht zo goud! En onderweg door de versierde tuin naar de dankstond voelde zij zich groter en sterken Ze droeg het hoofd met nieu we waardigheid. Na de bijeenkomst begaven de studen ten zich naar het voorplein van de collegegebouwen om daar het hijsen van Indies vlag bij te wonen.' Voor aan liep dokter Lazarus, zelf haast een symbpol van de grote emancipatie van de fiidiase vrouw. En het was evenmin bonder symboliek dat dc ge laten die waren opgeheven naar de wapperende driekleur van de jonge democratie zowel donker waren als blank, dat t*r mannen en vrouwen onder waren.' Hindoes, Moslims en christenen. Ik wilde dat ik nü kon zingen, dacht Mary, toen de woorden van het Jana Gana Mana. het voor Tagore geschreven volkslied, opklonken op het ogenblik dat de geel-wit-groene vlag zich ontvouwde boven het zono vergoten, vrije India. Gij zijt de heerser 'over de harten van allen. Gij, die de toekomst van India in handen hebt... Zege! Zege! Zege aan u! En het' was ook wel prettig te kunnen spreken, voegde ze er in gedachten enkele momenten later aan toe, toen dokter Lazarus en haar vriendin Eli zabeth Mathai een treffende toespraak hielden. India, verklaarde Ammini "met hel dere stem, heeft slechts één arts op 'elke 7000 mensen. Waar ons land de meeste behoefte aan heeft, dat zijn gezonde, sterke mensen. Wat een prachtige kans voor u en mij! Een gezond en sterk lichaam, overwoog Mary triomfantelijk, ja, dat heb ik. En eens zal ik ook het vermogen en de kennis hebben die gezondheid aan anderen te bezorgen. Wat ben ik blij dat voor mijn land te kunnen doen. Het was nauwelijks te geloven dat in de maanden die volgden de jonge natie in het noorden zou lijden onder oproep, vlucht en slachtingen. Het college van Vellore was een van de eerste instellingen in India's zuiden om hulp te bieden: een arts en twee verpleegsters werden beschikbaar gesteld om de zieken in de vluchtelin genkampen te helpen bestrijden. Toch scheen het geteisterde noorden onge looflijk ver weg. Pas door de moord op Gandhi, op 30 januari 1948. wer den de studenten zich bewust van de nationale 1 ragedie. Geschokt en zwij gend klitten ze om de radio's, in de tuin, op de slaapzalen en overal. (Wordt vervolgd) Gerard van den Berg ln Van Gewest tot Gewest vertelde dr. J. H. Jager Gerligs, directeur van het befaamde Openluchtmuseum in Arnhem, van de plannen om het pu bliek, en vooral de jeugd, meer met de socisle en culturele aspecten van het Nederlandse volksleven in aanra king te brengen. Dat betekent zoveel als de mensen wat dieper te laten kijken dan naar de folkloristische buitenkant alleen. Dit initiatief is belangwekkender dan men op het eerste gezicht zou vermoe den. Er zijn, door allerlei oorzaken, al zeer veel verschijnselen, eigen schappen, ambachtelijke vaardigheden en creatieve expressies uit ons volks leven verdwenen. Iets daarvan terug te roepen is daarom belangrijk omdat we dan kunnen laten zien hoe dat leven zich heeft ontwikkeld en hoe de vertakkingen zijn gegroeid. Aan de hand daarvan is het ook mogelijk je eigen plaats in dat stukje beschaving beter te leren begrijpen. Als om te bewijzen dat niet iedereen daarvoor gevoelig is, werd in datzelf de gewestelijke programma een man aan het woord gelaten, voor wie de Gothische St. Janskerk van Gouda, samenballing van cultuur, tot een parkeergarage mocht worden gedegra deerd. En zó onverbloemd gaf deze man te kennen niet eens te beseffen waarover hij sprak, dat hij bekende 43 jaar lang vlak bij die kerk te Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum laudamus: gewijde nut. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 (S) Preludi um klass.muz. 8.30 Nws. 8.41 (S Podium v.d. vrouw. 9.10 iS) Klass.- en semi-klass. 10.33 (S V.d. zieken. 11.05 Inspraak: ver- zoekprogr. van klass. mui. 11.55 Med. 12.00 Los-Vast: gevar. progr. (12.10 Kunst- en vliegwerk: 12.28 Med. t.b.v. land- en tulnb.: 12.30 Nws; 12.41 Hier en Nu; 13.00 Do tafel van drie. 13.30 Zingen met Cecilia: volks- muz. 13.45 Joden in de Diaspora: verhalen, legenden en liederen van en over Joden ln de Arabische landen. 14.05 Schoolradio. 14.30 (S Planoduo: Klass.muz. 15.00 Ceref. mld- dagdst. 15.30 Nws. 15.33 Lichte orgelklanken. 15.45 (S Kinderkoor. 18.00 (S Pop-Tater: Jeugdprogr. 17.00 (S Popmuz. 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 Country and Western rubr. 18.24 Op de man af, praatje. 18.30 Nws. 18.41 Wereld- panorama. 18.50 (S Tijd vrij voor muz. In vrije tijd: koorzang: geestelijke liederen. 19 20 Muz. van Het Leger des Hells. 19.35 Ontvoerd, een radiospel v.d. zomeravond. 21.00 (S Ned. Klelnkunsttheater. 21.20 (S Metropole ork. met zangsol: amusem.muz. 21.50 (S Kcrkorgelconc.: klass.muz. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Rondom 1572. lezing. 23.10 (S Late Date: licht platenprogr. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.12 Ochtendgymn. 7.20 <S Dag met een gaatje. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 0.00 Top pers van toen. 9.35 Waterst. 0.40 Schoolradl- XV vandaag KALFSRAGOUT 500 gr. kalfsvlees 2 eetl. bloem 150 gr. mager spek 40 gr. boter 1 ui peterselie 100 gr. champignons zout, peper blikje tomatenpuree 3 dl bouillon Snijd het vlees in dobbelsteentjes, alsmede het spek. Smelt het spek in de boter en bak er daarna het vlees in. Fruit de ui, hak de peterselie en snijd de champignons. Doe dit alles bij het vlees en bak het even mee. Zout en peper toevoegen, evenals de tomatenpuree, de bloem en onder roe ren dc bouillon. Let er op dat de ragout niet te dun wordt en stop met bouillon toevoegen wanneer dit het geval dreigt te worden. Laat de ge reedgekomen ragout nog een half uurtje stoven. Menutip: Grapefruit met sherry, kalfs- ragout, gebakken aardappelen, kom kommersla, ijs. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.05 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero, tekenfilm 19.1.; Zorro, v.d. jeugd (19) 19.35 De laatste sporen - Zeldzame dieren, natuurfilm 20.00 Journaal 20.21 Reportage v.d. afsluiting v.d. aktie De Zilveren Aap 20.30 De F.B.I.: Documentaire serie: I. De vluchtelingen 21.20 Einduitslag spelprogramma Dubbel en dwars 21.20 Wereld op water .,2.05 Op Uw gezondheid - Vakantie NOS 22.30 Journaal N NOS 18.45 De Fabeltjeskrant '8.55 Jo. rnaal VPRO 19.05 Betty Boop, tekenfilm 19.13 B i ijv. L'olargol, 19.26 Smithy, film met Laurel en Hardy 19.27 Popeye, hebben gewoond zonder ook maar één keer het interieur te hebben bekeken. Gelukkig stonden naast hem jongeren die meer oog hadden voor icaarden uit het verleden. Dat maakte mij tenslotte niet finaal pessimistisch ten aanzien van de mogelijkheden om met culturele vorming iets te bereiken. Maar daarmee moeten we dan wel op grote schaal ernst gaan maken, anders raken we te afgestompt om nog be langstelling te kunnen opbrengen voor bijvoorbeeld educatieve program ma's op de televisie. En wat consumeren we dan? Aan dc lopende band familie filmpjes vooral niet te diepzinnig), en misdaadverha len (graag zo gewelddadig mogelijk) en spelletjes zonder grenzen (kan je lachen als iemand op z'n platte snuf fel valt). Ik heb gisteren, schakelend van het eerste naar het tweede net en omge keerd, weer eens gevoeld hoe noodza kelijk het is, nieuwe generaties naast passief vermaak te gunnen, ook in aanraking te brengen met waardevol ler kanten van het leven. Anders krijgen we van onze kinderen een nog grotere rekening gepresenteerd voor wat we hen tekort hebben gedaan. De samenstellers van de NOS-documentai- re 'Kind Kind' hebben dat begrepen en nu en dan zo scherp in beeld gebracht dat ik er stil van ben gewor den. o. 10.00 (SK( V.d. kleuters. 10.10 Arbeldtvl- (11.55 Beursber. 12.30 Zelfstandig HJn en blijven, praatje. 12.35 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 <S> Vlooi en piano: klass.muz. 14.00 (S) Tombola: Ned. artisten zingen en spelen voor U. 15.00V d. zieken. 18.00 Nws. 18.01 Aspecten: kunst- progr. 17.00 Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. (17.00 Mws.) (18.00 NWS: 18.11 Radiojournaal; 18.20 Ultz. van D.S.-70). 10.00 <S) Amateurs musi ceren: Fanfareork. 19.25 Gesproken brief. IKOR: 19.30 Kleur: vragen rondom schrift en samcnl. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 (S) Residen tie ork. e sol. klass. en mod.muz. 21.20 (S) Synthese: afgewisseld door gramm.muz.. le zen auteurs uit eigen werk voor. 21 55 Tout a tol. 22.20 Partners ln Europa. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.10 Radiojournaal. 23.20 EssalJ: literatuur en politiek een Interview. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III TROS. 7.00 Nws. 7.02 De Hugo van Gelde ren Show. <8.00 Nws.) 0.00 Nws. 9 03 Take nine (10.00 Nws.) TROS: 10.03 Robbie Dale on Radio. EO: 11.00 Nws. 11.03 De muzikale fruitmand: verzoekpl. progr. v.d. zieken. KRO: 12.00 Nws. 12.03 KRO-op-drle. (13.00 Nws; 13.03 Raden maar.) 14.00 Nws. 14.03- 18.00 Dlscjockeljshow. (15.00. 16.00 en 17.00 Nws.) BELGIË 324 m (Nederland) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12 08 Lichte mui. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws. weerber. cn toneelagenda. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. 15.00 Nws. 15.03 Lledjesprogr. 16.00 Nws en beursber. 18.10 Amusem.progr. 17.00 Nws cn med. 17.10 Voor oudere luisteraars. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- dcsporlber. 18.30 Wegwijs wezen. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Amusem.muz. 19.00 Nws, act. en lichte muz. 19.45 Politieke tribune 19 55 Gramm.muz. 20.00 Operette, fragm. 22.00 Nws. en Dc zeven kunsten. 22.20 Jazzmuz. 23.00 Kamcrmuz. 23.40-23.45 Nws. tekenfilm 20.00 Journaal 20.21 Berichten uit de samenJc ig 20.35 Disappearing worl: filmserie 21.25 De zenuwe gieren door m'n keel: Dracula's Daugh'cr, griezelfilm 22.25 TeryVisie. z2.50 Journaal DUITSLAND I 10 00 Nws. 10 05 Journaal van gisteravond. 10.30 Der Kommlssar, detective-serie. 11.30 Act. 12.15 Familie Mack verandert elch. 12.50 Intern, persoverz. 13.00 Journaal. 14.00 Intern, tenniskampioenschappen van Duits land. 16.15 Nws. 16.20 V.d. vrouw. 17.05 V.d. kinderen. 17.35 Verhaal v.d. kinderen. 17.43 Klnderprogr. 17.55 Nwe. <Reg. progr - NDR18 00 Alltagsfalle: Bur- gor kampfen mlt Behorden. 18.30 Act. 18 45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau- Mag. 19 28 Verfahren elngestelH Die Busse. 19.59 Progr. overz. WDR: 18.00 Nws uit Noordrljn- Westfalen. 18.10 V. d. kinderen. 18.15 Mad- chen in den Wolken. 18 40 Hier und Heute. 19.20 Alarm: FUr cln hlsschcn Kupfer. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Accident - Zwl- schenfall In Oxford, speelfilm. 21.55 Pro und Contra. 22.45 Journaal, comm. en weer ber. DUITSLAND II 17.05 V.d. kleuters. 17.30 Nws en weerber. 17.35 Die Olympls-Inf.München *72 18.05 Act. en muz. 18.35 Wlr 13 Slnd 17. 19.10 BUI Coeby. 19.45 Nws.. act. en weerber. 20.15 Schwarz 1st schon: muz.progr.. Aansl. nws In het kort. 21.30 Kennzelchen D: Deutsches aut Ost und West. 22.15 Nws, weerber. en comm. 22.30-23 35 Tingeltangel: Die Braut tanzt aus der Relhe, TV-spel. DUITSLAND III NDR 19.00 Biologie fur Sle. scrlc ultz. 10.30 Spaanse les (36). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Stephen SUUs In Bremen, muz.progr. 21.00 Doe. progr. 21.45-22.30 Intern. Tennis kampioen schappen van Duitsland. DUITSLAND III WDR 8.20. 10 05 en 12.00 Schooltelevisie. 18.00 Schooltelevisie. 18.30 Technische Che mie. studteprogr. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. voor Turkse werknemers. 10.16 Hier- zulande- heutxutage. 19.45 Reg. nwe. 10.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.16 Wettlauf mlt dem Chaos, serla ults. (8). 21.00 Act. 21.30 Voordracht. i I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13