jangeweg en ■)onner winnen Afscheid zonder glans Ruitertop wenst zwaarder werk op nationaal niveau Üan Lubbers neer i achtste ronde 1 wrzitter Beugels wil harde maatregelen Bennie Muller: 'Nooit een complimentje van Michels Wandelétappe in Italiaanse ronde jJW, '/KWARTET WOENSDAG 7 JUNI 1972 Sport Til Kil uiden alarmbel [onze speciale verslaggever IMAAiR Ten vijl de renners alweer lachend de fietsen opzochten om zich klaar te maken voor ptrijd om het 50-kilometerkainpioenscliap op de baan, zuchtte Eddie Beugels eens. 'Men besefte niet, maar ik zie de toekomst van het beroeps wielrennen somber in. Als er niet gauw maatregelen len genomen om deze sport te beschermen is de beroepswielrennerij eerder uit ons land verdwe- dan men denkt'. ja openingswoord op de ledenver- -ring had Eddie Beugels als voor- van de Vereniging Voor Be- Wielrenners (WBW) duidelijk d waar het om ging. Maar de ig aanwezige beropsrenners wil- rel iets van de verantwoordelijk- voor hun sport op zich nemen, lang niet alles 'Logisch', con- ^de Beugels later, 'renners doen ken individueel. Je kan moei- verwachten dat ze opeens een sociale solidariteit ten toon len. Professional Harry Jansen: Mioet eens een elftal wielrenners voetbalwedstrijd zien spelen. Je metsen het verschil met een ■voetbalelftal. De wielrenners spe- 3' llemaal voor zichzelf. Als je een unt maakt, feliciteert niemand 5>(der denkt alleen aan zichzelf. :n we dit vak nog bestaansrecht dan moeten keiharde maatrege irden genomen', zei Beugels. En ri openingswoord: 'Opvallend is lieuwe profs weinig belangstel- onen voor de WBW. Er is een begrotingstekort (tweeduizend '|n) en we bestaan slechts bij de van de Vereniging Van Con- Spelers, van wier diensten we ik mogen maken. De vraag is nu tigd of de vereniging wel in een «fte voorzite. Als de WWB niet body krijgt, verdwijnt ze. Het gebrek aan belangstelling voor de WBW is voor journalist Fred Racjé aanleding geweest uit het bestuur te treden. Hier op deze ledenvergadering doen wij een laatste poging de WBW een waardige gesprekspamer van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie te maken. Als het niet lukt as het voor u afgelopen. De KNWU heeft geen enkele behoefte aan een nieuwe gesprekspartner. De Unie heeft er al teveel gehad die kwamen en zo weer verdwenen'. AFDRACHT Beugels stelde duidelijk dat de WBW meer geld moet hebben om autoriteiten te krijgen. 'Het is voor jullie zelf', hield hij de renners "oor. Er zou geen contributieverhoging ko men, maar Beugels stelde voor dat de renners een eenmalige afdracht deden. Beugels vond dat dit moest gebeuren tijdens de Ronde van Sittard. 'Als iedere renner ongeveer veertig pet van zijn startgeld afstaat, zijn we er. Er is in die ronde een aantrekkelijk prijzenschema, dus zo'n aderlating is dat voor jullie niet'. Beugels vond voor dit doel de Ronde van Sittard de meest praktische omdat hijzelf pen ningmeester van het organisatiecomité is. Dit gebaar is nodig om met wat meer auroriteit bij de KNWU een wensen pakket in te dienen. Stelde secretaris Karei Janssen: 'We kunnen zeggen: dat doen de renners zelf, wat doen jullie? En Eddie Beugels: 'Als we ons niet hechter opstellen, niet meer me dewerking van de renners krijgen, heeft de WBW geen been om op te staan en zal niets bereiken'. De WBW stapt naar de KNWU met vijf eisen: 1. de opbrengst van de baanwedstrijd om het 50-kilometerka- pioenschap waarvoor de WBW inder tijd het initiatief had genomen, moet weer ten goede komen van de vereni ging. 2. De WNW meent recht te hebben op ongeveer tien pet van het bedrag waarvoor de organisatoren het nationaal kampioenschap op de Cau- berg hebben gekocht De KNWU zou voor dat kampioenschap ongeveer 60.000.- hebben ontvangen. 3. De boetes opgelegd aan profrenners moe ten teruvloeien in de kas van de vereniging. Karei Janssen: 'Juridisch is het onjuist dat deze boetes ten goede komen van de algemene midde len'. Maar het aanwezige sportcom- missielid Van Gastel stelde: "Wees hier voorzichtig mee. Het kan best zijn dat jullie er dan op achteruit gaan. De meeste boetes komen van de amateurs af. Misschien zijn jullie nu wel beter af'. 4. De KNWU moet profrenners het lidmaatschap van de vereniging verplichten. 5. De KNWU moet een einde maken aan de profes sionele betalingen van de amateur wielrenners. BETALINGEN Dit laatste onderwerp sprak de ren ners zeer aan. Vrijwel alle profs (Wagtmans, Kees Stam, Harry Jan sen) stelden dan zij als amateur inder tijd veel geld hadden verdiend zodat de bewijzen voor betaling aan ama teurs wel voorhanden waren. Wed strijdorganisator Charles Ruys: 'Het is onbegrijpelijk dat de KNWU durft te zeggen dat betalingen aan amateurs niet te bewijzen zijn. De KNWU- .(meestergreep een overwinning geboekt. Donner, nog steeds e tiige Nederlandse grootmeester, die de laatste ronden reeds blijk den guldens aan prijzen en premies van een goede vorm, doch nog niet tot volle punten was w men, trok tegen de Bulgaar Padewski alle registers open. In een partij kwam hij tot een overtuigende zege. •w werd evenwel gestolen door eg, die tegen Szabo hals- toeren uithaalde, met offers, eerde koning en wederzijd- rallen. Hans Ree scheen tegen Poloegajevski geen onaardig hebben verworven, ofschoon een theorievariant verzeild was waarvan hem de finesses maar Ie bekend waren. Naarmate het :pel vorderde tekenden zich in stelling echter manco's af, die ij onverwacht tot een complete leidden. Door dit resultaat gajevski (37) voorlopig alleen- geworden met de score 5.5 uit 75|t is mogelijk dat Wolfgang Uhl- en^op gelijke hoogte komt, doch de litser dient dan zijn afgebroken tegen Jan Timman te winnen, mn heeft zeker kansen, doch een lijkt toch waarschijnlijker. De vische grootmeester Ljuboje- elde de laatste Nederlander in neestergroep, Enklaar, vaster M onderste plaats. Ljubojevic heeft uit 7, en dat na een zeer matige Rl) meesterafdeling leidt de Joego- ojjr Marovic, die een zeer fel duel 'Wjjde Israëliër Kraidman won. Ma- arijverkeerde in een verschrikkelijke 6> M, doch hij vond briljant de jui- Ivoortzettingen. Jongsma, nog p de beste man van het Neder- kwartet, brak af tegen de En- Aanpassing reglementen noodzakelijk Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM In kringen van de Nederlandse springruiters is een toenemende kritiek hoorbaar op de organisatie van de nationale con coursen hippique. De topruiters met name zijn niet langer tevreden over de reglementering, de organisatie en de honorering van deze evenementen, die bijna wekelijks ergens in ons land worden gehou den. 'ERDAM Zowel Jan Hein Donner als Kick Langeweg hebben zevende ronde van het IBM-schaaktoemooi in Amsterdam in wordt afgeroepen'. Beugels: 'Wij wil len de amateur niet hun normale Harry Jansen: maatregelen. vergoedingen afnemen maar ze zijn nu oneerlijke concurrenten geworden. Zij werken onder de prijs. Sponsors nemen amateurploegen want daar hebben ze meer publiciteit van'. En Beugels had meteen een goed voor beeld bij de hand. 'De tv-uitzending van AVRO's Sportpanorama over een amateurploeg (Iriconoble) was je reinste reclame. Dit heeft voor ons de deur dicht gedaan. Zo een ploeg krijgt 60.000.- per jaar meer publici teit dan een Goudsmit Hoff die meer dan een half miljoen per jaar in de beroepswielrennerij steekt. Ik heb sterk het gevoel dat juist om die reden Goudsmit Hoff eind van dit seizoen uit de wielersport stapt'. Rini Wagtmans: 'Dit probleem leeft al zo lang. Ik zie niet in wat ertegen te doen is'. Charles Ruys: 'Laat een amateurrenner niet langer dan twee jaar voor een sponsor rijden. Daarna moet hij prof worden of hij blijft bij de amateurs maar rijdt dan in een witte trui'. Karei Janssen: 'Het hele gedoe rondom Fedor den Hertog heeft wel duidelk gemaakt met hoeveel geld men amateurs probeert aan te trekken'. Beugels schoof de schuld van de ma laise bij de profs niet alleen op de anderen. Ook de prof zelf heeft schuld vind hij. De profrenners moe ten meer strijd leveren. Meer specta- kel. meer echte wielersport De men sen langs de kant zijn niet gek meer. Ze voelen precies aan wanneer ze beduveld worden en dat is ook dit jaar gebeurd'. Beugels bedoelde hier met name een criterium in Borne mee. 'Kijk als er dan ineens vier Limburgers van voren rijden, voelt iedereen op zijn klompen aan dat het zo is gespeeld. Dit mag niet voorko men. Hier wordt het eigen vak kapot gemaakt'. FRITS SUER De stijgende populariteit van de rui tersport is ook op de nationale con coursen duidelijk merkbaar. Niet al leen het groeiend aantal toeschou wers, maar ook de steeds grotere deelname aan de wedstrijden geven hiervan een goede indicatie. Met het stijgen van het aantal tribuneklanten heeft de organisatie en de reglemente ring van de Nederlandse Hippische Sportbond nauwelijks gelijke tred kunnen houden. Daardoor ontstaan er rond de evenementen' vaak proble men, die niet zozeer direct de organi satoren zélf, maar dan toch het pu bliek en de deelnemende combinaties treffen. De groei binnen de ruiter sport heeft voor de meeste concours- gevende verenigingen in Nederland alleen maar een extra stimulans bete kend. De commercie heeft, tot genoe gen van die organisatoren, ook de concoursen hippique als een lucratief reclame-object ontdekt. De standhou ders doen tijdens de uren durende wedstrijden bijna altijd voórtreffelijke zaken en zij schromen niet hun prij zen aan de mate van honger en dorst van hun klanten aan te passen. Nog wel bloeit de organisatie van de natio nale concoursen. Velen vragen zich echter af, hoe lang die groei zich nog doorzet Op diverse, minder groots opgezette evenementen in met name de grotere plaatsen, heeft zich al een duidelijke kentering aangekondigd. Het publiek, verwend door het inter nationale geweld op televisie, wenst (terecht) topsport. Zij ziet in plaats daarvan echter een vermoeiende .eeks nationale ruiters zich over relatief eenvoudige sprongetjes worstelen. Het is geen uitzondering, zoals op Hemelsvaartdag in het Gelderse Ben- nekom, dat de duizenden toeschou wers ruim een half etmaal met kwan titatief povere springsport en eindelo ze optredens van springpaarden bezig gehouden worden. De minder sterke ruiters kunnen namelijk té gemakke lijk toegang tot de arena krijgen. Het vereiste minimum aantal punten om aan een bepaalde wedstrijd te mogen deelnemen is inmiddels zó laag geble ken, dat er eerst eindeloze voorwed strijden nodig zijn, om het kaf van het koren te kunnen scheiden. gelsman Cafferty. Hij moet vechten voor remise. Grootmees tergroep: Zesde ronde: MaUch-LJu- bojevlc o-l. Timman-Ree Vi-%. Zevende rondo KortsJnoJ-Mallch %-%, Padewskl-Donner 0-1, Ivkow-Robatsch Ree-Poloegajewskl 01. Uhlmann-Timmsn %-%, Hartoch-Browne Vj- Langeweg-Szabo 1-0, Ljubojevlc-Enklaar 1-0. STAND: 1 Poloegajewskj 52 Uhlmann 5: 2 Ljubojevic 4V4: 4/6 Donner, KortsJnoJ, Lan gewefi 4: 7/S Seabo, Timman 3%: 9/11 Ree. Ivkow, Hartocb 3: 12/13 Padewski. Robatsch 2>,*+l algebr.; 14/15 Browne. MaUch 2'^: 16 Ervklftii 2. Mccstergrocp zesde ronde: Kruldman-Böhm 1-0, Van Bnarle-Hecht Zevende ronde: Marovic-Kraldman 1-0. Jongsma-Caffcrly afg. Sax-Elsing afgebr. Hecht-Van Geet 1-0, Soos- Van Baarlc afgebr, Böhm-Hennlngs nfgebr. Stand: 1. Marovic 5, 2. Kraidman 4Va, 3-5. Eising, Jongsma, Hennings 4 -1- 1 afgebr, 6.7 Sax, Soos, 3% 1 afgebr, 8. Hecht 3%, 8. Van Baarle 2Va 1 afgebr, 10. Cafferty l>£ 1 afgebr. 11. Böhm 1 1 afgebr. 12. Van Geet l. Zevende ronde: Wit: N. Padewski (Bulgarije) Zwart: J. H. Donner (Nederland) Piric-verdedlg-ing; 1. e2-e4. d7-d6: 2. d2-d4, PgS-f6; 3. Pbl-c3. g7-g6; 4. 12-14, Lf8-g7; 5. Pgl-f3, 0-0; 6. e4-e5, Pf6-d7: 7 Lfl-c4. Pd7- b6: 8. Lc4-b3, PbS-c6; 9. Pc3.e2. Pc6-a5; 10. c2-c3. Pa5xb3: 11. a2xb3, f7-f6: 12. e5xM. e7x f6: 13. 0-0. Lc8-e8; 14. Pe2-g3. Dd8-d7; 15. Pf3-h4, f6-f5; 16. c3-c4. a"-a5: 17. d4-d5. Le6- f7: 18. Ddl-c2, a5-a4; 19. b3xa4. Pb6xa4: 20. Tal-a3, b7-b5; 21. b2-b3, Pa4-b6; 22. Ta3xa8. Tf8xa8; 23. Lcl-e3. b5xc4; 24. b3xc4, TaS-a3: 25. Le3xb6. c7xb6: 26. Fh4-f3. Dd7-c7; 27. Dc2-e2. b6-b5: 28. c4xb5, Dc7-c5t; 29. Kgl-hl. Ta3-e3; 30. De2-d2, Lg7-c3; 31. Dd2-a2 Lf7x d5; 32. Da2.a6. Lc3-f6; 33. b5-b6, Te3-b3; 34. Da6-a4, Dc5-c6; 35. Da4-a5. Tb3xf3. Wit geeft het op. Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Na twee vrij onopvallende seizoenen bij Holland - |pj Sport en Blauw Wit heeft Bennie Muller besloten te stoppen met W/BA j i voetballen. Muller, dertien jaar voor Ajax gespeeld en 47 interlands, r is een begrip in het Nederlandse voetbal. Wie herinnert zich niet al ISltPpjB die glorieuze wedstrijden van het kleine bijtertje met z'n kromme benen. Muller: 'Ik was altijd gemakkelijk te herkennen. Toch hebben ze mij nooit Kromme genoemd, wel Kleine'. Europees boks-titelgevecht )EN De Engelse bookmakers, U1 an Lubbers slechts een kans van egen vier gaven om Chris Finne >lt( ijn Europese titel in het half gewicht te ontnemen, hebben ge- n" gekregen. De Amsterdammer u' in de Royal Albert Hall van !n eigenlijk geen schijn van gehad om zijn tegenstander als >asii halfzwaargewicht van Europa te pnen. vai Finnegan, van wie gezegd werd a j geen stootkracht heeft, bewees erifuver geplaatste stoten hetzelfde nbal kunnen hebben als harde pun- )17 tn de achtste ronde besliste de combinatie op de kin. Het was e partij, met een links-rechts- l-tJnc*e van een gevecht, waarvan *1 waarschijnlijk nooit geloofd lit het tot 6611 S°ed einde ra ^bers heeft in Londen zonder irj in eigen kunnen gebokst. De nik Amsterdammer startte i Le nerveus en slaagde er alleen O P^ingsronden, toen Finnegan "jk even de krachte van zijn nder wilde aftasten, in. de lott i in evenwicht te houden. Daar- )lei ts de titelhouder heer en mees- istf i de ring. at JAN LUBBERS EUTIN Het Nederlandse amateur voetbalelftal heeft gisteravond in Eu- tin met 4-2 gewonnen van een selectie van Sleeswijk-Holstein. De ruststand was 1-0. Voor de Nederlandse doel punten zorgden Ensinck (2x), Vreeb urg en Veeken. Vooral tegen het naderende afscheid van Coen Moulijn steekt het vertrek van Muller erg schriel af. Bennie Muller, eens gevierde vedette, dreigt geruisloos af te zwaaien. Juist daarom maakt Muller een teleurgestelde in druk. 'Neem nou de receptie van Ajax afgelopen zaterdag. Daar heb ik geen uitnodiging voor gekregen. Dat zit me toch een beetje dwars'. Eerst waren er natuurlijk de prettige momenten bij Ajax. Zo heeft Muller Johan Cruijff zien komen. 'Toen ik bij Ajax in het eerste kwam was Johan tien of elf jaar. Tijdens de training haalde hij de ballen achter het doel op. Elke middag na school was hij er. Als het veld slecht was deed Johan wel eens mee in het zaaltje. Ik had niet gedacht dat hij zó groot zou worden. De techniek van Piet Keizer heeft hij nooit gehad'. Muller speelde de legendarische wed strijd tegen Liverpool (5-1, 'ja, dat was de doorbraak van Ajax') en de niet minder bekende duels tegen Real Madrid en AC Milan. Tijdens zijn periode bij Ajax kreeg Muller zes aantrekkelijke aanbiedin gen. Steeds twijfelde Muller. 'Aan de ene kant wilde ik wel, maar aan de andere kant was ik een echte Ajacied. Daarbij kwam dat Ajax zoveel geld vroeg dat de andere club al geen trek meer had. Aan transfers heb ik dus nooit veel geld verdiend. Achteraf is het dom van me geweest, want later hield Ajax ook geen rekening met mij. Het is een puur commercieel bedrijf'. In zijn grote jaren dacht Muller niet aan een andere club om dat hij tevreden was bij Ajax. Toch zou Rinus Michels Muller later dé teleurstelling van z'n carrière be zorgen. Drie jaar geleden nam Nico Rijnders de plaats van Muller in. En bijna het hele seizoen zat Muller op de reservebank. Uiteindelijk werd hij op de transferlijst gezet Muller: 'Als trainer veranderde Michels erg sterk. Ik viel bij hem niet in de smaak. Dat is nadelig geweest. Van Michels heb ik nooit een complimentje gehad. Daar ben je toch gevoelig voor. Als Michels de kleedkamer binnenkwam was het direct bladstil. Een trainings kamp was bij hem net een kazerne, Eén uur wandelen, betekende geen 59 minuten wandelen. Bij Michels moest je eerst kijken hoe z'n. bui was. Het is verkeerd om onder dwang te moeten werken. Dan gaat de vreugde weg. In het Nederlands elftal kreeg Elek Schwartz veel kritiek. Op een gegeven moment liepen we voor Elek te voet ballen. Van een trainer moet je gaan houden. Voor hem moet je door het vuur'. Bennie Muller vertrok naar Holland Sport. Hij moest veel kritiek incasse ren. 'Bij Ajax had ik op de bank gezeten. Dat had me geen goed ge daan. Daarbij kwam dat het verschil tussen Ajax en Holland Sport erg groot was. Voor Blauw Wit geldt hetzelfde. Het zijn betaalde amateur clubs. Die jongens hebben het heel moeilijk. Vaak komen ze uit het werk met een lege maag op de training. Van die spelers kun je toch niet alles verwachten. In die twee jaar heb ik heel wat gezien. Dat het zo erg zou zijn wist ik niet. Voor mij staat vast dat de afstand tussen de vier topclubs en de rest steeds groter zal worden. Dan is er nog maar één mogelijkheid: een Europese competitie. Kijk, de be stuursleden van een Blauw Wit wil len wel, maar er is geen geld om iets te doen. Ik heb wedstrijden gespeeld voor vierhonderd toeschouwers. Daar kan een behoorlijke amateurclub niet eens van bestaan.' Muller heeft er spijt van dat hij naar Holland Sport en Blauw Wit gegaan is. 'Het is me tegengevallen. Ik heb het helemaal niet leuk gevonden. Maar toen ik bij Ajax wegging voelde ik me nog niet oud. Ik had nog trek in voetbal. Alleen heb ik de verkeer de clubs uitgezocht. Ook nu voelt Muller zich nog niet te oud. Hij legt uit: 'Ik heb geen trek meer. Je wordt minder serieus en de ambitie ver dwijnt. Bij mij is de prikkel helemaal weg. Echt leven, zoals ieder ander, kon ik niet. Altijd moest je naar de klok kijken. Nu leef ik meer. 's Zon dags ga ik met mijn kinderen naar m'n caravan. Daar geniet ik van. Op voetbal ben ik een beetje uitgekeken. Zelden ga ik nog naar een wedstrijd kijken. Bij wedstrijden van Blauw Wit of Ajax-MW zul je mij niet zien. Altijd heb ik alles voor het voetbal gedaan. Nu heb ik andere hobbies, zoals vissen en biljarten. Kijk. Sjaak Swart is gek van voetbal. Als Abbeke- walda tegen Geinburgia speelt staat hij langs de lijn. Bij mij is het iets minder eenzijdig'. Maar dan opeens: 'Als Michels eerder was -weggegaan, had ik nu nog bij Ajax gespeeld. In het eerste. Zeker vorig seizoen. Dan was de ambkti'1 er misschien wel geweest. Geloof me. Kovacs is precies op tijd gekomen. De jongens zijn gek op hem'. -w-.t Bennie Muller: liever vissen. Met z'n D-diploma blijft Bennie Mul ler via de derde kasscr BPC bij het voetbal betrokken. Die spelers kunnen vast op het volgende rekenen: 'Mij werd altijd verweten dat ik slechte passes gaf. Dat kwam omdat ik risico in de aanval durfde te nemen. Een tikje opzij over vier meter is geen kunst. Dat zijn laffe voetballers. Bij BPC zal ik ze dwingen ook een pass over veertig meter tc geven. Want als het lukt is het een half doelpunt. Bij Ajax lopen ook nog jongens die klei ne tikjes geven. Dat is de verantwoor delijkheid op een ander afschuiven. Michels dicteerde het risicoloze voet bal.' En hoezeer Benmie Muller nog een Ajacied is bleek toen hij enkele keren naar het veld van BPC (ligt in de buurt van Ajax) reed. Muller: 'Het is me al een paar keer gebeurd dat ik binnen de hekken van het Ajax-stadion gereden ben. Gek is dat toch'. Jan Maathuis De topruiters vooral zijn ervan over tuigd, dat de parcoursen aanzienlijk zwaarder gebouwd moeten worden om de aantrekkingskracht op dc sprinfes- tijnen te bewaren. Het zwaarste par cours op nationaal niveau is het z.g. MB. Maar ook de hoogte van die hindernissen (tot maximaal 1.40 me ter) vormt voor het gros van de deelnemers nauwelijks een obstakel naar de barrage. Waardoor ook het 'zwaardere' werk vaak een lange en vermoeiende aangelegenheid wordt. Desondanks organiseren de meeste verenigingen 'slechts' een springcon cours MA. dat niet hoger gaat dan 1.50 meter. Ex-nationaal kampioen Jan Maathuis: 'Die wedstrijden zijn in feite volslagen nutteloos. De deelname daaraan is vaak niet meer dan een aardige training. Maar topsport kan ik er niet in ontdekken. Er zal voor de concoursen een strengere selectie moe ten komen, zodat alleen de werkelijk beste combinaties kunnen uitkomen. De ruiters, die het niveau nog niet gehaald hebben zullen zich eerst op andere, regionale wedstrijden moeten bewijzen'. De eerste stap naar een beter niveau bij de nationale concoursen kan vol gens het jonge Brabantse talent Rob Eras gezet worden door een uitbrei ding van het aantal MB-evenementen. Eras: 'In Wesl-Duitsland springen de beste ruiters wekelijks een parcours van 1.50 meter. Dan volgt er automa tisch een redelijke schifting. We heb ben in Nederland in feite alleen maar de MB-competitie. Zes wedstrijden zijn dat. Het is natuurlijk veel te weinig'. Jan Maathuis wil nog verder gaan. Hij wijst erop. dat met name de internationaal startgerechtigde ruiters ver terugvallen, zodra zij in eigen land voor de in hun ogen zeer lichte hindernissen komen te staan. 'Ik ben de afgelopen weken in Wiesbaden en Keulen geweest. Daar heb ik bijna dagelijks sprongen van 1.50 of 1.60 meter moeten overwinnen. In Neder land reik je vaak niet hoger dan 1.30 meter. Dat betekent een ongewone handicap voor ruiter en paard. De paarden gaan op die lagere hindernis sen onnodig fouten maken omdat ze niet voldoende geconcentreerd zijn. In Eindhoven liepen het afgelopen week einde 60 paarden in het MB-par- cours. Voor echt goede springsport is een aantal van twintig genoeg. Maar dan zullen de hindernissen ook een centimeter of twintig omhoog moe ten'. GERRIT DEN AMBTMAN PARABIAGO (ANP) Aan de voor avond van de eerste zware alpenetap pe hebben de renners in dc Ronde van Italië de strijd gemeden. In een groot, geheel gesloten peloton hebben zij gisteren de zes ronden van 28 km op het circuit bij Parabiago afgelegd. In de massasprint van 72 renners aan de finish was de zege voor de Belg Roger de Vlaeminck, zevende in het algemne klassement met ruime ach terstand op zijn landgenoot Eddy Merckx, die al vanaf de zevende etap pe de leiderstrui draagt. VlJItlcndc etappe: l. Roger de Vlaeminck (Belg) de 1#8 km ln 3 uur $4 min. 57 coc, (gent, 43 085 km per uur): 2. Mlchele Dancolll (It); 3. Arnaldo Caberzasl (It); i1. wltmo Francloni (It); 7. Guerrlno Tosellu (II); - Algemeen klassement: 1. Merckx (Belg) 75.57 03: 2. Gosta Pettersson (Zwe) op 3.23:' 3 Fuente (Spa) op 4.46: 4. Glmondl (It) op 7 56 5. Loper Carrll (Spa) op 8 39; 6 Lasa (Spa) op 8.56; 7 De Vlaeminck (Belg op 9.05: 8. Galdos (Spa) op 10 00; 9. Panlzza OOSTENRIJK Ook de zesae etappe van de Ronde van Oostenrijk voor amateurwielren ners is geëindigd in een Nederlandse overwinning. Jacob Langen arriveer de, na 178 kilometer vanuit Inns bruck. als eerste in Salzburg. Hij had een voorsprong van 25 seconden op de Oostenrijker Robert Ssenar en Piet van Katwijk. Aaf van der Hoek werd zesde en Jan Spetgens zevende. De Oostenrijker Wolfgang Stelnmayer bleef in de leiderstrui. Zesde etappe: I Langen (Ned de 178 km In 3.47.59; 2. Cscnar (Oost) 3 48.14. 3 P. van Katwijk (Ned) i.t. 4. Carlo Clementl (It) i t. 5 Heinz Obersi (Oost) z.t Van der Hoek (Ned) s.l. 7. Jan Spetgens (Ned s.t.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11