Croon aat op zakelijke toer 'Schaken spo rt, wetenschap en kunst' Staartjes zeilt naar eerste zege —structuur in Nederland is volkomen kapotgemaakt "toer wint etappe ()Ingeland Promotie voor drie arbiters Otten volgt Brom op bij Vitesse Subsidie voor NEC Russische grootmeester Poloega jewski buit mogelijkheden nog niet uit Giacomo Agostini snelste op Man Portisch en Smislov samen aan leiding Woods: 21.38 meter /KWARTET DINSDAG 6 JUNI 1972 Sport Til K13 i speciale verslaggever lAM Opnieuw trekt een opmerkelijk talent uit de Neder- tetballerij naar het buitenland; Hans Croon (36) gaat na 15 betaalde club getraind te hebben naar het Belgische Ware- ervaring van 2 jaar profclub Amsterdam, 5 jaar SW, 5 jaar I jaar Volendam zullen als basis moeten dienen om het slecht seerde Waregem zo snel mogelijk opnieuw op poten te zet- it daar in de afgelopen jaren de boel vastgelopen is. Vier jaar eelde Waregem nog internationaal voetbal, omdat het als ierde in de competitie eindigde nu wordt de club bedreigd gzetting naar de derde klasse, omdat de scheidende voorzit- le club er van verdacht wordt van een poging tot omkoping jheidsrechter. Croon; 'De verwachting is, dat het zo'n vaart open. Dus volgend seizoen spelen in de tweede klasse'. pinksterdag kwamen Croon ams sterke man Hein Schil- e conclusie, dat Croon het vertrekken, hoewel hij nog >nder contract stond. Croon 'Er waren eigenlijk vier n de eerste plaats waren de d, llijke verhoudingen met een te rtuursleden als maar ver- de laatste maanden. In de lats heb ik weinig vertrou- structuur van het Neder- Hpbal, dat met de week ach- t, ten derde is Volendam lan het beleid op professio- af te stemmen, zodat ook in st de club zich behoudend illen en tenslotte heb ik me enorm kunnen verbeteren.' Croon, die bij vrijwel elke en van talentvolle jeugdspe- Dntwikkelen, die de Vereeni- jefenmeesters in Nederland res, die een indrukwekkend a-er de toekomst van het etbal in Nederland samen- 1 idealist Croon is er dus «tiet meer. Croon: 'De ko- Vjaar, heb ik me voorgeno- k op de zakelijke toer.' HUCTUUR ke instelling en zijn gevoel lisatie zullen hem bij het Waregem zeker van pas ko- aantal rijke zakenmensen plan opgevat Waregem te- Ie top te brengen. Croon: niet op de geforceerde toer, Brugge dat doet. Eerst de verbeteren, dan terug naar 5. ,asse en vervolgens vprster- erke man bij Waregem is- :uin. tckart (onder meer van de •assen), geassisteerd door 'H.!5- Waregem, dat verleden een officiële poging deed ilmdjff aan te trekken, is vol- n ook in de slag geweest van Dijk (Van Dijk leerde ui Croon destijds het vak): a we een andere Nederlan- oog, ter versterking. Ster als de Joegoslaaf Brnicic, t-international Jacky Stock- T~~h onder contract. Die kern lende zijn.' van de laatste competitie- tegen FC Den Haag, wilde jpelers van Volendam op de engen. 'Op dat moment', Itond wèl vast, dat ik weg maar ik wist nog niet naar 1. Het vreemde was narae- ZNhoewcl ik met Volendam edegradeerd ben, ik aanbie- drie verschillende landen de stemming was na die „^ran 4-0 zo slecht, dat ik het 5<J-°fen de aanvoerder, Klaas itoalpojj Be Nederlander Jo .„.jeeft gisteren de achtste van de Ronde van de 153 km van Sheffield ington af in 3.30.36 uur. s de Zweed Lief Hansson le Nederlander Jan Aling. "en een achterstand van Het betekende de twee voor De Boer in deze r derland won ook het dag- ,afcement. 'o de Boer (Nederland) 153 km Hansson (Zweden) 3 30 40: 3. led) 4. Bourreau (Fran) 5. Cees 6 Hennle Kuiper (Ned). 7 'ra: 8. Llovd CB: 9. Clarke Ickowski (Pol), allen z.t. tLASSKMENT: TsJ) 27 uur 44 min 25 sec: 2. ra) 27.44 49; 3. Kuiper (Ned) wards (GB; 27.45.32, 5. Dyle 6. SwlrkO (Pol) 27.47.12; 7. 27.47.14; 8. Roach (GB-reg) iloyd (GB-a 27.48.09: 10. Bour- 27.48.24; 11. Koeken (Nedl ïciajatwijk won de vijfde etap- iRonde van Oostenrijk. In bonderd meters van de 182 L£^lnau naar Innsbruck ver- Oostenrijkers Herbert Ujjobert Csenar, de Pool Pa- p Aad van der Hoek. Van 60.4facht een tijd van 4.44.30 i klokken. Wolfgang Stein- jËfpnrijk) bleef in de leiders- ede "TE: l. Plet van Katwijk (Ned) 44.30: 2. Fuezl (Oost) z.t 3 z.t., 4. Aad van der Hoek Glaner (Oost) z.t.. 6. Para- l z.t, 7. Pienzynskl (Polen rarl (Italië) z.t 9. Verbeek Tllburns (Bel) z.t.. 11. Ex Spetgens (Ned Kedor den Jacob Langen (Ned) Cees van Stelnmayr (Oost) 4 48 34. ment: 1. Steinmayr (Oost 18 sec: 2. Mltteregeer (Oost) porelll (It) 18.43.31: 4. Denk (.12: 5. Den Hertog (Ned) Pberndorfer (Oost) 18.46.18: 7 I) 18.52.54; 8. Summer (Oost) fan Dongen (Ned) 18.58.24; 10. 118.59.35: 12 Van Katwijk (Ned (Van der Hoek (Ned) 19.34.33: (Ned) 19.59.39. Zwarthoed heb verteld. Toen zei Zwarthoed nog: 'Trainer, u hoeft toch niet weg te gaan? Er zijn zo veel spelers, die op barsten staan en niet langer pikken, dat de trainer de goot wordt ingeschopt. Wij, de spelers, zijn toch ook gedegradeerd?' Ik vond dat fantastisch. Ik heb nog nooit een stel spelers meegemaakt als die bij Volen dam. Spelers, die je ondanks alle tegenslag zo in woord en daad ge steund hebben. Wat dat betreft ver trek ik met bloedend hart uit Volen dam.' BEHOUDEND Zoals in Volendam te doen gebruike lijk, is dus de trainer gebruikt als de zondebok, toen de resultaten minder werden. Wat natuurlijk maar zeer ten dele waar is. Volendam heeft nog altijd zowat een miljoen op de bank: opbrengst van de verkopen van Ar- noldje Mtihren aan Ajax en Jan Rui- rMËjp ter aan Anderlecht. Croon: 'Ze hebben £8 mij verweten, dat ik behoudend speel- f' de. Akkoord, maar dat is de spiegel van hun eigen beleid. Als ik, na goeie spelers te zijn kwijtgeraakt, het met mindere spelers moet doen, dan moet r ik wel behoudend gaan voetballen. En aan de andere kant kan ik het be stuur ook weer niet zo ongelijk ge ven, eerlijk gezegd. De verhoudingen in Nederland zijn momenteel zö onge zond, dat je zelfs met een investering van drie miljoen niet eens vierde kan worden. En als die mensen dan rede neren: 'Moeten we onder deze afschu welijke omstandigheden ons goeie geld gaan wegsmijten?' dan hebben ze niet helemaal ongelijk. De structuur in Nederland is volkomen kapotge maakt. Kijk naar clubs als Sparta, MVV, die hebben een miljoen schuld en wat bereiken die dan nog? Is het wonder dat Volendam vraagt: 'Moeten we daar onze club aan wagen?' AMSTERDAM Het afscheid van de topsoheidsrechters Lau van Ravens, Jef Dorpmans en Koen Brouwer, werd in de scheidsrechterswereld, vooral door de jongeren, al enige tijd met vreugde tegemoet gezien. De jonge talentvolle arbiters za gen nu hun kans voor een ho gere klassering omdat de drie toppers al geruime tijd de door stroming hadden opgehouden. De scheidsrechterscommissie heeft de eerste beslissing al ge nomen. Gerard Jonker, Bart Ram en Piet van Gastel zijn van de B naar de A-lijst gepro moveerd. Daarmee passeren zij een beslissende drempel, die de weg vrijmaakt voor straks even tueel een internationale carrière. Omdat Ad Bogaerts volgend sei zoen waarschijnlijk stopt, hem wacht het managerschap bij DFC, telt de A-lijst nu negen tien namen. Van Ravens, Dorpmans en Brouwer (47 jaar dwingt tot stoppen) verdwijnen ook van de internationale lijst. De scheids rechters die daarop komen te staan mogen zeker vijf keer per seizoen een belangrijke wed strijd in het buitenland leiden. De scheidsrechterscommissie be schouwd die arbiters als de visi tekaartjes voor Nederland. Het is zeker dat Charles Corver en Jan Keyzer op de internationale lijst komen. D: scheidsrechters commissie is het alleen nog niet eens over de derde naam. De kandidaten zijn Henk Pij per. Joop Vervoert en Frans Derks. Volgens insiders zal de keuze op Henk Pijper vallen. ADVERTENTIE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Een bank waar je mee op vakantie gaat Hans Croon ook naar België RAPPORT Wat niet wegneemt, dat Croon niet gelukkig is, dat hij bij Volendam uiteindelijk toch vastgelopen is. Hij weet dat de meerderheid van 'het dorp' en zeker de spelers achter hem staan, maar hij zegt ook: 'Ik heb een geëindigd waren. Maar het bestuur, uitgebreid rapport gemaakt over de gebeurtenissen van de afgelopen jaar, ten behoeve van de ledenraad. Het is een klein kunstje om opening van zaken te geven. Natuurlijk zijn er ook van mijn kant fouten gemaakt, maar het belangrijkste is toch de dilletantische manier, waarop Volen dam het beleid gevoerd heeft. Op een gegeven moment had ik een speler als Kowalik graag willen hebben. Dat had din wel geld gekost, maar zo'n jongen is zoveel prof. die had er in zijn eentje 15 tot 20 ingeschopt. En dan had je 'ns moeten zien, waar we en met na ne dr. Duyn en de penning meester Smit niet aan.' durfden zulke dingen Joep Steur volgt Croon bij Volendam op. De ex-assisten van Croon heeft vorige week zijn A-examen als trainer afgelegd. Samen met bondscoach Siem Plooyer namHans Croon de exa mens af, op verzoek van de Koninklij ke Nederlandse Voetbalbond. Wan neer gaat de KNVB iets doen aan de exodus van talentvolle voetballers en trainers naar hot buitenland? MAARTEN DE VOS Van onze sportredactie ARNHEM Arie Otten volgt Cor Brom op als trainer van het naar de eerste divisie gedegradeerde Vitesse. Otten tekende een contract voor één jaar bij de Arnhemse vereniging. In het afgelopen seizoen werd Otten door het bestuur van Cambuur in Leeuwar den voortijdig op een zijspoor geran geerd. Cor Brom gaat het volgen sei zoen als opvolger van Evert Theunis- sen het Limburgse FSC trainen. Feyenoorder Theo Laseroms zal de laatste jaren van zijn rijke voetbal carrière vermoedelijk in België gaan doorbrengen. De verdediger heeft in tensieve contacten met een club uit de Belgische tweede klasse. NIJMEGEN Indien de gemeente raad van Nijmegen er vrijdag mee ak koord gaat. weet de Nijmeegse ere divisieclub NEC zich de komende ja ren verzekerd van een forse subsidie. Over het afgelopen seizoen ontvangt NEC 200.000 gulden, terwijl daarbij nog eens 165.000 gulden extra komt, omdat per 1 juli de vermakelijkheids belasting vervalt. Enerverende strijd in Kieler Woche KIEL Ben StaartjesKees Kurpershoek, Nederlands sterkste Tempestteam, is er gisteren na een uitermate enerverend gevecht in geslaagd een eerste zege in de 90sfte Kieler Woche te behalen. Slechts enkele centimeters bedroeg op de finish de voorsprong van Staartjes op de eveneens sterk zeilende Duitser Laprell. 'Nog nooit hen ik zo moeten vechten', zei Staartjes nadat zijn boot was afge meerd, 'het ging werkelijk om centi meters'. In de laatste fase van de strijd nam de Nederlander afstand van de Britten Warren, Knights, als mede de Fransman Troupel. Daarna gingen de boten van Staartjes en Lprell boord aan boord. Pas toen de Nederlander het initiatief in handen nam en zijn tegenstander zijn tactiek opdrong, kreeg de man uit Bussum een kleine voorsprong, die hij be kwaam verdedigde. In de algemene rangschikking is Laprell (3,2 pnt) vrijwel onbereikbaar geworden voor Staartjes. Een tweede plaats behoort echter tot de mogelijkheden. Een sterk slot bracht Fred Imhoff en Simon Korver in de Flying Dutch- manklasse toch nog een negende plaats. Aanvankelijk zag het er daar niet naar uit, want lange tijd lag de boot in 37e positie. Evenals Staartjes staat Imhoff nu vierde in de algeme ne rangschikking. Wanneer de wind harder wordt heeft ook de Nederland se FD-équipe goede hoop een twaatal plaatsen te winnen. Rodney Pattiosn, winnaar van het Olympisch goud in Acapulco in 1968, bewees voor de derde maal door een zege dat hij ook Zesde ronde: Wil: L. Szabo (Hongarije). Zwart: R. G. Hartoch (Nederland). 1 d2-d4. Pg8-f6; 2 c2-c4, C7-C5: 3 Pgl-f3, c5x d4; 4 Pf3xd4, e7-e6; 5 Phl-c3, Lf8-b4; 6 Pd4- c2, Lb4-e7; 7 e2-e4, Pb8-c8; 8 Lcl-f4, 0-0, 9 Lf 1 -c2d7-d6; 10 0-0, b7-b6; 11 Ddl-d2, Lc8- b7; 12 Tfl-dl, Pc6-e5; 13 f2-f3, DdS-b«; 14 Lf4-g3, Tf8-d815 (3 f4, Pe5-d7; 16 Le2-f3, a7-a6: 17 Pc2-d4. DbS-c7; 18 Tal-cl. TaS-c8; 19 N-f5, e6-e5; 20 Pc3-dS. Pf6xd5: 21 C4xd5. Pd7xc5: 22 Pd4-e2, Dc7-b8; 23 Lg3-f2, Pc5-d7; 24 Pe2-c3, Td8-e8; 25 g2-g4, Le7-d8: 26 g4 g5. b6-b5; 27 Kgl-hl. LdS-b6: 2S Lf2xb6. Pd7x b6; 29 f7-f6. g7-g6. 30 Dd2-f2 Tc8xc3; 31 Tclxc3. Pb6-a432 Df2-h4. KgS-hS: 33 Dh4-h6 Te8-g-3: 34 Lf3-g4. Pa4xc3; 35 Tdl-d3 Zwart geeft op. Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Een groot internationaal schaaktoernooi zonder Russen heeft geen aanzien. Want ondanks de aanslagen van Bobby Fischer op het imago van de Russische schakers blijven de groot meesters uit de Sowjet-Unie de internationale top voor een aanzien lijk deel beheersen. Daarom zorgen de organisatoren van de grote toernooien er wel voor tenminste de namen van enkele Russen op de deelnemerslijst te hebben. Het huidige IBM-toernooi is hierop geen uitzondering. Victor Kortsnoj, halve finalist tijdens de laatste kandi datenmatches, en de tweevoudige Russische kampioen Lev Poloega- jewski zijn de grote favorieten in Amsterdam. De komst van Poloegajewski (37 is misschien een lichte teleurstelling voor de organisatoren, want op het verlanglijstje stond aanvankelijk de naam van de jongste Russische groot meester Anatoli Karpow (21), die de laatste maanden een voortreffelijke vorm demonstreerde. Maar de wegen van de Russische schaakbond zijn on doorgrondelijk. Zo zelfs dat de spelers zelf vaak niet weten, waarom zij en niet anderen uitgezonden worden. Lev Poloegajewski: 'Ik had ook gehoord, dat Karpow hier zou komen, maar op het laatste moment werd ik gevraagd'. En Victor Kortsnoj: 'Wie waar naar toe gaan blijft voor ons een geheim totdat we horen dat we zelf spelen'. Misschien minder spectaculair dan Karpow, loch is Lev Poloegajewski niet do eerste de beste. Hij behoort nog altijd tot de Russische top tien. Op zijn prestatielijst prijken een groot aantal uitstekende resultaten. Lev Poloegajewski werd twee keer (in 1967 en 1968) winnaar van het zwaarste schaaktoernooi ter wereld, de strijd om de Russische titel. In 1970 gaf hij zich pas gewonnen na een beslissingsmatch tegen Petrosian (1 y23^). In dat zelfde jaar won hij wel samen met wereldkampioen Boris Spasski het IBM-toernooi. Poloega jewski: 'Dat was eigenlijk mijn toer nooi. Ik was toen in grote vorm. Ik won toen van Uhlmann, Gligoric en Geiler. Spasski kwam pas op de laatste dag langszij'. De populariteit van het schaken is de laatste jaren in Rusland toegenomen. Poloegajewski: 'Zo'n match om de we reldtitel tussen Spasski en Petrosian i.i Moskou, bijvoorbeeld, heeft grote propagandistische waarde. De mensen worden bij ons van jongs af aan met schaken bekend gemaakt. Er zijn zelfs speciale schaakscholen'. Daarom is het eigenlijk verwonderlijk dat de Russen de laatste jaren zo weinig talentvolle jongeren naar vo ren hebben geschoven. Karpow, Tuk- makov en Balashov zijn uitzonderin gen. De nieuwe Russische kampioen Sawon is pas dertig, maar behoort in feite al tot een iets oudere generatie. Achter de groep sterren als Spasski, Kortsnoj; Petrosian, Poloegajewski, en Gelier gaapt een gat, dat nog niet opgevuld is. Lev Poloegajewski ziet het niet zo somber in: 'Onze groep lijkt nu sterker, maar over drie, vier. jaar kan de situatie totaal anders zijn. Dat is nu nog niet te zeggen, omdat er een groot aantal talentvolle jonge ren is. Er is een groep van vijftien tot twintig spelers, die ons kunnen opvolgen. Het belangrijkste is hoe hen voor te bereiden. Daar wordt nu hard aan gewerkt'. Vooral in Anatoli Karpow ziet Poloegajewski grote mo gelijkheden. Karpow werd vierde in het laatste Russische kampioenschap en won tot ieders verrassing het zeer sterk bezette Aljechin-herdenkings- toeraooi im Moskou. (Kortsnoj bij voorbeeld werd daar slechts elfde). Poloegajewski: 'Karpow is ons grootste talent. Hij is misschien zelfs wel beter dar Spasski. Als hij goed begeleid wordt, kan hij binnen tien jaar wereldkampioen zijn'. De wereldtitel; onvermijdelijk onder werp van gesprek in deze dagen. De match tussen Spasski en Fischer ge niet in Rusland uiteraard grote be langstelling. De problemen, die vooraf gingen aan het uiteindelijk vaststellen van speeldata en plaats hebben die belangstelling nog verhevigd. Poloega jewski: 'Deze wedstrijd zal van grote Lev Poloegajevski leidende grootmeester invloed zijn op de ontwikkeling van het schaken in Rusland en ook in de rest van de wereld'. Poloegajewski is niet zo gecharmeerd van de manipula ties van uitdager Bobby Fischer. Lev Poloegajewski: 'Fischer heeft niet cor rect gehandeld. Hij heeft het voor zichzelf moeilijk gemaakt. Voor Spass ki maakt het allemaal niet zoveel uit. Die heeft ijzeren zenuwen. Als hij zich rustig en goed voorbereid, geef ik Spasski toch de beste kans'. Victor Kortsnoj valt hem hier bij: 'Fischer werkte in feite in het voordeel van Spasski. Onder gelijkwaardige omstan digheden is Spasski favoriet'. In de strijd om de wereldtitel heeft Lev Poloegajewski zelf nooit zo'n gro te rol gespeeld. In het laatste interzo- netoernooi in Las Palmas eindigde hij als negende, drie plaatsen te laag voor een plaats in de kwartfinale van het kandidatentoernooi. Poloegajews ki: 'Toch heb ik daar niet slecht gespeeld tegen de topmensen. Tegen Fischer, Portisch en Larsen speelde ik remise. Die partijen waren van een hoog niveau. Mijn partij tegen Fi scher (de enige die hij tot nog toe tegen de uitdager speelde, red.) was een van de mooiste van het toernooi'. Poloegajewski verspeelde echter te veel punten ?an de mindere goden, Tegen Rubinetti, Ujtumen, Reshevsky en Suttles gaf hij vrijwel gewonnen posities uit handen. Poloegajewski: 'Ik was veel te nerveus tegen die minde re spelers. Dan moest ik winnen en dat was een te grote druk'. De kans dat Poloegajewski weer in een interzonetoernooi uitkomt is aanmerkelijk vergroot. Het nieuwe systeem dat de wereldschaakbond on der leiding van prof Max Euwe, inge voerd heeft voor het wereldkampioen schap, houdt in dat de sterkste spe lers de interzonetoernooien zullen spelen. Men L van de geografische indeling afgeweken. Het gevolg is dat er nu zeker twaalf Russen zullen spelen, in plaats van de vier. die tot nog toe recht tot deelname hadden. Poloegajewski: 'Dat is een veel nor malere situatie. Nu spelen de sterk- sten ter wereld om de titel, vroeger was dat niet zo'. Voor de Russen betekent dit ook dat ze meer tegen stand kunnen bieden aan de schakers uit andere delen van dc wereld. Nog is Rusland het sterkste schaakland ter wereld, maar de kloof met andere landen is de laatste jaren beduidend kleiner geworden. 'Maar', zegt Lev Poloegajewski, 'In een match op tien borden winnen wij nog altijd. Ik kan mij geen team van de rest van de wereld voorstellen, dat een tiental met schakers als Spasski, Petrosian, Kortsnoj, Smyslov, Stein, Gelier, Tal, Karpov, Keres en mijzelf verslaat'. De kans op een match tussen een 'rest van de wereld4eam' en Rusland is vrij groot. In navolging van Belgrado (1970) heeft de wereldschaakbond plannen om een dergelijke confronta tie in Nederland te organiseren. Dat zou na de match FischerSpasski en na de schaakolympiade in september in Skopje moeten gebeuren. Lev Poloegajewski krijgt ongetwijfeld een plaats in een Russisch team dat die wedstrijd eventueel gaat spelen. Poloegajewski: 'Als ik mij volledig op het schaken zou toeleggen, kan ik nog wel beter. Nu is het schaken voor mij nog een soort ontspanning. Schaken is voor mij sport, wetenschap en kunst tegelijk. Je moet een uitstekende fysieke conditie hebben en daarnaast een grote dosis inventiviteit'. Grootmcestcrgroep (vijfde ronde): Roe- Browne "4-V4: Zesde ronde: Mallch (Odl)- LJuboJevlc (Joeg.) afgebr.; Enklaar (Ned)- Langcwcg (Ned) 1-0. Szabo (Hong)-Hartoch (Ned) 1-0. Browne (Aus)-Uhlmann (Odl) 0-1, voor de Olympische Spelen van dit jaar de grote favoriet is. Imhoff, die kort na de start de verkeerde zijde van het kruisrak koos, beweest giste ren in ieder geval over een enorme snelheid en vechtlust te beschikken. Teleurstellend was het verloop van de race van de Finjollen voor de Neder landse vertegenwoordigers. Hans van Eist, die na zondag nog zevende stond, eindigde als 38e. Douze werd 32e, Binkhorst 30e. Slechts Frits Beck en Bart Jan Wil ton handhaafden zich in het veld van 110 boten. Wilton lag lange tijd in derde positie. In hethlaatste kruisrak kwam zijn boot in een windflauwte waardoor hij terugviel tot de achtste plaats, Frits Beck werd elfde. Cees Kruyer (27e) is met een elfde plaats de hoogst-geklasseerde Nederlander in de algemene rangschikking. In het Solingveld stelden de drie Nederlandse teams eveneens teleur. Blok ging als 46e over de streep. Bakker als 47e en Klein als 52e. Een kans op deelneming aan de Olympi sche zeilregatte is hierdoor aanmerke lijk gedaald. Stand na drio races: Tempest: 1. Laprell (Ddl) 3.2. 2. Warren iGB) 12. 3. Knights (GB) 14.8, 4. Staartjes (Ncd) 17, 5. Mankin (Rus) 24 6, 6. Mlljegren (Zwc) 28.0. Soling: 1. Harald van Noorwegen 1.0. 2. Reich (Wdl) 29.6 3. Schwarz (Odl) 27 4. Jörgunscn (Den) 28.9 5 Nergaard (No) 29.9, 6. Oakclcy (GB) 36, Fltinjollcn: 1. Maury (Fr) 8 pnt, 2. Lund- qvlst (Zwc) 12 5 3. Dehmel (Odld) 31.6 4. Mac Donald (GB) 34. 5. Pym (GB) 37, 6. Schroeder (Odld) 39. Flying Dtitchmnn: 1 Pattison (GB) 0. 2. Llbor (Wdl) 11.6 3. Huett- ner (Old) 14 5 4. Imhoff (Ned) 17.9 5. Pajot (Fr) 26.6 6. Kolnl (Zwc) 29. Star: 1 Bruder (Braz) 5.6 2. Kuhweide (Wdl) 12. 3. Carls- son (Zwc) 13. 4. Molse (Zwe) 19.6, 5. Pettcr- son (Zwe) 22.9, 6. Albrechtson (Zwe) 29.9. Drokcn: 1. Jensen (Den) 4 5 pnt. 2. Prins Juan Carlos (Sp) 13,6 pnt. 3. Nielsen (Den) 20 pnt. 4. Nymann (Fin) 22 pnt. 5. Kellgren (Zwc) 23.5 pnt. 6. Tait (GB) 28.9 pnt. DOUGLAS (ANP) Dc Italiaanse motorrenner Giacomo Agostini heeft op het eiland Man de Tourist Trophy- race in de 350 cc-klasse gewonnen. Met zijn MV Agusta legde hij de 191.4 kilometer af in een 50 minuten en 56.8 seconden, hetgeen overeenkomst met een gemiddelde van 164,19 km/uur. Het was de negende keer dat Agostini in een TT-race op Man zegevierde. Van start tot finish ging hij aan de leiding en op de eindstreep bedroeg zijn voorsprong meer dan vier minu ten op zijn naaste rivaal, de Brit Tony Ritter. Aan deze wedsrrijd gere den bij prachtig weer, namen 76 cou reurs deel. Siegfried Schauzu, die zaterdag al de zijspanrace in de 150 cc-klasse had gewonnen, bracht gisteren ook de 500 cc-klasse op zijn naam. De Westduit ser, die zijn zevende overwinning op Man behaalde, had slechts tegenstand van zijn landgenoot Heinz Luthering- Hauser. SowJet-Unle) bezetten gisteren dc eerste ts In het Internationale schaakoernool In Palmas. Belden wonnen In de zesde ron de. terwijl de Rus Davld Bronsteln moest af breken tegen de Deen Bent Larsen en aldus voorlopig een halve punt achterop raakte, «e ronde: Pomar (Sp)-Huguet (Fr) >4-'.4. Smislov (Rus)-Lehmann (Odl) 1-0, Andcrs- son (Zwe)-Vlsler (Sp) 1-0, Portisch (Hon)- Domtnguez (Spa) 1-0, Tatal (Ita)-Valcarcel (Spa) 1-0, Gheorghlu (Roe)-Medlna (Sp) >,4- V4. Bronsteln (Rus)-Larsen (Den) afgebro ken, Benko (VS)-Mcnvlclle (Fra) nfgebr. Uhlmann 4V4. 3-4 Kortsjnov. Szabo 3'._. Donncr. Langcweg 3. 7-10 Padcwskl, Ree, LJuboJevlc. Timman 2»4 1 afgebr. 11-12 Ivkow, Hartoch 2"4. 13-14 RobaUch, Mallch 2 1 afgebr. 15-16 Browne. Enklaar 2. Meestergroep (zesde ronde»: Kraldmann (Isr)-Bohm (Ncd) afgebr, Hcnnlngs 'Odl)- Soos (Roem) %-V4. Van Baarte (Ned)-Hecht (Wdld) afgebr. Van Geel (Ned)-Sax (Hong) 0-1, Elslng (Wdl)-Jongsma (Ned) 14-14. Caf- ferty (GB)-Marovic (Joeg) %-'4. Stand: 1-4: Eising. Marovlc. Jongsma, Hcn nlngs 4. 5 Kraldmann Sti 1 afgebr. 6-7 Sax, Soos 3V4, 8-9 Hecht. Van Baarle 2 1 afgebr, 10 Cafferty 1V4. 11 Böhm 1 1 afficb, 12. Van Geet 1. LOS ANGELES (ANP) De Ameri kaanse atleet George Woods heeft tij dens wedstrijden in Compton (bij Los Angeles) de kogel 21.38 meter ver gestoten. Dit is de op de twee na beste prestatie van dit seizoen. Opval lende prestaties leverden voorts nog Mark Winzeried, die de 800 meter aflegde in 1.46.5, en John Aki-Bua uit Oeganda, die op de 400 meter hordon alle Amerikaanse specialisten voor bleef en finishte in 49.6.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13