Rol van IMF moet worden versterkt Dieptepunt conjunctuur is achter de rug Peek-Lampe geeft 8% obligaties uit Dividend HV A verworpen Resultaat Ver. Touw verbeterde flink Cindu op middellange termijn optimistisch Zijlstra: actiever optreden noodzakelijk Iraat Bouwstoffen lad gunstig 1971 (Goudprijs -erder naar Doven Kwatta leed onder daling van chocoladeverbruik Schut Superieur had baat reorganisatie ed. fondsen in New York Koeweit wil sooeri- böeenkcmst AOPEC IJsselcentrale staat nog voor zeer grote investeringen DOW JONES INDEX Amerikaanse goederenmarkten WALL STREET FLAUW TROUW/KWARTET DONDERDAG 1 JUNI 1972 Financiën t-t-onoiiiie Tl7 KID ADVERTENTIE )EN HAAG Van groot belang is een versterking van de rol van iet Internationale Monetaire Fonds (IMF). Op de een of andere wijze al de tot dusverre vrijwel passieve rol moeten worden vervangen loor een actiever optreden. Dit zal met name kunnen bestaan uit en zeker recht van initiatief van het IMF, wanneer naar zijn oor- eel de tijd voor een pariteitswijziging duidelijk is aangebroken. lit zei dr. J. Zijlstra, president van )e Nederlandsche Bank, in een rede, etiteld 'Enkele aspecten van de her- orming van het internationale mone- lire bestel', uitgesproken voor de ft-eeds-Nederlandse Kamer van Koop- andel. Dr. Zijlstra verklaarde overi- ens te beseffen, dat hier moeilijke raagstukken liggen op het gebied an de geheimhouding, terwijl tevens och altijd in belangrijke mate recht al moeten worden gedaan aan het eit, dat wijziging van de pariteit van en valuta een belangrijke nationale erantwoordelijkheid is en ook zal lijven. 1ISEN SYSTEEM [a erop gewezen te hebben, dat het kkoord van Washington van decem- ler 1971 slechts een voorlopige oplos ing met betrekking tot de wisselkoer en heeft gebracht, stond dr. Zijlstra til bij de eisen waaraan een nieuw lonetair systeem z.i. zal moeten vol- oen. Spr. ging er daarbij vanuit, lat het hervormde internatio- ale monetaire bestel opnieuw geba- eerd zal zijn op vaste pariteiten en liet op een door de markt bepaald rije koersvorming. Ie komende discussies zullen gaan ver de volgende vier punten: welke spelregels zullen moeten orden geformuleerd met betrekking it de pariteitswijzigingen met welke flexibiliteit zal men deze ariteiten op de valutamarkten omge- 1. welke rol krijgen het goud, de speciale trekkingsrechten en de reser vevaluta's en 4. hoe zal de convertibiliteit worden geregeld. T.a.v. 1. merkt dr. Zijlstra op, dat in het 'oude' systeem de pariteit slechts vervangen kon worden in geval van fundamentele onevenwichtigheid. Een criterium, dat wel te star en te re strictief is genoemd. Het is evenwel mogelijk, zo zei dr. Zijlstra, de be staande formulering van fundamente le onevenwichtigheid te versoepelen. Bedacht moet echter steeds worden, dat bij veranderingen het uiteindelijk doel moet zijn het vermijden van 'competitive devaluations'. Spr. meen de dat het goed zou zijn in het nieuwe bestel de spelregels voor een meer algemene 'realignment of curren cies' te formuleren. WAARSCHUWING Wat het tweede punt betreft waar schuwde dr. Zijlstra tegen een enigs zins belangrijke vergroting van de speelruimte van 2,25 pet, zoals in Washington is overeengekomen. Een marge van bijv. 5 pet zou praktisch een regime van vrije wisselkoersen betekenen. Men moet ook niet over gaan tot een systeem dat vlees noch vis is, zo meende hij. Dit zou nl. stellig tot extra onzekerheden leiden. Op het eerste gezicht leek hem een marge van 2,25 pet wel voldoende. Wat de reservevaluta's, goud en sdr's betreft constateerde dr. Zijlstra, dat )EN HAAG Het afgelopen jaar is oor Braat Bouwstoffen gunstig ge- reest. De aanzienlijk betere gang van iken vloeide in belangrijke mate oort uit de in 1970 genomen maatre den ter verbetering van de rentabili- lit. ite omzet nam met 10 pet toe van 57,86 min tot 63.65 min. Deze goei was, zo schrijft de directie in ut jaarverslag, overeenkomstig de Fsrwachtingen bescheiden enerzijds - 'oor de teruglopende bouwactivi- iten, vooral in de utiliteitssector en nderzijds door het welbewust afrem- len van marginale verkopen. Iet netto-resultaat steeg van 546.650 tot 1,1 min. De baten uit eelnemingen daalden van 433.000 ot 148.000, zodat het saldo winst ter verdeling over 1971 1,3 min ïfclroeg tegen 979.600 over 1970, ut neerkomt op een stijging van (jna 29 pet. directie is niet pessimistisch ge temd ten aanzien van de uitkomsten het lopende boekjaar. De omzet fas in het eerste kwartaal van dit aar ca. 15 pet hoger dan in de eerste Irie maanden van 1971. Dit ging niet ten koste van de orderportefeuille, üe in hetzelfde tijdvak eveneens met 5 pet is toegenomen. Het orderbe stand per ultimo maart 1972 bedroeg 41 min. Uitgekeerd wordt 21 pet in tontanten (v.j. naar keuze 18 pet ■ontant of 10 pet in aandelen). LONDEN De goudprijs is woens- iag verder gestegen. Dit op het ge lucht, dat een hoge functionaris van iet Amerikaanse ministerie van finan ciën zou hebben verklaard, dat de dollar opnieuw zal worden gedevalu eerd. Hoewel van officiële Amerikaan zijde dit gerucht met klem werd tegengesproken was een run op het goud het gevolg ervan. In Londen kwam de notering even op 60,00 om daarna terug te lopen tot 59,75 per ounce. In Ztirich gold 59,65. In Frnkfurt werd geopend op 59,55, waarna de prijs iets inzakte tot 59,15, tegen het slot van dinsdag van 58,56. Tezelfdertijd stond de dollar onder druk. De lening loopt tot uiterlijk 1 juli 1992. Aflossing geschiedt pari in 10 achtereenvolgende gelijke jaarlijkse termijnen, voor de eerste maal verval- BREDA De Nederlandse bedrijven van de Chocolade- en Cacaofabriek Kwatta hebben in 1971 op de binnen landse markt te kampen gehad met een onvoorziene vermindering van de landelijke consumptie van traditionele chocoladeprodukten van naar schat ting 10 pet. Omdat de lonen en kosten sterk stegen en de concurrentie in binnen- en buitenland toenam, was een negatief resultaat niet te vermij den. De geconsolideerde resultatenrekening geeft voor 1971 een nadelig saldo te zien van 254.000 (390.000), dat wordt afgeboekt van de post 'in be drijf gehouden winsten'. De geconso lideerde geldomzet daalde met 2 pet. Het dividend over 1971 zal worden gepasseerd. Voor het laatst werd in 1965 dividend uitgekeerd. Hoewel in de eerste drie maanden van het lopende jaar een onw-ttoena- me is bereikt, wil de direktie zich voor geheel 1972 niet aan voorspellin gen wagen. Wel wordt medegedeeld dat de vestigingen van Kwatta in België, Frankrijk en Engeland weder om winstgevend zullen zijn. Voor de bedrijven in Nederland en Duitsland maakt de directie nog voorbehoud. In verband met de herstructurering van de bedrijven in laatstgenoemde lan den zal 1972 nog een moeilijk jaar zijn. EERBEEK Het bedrijfsresultaat van Schut Superieur (verpakkingen) is door een reorganisatie vorig jaar aanzienlijk verbeterd. Met name de centralisatie van de leiding in Eer beek, met als gevolg een verbetering in de bestuurbaarheid van de onder neming, en een besparing van kosten, heeft tezamen met een gunstiger bedrijfsbezetting tot een verbetering van het rendement geleid, aldus de directie in heit jaarverslag. De gefac tureerde omzet steeg van 59,9 min tot 63,6 min en de netto winst van 215.000 tot 729.000. Voorgesteld wordt een dividend van 8 pet. (v.j. 5 Kt.). De nadruk blijft In 1972 gericht op ten verbetering van de marge door kostenbesparende maatregelen en een verschuiving In het assortiment naar «en hogere kwaliteit, bij gelijkblijven van de afzet in volume. De centralisa tie van de leiding zal verder worden ifgerond. ton. Olie noteerde op 31 mei 38%-% nodi 's); Unilever S 43%-% (43%-44); Philips 'l5%-17 (16%-17V«i) en KLM S 36% (37Vi). Opgave duPont, Gtore, Forgan. Het betere resultaat is te danken, aldus het jaarverslag, aan de divisie vloerbedekking, die door een aanzien lijke hogere produktiviteit en grotere omzet in het laatste kwartaal van 1971 meer tot 'e winst kon gaan bijdragen. De resultaten van de divisie techni sche produkten bleven, zoals ver wacht, achter bij 1970. Voor dit jaar verwacht de directie 'lat de bedrijfsresultaten tenminste gelijk zullen zijn aan die over 1971. De verbetering bij de divisie vloerbedek king zal zich voortzetten, zodat een duidelijk positieve bijdrage zal mogen worden venvacht. De gehele tapijtpro- Nu met het aandelen- giroplan Centraal Planbureau: orderontvangst neemt toe 'underside reserves' het kenmerk zijn van het begin van het einde van een valuta als rservevaluta. Zo was het met sterling, zo gaat het met de dollar. De afnemende betekenis van het goud en de toenemende betekenis van de sdr's zag spr. voorshands als een geleidelijk proces, voortvloeiend uit het gelijkblijven van de monetaire goudvoorrraad en voortgaande creatie van sdr's. Hierdoor neemt de betekenis van het goud in reatieve zin af. Nu door het grote verschil tussen de goudprijs op de vrije markt en de monetaire goud prijs de 40 miljard aan monetair goud als bestanddeel van de interna- tonale liquiditeiten min of meer drei gen te worden bevroren, zal ook voor dit probleem een oplossing moeten worden gevonden. CONVERTIBILITEIT Convertibiliteit noemde dr. Zijlstra voor een systeem van vaste pariteiten een noodzakelijke zaak. Het is aan te bevelen, zo zei hij, dat een regime van convertibiliteit in een herzien internationaal monetair bestel de vorm van een operatie onder leiding van het IMF zal aannemen. Dr. Zijlstra besloot zijn rede met de opmerking, dat de hervorming van het internationale monetaire bestel een zaak is van monetaire techniek, maar meer dan dat een probleem van politieke wil. Het gaat opnieuw evenals in 1944/45 om het schep pen van een systeem gebaseerd op vaste pariteiten en convertibiliteit, om het bereiken van een cohesie tussen de deelnemende landen die voldoende is om hun nationale beleid op aanvaardbare en verantwoorde wij ze te doen begrenzen door hetgeen een doelmatige functionering van het systeem ten bate van het geheel ver eist. DEN HAAG De binnenlandse conjunctuur is het dieptepunt gepas seerd. Dit constateert het Centraal Planbureau in een 'notitie over het conjuncturele beeld in 1972' op grond van een zich aftekenend herstel van de orderontvangst uit het buitenland. Ook hebben dt Nederlandse industrieën, die zich toeleggen op de vervaardiging van investeringsgoederen, weer meer orders kunnen boeken. Vraag toezending van de brochure met inlichtingen over deze gemakkelijke wijze van beleggen. ROLINCO antwoordnr.1957, Rotterdam, tel. (010) 28 47 10. Naar het zich laat aanzien, aldus het CPB, is de aarzeling van de internati onale conjunctuur deze keer van een zeer beperkte duur, nl. 4 kwartalen. Met name in West-Duitsland is de teruggang bescheiden, zodat sterk moet worden betwijfeld of de rege ring daar nog gebruik zal maken van de z.g. conjuncturele budgetten. Een en ander vormt voor het CPB aanlei ding de groei van de wereldhandel te herzien tot 7 procent (was 6 pet). In overeenstemming met deze minder grote conjuncturele teruggang is ook de matiging van de nominale loonstij ging in een aantal Westeuropese lan den minder groot. Daar deze bewe ging van de lonen gepaard gaat met een dienovereenkomstig grotere ver betering van de arbeidsproduktiviteit. is er echter geen reden om de loon kostenstijging per eenheid produkt te herzien. Dat niettegenstaande het Over dit jaar redelijkdividend DEN HAAG Peek Cloppenburg-Lampe gaat over tot uitgifte van nom. 12 min 8% obligaties 1972 per 1983/1992, in stukken van nominaal 1000 aan toonder. De koers van uitgifte zal op 6 juni a.s. worden bekend gemaakt. Inschrijving kan geschieden op 8 juni; storting is op 4 juli. Opneming van de lening in de officiële beurs notering zal worden aangevraagd. lende op 1 juli 1983. Vervroegde gehe le of gedeeltelijke aflossing a pari is toegestaan met ingang van 1982. De opbrengst van cle lening is be stemd voor financiering van een aantal nieuwe vestigingen (Arnhem, Haarlem. Leidschendamen Rotterdam Zuidplein). De directie vertrouwt, dat het thans bij de onderneming in cle laatste fase van uitvoering zijnde in vesteringsprogramma na enkele jaren in toenemende mate tot de bedrijfsre sultaten zal gaan bijdragen. INVESTERINGEN In de afgelopen zeven jaar tot en met 1971/72 is in totaal 47,3 min. geïn vesteerd. Dit bedrag werd grotendeels gefinancierd uit afschrijvingen en re serveringen. Ook de toekomstige in vesteringen zullen voor een groot deel intern worden gefinancierd. Ter aan vulling hiervan is do thans aangekon digde uitgifte bedoeld. Over 1971/72 werd een bedrijfsre sultaat behaald van 8.2 (8.8) min De nettowinst was 1.966.000 (2.094.000). De omzetontwikkeling is in de eerste drie maanden van 1972/73 boven de begroting gebleven. In snel tempo wordt de transformatie van herenkledingszaken tot gezinskle dingzaken verwezenlijkt. De directie ontveinst zich niet, dat een groot gedeelte van de door de investeringen verkregen meeromzet relatief duur wordt gekocht. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch effecten verkeer kwampn gisteravond de voügende koersen tot stand. Tussen haakjes staat de of ficiële slotkoers van gistermiddag. AKZO 74.40 (74.S0). Hoogovens (78.80). Kon. Olie 126.00gb-126.50gl (126.00). Philips 54.00-54.20 (54.20). Unilever 135.00 (135.20). KLM 1120.00). UITHOORN Cindu-Key Kramer is optimistisch over de ontwikkelings mogelijkheden op middel-lange ter mijn. Als samenwerking van de divi sies met andere ondernemingen tot snellere en betere resultaten kan lei den, zal dit door de onderneming bewust worden nagestreefd. Verder blijft het streven van Cindu-Key Kramer gericht op flexibiliteit door enerzijds het aantrekken van nieuwe activiteiten en anderzijds het beëindi gen van minder, rendabele bezigheden. Over de vooruitzichten op korte ter mijn is het verslag terughoudend, wat de hele onderneming betreft, maar is men optimistisch over een aantal divi sies. Het bestuur verwacht ook, dat de overneming van ATAB (Antwerps Teer- en Asphaltbedrijf) op de bedrijven van positieve invloed zal zijn. Behoudens een verder afglijden van de conjunctuur verwacht het be stuur daarom over het overgrote kapi taal een redelijk dividend te kunnen uitkeren. Het afgelopen jaar bracht voor Cindu- K K, zoals gemeld een van 1,6 min tot 3,5 min vergrote winst en een met 29 pet toegenomen omzet van 157 min tot ƒ204 min. Van de zes divisies in de onderneming behaalden Transport en opslag en Bedrijven Maassluis, in het bijzonder het pijp- asfalteringsbedrijf, aanzienlijk betere resultaten. De divisie isolatie beant woordde ruimschoots aan de verwach tingen, maar het chemisch- en destil- latiebedrijf leed ook in 1971 onder de in de nationale inzinking der chemi sche industrie. BAGDAD Irak gaat akkoord met een voorstel van Koeweit voor een spoedbijeenkomst van de AOPEC, de arabische organisatie van olie-export landen, in Koeweit op 7 juni. Irak had in Bagdad een conferentie willen houden over de Iraakse onderhande lingen met de westerse oliemaatschap pijen. Koeweit heeft voorgesteld een fonds te vormen om landen die moeilijkhe den met de oliemaatschappijen heb ben te steunen. Dat geldt op het ogenblik vooral voor Irak. Koeweit wil ook toezicht instellen op de olie- produktiè in de landen van de AO PEC om te voorkomen dat de maatschappijen voordeel trekken van de vermindering van de olieproduktie in Irak waartoe de IPC onlangs zou zijn overgegaan. voorgaande de internationale prijzen enigszins sterker stijgen, is xvooral te rug te voeren op een vergroting van de winstmarges in die landen die effectief zijn gedeprecieërd t.o.v. de gulden (Engeland, Frankrijk, Italië). OMBUIGING Een mogelijk herstel van de binnen landse conjunctuur zou. volgens het CPB ook zijn af te leiden uit de invoercijfers van outillage over het eerste kwartaal van dit jaar. Daaren tegen vertoonden de produktiecijfers van bedrijfsgebouwen over datzelfde kwartaal een sterke teruggang. Een ombuiging op dit punt ligt voorshands niet in do lijn van de verwachting. Hoewel nog geen cijfers bekend zijn over de outillage-investeringen van binnenlandse herkomst, zouden deze tegengestelde tendenties kunnen wij zen op een versterkte voortzetting van de tendens tot rationalisatie, m.n. ver snelde vervanging van arbeidsintensie ve kapitaalgoederen door machines die relatief minder arbeid vereisen. Het herstel van de vraag, die het CPB signaleert is op deze korte termijn nog niet in de produktiecijfers tot uitdrukking kunnen komen. Toch lag gecorrigeerd voor seizoen het industriële produktieniveau in het eerste kwartaal van 1972 2,5 pet boven het overeenkomstige kwartaal van 1971, nadat de produktie in de tussen liggende kwartalen had gestagneerd. Dit wijst op 'een verdere intering op het nog te produceren orderbestand. Op grond van de diverse indicaties zijn de prognoses op enkele punten herzien. Zo zal de goederenuitvoer niet 7. maar 8 pet stijgen, terwijl de bedrijfsinvesteringen niet met 6. maar met 4 pet zullen dalen. De woning bouw zal voorts niet met 1 pet terug gelopen, maar met 4 pet stijgen, om dat er naast gunstige weersomstandig heden ook een versnelde uitgifte van vergunningen plaatsvindt. De produk tie van het bedrijfsleven zal verder 3 (2,5) pet toenemen. Tot dusverre was de prijsbeweging van de particuliere consumptie scher per clan geraamd. Daarom moet ten minste op een prijsstijging van 7 pet worden gerekend, aldus het CPR. De loonsstijging wordt nu geraamd op 12,5% in plaats van 12% terwijl de ontwikkeling van loon- en niet-loonin- komens zal uitmonden in een arbeids inkomensquote, die vergeleken met 1971 niet verder oploopt. ZWOLLE De exploitatie-opbreng sten van de Electriciteits-Maatschappij IJsselcentrale hebben in 1971 159,7 (136,2) min bedragen. De exploitatie kosten beliepen 158,8 (136,0) min. De winst- en verliesrekening sluit met een voordelig saldo van 0,2 (1.1) min. In relatie tot de energie-omzet van bijna 150 min wordt deze marge uitermate gering genoemd. De investeringen in de verschillende bedrijfssectoren beliepen 105,6 (85.8) min. Met de noodzaak van tariefsverhogingen in de naaste toe komst zal rekening moeten worden gehouden nu het evenwicht tussen kos ten en opbrengsten dreigt te worden verstoord. Volgens de verwachtingen zal in de komende jaren voor ca. 500 min aan nieuwe investeringen nodig zijn, waarvan het grootste deel met lenin gen zal moeien worden geflnancieerd. De rentabiliteit van de onderneming zal zich minder gunstig gaan ontwik kelen. Koersen in Montreal Asbestos Corp. 'unadu Fur.d Consol Hathurst Uiim lar Chetn 26/5 23% 65.6S 10 Ti 15 'i 15 16% 15% 7.97L 44% 24% 65.38 10%b 15% 10% 15% 14% IndlINt. Sporen IJ III Olll. Mud* 26 mei 971.25 261.06 108.16 74.29 406.7 30 mei 971.18 258.70 108.16 74.10 404.2 31 mei 960.72 257.71 108.00 74.15 404.5 Aand. Obl. Tol. M. L. 26 mei 15.730 19.820 1.772 761 6.50 30 mei 15.810 22.440 1.753 629 334 31 mei 15.230 22.360 1.756 391 1.073 - Gedaan; b Bieden; L Lalen; n Num. Dividend hervat met 6 pet. ROTTERDAM Ondanks de negatieve invloed van de valuta-onrust en de sterker wordende economische teruggang is de verwachte ver betering van de concernresultaten in 1971 bij de Vereenigde Touw- fabrieken gerealiseerd. De omzet steeg met 23 pet tot 169 min en de winst groeide van 73.000 in 1970 tot bijna 1,6 min in 1971. Aandeelhouders wordt weer een dividend voorgesteld, en wel van 6 pet. Over 1968 werd voor het laatst dividend betaald (10 pet). duktie van de onderneming zal in Steenwijk worden geconcentreerd. De omzet van de vloerbedekking-divisie steeg van ƒ31 min. tot 53 min. Van deze omzet is 33 pet. buiten Neder land verkocht. Door de verkoop van vaste activa, in verband met de reorganisatie van het bedrijf, is een boekwinst behaald van 6.2 min. Hiervan is 6 min. toege voegd aan de voorziening voor ,-er- nieuwing en herstruturering, aldus het jaarverslag. In de jaarvergadering zal worden voorgesteld de naam van de Vereenigde Touwfabrieken te wij zigen in Verto. Nog geen nicuiv voorstel bestuur AMSTERDAM De aandeelhouders van de Handels Vereeniging Amsterdam (UVA) hebben het voorstel van directie en commissa rissen het dividend over 1971 vast te stellen op 6 verworpen Daar mee hebben zij voor een unieke gebeurtenis in vennnotschapsland gezorgd. Men moet jaren in de geschiedenis teruggaan om een eer dere verwerping van de jaarstukken bij een grote maatschappij te gen te komen. Wat er Tilt gaat gebeuren is non niet bekend. Op een vraag hiernaar uit de vergadering antwoordde president commissaris P. Cellarius slechts: 'We weten het nug niet'. Voorlopig moe ten aandeelhouders het in ieder geval zonder dividend stellen door de ver werping, want directie en commis sarissen kwamen niet met een ander voorstel. V erantwoordelijk voor de nederlaag van het HVA-bestuur ivas de zg. 'Groep Van der Gracht', een aantal aandeelhouders, die ook al van zich hebben doen spreken door zich tegen het bod van het Britse Rally Interna tional op Ngombezi. te verklaren. Op hel moment, dal het dividendvoorstel van 6 pet- in dedoor ongeveer 100 aandeelhouders bijgewoonde vergade ring aan de orde kwam, eiste de groep Van der Gracht bij monde van haar woordvoexder Bruggeman een di vidend van 9 pet. Wel wilde de heer Bruggeman genoegen nemen met 7'A nrocent als het bestuur hem tot zover tegemoet wilde komen, maar hand haafde het bestuur het voorstel van 6 pet, dan zou de groep Van der Gracht vasthouden aan 9 pet. Van de zijde van de Vereniging Effectenbescher ming werd nog een alternatieve moge lijkheid naar voren gebracht in de vorm van een stockdividend. Directie en commissarissen waren door de situatie danig in verlegenheid gebracht, omdat men wist, dat de groep Van der Gracht over een stem- menmeerderheid ter vergadering be schikte. De voorzitter schorste voor ongeveer twintig minuten in wel'..e. tijd het bestuur in beraad ging. Na de hervatting verklaarde presi dent-commissaris Cellarius dat on danks de betere resultaten in 1971 de vermogenspositie van HVA in dat jaar met f 2.1 min was achteruitge gaan. Zouden de voorstellen worden aangenomen, dan zou het eigen ver mogen van de vennootschap trog ver der worden aangetast. Daarom hand haafde het bestuur het oude dividend. Aandeelhouder Bruggeman stelde ver volgens 7J/s pet voor, maar daar maak te commissaris prof. II. J. Hellema (deskundige op het gebied van het ondernemingsrecht) bezwaar tegen. 'Dat kunt u niet', zei hij tegen de CHICAGO (iersl llll 30/5 109% Sir. toco 172-178L 172%178L Juli 31/5 145% Juli 109% 109% 140 okt. 111% 111%L Loud sept 147% 147 St. L. 14.50 14.50 dec. 151% 151% I.lm/aad (11.119 271%L ANTWERPEN lull 273 "tb 274% Ausir. Wol juli 125% 125"'. uiel 125b 126n sept 127 123%- NEW YOKK J LI II1 122b I23n dec 125% 123 41.20-10 40.70-40 lull 121b 122n okl 34.00 33.90 UOUBAIX JU II 6S 'i 67% IJ UI 31.42b-43L 31.26 tvni tups sept. 67% 67". Cat-au 14.80b 14.80b dee 70% 30% 31% liirtl 14.80-14.90 14.90-15.00 Jul! 14.60b 14.75b l.iicu B 29% 30% BUK 347% 346% 350% 3-19 JUll sept 26.97 27.54 27.90 28.50 LONIIEN sept'. 333% 335% tVullops Metalen en f per tun Into 113.5011 114.00n I'm luco 14.85-14 95 1445-1447 WINNIPEG 113.00-114.50 113.50-114.00 id. 3 mnc 14.65b 1452-1453 House 101'.b Suiker conlr. II Kuper luc 1443-1444 411%-412 Juli 102 "ab 102% lot-o 6.85 7.00 Id. 3 mnd 1448-1450 419-419% nkt. 102%b 102%L lull 6.71-60g 7 18-18K aepl. 6.77.72g 7.18-20C liMid i.icii 122-122 '4 123%-124 Haver um sera 121 -122 122%-123 Juli 69 '1 Koper mei 69L 69 %b Juli 49.05 49.20 Zink liiro 142%-143 144-144 '1 okl 70L 70L sept. 40.65 49.S0 HI. 3 nine 145%-146 '4 148%-147 heer Bruggeman, 'U kunt op deze vergadering alleen het voorstel van directie en commissarissen aannemen of verweipen'. Prof. Hellema deed daarna in een indringend betoog een beroep op de vergadering me! de HV A-leiding mee te gaan. li ij erkende, dal het rende ment laag is. De koers HVA is voort durend gedrukt vanwege de risico's van de beleggingen in Ethiopië en daarom is gezocht naar diversificaties in Europa. 'Bij de initiatieven van de laatste jaren (o.m. CCA) zijn aanloop verliezen, maar zelfs de fiscus houdt er rekening mee, dat een bedrijf de eerste zes jaar vaak geen winst maakt', zei hij. 'Dr reserves hebben we nodig voor de diversificaties en daarom kunnen we het dividend niet verhogen. Geeft u ons nog één jaar'. Hei beroep was vergeefs, want bij de stemming haalde de groep Van der Gracht èen meerderheid. Ook êen voorstel voor een statuten- tvijziging, dal na een eerste vergade ring (op 4 mei jl.) in gewijzigde vorm werd aangeboden, vond geen genade in de ogen van de vergade ring. Het voornaamste bezwaar ging tegen het feit, dat voortaan de reser vering niet door de raad van commis sarissen, maar door de directie onder goedkeuring van commissarissen zou worden •vastgesteld. De oppositie wil de de vaststelling door de vergadering van aandeelhouders. Het bestuur zal zich nader over de statuten beraden, trok het voorstel in en zal er in een nog vast te stellen vergadering op terugkomen. CF Industrie* tnliuh* Pacific Rv 20% 20% 77 '4 23%e 23% 43 U 47% 44e 43% 56 53% Ulln Mall llesun 17 16% Pac Gas ft El 28% 28% Penns NY IT 414 4% Pepslcu 87 86 Phelps U' i.due 38% 37% I'hlllp Mi. 102% 100% I'hnlips Peir 29% 28% Pint-Iet i Gambl 90% 08% Kddlll Co ul Am 23% 36% Republic- Si eel 74% 23% Reynolds Ind 39»/. Rnvul Du it h Peir 37% 39% Si-.us Hm ■huck 117% 116 Shell Oil 46% 45% Co 20% 20", Rv 97% 98% 40% 40'i uiir 58% 59 iixiid oil Indiana 65% 65% land Oil \J 78% 75% inti'hnk 49% 48% Mjt.iav l. A GIJ 46% 46% lesai 33% 32% 1 exas III* It 165% 162 1 laiisamt irlca 20% 20 Union Cai i hide 50% 50% HH 17% 17% loilied a i 40% 391, Iidled H 15 14% S Meet 30% 30% Gem. Bezit VRG-Papier heeft In het eerste kwartaal van 1972 een resultaat t behaald dat ca. 15 pet. hoger lag dan in de eerste drie maanden van vorig jaar. Ook de positie van de orderporte feuille is verbeterd. Admiral Corp Alex Allegheny Kot» J Ak/niiu tui Standard s Gal 22 10.23 21% De Scheepshypolheekbank Nederland geeft tot nadere aankondiging 7.75 pet pandbrieven d pari (ook voor conver sie) uit. Chadliuurri Gntb Chase Selecl Fd Columbia Gas Cuiii lelephuna Corn Pruducia ('russhuw Fund 8 63L 8.70L F'luur Curp lien CiK*r 99 %b 71% 14 (JU 13% II 5.7.411 l 3 7SL 20% 24 16% 67% 6 4 Va 52% 52% 37% 38% 13% 13% 10't 10% 75% 75% 37% 49% 11% 11% 24% 24 32% 43% 52% 50 41% 4.67 44 17% 40% 4 67 ♦3% 17%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 19