Topoverleg wordt heden voortgezet ^ÜNixon tot Russen lange reis naar nieuw tijdperk eoeo fe po22ele< L r IRA-bom bij toeval in 'eigen wijk' tot ontploffing gekomen Egypte en onder één Lybië nu partij Hertog van Windsor als een banneling in Parijs overleden EEG bereidt zich voor op Europees veiligheidsgesprek t« Offensief van Hanoi nog niet afgeslagen J Vliegtuigkaping Athene Libanese vrouw wilde gewapend naar Beiroet Edward Kennedy doet niet aan conventie mee Duizend jaar gevang voor neger in VS wegens verkrachting I"/1 TROUW/KWARTET MAANDAG 29 MEI 1972 Buitenland T5/K8 inel Nixon ontmoet Breznjew nog een keer MOSKOU (AFP, Reuter, UPI, AP, DPA) President Nixon en de Rusfcische partijleider Leonid Breznjew zullen vadaag nogmaals bijeen komen om over nog niet opgeloste problemen te praten. Letterlijk heette liet uit Russische bron dat de laatste ontmoeting deel uitmaakt van de rTop van Moskou' en het karakter van echte onderhandelingen draagt. Volgens het Russische persbureau TASS hebben gisteren de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken William Rogers en de Russische pre mier Aleksej Kosygin in het Kremlin besprekingen gevoerd op verzoek van Rogers. Het gesprek ging over de economische en handelsbetrekkingen tussen beide landen. Russische en Amerikaanse deskundi gen waren gisteren bezig een compro mis-regeling te treffen voor de schuld, die de Sowjet-Unie tijdens de tweede wereldoorlog in het kader van de Leen- en pachtwet bij de Verenigde Staten heeft gemaakt Deze schuld (volgens Amerikaanse schatting 800 miljoen dollar) vormt één der belang rijkste hinderpalen in het streven naar uitgebreider economische betrek kingen. Volgens zegslieden ziet het er niet naar uit dat een definitieve regeling van de schuld nog tijdens het bezoek van Nixon bereikt kan worden. De onderhandelingen zullen dan in de komende weken op lager niveau wor den voortgezet. Nixon en de Russische leiders hadden al afgesproken de kwestie over te laten aan een geza menlijke commissie, die de besprekin gen moet coördineren. Over de taak van de commissie hebben Rogers en Kosygin gisteren gesproken. Leningrad Zaterdag bracht Nixon met zijn vrouw een bezoek aan Leningrad, de oude tsaristische hoofdstad, die eens St. Petersburg heette. Nixon legde een krans op het kerkhof, waar een half miljoen slachtoffers van het Duitse beleg van de stad in de tweede wereld oorlog begraven zijn. Men toonde hem een dagboek van een 12-jarig meisje, Tanja geheten, die met al haar familieleden is omgekomen. In het gastenboek schreef Nixon: 'Aan Tanja en alle helden van Leningrad'. Tijdens een lunch in het Mariinskipa- leis zei de president te hopen dat zijn Vermoeden na dodelijke explosie .r, -• 1/ Na de explosie in Oxford Street in Belfast (Noord-Ierland) brengen enkele mannen een vrouw in veiligheid, die door een projectiel werd gewond. neemt aan dat de aanslag gepleegd is door vier mannen met vier koffers, die zaterdagavond kamers reserveer den. Het hotel, dat 65 kamers telt en zwaar werd beschadigd, is al vaker het doelwit van bomaanslagen ge weest Het biedt onderdak aan journa listen die de gebeurtenissen in de stad verslaan. De voorlopige vleugel' van het IRA heeft toegegeven voor de aanslag verantwoordelijk te zijn. BELFAST (Reuter) Het Britse leger en de Noordierse politie hebben het verboden Ierse Repu blikeinse Leger (IRA) verant woordelijk gesteld voor de krach tige bomexplosie die zondagmor gen in een rooms-katholieke wijk van Belfast aan tenminste zes mensen het leven kostte. Enkele bewoners van de wijk geloven echter dat de bom door protes tantse extremisten in een auto is geplaatst. De bom explodeerde in de wijk Short Strand, een rooms-katholieke enclave in protestants Oost-Belfast, vernielde twee huizen en richtte zware schade aan in Anderson Street. Veiligheids functionarissen bevestigden dat zes personen zijn omgekomen en dat acht tien verwondingen opliepen. Britse soldaten zochten koortsachtig in de puinhopen en de vrees bestaat dat het dodental nog zal stijgen. De lichamen van enkele slachtoffers waren volledig in stukken gereten. De lijken van drie mannen, volgens de politie leden van het IRA die op de lijst van gezochten voorkomen zijn geïdentificeerd. Onder de vermisten bevindt zich een vrcuw van wie twee kinderen naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Volgens het Britse leger en de politie zijn er aanwijzingen dat de bom een gelignietbom van ongeveer 45 kg toevallig explodeerde toen ze uit een huis naar een wachtende (gesto len) auto werd gedragen. De helse machine was vermoedelijk bestemd voor een IRA-doelwit in de Noordier se hoofdstad. In de tweede stad van Ulster, London derry, waar zaterdagavond een bom aanslag werd gepleegd op één van de grootste hotels, vonden de politie en bomdeskundigen in een van de kamers een tweede bom, die onscha delijk kon worden gemaakt Men ATHENE (AFP) Een man met een vuurwapen heeft gisteren de ge zagvoerder van de Griekse luchtvaart maatschappij 'Olympic Airways' ge dwongen naar Athene te vliegen. Dc politie omsingelde het vliegtuig, dat op weg was van Athene naar Kreta toen de kaper de piloot gelastte terug te keren. De kaper kon worden over meesterd. Dc man had geëist dat men in ruil voor de veiligheid van de passagiers zijn doktersrekeningen zou betalen. ROME (UPI) De politie op het vliegveld Leonardo da Vinei bij Rome heeft gisteren een 21-jarige Libanese vrouw gearresteerd. Zij had onder haar kleding twee pistolen verborgen en stond op het punt om aan boord te gaan van een lijnvliegtuig van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij American Airways dat naar Beiroet zou vliegen. De wapens werden met behulp van metaal-detectors ontdekt. De vrouw was kort tevoren met haar vader uit Canada op de Romeinse luchthaven aangekomen. Ze weigerde ook maar iets mede te delen over haar beweegredenen om de pistolen mee te nemen. Haar vader, die zei niets over het wapenbezit van zijn dochter te weten, is inmiddels vrijge laten. De vrouw blijft voorlopig in de gevangenis. bezoek heeft bijgedragen aan een we reld, waarin kleine Tanja's en haar broers en zusjes kunnen opgroeien in vrede en vriendschap tussen alle vol ken. Nixon bracht een heildronk uit op Tanja, die de heldhaftigheid van een grote stad vertegenwoordigt'. De Nixons werden vergezeld door presi dent Nikolai Podgorni en Anatoli Do- brinin, de Russische ambassadeur in Washington. Kerk In Moskou woonden de Nixons giste ren een dienst bij in de grootste Baptistenkerk. Meer dan 1000 mensen waren aanwezig in de dienst, die voor velen een emotionele aangelegenheid was. Enige rijen achter het presiden tiële paar, dat een plaats op een bank in de tweede rij had gekregen, zat een vrouw voortdurend te wenen. De geestelijke die de dienst leidde, herin nerde aan de goede betrekkingen tus sen de baptisten in beide landen. De enige woorden die hij in het Engels sprak, waren: 'God bless you'. In Albanië noemt men het bezoek 'een nieuw stadium in de Amerikaans- Russische wereldstrategie tegen de vrijheid en onafhankelijkheid der vol keren'. In een hoofdartikel in Zeri i Populit wordt gezegd dat 'wij op het ogenblik het hoogtepunt meemaken van de imperialistisch-revisionistische idylle'. Het blad meent dat men ach ter de 'diplomatieke en propagandisti sche afleidingsmanoeuvres de pogin gen kan ontwaren van de Amerikaan se imperialisten en de Russische revi sionisten om hun reactionaire samen werking te verhullen'. De president zal vandaag uit Moskou naar Kiew vertrekken, waar hij de nacht zal doorbrengen. In Kiew zal hij een krans leggen op het graf van de onbekende soldaat en een diner bij wonen dat hem door de leiders van de Oekraïne zal worden aangeboden. Van Kiew zullen de president en zijn ge volg dinsdag doorreizen naar Teheran, vanwaar de reis zal worden voortgezet naar Warschau. Donderdag zal Nixon uit de Poolse hoofdstad vertrekken voor de terugreis naar Washington. LOUISILLE, LOS ANGELES (UPI, Reuter, AP) Senator Edward Ken nedy heeft aangekondigd, dat hij niet alleen geen Democratisch presidents kandidaat wil zijn, maar ook dat hij de partij-conventie in Miami Beach op 10 juli niet zal bijwonen. Op die conventie zal de Democratische partij haar kandidaat voor de komende pre sidentsverkiezingen kiezen. Kennedy deelde zijn beslissing aan verslaggevers mee. Hij vertelde er echter wel bij, dat hij in Miami zal zijn in de week daarvoor, om deel te nemen aan verkiezingsbijeenkomsten, die ten doel hebben de kas van de partij te steunen. Hij zei, dat hij persoonlijk geen keuze wenst te ma ken tussen de nu overgebleven belang rijkste Democratische kandidaten, Senator Hubert Humphrey en Senator George McGovern. 'Wie ook van hen de Democratische kandidatuur zal winnen, zal ik met enthousiasme steu nen', aldus Kennedy. McGovern heeft inmiddels laten we ten, dat hij de belastingen zeer dras tisch zal verhogen, als hij president wordt, en wel met dertig miljard dollar. Dit geld zal gebruikt worden om de noden van het armere deel van de Amerikaanse bevolking te verhel pen. Gezinnen van vier personen met een inkomen onder de twaalfduizend dollar per jaar zouden er beter aan toe zijn: gezinnen die meer verdienen, zouden hogere belastingen moeten be talen. De bedoeling van het plan is om duizend dollar voor iedere man, vrouw en kind in de VS ter beschik king te stellen. Dit voorstel zal, naar men aanneemt, de belangrijkste kwes tie vormen in de voorverkiezingen van 6 juni in de belangrijke staat Callfornië, die 271 afgevaardigden op levert Op dit moment heeft McGovern 502^ stemmen achter zich en Humphrey 290&. Gouverneur Wallace van Alaba ma heeft 323 stemmen vergaard, maar hij maakt geen kans op de kandida tuur en zal niet aan de voorverkiezin gen van Californië deelnemen. De presidentskandidaat op de Democrati sche conventie moet minstens 1509 afgevaardigden achter zich hebben. Een van de laatste foto's van de Hertog van Windsor en diens vrouw werd in oktober genomen, toen de Japanse keizer hem in Parijs kwam opzoeken. LONDEN (Reuter, AFP, UPI, AP) Het stoffelijk overschot van de gisteren in Parijs overleden 77-jarige Hertog van Windsor wordt woensdag per vliegtuig voor de begrafenis naar Londen overgebracht. De hertog wordt vrijdag en zaterdag in de kapel van Kasteel Windsor, bij de hoofdstad, opgebaard. De begrafenis vindt volgende week maandag plaats in het Mausoleum van Windsor, waar de grootmoeder van de hertog, koningin VUotoria en haar echtgenoot, prins Albert, zijn bijgezet. De 77-jarige weduwe van de hertog zal het stoffelijk overschot naar Engeland begeleiden. In 1936 was de vroegere Prins van Wales zijn vader George V opgevolgd als koning Edward VIII. Nog datzelf de jaar deed hij afstand van de troon om te trouwen met de gescheiden Amerikaanse vrouw Wallis Simpson. Het echtpaar woonde steeds buiten Engeland, aanvankelijk in Frankrijk, later op de Bahama-eilanden, waar de hertog als gouverneur optrad, in de Verenigde Staten en tenslotte weer in Frankrijk. De hertog was al enige tijd ziek. Eerder deze maand bewees koningin Elizabeth, die hem haar lievelingsoom noemde, hem eer door hem te bezoe ken tijdens haar officiële ontvangst in Frankrijk. Hij was toen echter al niet meer in staat, haar aan de deur te ontvangen. De lijfarts van de hertog heeft verklaard dat zijn patiënt aan een keelaandoening is bezweken, waardoor hij enkele dagen niet meer kon eten. Zijn sterven kwam in een periode, waarin in Engeland steeds meer stem men opgingen om de hertog zijn laat ste levensjaren te laten doorbrengen in zijn vaderland. Nog op 20 mei diende het Labour-Lagerhuislid Mar cus Lipton een motie in om de hertog naar Engeland te halen. Volgens Lip ton was het niet van belang, uit te zoeken of hij al dan niet vrijwillig in ballingschap was gegaan. Koningin Elizabeth heeft de hertogin van Windsor in Parijs een telegram gestuurd, waarin ze uiting geeft aan haar droefheid om en medeleven met de dood van de hertog. 'Philip (de hertog van Edingburgh) en ik betui gen u hierbij ons diepe medeleven. Ik weet dat mijn volk altijd met dank baarheid en grote genegenheid aan hem zal terugdenken en dat het zijn diensten in vrede en oorlog niet zal vergeten. Ik ben erg blij dat ik hem tien dagen geleden in Parijs heb kun nen ontmoeten'. Premier Edward Heath zei in een verklaring aan de pers dat de hertog van Windsor bij alles wat hij deed poogde de monarchie minder op een afstand te houden en haar meer in overeenstemming wilde brengen met de behoeften en aspiraties van zijn tijd. 'Ik heb met de grootste droef heid de dood vernomen van de her tog. Hij zal in de herinnering blijven leven wegens zijn toegewijde dienst als prins van Wales en als koning', aldus Heath. President Nixon heeft in Moskou ge zegd 'diep getroffen' te zijn door de dood van de hertog, die hij een man noemt 'met een nobele geest en hoge idealen' en voor wie 'miljoenen Ame rikanen diepe eerbied en genegenheid koesteren'. CAIRO (Reuter, UPI) De regerende partijen van Egypte en Lybië zullen met elkaar fuseren tot één pollUeke partij. Zulks als een nieuwe stap naar een complete eenheid tussen beide landen. Dit is In Cairo bekend gemaakt door de secretarissen-generaal van de Arabische Socialistische Unie (de enige in Egypte toegestane politieke partij) en de Arabische Socialistische Unie (de enige in Lybië toegestane politieke partij). Egypte en Lybië zijn. samen met Syrië, verenigd in de Federatie van Arabische Republieken. Maar Syrië werd voorlopig uit de eenheid van politieke partijen gelaten, zo werd tn Cairo gezegd, omdat in dat land meerdere politieke partijen bestaan, die echter wel verenigd zijn in een zogenaamd 'Progressief Nationaal Front', dat geleid wordt door de heersende Baëth-partlj. De Socialistische Unies van Egypte en Lybië hebben een voorlopig gemeen schappelijk secretariaat opgezet, dat binnen twee maanden aan de presidenten Sadat en Khaddaffi 'een gids voor politieke acties zal aanbieden, die een theorie zal uiteenzetten, welke de principes van de Arabische naties weergeeft. Principes die geïnspireerd worden door de lering van de islam, van het Ara bische nationalisme en van de socialistische en revolutionaire koers van de Arabieren'. Eerder verschenen er al berichten in de Egyptische pers, dat de twee landen ook van plan zijn om hun ministeries van buitenlandse zaken en van voor lichting tot één gemeenschappelijk ministerie om te zetten. MOSKOU (UPI, DPA, Reuter, AFP) In zijn toespraak voor de Russische televisie heeft pre sident Nixon gisteren een beeld geschetst van de Verenigde Sta ten en de komende samenwer king met de Sowjet-Unie. De president, die zich vanuit het Kremlin tot het Russische volk richt te (zijn toespraak werd onmiddellijk vertaald) onderstreepte de verant woordelijkheid van beide landen, agressie in andere delen van de we reld tegen te gaan. In dit kader dienen zij zich terughoudend te be trachten wat het leveren van wapens aan ontwikkelingslanden betreft. 'Het voornaamste doel van de Sowjet- Unie en de Verenigde Staten moet vrede en samenwerking zijn. Als gro te mogendheden zullen we soms con currenten zijn, maar we hoeven nooit vijanden te worden', aldus Nixon, wiens toespraak door naar schatting bijna honderd miljoen Russen in alle delen van het land werd gevolgd. VREDE Nixon zei dat hij en de Sowjet-leiders zich bij de topbesprekingen een oor deel over elkaar hebben kunnen vor men en dat zij stappen op de weg naar de vrede hebben gezet. 'Ik geloof dat deze stappen van groot belang zijn en dat we nu begonnen zijn aan de lange reis die ons naar een nieuw tijdperk in de betrekkingen tussen onze landen zal voeren. Het is voor onze volkeren belangrijk dat we deze reis voortzetten', aldus Nixon. 'De mensheid heeft altijd al tegen de vrees gestreden maar heeft deze nim mer kunnen overwinnen. Laat ons doel nu een wereld vrij van vrees zijn een wereld waarin het ene land niet langer op het andere aast, waarin de menselijke energie wordt gericht op vredesproduktie'. Nixon maakte geen gewag vaft Vietnam hoewel hij er wel op zinspeelde en hij oefende geen kritiek op de politiek van de Sowjet-Unie. De president somde de nieuwe Rus sisch-Amerika an se akkoorden op het gebied van de geneeskunde, weten schappen, ruiime, handel en de strijd tegen milieuvervuiling, alsmede het ak koord inzake de beperking van de stra tegische bewapening op. In wat werd uitgelegd als een poging het Russi sche volk om begrip te vragen voor de Amerikaanse steun aan Zuid-Vi et- nam zei Nixon dat de twee nucleaire supermogendheden zich bij conflicten tussen kleine landen niet tegen elkaar moeten laten opzetten. HISTORISCH Nixon noemde het wapenabkoord een historische eerste stap bij het beper ken van de strategische-wapenwedloop en hij zei dat het niet was opgesteld om de een meer macht over de ander te geven. De Sowjet-Unie en de Vere- LUXEMBURG (AP) De tien ministers van buitenlandse zaken van de EEG zullen proberen tot overeenstemming te komen inzake de economische kwesties, voordat de conferentie van 35 landen over de Europese veiligheid in Helsinki zal beginnen. Op deze conferentie zullen de Sowjet-Unie, de Verenigde Staten, hun bondgenoten en de 'ongebonden landen' van Europa vertegenwoordigd zijn. Sicco Mansholt, voorzitter van de uit voerende commissie van de Europese Gemeenschap, verklaarde dat de mi nisters in principe akkoord waren dat er een eensgezind standpunt ingeno men moest worden. Tegenover ver slaggevers deelde hij mee, dat de commissie een voorstel zou doen over het standpunt, dat op de conferentie ingenomen moet worden. Het voorstel van de commissie zou betrekking heb ben op handel, credieten en energie voorziening. De ministers van de tien EEG-landen zullen het voorstel op een vergadering op 26 juni bespreken. De tien ministers zijn ook overeenge komen een plan te bestuderen over hulp aan de Arabische vluchtelingen in Palestina in de vorm van voedsel, medicamenten en onderwijs. Jean- Francois Deniau, een lid van de com missie, deelde mee dat de commissie ook over hulp bij de economische ontwikkeling dacht Engeland heeft gevraagd een rapport op te stellen over de hulp aan de ontwikkelingslanden met het oog op de matige resultaten op de conferen tie voor handel en ontwikkeling van de Verenigde Naties in Chili. De Franse minister van buitenlandse zaken, Maurice Schumann, verklaarde tegen verslaggevers dat de landen van de EEG niet als één blok naar de veiligheidsconferentie gaan. De lidsta ten zullen wel gezamenlijk optreden, als de Europese economische politiek ter sprake komt. Schumann verklaarde, dat de minis ters ook over de Middellandse zee- politiek overleg hadden gepleegd en vertegenwoordigers van hun departe- nigde Staten zijn sterk en zij resj ren de kracht van elkaar. Elk wil kracht handhaven die het nodig voor de verdediging van zijn onafl kelijkheid. De Russisch-Amerikaanse besprei gen hadden niet ten doel de wej in invloedssferen te verdelen of enige wijze tegen de belangen enig ander 'land samen te zwei Kennelijk pogend een geruststel! woord tot China te richten zei president: De wereld wordt niet ger door twee supermogendheden heerst'. De president bracht zijn toehooi in herinnering dat hun volkeren nooit met elkaar in oorlog zijn weest. Hij pleitte voor tolerantie sen de twee verschillende bestui systemen van hun landen. Aan het van zijn rede sprak Nixon over 12-jarige meisje Tanja, dat bij Duitse belegeringen van Lenin haar gehele familie verloor en van honger stierf. Bij zijn bezoek Leningrad had Nixon haar dagt gezien. Leden van zijn gevolg zei dat hij er diep door bewogen was. 'Terwijl we werken voor een vree mere wereld laten we dan denken Tanja', zei Nixon, 'laat ons alles wat we kunnen om ervoor te zoi dat andere kinderen nooit meer^ len hoeven mee te maken wat onderging'. De toespraak, die achtt minuten duurde, was Nixon's bëh rijkste officiële daad op een rustige dag. 's Morgens woonde een dienst bij in de baptisten van Moskou, waar ongeveer dui2 mensen aanwezig waren. hur :e al icht lil er id Als id gel. ide !t d. ïit dal idt ver HOUSTON (UPI) Een Jurybofd in Houston de hoofdstad vanjen'. de Amerikaanse staat Texas I heeft het schuldig uitgespntf ken over de 19-Jarige neger-P jongen Solomon James HenryP in verband met de verkrachting® van een 18-jarige blanke studen- - te. De rechter heeft de beklaag-1 de daarop tot duizend jaar ge.n vangenisstraf veroordeeld. Volgens de aanklacht had Solo-V n mon Honry samen met zijnU* broer en een vriend vorig jaan j, drie meisjes-studenten ondeif' bedreiging van vuurwapens ge' *ej dwongen in een auto te stappen^ en vervolgens in een huis marlij j( huana te roken. Daarna werdeirun de drie meisjes verkrachtlen Henry zelf zei, dat het meisj^n dat door hem verkracht werd^n; daarin had toegestemd. Unj De twee andere beklaagden zuPhe( len morgen terechtstaan. 1 Le Mansholt: meepraten menten hadden gevraagd een rapport op le stellen over de economische en sociale ontwikkeling in het Middel lands zeegebied. Hij voegde eraan toe dat de ministers overeenstemming hadden bereikt over de noodzaak voor hechtere economische betrekkingen met Libië. SAIGON, HANOI (Reuter, AFP, UPI, AP) Noondvietnamese en Viet Coiigtroepen hebben gisteren voor de vierde achtereenvolgende dag aanval len uitgevoerd tegen de Zuidvietname- se stad Kontoem in het Centrale Bergland. Het noordelijke deel van de stad is al enige tijd in hun handen. De aanval lers zijn volgens een correspondent van het persbureau Associated Press nog maar enkele honderden meters van de landingsbaan van het vliegveld van Kontoem verwijderd, terwijl zij ook hoofdweg veertien beheersen, de belangrijkste verbinding met het wes ten en zuiden. Terwijl Saigon beweert dat de verdediging goed stand houdt en de aanvail aan kracht afneemt, zegt radio Hanoa, dat de verdedigingsgor dels rondom de stad vokomen zijn ingestort In het weekeind is bekend gemaakt dat een Zuidvietnamese kolonne on derweg naar de stad An Loc, in een hinderlaag is gevallen, waarbij 42 Zuidvietnamese militairen gedood en 159 gewond werden. An Loc wordt nu al bijna twee maanden belegerd. Al meer dan een week probeert een grote kolonne regeringstroepen het garni zoen van de stad te ontzetten. De Viet Cong heeft intussen ook zijn druk verhoogd in de provincie Phoc Thuy, 70 km ten zuidoosten van Sai gon. Daar werden twee districtshoofd steden aangevallen, nadat één van hen door ongeveer 500 mortiergranaten was aangevallen. Amerikaanse Phant om-vliegtuigen hebben zaterdag de spoorbrug, die Noord-Vietnam met China verbindt, verwoest Een bommenwerper gooide een elektronisch geleide bom van een ton, waardoor zes van de elf bogen van de brug vernield werden. Volgens een Amerikaanse mededeling 'zijn de mogelijkheden van de vijand om voorraden naar het zuiden te vervoe ren, ter ondersteuning van de commu nistische inval hierdoor ingeperkt.' Afgezien daarvan werden door Ameri kaanse vliegtuigen nog een brug, 21 trucks, drie tanks, twee stukken ge schut een olie-opslagplaats, 39 boot jes, zeven opslagplaatsen, één SAM- luchtafweer-etelling en 40 legerwagens of locomotieven vernietigd of bescha digd, aldus het Amerikaanse opperbo- .vel OORLOGSMISDADIGER Noord-Vietnam heeft zaterdag de VS ervan beschuldigd aanvallen te heb ben uitgevoerd op irrigatiesystemen en dijken, waardoor president Nixon zowel voor de internationale wetge ving, als voor de Amerikaanse wetge ving een oorlogsmisdadiger wordt. In het blad Nhan Dan werd vermeld, dat de Conventie van Den Haag expli ciet de vernietiging verbiedt van vij andelijke goederen, tenzij de oorlog L b zulks vereist. 'Het dijken-systeem^ openbaar bezit en van economisch' vitaal belang voor de bevolking, f heeft op geen enkele manier iets maken met militaire doelen. Er I geen wettelijke reden van miliri aard gervonden worden voor het j woesten van dijken. Zo'n verwoes moet dan ook als een oorlogsmis< worden beschouwd', aldus het arti Het blad beschuldigt de Amerika^ j piloten ervan dat deze ook boe| hebben beschoten, 'die bezig wi" om de dijken te herstellen, teneir c overstromingen te voorkomen.» jn pcli Ir Horizontaal woorden invullen di«i tekenen: ma 1. puistje. 2. aalgeer, 3. wenk, 4. i 5. vlaskam, 6. oogziekte, 7. vertroï lijk, 8. onderricht, 9. bijenhouder,: priem. Bij juiste oplossing vormen de L_ letters de naam van een schermn^ mige tuinplant Invul-puzzel 1 - 1, 3 u 5 6 7 Oplossing van vrijdag: ij Hor. 1. teint, 5. slenk, 10. ordei v oker. 13. r.L 14. libel, 17. re, 18. hb 20. Kea, 21. pon, 22. el, 24. dej r agio, 26. rapé, 28. es, 30. me, 32J-- 34. map. 36. rat, 38. al, 39. geleiL" na, 42. Aïda, 4«. deeg, 46. Reest) zi porie. (iris Vert. 1. toros, 2. Erie, 3. id. 4. néén lol, 7. e.k., 8. Nero, 9. krent, 11. fVc 15. ik, 16. ea 19. regel, 21 peper, d< lis, 24. dam. 27. staar, 29. malsien etage, 33. olie, 34. me, 35. p.e.,jn Aneï, 39. gas, 40. ido, 43. de, 45 «er

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6