EO geeft dertig procent zendtijd aan ontspanning Dokter Mary Verghese dsgpecept 'Niet direct losbarsten op alle fronten' NOS stuurt drie programma's in voor Prix Italia DE STANDAARD herdrukt Pluim voor iedereen TROUW/KWARTET DONDERDAG 1 JUNI 1972 Binnenland/Radio-tv T4/KI je MARY PERKINS Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In de komende wintermaanden, die in de omroep wereld al beginnen per 1 oktober, zal de Evangelische Omroep der tig procent van de toegemeten radio- en televisiezendtijd spenderen aan programma's met een verstrooiend karakter. Dat betekent, dat in verhouding de meeste uren voor deze sector worden uitgetrokken, tegen culturele programma's 22,7, ontwikkelende programma's 23,5 en informatieve 20,5 procent. ADVERTENTIE INDE GOUDE GAPER 4»or W. VAN DE HULST; plaatje» nn G. VAN DE HULST Jr. 141 Maar in de bakkerskar, in de nauwte tussen de geurende koek, bij 't pinkelend kaarsje, brandde de on rust. Als de streek, die Goude Gaper te stelen, eens uitkwam! Als de schout en zijn rakkers hen eens te pakken kregen! Dan was alles verloren en alle moeite vergeefs geweest. 'Luis ter!' beet de sinjeur de twee dikkerds toe. 'Zaag morgen zo ongemerkt moge lijk de ladder aan stukken, verberg die of verbrand die! Die sukkel van 'n nachtwacht is ongevaarlijk, maar de houten juffer daar aan de overkant vertrouw ik niet helemaal. Ze heeft haar luikje opengestoten toen de lad der viel. Maar ik zal morgen de zaak wel opknappen.Waar Is de houten pen, de dwarsbalk die de Gaper van binnen vasthield? Geef me die, 'k Zal hem wel ergens weer in de halfdonke re winkel neertoveren en een mooi verhaal opdissen. Ze mag ons niet verdenken Ha-ha-ha! Als ze eens wist. dat jullie als deftige doc- toors ook al eens op visite bij haar bent geweest! Och, de sukkel snapt niets. En niemand weet dat.'Ja, ja, meester, begrepen! 't Is jammer!' KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL Maar het is nu nog een grote vraag hoe die verstrooiende, culturele, edu catieve en informatieve programma's er straks zullen gaan uitzien. Niet verwacht moet worden, dat per 1 oktober 'op alle fronten wordt losge barsten', zoals persman Meindert Leerling het noemt. De EO staat namelijk nadat ze een echte omroep is geworden en wel symbolisch de zevende zuil voor veel werk. Daar voor moet eerst 35 man personeel worden aangetrokken. De televisie-af deling telt 15 medewerkers, dat moe ten er 35 worden. De sectie radio moet worden uitgebreid van 6 tot 12, terwijl voor de administratie de hui dige 4 man aangevuld moeten worden tot 15. Ook de zomermaanden met de vele vakanties zijn niet de gunstigste om alles te realiseren, zoals het zou moe ten. Daarom bleef men gisteren op een persconferentie, die speciaal was be doeld om nadere bijzonderheden over het programmapakket te geven, wat steken in vaagheden als 'we willen eerlijke en objectieve programma's brengen' en 'verstrooiend kan van alles zijn'. Hoe? Maar dat laatste is nu juist het punt, want volgens de voorschriften in de omroepwet moet voldoende aandacht worden besteed aan het verstrooiend element in het programmapakket. En buiten de EO ziet men met argusogen toe wat nu deze omroep onder ont spanning verstaat. Waar andere om- Sinaasappel-pudding 12-163 Het begon nu nog verschrik kelijk te regenen ook, doch daardoor lieten die twee padvinders zich niet afschrikken. Dapper klommen ze van de rotsen naar beneden en stelden zich op aan het randje van die woeste kolkende en schuimende zee. Nerveus blikte de grootste van de twee door zijn verrekijker, doch hoe zij ook zocht, hij zag niets meer. De kleinste wees nog in een bepaalde richting en gromde: 'Daar ergens moet hij zijn, baas. Tenminste, als die dolle en schuimende zee hem nog niet verzwol gen heeft'Smidje Verholen en dat lastige jonk van Knetter kunnen we wel afschrijven', knarsetandde de grootste. 'Die zijn met hun duikappa- raatjes de zee ingegaan, maar nog niet teruggekomen. De lucht uit hun cilinders is natuurlijk al lang op'. 'Zo is het baas', gromde de kleine. 'En nou kan het me wel geen steek schelen of die twee verdronken zijn, maar als Foppe nou óók nog naar de kelder gaat, dan is er niemand meer, die voor ons de goudschat kan vin den Dan zullen we zelf moeten dui ken. Dat zou wel jammer zijn, want het is altijd beter, dat een ander het moeilijke werk voor je doet dan dat je hetzelf doetBij het uit spreken van deze woorden gleed er een kwaadaardig licht over het gelaat van die kleine, in wie we natuurlijk Asmar al lang herkend hebben Doch nu schenen die twee schurken het geluk aan hun zijde te hebben, want even plotseling als de storm was opgestoken, ging hij ook weer liggen. De bewolking brak, de regen hield op, de zon piepte weer achter de wolken vandaan cn even later was de zee weer zo glas als een spiegel. De arme Foppe- hing groen van ellende en zeeziekte over de rand van zijn bootje en het drong maar amper tot hem door, dat hij nog leefde. 'Vver geef me, gr grootmachtige heerser der zeeën.' steunde hij. 'Ik heb er spijt vanIk zzal nooit meer viezerd tegen u zeggen.Maar laat u dan alsjeblief uw stormen thuis, want dat is geen doen voor een hotelhou der, die niet zwemmen kan 'Zo, nou ken ik je weer', antwoordde Neef Teunis barmhartig 4 pers-sinaasappelen halve citroen 4 eieren 100 gr. basterdsuiker 5 blaadje» gelatine Pers de sinaasappelen en de citroen uit en doe er water bij tot 2 dl. Week de gelatine in koud water. Haal de dooiers uit de eieren en klop deze schuimig met de suiker. Doe er het vruchtensap bij. Zet een pan met dit alles op het vuur en verwarm al roeren de massa totdat één en ander is gebonden. Haal de pan van het vuur en roer er de geweekte gelatine doorheen. Klop het eiwit stijf en schep dit voorzichtig door de vruch tenmassa. In de puddingvorm doen, koud laten worden en serveren. Menu tip: Spinazie met gevulde eieren, aardappelpuree, sinaasappelpudding. FERDNANDI door D. C. Wilson —25— Mary voelde enige minachting voor haar. Zc was nota bene toegelaten! Zij was het vermoedelijk dan ook. die Mary de volgende ochtend na dc chota buiten het studentenhuis tegenkwam Dwaas, om zich zoveel gelegen t<- laten liggen aan je omge ving en de mensen om je heen! Mary had eigenlijk meer medelijden met haar, dan dat zij haar benijdde. Haar geestelijke veerkracht verzoende Mary reeds met haar vermoedelijke afwijzing. Ze verlangde ernaar dat de wachttijd voorbij was, zodat zij nieu we plannen kon gaan maken. Achteraf was ze naar Vellore gekomen, terwijl ze nog in twijfel verkeerde of ze feitelijk wel medicijnen wilde gaan doen. en nu was de zaak voor haar beslist. Het was tenslotte geen schan de om ergens voor te zakken. Het was alleen een bewijs dat zij meer ge slaagd zou zijn als lerares dan als arts. En bovendien zou zc nu binnen twee jaar klaar kunnen zijn. Haar teleurstelling begon plaats te maken voor een gevoel vai. opluchting Het was Achamma, die Mary het nieuws bracht toen ze na de chota naar haar kamer was teruggekeerd. 'Dat meisje, weet je wel: die zo huil de, gaat naar huis!' 'O, wat jammer', zei Mary, 'dat zal haar dan waarschijnlijk nog meer be rouwen.' 'Ik zou er maar geen spijt over heb ben als ik jou was. Weet je wel wat dat inhoudt? Als zij weggaat neem jij haar plaats in!' Mary's adem stokte. Vreemd toch! Geen moment had ze kunnen be vroeden dat die tranen van van nacht bepalend zouden zijn voor haar eigen toekomst. Een opwindende en tegelijk verwarrende gedachte. Ze was nu net met de situatie verzoend, en moest de onzekerheid nu weer aan vangen? De ochtend verliep; Mary hoorde niets Het was zondag, en de studen ten gebruikten als gewoonlijk de maaltijd samen met de staf in de mensa van het studentenhuis. Daarbij zouden de nieuwe studenten worden voorgesteld. Mary trok voor de gele genheid haar lievelingssari aan, en borstelde haar haren zorgvuldiger dan anders, in een poging de springerie uiteinden in het gareel te houden. Dokter Graham, de groepsleidster, wachtte haar op bij de deur, haar hoekige gestalte kaarsrecht, het mage re gezicht stralend van vreugde. 'Goed nieuws, beste kind! Een van de meisjes is uitgevallen, en jij bent gekozen om haar plaats in te nemen. Mijn gelukwensen! We zullen je zo dadelijk, samen met de anderen, voor stellen.' Mary maakte lachend een buiginkje, waarbij het haar eigen, enigszins plechtstatige voorkomen een effectie ve bescherming vormde van haar ver legenheid. Zij gaf ledereen de hand, ook dokter Ida. En ofschoon haar persoonlijkheid nog altijd betoverend werkte, merkte Mary toch ook op, dat dokter Ida licht gebogen schouders had, en diepe lijnen in het gelaat, gevolg van een leven van zorg en spanning. 'Ik ben blij dat je de gelegenheid hebt gekregen', zei dokter Ida, en ze hield daarbij Mary's hand langer vast dan nodig scheen. Had ze de twijfel in Mary's ogen gelezen? 'Ik geloof dat jij in je hebt wat nodig is om een geslaagd arts te worden.' Zou dat werkelijk zo zijn? De dagen daarop maakte ze kennis met alles wat met haar nieuwe leven als studente sa menhing, maar Mary voelde nog altijd de twijfel knagen. Tenslotte schreef ze haar vader: 'Wat moet ik doen? Neemt u de beslissing voor mij!' Zijn reactie kwam snel. Het antwoord was onomwonden en liet geen ruim te voor verdere aarzelingen: 'Blijf, en studeer medicijnen!' Zou hij zich zo zeker hebben uitge sproken als hij in de toekomst had kunnen zien, en geweten had wat dit besluit zou gaan kosten? Nu dan het besluit gevallen was stort te Mary zich in haar nieuwe leven met alle energie waarover ze beschik te. Samen met de andere nieuwelin gen werd zij ingewijd door de oudere jaars, waarbij ze kletsnatgespoten werd, en een nieuwe baan ontving, ontleend aan een fantasierijke combi natie van mythologische en weten schappelijke terminologie. Haar vrien din Elizabeth Mathai, Ammini, de presidente van de studentenvereni ging, leidde de ceremonie. 'Ik doop u', zo sprak zij plechtig, 'met de naam: 'Grote Atoom'. Die naamge ving hield zowel spot als humor in. De gedachte dat de bescheiden Mary de explosieve eigenschappen van dit ontzagwekkende symbool zou belicha men, was niet zonder ironie. Pas veel later bleek, dat deze bijnaam toch niet zonder toepasselijkheid was een atoom kan kapot gaan vóór de kracht ervan wordt onthuld. (Wordt vervolgd) I roepen voor de EO-mensen falen, hoe doet de EO het dan? Wel werd bekend gemaakt, dat mu ziek, drama, familiespelen, 'wij stellen u voor', zaterdagsport en film onder delen vormen van het ontspannend deel van het totaalprogramma. Arie Pronk, die een groot muzikaal aandeel heeft in het geheel, gaf als voorbeeld voor de muziek het bestaan de programma 'muzikale fruitman' op Hilversum 3, waar geestelijke liederen ten gehore worden gebracht en waar een half miljoen mensen gemiddeld naar luisteren. De EO zal ook aandacht gaan beste den aan zaterdagsport, omdat aan de andere sport door de andere omroe pen al genoeg wordt gedaan. Daarbij meent men, dat er een te commercië le escalatie in de betaalde sport is en ook wijst men deze als zondagssport af. Onder de culturele programma's val len documentaires. Deze spelen bij voorbeeld op christelijk-sociaal terrein en de zending. In het verleden zijn uitzendingen gemaakt van zendings- velden in Afrika en Suriname. Op christelijk-sociaal terrein speelde zich de actie voor het blindentehuis Son- neheerdt af. Op dit gebied is uitbrei ding mogelijk. Jammer blijft, dat gisteren niet dui delijker werd gemaakt, wat men nu precies met cultureel bedoelde. Eer lijkheidshalve werd wel van bestuurs zijde (ds. J. C. Maris) opgemerkt, dat men in de eigen kringen op dit gebied beslist niet vooroploopt. Maar hoe dan wel? Meindert Leerling zal de rubriek ak- tualiteiten verzorgen, die tot de infor matieve sector behoort. Hij zal zich voornamelijk bezighouden in de beperkte zendtijd van twee en een half uur per week voor de televisie met de hoofdzaken. Moeilijke zaken De EO is vooral ook blij met de uitbreiding van zendtijd, omdat on derwerpen, die in de vroege avondu ren als de kinderen nog op zijn, niet behandeld kunnen worden, nu aan bod kunnen komen. Gedacht wordt aan abortus, homofilie, sexualiteit, de nieuwe moraal en andere moeilijke zaken. Herhaaldelijk werd bij de uiteenzet ting over het programmapakket giste ren opgemerkt, dat voortgegaan zal worden op de ingeslagen weg en dat men alles zoveel mogelijk belicht van uit de bijbel. De EO pretendeert ech ter niet de enige te zijn, die dat doet. België-West-Duitsland voor AVRO-Televizier Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Woensdag 14 juni worden in België de halve finales gespeeld om het Europees voetbal kampioenschap. Van de wedstrijd Bel gië-West-Duitsland in het stadion te Antwerpen geeft AVRO-televizier een directe reportage, die om 20.00 uur via Nederland II begint. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS zal drie radioprogramma's inzenden naar het 24e radio- en televisieconcours om de Prix Italia. In de categorie documen taires wordt het programma 'confron tatie met Auschwitz', dat op 4 mei werd uitgezonden, opgestuurd. Maker is Bob Uschi. In dit programma ziet een 49-jarige joodse Nederlander te rug op de periode, die hij in Ausch witz doorbracht. De andere twee inzendingen betreffen de categorie muziekwerken met tekst. Het zijn de radiofonische opera 'Quauhquauhtinchan in den vreemde' van Ton Kruyf en 'Requiem für einen jungen dichter' van Bernd Alois Zim merman. De radiofonische opera werd in opdracht van de NOS geschreven en is ontleend aan het gelijknamige sprookje van Harry Mulisch. Het wordt uitgevoerd door het Radio Ka merorkest en het Radiokoor onder leiding van Paul Hupperts. Loterom VARA bracht al f 1,6 miljoen op Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De actie Loterom, door de VARA georganiseerd ten bate van de Stichting Ombudsman, heeft tot nu toe een bedrag opgeleverd van ruim 1,6 miljoen gulden. In dit be drag zijn niet begrepen de giften, die zijn gestort op he gironummer van de stichting. Deze opbrengst vande loterij betekent, dat de winaar nu al een prijs van een kwart miljoen kan verwachten. Men kan overigens nog tot 10 juni aan de loterij deelnemen. De trekking wordt gehouden maandag 20 juni in het VARA-programma 'zomaar een zome ravond.' Honderd jaar geleden verscheen het eerste nummer van Dr. Abr. Kuyper's DE STANDAARD. Vijf nummers uit die eeuw zijn facsimile herdrukt. Met hoofd artikel, familie-advertenties, gemengde berichten, Kamerverslagen 1 april 1872 Het eerste nummer 3 april 1903 De spoorwegstaking Troelstra in de 2e Kamer. 9 november 1920 met o.a. overlijden van Dr. A. Kuyper. 15 mei 1940 'Het einde' Dr. H. Colijn over het vertrek van de regering naar Engeland. 15 december 1944 Het laatste nummer Men leze tussen de regels door! Bestel deze facsimile uitgave door overschrijving van 3,90 plus 0,60 porto 4,50 op postrekeningnummer 269274, Chr. Pers te A'dam onder vermelding 'DE STANDAARD'. Is iedereen weer in zijn gewone doen, na die enerverende verovering van de Europacup door Ajax? Er zullen heel wat enthousiasten, ook buiten Amster dam, vandaag rondlopen met spijkers, katers en andere gevolgen van zenuw- stillende drankjes. Maar bij ontelba- ren is de stedelijke en zelfs nationale trots in ruime mate gestreeld. En waarom ook niet, want er is toch al zo weinig waaraan de in een sleur- leven gevangen mens kan optrekken. Voor zo'n 300 miljoen kijkers in 26 rechtstreeks aangesloten landen, heb ben NOS-medewerkers, de Rotterdam se politie en het personeel in de Feyenoordkuip een uitstekend figuur geslagen. Aantrekkelijke, uit een heli copter genomen plaatjes van de* Maasstad, voortreffelijke spelbeelden, kundige cameraregie en, voorzover ik het heb kunnen zien, nergens een agent die het nodig vond anders dan gemoedelijk op te treden. Pluimen dus voor iedereen, natuurlijk het aller meest voor de elf van Kovacs, die met hun goed opgevoerde show overigens het vorstelijk honorarium van inter nationale topartiesten hebben ge ïncasseerd. Ik moet nóg een woord van waarde ring laten vallen en wel voor een pro gramma dat zich bescheiden ophoudt in de gewesten. Woerden, feestvierend om zes eeuwen stadsrechten, bleek voor een reportage een dorado, waar uit een kleurig boeket van stedelijk leven werd geplukt. Wisselend van beeld en sfeer was set plezierig kij ken naar dit journalistiek uitstekende werkstuk. Naar de boerenbruiloft van de KRO, de 50e 'Mik', heb ik ook nog even gekeken. Het was niet moeilijk te ont dekken, dat de wedstrijd om de 200 gulden een nummertje voorzeggen mocht worden. Het prikkertje in de bitterbal, het aangeven van de juiste volgorde bij het mixen van een drank je, waren al te opvallende tips. De KRO zond tijdens de alles en ieder een verslindende voetbalwedstrijd een collage uit van Frank Wiering, be doeld als wandeling door de Verenig de Staten. De titel 'One Nation under God' bleek bij vele harde, schrijnen de en zelfs pessimistisch makende ta ferelen eerder als een smeekbede te moeten worden opgevat dan als een zekerheid. T, Hi Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 70S (S) Te Deum laudamus: geestelijke liederen. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 (S) Preludium: klass. muz. 8.30 Nws. 8.41 Podi um v.d. vrouw. 9.10 Londens Filh. Ork. en solist: klass. muz. 10.00 Zondagslied bij de schoolradio. 10.04 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d. zieken. 11.05 (S) Inspraak: verzoekprogr. van klass.- en semi-klass. muz. (11.30-11.32 Hier en Nu). 11.5S- Med. 12 00 Los-Vast: gevar. progr. (12.10-12.15 Kunst- en Vliegwerk; 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws; 12.41-12.50 Hier en Nu: 13.00-13.04 De tafel van drie). 13.30 Zingen met Cecilia: volksmuz. 13.45 Joden ln de Diaspora: verha len. legenden en liederen van en over joden in de Arabische landen (II). 14.05 (S) Schoolradio. 14.30 (S) Klass. kamermuz. 15.00 Herv. mlddagdst. 15.30 Nws. 15.33 Lichte orkgelklanken. 15.45 (S) Kinderkoren. 16.00 (S) Pop-Tater: progr. v.d. Jeugd. 17.00 (S) Popmuz. 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 Country and western rubr. 18.24 Op de man af, praatje. 18.30 Nws. 18.41 Wereld- panorama. 18.50 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: Fanfare-ork. 19.20 (S) Muz. v.h. Leger des Hells. 19.35 Ontvoers, een radios pel v.d. zomeravond. 21.00 Nederlands Kleln- kunsttheater. 21.20 (S) Prora.-ork. en zangso- llsten: amusem.muz. 21.50- (S) Kerkorgel- conc.: Klass.- en semi-klass. muz. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Rondom 1572, lezing. 23.10 (S) Late Date: licht platenprogr. 23.55- 24.00 NWS. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn, 7.20 <S) Dag met een gaatje. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag met een gaatje (verv.). 8.50 Morgenwijding, 9.00 Toppers TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VPRO 19.05 .Betty Boop 19.11 Beertje Colargol 19.24 Jazz Kwintet 19.48 Popeye 20.00 Journaal 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 Short Kilts, Laurel en Hardy 20.55 East Harlem Block Schools,filmdoc. 21.35 Super Girl,show- progr. rond om Linda Dijck 21.50 Interview 22.35 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Wat een familie 19.35 Omnibus 20.00 Journaal 20.21 Mission Impossible 21.15 Marty Feldman show 22.05 TROS-sport extra 22.40 Ter Visie 23.05 Journaal van toen. (9.35 Waterst.) 9.40 Schoolradio. 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Arbeidvltaminen. 11.00 Nws. 11.30 Rondom 12: progr. v.d. vrouw. (11.55 Beursber.) 12.30 (S) Sportre- vue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 (S) Kamermuz. uit Japan. 14.00 (S) Tombo la: licht platenprogr. met nederl. artiesten. 15.00 V.d. zieken. 16.00 Nws. 16.03 Aspecten: kunstprogr. 17.00 Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen met 17.55 Med: 18.00 Nws: 18.11 Radiojournaal; 18.20-18.30 Uitz. v.h. G.P.V. 19.00 (S) Licht ork. met zangsoliste. 19.25 Gesproken brief. IKOR: 19.30 Kleur: vragen rondom schrift en sa menleving. AVRO: 20.00 Nws. NOS: (S) Uitwisselingsconc. Dresden-Rotterdam: klass. en mod. muz. In de pauze: ca. 20.45 Het muz.leven In Dresden. AVRO: 22.05 SIJnthesc: auteurs lezen voor uit eigen werk, afgewis seld door gramm.muz. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.10 Radiojournaal. 23.20 Essalj, klankbeeld. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hugo van Gelde ren Show. (8.00 Nws.) 9.00 Nws. 9.03 Take nine. 10.00 Nws. 10.03 Robbie Dale on Radio. EO: 11.00 Nws. 11.03 De muzikale fruitmand: verzoekpl.progr. KRO: 12.00 Nws. 12.03 KRO- op-Drie: Van twaalf tot twee, pauzeprogr. (13.00 Nws; 13.03 Raden maar 14.05 Nws. 14.03-18.00 Discjockeijshow. (15.00, 16.00 en 17.00 Nws.) BELGIË 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber, 12.08 Licht# muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, weerber. en toneelagenda. 13.20 Lichte muz- 14.00 Nws. 14.03 Lichte pianomuz. 15.00 Nwe. 15.03 Liedjes met woorden. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Licht promenadeconc. 17.00 Nws. 14.03-18.00 Discjockeyshow (15.00, 16.00 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- desportuitsl. 18.30 Wegwijs wezen. 18.45 Sportmagazlne. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lich te ork.muz. 19.00 Nws en act. Daarna licht» muz. 19.45 Politieke ultz, 19.55 Lichte ork.- muz. 20.00 Operettefragm. 22.00 Nws. Daar na: De Zeven Kunsten. 22.20 Jazzprogr. 23.00 Lichte muz. 23.40-23.45 Nws. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond; 10.30 Fllmrep. 11.15 Act. 12.05 Alle Hund# lieben Theobald. 12.50 Intern, persoverz. 13.00 Journaal. 16.15 Nws. 16.20 Doe. progr, 16.50 Doe. progr. 17.05 Kinderprogr, 17.30 Klnderprogr. 17.55 Nws. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Rep. Landb.ten- toonstelling te Hannover. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 Ver- fahren eingestellt: Arne Gertrud. 19.59 Pro gr.overz.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Die Geschichte der 1002. Nacht (1). 22.00 Fllmrep. 22.45 Fronleichnam auf dem Lleb- frauenberg, fllmrep. 22.55 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 12.00 Weens Filh. Ork. 13.25 Act, en muz. 13.55 Doc. film. 15.25 Doe, progr. 18.10 Poppenspel. 16.30 V.d. kinderen. 17.25 Maga zine v.d. kinderen. 17.50 Nws en weerber, 17.55 Johnny Concho - der Bruder dei Banditen, amerik. speelfilm uit 1956. 19.15 Fllmrep. 19.45 Nws, act. en weerber. 20.15 Amusem.progr. Aansl.: kort nws, en rep. Bezoek van Pres. Nlxon aan Warschau. 21.50 Econ. overz. 22.35 Nws, weerber. en comm. 22.50-23.35 Volksmuz. uit Pakistan. DUITSLAND III NDR 19.00 Biologie für Sie (9). serie ultz. 19.30 Spaanse les (35). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Filmrep. 21.00-21.45 Serie ultz. over sport in de maatschappij. DUITSLAND III WDR 18.00 Schooltelevisie. 18.30 Techn. chemie. 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Trukse werkn. 19.15 HIerzulande-Heutzutage. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Wettlauf mit dem Chaos, serie uitz. (4). 21.00 Tagesmagazln. 21.30 August! Rodin, film. BELGIË (Frans) 14.00 Schooltelevisie, ca. 14.15 Eurovisie: Wilerronde van Italië, ca. 16.00-20 Onderbre king. 18.05 Nws. 18.10 V.d. kleuters. 18.25 Pop- Shop. 18.55 Calimero. 19.00 Danse sur un arc-enclel. 19.30 Cultureel overz. 19.45 Jour naal. 20.15 La chasse li l'homme, filmcomr die. 21.40 Nieuwe films. 22.20 Intern. Muz. conc. Koningin Elisabeth: pianowerkeo- Aansl.: Journaal. BELGIË (Nederlands) ca. 14.15-16.00 Eurovisie: Wilerennen, Ron de van Italië. 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 Voor de kinderen 18.30 Progr. voor bejaarde kijkers. 18.50 Progr. over filatelie. 19.10 Fllmrep. 19.40 Hier spreekt men Nederlands en med. 19-45 Journaal. 20.10 Europakron. 20.25 De wereld van Somerset Maugham: De drie dikk# dames van Antibes, spel. 21.15 Verkeerstipe- 22.05 Nieuwe film, 22.45 Nws. 22.50-24.00 Koningin Elisabethwedstrijd voor pian# 1972.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6