dm dm Drie jaar geëist tegen verdachten autozwendel EEG-landen moeten hun verkeersnet spoedig aanpassen Zwols stadhuisplan lijkt van de baan Arts waarschuwt tegen medisch perfectionisme j EEIM WAARNEMEND Overstekende eenden zorgen voor botsing Kapotte brandspuit komt Staphorst duur te staan Tilburg krijgt DAF- transmissiefabriek Bejaarden willen finale Ajax-Inter beslist niet missen investerings-premieregeling blijft in Kampen opgeschort President Nixon bij de sjah Havenschap Delfzijl heeft tekort van f 3,5 miljoen Veel jeugdkoren op festival in Leek BOERHAAVE- ZIEKENHUIS assistente in de eetzaal STICHTING VOOR HUISVESTING VAN BEJAARDEN TE BORGER directrice EERSTE VERPLEEGKUNDIGE !f I DIACONESSENHUIS MEPPEL P telefoniste/receptioniste Ziekenverzorgstei worden doe je niet zomaar opleiding tot ziekenverzorgster 'fvyr DIACONESSENHU~ L3 „DE WI|K" EEN HOOFDDOCENTE DIACONESSENHUIS MEPPEL TROUW/KWARTET WOENSDAG 31 MEI 1972 Binnenland >1 TP06/RHL1£ Voor drie miljoen gulden verhandeld Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM Uitlokking tot diefstal en heling van ongeveer 150 auto's verweet de officier van justitie, mr. W. D. Meeter, gisteren de twee hoofdfiguren, Berend de W. (59) en Frans de R. (40) in de geruchtmakende autozwendel, waarin auto's, gestolen in België, ter waarde van drie miljoen werden verhandeld via een vernuftig systeem. Tegen beiden eist hij een gevangenis straf van drie jaar met aftrek van voorarrest. De officier schijnt daarbij uit te gaan van de gedachte 'gelijke monniken, gelijke kappen', 'de mees terdief' in deze affaire, de 28-jarige Anton H., werd dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar (eis tegen hem was 22 maanden). Het verhaal komt er op neer d at Anton Fans een bedekt voorstel heeft gedaan om auto's te gaan stelen, op bestelling weliswaar. Frans besprak dit plannetje met Berend, waarop de eerste opdrachten volgden. Frans die volgens de officier niets meer is geweest dan een 'loopjongen' van de andere twee, stal de wagens in België wagens die overeenkwamen met autowrakken, die de handelaren in voorraad hadden. Eenmaal in Ne derland moest een monteur de wagens 'omkatten' chassis- en motorblok nummer veranderen en werden zij voorzien van kentekenplaten en kente kenbewijs van de wrakken. Het mees te werk werd-gedaan op de werf van Frans aan de Capelseweg in Rotter dam. Ook werden wagens wel meteen bij Berend afgeleverd, die ook voor de betalingen zorgde. Berend ontkende ooit een gestolen wa gen te hebben gekregen, of zelfs be steld. Over een andere getuige, die beweerde dat Berend zelf heeft toe gegeven dat het gestolen wagens wa ren, zei hij: 'Die jongen begrijpt niets van de handel'. Hij ontkende niet dat er een Mercedes, een Porsche, een Volkswagen 411 of een Taunus Tur- nier zijn geweest, maar hij zei daaro ver: 'Eerlijke handel, anders had ik ze nooit zo duur gekocht. Wat minder ontkennend stond zijn 'maat' Frans naast hem, die echter vond dat hij door Berend is meegesleept, 'omdat hij zwaar in de schuld stond'. Mr. Meeter achtte uitlokking bewezen omdat het aanbod van Frans werd ge accepteerd en hem opdrachten werden gegeven. De raadslieden van beide ver dachten waren het hier echter niet mee eens. Volgens hen mr. K. W. Zieleman en mr. S. Ivens zou slechts sprake van uitlokking zijn ge weest als het plan om te gaan stelen van Frans en Berend afkomstig was geweest. Mr. Ivens zei dat zijn cliënt. Berend, als de kwade genius wordt afgeschil derd, temeer omdat mr. Zieleman er van uit gaat dat hij Frans kon maken en breken, dankzij de schulden die deze had. Mr. Ivens zei dat de getui genverklaringen zo tegenstrijdig zijn 'hoe kan het anders in deze huts pot van auto's dat zelfs heling niet kan worden bewezen en vraagt onmiddellijke invrijheidstelling van Berend, een verzoek dat de rechtbank afwijst Mr. Ivens voerde aan dat Berend zelf de vervelendste getuige is geweest. 'Hij is aan 't kleppen gegaan, heeft aan allerlei mensen, die auto's van hem hadden gekocht, gezegd dat zij moesten verzwijgen dat die bij hem gekocht waren. Hij heeft dit echter alleen gedaan om zijn uitkering hij is volledig arbeidsongeschikt niet in gevaar te brengen'. De rechtbank doet over veertien da gen uitspraak. APPINGEDAM Op rijks weg 41 in de gemeente Appinge- dam zijn zeven personenauto's beschadigd bij het voorrang ver lenen aan enkele eenden die de weg overliepen. Een weggebrui ker uit Groningen stopte om de 'waggelaars' voorrang te geven. Vijf andere auto's stopten achter hem, doch de zesde automobilist merkte 'het geval' te laat op en botste tegen zijn voorganger. De hele zaak schoof daarop in el kaar waarbij alle wagens in de 'vernieling' kwamen. Alleen de eenden liepen vrolijk kwakend verder naar de voor hen 'veilige' overkant. DORTMUND De EEG-landen zijn hard toe aan een ernstige be zinning over de vervoersstructuur om de toekomstige expansieve ont wikkeling op dit gebied het hoofd te kunnen bieden. Niet alleen groeit het vervoer binnen de zes EEG-landen bijzonder snel, maar wordt er bovendien in de komende tien jaren een verdrievoudiging van het vervoersvolume met de nieuwe EEG-partners (Engeland, Ierland, Denemarken en Noorwegen) verwacht. Van onze correspondent STAPHORST De gemeente Stap horst dreigt in het nauw gedrongen te worden door de verzekeringsmaat schappij n.v. Schiedam van 1866 uit Amsterdam, die opkomt voor de be langen van het vervoersbedrijf Nij- dam NV uit Groningen. Twee jaar geleden ging een vrachtwagencombi natie van dit bedrijf, beladen met balen papier, op de rijksweg 32 tussen de Hoek van Staphorst en de Licht mis door brand verloren. Door dom me pech weigerde de Staphorster brandspuit zijn dienst. De advocaat van de verzekeringsmaatschappij stelt nu de gemeente Staphorst aansprake lijk voor de schade aan de combina tie. Dit komt neer op een bedrag van zo'n 50.000 gulden. Staatssecretaris Kruisinga (vervoer) heeft dit gisteren gezegd op de jaar vergadering van de Duits-Nederlandse kamer van koophandel in Dortmund Een bezinning is volgens de staatsse cretaris nodig om te voorkomen dat er knelpunten ontstaan, maar ook om de gevolgen van deze snelle ontwik keling voor het leefklimaat nauwkeu rig te bestuderen .Coördinatie op in ternationaal niveau is volgens de staatssecretaris het sleutelwoord om de problemen op te lossen. De stap pen die in de verschillende vervoers sectoren moeten worden ondernomen zijn volgens de staatssecretaris: Binnenvaart: tussen het Duitse en Nederlandse kanalenstelsel moet een goede verbinding worden gerealiseerd Dit zou nog het beste kunnen door TILBURG DAF voert besprekingen met de gemeente Tilburg om een fabriek te bouwen voor de produktie van automatische transmissies. Het gaat hierbij om een nieuw transmis siesysteem dat thans produktierijp zou zijn. Het systeem, dat wezenlijk van de Variomatic verschilt, is even eens ontwikkeld door dr. Hub van Doorne. De nieuwe fabriek krijgt de naam Van Doome's Transmissie B.V. en zal zich gaan bezighouden 'met de ont wikkeling en produktie van automati sche transmissies voor het overbren gen van hogere motorvermogens', al dus DAF. De nieuwe BV is deze maand opgericht en eigendom van de DAF-houdstermaatschappij, waarin de Staatsmijnen voor 25 pet participeren. Het aantal personeelsleden in de fa briek en de bestemming van het transmissiesysteem worden door DAF nog geheim gehouden, evenals de technische details van de uitgevonden constructie. Vermoedelijk gaat het hierbij althans voorlopig alleen om de vrachtwagens, aangezien DAF het grote personenauto-model 77 twee jaar gelden geschrapt heeft om econo mische redenen. Volgens de gemeente Tilburg wil DAF 34 ha industrieterrein kopen. Eerder wilde Volkswagen zich in Til burg vestigen, maar dit gaat niet door, nu de VW-produktie in Duits land terugloopt. STADSKANAAL Ongeveer vijfhon derd 65-plussers, waaronder ook leid sters en leiders, vertrekken vandaag met tien bussen voor het jaarlijkse dagtochtje. Een dozijn medewerkers is urenlang bezig geweest de tweedui zend broodjes voor de zonnereis van de Stadskanaalster bejaarden klaar te maken. De reis gaat via Roden naar Rutten in de N.O.-polder. Terwijl als laatste pleisterplaats Dwingeloo op het programma staat. Vanavond om acht uur worden 65-plussers van Stadskanaal weer terug verwacht, om dat een groot deel van hen niets wilde missen van de cup-finale Ajax- Inter in het Feijenoordstadion. het Twen te-Rijnkanaal door te trek ken naar het Dortmund-Eemskanaal en Mittellandkanaal waarmee ,een lo gische afronding van het noord-west- Europese waterwegennet zou ontstaan. Daardoor zou ten noorden van de Rijn nog een oost-west-verbinding ont staan .Een argument temeer voor de aanleg van een dergelijk kanaal ont leende de staatssecretaris aan zijn overtuiging dat de binnenvaart haar concurrentie ten opzichte van de twee andere vervoerstakken (spoor en weg) zal kunnen behouden wel wellicht zal kunnen versterken. Op den duur zal kunnen blijken dat de maatschappelij ke kosten van de binnenvaart lager zullen liggen dan die van de spoorwe gen en die van het wegvervoer. Luchtverontreiniging en geluidshin der door de binnenvaart zijn prak tisch te verwaarlozen elementen Landwegen: de staatssecretaris noemde het huidge Europese wegen net verre van ideaal Dit is. een ge volg van het feit dat het huidige verkeersnet is opgebouwd uit zuiver nationaal gerichte verkeersnetten, die naar de landsgrenzen toe steeds ijler worden Het is merkwaardig dat in het huidige stadium van de ontwikke ling van de EEG dit nog steeds het geval is aldus dr. Kruisinga. De Eu ropese eenwording waarbij de grenzen op den duur in economische zijn nog slechts symbolisch zullen zijn vereist nu een andere conceptie Het spoor wegen- en watemet zal moeten wor den uitgebouwd op basis van een evenwichtige toedeling van de tran sportcapaciteit Zeehavens: Dr. Kruisinga bepleitte ten slotte een vergaande coördinatie van het Europese Zeehavenbeleid. Het is nodig dat contacten tussen de Europese havens worden verstevigd en er een uitwisseling komt van gegevens met betrekking tot plannen voor de toekomstige investeringen in zeeha vens. Einddoel zal moeten zijn dat de Europese zeehavens hun investeringen zullen coördineren, aldus dr. Kruisin ga. Van een correspondent DEN HAAG Hoewel minister Langman zeker oog heeft voor de minder gunstige werkgelegenheidssi tuatie in Kampen ziet hij toch geen aanleiding om de opschorting van 'e investeringspremieregeling voor deze gemeente ongedaan te maken. In ant woord op vragen van het KVP-kamer- lid Meijer schrijft de bewindsman dat bij enkele bedrijven in Kampen spra ke is van een minder gunstige situa tie, als gevolg waarvan zij werktijd verkorting hebben aangevraagd en ten dele ontslagen hebben moeten aanzeg gen aan een aantal werknemers. Het laat zich overigens aanzien dat bij N.V. Korsten, De Visser en Co. geen volledig gebruik zal behoeven te wor den gemaakt van de verleende ver gunning tot verkorting van de werk tijd. Ongeveer de helft van de werk nemers aan wie ontslag is aangezegd is ouder dan 50 jaar. Volgens de minister is de ontwikke ling in Kampen niet zozeer het gevolg van de opschorting van de investe ringspremieregeling. alswel van de stagnatie van de economische bedrij vigheid, die zich in ons land voordoet. Stemmen staakten in de gemeenteraad Van een onzer verslaggevers ZWOLLE Het Zwolse stadhuisplan van de in Parijs wonende derlandse architect J. J. Konijnenburg lijkt nu wel definitief vai baan te zijn, zeker in zijn huidige vorm. Voor de tweede keer st ten de stemmen in de gemeenteraad over een voorgestelde wijzij van een bestemmingsplan, dat uitvoering van het plan mog« moest maken. Daarmee moet ook het stadhuisplan formeel ver pen worden geacht. Burgemeester en wethouders zullen zich d^ dagen ernstig beraden over wat hen nu te doen staat. jor Zwolle behoort ongetwijfeld bij de kopgroep van gemeenteu President Nixon is gisteren in Perzië aangekomen, waar hij op het vliegveld werd begroet door de sjah en keizerin Farah Diba. De Amerikaanse president vertrekt vandaag naar Polen. Bij installatie contactgroep N-Brabant Van een verslaggever DEN BOSCH 'Het is in ons huidige maatschappelijkbestel meer aanvaardbaar, een lichte lichamelijke afwijking te hebben, dan toe te geven dat de buikpijn samenhangt met de gestoorde relatie met de schoondochter' Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Het havenschap Delfzijl raamt het tekort voor 1973 op bijna 35 miljoen, gulden Hiervan is 2.3 miljoen wegens een tekort op de havenexploitatie. Ruim één miljoen gulden is het gevolg van renteloze voorschotten van de deelhebbers (rijk, provincie, gemeente Delfzijl) waarmee kosten moeten worden ge dekt van werk aan de westelijke han delskade en verlegging van de haven mond naar Oterdum Voor het eerst is ingevolge bepalin gen in het kader van de gemeenschap pelijke regeling een bedrag van bijna een miljoen gulden opgenomen als nadelig exploitatiesaldo door de ver legging van de havenmond. Het ex ploitatietekort van de haven zelf is bijna zeven ton hoger dan dit jaar. Dit komt vooral door de hogere perso neelslasten van 3600.00 en door een stijging van de kosten van het onder- houdsbaggerwerk met een half mil joen gulden ROTTERDAM De oud-minister van financiën, dr. H. J. Witteveen, is in de maandag gehouden jaarvergadering van NV Maatschappij tot Exploitatie der Rommenhoeller'sche Koolzuur- en Zuurstofwerken benoemd tot commis saris van deze maatschappij. Dit zei de heer M. C. de Haan, directeur-geneesheer van het diacones- senhuis in Eindhoven, gisteren in Den Bosch bij de installatie van de contactgroep Noord-Brabant van de nationale ziekenhuisraad, maarvan hij voorzitter is. Brabant is de eerste provincie waar een dergelijke contact groep (doel: bevordering van de sa menwerking tussen de ziekenhuizen en met de andere disciplines m de gezondheidszorg) van de grond is ge komen. Volgens de heer De Haan heeft de vooruitgang van de medische weten schap te veel nadruk gekregen. Ie mand die een klacht heeft slaakt pas een opgeluchte zucht als na het zo veelste specialistische onderzoek 'n li chamelijke afwijking aan het licht komt, die misschien voor die klacht aansprakelijk kan worden gesteld. De ze mentaliteit, aldus de de heer D Haan, heeft in veel gevallen geleid tot een medisch perfectionisme, waarmee noch de medicus, nochd de patiënt gebaat is. De man wiens gemiste pro motiekansen hem zwaar op de maag liggen is niet geholpen met gastrosco- pie (inwendig onderzoek van de maag met een maagspiegel) en röntgenfo to's, maar met een gesprek met zijn chef. maatschappelijk werkster of be drijfsarts'. 'De dokter die bij een verstuikte enkel het advies geeft, een paar dagen rust te houden, zonder direct een foto te laten maken en de patiënt te verwijzen naar een specialist, wordt', aldus de heer De Hacn 'door het publiek als een armzalig stuntel en dillettant aangekeken'. 'Ieder voor Van een onzer verslaggevers LEEK Voor het zevenenvijftigste christelijk zangfestival, op zaterdag 10 juni in het Nienoordbos te Leek. hebben zich deze keer niet minder dan 47 koren laten inschrijven. Wat opvalt is bovendien dat er een groot aantal jeugdkoren bij is. De organisa toren concluderen hieruit dat er een goed perspectief voor de toekomst is. Het lotaal aantal zangers beloopt gauw een dikke duizend. zich', zo zei hij, 'eist een maximale behandeling die echter lang niet al tijd optimaal is', hij concludeerde, dat ordening in de gezondheidszorg haar doel voorbij zal schieten, als die niet met een mentaliteitsverandering ge paard gaat. die bij de bouw van een stadhuis niet over één nacht ijs gaan. De eerste plannen dateren al van 1896; dat is ruim 75 jaar geleden. Het ontwerp van Konij nenburg is intussen ook al weer tien jaar oud. Het is vooral dit plan geweest, dat in de Overijsselse hoofdstad veel stof heeft doen opwaaien. Het zijn met name de 'vrienden van de stadskern' geweest, die er zich op militante wijze tegen hebben verzet. Zij verwachtten dat de historische kern er compleet door zou worden verknoeid. Ir. J. J. Vriend drukte zich wel bijzonder mar kant uit over Konijneburgs ontwerp: 'een planologische-architectonische tijdbom, die de 13de-eeuwse kern van Zwolle kan doen exploderen.' Een van de belangrijkste bezwaren tegen het plan was, dat men het gebouw te zwaar vond voor de fijnma zige structuur van de binnenstad. Verkeerstechnisch zou het ook te veel moeilijkheden opleveren. Als alterna tief stelde men voor: een kantoorflat voor de gemeentelijke diensten aan de rand "an de stad, zoals er tegenwoor dig meer worden gebouwd, en hand having van de Schepenzaal voor repre sentatieve aangelegenheden, evenals voor huwelijkssluitingen. OVER EEN KAM Volgens de tegenstanders werd Zwolle teveel met Arnhem over één kam geschoren. In Arnhem bouwde Konij nenburg een nieuwt stadhuis met strakke, rechte lijnen pal naast het oude Duivelshujs, dat het domein van burgemeester en wethouders Een soortgelijke situatie zou in le moeten ontstaan: een modern|or bouw vlak naast de Schepenzaal. men vergat, aldus de kritici, dat hem en Zwolle niet gelijk zij: Arnhem sloeg de oorlog enorm&tc ten, waardoor als het ware opf tuurlijke' wijze ruimte ontstond grote projecten in de oude stad;' in Zwolle zou die echter geforcfc^ moeten worden met de bulldozeren dan ook al ijverig aan het sanerej^ geweest. Vorig jaar nam de gemeenteraat danks alles, het plan-Konijnen aan met een kleine meerderheid) stemmen. Gedeputeerde staten Overijssel onthielden echter goedkeuring omdat het op punten strijdig was met het betel mingsplan. Drie weken geleden een gewijzigd bestemmingsplan iii 5 raad. De stemmen staakten me tegen 17 stemmen, o.m. omdatyr van de wethouders ziek was den. Reglementair is er maat, avond opnieuw gestemd. En ookp^ maal staakten de stemmen. Burgemeester mr. J. Drijber e wethouders gaan zich nu nader tfaz; nen, en dat zal stellig geen plezijn. zaak zijn. Volgens een enquête Jar plaatselijke krant is circa 53 pr^T: van de burgerij tegen het stadfezi plan, 32 procent was vóór eijuit procent zei het niet te weten, bouwkosten zouden op basis van cijfers van voorjaar '71 23% mi|_ gulden bedragen. Aan het voort den van het plan is tot nu toe| paar miljopn uitgegeven. k di I7 te HARDERWIJK bestaat een vakature voor een Gezien de inhoud van deze funktie wordt een Inas of soortgelijk diploma wel zeer gewenst ge acht. Huisvesting op het terrein van het ziekenhuis mogelijk. Prot. Chr. Godsdienst. Sollicitatiebrieven (ook van degenen, die bin nenkort examen hopen te doen) kunnen worden gericht aan de verpleegkundig adj. direkteur. Hij is ook gaarne bereid telefonisch (03410-3344) inlichtingen te verstrekken. Het bestuur van de roept, in verband met de benoeming van de tegenwoordige functionaris, sollicitanten op voor de functie van van het verzorgingscentrum voor ouderen „BORGERHOF". Ons modern ingerichte centrum, bestaande uit een verzorgingshuis (rond 100 bewoners) en een aangebouwde flat voor zelfstandig wonende ouderen, neemt sedert de opening in 1968 een centrale plaats in bij de verzorging van oudere ingezetenen uit de eigen en aangrenzende Drentse gemeenten. Er wordt een methodisch gericht opname-beleid gevoerd, waardoor ener zijds alleen zij, die door persoonlijke omstandigheden niet langer in eigen omgeving op voldoende wijze kunnen functioneren als bewoner worden toegelaten, terwijl anderzijds bij de beoordeling van opnamen de plezierige woon- en leefsituatie nauwlettend in het oog wordt gehouden. Het centrum bevindt zich in het hart van het dorp op een steenworp af stand van winkelvoorzieningen en dienstverlenende bedrijven. Het dorp BORGER, centrumdorp op de Hondsrug, behoeft geen verdere aanduiding. Het is bij vele landgenoten bekend als een groene oase van rust en stilte, waar in de zomermaanden de talrijke toeristen zich enige weken in een andere wereld wanen. Voor de salaris- en rechtspositieregelingen gelden de richtlijnen van de L.S.B. Dit betekent, dat de functie van de directrice is ingedeeld in de schaal van 1.588,tot 2.415,Voorts is een goede pensioenregeling van toepassing. Uw sollicitaties ziet het bestuur graag op korte termijn, doch in ieder ge val vóór 15 juni a.s. tegemoet. Deze kunt u richten aan de waarnemend secretaris van het bestuur, p.a. Grote Heeze 7 te Borger. Voor nadere informatie omtrent de functie kunt u zich richten tot genoemd bestuurs lid (059984221) dan wel tot de huidige directrice (05998-4612). N.B. Daar door de bewoners van het huis is aangedrongen op voorziening in de vacature door aanstelling van een directrice, kunnen wij sol licitaties van manlijke kandidaten niet in behandeling nemen. VOOR DE KINDERAFDELING IN ONS ZIEKENHUIS VRAGEN WIJ jij: VERPLEEGKUNDIGEN DIE HIER- jij: VOOR BELANGSTELLING HEBBEN, p jij: DIENEN IN HET BEZIT TE ZIJN VAN gij: ijij HET DIPLOMA ZIEKENVERPLEGING jijjj: ■jij A EN DE KINDERAANTEKENING ;i|j:j ijij SOLLICITATIES MET OPGAVE VAN -jijij jjjj UITVOERIGE REFERENTIES WOR- -jijij jij: DEN GAARNE INGEWACHT BIJ p jij: DE BESTUREND ZUSTER. jijij jij: Zr. A G. GLASBERGEN. jijij £j HOOGEVEENSEWEG 38. MEPPEL jjjjj Het BOERHAAVE-ZIEKENHUIS en het SANATORIUM/VERPLEEGTEHUIS „SONXEVANCK" te HARDERWIJK vragen Zij moet bereid zijn bij toerbeurt zondag- diensten te verrichten. Leeftijd niet be neden 20 jaar. Mavo-diploma vereist. Salaris inclusief onregelmatigheidstoeslag 9573,— tot ƒ10784,— per jaar, plus 6%?0 vakantiegratifikatie. Aftrek voor kost en inwoning 1980,per jaar. Reiskosten regeling van toepassing. Sollicitanten moeten zijn van Prot. Chr. begin selen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Eco nomisch Adj. Direkteur. ?H1 Je wilt eerst wel wat me weten van het werk, de opl\ ding, het salaris, de woonnyï gelijkheden, vakanties, enif Logisch. Zr. W. Loeve, verpleegkuno s directrice van Diaconesse huis "De Wijk", geeft je d| ook graag alle gewenste j lichtingen over de die 1 september a.s. in TV verpleeghuis "Catharina", r horend bij het Diakoness* <f huis „De Wijk", begint. Alvast ditWe je moet in die maand f® jaar zijn en ex minimaal 3 jaar voortgiji11 onderwijs hebben genoeg (of in het bezit zijn van diploma Inasofgelijkware dig). pa In Voor nadere bijzonderhef™ en/of een afspraak kuna J schrijven of bellen naar ig ide BLEULANDWEG 10, T GOUDA, f I TELEFOON (01820)1 95 Het Diaconessenhuis te Meppel vraagt op korte termijn die beschikt over ruime verpleegkun dige kennis en ervaring. Docentenopleiding is vereist. Haar taak zal o.a. bestaan uit: organisatie en dagelijkse leiding van de school het onderhouden van contacten met de docenten en het hoofd van de verplegingsdienst begeleiden van de leerlingen. Schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht bij de Besturend Zuster, Zr. A. G. Glasbergen, Hoogeveenseweg 38, Meppel. "El 5 1 V he dii en bi he en war anc t< In c itwi ►est n eer ok kt. "Op; ley ifsc! tx>g1

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10