Martine Bijl: je moet durven wachten tot je weer iets goeds kunt I? Wie hoort bij wie? w aan de lün dagpecepl Vaak wantrouwen tussen ouders en schoolbestuur Mr. Roosjen Spelling Wetenschap vanuit politieke idee aan universiteit Machinefabriek sluit: 50 ontslagen Omzetgroei van Macintosh zeker tien procent Nyma voorzichtig in prognose '72 Inventarisering begrotingstekort Hakenkruis op huis van hoofdcommissaris TROUW/K\r\RTET MAANDAG 5 JUNI 1972 Binnenland T6/R^ Zij wil best eens wat anders doen dan alleen maar zin gen, ze kan niet de hele dag met liedjes bezig zijn. Van daar dat Martine Bijl (24) vorige week te zien was als presentatrice van de tele visie-actie 'Harten Vijf'. Vanavond zit ze op het scherm weer in het panel van 'Wie van de drie'. 'Op de duur zou ik graag dingen willen doen zoals Mies Bouwman en Ageeth doen. Dat lijkt me geweldig, ik weet alleen niet of ik het kan'. Zo af en toe hoor je wat van Martine Bijl. Niet vaak. want de mensen krijgen gauw genoeg van je gezicht en daarom wil Martine alleen met iets komen als het écht goed is. Zo'n pre sentatie bijvoorbeeld. Ze hoopt dat de mensen het goed vinden, want het kon er wel eens in zitten dat Martine in het ko mende winterseizoen een soort presentatie-show op de televisie krijgt "Onzeker ben ik altijd', zegt ze in haar flat in het Amsterdam se Buitenveldert. 'Dat zit geloof ik in mijn karakter. Ik ben ook erg gevoelig voor wat mensen over me zeggen. Die televisie criticus van Het Parool bijvoor beeld. Als die Jungman zegt dat ik het fout doe, dat vind ik vréselijk. Want ik ben het heel vaak met die man eens. Ik weet best dat er nog het één en ander aan me mankeert. Ik trek vaak m'n schouders op en ik moet me ook nog beter kunnen bewegen. Maar ik vind dat ik het wat zingen betreft redelijk doe.' Dat zingen begon bij Martine toen ze zeventien was en nog op school zat De dromerige, zingende doktersdochter was het toen. Helemaal wég van het Franse chanson en toen ook maar het liefste helemaal weg van school. Het mocht van haar ouders. 'Ze waren niet boos, maar verdrietig en dat is eigen lijk nog erger.' En nu zijn we dan zo'n zes jaar verder. Er zijn acht langspeelplaten gemaakt, een fiks aantal singles en er waren een respectabel aantal ra dio- en televisie-optredens. Maar écht groots In de belang stelling staat Martine nooit Hoe komt dat? 'Je kunt wel iedere dag in de krant komen. Of iedere week zingen op de televisie. Maar hoe minder dat allemaal met Je ge beurt, hoe langer je het uit houdt. Daar was ik vroeger van overtuigd en dat ben ik nu nóg. Je moet durven wachten tot je weer in staat bent om iets goeds te doen. Ik sta ook nooit op de hitparade. Zou ik best eens willen hoor. Eén keer heb ik een rooie stip gehad, dat betekent dat je bijna op die hitlijst staat. Ik dacht: 'es zien wat er gebeurt. Maar een week later was ik er weer af. haha.' Waar leef Je dan van? 'Nou, gewoon, van het werk. Ik produceer kinderplaten, heb vo rig seizoen een radioprogramma gepresenteerd met volksliedjes en ik zit in 'Wie van de Drie'. Verder treed ik zo'n twee keer in de week op. Nou, zo gaat het best hoor.' Waarom maak Je zo weinig pla ten? 'De ellende is dat er gewoon geen teksten voor me zijn. Ik heb er nu acht bij elkaar voor een nieuwe langspeelplaat die in september moet uitkomen. Ik heb in drie jaar niks opgeno men en ja. nu moest het wel weer. Wat je over het algemeen aan Nederlandse liedjes hoort dat is toch beneden peil?' Leent onze taal zich er niet voor? 'Onzin. Ik geloof dat er weinig goeie teksten worden gemaakt omdat ze tot op heden nooit gewaardeerd zijn. Kijk maar naar de hitparade en je ziet het. Alleen 'Suzanne' van Her man van Veen, dat vond ik een uitschieter. Zo'n Jules de Corte is er ook zeer verdreitig over. Toen schreef ie van pure ellen de het lied 'Koning Onbenul' Die tekst is een flinke aanval op de maatschappij. Maar hij deed er een refreintje bij met 'lalala' en het werd een hit. Toen klaagde hij weer dat nie mand het snapte en dat het hem zo tegenviel dat het e en hit was geworden, maar daar geloof ik niet zo erg in. Ik wil best een hit maken, maar dan niet met 'lalala' ertussen.' Er Is toch ellende genoeg in de wereld om goeie teksten op te maken? 'Ik geloof ndet dat de mensen dat van mij nemen. Van Gerard Cox wél. Als die een scherp liedje brengt, dan luisteren ze. Van mij verwachten ze nog steeds dat lieve en zoete. Daar ben ik wel eens verdrietig over. Het is een vorm van boodschap- brengerij die de mensen van niet zo schreeuwen. Die Dolle Mina's en Rooie Vrouwen, vind ik uitstekend. Je kunt alleen maar door hard schreeuwen de aandacht op je vestigen. Het spreekt mij ook niet aan dat -e op hun blote buik schrijven dat ze de baas zijn. maar alleen op die manier krijg je de mensen zover dat ze zeggen: hé, wat staat er op die buik? Als je met pamfletjes langs de deur gaat, krijg je de deur tegen je ge zicht. In wezen hebben de Rooie Vrouwen ook gelijk, maar toch lijkt het me een klein. intellectueel groepje. Want de gemiddelde Nederland se vrouw wil dat haar was heel wit is. En ze wil van die mooie bruine Croma-jus Maar hoe je daar nu verandering in wilt brengen, ik weet het niet' Een klein rampje misschien? 'Ik zag van de week een be richtje in de krant dat ging over kinderen die in Tokio wa ren doodgegaan van de giftige gassen. Met een fotootje van een zielig kind erbij. Dat zou héél Nederland toch aan het denken moeten zetten? Maar nee hoor. We zeggen, gut, wat zielig, maar ja, het is helemaal in Tokio. Via de milieuvervuiling, de re clame en de gemiddelde Neder lander komt Martine op het spelletje 'Wie van de Drie'. Jij raadt ze altijd allemaal. Da's niet waar. Die image heb ik misschien omdat ik de eerste keer dat ik meedeed, alles goed had. Of het een flauw spelletje is? Ach, al die spelletjes zijn in wezen flauw. Het wordt tevoren opgenomen en als ik dan rit te kijken, dan denk ik: nu wordt het wel een beetje ordinair. Maar ja, het schijnt een hoge kijkdichtheid te hebben.' Guus Oster zit vaak met je te flirten. 'Meer mensen zeggen dat. ja, maar zo'n man is het echt niet hoor. Iedereen denkt dat het een Casanova is. Maar weet je wat het is: Guus is hoffelijk, hij maakt graag complimentjes, daar geniet ie zelf van. Ik mag hem ontzettend graag omdat hij hoffelijk is en altijd toch op een afstand blijft Wat voor mannen vind je leuk? 'Heel weinig. Ik weet nooit zo goed wat ik tegen ze zeggen moet, tenzij ik ze ken. Nee, ik geloof niet dat ze bang voor me zijn. Ik ben eerder bang voor hén. Natuurlijk vragen ze me wel om mee uit te gaan, maar dat doe ik nooit. Ze hebben het idee van: leuke meid, gezellig flatje, daar is wel iets mee te versierea En dan de telefoon tjes en brieve a Met Engelse woorden er in om indruk te maken. Of ze bellen op en ver tellen me al hun ellende. M'n broer zegt dan: mens, gooi de hoorn er toch op! Maar dat kan ik niet Ik heb geloof ik maar één keer moeite voor een jon gen gedaan. Dat was op school. Maar toen ik hem had, vond ik er niks meer aan. Er zijn wei nig fijne mensen. Nog eens over die Nederlandse liedjes. Martine gelooft dat haar nieuwe langspeelplaat wel goed wordt 'Maar het kost bloed, zweet en tranen. Henk van der Molen schrijft veel mooie din gen. Die man is geweldig. Tach tig percent van wat ik heb bereikt, dank ik aan hem. De moeilijkheid is dat ik geen con cessies wil doen. Je kunt best op de hitparade komen, maar ik wil er alleen op met een liedje wat ik goed vind. Anders niet Het is heus niet leuk om voor maar twee mensen te zingen. Je slooft je zes jaar uit in de overtuiging iets te doen voor het Nederlandse lied. Maar wanneer ik dan het programma 'Op losse groeven' zie, dan denk ik: de mensen komen er nooit achter.' De hobby van Puck van Collem lijk voor al die grotein gekooktL Hij heeft rich nu teniggetro^/i ken in Taveerne de Bontekoe' maar droomt nog wel eens vai zijn zwerftochten. 'Voor On; heb ik vaak vis- en schaaldiere gekookt. Daar houdt hij enon van. Maria Gallas is gek o kalfsvlees en Ard Schenk w van mij altijd een entre-cöl van vier ons hebben. Wijla president Kennedy? 'Boeuf Siroganoff wilde hij altijd eten. Om wat dichter bij huis blijven: Liesbeth List is dol tournedos met saus. vrouw van Met de badkleding van Tweka ls iedere vergissing uitgesloten: je ziet meteen wie bij wie hoort. En dat kan op een zonnig strand in de vakantie zeer handig zijn, wil je niet constant je neus stoten bij het op zoek zijn naar nieuwe romances. De meneer op de foto draagt het model 'André', gemaakt van linnenviscose met een madrasceintuur. In de maten 4 tot en met 9 van 32,50 tot 35, De dame heeft een bikini aan die Tilod Squad' heet en ls gemaakt van hetzelfde spul als de herenzwembroek. Het broekje is gevoerd en de schouderbandjes lopen door. Te krijgen in de maten 38 tot en met 44 voor de prijs van 45, nu Hij was jarenlang voorzitter van de NCRV. Hij is nu ver in de zeventig, maar volgt het we reldgebeuren zeer nauwkeurig. Hij leest zes dagbladen en kijkt veel naar de televisie, mr. A. B. Roosjen, die voor stilte zorgde in de huiskamers wanneer hij sprak. 'Farce Majeure' vindt hij geweldig en van Kick Stokhuy- zen is hij een fan. En omdat hij nog steeds veel van de NCRV houdt, vindt mr. Roosjen het met de Evangelische Omroep al leen maar verdrietig. Waarom bent u verdrietig? 'Ik betreur deze gespletenheid, die met nodig was. Ik vind het ook roekeloos. Vanaf 1924 heeft de NCRV al kerkdiensten uitge zonden. Later hebben de kerken zelf zendtijd gekregen. De NCRV was de eerste omroep die kerkdiensten bracht'. Zijn het ontevreden NCRV-men- sen, die E.O.-Ieedn? "Voor een deel wel, ja. Maar er ritten dacht ik ook erg veel roomsJcatholieken bij. Daarover wordt nauwelijks j U staat nog van harte achter de NCRV? "Volkomen! Al dat gezeur over bijvoorbeeld Ted de Braak. Wat hebben de mensen toch tegen die man? Is hij misschien niet gelovig? ik rie de trompetist Mr. Roosjen Harry Sevenstern toch ook In populaire programma's van an dere omroepen, terwijl hij bij de Evangelische Omroep bij kerkelijke uitzendingen op de trompet blaast'. Hoelang geeft u de E.O.? 'Daar wil ik liever geen ant woord op geven'. (In het week blad 'Prinses' zegt mr. Roosjen toen nog niet bekend was dat de E.O. C-omroep was: 'Hun succes rie ik als tijdelijk'.) Zijn de vrouwen belangrijk ge weest in het succes van de E.O.? 'Ja, ik geloof van wel. Vaak rijn de vrouwen lid geworden van de Evangelische Omroep, ter wijl hun mannen N.C.R.V.-lid zijn. Bovendien rijn er, dacht ik, erg veel dubbele leden bij: mensen die zowel de NCRV als de E.O. steunen. Nogmaals: ik moet voorzichtig zijn als ik praat over de E.O., maar ik vind het een heel verdrietige zaak'. Simon van Collem 'Ik ben vaak alleen omdat Si mon op reis is. Dus had ik zin om iets te doen', vertelt Puck, de echtgenote van filmsterren- ondervragende Simon van Col lem. Puck begon daarom in haar woonplaats Zandvoort 'n antiek winkeltje. 'Ik verzamelde al een tijdje antiek, en had op het laatst zóveel dat ik nauwelijks meer in huis kon lopen'. Intus sen bleek dat de Duitse zonaan- bidders liever wat aardige siera den wilden kopen. Dus werd de zaak verbouwd tot boetiek. Er kwam een kleine coffeeshop bij en dat liep zo goed dat de winkel van Puck wéér is ver bouwd, nu tot de eerste Zand- voorts bistro. In de week-ends is Smon van Collem er wel eens achter de grill te bewonderen. De voetbal van Ineke Wekelijks zijn er zo'n dikke drieduizend dames »p de voet balvelden te vinden. Zij vormen het legioen van vrouwen die zelf ook eens een ballatje willen trappen in plaats van steeds de venhailen van hun mannen over het gespikkelde leder te moeten aanhoren. De 16-jarige Ineke Meijerink uit Steen wij ksmoer is de vrouw in Nederland die in het afgelopen seizoen de mees te doelpunten heeft gemaakt. Ineke speelt in de voetbalclub 'Dalen' en zo'n veertien doel punten per wedstrijd is voor haar normaal. Ze zegt: "Voor voetbal laat ik elke jongen staan'. Vier ons voor Ard Schenk In Hoorn woont een kok die precies weet wat de groten der aarde lekken vinden. Meester kok Ernst Stracke heeft name- Johan en Danny Cruyff Danny Cruijff, de vrouw vaP stervoetballer Johan Cruijf geeft zelden interviews. Daai is het interessante stof wannei ze zich toch eens een keer 1 verleiden. 'Ik mag niet wearbf van Johan, omdat we an dei 5 geen normaal leven zoude h" kunnen leiden', vertelde ze oi langs. 'Ik ben vroeger fotom< ri; del geweest. Niet dat het zove om hiet lijf had hoor, maar i was er graag mee doorgegaaqjd Op die manier heb ik m eigen wasmachine verdiend, vragen me nu nog wel een Niet om m'n smoeltje, ma*0" omdat ik Danny Cruijff ben'. Gevulde komkommeL 2 komkommers 2,5 dl. water zout, azijn ivri 1 uitje W lepel olie c 100 gr. varkenslever 250 gr varkensgehakt peper, knoflookpoeder marjolein ün paneermeel, ketjap jv 2 potjes zure room Schil de komkommers en snijurg ze in de lengte doormiddels. Haal die pitten eruit en leg helften op een beboterde vi vaste schotel. Kook het wati z< met zout en een scheut arij jue Giet dit mengsel over de koi aak kommers. Fruit het uitje in e i lepel olie en doe er de blokjes gesneden varkenslev f; bij. Meng het gehakt met zo\ el peper, knoflookpoeder, marji lein, paneermeel en ketjaf) a Roer en dan het ui-lever mer d. sel door. Vul de komkomm# i helften met dit alles royaal dek ze af met de twee ande^a, komkommerhelften. Klop room los met zout en pa pril poeder en schenk ze over komkommers. Dek de schotel met aluminiumfolie en on veer 30 minuten in een tan lijk hete oven zetten. Dan folie eraf halen en nog tien minuten in de oven lat staan. Menutip: Helere kippesoep, Ard Schenk vulde komkommer, rijst, Irish coffee. ep, i bakk jÊ le etoa l1 vooral de oudere collega's in bescher ming tegenover vernieuwingsgezinde ouders en jongere collega's. Oudere onderwijzers en-aren de kritiek vaak als hard en meedogenloos, ze voelen zich onzeker en tekort gedaan, en verliezen daardoor het plezier in hun werk. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De interesse van ouders voor het onderwijs van hun kinderen wordt door schoolbesturen en onderwijzers helaas nog vaak gezien als een vorm van wantrouwen. Daardoor komen groepen ouders en onderwijzers tegenover elkaar te staan in een afweerhouding. Door dat alles verslechtert maar al te vaak de sfeer op school. De nadelen daarvan voor het kind kunnen soms groter zijn dan de nadelen van een didactisch wat verouderde aanpak. Dat zei de heer W. Stoop zaterdag op de jaarvergadering van de sectie basi sonderwijs van de Katholieke Onder wijs Vereniging. Hij nam daarbij UTRECHT De rijksuniversi teit in Utrecht krijgt een experi mentele onderzoeks- en onder wijsgroep, die bewust gaat wer ken vanuit een politieke stelling- name. Dit hoeft de subfaculteit scheikunde besloten. Hei gaat om een experiment waarbij een groep studenten uit ver schillende studiejaren en een aantal stafleden aan een milieuproject gaan werken en aan een ontsmettingsmid del ten behoeve van bevrijdingsbewe gingen in zuid-oost-Azië. Het besluit werd niet eenparig geno men. Twee hoogleraren en een staflid waren tegen. Van een verslaggever HOENSBROEK Machinefabriek N. V. Hu sta in Hoensbroek 50 werk nemers zal per 1 juli de poorten sluiten door gebrek aan opdrachten, zo heeft de directie meegedeeld. Het bedrijf werkte in het verleden voor de mijnindustrie. De heer Stoop besteedde ook aandacht aan de vernieuwing van de spelling. Hoewel de onderwijzersorganisaties gezamenlijk gepleit hebben voor een verdergaande vernieuwing dan de Bel gisch-Nederlandse staatscommissie wil, pleitte de heer Stoop nu voor een wat voorzichtiger beleid. We moeten ons realiseren dat de spelling maar één van de punten van het verlanglijstje is. Als het dan in de huidige economi sche situatie niet verantwoord is de spelling te veranderen, is het beter dat de regering dat onomwonden zegt Dan ls de heer Stoop althans nog een jaar of tien te wachten. DEN HAAG Over de maand mei heeft de Rijkspostspaarbank een spaaroverschot geboekt van 57 mil joen gulden. Over de maand mei 1971 was er een overschot van 29 miljoen. Er werd de afgelopen maand ingelegd 221 milj. (mei 1971: 160 milj.) en opgenomen 164 milj. (mei 1971: 131 milj.). Het inleggerstegoed bedroeg eind mei 1972 6965 miljoen gulden tegen 6165 miljoen ultimo mei 1971. Van een verslaggever STEIN Macintosh confectie nv (51 pet-belang van DSM) noteerde in de eerste maanden van 1972 opnieuw een stijging van de omzet Op grond van de omzettoeneming in het eerste kwartaal en het orderbestand voor de komende maanden verwacht het be drijf in 1972 een omzetgroei van ten minste 10 pet te kunnen behalen. Gemeend wordt dat de nettowinst ze ker gelijke tred zal kunnen houden met de omzetgroei, zowel door het ontbreken van bijzondere lasten die in 1971 nog wel vorokwamen, als ook door verdere verbetering van het re sultaat van de dochterondernemingen, zo schrijft het bestuur in het jaarver slag. 1971 is voor Macintosh zeer gunstig verlopen. De omzet steeg met 8 pet en de nettowinst met 59 pet van ƒ2,7 min tot ƒ4.3 min of per aandeel van ƒ20 van ƒ10,06 naar ƒ16.02. Voor steld wordt een contant dividend van ƒ4. en een uitkering van 25 pet in aandelen uit de algemene reserve, aangevuld met het daarbij behorende belastingdividend (6,25 pet Over 1970 werd ƒ3,20 i)n contanten uitge keerd en 4 pet in agio-aandelen. Van een verslaggever NIJMEGEN Kunstzijdespinnerij Nyma nv heeft in 1971 een nettowinst behaald van ƒ463.000 tegen ƒ419.000 in 1970. Voor 1972 is Nyma, die sinds 22 februari niet meer in surséance van betaling verkeerd, wat voorzichtig in haar prognoses. Gezien de loonkos tenstijgingen en een in de eerste maanden van 1972 opgetreden vertra ging in de afroepen van de afnemers, houdt men voorzichtigheidshalve reke ning met minder gunstige resultaten over het lopende jaar, aldus de direc tie in het jaarverslag. Na de verkoop van een fabriekster rein met gebouwen aan de gemeente Nijmegen voor 1,5 min blijft er nog te verkopen terreinen met een opper vlakte van ongeveer 4,5 ha, die ten dele bebouwd zijn. Voor de nog in 1972 en evt. komende jaren te maken kosten verband houdende met de vol tooiing van de herstructurering van het bedrijf is op de balans een voor ziening opgenomen. Bij Nyma werk ten eind 1971 nog 149 mensen. van een verslaggever DEN HAAG Een inventarisering van alle begrotingstekorten is in een korte bijeenkomst van het kabinet zaterdagmorgen ter sprake gekomen. In deze korte vergadering is de laat ste hand gelegd aan de zogenaamde voorjaarsnota. Daar zal alles nog eens op een rijtje worden gezet. De voorjaarsnota zal daarna aan de Tweede Kamer worden aangeboden. De Kamer zal er vóór het zomerreces over debatteren. 0e redactie beboudt zich het recht voor om ter opname ln deze rubriek ontvangen me ningsuitingen verkort weer te geven. BIJ publikatle wordt met de naam van de inzender ondertekend. Brieven kunnen wor- den gezonden aan de lieer Joh. C. Francken. secretaris van de hoofdredactie van Trouw- Kwartet. Postbus 859. Amsterdam. Commando's Naar aanleiding van het tv-commen- taar onder de titel 'mensonwaardig* (Trouw/Kwartet 19 me i jL) wil ik het volgende opmerken: De commen tator werd niet gehinderd door enige kennis van zaken omtrent het Korps Commando Troepen, noch door enige daadwerkelijke belangstelling voor de historische achtergrond van dit korps of rijn leden. Alhoewel de commenta tor het niet gehoord heeft (maar is dit niet een kwestie van montage van de film, waardoor veel meer beelden werden opgenomen dan vertoond wer den), spreekt de vermelde luitenant kolonel bij iedere voorkomende gele genheid uitvoerig over de nazi-bezet ting en alles wat daarmee samen hangt Hij is daartoe m.i. uitermate bevoegd omdat hij: a. tijdens de bezetting gearresteerd werd, ongeveer 9 maanden in het concentratiekamp Vught heeft ver toefd, ter dood veroordeeld werd en o.m. 9 weken in een zgn. dodencel doorbracht. b. na erin geslaagd te zijn uit het concentratiekamp te ontkomen, is hij als commandant van een knokploeg ln Friesland opgetreden. Het Korps Com mando Troepen heeft de traditie en training overgenomen en voortgezet van de no. 2 Commando Troop (Ne therlands) opgericht in 1942 in Enge land, terwijl er ook later nogal wat Engelandvaarders in de gelederen wa ren o.a. de oud-commandanten, de luitenant-kolonels N. Koning en J. van Woerden, de laatste gedurende ongeveer 6 jaar tot december 1971. Commando's beten in de Tweede We reldoorlog het spits af bij de invasie in Normandië en voerden de geslaag de landing uit op Walcheren, waar ook een aantal Nederlanders bij aan wezig waren evenals bij de luchtlan dingen in Arnhem. Moergestel F. J. G. Bracket, generaal-majoor der artillerie Bisschop Gijsen (5) Het hele artikel van Van Zweden over de zaak-Gijsen onder de loupe te ne mer., zou veel te veel plaats vergen. Ik beperk me daarom tot twee opmer kingen. a. Mgr. Gijsen heeft mgr. Beel en drs. Van Odijk niet ontsla gen. Vicarissen zijn volgens het ker kelijk recht automatisch ontslagen bij de benoeming van een nieuwe bis schop: zeer wijze maatregel om de nieuwe bisschop niet te binden aan onder zijn voorganger ingeslopen mis bruiken. Zover ik weet heeft mgr. Gijsen bedde gevraagd of ze in trouw aan het pauselijk gezag en het gezag aan de bisschop met hem willen sa menwerken. Na hun ontwijkend ant woord heeft mgr. Gijsen terecht ge meend, hen niet opnieuw te mogen benoemen. b. De deining over de opgevraagde cursussen der H.T.P. te Heerlen is schijnheilig. Stel je voor dat de bis schop niet mocht weten wat door zijn onderhorigen wordt verkondigd! De opgetreden irritatie bewijst dat de H.TP een scheve schaats rijdt, dat de verrotting tot in de kern is do or ge drongen. Hulde daarom aan de mo ge bisschop van Roermond. Gelo katholieken voelen zich zeer eng ich; bonden met gelovige protestai L Beide groepen maken zich zo over de orthodoxie. Men twijfele i g Nooit zal het kerkelijke opperg. rijn dappere dienaar desavoueren. Heerlen J. Jasder< caaj .bij Kill Wereldraad De heer Biersteker schrijft (31 over de goede bedoelingen van wereldraad. Men zou achter de s< me men, door behoedzaam optreden veel bereiken, aldus secretaiis-f raai Blake. Het vertrouwen im goede bedoelingen van dr. B raa; wordt echter ernstig geschokt n. meer men weet dat diezelfde dr. I zou hebben gezegd: 'Het evan heeft afgedaan. Het is nu tijd i geweld te gebruiken'. Volgens 'V s n heid en Eenheid' is deze uitlatin^d( vinden in l'Hommc Nouveau van 71. Volgens hetzelfde artikel in 'V heid en Eenheid' (30 mei 1971 pa heeft de wereldraad nog al wat g van kerkvolk afgestaan aan typi communistisch geïnfiltreerde ge dadige bewegingen, die rich k tegen westelijke landen en Israël pi,, ze feiten hadden in het stuk va CId heer Biersteker niet mogen on ken. J Den Haag mr. L. van Heljnl n MIDDELBURG In de nacht ge zaterdag op zondag is door ontx den een hakenkruis geschilderd o woning van de Middelburgse b commissaris van politie, dr. D. Ooyen. Personeel van de reinig dienst heeft het hakenkruis op zoek van de hoofdcommissaris diezelfde nacht verwijderd. Va dader(s) ontbreekt nog iedere a s Ook omtrent het motief tast de tie nog in het duister. Jd bon sco Jo< te rei evej k Het len keur

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6