Confessionele fracties perken hechter samen eoeo angman doet geen ieuwe toezeggingen er hulp KNTU Elf kleinkunstenaars verlaten academie Touwen gastarbeiders Imen problemen te lijf Krimpens afvalbedrijf mag laatste poging doen Collectieve prijsbinding bij kruidenierswaren voor een deel geschrapt Landbouw hier steeds meer beheerder van 'open groene ruimte' 'Mentaliteit koude oorlog' DRINGENDE OPROEP leraren en leraressen BW /KWARTET DINSDAG 6 JUNI 1972 Hinnonland Tft Kil imerleden in gebedsdienst onze parlementsredakties 2RJBERG Hoewel de discussie in de partijen over de samenwerking nog in volle gang is, heb- fracties in de Tweede Kamer van de KVP, ARP en CHU besloten zich nauwer aaneen te sluiten, jal er meer worden gedelegeerd aan de drie gezamenlijke kamercommissies, die reeds door de frac- feijn gevormd. Alleen politiek essentiële punten, die in deze gefusioneerde commissies zijn bespro- worden weer in de fracties van de drie partijen afzonderlijk aan de orde gesteld. iracties, die gisteren in Soester- [voor het eerst en gezamenlijke Wering hielden, besloten verder [na de derde dinsdag in septem- Wanneer miljoenennota en troon- bekpnd ?ijn, opnieuw samen bij- te komep. De bedoeling van de ies is, zo-zei fractieleider Tilanus U) die gisteren voorzitter was, op Nederlandse volk een appel te en en fundamenteel beleid te |n en over te brengen. Iden hoop van de gezamenlijke verga lg, die voorzitter Tilanus 'uniek', r ook 'vanzelfsprekend' noemde, le een gemeenschappelijke gebeds- |ist. Deze wijdinësdienst was jereid door de secretarissen de I C. F. Kleisterlee van de KVP, 5. C, van Dam van de ARP en M. de Boo van de CHU. De kamerleden zongen liederen als 'Stil maar, wacht maar, alles wordt nieuw' en gebruikten in de 20 minuten du rende dienst gebeden en liederen, ge schreven door Huub Oosterhuis en Michel van de Plas. De gebedsdienst werd gevolgd door een gezamenlijk diner. De ontmoeting van de drie fracties was 's morgens begonnen met een inleiding van de heer Aantjes (ARP) over 'resultaten van samenwerking en perspectieven'. Mr. Andriessen, de fractieleider van de KVP sprak over 'de verwezenlijking van het urgentie- program in het kader van het totale kabinetsbeleid'. Het recente optreden van de PvdA was niet ter sprake gekomen, zei mr. Aantjes na de vergadering. Het optre den van de PvdA had volgens hem wel de eensgezindheid van de confes sionele kamerleden versterkt De drie fracties zijn bereid het regeerakkoord opnieuw aan de orde te stellen, wan neer de sociaal-economische situatie dat noodzakelijk maakt. Het plan is om dan een gezamenlijk standpunt in te nemen. Mr. Aantjes zei verder, dat, gezien de financieel-economische toestand ook het urgentieprogram van de drie christelijke partijen op de helling moet. De prioriteiten kunnen niet meer waar worden gemaakt. Het is de bedoeling, dat de drie fracties meer nog dan in het verleden slechts één spreker zullen laten optreden. Ook willen de fracties bij de voorbereiding van de verschillende wetsontwerpen maar een voorlopig verslag opstellen. Op het ogenblik hebben de fracties een gezamenlijke commissies voor on derwijs, wetenschapsbeleid en milieu in de Tweede Kamer. Men gaat ook proberen de commissies voor volksge zondheid. crm, volkshuisvesting, justi tie en binnenlande zaken te voegen. n onzer verslaggevers EHEDE In Twente bestaat de vrees dat het dieptepunt waarin NTU terechtgekomen is, met als zwakste schakel Menko-Scholten, ieder geval toe leiden zal dat de helft van de ruim 4.000 werk os over enige tijd moet worden ontslagen. scherp kritiseren, zijn bang dat door het uiteenvallen van het concern eni ge duizende gezinnen gedupeerd zul len worden. Bij de KNTU-bedrijven zouden relatief veel mensen werken boven de veertig en de praktijk is dat deze moeilijk weer aan de slag ko men. De KNTU telt employé's die in de loop der jaren noodgedwongen al drie- of viermaal van baan moesten veranderen. Minister Langman wees er gisteren op dat de werkgelegenheid in zijn totali teit in Twente (resp. de werkloos heid) niet ongunstiger is dan gemid deld in Nederland. Van de 38.000 werknemers in de textiel die sinds 1960 in ons land afvloeiden, werkten er 16.000 in Twente. Naderhand bleek dat teveel te zijn geweest en moest Twente overgaan tot het werven van een groot aantal buitenlandse arbeids krachten. Het leek de bedwindsman overtrokken om in dit stadium al met een herstructureringsplan voor Twen te te komen, maar hij gaf toe dat met name de dienstensector in dit gewest aan de zwakke kant is. (er Langman van economische die er gisteren een bezoek t met het oog op de totale jnische problematiek in dit ge- zei dat in Twente' sprake is van ivensgrote problematiek, hoewel geheel zonder perspectief. De salarissen en vakantietoeslagen >t 3 juli voor de twaalf KNTU- ven door de banken gega ld. De bewindsman zei verdere fiële steun van steun van de rege- n een ooncreet geval, wanneer ëdrijf rendabel is of rendabel kt kan worden, niet uit te slui- .aar er bezwaar tegen te hebben »t rijk een meerderheid in het m zou verwerven. van pogingen Óm de [als zodanig te redden, kon de ngman geen beloften doen. ihtte. hij het nog te vroeg om te welke delen van het concern |jk gehandhaafd kunnen wor- 'kleine club' die volgens de snel en efficiënt kan werken rin ook de 'ministeries van ^ische zaken en sociale zaken nwoordigd zijn, zal nauw gaan .erken met mr. E. P. M. W. jorf, die tot bewindvoerder is tod nadat de Almelose recht- de KNTU voorlopig uitstel van kg had verleend. Ie voet e- ^leine club zal de ontwikkeling tiende weken op de voet volgen, blijken dat deze ontwikkeling conseauenties heeft voor de ïlegenheid in Twente, dan komt spoed nader overleg op hoog De vakbonden, die niet alleen gebelgd zijn over de banken, ïeren mee te werken aan de g van het reorganisatieplan KNTU (Schulden thans circa ioen) maar door elkaar geno- k de afwijzing van de regering ;rdere kredietgaranties nogal Open brief velden onzer verslaggeefsters ^INCHEM Twaalf Nederlandse vrouwen, die gehuwd zijn buitenlandse werknemers, hebben tijdens een vergadering in recht besloten om een stichting op te richten om de specifieke problemen van Nederlandse vrouwen die ge- rd zijn met buitenlanders op te lossen. lereerst wil men de samenle- ig bewust gaan maken van de oblemen van het gemengde zin in ons land. Er is een rngroep gevormd die zich zal an., bezighouden met het op- ihten van de stichting 'Neder- ndse vrouwen van buitenlan en met de vorming van atselijke groepen. streven is gericht op het rkrijgen van gelijke rechten het punt van werkloosheids- orzieningen en bijstandswet, ïn wil tevens voorkomen dat rkloze buitenlanders het land eten verlaten. Ook willen de wrwen dat er gelijke rechten nen ten aanzien van school- bsidie voor kinderen van ge- 'm*ngde gezinnen. Andere doel- ilingen van de kerngroep lui- jn: De buitenlandse werkne- Piekrs en hun gezinnen moeten gO volwaardige leden van de n j derlandse maatschappij gcac- pteerd worden en gelijke chten krijgen op het gebied Q huisvesting. 6 ITIATIEF !t initiatief tot de vergadering Gorinchem is genomen door 1 maatschappelijk werker'van stichting 'Opvang en begelei ding van buitenlandse werkne mers' in Dordrecht, de heer Solimene. Men was van mening dat er een aparte stichting voor deze vrouwen moet worden op gericht, omdat de bestaande stichtingen voor bijstand aan buitenlandse werknemers zich uitsluitend richten op de bui tenlanders en niet op hun (e- ventueel Nederlandse) vrouwen. Overwogen werd om zich aan te sluiten bij vrouwenafdelingen van de vakbonden, maar het bezwaar ontstond dat de groep dan uiteen zou vallen in NVV, NKV en CNV. Bovendien werd gevreesd dat in bestaande vrou wenverenigingen de zeer speci fieke problemen van de vrou wen die getrouwd zijn met bui tenlanders niet voldoende aan dacht zouden krijgen. De kerngroep hoopt de vrouwen voor wie de stichting is be stemd, op te roepen via hun adressen, verkregen bij gemeen ten en bij stichtingen voor bij stand buitenlandse werknemers en door de publiciteit in kran ten en damesbladen. Het secre tariaat van de toekomstige stichting is in handen van me vrouw Van 't Land, telefoon 01830 - 21159 in Gorinchem. De ondernemingsraad van de KNTU heeft de heer Langman gisteren een open brief aangeboden, waarin wordt gezegd dat er voor de produkten van de KNTU een goede markt is, maar dat de moeilijkheden liggen in het financiële en organisatorische vlak. In de brief worden voorts alle middelen aanbevolen om een optimale werkge legenheid te handhaven, waarbij niet uitgesloten wordt het aanstellen van kundige leiders, garantie of overheids deelneming. De minister antwoordde dat de KNTU als geheel niet is te houden. Getracht wordt een zo groot mogelijk aantal fabrieken aan het draaien te houden. Er is enige inte resse voor overneming; daarvan is in het verleden niets gebleken. Minister Langman die ook sprak met Van een verslaggever DEN HAAG Bepaalde cate gorieën militairen mogen geen privé-reisjes ondernemen naar Berlijn, de Sowjet-Unie, Oost- Suitsland, Polen. Tsjechoslowa- kije, Hongarije, Roemenië, Bul garije, Albanië, Joegoslavië, Chi na, Buiten-Mongolië, Noord-Kore- a. Noord Vietnam en Cuba. Dit is coor de kamerleden me vrouw Goudsmit en de heer Visser (beiden Da66) aanleiding geweest aan minister De Joster van defensie te vragen welke bedoeling achter deze 'vrijheids beperking' schuilgaat. Zij vra gen of niet de tijd is gekomen om dit restant van de mentali teit van de koude oorlog onge daan te maken. In het conferentie-oord 'Kontakt der Kontinenten' in Soesterberg, hielden de Kamerfracties van KVP, ARP en CHU de gezamenlijke bijeenkomst. De heren Aantjes, Kikkert en Andriessen (vlnr) in ge sprek. Van een verslaggever ROTTERDAM Over het voortbestaan van het opslagbedrijf voor chemische afvalstoffen EMK wordt deze week opnieuw onderhandeld. Dat is het resultaat van een kort geding dat het bedrijf gisteren voerde tegen de gemeente Krimpen aan den LJssel, die EMK wegens 'levensgevaar voor de omgeving' op 10 mei sloot. Sindsdien kwam het bedrijf in het nieuws door de vergeefse tocht van het afvalschip Delta VII, dat de in houd van een afgekeurde opslagtank ter vernietiging naar West-Duitsland bracht maar daar werd geweerd en nu in Amsterdam ligt. Volgens president mr. J. G. L. Reuder van de Rotterdamse rechtbank be stond er een kans dat het Krdmpense gemeentebestuur de sluiting zou op heffen wanneer bepaalde installaties van EMK werden gerepareerd. Hij stelde een tussenoplossing voor: er zou een deskundig onderzoek moeten komen naar de kwaliteit van de in stallaties, waaruit zou blijken hoeveel Minister Langman: KNTU niet te houden. de commissaris der koningin in Over ijssel en met de gemeentebesturen, kreeg van de Stuurgroep Economie Twente een lijst met tien wensen voorgelegd. Een van de belangrijkste daarvan was financiering van de aan zet van een ontwikkelingsbureau voor de regio om de onderzoeken die in opdracht van de stedenband Twente worden verricht, operationeel te ma ken opdat de gelden die erin zijn gestoken het gewenste rendement zul len opleveren. Toezeggingen op dit punt deed de minister niet, maar hij zal het bekijken. Hij zei dat tot nu toe alleen het noorden een dergelijk bureau heeft dat door het rijk finan cieel wordt gesteund, evenals Lim burg dat voorlopig twee jaar een bijdrage van de regering ontvangt. Zes fabrikanten van kruidenierswaren hebben een aantal van hun produkten laten schrappen van een lijst artike len, di« is onderworpen aan afspraken voor colzectieve prijsbinding. Met de ze maatregel beogen de dertien leden van de Vereniging van Fabrikanten en Importeurs van Merkartikelen, dat z ijzich voor de overblijvende artike len op de lijst beter zullen houden aan de geldende afspraken. De dertein betrokken ondernemingen (Attema-lucifers, Buisman, Calvé, De Betuwe, Corn Products, Douwe Eg berts, Droste, Duyvis, Coöp. Condens- fabriek Friesland, Heineken, Scholt<>n- Honig, Nestlé, Persil en Detergenta) steunen eikaars afspraken met de de tailhandel op het gebied van-de verti cale prijsbinding. Wanneer een winke lier zich ten aanzien van een van de producenten niet aan de afspraak houdt en bijv. tegen een lagere prijs verkoopt, dan treft hem niet alleen de boycot van die betreffende producent, maar van alle leden van de FIVA. In principe is dit soort overeenkomsten tussen bedrijven verboden in Neder land, maar de FIVA, die al 44 jaar bestaat, heeft van het verbod een ontheffing gekregen. De laatste tijd werden de bepalingen in toenemende mate overschreden. Verkocht een detaillist een produkt van een bepaalde fabriek tegen een andere dan de afgesproken prijs, dan werd hij wel verstoken van veredere leverantie door deze fabriek, maar de anderen deden soms niet mee. De FIVA heeft verklaard, dat het risico ontstond, dat men nite in alle gevallen voldoende krachtig collectief kon optreden. De FIVA blijft van mening, dat de verticale prijsbinding het beste middel is om een geordende distributie van gebruiksartikelen op economisch verantwoorde wijze te rea liseren. Collectieve handhaving van de vastgestelde verkoopprijzen eist echter, een FIVA, die in alle gevallen van prijsonderbieding van bij de FI VA aangemelde artikelen krachtig kan optreden, aldus deze organisatie. Er zijn nu een aantal artikelen ge schrapt, maar dat betekent niet, dat de prijzen van deze artikelen vrij zijn. Een woordvoerder van Unilever heeft dit bevestigd voor Calvé en De Betu we, die beiden deel uitmaken van dit concern. De artikelen van Calvé en De Betuwe, die uit het FIVA-verband zijn gelicht blijven onderworpen aan individuele verticale prijsbinding. Bij de stap van zes bedrijven over een aantal artikelen heeft o.m. meege speeld, dat men in toenemende mate concurrentie ondervond van grootwin kelbedrijven, die goedkoper kond°n leveren. De zes fabrieken blijven voor een aantal van hun artikelen wel lid van de FIVA. De zes bedrijven met de geschrapte artikelen zijn: Xalvé-De Betuwe met Norica-artike- len, Duyvis met Frite-sausen. Italiaanse to matensaus en Paprikasaus, Scholten-Honig met zelfrijzend bak- mee, cake,meel, Momento-rijst, .Mar- janne, cakemixen. Momento-plus en flensjes-mix. Nestlé met soep en Nescafé, Persil met Persil, Pril vloeibaar. Si- lan. Hencomat Fakt en Fleuril, Detergenta met Witte Reus, Dixan, Dato. Vernel en Clien. q-p Dit zijn de elf kandidaten die na een vierjarige opleiding de kleinkunst aka- demie verlaten. Sommigen van hen werken al in produkties en anderen brachten een eigen programma, en daarom was het dit jaar niet mogelijk een gezamenlijk eindexamen-program ma in een theater te geven. Wel zijn de kandidaten nog één keer gezamen lijk te zien in een medley van Guus Vleugei's repertoire Guus Vleugel krijgt namelijk dit Jaar 'het beeldje' aangeboden als blijk van bewondering voor zijn originaliteit, veelzijdigheid en produktiviteit. Dat beeldje (een ontwerp van Nel van Llth) wordt elk Jaar door de eindexamenkandidaten van de Akademie voor kleinkunst toe bedacht aan iemand uit het vak die zij menen dat daarvoor in aanmerking komt. De bewondering voor Guus Vleugel wordt nu ook mede bewezen door hun gezamenlijk optreden op 12 Juni in de Gysbrechtkelder Heineken Nederland te Amsterdam in een pro gramma met liedjes waarvoor de tek sten alle zijn geschreven door Guus Vleugel. Op deze 'zelfportretfoto', gemaakt door Wubbo de Jong, v.l.n.r. staand: Frans Icke, Robert Kalma. Pieter Kroon, Mark, Nicolai, Coen van Vrijberghe. - Midden: Marja Alleman, Joke Mlttel- nieyer, Dolly Vonk, Ellis v. d. Meulen. Onder: Henk Batenburgh en Corrie van Kessel. Haarlemse orgelmaand HAARLEM .Aan de jaarlijkse im provisatiewedstrijd voor organisten die nu op donderdag 6 juli (in het - Holland Festival) wordt gehouden, nemen deel: Rainer Boehme (Kraut- heim D.D.R.), Hans Eugen Frisch- knecht (Zwitserland), Jan Jongepier (Purmerend, winnaar van 1970en'71) en Daniel Roth (Parijs). De jury bestaat uit de Zwitser Guy Bovet, de Oosterijker Anton Heil Ier en Albert de Klerk uit Haarlem. De wedstrijd is een onderdeel van de Haarlemse orgelmaand die op dinsdag 4 juni begint met een koorconcert en waarin verder de imp rovisatiewed- strijd, concerten door deelnemers en juryleden plus nog vier concerten in j Haarlem, twee in Alkmaar, een in Amstelveen, een in Amsterdam een in Beverwijk en een in Spaarndam gege- i ven zullen worden. de inderdaad noodzakelijke reparaties zouden gaan kosten. De raadsman van Krimpen was bang dat dat toch half werk zou kunnen opleveren, en kwam met aanvullende voorwaarden. De reparaties zullen geen lapmiddelen mogen zijn, het be drijf moet volledig aan de eisen van de hinderwet voldoen. En de gemeen te wil inzage in de boekhouding van EMK. Krimpen heeft de indruk dat het bedrijf een marginaal bestaan leidt, en dat bij eventuele ongelukken uiteindelijk de gemeente voor de kos ten zal moeten opdraaien. Daarin kon de advocaat van EMK berusten, maar hij merkte op dat zijn cliënt zich wel 'de gebeten hond' voelt. Men heeft het gevoel overal ge pakt te worden, terwijl elders alles schijnt te kunnen. En ondertussen dringt de tijd, door de sluiting lijdt EMK flinke schade, zei de raadsman. Bespeling van A'damse schouwburg AMSTERDAM De Projectgroep Bespeling Stadsschouwburg, in janua ri 1971 ingesteld om te adviseren over het Amsterdams Toneelbeleid heeft, na 27 openbare vergaderingen, een eindrapport gepubliceerd. Daarin staat dat de bedoelingen van de toneelma kers bepalend moeten zijn voor het beleid, en dat in de eerste plaats op hen de verantwoordelijkheid rust om inhoud te geven aan het maken van toneel. Zij moeten in een taakstelling formu leren hoe zij hun bedoelingen willen realiseren, welk publiek zij denken te bereiken, welke accommodatie zij daarvoor eisen. Twijfel omtrent hun bedoelingen met de toneel moet voor komen worden. Toneelgroepen moeten een identiteit bezitten. De sollicitaties moeten in het openbaar uitgebracht en beoordeeld worden (door de Kun- straad en het gemeentebestuur) en ten minste een jaar voordat de bespe ling aanvangt. Om de taakstelling te kunnen uitvoeren, en de Stadsschouw burg daarmee 'een gezicht' te geven zal een gezelschap drie jaar vaste bespeling achtereeen nodig hebben. Daarna kan telkens een voortschrij dende bespeling van een jaar worden gegund, of niet De projectgroep acht het niet noodza kelijk dat het gezelschap zijn hoofd verblijf Krijgt in de Stadsschouwburg. Ook in verband met de ruimtenood doordat ballet en opera ook in de Stadsschouwburg werken, is een nieuw te bouwen toneelaccommodatie met zo'n achthonderd plaatsen drin gend noodzakelijk. Het terrein van de Christelijke MAVO AXEL TUINSTRAAT 3 - AXEL - TELEF. 01155-2084 Gevraagd m.i.v. 1 augustus of z.sjti. daarna: voor GESCHIEDENIS BIOLOGIE MUZIEK Combinatie van vakken, vooral de eerste twee, geeft een volledige weektaak. Axel is een prachtige woongemeente, vlak bij de kust en de grote Belgische steden. Vele studie en recreatiemogelijkheden. Nieuwe school in aanbouw. Eengezinswoningen met centrale verwarming en redelijke huren zijn beschikbaar. Inlichtingen bij en sollicitaties aan: De directeur J. Th. Klein, v. Middelhovenstraat 21. tel. thuis 01155-1515. De Adj. Directeur: A. J. Kisjes, Gr. v. Prinsterer- laan 9. tel. thuis 01155-1960. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG In Nederland komt steeds meer nadruk te liggen op de betekenis, die de landbouw heeft als beheerder van de open groene ruimte. Men moet ze snel mogelijk nagaan welke economi sche gevolgen daaraan vastzitten voor de landbouw. Dit staat in het jaarverslag van het Landbouw-Economisch Insti tuut (het LEI). In een in dit verslag opgenomen algemene be schouwing wordt er op gewezen, dat de open ruimte in het dichtbe volkte Nederland steeds belangrij ker wordt. Ze kan recreatie bieden, maar dient ook als scheiding tus sen de grote woongebieden. Als de landbouw deze open ruimte niet zou beheren, zou de gemeenschap zich heel wat offers moeten ge troosten om de groene oppervlakte deze functies te laten vervullen, zo meent de directie van het LEI. Overigens legt de toenemende be langstelling voor de open ruimte de landbouw ook beperkingen op. Onderzoek naar de gevolgen daar van verdient ook veel aandacht, aldus het LEI. Het Instituut neemt aan, dat ver groting van de landbouwbedrijven de komende jaren erg belangrijk zal zijn. Het aantal bedrijfshoof- den, dat in 1970 nog 156.500 was, zal in 1980 ongeveer 100 000 bedra gen. Het totaal aantal arbeids krachten in de landbouw is in dat jaar 155.000. In 1970 was dat aantal nog 247.500. Bij de vergroting van de bedrijven zal de financiering veel moeilijkheden opleveren. Daar zullen nieuwe vormen voor gevon den moeten worden. Wellicht zul len andere ondernemingsvormen nodig zijn. Het LEI neemt duidelijk afstand van de hoge verwachtingen, die sommigen hebben van het struc tuurbeleid van de EEG, waarover dit jaar enkele belangrijke beslui ten zijn genomen. Dat een struc tuurbeleid alle problemen (over schotten. te lage inkomens en te hoge kostprijzen) zou kunnen op lossen gelooft het LEI niet Een goed prijsbeleid (garantieprijzen voor belangrijke produkten) blijft 'noodzakelijk. Dit prijsbeleid moet gebaseerd zijn op de kosten van goed geleide bedrijven. Het LEI merkt in zijn beschou wing op. dat de landbouw in de toekomst ook te maken zal krijgen met de andere waardering van de economisch groei. Matiging van die groei kan het vertrek uit de land bouw afremmen. He* LEI verwacht niet dat de groei van de produktie per eenheid sterk zal worden afgeremd. Technisch liggen hier nog zeer veel mogelijkheden. Trou wens hoe groter de opbrengst per hectare wordt hoe meer marginale grond ter beschikking kan komen voor bijvoorbeeld recreatie. melkfabriek achter de schouwburg is er geschikt voor. De projectgroep dringt ook aan op het opknappen, of j herbouwen, van de Kleine Komedie. Tijd voor een diepgaande analyse van de problematische toneelsituatie had dc projectgroep niet Voor het bestu- deren van de problemen over de socl- - ale zekerheid van de tonelisten werd een aparte commissie aanbevolen. Over de relatie van het toneel met J het publiek stelt de projectgroep dui- delijk, dat die niet eenvoudigweg is uit te drukken met bezoekcijfers. i Echte Gainsborough na 40 jaar ontdekt j LONDEN Twee zusters hebben ontdekt dat een verstoft oud familie- portret dat al 40 jaar ergens bij hen in huis hing, een meesterwerk van - Gainsborough is, waarvan kunstken ners het bestaan niet bevroedden. Het schilderij dat door een niets-vermoe- dende verzekeringsman in de jaren I dertig op 1000 pond sterling was ge- taxeerd, zal wellicht honderddertig- maal zoveel waard blijken te zijn. Een deskundige van Sothebys die door de zusters geraadpleegd werd nadat zij een oudere verzekeringstaxatie had den gevonden, ontdekte dat het wer- - kelijk van Gainsborough was. Volgens Sothebey is het stuk, dat 'De familie Grosvenor' voorstelt, een niet geregi- j streerd werk van Gainsborough. 'Een - ontdekking van een dergelijk belang- J rijk werk van een grote Britse kun- stenaar is vrijwel zonder precedent', aldus eeen woordvoerder van So- thebys. OUDERKERK Dinsdagavond 6 Ju- ni 20.00 uur wordt In het gebouw Rehoboth te Ouderkerk aan de Am- J stel (Kerkstraat - naast de Ned. Herv. - Kerk) een voorlichtingsavond gehou-1 en over de voorstudie van het groen- gebied Amstelland ter nadere infor- matie van de raadsleden van de ge- meenten Amsterdam, Amstelveen, Die- men. Ouder-Amstel en Abcoude als- - mede van de leden van de commissie Ruimtelijke Ordening van de provin- ciale staten. Cirkel-puzzel Van buiten naar binnen woorden In vullen die betekenen: 1. vettige rook, - 2. insektenetend zoogdier 3 soort ge-; bakje, 4 deel van het gebit, 5. kasteel. - 6. kraam, 7 wild zwijn, 8 zeer brand- baar koord. 9. bergplaats, 10. denk- - beeld, 11. inwendig orgaan, 12. genoeg gekookt, 13. koon, 14. lusthof, 15. voorlichting, 16. eerlijk. Bij juiste invulling vormen de begin-, letters van 1 tot 6 de naam van een plaats in Friesland. Elk woord bestaat uit vier letters. Oplossing vorige puzzel Hor: 4. fronton, 5.kurkuma. 6. Est»; land. 7. temerig. Vint L Treurspel, 2. knokploeg, 3. torment!!.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11