«Bond gaat verschil in beloning onderzoeken De Brauw boos op universiteitsbestuur Uhoeft niet per se te studeren om Ie weten \u\ wat er leeft bij de I/LI....! Vbón Wiegel: Regeerakkoord moet op de helling SER Volgend jaar rond 2500 dienstplichtigen minder Plan minister Boersma: ontslagen tijdig melden j c _?SP ziet niets ~n volkspartij Honger oorzaak dodelijke steekpartij 'V er koopmethoden pannenfabriek Mecra zijn bikkelhard' Het weer Docenten in feite gedwongen om uit protest onderw ijs te staken? JOUW/KWARTET ZATERDAG 27 MEI 1972 W Binnenland T3/K9 Agrarische werknemers achtergesteld an onze soc.-economische redactie ITRECHT De CNV-bond CVAT gaat een diepgaand onderzoek instellen naar de verschillen in eloning en andere arbeidsvoorwaarden voor agrarische werknemers en voor werknemers in andere, ergelijgbare bedrijfstakken. (ADVERTENTIE) te it heeft de nieuwe voorzitter van de 'VAT (de chr. bond van werknemers de agrarische-, tabakverwerkend e- voedings- en genotmiddelenbedrij- in), de heer M. D. den Hollander, steren verklaard in een rede, waar- ee hij de functie van de afgetreden lorzitter A. LJska overnam, in de edaagse algemene vergadering van CVAT. r zijn nog steeds grote, onrechtvaar- gde verschillen en daarom zullen ernstig moeten zoeken naar moge- kheden om hierin verbetering te ■engen', aldus de heer Den Hollan- ;r, die voorts onder meer zei, dat de lidige nationaal-economische proble- atiek alleen maar kan worden opge- st in nauwe samenwerking tussen erheid en bedrijfsleven. )nttrekken' hoop dat de werkgeversorganisa- zich niet evenals vorig jaar lieuw aan de noodzakelijke sociaal- momische operatie zullen onttrek- >n'. Ook pleitte de heer Den Hollan- voor verdergaande concentratie nen het CNV, een wens die CNV- ■rzitter, J. Lanser, onderschreef in in toespraak tot de scheidende en de [euwe voorzitter van de CVAT. heer Lanser sprak (evenals vele ideren, waaronder diverse afgevaar- |gden van de internationale vakbewe- ng) met veel waardering over het- ien de heer IJska voor de christe- jke vakbeweging heeft gedaan, met ime ook over de wijze waarop hij de itste jaren gewezen heeft op haar [EN HAAG Voorzitter Piet Burg- f-aaf van de PSP staat afwijzend een progressieve volkspar- d- 'De PSP beschouwt in elk geval 2 W>'n partij vooralsnog als een kwalijke aak', aldus de PSP-voorzitter in het ^•tij-orgaan 'Radikaal'. Hij noemt de rogresseive volkspartij geen voor- faarde om als links-Nederland samen |erk te zijn en vraagt zich af, of het Deken naar een PVP niet stokpaard jn voorwaarde is van de zijde van p'66 voor samenwerking. ?e heer Burggraaf wijst er op, dat 'ooral de kleine partij in een combi- atie grote kans loopt haar functie te erliezen en het programma te zien erwateren. 'De PSP', zo luidt zijn Dnclusie, 'zal niet aan die poging ieewerken en kan dat ook niet, want ingp PSP heeft nog niet de indruk dat aar functie door andere partijen, jetzij apart, hetzij in fusie met ande- or èn, kan worden overgenomen', r, »D verplichtingen jegens de mede-ai ders in de derde wereld. Onmogelijk In zijn openingsrede heeft de heer IJska gepleit voor de uitbouw van de Europese organisatie van het WVA tot een centrum voor de beroepsorga nisaties, waardoor het mogelijk wordt een concentratie van acties te berei ken en een hecht front te vormen tegenover de snel voortschrijdende in ternationale machtsvorming van grote ondernemingen. Sprekend over het mondiale werk van de vakbeweging zei hij samenwerking tussen het WVA en het Internatio naal verbond van vTije vakbewegingen (IW) onmogelijk te achten, omdat het IVV 'gevoed wordt door gelden van de Noordamerikaanse vakbewe ging en de politiek van dictatoriale nationale regeringen steunt'. De heer LJska zei er trots op te zijn, dat miljoenen leden van het WVA en hun leiders in de derde wereld hun leven over hebben voor werkelijk vrije organisatie en 'zich niet laten verleiden door de schittering van het goud dat hun door kapitalistische re geringen en vakbeweging wordt voor gehouden'. Over de ontwikkelingshulp zei de thans afgetreden CVAT-voorzitter, dat de door Nederland beschikbaar ge stelde gelden met name in Columbia niet worden aangewend ten bate van de arbeidende massa, maar in de meeste gevallen slechts de regering en de grootgrondbezitters in dat land ten goede komen. 'Onze overheid moet bij het verlenen van ontwikke lingsgeld voor Columbia dubbel en dwars uitkijken', aldus de heer LJska. Van onze Haagse redactie WASSENAAR 'Het regeerakkoord moet op de helling'. Dit zei fractieleider Wiegel van de VVD gisteravond in Wassenaar. 'Wij zullen moeten proberen de begrotingen sluitend te maken. Van de bereidheid van alle ministers om hieraan mee te werken zal het voortbestaan van het kabinet afhangen. Voor zegge en schrijve twaalf-vijftig per jaar bent n abonné op VU Magazine, 'n Maand blad dat geen blad voor de mond neemt en geen onderwerp schuwt. VU Magazine wil u creatief betrekken bij de problemen en ontwikkelingen in de wereld in het perspectief van wat er over gedacht en gezegd wordt aan de Vrije Universiteit. Actueel in het meinummer o.a.: De UNCTAD (natuurlijk), de „Open Universiteit" in Engeland, een vraaggesprek met de (verontruste) privaat-docent dr. J. Schelhaas, achtergronden van het „lekker jullie eigen schuld" van prof. Van Zuthem en kritiek van prof. Blok op het „onbegrijpelijke streven van overheid en volksvertegenwoordiging, het gevaar van atoomaanvallen te verkleinen". In open enveloppe, zonder postzegel, zenden aan: Vrije Universiteit, Antwoordnr 1771, Amsterdam. Ik geef mij op als abonné op het VU Magazine. Voor betaling wacht ik uw acceptgirokaart af. T3 Met name noemde de fractieleider de bouwproduktie: 'Wij moeten hard denken over een pas op de plaats. De nota-Udink moet zo vlug mogelijk worden uitgevoerd, waarbij vooral een huurverhoging van 25 procent ineens VERVOLG VAN PAGINA 1 [adat werknemers- en werkgeversver- pgenwoordigers gisteren in de SER UvV(un blijdschap over het unanieme üvies hadden uitgesproken, liet jroonlid prof. C. A. van den Beid, jirecteur van het Centraal Planbu- èau, een somberder geluid horen, llacro-economisch, waarschuwde hij, ordt er door de invoering van deze [et een begrotingsgat gecreëerd van pO miljoen. Ik vraag me af of dat zo )oet'. Volgens prof. Van den Beid ëstaat er ook geen garantie dat de lijging van de premiedruk van de ociale verzekeringen binnen de toe- iatbare norm van drie procent van et nationale inkomen zal blijven, lezien de moeilijke financiële positie an het rijk besloot de raad na een iorte discussie een onderscheid in (itkering aan gehuwden en ongehuw- len te handhaven. Aanvankelijk wilde sen dit onderscheid laten vervallen. )e heer L. de Graaf (CNV) gaf te dat er volgens de drie vakcen- feales naar moet worden gestreefd bk het verschil in uitkering krach- fens de AOW weg te werken. Men amsterd het er over eens, dat men over principiële punt nog gelegenheid leeft te oordelen en dat de rijksbe- jroting vooralsnog een onderscheid ,edoogt. n een tweede advies over de pro- [rammering van de sociale verzekerin- |en op middellange termijn conclu- Jeert de SER dat de totale stijging [an de premiedruk voor de jaren 872-1975 -3.08 procent zal moeten be- Iragen. De beschikbare ruimte na ver wezenlijking van reeds vaststaan.'.3 haatregelen is 1.26 procent. Dit bete lent dat in deze periode volgens de IER de volgende wensen kunnen wor- len vervuld: 1. voorzieningen voor perkende jongeren als gevolg van de hvoering van de partiële leerplicht, optrekking van de WAO-uitkering 1an oud-invaliden, 3. uitbreiding van |e AWBZ bijv. financiering van dag- terblijven en van gezinsvervangende ehuizen voor gehandicapten, 4. verho- 1|ing van de AOW tot het minimum bon en invoering van de volksverze kering inzake arbeidsongeschiktheid IVAO). Pe verplichte aanvullende pensioen voorziening voor werknemers (zeven- lig procent van het laatstgenoten loon inclusief AOW) zal volgens de SER in li Je periode '72-75 nog niet kunnen Ui worden ingevoerd aangezien de tech nische voorbereidingen niet tijdig af gesloten zullen zijn. De SER acht het vel mogelijk bij wijze van voorhef fing reeds middelen voor deze aanvul lende pensioenverzekering te reserve- auFen. Deze reserveringen (415 miljoen) eit Kullen moeten komen uit de bevrie- ting van de kinderbijslag voor het Jerste kind vanaf 1 januari 1973. Van een correspondent DEN HAAG Het simpele snijden van een paar boterhammen blijkt de oorzaak geweest te zijn van de vecht partij in een pension aan de Bazar- straat in Den Haag, waarbij de 22- jarige Surinamer Emilio Feller door zijn 21-jarige landgenoot Henri R. R. werd doodgestoken. Dit is gebleken bij het verhoor van de 21-jarige R. Vast is komen te staan dat het slachtoffer van de steekpartij in de nacht van 12 op 13 mei een pa^r boterhammen ging snijden om zijn honger te stillen Zijn kamerge noot protesteerde daartegen omdat er de andere ochtend dan te weinig brood zou zijn. Hij slaagde er in Feller het mes af te nemen. Hij liep daarbij enkele snijwonden op aan de rechterarm en de rechterhandpalm. Al vechtend viel het tweetal op bed waarna de verdachte zijn kamergenoot tenminste zeventien messteken toe bracht en vervolgens de benen nam. Liftend begaf hij zich naar Luxem burg. Tijdens het pinksterweekeinde meldde hij zich bi] de politie waar hij door Haagse rechercheurs werd opge haald. onmiddellijk moet worden doorge voerd.' Over de ontwikkelingshulp: 'Minister Boertien zal zich pas dan een krachti ge minister tonen, als hij niet op zijn strepen zou staan. Hij moet heel wat laten vallen gezien de budgettaire si tuatie.' 'Onderwijs en verkeer zullen streng moeten worden aangepakt, met name omdat daar de uitgaven de laatst jaren sterk stegen. Ook de minister van defensie zal niet aan de bezuini gingen -kunnen ontkomen.' De sociale verzekeringen en de ver binding van de rijksbegroting met de premies, zullen opnieuw bekeken moeten worden. Hij vroeg zich af of het optrekken van de belastingvrije voet al in 1973- zal moeten worden doorgevoerd. ONGELUKKIG Over het KVP-rapport ten aanzien van het welzijnsbeleid zei hij: 'Dit is hoogst ongelukkig. Een uitstekend voorbeeld van hoe het nou net niet moet.' Dit rapport zegt dat de gelden van CRM meer per jaar moeten stij gen dan de stijging van het nationaal inkomen. Daarbij zou 90 miljoen extra moeten worden gegeven om de achterstand in te halen. 'Uiteraard zullen er geen nieuwe ta ken aangevat kunnen worden', voer de heer Wiegel voort Wat de inflatie betreft: 'Wij zullen het kabinet steu nen, maar niet tot elke prijs. Wel moeten we bedenken, voor het geval er nieuwe verkiezingen moeten wor den uitgeschreven, dat er nogal wat regeringspartijen zullen zijn, die niet op stemmenwinst kunnen rekenen.' Sprekend over het overleg tussen re gering en bedrijfsleven: 'Ik geloof dat dit nu al is mislukt. Doordat de vakbeweging een ultimatum heeft ge steld, heeft zij een steen door de ruit gegooid, waarna wij alleen nog maar een oorlogsverklaring kunnen ver wachten,' aldus de heer Wiegel. Wegens noodzaak tot bezuinigen Van onze Haagse redactie DEN HAAG In 1973 zullen rond 2500 dienstplichtigen minder wor den opgeroepen in werkelijke dienst. Minister De Koster heeft hier toe in principe besloten. Deze beslissing zal een besparing op leveren van ruim 20 miljoen gulden, ervan uitgaande dat een dienstplichti ge militair per jaar 8700 gulden aan uitrustin/g, wedde en andere uitkerin gen kost. Het is de bedoeling dat deze vermin dering niet ten koste gaat van de Nederlandse bijdrage aan de NAVO. Het ministerie bestudeert de moge lijkheden aan deze voorwaarde te vol doen. Hierbij wordt in de eerste plaats bekeken of hét aantal dienst plichtigen bij de onderdelen die geen directe NAVO-taak hebben, kan wor den verminderd. Vermindering van het aantal dienstplichtigen bij de NA- VO-onderdelen zal overigens ook niet zoveel problemen met zich meebren gen. Uitgaande van zes lichtingen per jaar gaat het slechts om een paar honderd man per lichting. KLEINER De maatregel betekent wel dat het aantal dienstplichtigen die werkelijk moeten dienen steeds kleiner wordt. Momenteel al komt minder dan de helft van de dienstplichtigen in mili taire dienst. De rest krijgt uitstel, afstel of wordt buitengewoon dienst plichtig. De vraag is of deze verminderingen overeenstemming te brengen is met het, door minister De Koster in zijn begroting van 1972 onderschreven be leid, de last van de dienstplicht zo rechtvaardig mogelijk te verdelen. Minister De Koster heeft zich bij zijn beslissing laten leiden door de nood zaak bezuinigingen in zijn departe ment te treffen in verband met de moeilijke financiële situatie waarvoor het kabinet zich gesteld ziet bij het opstellen van de begroting voor 1973. Het ministerie van defensie heeft mo menteel ook nog andere bezuinigingen in zijn departement te treffen in verband met de moeilijke financiële situatie waarvoor het kabinet zich gesteld ziet bij het opstellen van de begroting voor 1973. Het Ministerie van defensie heeft momenteel ook nog andere bezuinigingsplannen in studie. In het kader daarvan wordt onder meer bekeken of het beroeps- en vrijwillig dienend personeel niet verminderd kan worden. AMSTERDAM De NV Mecra Metal Corporation (fabrikant van pannen waarin niets kan aanbranden) heeft in hoger beroep opnieuw het proces verloren, dat zij had aangespannen tegen de Utrechtse stichting 'Huishou delijke- en Gezinsvoorlichting'. Mecra had destijds een kort geding aangespannen tegen de Utrechtse stichting, nadat deze in publicaties de verkoopmethoden als 'moreel verwer pelijk' en 'bikkelhard' had omschre ven. Het hof was van oordeel dat de stapsgewijze verkoopmethodiek van Mecra (aankondiging home-party, de home-party zelf, huisbezoek bij even tuele kopers) inderdaad als een bik kelharde verkoopmethode kan worden aangemerkt. Mecra werd veroordeeld tot betaling van de proceskosten (in totaal 1400). Van een verslaggever DEN HAAG Op handen zijnde omvangrijke ontslagen als gevolg van be drijfssluiting of -inkrimping zouden volgens minister Boersma vooral tijdig moeten worden gemeld bij het gewestelijk arbeidsbureau. De mogelijke gevol gen voor het personeel kunnen dan in een vroeg stadium onder ogen worden gezien. Er zouden dan zo nodig maatregelen kunnen worden getroffen om werk loosheid voor de betrokkenen te voorkomen of te beperken. Over de mogelijkheid van deze verplichte melding heeft de minister aan de raad voor de arbeidsmarkt op korte termijn advies gevraagd. De minister zegt bijvoorbeeld te denken aan een eventuele tijdelijke verster king van het personeel op een arbeidsbureau of op een centrum voor vakop leiding van volwassenen, voorts aan een intensieve speurtocht naar nieuwe ar beidsplaatsen en matiging van de werving van buitenlandse arbeidskrachten. Geleidelijk minder wind Van onze weerkundige medewerker Een depressie ten zuiden van IJsland met een zeer dicht opeenliggend iso- barensysteem, heeft gisteren vel ka baal gemaakt. Vooral na de passage van een secundaire storing over Schotland naar Noorwegen, raakte de zuidwestenwind buiten zichzelf. Op volle zee werd kracht tien Beaufort bereikt; aan de kust en ook wel plaatselijk in het .binnenland kracht vegen. Dat is volle storm. Dit weekend zitten we ook nog vast aan de grillen van het lagedrukge bied, maar geleidelijk aan zal het weer toch wel een ietsje minder ruio worden. De depressie vult namelijk op, waardoor verwacht kan worden dat de atmosfeer wat tot rust komt, het eerst in het binnenland. We gelo ven dat de wind nog het langst hard zal blijven waaien aan de noord- en noordwestkust. Er komen ook nog enkele randstorin-> gen uit het westen naderbij die hier en daar enkele buien brengn en de uind tijdelijk kunnen doen opleven. Houdt verder vooral rekening met koel weer. De van de Atlantische Oceaan afkomstige lucht laat geen zomerweer toe. Hogere middagtempe- raturen dan 14 tot 17 graden Celsius zijn ons niet beschoren. De vakantiegangers in de kuststreken zullen in de lucht van polaire oor sprong de meeste zonneschijn krijgen. In het binnenland is de situatie gun stig voor het uitbouwen van stapel wolken, maar ook daar mag op zonnU ge perioden gerekend worden. Een heel ander weertype is te vinden in zuidwest-Europa, waar men het volle profijt trekt van een Azoren- hogedrukgebied. In Spanje en Portu gal handhaaft zich het warme tot zeer warme weer met plaatselijk tempera turen tussen 30 en 34 graden. Dat dit weekend in Westeuropa nog niet op het weer gebouwd kan worden, komt door het nog aanwezig blijven van een zeer sterke westelijke stroming in de hogere niveau's die helemaal van Newfoundland tot over ons wereld deel reikt. Deze zogenaamde straal- stroming fungeert als glijbaan voor oceaanstoringen. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Minister De Brauw is ernstig verontrust over de oproep van liet be stuur van de Universiteit van Amsterdam aan de docenten om het onderwijs op te schorten tot en met 30 mei uit protest tegen de verhoging van het collegegeld 'Formeel is er geen sprake van een instructie aan het personeel, maar in feite wordt aan de docenten geen ruimte gelaten hun werk voort te zetten. Ik vind dit een vorm van pressie die nauwelijks iets met goed bestuur te maken heeft,' aldus de minister. 'Het is formeel nog wel vol te houden dat het college van bestuur de docenten vrij laat. Maar nu het bestuur besloten heeft (en dan nog wel in een vergadering waarin twee van de vijf leden afwezig waren) om alle docenten persoonlijk een brief te sturen en daarin 'een dringend beroep' op hen te doen het werk neer te leg gen, betekent dat wel dat je de solidariteit opgeeft als je toch doorwerkt. Ik vraag me af of dat nog wel tolerabel is. Bovendien hebben studenten met piketten gewerkt en hier en daar het werk opzettelijk verhinderd. In dat alles zie ik een escalatie dat de goede ver houdingen schaadt De mensen binnen de universiteit die wil len doorwerken krijgen zo een politieke positie opgedrongen die de hunne niet is.' Minister De Brauw zei ons verder dat de cijfers die het Landelijk Overleg van Grond- raden (LOG) in de strijd tegen de duizend gulden colle gegeld heeft genoemd onjuist zijn. Hij ontkent met name dat de inkomensgroep tussen Minister De Brauw 15.000 en 18.000 er zo'n 600 op achteruit zou kunnen gaan. 'Voor sommige inko mensgroepen zal er een fracti- onele achteruitgang zijn, maar niet in die orde van grootte. En dat geldt dan alleen wan neer je een toekomstige eer stejaars vergelijkt met een eerstejaars student van vorig jaar. Maandag hoopt de minis ter de cijfers van de studen tenraden verder te weerleg gen. Minister. De Brauw verzekerde nog eens dat zijn omstreden wetsontwerp een van de hoofdpunten is van zijn be leid. 'Het is een structurele maatregel', aldus de minister die daarbij in het midden liet of hij uit verwerping van het wetsontwerp politieke conse quenties zou trekken. Voor de beslissing van de Tweede Kamer zal veel afhan gen van de hoorzitting die de vaste commissie van onderwijs donderdag 1 juni houdt. Voor die hearing hebben zich 29 gegadigden gemeld, vooral universiteiten, faculteiten, en studentenorganisaties. Verder zullen ook instanties als het moderamen van de hervormde synode en de actiegroep Man- Vrouw-Maatschappij gebruik maken van de gelegenheid om twintig minuten lang hun be zwaren tegen de duizend gul den te verklaren. Volgens het KVP-Kamerlid Ze- lissen zullen de confessionele fracties in ieder geval het no dige willen bijschaven aan het wetsontwerp. Van de hoorzit ting zal het echter afhangen of er in het regeringskamp alsnog steun komt voor de motie-De Rijk uit de Eerste Kamer. In deze motie (die ook de steun van enkele confessio nele senatoren kreeg) wordt collegegeldverhoging zonder herziening van het beurzenbe leid verworpen. Minister De Brauw heeft zich hiertegen verdedigd door te wijzen op de verruiming van het beurzenbeleid voor de cui> sus 1972-73. Een student met twee fiscale broers kan vol gend jaar nog een toelage krijgen bij een uu- 'ijk inko men tot 34.000. Nu ligt die grens bij 21.000. Een volle dige herziening van het systeem van toelagen volgt een jaar later. Volgens mr. J. Diepenhorst zou een dergelij ke herziening voor de studen ten wel eens minder aantrek kelijk kunnen zijn dan de hui dige regeling. Nu krijgen de studenten nog 30 procent als gift, maar volgens de voorstel len van de commissie-Andries- sen wordt de lening 100 pro cent. Inmiddels groeit het verzet aan de universiteiten tegen het wetsontwerp tot verhoging van college- en insohrijfgeld nog steeds. De plaatselijke ac ties zullen op 30 mei uitmon den in een landelijke demon stratie in Den Haag. nog veel wind WK 16,/ v"V., y ANWKNVH J7-S tï.00 "f- ZONNIG tsiSUSa SNEEUW Bezwaren tegen het wetsont werp tot verhoging van het college- en inschrijfgeld, zoals vooral tot uiting gekomen in de academische raad: 1. De toeloop van studenten wordt afgeremd. De grotere studieschulden leggen een psychologische drempel voor studenten uit minder draagkrachtige mi lieus. Meisjes zullen aarzelen zich een negatieve bruidsschat op de hals te halen. Studenten die in eigen le vensonderhoud voorzien werkstudenten, getrouwde studenten die afhankelijk zijn van het inkomen van de echt genoot, enz.) krijgen het moeilijker. Bij financiële manlijkhe den kunnen hogere studiekos ten de studiezin afremmen. 2. Nadelen voor hen die reeds studeren. Studenten zijn nu gewend aan 200 col1'- "re'd en dan voor slechts vier studiejaren. Dat wordt 1000 voor alle jaren. Daarop hebben ze niet ge rekend. Een deel van de stu denten wordt meer afhanke lijk van de ouders. 3. Algemene bezwaren. Een algemene herziening van het beurzenbeleid moet voorafgaan aan verhoging van het collegegeld. Nu is de volg orde omgekeerd. Academici zullen hun meerdere studiekosten doorbe rekenen in hun salaris. Het profijtbeginsel In het onderwijs is verwerpelijk. Hoe duurder de studie, des te schoolser het onderwijs. Stu denten zullen zo gauw moge lijk willen afstuderen: minder gauw iets extra's doen (zware bijvakken, nevenstudie, enz.). In andere EEG-landen strekt men er juist naar het onderwijs goedkoper te ma ken. 4. Specifieke bezwaren. Theologen en doorstude rende dominees, student-assis tenten, avond- en zaterdagstu- demten en andere minderhe den gaan erop achteruit of dreigen erop achteruit te gaan. Veel studenten zullen de wet gaan ontduiken. BEWOLKING REGEN ,0 MAX.TEMP. HAGEL 70 MIN. TEMP. -*• WINDRICHTING Weerrapporten van gisteravond 7 uur; maxi mum-temperaturen van gisteren en neerslag tussen 's morgens en 't avonds 7 uur. Amsterdam zwaar bew 15 0. De Bilt licht bew 16 0. Deelen licht bew 16 0. Eeldo zwaar bew 18 0.1. Eindhoven half bew 18 0.1. Den Helder zwaar bew 14 0. Luchth R'dam zwaar bew 16 0. Twente zwaar bew 18 0.6. Vllsslngen half bow 14 0. Zuid Limburg on bewolkt 18 0.2. Aberdeen regenbul 15 0.1. Barcelona onbewolkt 23 0. Berlijn half bew 20 l. Bordeaux motregen 22 0.1. Brussel licht bew 18 0. Frankfort half bew 19 3. Genève regen 24 1. Helsinki zwaar bew. Innsbrllck geheel bew 26 0. Kopenhagen half bew 15 1. Lissabon onbewolkt 26 0. Locarno zwnar bew 24 0. Londen regenbul 17 0.6. Luxemburg onbewolkt 17 1. Madrid licht bew 32 0. Ma laga onbewolkt 25 0. Majorca onbewolkt 22 0. Mtlnchen gcheol bew 22 o. Nice zwaar bew 20 0. Parijs regenbul 19 0.1. Rome half bew 24 0. Spilt zwaar bew 28 0. Stockholm regen 12 7. Wenen regenbul. Zürlch regen 20 0.6. Casa Blanca onbewolkt 25 0. Istanboel onbe wolkt 26 0. Las Palmas onbewolkt 28 0. New York onbewolkt. Tunis onbewolkt 25 0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9