ïuud Krol lebuteert n finale Bellugi voert jonge garde van Inter aan ïan Grijzenhout: Ajax nog niet aan plafond Zo denkt Inter over 'Rotterdam' Geen verrassingen in Ronde van Italië PSV onderhandelt met Van den Daele HJW/KWARTET DINSDAG 30 MEI 1972 Sport TH,Kil IfSTERDAM In het officiële landblad van Inter hebben de teste spelers van Inter zich (hoe n het anders?) optimistisch witge len over de Europese bekerfinale jen Ajax, woensdag in het Rotter- Wise Feyenoord-stadion. (iZZOLA: 'Wat mij betreft had ik, t diverse redenen, veel liever Ben- •a als tegenstander in de finale had. Tegen Ajax is dezë finale el moeilijker. Ik heb de Nederlan ds vaak op de tv gezien en hun snier van spelen heeft altijd veel druk op me gemaakt. Ze spelen vctisch en efficiënt voetbal. Boven- en hebben zij het niet onaanzien- k voordeel voor eigen publiek te Ielen, op een terrein, dat ze goed jnwn. Aan de andere kant, juist één wedstrijd kan er van alles beuren. Ajax moet natuurlijk nvallen, maar ook wij zijn ver- \cht te scoren, anders dan in nor male uitwedstrijden. Dat ligt ons wel, dat hebben wij gezien toen we tegen Borussia Mönchen Gladbach speelden op San Siro en we goals moesten maken. Toen scoorden we ook viermaal'. FACCHETTI: 'Voor zover ik Ajax ken, zijn ze sterk in de verdediging en op het middenveld. Ons belang rijkste uitgangspunt zal moeten zijn de aanvallen van Ajax al op het middenveld af te stoppen. Dat zal wel lukken. Maar wat zwaar weegt is het terreinvoordeel van de Hollanders'. JAIR: 'Ik heb het na de wedstrijd in Glasgow tegen Celtic gezegd en ik zeg 't nog eens: Wij zullen ook Ajax verslaan. Waarom? Omdat wij op beslissende ogenblikken nu eenmaal niet kunnen falen'. BURGNICH: 'Normaal gesproken heeft Ajax 60 procent kans, maar wij kunnen die prognose op z'n kop zetten omdat we zonder angst het veld kunnen opgaan en omdat we tactisch uitgebalanceerd kunnen spe len. Ik ben er zeker van, dat wij onze manier van voetballen eventu eel kunnen veranderen, maar ik denk, dat wij er genoeg aan hebben vanuit de verdediging te spelen, om dat we met tegenaanvallen de meeste kans hebben om te winnen'. BONINSEGNA: 'Ik heb het Ita liaans kampioenschap al eens ge wonnen, maar ik mis nog de Europa Cup, die ik noa belangrijker vind dan het landskampioenschap. Nu mijn blessure weer helemaal genezen is, ben ik voor niemand bang meer, zelfs niet voor Hulshoff, van wie mij verteld is, dat hij een 'verschrikke lijke' stopper is. Wij winnen met 10 en ik maak de goal'. ORIALl: 'Of ik Cruijff moet dek ken? Ik weet 't niet, maar het idee staat me niet tegen. Ajax is als finalist natuurlijk sterk, moet sterk zijn, maar wij hebben Borussia Mönchen Gladbach uitgeschakeld en dat was een buitengewone ploeg. Het zal moeilijk worden, maar waarom zouden we angst hebben?' VIERI: 'Voor mij is dit een fantas tisch moment. Van de Italiaanse ti tel naar de Europa Cup. Ajax heeft een aantal zeer goede aanvallers, maar na wat ik in Glasgow allemaal meegemaakt heb Daarom: dat wij in Rotterdam spelen is niet zo erg, omdat het publiek dusdanig kan op zwepen, dat dit tot averechtse resul taten kan leiden'. BEDIN: 'Ajax is een van de beste ploegen in Europa en speelt boven dien thuis, maar ik ben zeker van een ding: dat Inter altijd bereikt wat het echt wil'. ficied kwam sterk terug na beenbreuk onze speciale verslaggever &TERDAM Ruud Krol vertoont geen amateuristische trekjes, denkt niet in termen als 'het gaat om de eer'. En toch zijn er lig Ajacieden, die zó gretig naar de glinsterende bokaal, die de opa Cup is, blikken als juist Ruud Krol. Want hij kent dat Qelse' gevoel niet, dat zich eigen maakt van de voetballer die ooit jmedewerking verleende aan het veroveren van de meest begeer- Europese beker. Ruud Krol was er niet bij, vorig jaar in Wem- Tenminste, niet op de manier waarop hij doorgaans aanwezig (rol: 'Natuurlijk, je bent blij als je ploeggenoten zo'n succes heb- Maar het is geforceerd. Want je ervaart het zelf niet als het lie'. 1 Krol bivakkeerde tijdens de fi- Ajax-Panathinaikos op de triibu- i Hij was geblesseerd. Vertelt: 'In talve finale om de KNVB-beker a NEC verstapte ik me. Geen jistander in de buurt. Maar toch 'gebroken kuitbeen. Weg waren .illusies. Je mag dan wel in het Ischap opgenomen zijn, je hoort iet helemaal bij'. Als toeschouwer fateerde ook Jtuud Krol, dat Ajax 'het front van miljoenen kijkers I glanzende prestatie deponeerde, legt daarover: 'We waren toep al ons hoogtepunt heen. Als die ken toevallig een doelpunt had- geproduceerd, was ik niet eens r geweest van de uitslag. Het tingsdoelpunt viel eigenlijk te g. Vóór de wedstrijd zei ik tegen Dijk dat hij zou scoren. Hij deed 1ók. In de enige periode, dat Ajax Waad spectaculair draaide. Na Kwartier was het ineens verdwe- LAG :el van Krols blessure vergde Meer dan Krol verwachtte, ve plande. Hij: 'Dat heeft gevreten. Je voelt je niet ziek, bent wél gedwongen in bed Niemand die je daarbij kan Je moet het alleen verwer- ij d.e start van de nu afgelopen itie was Krol er nog niet bij. 5RDAM Ruud Krol over de eventue- ost van Jan Mulder: 'De afstand met ierlandse concurrentie was dit seizoen dan ooit. Als Jan Mulder inderdaad lax arriveert, dan kan het verschil nlijk worden verruimd. Voor de ande- ibs in feite een trieste situatie. Zij s, kunnen zich nauwelijks versterken, voor Ajax is het zaak de toekomst te stellen. Je moet altijd over een o termijn, beleid voeren. En voor het k lijkt het me alleen maar aantreklce- s Mulder zich bij Ajax voegt'. viier maanden, nadat hij de opliep. En ook Wim Suur- was destijds niet beschikbaar. En :in de openingsfase van de com- wachtte Ajax een zwaar pro- Krol: 'Dét we de eerste vijf rijden goed zijn doorgekomen is tndslag van het bereikte kampi- tap geweest. Naast uiteraard de overwinningen op Feyenoord. We mogen tegen Sparta en de FC Den Haag wat gelukkig aan de winst gekomen zijn, maar ik geloof dat het een gevolg van onze instelling is geweest. Mazzel dwing je af. We pre senteerden ons niet als een angstige ploeg. Ondanks de afwezigheid van Suurbier en ik'. Na drie ontmoetingen completeerde Krol de Ajax-seleetie weer Waar hij zich nog sterker manifesteerde dan in voorgaande seizoenen. Krol spreekt de wijziging Michels Kovacs als mogelijke oorzaak daarvan tegen. 'Voor mij maakt het geen enkel verschil, dat Michels verdween. Voor anderen wel licht wel, maar ik kon met Michels altijd goed opschieten. Hij heeft.me gebracht. Ik heb veel van hem ge leerd. Van Kovacs steek je weer ande re dingen op. Een voorbeeld? Weet ik niet. Je maakt je de kennis van een trainer eigenlijk onbewust eigen'. Krol onderscheidde zich vooral in die duels, waarbij hij een tegenstander trof die als 'uiterst gevaarlijk' in de voorbeschouwingen werd geschetst: Magnusson van Olympique Marseille en Nene van Benfica. Met anderen zoals Ufarte (Alletico Madrid, een seizoen eerder) en Munante (Peru viaanse elftal) had hij beduidend meer moeite. Krol schijnt op grond van die gegevens dén te excelleren als hij zich voor de wedstrijd al op zijn tegenstander concentreert. Krol: 'Dat is dan maar schijn. Met Ufarte had ik problemen, omdat ik steeds voor de situatie kwam te staan, dat er twee mensen tegelijk voor me opdoemden. En rugdekking heeft een linksachter niet. Voor de wedstrijd tegen Peru was ik nauwelijks geconcentreerd. We waren al kampioen; geestelijk verkeer- I)e laatste training van Ajax: Johan Cruijff en Piet Keizer bereidden zich voor op mogelijk harde botsingen. drid (AC Milan-Ajax: 41, '69) heeft de tactiek zich vooral gericht op een alternatief voor het systeem van de strak uitgevoerde mandekking. Met al le succesvolle gevolgen. Daaraan den kende ventileert Krol optimistische geluiden: 'Inter zal ongetwijfeld de mandekking konsekwent toepassen. Maar ik geloof, dat we zeker vier, vijf kansen kunnen scheppen'. Krol staaft die woorden met een voorbeeld: 'Het derde doelpunt, dat wij in de laatste wedstrijd tegen Feyenoord scoorden. Ik speelde Keizer aan, sprintte achter z'n rug om de diepte in; Israël reageer de, week uit het centrum, maar Pietje lanceerde niet mij, maar de plotseling vrijgekomen Johan Cruijff nu. Dat lokken, dat wegzuigen van tegenstan ders uit het centrum, dat beheersen we volkomen. En daar zal profijt uit getrokken moeten worden'. den we al bij de bekerfinale. Wat stond er tegen Peru op het spel? Niets'. LEGENDARISCH Ajax wil dit seizoen een legendarische prestatie leveren. Waarmee niet al leen jgedoeld wordt op de mogelijke trilogie (nationaal kampioen, nationa le beker. Europa Cup). De ploeg wil ooi. de sympathie van het buitenland veroveren. Frankrijk, en sinds kort ook Engeland, zijn van de kracht van Ajax overtuigd. In vele andere landen is dat besef nog niet doorgedrongen. Omdat Ajax in de etalage zelden zo briljant uithaalde als de ploeg in eigen omgeving (en schaar daar sinds kort ook het Feyenoordstadion onder) wel pleegt te doen. Krol: 'Onderling wordt daar niet over gesproken. Maar ik voel toch dat we een gezamenlijk doel nastreven: Real Madrid evenaren. En daarbij tevens aan te tonen, hoe attractief voetbal kén zijn. Is er één ploeg die zo beweeglijk is. die zo kan versnellen?' Panathinaikos en Benfica, wedstrijden waar grote internationale belangstel ling voor was. verstrekten een verte kend beeld. Als argument voor die vertoningen wordt vaak aangevoerd dat Ajax' frontlinie geremd is als de tegenstander gebruik maakt van de positiedekking. Sinds het echec-Ma- Invernizzi laat jeugd op Cruijf f en Keizer los Van onze speciale verslaggever ZEIST Wie over Inter spreekt, denkt aan gevestigde namen als die van Tarcisio Burgnich (33), Giacinto Facchetti (29), Mario Corso (32), Jair (31) en Sandro Mazzola (29). Dat is de overbe kende kern van een elftal, dat halverwege de jaren zestig zon der twijfel 's werelds meest effi ciënte voetbalmachine was. Het is om die 'vergrijzing', dat de fans van Inter zich steeds meer zorgen gingen maken om de toe komst. Precies op tijd, zo heeft het er alle schijn van, is daar een nieuwe genera tie klasse-spelers. Aangevoerd door de nieuwe ster tussen de sterren, Mauro Bellugi (22), rechtervleugelverdediger van enorme allure. Bovendien is er reserve-doelman Ivano Bordon (21), die komend seizoen vrijwel zeker de plaats van routinier Lido Vieri zal innemen; de stopper Gabrielle Oriali (20) en een linksachter van nog geen 18 jaar, die in het jeugdelftal van Inter en Italië speelt: Bini. Kortgele den bij een confrontatie tussen Inters voorzitter Fraizzoli (steenrijk fabri kant van overhemden) en de Italiaan se bondscoach Ferruccio Valcareggi, zei Fraizzoli ten overstaan van veel journalisten: 'Voor de finale van het wereldtoernooi in 1974 staat de ach terhoede van het nationale elftal al vast. Met Bordon. Bellugi, Oriali en Bini Op die jeugd heeft Inter* de hoop gevestigd voor successen op langere duur. Bellugi e~ Oriali hebben al enkele interlands met het Italiaanse elftal onder de 23 achter de rug en met name via de opwindende Europe se bekerwedstrijden, die Inter dit sei zoen heeft afgewerkt, hebben de jon gere spelers een schat aan ervaring opgedaan. Zo snel is de doorbraak tot stand gekomen, dat Corso zonder blik ken of blozen zegt: 'Als Invernizzi het aandurft Bellugi en Oriali in de man dekking tegen Cruijff en Keizer te zetten, dan ben ik er zeker van, dat ze die opdracht aan kunnen'. Grootspraak? Toch niet De jonge Ita liaanse prof kenmerkt zich door een uitermate koele benadering van zijn vak. Wie een jonge doelman als Bor don aan het werk ziet denkt te maken te hebben met een ervaren rot, zo gemakkelijk als die zijn werk doet. Ga er maar aan staan: in een kolkend Olympisch stadion, waar 80.000 Duit sers Inter tot en met haatten en er alles aan wilden doen om Borussia Mönchen Gladbach naar de revanche voor het 'drama-Boninsegna' te schreeuwen, stond de internationaal volkomen onbekende Bordon voor de taak de uit vorm geraakte Vieri te vervangen. Bordon bleek het vertrou wen van trainer Invernizzi waard en was voor een belangrijk deel verant woordelijk voor het knappe gelijkspel van 00. Invernizzi: 'Als Vieri niet volkomen genezen is van zijn blessu re, durf ik in Rotterdam met een gerust hart Bordon op te stellen'. Spectaculaire confrontaties als die met Borrusia Mönchen Gladbach, Standard Luik en Celtic voor de Eu ropa Cup en met Italiaanse topclubs als Juventus, Cagliari en AC Milan hebben aangetoond, dat Inter in- derdééd met een gerust hart Bellugi en Oriali kunnen loslaten op Cruijff en Keizer. Ajax' chefspion Henk Groot herinnert zich bijvoorbeeld de uitwedstrijd van Inter tegen Celtic: 'Bellugi speelde tegen Macari en Oria li tegen Johnstone. Ze werden volko men uitgeschakeld, die Schotten. Ik vond het knap, zoals Bellugi en Oriali speelden. Niet gemeen, maar fel, snel en hard. Bovenop de man, ze geven geen centimeter ruimte'. Oriali, Cruijffs waarschijnlijke opponent, wist niet alleen met de getructe John stone raad, hij schakelde bijvoorbeeld ook Mönchen Gladbachs Herbert Wimmer 'geluidloos' uit. Oriali is RESULTAAT Maar Ruud Krol realiseert zich ook. dat de finale van de Europa Cup zich niet leent voor een exhibition. Zegt: 'Het is natuurlijk leuk. als de mensen zeggen: dat Ajax, wat speelde dat fraai voetbal. Maar als we met dat mooie voetbal verliezen, dan zijn ze het zo vergeten. Daarom: het resultaat is het belangrijkste. Dat blijft een prioriteit'. JOHN LINSE De aankomst van Internazionale, gistermiddag op Zestienhoven. Op de voorgrond Fachetti; daarachter Jair. klein, wendbaar, snel en intelligent. Hij zegt: 'Of ik Cruijff moet dekken? Ik weet 't niet. Maar bang ben ik er in ieder geval niet voor na alles wat ik dit seizoen al heb meegemaakt'. Bang is ook Mauro Bellugi niet, hoe wel hij veel respect heeft voor zijn mogelijke 'object' Piet Keizer. Twee weken geleden reisde Inter met de complete selectie naar een Zwitserse tv-studio om er gezamenlijk de uitzen ding van Benfica-Ajax te zien. Bellu gi: 'Keizer, is dat niet die forse num mer 11? Ik vind dat een klasse-voet baller'. Bellugi is een bloedserieuze voetballer. Bekend bijvoorbeeld is, dat Bellugi zich sterk concentreert op de komende tegenstander: 'Of ik te gen Riva moet spelen, tegen Prati of tegen Bettega, ik probeer me de hele week voor te stellen hoe ik iemand moet beletten aan de bal te komen. Ik vind het goed, dat een prof veel aan de wedstrijd denkt'. Genoemde linksbuitens schakelde Bel lugi zo goed als uit. Dat deed hij ook met Celtics Macari en de Deen Ulrik Le Fèvre van Borussia Mönchen Glad bach. In de eerste wedstrijd, die de Borussen met 71 wonnen deed Bel lugi niet mee en scoorde Le Fèvre tweemaal met het hoofd. Bellugi slaagde er later in, gewaarschuwd als hij was, Le Fèvre goeddeels uit de wedstrijd te spelen, geholpen als hij is door een voortreffelijk koptechniek. In de thuiswedstrijd tegen Borussia maakte Bellugi zelfs een doelpunt een bewijs van zijn offensieve kwali teiten. Bellugi is overigens, net als Oriali, een typisch produkt van de Italiaanse school, waar het verdedigen tot een kunst verheven is. Zeer gecon centreerd, geen moment de 'aangewe zen' tegenstander uit het oog latend, bijten zij zich vast. Zij proberen zoveel mogelijk de tegenstander niet aan de bal te laten komen. In Italië is men er weliswaar van overtuigd, dat Cruijff een heel goeie voetballer is, men vindt nog altijd Mazzola beter en men is er ook van overtuigd, dat Cruijff kwetsbaar is, als hij zeer streng bewaakt wordt, zoals Oriali vast van plan is te doen. De jonge garde van Inter is dit sei zoen snel populair geworden. Vooral, omdat kampioen, Juventus, dat een ploeg van overwegend jonge voetbal lers heeft opgebouwd, in Italië allerwe gen gefêteerd wordt en duidelijk meer aanslaat dan Inter, dat men voor 'versleten' 'gaai' en 'voorbij' houdt. Nu de jeugd van Inter plotse ling nieuwe sterren produceert zou dat de redding van Inters imago kun nen betekenen. In het dagblad II Messagero bijvoorbeeld werd vorige week onder de lezers een poll gehou den, wie de beste voetballers van het land zijn. Bordon eindigde in die poll als derde bij de keepers, achter de internationals Albertosi en Zoff, en ruim vóór Vieri. Bij de verdedigers duiken steeds de namen van Oriali en Bellugi op. Bellugi bijvoorbeeld ver kreeg 58 stemmen, terwijl de rechts achter van AC Milan, de bekende Anquiletti, er maar 8 kreeg. Bellugi zal waarschijnlijk ook het eerst tot het nationale elftal doordringen, als vertegenwoordiger van Inters jonge golf. Hij heeft als concurrent eigen lijk Juventus' Spinosi, die zelf zegt: 'Het zou misschien verstandig zijn als we allebei konden worden opgesteld. Bellugi als rechtsback en ik als stop per'. Het grappige van die oplossing is, dat Bellugi dan een teamgenoot uit de Squadra Azzuri zou verdringen, name lijk Burgnich, die in het nationale elftal rechtsback en bij Inter libero speelt. MAARTEN DE VOS Winst van Jo de Boer in Engeland MESSINA (ANP) De Belg Albert van Vlierberghe heeft de ne gende etappe van de Ronde van Italië gewonnen, een rit over 110 km op het parkoers van Peloritani bij Messina. Eddy Merckx behoudt de leiding in het algemeen klassement. De negende etappe bestond uit twee ronden van 55 kilometer. Het werd een weinig opwindende race, waarin het gehele peioton compact bij elkaar bleef. De Belg Albert van Vlierberghe Sfijflp-trainer van Ajax tekent tweejarig contract bij Cercle Brugge in België straat ïiiaatjonze speciale verslaggever '"(olTERDAM Diep in de nacht zondag op maandag tekende «tuit Grijzenhout een tweejarig FwuSraot bij de Belgische eerste- Cercle Brugge. Nauwe- ■khot een half etmaal later reisde touiet de selectie van Ajax naar om in de rustieke om- lows' van h°tel Duinoord de ranjftereiding op de Europa Cup- ■en jfe tegen Internazionale te vol- «en. Grijzenhout (39) wil in 1 Hilomende dagen zijn werk bij BSC$ afronden. Alleen ingewijden ma$n' hoe sterk deze symPathie- iulptrainer juist dit seizoen bij ,kadprestatie-niveau van Ajax be dijken is geweest. lacq ^^Grijzenhout heeft zijn teleurstel- eid<#n V(x>r de buitenwereld altijd at. iterlijk verborgen kunnen hou- vier jaar lang werkte hij in de schaduw van Rinus Michels. Het afge lopen seizoen maakte vooral hij Ste fan Kovacs wegwijs in het Nederland se voetbal en bij Ajax. Desondanks bleef hij op de achtergrond. De glans van de triomf straalde de afgelopen jaren vooral naar de spelers en de hoofdtrainer. De stille werker rea geerde niet. Toen Cor Brom naar Vitesse vertrok, nam de toen als jeugdtrainer werkende Han Grijzen hout diens plaats direct naast Michels over. Met succes. Grijzenhout genoot het vertrouwen van de spelers en de overige begeleiders. Daarom was het niet verwonderlijk, dat onmiddellijk nadat Michels zij.i vertrek bij Ajax aankondigde, nu een jaar geleden, Grijzenhout door velen als de nieuwe hoofdtrainer naar voren werd gescho ven. Grijzenhout heeft er nooit een geheim van gemaakt, dat hij die func tie ambieerde. Hij behoorde zelfs tot de officiële sollicitanten voor de door Michels verlaten positie. Het Ajax- bestuur passeerde Grijzenhout even wel. Grijzenhout nu: 'Ik kreeg te horen, dat ik over te weinig ervaring beschikte en dat Ajax een trainer zocht die bekend was met het Europe se voetbal. Dat standpunt heb ik ge respecteerd. Toen mijn sollicitatie eenmaal afgewezen werd, bleek het voor mij te laat om nog stappen te ondernemen. Daarom besloot ik toch nog één seizoen bij Ajax te blijven'. Nooit zal peilbaar zijn, hoe belangrijk die beslissing van Grijzenhout voor Ajax in dit briljante seizoen is ge weest Een feit is echter, dat Stefan Kovacs vooral in de eerste periode van de competitie volledig op de ken nis en de ervaring van Han Grijzen hout steunde. De stille persoonlijk heid kwam daardoor wat meer op de voorgrond. Steeds echter heeft hij ontkend, dat zijn optreden in het begin van het seizoen overheersend is geweest. Nu nog stelt hij bescheiden: 'Ik zou me nooit op de borst geslagen hebben, als één van mijn taktische aanwijzingen het juiste effect hadden opgeleverd. De prestaties van Ajax zijn afgestemd op teamwork. De sa menwerking is het belangrijkste.' Han Grijzenhout is vooral in het eerste deel van het seizoen de brug geweest tussen het strenge Ajax van Michels en het speelse Ajax van Ko vacs. Achteraf is hij blij, dat hij óók met Kovacs heeft kunnen werken. Grijzenhout: 'Het is al vaak gezegd. Michels en Kovacs zijn eikaars tegen polen. Kovacs heeft desondanks Mi chels op een uitstekende manier aan gevuld. Ik betwijfel of Ajax op het zelfde niveau zou zijn gekomen als éérst Kovacs en dèn Michels de for matie zou hebben geleid. Dit is een goede combinatie geweest. Van Mi chels heb ik vooral veel geleerd over de organisatie van de training, de begeleiding en de taktiek. Michels besteedde optimaal aandacht aan de details. Kovacs heeft getoond, hoe je de spelers moet benaderen en hoe je met hun om moet gaan.' Grijzenhout heeft een gedegen trai nersopleiding afgewerkt. Zeer bewust heeft hij jarenlang voor de functie als hulptrainer gekozen. Alleen al om als een allround-vakman naar een zelf standige positie toe te kunnen groei en. 'Ik besefte terdege, dat dit mijn laatste seizoen bij Ajax moest worden. Als ik langer blijf, zou het gevoel gaan overheersen dat ik naar een lager niveau zou afdalen. Ik heb in deze positie het hoogste bereikt. Nu wil ik het alleen proberen.' Han Grijzenhout tekende bij een club met grote mogelijkheden. Cercle Brugge is ondanks de rivaliteit met de door Leo Canjels getrainde stadgenoot Club Brugge de laatste jaren één van de opmerkelijkste for maties in het Belgische voetbal. On der leiding van trainer Braams stoot te Cercle binnen drie jaar door van de derde naar de eerste klasse. De debutant eindigde dit seizoen op de vijfde plaats en zorgde vooral tegen topploegen als Anderlecht, Standaard en Club Brugge voor een reeks sensa tionele uitslagen. Grijzenhout: 'Een buitenlandse club stond bij mij bo venaan de verlanglijst, omdat ik ge loof, dat de mogelijkheden over de grens groter zijn dan hier. Tijdens de onderhandelingen is me al duidelijk geworden, dat er voldoende middelen aanwezig zijn om het elftal verder uit te bouwen. Daarnaast krijg ik met zeer ter zake kundige mensen te ma ken. Het klimaat lijkt me bij Cercle ideaal. Ik krijg daar trouwens een salaris, dat ik in Nederland nooit had kunnen verdienen.' Han Grijzenhout vertrekt niet als een verbitterd man. Hij weet, dat hij jarenlang meegebouwd heeft aan een elftal van grote internationale allure; een formatie ook, die nóg sterker kan worden. Hij zegt: 'Dit Ajax heeft het plafond nog niet bereikt. Het kan nog beter gaan spelen. Vooral als de jon geren in het elftal meer ervaring krijgen. Dan komt er nog meer rust in de ploeg. Ik geloof echter wel, dat op technisch en taktisch gebied het plafond bereikt ls. Voor mij persoon lijk is het teleurstellend, dat ik bij Ajax een stuk Jeugdwerk achterlaat. Spelers als Rep en Kleton heb ik jarenlang begeleid. Dat valt nu weg. Ik zal het missen.' GERRIT DEN AMBTMAN toonde zich in de eindsprint het snelst Negende etappe: 1. Van Vlierberghe (Belg). 110 km ln 3 uur 9 min 0 sec; 2. Cumlno (It); 3. Joorg Schneider (Zwi); 4. Polidorl (It); S. Miguel Lasa (Spa); 6, Roger de Vlaemlnek (Belg); 7. Dancclll (II); 8 Merckx (Belg). Vervolgens het peloton in dezelfde tijd. Algemeen klassement: 1 Merckx (Belg) 47.56 24; 2. Petterson iZive) op 10 sec; 3. Fuente (Sp) op 1.37; 4 Lasa (Sp) op 3.12; 3. Motta Ut) op 4.13; 8 Galdoz (Sp) op 4 30; 7 Zilloli (It) op 4 40; S. Lopoz Carrilll (Sp) op 4.45. De Nederlander Jo de Boer heeft de eerste etappe van de Ronde van Enge land voor amateurs gewonnen. Ilij legde de afstand van 169 km van Brighton naar Swindon af in 4 uur, 19 min. en 35 sec. Tweede were de Pool Kaczmarek en derde de Brit Dailey, beiden in dezelfde tijd als De Boer. Eerste etappe: 1. Jo de Boer (Ned) 4.19.3S; 2. Kaczmarek (Pol) zt; 3. Dailey (GB) zt; 4. Fagerlund <Zwe) zt; 5. Roach (GB) zt; fl. Duchemln (Fr) zt; 7. Bourreau (Fr) 4.19.44; 8 Henk Poppe (Ned) zt; 9. Olbe (Fr) zt; 10. Jan Allng (Ned) zt. Van onze sportcorrespondent BRUGGE PSV onderhandelt met Erwin vanden Daele. De international van FC Brugge heeft al diverse be sprekingen met de Eindhovense eredi visie-club over een transfer gevoerd. De vrije verdediger van het Belgische nationale elftal heeft met zijn club geen overeenstemming over het sala ris voor het komende seizoen kunnen bereiken. In Brugge worden echter nog pogingen ondernomen om de win naar van de Gouden Schoen en het bestuur van Club Brugge tot elkaar te brengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11