Boersma is erg somber over werkgelegenheid 'Tandenpoetsen helpt weinig of niets' Sluiten Dodewaard was overbodig amer verdeeld over ïitwikkelingshulp l)or gemeenten Aannemers zien geen ruimte voor reële verhoging van lonen tiders houden 3nderen uit otest thuis Het weer Contactraad confessionelen gaat verder met overleg Boersma: verwijt manipulatie niet voor VVD bestemd Promovendus twijfelt aan nut van school tandverzor ging ■UW/KWARTET WOENSDAG 31 MEI 1972 Binnenland T3/K5 f ADVERTENTIE t jfan onze redacteur wetenschappen fETTEN Het was helemaal niet lodig geweest, de kerncentrale Do le waard twee weken geleden voor inderzoek te sluiten. Dat verzeker en ons gisteren twee deskundigen j het gebied van reactorvaten, voorgeschiedenis: in januari wor- bij een routinecontrole haar- Fheurtjes ontdekt in de aansluiting bn een pijpleidinkje op het reactor- ft. De aansluiting wordt voor on- erzoek verwijderd, de reactor )rdt weer op gang gebracht. In irt beginnen berichten te circule- over onveilige toestanden in lewaard. De Kamerleden Oele, j Ooyen en Voortman vragen de Fgering om een nieuw veiligheids- tpport. Minister Stuyt vindt een pedaal onderzoek overbodig. weken later deelt de directie Dodewaard mee dat zij de cen- le bij nader inzien toch sluit voor .derzoek van andere aansluitingen. Kg even later blijkt dat de sluiting last van de overheid gebeurde, j directie had tot de normale on- ferhoudsbeurt in oktober willen achten. Oele, Van Ooyen en Voort an stellen nieuwe vragen: waarom nu een onderzoek terwijl het drie weken geleden nog overbodig heet te? Feiten Zo lag de situatie toen gisteren KEMA-direeteur ir. J. H. Bakker op een conferentie van het Reactorcen trum Nederland (RCN) een lezing hield over de ervaringen met licht waterreactoren. Hij geeft een overzicht van de tech nische moeilijkheden die her en der in Europa met dit reactortype zijn opgetreden. Dan. met verbeten stem, snel voorle zend, legt hij de technische feiten over Dodewaard op tafel. Tussen de vaktermen door, komt ineens de op lossing van het raadsel: 'Bij labora toriumonderzoek bleek later dat het bewuste overgangsstuk, behalve dwarsscheurtjes, ook een scheurtje in de langsrichting vertoonde, dat een andere oorzaak moest hebben. Deze moeilijkheid had zich ook al bij centrales in het buitenland voor gedaan'. Later bevestigt ir. Bakker ons desge vraagd dat het onverwachte onder zoek met dat andere scheurtje sa menhing. Maar waarom is dat toen niet gewoon bekendgemaakt? Waar om die verwarring over wie de cen trale nu sloot? Ir. Bakker: 'Ach, het was een wat verwarde situatie'. Verward Dr. ir. De Hoog, voorzitter van de raad van bestuur van RCN, vertelt ons later hoe verward het wel was. De Dodewaard-directie heeft met zo veel controlerende instanties te ma ken dat verwarring geen wonder is. Direct nadat het langsscheurtje was ontdekt, nam de directie contact op met het Stoomwezen in Arnhem en het Stoomwezen in Den Haag. Beide Instanties waren het erover eens dat de centrale onder de gegeven om standigheden kon blijven draaien tot de eerstvolgende onderhoudsbeurt. Prompt besloot de Reactorveilig- heidscommissie dat Dodewaard toch dicht moest. 'Bakker zei in zijn lezing dat het overheidstoezicht meer als een organisch geheel moest functioneren. Daar had hij wel eni ge reden voor'. Volgens ir. M. C. van Veen, direc teur van de Nederlandse fabrikant van reactorvaten RDM, hadden de directie van Dodewaard en de beide Stoomwezens gelijk toen zij vonden dat de reactor beter door kon blij ven draaien. 'Of die scheurtjes van belang zijn voor de levensduur van het vat kunnen wij namelijk uitre kenen. Gaan zij niet dieper dan zo'n vier millimeter dan kun je ze ver waarlozen, zijn ze dieper dan een centimeter dan moet je ze dichtlas- sen. Daartussen ligt een 'grijs' ge bied'. (De vatenwand is ter plaatse 26 mm dik). 'Die scheurtjes zijn overigens zo klein dat we ze een paar jaar gele den nog niet eens konden opsporen. Nu worden er internationale confe renties aan gewijd. Iedereen zit er mee. Waarom denk je dat de leve ring van het reactorvat voor de nieuwe centrale in Borssele een klein jaar vertraagd is? Juist, haar scheurtjes'. 'Als je een reactor niet bepaald hoeft te stoppen, moet je het niet doen', vindt ir. Van Veen, 'van het afkoelen en opwarmen wordt het vat niet beter. Er zit trouwns wel een ruime marge in: een vat wordt zo ontworpen dat het de rest van de centrale minstens tien jaar zou kun nen overleven'. Vrees voor 150.000 werklozen in komende herfst ite klassen, de heer Trinus Rie- ima. DEN HAAG Minister Boersma is bang, dat, wanneer de werkgelegenheid zich ongunstig blijft beswaren van de ouders richten ontwikkelen er in november van dit jaar 150.000 of nog meer werklozen in Nederland zullen zijn. |niet tegen de onderwijscapacitei- De minister baseerde deze sombere verwachting op de voorlopige werkloosheidscijfers van dit mo rt IBAIJUM In Herbaijum heb- [verschillende ouders hun kinde- ïuisgehouden van de openbare school omdat zij bezwaren heb- tegen de onderwijzer van de drie te klassen, de heer Trinus Rie- jvan de heer Riemersma, maar ji het feit, dat hij soms een uur inderhalf uur te laat op school ™>hijnt. Ook gebeurt het volgens (herhaaldelijk dat de onderwijzer it Ide klas zit te slapen en door zijn btjngen wakker gemaakt moet wor- Een van de ouders heeft bezwj egen de sexuele voorlichting die ersma aan de leerlingen geeft. tejudercommissie heeft de klachten tijd geleden al eens overge- vaftt aan het gemeentebestuur van en er werd naar een de King gezocht. De ouders die OP een actie voeren, vinden dat het ng duurt eer er een oplossing tot rderi komt. Overigens hebben velen Zegibegrip voor de privémoeilijkhe- mv:adie de heer Riemersma heeft, stra ersma is een bekende Friese ver die in 1967 onderscheiden met de door het provinciaal ur ingestelde Gysbert Japisprijs. eed van zich spreken door zijn rne en gedurfde romans die in Mand door velen geprezen anderen verguisd werden. slag tjes, ment, die zijn tegengevallen. Voor wat de werkgelegenheid betreft, zei minister Boersma gisteren in het beleidsdebat over sociale zaken in de Eerste Kamer dat hij de minder pessi mistische verwachtingen van de direc teur van het Centraal Planbureau niet kon delen. De daling van de werkloosheid door het seizoen is na melijk minder geweest dan werd ver wacht. Eind mei lelde ons land 77.900 werkloze mannen tegen 86.200 eind april. Oorzaak van de slechte werkge legenheid is niet alleen de neergaande conjunctuur, maar ook is de werkgele genheid in het gehele land structureel gekrompen. Juist om het probleem van de werkgelegenheid op te lossen zijn met het bedrijfsleven bindende afspraken nodig. bevordering van de werkgelegenheid aan om de toestand in de herfst het hoofd te kunnen bieden. De minister beschikte over de volgende voorlopige cijfers van het aantal werkloze man nen eind mei en eind april. eind mei eind april Groningen 3.800 4.600 Friesland 3.000 3.800 Drenthe 2.400 3.200 Overijssel 6.200 6.900 Gelderland 7.500 8.100 Utrecht 3.300 2.400 Noord-Holland 12.700 13.600 Zuid-Holland 17.100 18.100 Zeeland 2.200 2.400 Noord-Brabant 13.400 15.000 Limburg 6.300 7.100 Aanvullend werk Zoals hij vorige week reeds in Gro ningen had gedaan kondigde minister Boersma aanvullende maatregelen ter De minister van Sociale Zaken gaf zijn visie op de economie en zei dat we kunnen gaan denken aan het pas seren van het dieptepunt. Pri.izen vallen tegen Tevreden was hij over de incidentele beperking van de loonstijgingen, over de beperking van de arbeidstijdver korting en over het overschakelen in ae cao's op het systeem van de na- indexering op grond van de prijsstij gingen. Maar, zo moest hij constate ren, de prijsstijgingen zijn tegengeval len en zullen vermoedelijk uitkomen op 7 pet. In het sociaal contract waarover wordt gesproken wenste hij duidelijke taakstellingen op het ge bied van de prijzen, de lonen en de werkgelegenheid Het fiscaal beleid was volgens hem in dit contract on dergeschikt. De bewindsman ontleende enkele ge gevens van zijn betoog aan een brief die de Tweede Kamer vandaag van minister Langman zal krijgen over de verwachte verbetering van de con junctuur op grond van de gegevens toename van de produktie van de be- van het Centraal Planbureau. Ver wacht wordt, dat de goerenuitvoer zal stijgen van 7 tot 8 pet. De daling van de bedrijfsinvesteringen zal iets min der ongunstig zdjn. De woningbouw zal weer een toename vertonen en wel tot 4 pet. Andere verwachtingen: een toname van de produktie van de be drijven, een prijsstijging tot 7 procent en een loonsomstijging tot 12.5 pro cent De heer J. H. J. Maenen uit Heerlen minister Boersma voor, dat hij zich in zijn beleid had verwijderd van de vakbeweging, maar, waarschuwde hij, er kan niet geregeerd worden zonder de vakbeweging. De prijs die de vak beweging vraagt is niet onredelijk hoog. De gefaseerde benadering van de werkloosheid door minister Boers ma noemde de heer Kloos gevaarlijk. Op deze wijze verspeelt de regering de goodwill van de vakbeweging. van de gemeente wordt bedreigd.' Hierdoor krijg je allerlei grillige situ aties. Het is daarom beter dat de gemeente zelf beslist', aldus de heer Franssen. Minister Geertsema wees de motie van de socialist Franssen van de hand. Minder bezwaren had hij tegen de motie van de ARP en de KVP. Hij zegde wat betreft de KVP-motie toe. het te zullen bekijken of het mogelijk is richtlijnen op te stellen. Later op de avond trok de socialist Franssen zijn motie in. Kennelijk was hij bang dat voor geen der drie op dat ogenblik bestaande moties een meer derheid te behalen zou zijn. Hij ver klaarde dat door de aanvaarding van de ARP-motie, ingediend door het ka merlid Van Dam, dc zaak toch al ccn stuk verder op de goede weg gebracht zou worden. j onze parlementsredactie HAAG De Tweede Ka- 'ig0;, ïeeft zich gisteren zeer ver- A^n opgesteld ten aanzien van 9-23, aag wanneer gemeenten ak- j,n}iiten in het kader van de spéenikkelingshulp mogen subsi- 40-49 n. Tijdens de interpellatie 'erover op initiatief van de en de PPR werd gehouden, en zowel de PvdA als de en de KVP afzonderlijke mo- idfeertsema (binnenlandse zaken) zich op het standpunt dat al- ngver van subsidie sprake mag zijn, als meente een bepaalde band met cjritwikkelingsgebied heeft of als L30" tiviteiten voorlichting over de Wlingsproblematiek inhouden. kg zover die voorlichting in het lijk belang van de gemeente- GeTichters is. PvdA en PPR spreken ii-i3,3n hun motie uit voor een zelf- jer't/®e beslissingsbevoegdheid voor 6 ïoflieente in deze gevallen. •r° l^fialist Franssen vond het onjuist Kroon (de minister van bin- 2kg°il^se zaken) de vraag of er een sni is of dat er van geestelijke ssebon en van de inwoners sprake is. doordelen. De ARP, die deze 0 st. ffaire in eerste instantie heeft A- ,.0,.uwirB«fct«rc erseiii taart toen een aantal besluiten an ecn onzei A er&laODeefsters 210 8 gemeenten om ontwikkelingsac- oord) subsidiëren werden geschorst, 00-920, een eigen heel wat vagere sia i in waarin alleen om ruimte st.. gemeente wordt gevraagd ont- te steunen. Andijit e KVP bepleitte in haar motie voor de gemeenten, maar en3 Goil wel duidelijke richtlijnen van kg., linister van binnenlandse zaken -jfedoelmatigheid en ongecoördi- e '55 ontwikkelingsactiviteiten te KomkOmen. Ook de CHU sprak zich rom'k^ide'ijke richtlijnen uit. 15 45CHU-Tweede Kamerlid mejuf- Haars waarschuwde ertegen dat #meenten willekeurig in welk 2 an ook bepaalde projecten zou- nnen steunen. en DS'70 conformeerden zich 5 45SÉt standpunt van minister Geert- die er met name op had gewe- rm 75r ^et h'er om een staatsrechte- per obleem gaat. 'Het gaat om de dheden van de gemeente. De èngrni vet steh hier grenzen aan door reken over de gemeentel Jke 2100 uding. Het is de taak van de 1 de inhoud van dit begrip te n onb^elijken', aldus de heer Geertse- Dat geschiedde omdat de contactraad van de begeleidingscommissies van elk der drie christelijke partijen op merkingen ontvangen had bij de eer der opgestelde concept-strategie. 'De sfeer van de vergadering was goed. Er waren geen breekpunten', zo zei voorzitter prof. dr. P. A. J. M. Steenkamp na afloop. In de contact raad hebben ondermeer zitting de voorzitters en de fractievoorzitters van KVP. ARP en CHU. Ed. Laurens Continental 20 mildest Virainla cioarettes. Van onze soc.-economische redactie DEN HAAG Het Algemeen Verbond Ondernemers Bouwnijver heid is van mening dat er voor reële loonsverhogingen in de komen de jaren geen plaats zal zijn, ook niet onder de benaming van spaar loon of investeringsloon. Beterend DEN HAAG De Contactraad, het overlegorgaan van KVP, ARP en CHU, heeft in een gistermiddag gehouden vergadering de ver dere procedure vastgesteld voor het ontwerpen van de strategie die moet leiden tot een nieuwe partijvorm. Een door enkele leden van de Contact raad gevormde redactie-commissie zal voor de volgende vergadering op zaterdag 10 juni te Zeist een nieuw strategiestuk opstellen, waarbij reke ning gehouden wordt met de reacties van de begeleidingscommissies. 'Op die eerstvolgende vergadering zal het om enkele belangrijke onderdelen gaan', aldus prof. Steenkamp. Hij noemde de kwestie van evangelische basis en openheid, en de organisatie vorm. 'Een van de belangrijkste inflatie oorzaken in ons land blijft de loon ontwikkeling. Er worden naast aan passingen aan het prijsniveau, zoge naamde reële verbeteringen toege kend, die er eenvoudigweg niet in zit ten. De uitbreiding van het sociale verzekeringspakket, de pensioenen, de collectieve voorzieningen, de vakantie uitbreiding, de verhoging van de va kantietoeslag; het zijn alle reële ver beteringen', verklaarde de heer S. J. van Eijkelenburg, voorzitter van het AVOB op de zesde algemene vergade ring van het verbond in Schevenin- gen. Hij kondigde aan, dat er in het gesprek tussen regering en bedrijfsle ven van de kant van de bouwonderne mers opnieuw naar voren zal worden gebracht dat de noodzaak tot matiging in de loonontwikkeling voorop moet staan, willen de bouwondernemers enige medewerking aan een gematigde prijsontwikkeling kunnen geven. De rendementspositie van de bouwbe drijven laat volgens hem veelal geen andere mogelijkheid over, zeker niet in een bedrijfstak waar de aktivitei- ten door de teruggelopen conjunctuur zozeer besnoeid zijn. 'Wat echter te denken wanneer de vakbonden hun medewerking aan loonmatiging afhan kelijk gaan stellen van het al dan niet inwilligen van eisen op terreinen, die met de produktie en besteding daar van niets te maken hebben', zo vroeg de verbondsvoorzitter zich af. 'De verantwoordelijke besturen van werkgevers en werknemers zullen de moed moeten hebben (hij meende dat die moed weer groeiend is) hun leden duidelijk te maken hoe de vlag er werkelijk bijhangt. Maar op deze werkelijkheid zal ook de regering in het gesprek met het bedrijfsleven moeten aansluiten, zo meende de heer Van Eijkelenburg. DEN HAAG Minister Boersma heeft de WD-fractieleader H. Wiegel verzekerd dat zijn uitlating op het CNV-congres over 'manipulatie door de politiek' niet slaat op de WD. De heer Wiegel, geschrokken door berichten in kranten, belde gistermor gen de minister om opheldering te verkrijgen. Drs. Boersma verzekerde de VVD-er dat hij het woord manipu latie zo had bedoeld, dat hij sommige partijen wilde waarschuwen dat zij de vakbeweging niet voor hun karretje moesten spannen en andersom. Ook moeten de partijen de vakbonden niet van zich vervreemden. De bewinds man zei niet welke partijen de vakbe weging wilden gebruiken. Maar zijn opmerkingen waren kennelijk wel be doeld voor 'linkse partijen.' Deze nadere toelichting van de be windsman was voor Den Uyl fractie leider van de PvdA een reden om hem een boos briefje te schrijven. De afgelopen 24 tot 36 uur zijn er vrij veel buien gevallen. Sommigen met onweer. Dit kon gebeuren door toedoen van een oude oceaandepres sie, die opvullend een baan koos langs Noord-Schotland naar de Noord zee. De ontwikkelingen gaan nu ech ter in de richting van loat stabieler weer. Eerst zal er in het noorden hier en daar nog wel een enkel buitje kunnen vallen, daarna wordt het weer overwegend droog en komen er zonnige perioden, die meer gaan over heersen. Dit is te danken aan een uitloper van het Azoren-hogedrukge- bied dat zich ten westen van Ierland heeft opgebouwd en zich nu geleide lijk in oostelijke richting uitbreidt. Vrij sterke luchtdrukstijgingen plan ten zich in oostelijke richting voort. Dit heeft een gunstige uitwerking op het weer in uns land. Vandaar dat wij voor de voetbalwedstrijd Ajax- Inter Milaan vanavond in de Rotter damse Kuip een vrij gunstig weertype in uitzicht durven stellen, met lang zo veel 1vind niet meer als de afgelopen dagen. De kans op een bui zal vana vond erg klein geworden zijn nu het oceanische maximum zich met ons be moeit. Waarschijnlijk zal het hoge- drukgebied twee d drie dagen beter weer brengen met in de tweede helft van deze week ook geleidelijk hogere temperaturen. Het kwik zal weer een opmars begin nen in de richting van 20 graden. (In Zuid-Rusland is het momenteel 30 gra den Celsius). Over de verdere vooruit zichten kunnen we op dit moment nog niet erg positief zijn. Het lijkt erop, dat de kans op vrij zonnig en tame lijk warm zomerweer in het zuiden loat groter is dan in het noorden. Alleen een verdere uitbouw van het hogedrukgebied of nog liever het na derbij komen van het centrum op de Azoren zelf, zou de kiem voor wat langduriger zomerweer in zich hebben en zover is het op dit moment nog niet. Mei is een bijzonder natte maand geweest mei up en rondom het vliegveld Eelde al 125 tot 128 millime ter neerslag tegen normaal 45 d 50 millimeter. UTRECHT Tandenpoetsen blijkt weinig of geen uitwerking te hebben op het voorkomen of tegengaan van tandbederf (caries). Wel is aan te tonen liet nut van tandenpoetsen voor een gezonde conditie van liet tandvlees. Verder blijkt liet nut van scliooltandverzorging op lange termijn gezien, niet of nauwelijks te bestaan: mensen, die in hun jeugd betrokken zijn geweest bij scliool tandverzorging blijken later beslist geen betere gebitten te hebben dan mensen, die in hun jeugd geen scliooltandverzorging hebben gehad. 50 kg ia*'st Franssen stelde daartegen- K-ijtingat als de Kroon het begrip 'de 13-110 totelijke huishouding' gaat inter- gscharjen, hierdoor de zelfstandigheid Dit zijn twee conclusies uit het proefschrift 'Scliooltand verzorging; een sociaal-tand heelkundig onderzoek bij re- cruten', waarop tandarts Huib Kalsbeek uit Zeist gistermid dag aan de Utrechtse universi teit is gepromoveerd tot doc tor in de geneeskunde. Om het effect van de scliool tandverzorging op lange ter mijn te kunnen toetsen, heeft de heer Kalsbeek in 1966 en 1967 een onderzoek ingesteld onder 1500 rekruten, direct na opkomst in het leger. Bij dit onderzoek is gebleken, dat bij deze 1500 jongens geen enkel volkomen gaaf gebit voor kwam. Gemiddeld hadden de jongens twaalf vullingen en elf gaatjes, terwijl twee drie tanden of kiezen ontbraken. Drie pet. van de groep miste reeds alle tanden en kiezen in de bovenkaak en ruim één pet. had geen enkel gebitsele ment meer over. Tegen de verwachting in, vond de heer Kalsbeek een zeer gering verband tussen de gezondheid van het gebit en de hygiënische verzorging er van. De gezondheid van het gebit hing vooral af van het totaal van behandelde en on behandelde caries, en veel minder van andere verzor gingsmethoden, zoals tanden poetsen. Huib Kalsbeek heeft ook de invloed vanhet sociale milieu op de toestand van het gebit onderzocht. Hierbij bleek dat de verzorgingsgezindheid in de zogenaamde 'hogere' mi lieu's beter was dan in de 'lagere' milieus. Ingedeeld naar woonplaats waren de ver schillen klein: rekruten uit plattelandsgemeenten bleken in het algemeen het gebit iets slechter te verzórgen dan de overige rekruten. Zowel uit de verhouding van het aantal vullingen en het trekken van tanden en kiezen, bleek de situatie in Midden-Nederland het meest gunstig te zijn. Bij het onderzoeken van de invloed, die een vroegere schooltandverzorging had op de toestand van het gebit van de rekruten bleken drie din gen: de jongens, die vroeger op school tandverzorging had den gehad, bleken wel iets meer naar de tandarts te gaan dan jongens, die dit niet had den gehad (60 tegen 40 pet.), er werd geen verschil gevon den in mondhygiëne in het al- Huib Kalsbeek: voorlich ting niet van blijvende in vloed gemeen en tandenpoetsen in het bijzonder tussen beide groepen en ook werd geen verschil geconstateerd in snoepgewoonten. Gezien deze feiten, is het niet verwonder lijk dat er geen verschillen in de gebitstoestand werden ge vonden Volgens Huib Kalsbeek is de voorlichting, die er in de ja ren op school gegeven wordt, niet van dien aard dat deze blijvend van invloed is. Het belangrijkste is namelijk het veranderen van de eet- en snoepgewoonten, aangezien zoetigheid nog altijd de be langrijkste aanstichter van ca- riës is. 'Eigenlijk ben je al te laat wanneer je de voorlichting over een gezond gebit en goe de eetgewoonten pas begint op zesjarige leeftijd, wanneer de kinderen op school komen. Een effectieve voorlichting zou moeten beginnen bij aan staande en jonge moeders, zo dat dezen leren hun kinderen niet te laten snoepen. Deze voorlichting aan aanstaande en jonge moeders komt hier en daar in ons land op gang. Hopenlijk zal die eindelijk de gewenste uitwerking hebben', aldus Huib Kalsbeek. Oorlogschirurgie Professor dr. O. Backer Dirks, promotor van de heer Kals beek, omschrijft de toestand op het gebied van de tand heelkundige verzorging in Ne derland als volgt: 'Wat wij doen is in feite een soort oorlogschirurgie: we pakken de lichtst gewonde mensen op en die helpen we, de zwaarge wonden laten we liggen omdat ze toch dood gaan. Het tekort aan tandartsen is zó groot, dat er alleen op deze manier ge werkt kan worden. Er is in Nederland één tand arts op dc 4000 personen en dat terwijl de gebitstoestand in Nederland bijzonder slecht is. Wanneer je echt goede tandheelkundige verzorging zou willen bieden (d.w.z. met behulp van röntgenfoto's alle bestaande gaatjes opsporen) dan zou je één tandarts op de 1000 of 750 mensen moeten hebben. Als enige oplossingen voor een verbetering van de tand heelkundige toestand in ons land ziet de heer Kalsbeek: een volledige fluoridering van het water, drastisch verander de voedingsgewoonten en het nationaliseren van de gezond heidzorg, zodat er meer geld en mensen beschikbaar zouden kunnen komen voor dit werk. Weerrapportcn van gisteravond 7 uur. Maxi mum-temperatuur van gisteren en neerslag tussen 's morgens cn 's avonds. Amsterdam, regenbui 13: 1; De Bilt zw. bew 14-4; Deelen half bew 13-7: Ecldc regenbul 15-2: Eindhoven half bew 15-4; Den Helder zw bew 11-0 4. luchth. R'dam regenbui 15 0.1: Twente regenbui 14-1: Vllssingen zwaar bew 13-0: Zd Limb Half bew 14-1Aberdeen regenbui 14-0.6: Athene zw bew 23-0.4: Barcelona zw bew 22-0; Berlijn half bew 17- 0; Bordeaux zw bew 20-0: Brussel half bew 16-2: Frankfort half bew 17-0: Geneve zw bew 21-0; Helsinki Licht bew 14-0; Kopenha gen zw bew 14-0.4; Innsbruck regenbui 19- 0.4; Lissabon onbew 24-0; (ADVERTENTIE) CAPSULE VEROORZAAKT OMWENTELING Sinds kort brengt Mecnk, de specialist In pflnverdrljvlng, haar hoofdpijnpoeder óók In capsules. Deze zijn gemakke lijker in te nemen en bovendien smaakloos. Ze werken dlrekt en af doende. Verpakt ln een. handig doosje zijn ze altijd bU de hand. "Wees maar blij dat «t Mecnk- eapsolw zijn-., d&g hoofdpijn!

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5