beerman wil unie van onfessionele partijen leer ontwikkelingshulp rder voor de hand Eerste echelon heeft specialist nodig L P B,üetüds Gereedschap Goede argumenten om met de ABNover uw vakantie te praten: Algemene Bank Nederland Van Riel relativeert gevaar milieuvervuiling jttrale inning contributies Gereformeerde organisten vergaderden Verpleegprijzen stijgen zeer sterk Dominee valt uit (in kerk) tegen langharige jongen Het weer Waarnemend LSV-voorzitter Stockmann: /KWARTET MAANDAG 29 MEI 1972 Binnenland T3/K5 et één partij en geen federatie ADVERTENTIE ve onze parlementsredactie TERDAM Dr. A. Veerman, de voorzitter van de ARP, heeft de suggestie gedaan om met de en CHU een 'unie van christelijke democratische politiek' te vormen. Deze unie, zo verduide hij zaterdag na afloop van de partijraad van de ARP in Rotterdam, mag niet worden gezien als partij en evenmin als een federatie tussen de drie partijen. oorzitter van de ARP heeft een op het opg, waarin de eenheid tola ARP, KVP en CHU duidelijk iting komt, maar waarin ook de (identiteit) van de aparte st en wordt teruggevonden. \RP-voorzitter kwam met deze 'e gedachte aan het slot van een ^jjlaperige partijraad in de Rotter- Doelen. kennelijk met de be- ig het vastgelopen tfusiegesprek de drie partijen weer op gang engen. Hij en de andere leden pe contactraad (het college, dat lerhandelingen tussen de partij- Miert) waren cloor een partijraads- Mfitgedaagd in het gesprek met 2 en CHU de nodige creativiteit ventiviteit aan de dag te leggen, 'eerman nam deze uitdaging aan Bij elkaar blijven wetsontwerp, ingediend door het vori ge kabinet. Ten aanhore van een sterke delegatie van de KVP (onder wie partijvoorzit ter De Zeeuw en fractieleider An- driessen) en de CHU (met fractielei der Tilanus, voorzitter Van Verschuer kwam later) verklaarde de ARP voor zitter: de lijstverbinding geeft de mo gelijkheid, naast de zorg voor de handhaving van de eigen identiteit ook de verwantschap met de andere partijen tot uitdrukking te brengen; naast de verbijzondering ook de sa menwerking. Ook bij een rechtstreek se verkiezing van het Europese parle ment geeft de lijstverbinding voorde len. ram met zijn 'unie', ns zijn opvatting betekent de estelde unie niet, dat de drie oli en bij de volgende verkiezingen een lijst zouden uitkomen. Dr. el( ïan geeft, zo bleek eerder op de n het openingswoord, waarin hij preludeerde op de nieuwe sug- de voorkeur aan een lijstver- binnen de kiesdistricten. Bij veede Kamer ligt hierover al een Fractieleider Mr. W. Aantjes, die ver zekerde en dat is niet bij alle partijen het geval, zei hij het geheel eens te zijn met zijn fractie voorzitter, getuigde nogmaals van de hechte samenwerking tussen de frac ties van de KVP, CHU en ARP. Welke organisatorische vorm de par tijen ook zullen vinden, zei hij, inha kend op de woorden van dr. Veerman, Veerman: streven naar unie de drie fracties zullen elkaar niet meer loslaten en niet uit elkaar laten drijven. Dr. Veerman hield de partijraad en vooral de gasten uit de andere partij- «P ergert zich aan uitlatingen Wiegel (WD) rl onze parlementsredactie In de partijraad van de ARP zaterdag in Rotterdam rontwaardigd gereageerd op de uitlating vrijdagavond van de fractieleider Wiegel, u't minister Boertien (ontwikkelings- nwerking) niet op zijn strepen zou moeten gaan staan en heel no et laten vallen op ontwikkelingshulp in verband met de bud- 3pi re situatie. RP-Kamerleden op de partijraad passant aan, dat juist de ontwikke len de rede van Wiegel ook ern- lingshulp een van de moeilijkste pun- finister-president Biesheuvel zei wandelgangen de VVD-rede be- Ka ik te vhiden voor de fractielei- oen voor het kabinet. Maar, zo kb hij eraan toe, in deze tijd van ar (wanneer het kabinet over de ide begroting onderhandelt) fractieleiders wel vaker krachti- j! spraken. 'ATIE fractieleider W. Aantjes liet in officiële toespraak duidelijke Trïeerdheid blijken over zijn colle- de VVD. De heer Wiegel, zo huwde hij, roept wel risico's op ich op zo'n gevoelig ogenblik zo Nflhonceerd uit te laten. Uit Wic- KRede had mr. Aantjes begrepen, VVD nu wel de inflatiecorrec- r discussie wil stellen. Op zijn i wilde de AR-fractieleider geen uitspreken over het in discussie in van de nominale bedragen, n uitgetrokken voor de ontwik- J^shulp. 'Maar', zo zei hij, 'l.et ine t mij ten enenmale hoe de infla- irst ontwikkeling een argument zou m de reëel al verminderde be- rfi voor de ontwikkelingshulp ook ominaal te verlagen. Alle argu- n moeten op tafel komen. Dan et meer voor de. band dat de ;en voor de ontwikkelingshulp 2p5n verhoogd. Hiervoor pleit ook - ic tio van de paragraaf over de 'e kelingshulp in het regeerak- antjes herinnerde er ook nog en iterstand f 450000 ten is geweest bij de kabinetsformatie en de meeste tijd in beslag heeft genomen. Over het hoofd van minister Boertien ging een luid applaus, dat mr. Aan tjes voor deze woorden oogstte. Er kwam veel bijval uit de partijraad: Het gaat niet aan de fouten, waardoor de inflatie is ontstaan, af te wentelen op de arme landen (Gerrit van Don gen). De ontwikkelingshulp, zei mr. Aantjes nog, weegt zeer zwaar in onze fractie. VLIEGENAFVANGERIJ Dat bleek ook uit zijn felle reactie op het voornemen van de Tweede Kamer leden De Gaay Fortman (PPR) en Franssen (PvdA) om te interpelleren over het feit dat minister Geertsema (binnenlandse zaken) geen gemeente lijke subsidies voor ontwikkelingshulp toestaat. Mr. Aantjes bleek het niet met de minister eens te zijn. De pijn is echter, dat deze zaak het eerst door de AR-Kamerleden Scholten en Ver- maat aan de orde was gesteld. Nu gaan de andere twee Kamerleden ero ver interpelleren (de ARP zag daar nog geen reden toe). Reactie van de AR-fractieleider: 'Het lijkt allemaal meer op politieke vliegenafvangerij en slecht verwerkte spijt over een gemist initiatief dan op mondiale, sociale bewogenheid'. ADVERTENTIE Vraag dbz-bróchurcaan bij Nuoilgcdagl. Postbus 1, l.llst. igre IRDAM De partijraad van IP is zaterdag akkoord gegaan in centrale inning van de con- pijies. Maar voor het zover was, i de leden van het partijsecreta- lie direct met de zaak hebben te 2iji, moeilijke ogenblikken doorge- want contributies zijn en blij- in belangrijke zaak in de partij, hadat voorzitter Veerman had injtst hoe treurig de financiële toe- 5-281 van de partij is onder het <?e systeem van contributie-in- 2-15J(door de overigens wel ijverige lelijke penningmeesters) kwam borstel er ongeschonden door. it ogenblik heeft de partij al een afstand van ƒ450.000 aan contri- iverï: ƒ200.000 van vorig jaar en i'erbU 150000 van dit jaar. Het par- retariaat is al ingekrompen en i moet het hele bureau worden loekt, dreigde de voorzitter. We u i in Den Haag in financiële nood, is.sigde hij. De nood van de plaatse- raat kiesverenigingen is er slechts r.50tsPel bij. beth;mendement van de statencentra- terenveen en Leeuwarden om de (ingen aan de partij-organen te srs.op grond van de binnengekomen ontraadde het bestuur met -lijBij aanneming van dit amende- mafzou het gehele bestuursvoorstel ingetrokken. iartijbestuur haalde het. Het amendement sneuvelde met 49 75 stemmen. NOOITGEDAGT Aantjes: tekst gewijzigd De fractieleider nam, sprekend over het vraagstuk van de inflatie, duide lijk afstand tot DS '70 en de VVD: 'Een loon- en prijsmaatregel is alleen een uiterste middel'. Doelend op deze twee regeringspartijen zei mr. Aantjes over het gesprek tussen regering en het bedrijfsleven: de kans op succes wordt steeds moeilijker door maar te blijven roepen om een maatregel. Mr. Aantjes 'vertrouwde' erop dat alle regeringspartijen het kabinet zouden blijven steunen bij de krachttoer de volgende begroting sluitend te krij gen. In zijn oorspronkelijke tekst, ge schreven voor de rede van Wiegel, stond het positief: de regeringsfracties zijn vast voornemens COMPROMISSCHOOL Een belangrijk punt in de discussie was ngo de compromisschool, zoals deze wordt gepropageerd door staats secretaris Schelfhout. In deze school, stelde de heer Stavast, komt het chris telijk onderwijs niet tot uiting. Mr. Aantjes verzekerde dat er over dit probleem in de gezamenlijke onder wijscommissie van de fracties van de KVP, CHU en ARP volledige overeen stemming bestaat. Iets over dit ge meenschappelijk standpunt onthullend zei hij: 'Het is duidelijk, dat een subsidiëring van 100 pet vragen op roept, die beantwoord moeten wor den' en voor, dat de drie confessionele partijen de band met het evangelie niet geheel op de wijze beleven en verwoorden. Hij vervolgde: wan- neei wij aan een christelijke partij denken, gaat het ons niet om een christelijke traditie, om een christe lijk erfgoed in de eerste plaats, maar om de vernieuwende kracht van de evangelische boodschap. Het gaat om de toekomst van de christelijke poli tiek. Dat besef heb ik bij 'anderen' (in de oorspronkelijke tekst van dr. Veerman stond 'velen') in onze partij en ontmoet. Te weinig open De discussie over de samenwerking had een rustig verloop. Opvallend was. dat niemand zich voor de partij- fusre uitsprak. De politieke toekomst visie van KVP-voorzitter De Zeeuw bleek wel aan te spreken in de ARP. Maar zonder het duurzame cement van de beginselen, zo stelde de heer A. K. Koekkoek uit Tilburg, houdt een gemeenschappelijke politieke visie geen stand. Van veel kanten kwam de klacht, dat er te weinig openheid wordt betracht rond het gesprek in de contactraad. Gerrit van Dongen, de voorzitter van de ARJOS, was bang, dat de kiesver enigingen en statencentrales te weinig ti^d zouden krijgen om de voorstellen die straks worden gedaan, voldoende te bespreken. Dr. Veerman beloofde, dat, wanneer dit gevaar zou dreigen, de partijraad, die in november moet worden gehou den. zal worden uitgesteld. Dat bete kent dan ook, wat de ARP betreft, uitstel van de beslissing, die dit jaar genomen moet wc leri. GOUDA De 41ste jaarlijkse algeme ne ledenvergadering der Gereformeer de Organistenvereniging werd afgelo pen weekeinde in Gouda gehouden. De secretaris, ir. J. A. Klaasen, deelde mee dat het aantal leden op 1 mei 932 bedroeg, het aantal donateurs 418 en het aantal bijdragende kerken 178. Voor het GOV-diploma kerkelijk or gelspel A verwierven acht kandidaten het diploma. Namens de vereniging werden drie vergelijkende examens af genomen. De orgelbouwadviescommis- sie van de GOV bracht dertien eerste adviezen uit. In de christelijk gerefor meerde kerk van Amersfoort werd één nieuw orgel opgeleverd, één res tauratie werd voltooid en vijf nieu - bouwplannen zijn in behandeling. Een voorstel tot statutenwijziging in verband met een verruiming van het toelatingsbeleid der vereniging be haalde bij stemming niet de vereiste meerderheid van viervijfde der aan wezige leden. In verband met de toe genomen aktiviteiten der vereniging (onder andere normexamens, het hou den van oriëntatieavonden) is beslo ten tot subsidie-aanvrage bij de gene rale synode der gereformeerde ker ken. De ledencontributie blijft voor dit jaar gehandhaafd op 25 gulden. In plaats van de aftredende bestuursle den J. C. Hanegraaff en ir. J. A. Klaassen werden gekozen B. H. Tobé Oegstgeest en D. de Vries, Bennekom. Tijdens de middagbijeenkomst in de Sint Janskerk gaf A. J. Keijzer een orgelconcert op het uit 1736 dateren de drieklaviers Moreau-orgel, Zijn programmasamenstelling was hierbij uiteraard afgestemd op het klankka rakter van dit instrument. Wij hoor den achtereenvolgens tien delen uit het 'Gloria' van Francois Couperins 'Messe pour les couvents', Max Regers imposante Fantasie over 'Wie schön leucht uns der Morgenstern', een vijf tal modern getinte Inventionen van de hand van de concertgever en een improvisatie op de melodie van psalm 41. Deze aan Louis Bourgeois toege schreven dorische melodie biedt door haar struktuur en de vrij veelvuldig voorkomende accidenties veel moge lijkheden tot improvisatie. Arie Keij zer maakte er een dankbaar gebruik van. In zijn 'koraal-partita' kwamen onder meer voor een Bicinium, een gedeelte met voorimitaties, een trio met een tegen de koraalmelodie ge lukkig gevonden ritmische tegenstem in 9/8 maat, figuraties en tot besluit een koraal-fuga. Alles bijeen een boei end geheel. COSTADELSOL COSTABRAVA JOEGOSLAVIË RIMINI ROEMENIË 3DAGEN LONDEN •vanaf 430 gulden •vanaf 404 gulden 'vanaf 470 gulden •vanaf 472 gulden •vanaf 438 gulden •(wee weken vol pension voor 167 gulden (logiesontbijt) Als u een appartementwilt, liggen bovenstaande prijzen trouwens nog lager. U wilt nóg wat argumenten? Ten eerste is dit maar een klein aantal van onze vliegreisaanbiedingen, we hebben ook nog andere. Ten tweede kunt u al uw reisbeslommeringen door ons laten regelen zoals: verzekeringen, vreemd geld, vakantiesafe, alles. 9 Bovendien krijgt u van onze medewerkers vakkundig advies. 0 U zult ontdekken dat er géén makkelijker manier is om een vakantievliegreis te boeken. Van onze parlementsredactie UTRECHT De kans is oneindig veel groter dat een ieder in deze zaal aan een onprettige ziekte sterft of bij een verkeersongeluk om komt, dan dat hij tengevolge van luchtvervuiling of andere vormen van milieuvervuiling sneven zal'. De liberale senator mr. Van Riel gebruikte zaterdag op het milieucon gres van zijn partij in Utrecht deze krasse taal om de congresgangers te overtuigen niet al te gemakkelijk het oor te lenen aan 'de verborgen verlei ders die het milieuprobleem aangrij pen om een koude socialisering door te voeren.' In dit verband betichtte de heer Van Riel de voorzitter van de Europese Commissie Sicco Mansholt er openlijk van zijri miliéupolitiek te gebruiken als een aanloopje 'om de inkomens verdeling in de wereld ten nadele van het westen te wijzigen.' VERLEIDER En volgens de heer Van Riel luiste ren velen naar deze verborgen verlei der, omdat veel werkelijke emoties uit het leven verdwenen zouden zijn. 'Wij alleen hebben angstgevoelens, wij allen willen ons wel eens opwin den', aldus mr. Van Riel. In zijn visie zou de angst voor het milieubederf de angst voor de kindersterfte en de infectieziekten en zelfs de angst voor .atomaire oorlog hebben ingenomen. 'Sensatie schaadt alleen maar en staat een goede oplossing in de weg. En paniek zaaien uit politieke of com- UTRECHT Als de bouwkosten en de lonen in het huidige tempo blijven stijgen, dan zal de dagverpleegprijs voor verpleegtehuizen in 1980opgelo pen zijn tot 200,voor nieuwe te huizen. Nu is die dagverpleegprijs on geveer 60, De heer M. H. L. Westrate, voorzitter van de christelijke vereniging tot ver pleging van langdurige ziekten 'Het Zonnehuis' zei dit zaterdag op dc al gemene vergadering van zijn vereni ging, Over de salarissen zei de heer Westra te, dat het nuttig zou zijn als het ver pleegtehuiswezen zelf bij het overleg zou worden betrokken en als de bij dat overleg bereikte resultaten als bin dend maximum zouden worden aan vaard. Nu beconcurreren de tehuizen elkaar om aan personeel te komen. Dat werkt verhogend op de personeelskos ten, die nu 62 procent van de verpleeg- prijs uitmaken. De post rente en afschrijving maakt 16 procent van de kosten uit. Deze post zou verlaagt kunnen worden als de overheid meer leningen zou garan deren. merciële overwegingen is zonder meer misdadig', aldus de heer Van Riel. De scherpe uitlatingen van de liberale senator vonden overigens weinig bij val op het milieucongres. Bij veel congresgangers bleek in tegendeel on behagen te bestaan over het imago van de WD die alles, ook wat het milieu betreft, maar zijn gang zou willen laten gaan. Een vijftal milieu stellingen, die een speciale milieucom missie had samengesteld, waren vol gens velen te ruim geformuleerd. De VVD zou zich veel krachtiger moeten uitspreken. Vooralsnog gaf het partijbestuur er echter de voorkeur aan de stellingen in discussie te houden, hoewel naar het VVD-kamerlid mevrouw Veder herhaaldelijk verzekerde, de voorge stelde verscherpingen haar welkom waren. Enkele punten uit deze stellingen: de vergroting van de individuele en ma teriële welvaart dient te worden ach tergesteld bij noodzakelijke investe- Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM In de kerk van de gereformeerde gemeente Rotterdam- West heeft een Amerikaans predikant zondagochtend vanaf de kansel geful mineerd tegen de lange haardracht van een jonge kerkganger. De predi kant ds W. C. Lamain, onderbrak zijn prediking om tegen een volgens kerkgangers keurig geklede jonge man de woorden te spreken: 'En jij daar, jongeman met je lange haren: het is een schande voor een man lang haar te dragen. En als jij zo graag met de wereld mee wilt doen, haar achterna wilt gaan, als het ware, dan ga je straks met die wereld voor eeuwig verloren.', De predikant, die ongeveer 25 jaar geleden uit Nederland naar de gere formeerde gemeente in Grand Rapid Michigan, vertrok, is momenteel op vakantie in Europa. Op uitnodiging van de gereformeerde gemeente preekte hij zondag <n Rotterdam. De heer A. Faasse, scriba, gaf als commentaar op de berisping van de predikant: 'De Schrift leert duidelijk dat een man geen lang haar mag dragen. Wij kunnen ons alleen aan de Schrift houden, die moet ons richt snoer zijn'. ringen en andere uitgaven ten behoe ve van een schoon milieu- De zee mag op geen enkele wijze worden mis bruikt als vergaarbak van afvalstof fen. Een schoon leefmilieu zal als een doelstelling van het economisch be leid dienen te worden aanvaard. En tenslotte beperking van de bevolkings groei. In dit verband deed mr. Van Riel de suggestie in ons land een deskundig en goed geleide emigratiepolitiek te gaan voeren. Zijn aanbeveling des noods via ngoreuze voorstellen de kinderbijslag aan te pakken om tot een krachtiger geboortebeperking te komen, vond bij het congres weinig bijval. Het effect van dergelijke maat regelen zou volgens velen miniem zijn. Geen zomer Van onze weerkundige medewerker Het blijft een komen en gaan van oceaandepressies. Na het barse optre den van een stormminimum dat naar Noorwegen trok, volgde een nieuwe oceaandepressie een baan naar het zeegebied ten zuiden van IJsland, Doordat in de hogere niveaus de westelijke stroming zeer sterk bleef (vrijdag boven Zuid-Engeland 225 tot 250 kilometer per uur!) bereikten de fronten in een minimum van tijd ons land. Na een kortstondige lichte ver betering met aanzienlijk minder wind, trok de lucht zondagmiddag alweer dicht en verschenen de eerste regen druppels op de autoruiten. Het weer blijft in de naaste toekomst nog toisselvallig en koel met achter de fronten een mixture van opklaringen en enkele buien bij geen hogere mid- dagtemperaturen dan 15 tot 16 gra den. Of verderop in de week de ouverture tot de door de Engelse weerkundigen verwachte junizomer geblazen zal worden, hangt voor een belangrijk deel af van de gedragingen van het Azoren-hogedrukgebied, dat voortdurend in Spanje en Portugal de thermometers op zomerniveau houdt. Af en toe krijgt ook Zuid-Frankrijk er een vleug van mee: Perplgnan 30 graden Celsius. Een weersverbetering kan ook vanuit Scandinavië tot stand komen. Daar stijgt momenteel de luchtdruk. De voorzomerstorm van eind vorige week is plaatselijk van veel regen vergezeld gegaan. In het Rotterdamse werd zondagmorgen 30 millimeter neerslag gemeten. Zware stormen in mei zijn zeer zeldzaam. Een van de hevigste uitbijt er s was de pinkster- storm van 28 mei 1960. In Vlissingen werd toen een windstoot van 151 kilometer per uur waargenomen, toe vallig juist voordat De Bilt met stormwaarschuwingen begon. Was de dienst even eerder in werking geko men, dan had men reeds op de 26ste mei die berucht geworden pinkster- storm kunnen voorspellen. Tussen Texel en Harlingen deden zich toen 20 schipbreuken voor. Van een verslaggever UTRECHT Een systeem van gezondheidszorg waarbij meer patiënten in het 'eer ste' echelon' worden behandeld (niet in een ziekenhuis maar in het algemeen door de huisarts) zal falen wanneer het niet kan beschikken over de kennis en de hulp middelen van de specialisten. Dat zei waarnemend voorzitter dr. C. H. J. Stockmann zater dag op de ledenvergadering van de landelijke specialisten- vereniging (LSV), het on derdeel van de Maatschappij tot bevordering der genees kunst dat de belangen der spe cialisten behartigt. De ontwikkeling van het eer ste echelon, zei dr. Stock mann, gaat nu in de richting van de psycho-sociale genees kunde, waardoor een stuk wel zijnszorg binnen de gezond heidszorg wordt gebracht. Daardoor zouden de kosten ongetwijfeld toenemen, maar hij betwijfelde of de zieken huiskosten door die ontwikke ling zouden dalen, een van de argumenten die voor de ver sterking van het eerste eche lon worden aangevoerd. Dr. Stockmann bepleitte een andere oplossing voor het pro bleem van de snel stijgende ziekenhuiskosten, hij ontwik kelde het begrip 'sociaal zie kenhuis'. Dat zou een geïn tegreerd gezondheids- en wel- zijnscentrum moeten worden, met gescheiden afdelingen voor behandeling en verple ging. Die verplegingsafdeling zou verschillende vormen van verpleging moeten bieden, aangepast aan de intensiteit van de hulp die de patiënten nodig hebben. De huidige polikliniek (de zie kenhuisafdeling waar patiënten door specialisten worden on derzocht en behandeld, die niet voor opname in aanmer king komen), zou kunnen worden uitgebouwd tot een di agnostisch centrum dat ook ten behoeve van de huisarts werkt. In een dergelijk systeem past volgens dr. Stockmann ook een centrum voor maatschappelijk werk. een sociaal-psychiatrische dienst met daaraan verbonden een pastoraat, en een centrum voor fysiotherapie dat ook kan functioneren voor wijk of re gio. Daarnaast zou moeten worden overwogen of ook de preventieve geneeskunde, be- ijfsgenceskunde keuringen en controles, en de schoolge- neeskunde in dat systeem zou den kunnen worden ingepast. Op die manier, aldus de LSV- voorzitter, kan de pati'.it een volledige zorg worden gege ven, terwijl de huisarts in zo'n centrum alle hulpmidde len vsjdt die hij nodig heeft. Om tot de dan noodzakelijke grotere eenheden te komen is het volgens hem gewenst, de huidige bestuurs- en stich tingsvormen te herzien, die nog uit de negentiende eeuw dateren. Dr. Stockmann sprak verdCl over de Stichting medische re gistratie (SMR), die in 1963 mede door de LSV is opge richt. Hier worden vrijwillig door de specialisten verstrekte gegevens over alle ziekenhuis patiënten verwerkt, en van die informatie wordt voor onder zoek en planning door steeds meer instanties gebruik gemaakt. De LSV gaat nu een commissie instellen om te stu deren op de verhouding tus sen dat toenemende gebruik en het medisch beroepsge heim. Volgens dr. Stockmann moet in ieder geval worden vastge legd dat degenen die informa tie verstrekken een beslissen de stem krijgen over wat daarmee gebeurt. Ook toezicht van de overheid zal misschien niet gemist kunnen worden, zei de LSV voorzitter. Weerrapporten van gisteravond 7 uu: maxi mum-temperaturen van gisteren cn neerslag tussen 's morgens en 's avonds 7 uur. Amsterdam regen 13 0.1. De Bilt regen 14 0.1. Declcn regen 14 0.1. Eeldo geh bew 14 0.5. Eindhoven regen 15 0.1. Den Helder re gen 13 2. Luchth R'dam regen 15 0.2. Twente geh bew 14 0. Vlissingen regen 13 0.1. Zuid- Llmburg regen 15 0 2. Aberdeen onbew 19 0.1. Athene onbew 28 0. Barcelona onbew 20 0. Berlijn zw bew 14 2. Bordeaux licht bew 20 0. Brussel geh bew. Frankfort geh bew 13 0.2. Genèvc h bew 17 0.4. Innsbrück zw bew 14 5. Kopenhagen zw bew 13 1. Lis sabon onbew 2S 0. Locarno onbew 23 0. Lon den regen 14 0.4 Luxemburg zw bew 15 0. Madrid 1 bew 30 0. Malaga onbew 25 0. Ma jorca 1 bew 21 0. Münchon zw bew 10 9. Nice h bew 23 0. Oslo 1 bew 19 0. Parijs regen 18 0.1. Rome onbew 22 0. Spilt 1 bew 22 0. Wenen regen 16 4. ZUrich zw bew 14 5. Casa Blanca onbew 24 0. Las Palmas 1 bew 22 0. Tel Aviv 1 bew 25 0. Tunis zw bew 28 0. Helsinki zw bew 13 1. Stockholm h bew 17 0.3. New York onbew.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5