Europa Cup hockey niet tegen te houden Military-top met sprongen vooruit Rel rond daminterland f44.- Protest Dynamo volgende maand in behandeling 8 Dagen kriskras door Nederland ®LioUW/KWARTET ZATERDAG 27 MEI 1972 f Toernooi in Frankfort sportief en zakelijk een doorslaand succes hit Stilwell brengt ruiters op Olympisch niveau West-Duitsland wint met 4-1 van Rusland Excentrieke gedachten over openingen Ritzege in Italië van De Vlaeminck Sport T2.1 K2.1 ders I gen- Van onze hockeymedewerker een AMSTERDAM/FRANKFURT De tweevoudigs Europese hockeykampi- oen Frankfurt speelt morgen een 'beslissingswedstrijd tegen Rot Weiss Köln om de nationale titel 1972 in Keulen. Een kleine delegatie HTCC- ers, ('HRCC verloor in de finale van het Europees kampioenschap kans loos met 5-1 van Frankfurt) zal die wedstrijd tussen de winnaars van de Liga's Noord en Zuid bijwonen. Want sinds Frankfurt heeft HTCC een heilig respekt voor het West- duitse clubhockey. International Thijs Kaanders meent:' Ik heb ver baasd gestaan over het grote krachtsverschil tussen de top van het Westduitse clubhockey en die in Nederland. Eerlijk gezegd ben ik persoonlijk met een lachend gezicht van het veld gekomen na die finale, die toch wel een beetje vernederend was. Maar ik geloof dat we dat lesje heel goed kunnen gebruiken. In Frankfurt is gewoon gebleken dat we er nog lang niet zijn. Vleiend daarentegen vond ik wel de woorden van Horst Wein, organisator van het Olympisch hockeytoernooi, die vond dat wij wel het team van de toe komst hebben. Maar wat we dan vooral moeten leren is dat bij hoc key de psychologische oorlogsvoe ring zijn intrede heeft gedaan. Wij hebben staan hockeyen als een stel studentjes tegen keiharde volwas sen atleten met een gemiddelde leef tijd van tegen de dertig. We lieten ons door het voortdurende geklets van die Frankfurters volledig uit ons spel halen. Dat bleek vooral bij de vrije slagen, die altijd winst ople verden voor Frankfurt. Ik ben na dit fantastische toernooit tot de con clusie gekomen dat we veel meer moeten gaan spelen in Westduits- land. We moeten naar hun toernooien toe. Want de Westduitsers hebben daarover heel andere opvattingen dan in Nederland waar een toernooi er vooral voor de gezelligheid is. De Duitsers stuurden de laatste jaren niet meer hun sterkste team omdat ze merkten dat ze het met zwakkere teams ook wel afkonden. En laten we wel wezen, ook tegen Rüsselsheim hadden we het waarschijnlijk niet gered. Die achterstand op de top in Westduitsland vink ik echt zorgwek kend Kaanders heeft kennelijk zijn konsekwenties getrokken na de 5-1 nederlaag, die niet alleen voor HTCC maar voor het hele Nederlandse clubhockey een teken aan de wand moet zijn. Nederland is met de invoering van de hoofdklasse op de goede weg. Maar het zetten van de volgende stap is een volledig accepteren van het instituut van de Europa Cup voor landskampioenen. Het officiële standpunt van de hockeybond luidt nu nog: •'De Europa Cup is een clubaangelegenheid. Er is een ont wikkeling waaraan nog geen einde is gekomen. Het toernooi is waar schijnlijk niet tegen te houden. Maar de FIH L er nog niet hele maal uit. Wij stellen ons daarom wat afwachtend op. Bondsdirekteur Piet Duinker licht dat standpunt als volgt toe: 'Het internationale pro gramma is door de invoering van de wereldbeker en het Europees kampi oenschap voor landenteams dermate overladen dat men er bijna nieth- meer uitkomt. Nationaal kampen we ook al met grote problemen. Ik voorzie met dat toernooi voor club teams een zelfde ontwikkeling als de Europese voetbalbeker. Het toer nooi zal zich zo uitbreiden dat er door alle teams kwalificatiewedstrij den moeten worden gespeeld. Maar daar moeten we bij het indelen van de competitie dan rekening mee gaan houden. Ik sta pas volledig achter het toernooi als we de zeker heid krijgen dal het toernooi bij voorbeeld altijd met Pinksteren wordt gespeeld en de sterkste lan den zich automatisch plaatsen voor dat eindtoernooi. Anders wordt het allemaal veel te gecompliceerd. Ik ben vooral bang dat de belangen van het Nederlands elftal op een gegeven moment doorkruist gaan worden. En dat moeten we toch vermijden. Maar de ontwikkeling van die Europese cup is natuurlijk niet meer tegen te houden'. In één opzicht is het jammer dat HTCC de finale niet kon winnen. Want dan had ook Nederland kennis kunnen maken met een toernooi, dat spor tief gezien een grandioos succes was. Maar Frankfurt zal de verleiding niet kunnen weerstaan om de orga nisatie van het toernooi voor de tweede keer op zich te nemen. Want dat recht heeft het als winnaar. In Frankfurt was de organisatie perfect te noemen, hoewel het hele toernooi gedragen werd door enthousiaste clubleden. Maar tegelijk was alles zo zakelijk aangepakt dat Frankfurt geen beroep hoefde te doen op ga ranties van de stad Frankfurt en de staat Hessen. Aan toegangsprijzen wend alleen al zo'n 20.000 DM ont vangen. In feite bleek het toernooi voor Frankfurt een doorslaand zake lijk sucoes, want er is zelfs een behoorlijke winst gemaakt. Wie had dat durven voorspellen dat het Eu ropa Cup voor landskampioenen bin nen vier jaar een melkkoetje zou zijn. Dat Nederland zich niet zo enthousiast opstelt zal de organisato ren zo langzamerhand een zorg zijn, want de animo het toernooi te orga niseren is na Frankfurt fors toege nomen. (Er wordt ook al gesproken over een Europa Cup voor dames, waaraan 10 landen zullen deelne men). Bij de heren heeft Trassa uit Spanje zich al candidaat gesteld. Maar het zal volgend jaar wel weer Frankfurt worden, waar de Sport club 1880 een gerede kans maakt de cup voor de derde keer te verove ren. Frankfurt zorgde nog voor een andere verrassing. Hookey blijkt na melijk wel degelijk een kijkspel te kunnen zijn. De halve finale tussen Frankfurt en Rüsselheim, voor de Duitsers de eigenlijke finale, werd in de kranten omschreven als een 'hockeycrimi*, wat zoveel betekent als zo spannend als een detectivero man. En daarmee was geen woord teveel gezegd. Want deze twee goed ingespeelde teams voerden werkelijk een thriller op. Na de normale speeltijd stond het 2-2, na verlen ging 3-3. Bij de eerste straf bal van Rüsselsheim bracht de keeper van Frankfurt redding, maar belandde wel met zijn hoofd tegen de paal. Met een brancard achter het doel werden toen twee series strafballen afgewerkt. De allerlaatste man van Rüsselsheim. de international Schmidt slaagde er niet in de ach terstand van 2-1 goed te maken. Spanning dus tot het allerlaatste moment. Maar ook de wedstrijd zelf bracht open hockey van de bovenste plank. Het aantal toeschouwers aan gelokt door attractieve tv-reportages sloeg alle records bij het Westduitse hockey. Gemiddeld waren er 2 keer zoveel toeschouwers als bij een be langrijke interland. Ook de Duitse hockeybond zal zijn gereserveerde houding door al deze successen laten varen. Want men ziet ook wel in dat een sterk clubhockey de basis betekent voor het nationaale team. successen. De stap van de club naar het natio nale team is maar heel klein in Westduitsland. Niet iedere speler heeft evenveel klasse, maar qua in stelling en hardheid is iedere speler van een Westduitse topclub geschikt voor het internationale werk. Frank furt bijvoorbeeld gaat ieder jaar met de winter op een lang toernee, waarin landen als India en Pakistan worden aangedaan. Die internationa le ervaring kan de Nederlandse hoc keyer alleen maar in het nationale team opdoen. Maar de stap naar dat Nederlands elftal is zo groot, dat er velen voortijdig afvallen. De om schakeling is te groot. De laatste jaren zijn er voorbeelden te over van jonge veelbelovende spelers, die echter de juiste instelling en oplei ding missen voor het grote werk. Dat Bart Taminiau en Wouter Lee- fers in Barcelona zo snel doorbraken is voor het Nederlandse hockey een grote uitzondering. Meestal duurt het jaren voor een talent echt ge rijpt is. Het gevaar dat de Neder landse topspelers door ook nog eens met hun club veel Internationale wedstrijden te spelen, te zwaar be last zouden worden is daarentegen niet zo groot als bij de Westduit sers. die veel langer met hockey doorgaan. Bij de Westduitsers be staat inderdaad sneller het gevaar van een overbelasting, zodat kenners nu al aankondigen dat het nationale team van Westduitsland zeker geen gouden medaille zal halen in München. hoewel het als thuisspe- lend land wel een favoriet is [Van onze speciale verslaggever VWHT Ue inzamelingswoede van hippisch Nederland heeft toch nog enig effect gesorteerd. Hoe wel de inspanningen bij de springruiters door een kreupel beleid falikant zijn mislukt, is het vrijwel keker dat de kandidaten voor de samengestelde wedstrijd straks wél naar de Olympische Spelen zul len afreizen. Die toch wel verrassende plaatsing komt voor een aanzienlijk deel op het conto van de Brilse military-specialist Dick Stilwell. ervaren coach Stilwell heeft de lederlandse selectie de afgelopen iaanden intensief begeleid. Zijn ;omst is mogelijk geweest dank zij de financiële bemiddeling van het Ruiter [Olympiade Fonds. Het geld, dat het jbestuur van deze stichting aanvanke- (lijk voor de springtop wenste te reser- ■■weren, is terecht doorgeschoven naar ■■•de veel kansrijkere military-ruiters. De ontwikkelingen rond de allround- in de ruiterwereld zijn zonder meer opmerkelijk. Het snel opgesto ken optimisme over de prestatiemoge lijkheden werd in een even vlot tem po getemperd, toen in het Engelse lurghley het eerste Olympische exa men werd afgenomen. Tijdens de strijd om het Europees kampioen schap zakte het team als een bak steen. Slechts één ruiter, Huub Berg mans, reed de wedstrijd uit. Ook hij echter moest met een zeer bescheiden klassering genoegen nemen. HERSTEL Sinds Burghley is een opvallend her stel ingetreden. Het stugge volhouden van de beproefde ruiters resulteerde veertien dagen geleden in een reeks voortreffelijke uitslagen tijdens de in ternationale military in de Westduitse stad Bielefeld. De daar aanwezige NOC-voorzitter Cees Kerdel kon niet anders constateren dan dat de laatste officiële test voor München ruim schoots is geslaagd en dat de Neder landse afvaardiging zowel aan de top als in de breedte in korte tijd met sprongen vooruit is gegaan. Met name nationaal kampioen Eddy Stibbe (23) schaarde zich met Autumn Flash overtuigend bij de internationale éli te. Tijdens de (acht)landenwedstrijd ondrlijnden dc beide Nederlandse teams met een tweede en derde plaats achter West-Duitsland hun toekomst- De reden van het herstel op korte termijn schuilt in de begeleiding. Eddy Stibbe (23) stelt enthousiast: 'We hebben erg veel aan Stilwell te danken. Hij hoeft maar vijf minuten naar een combinatie te kijken en dan haalt hij de fouten er al uit. Zo'n vakman hebben we in Nederland niet. Ook daarom is het Europees kampi oenschap zo'n afgang geworden. We misten in Burghley een kenner als Stilwell. Als we straks naar München gaan, zullen we zijn aanwijzingen hard nodig hebben. Hij begeleidt zelf twee of drie leden van de Britse re cross-country gereden wordt, ont laadt zich een bikkelhard gevecht. Velen volgen niet zonder afgrijzen de tempo-race over vaste hindernissen, heuvels en door water. 'Slagerswerk' is de kwalificatie, die de buitenstaan der nogal eens aan de veeleisende cross wil geven. Brabander Eddy Stib- ploeg, maar ik weet zeker, dat de -be protesteert: 'Als ruiter en paard (ADVERTENTIE) Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kriskras-abonne ment. Kinderen 4 t/m 9 jaar half geld. En als extra plussen: half geld op de inter lokale bussen; reoht op 't kopen van voordelige koppeling kaartjes voor bijna alle NS-vakantiedagtochten. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meebrengen. voordelig uit met NS Engelsen sportief genoeg zullen zijn om ons hulp te bieden. In de tweede plaats heb ik in Burghley een reeks technische fouten gemaakt. Fouten, die nu niet meer voor zouden komen, omdat ik veel meer ervaring heb gekregen. Ik heb daar meer geleerd dan het hele jaar daarvoor.' Naast Stilwell, die inmiddels naar Engeland is teruggekeerd, maar een flink portie huiswerk voor de ruiters heeft afgelaten, houdt ook de ervaren dressuur-specialist Ernst van Loon zich wekelijks met de training bezig. De dressuur, het eerste van de drie onderdelen van de military, vormt de basis voor de prestatie. Vooral Eddy Stibbe heeft gretig geprofiteerd van de kennis, die Van Loon heeft overge bracht. 'De dressuur is voor velen vrij saai. maar je raakt overtuigd van de noodzaak om ook dit onderdeel zo goed mogelijk te doen. Ik kreeg een jaar geleden contact met Van Loon. Sindsdien zijn alle leden van de selec tie vrijwillig naar hem toegegaan. De vooruitgang hebben we aan Van Loon te danken.' Eddy Stibbe bleek enkele jaren gele den nog een veelbelovend springrui ter. Hij veroverde onder meer het Nederlands jeugdkampioenschap. Op het 'wereldje' raakte hij snel uitgeke ken. 'De deelname aan een springcon cours duurt vaak niet langer dan één minuut. In die korte tijd word je tot een topprestatie gedwongen. Bij een military moet je drie dagen lang naar een hoog niveau reiken. Dan wordt het een kwestie van vertrouwen. Daarnaast vind ik een concours-hippi- que teveel circus met een te grote professionele instelling. Er wordt te veel voor het geld gereden. Zo'n champagne-bar tijdens een concours; dat alléén al vind ik tekenend voor de sfeer.' De military vergt aanzienlijk meer van ruiter en paard dan een concours- hippique. Vooral op de tweede dag van het evenement als de spectaculai- goed getraind en in topconditie zijn, kunnen er weinig brokken gemaakt worden. De ruiter moet zijn verant woordelijkheid kennen. Jammer is echter, dat met name de Oosteuropea nen soms het onmogelijke van hun paard vragen. Dat was in Bielefeld nog het geval. Een Roemeens paard mocht op aandrang van een arts aan vankelijk niet starten. De chef d'équi- pe zette toch door. Het dier kwam na de cross gebroken door de finish en daarna werd er bijna niet meer naar omgekeken. Dergelijke excessen moe ten gewoon voorkomen worden. Door een strengere veterinaire controle bij voorbeeld.' 'PIEK' Bielefeld toonde ook aan, dat de Ne derlandse paarden over een uitsteken de conditie beschikken. De 'piek' kwam precies op tijd. Maandenlang hebben de Olympische kandidaten voor die ene wedstrijd tussen twee en drie uur per dag getraind. Eddy Stib be: 'Hoe goed voorbereid we in Biele feld aan de start kwamen, bewijst wel het feit, dat we vorig jaar op het zelfde parcours maar met twee combi naties rondkwamen. Dit keer haalden negen van de elf Nederlanders de finish. Een afvaardiging naar de Spe len zag ik tot Bielefeld niet zo goed zitten. We hebben daar echter bewe zen, dat iedereen vertrouwen in onze capaciteiten mag hebben. We rijden niet zo bijster snel, maar wel safe.' Eddy Stibbe bracht vorig seizoen nog twee paarden in actie: Autumn Bron- ze en Autumn Flash. Bronze is inmid dels door een beenblessure afgevallen. Stibbe's 'tweede keus' heeft zijn in middels tot een even sterk paard voor de samengestelde wedstrijd ontwik keld. Stibbe: 'De basis is natuurlijk smal. Als ook Flash iets overkomt, ben ik voor München uitgeschakeld. Daarentegen is het wel een voordeel, dat ik me volledig op één paard kan concentreren. Zodra we zekerheid Eddy Stibbe met zijn beide paarden voor de samengestelde wedstrijd: Autumn Flash en Autumn Bronze. over de afvaardiging naar de Spelen hebben, gaan we met Stilwell een heel programma van voorbereiding opstellen. We willen onder meer een maand voor de wedstrijd al in Deurne bij elkaar komen.' GEEN TRAINERS Voorlopig zijn zes combinaties voor München geselecteerd. Vier daarvan zullen aan de landenwedstrijd deelne men. De belangstelling, die de samen gestelde wedstrijd in de afgelopen periode naar zich toe heeft getrokken, betekent voor de ruiters al pure winst. TH-student Stibbe: 'Het vreem de is, dat de ruiters een internatio naal niveau hebben bereikt, maar dat er in Nederland nu nog geen trainers zijn die ons kunnen volgen. Daarnaast zijn er in ons land maar weinig mensen die de organisatie van zo'n groot evenement aankunnen. Daarom proberen we juist op dit moment zoveel mogelijk mensen bij onze voor bereidingen in te schakelen.' BERN/BARCELONA De diciplinaire commissie van de Europese voetbal unie (UEFA) zal pas in de loop van de volgende maand het protest behandelen, dat Dynamo Moskou heeft ingediend naar aanlei ding van de ongeregeldheden die Schotse supporters hebben veroor zaakt voor, tijdens en na de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tussen Dynamo en Glasgow Rangers, woens- GERRIT DEN AMBTMAN dag in Barcelona. MÜNCHEN West-Duitsland heeft gisteravond in München het Russische nationale voetbalelftal met 41 ver slagen. Bij rust was de stand nog 00. Met deze wedstrijd is het Olympisch stadion van de Beierse hoofdstad of ficieel in gebruik genomen. Zowel West-Duitsland als Rusland hebben zich deze maand geplaatst voor de halve finale van de strijd om het Eu ropees kampioenschap voor landen teams. In deze tijd nu de openingstheorie hoe langer hoe meer bijgeschaafd wordt moet een figuur als Gerhart Guuderam met bijzonder genoegen be zien worden. Vooral in West-Duits land hebben steeds de voorvechters voor de scherpe, direkte aanvallen en excentrieke openingsideeën rondgelo pen. Van hen was Kurt Richter wel de sterkste schaker, tegenwoordig treedt nog slechts Guuderam opge groeid in de school van Diemer op de voorgrond. In een artikel in 'Schach- Echo' blijkbaar worden daar zijn ideeën nog serieus genomen schrijft Guuderam dat hij samen met Diemer een testwedstrijd speelt. Het houdt in dat Diemer volledig nieuwe zetten uitprobeert tegen hun gezamenlijk be dachte openingsideeën. De varianten die gegeven worden, doen zeer vreemd aan en zijn zeer inkorrekt. Zo ook de partijen zoals b.v. die van een zekere D. Gedult, ook wel de Franse Diemer genoemd, en onderstaande treffen. Fabio de Carvalho—de Oliveira. I. e2e4, e7—e5 2. Pgl—f3, Dd8—e7 3. Lflc4, h7h6 4. O-O, Pg8—f8 5. d2—d3, d7d6 6. c2—c3, Pb8—d7 7. a2a4 gf—g5 8. b2—b4, Lfg—g7 9. a4a5, Pd7—f8 10. Pbl—a3, Lc8—e6 II. Lc4b5 t, c7c6 12. Lb5—a4, a7—a6 13. c3c4, LeÖd7 14. Lel— b2, Pf8g6 15. Ddlc2, 0—0 16. Tfl—el, Lc8g4 17. Pf3—d2. Pg6—f4 18. Pd2f 1, Pf6—h5 19. Dc2d2. Tot dusver kan het vertoonde spel niet als schoolvoorbeeld voor u die nen. De komende offerserie is echter wel de moeite van het zien waard. 19. Pf4xg2 20. Kglxg2, Ph5—f4t 21 Kg2g3, h6h5 22. f2—f3, h5— h4t, 23. Kg3—f2, Pf4—h3t, 24. Kf2— e3, Lg4xf3 25. Ke3xf3, f7—f5 26. Kf3— g2. f5xe4 27. Kg2xh3, Tf8—f3t, 28. Kh3g2, Ta8f8 29. d3xe4, De7—f8 30. Kg2gl, g5g4 31. Pfl—e, Df6—f4 32. Pa3c2, Tf3—f2 33. Dd2xf2, Df4xf2t 34. Kgl—hl, g4—g3 35. Pe3g2, h4h3 36. Tel—gl, g3xh2 37. Khlxh2, Tf8—f3 38. Tal— el, Df2g3t 39. Kh2—hl, Tf3—f2 40. Tele3, h3xg2t Wit geeft het op. JAN TIMMAN Russische bond dreigt contacten met Nederland te verbreken ROTTERDAM De tweede wedstrijd tussen de dam-zeventallen van Neder land en Rusland, die gistermiddag in Rotterdam zou beginnen, is enkele uren uitgesteld. Vlak voor de 2e zit ting Nederland won donderdag met 86 kwam een telegram bin nen van de Russische dambond. Geëist werd dat Nederland zijn 'merk waardige opstelling' van de eerste ontmoeting zou wijzigen in een 'nor male'. Uit taktische overwegingen was wereldkampioen Sijbrands donderdag geplaatst aan bord vijf, Wiersma aan bord vier. De grootmeesters spelen normaliter aan de eerste borden, ge volgd door de meesters en zo aflo pend. De Russen hadden zich hieraan ge houden en gaven blijken van ontstem ming toen bleek dat Nederland enkele verschuivingen had toegepast. In het telegram zegt de Russische dambond verder dat als de Nederlanders geen gehoor gaven aan de eis,- de huidige serie van vier wedstrijden wel zal worden uitgespeeld, maar dat daarna alle contacten tussen beide landen op daragebied zullen worden verbroken. In een verklaring, die het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Dam Bond als antwoord heeft uitgegeven, Het Nederlandse damleam heelt gisteravond ln Rotterdam ln dc aanvankelijk uitgestelde tweede wedstrijd tegen de Russische ploeg met 7-7 gelijk gespeeld. De stand na twee ontmoetingen is 15-13 in het voordeel van Nederland. De gedetailleerde uitslag: Andrelko (R)-Var- kevissor 1-1: De Ruiter (N)-Koepcrman 1 1; Gantwarg (R)-Roosenburg 1-1; Wiersma N)- Kortsov 2-0; Tsjecholev (R)-Sijbrands l-l Hermellnk (N)-Moglljanski 0-2: Davodov <R)- Gordijn 1-1. wordt gezegd dat het ongebruikelijk is dat een dergelijk ultimatum pas vijf minuten voor de aanvang van de wedstrijd wordt gesteld. De KNDB deelt voorts de Russische mening niet dat de regel bestaat dat in de bordvolg orde de grootmeesters worden ge plaatst voor de meesters. In het proto col dat tevoren is opgemaakt wordt daarover ook niet gerept. Wel heeft de KNDB begrip voor de Russische opvatting, maar het bestuur meent dat een en ander tevoren bij protocol had moeten worden geregeld. Verder vindt de bond dat er voor een dergelijk ultimatum geen reden is, aangezien in het Russische team de internationale grootmeester Tsjegoe- lev aan bord vijf speelt, na de inter nationale meesters Gantwarg en Kor- chov. De dambond stelt prijs, zo staat er voorts in de verklaring te lezen, op continuering van de goede betrekkin gen met de Russische bond en meent dat deze kwestie via correspondentie kan worden afgehandeld. Voor een ultimatum ziet de KNDB geen dwin gende noodzaak. Een besluit de rela ties te verbreken is volgens de Neder landse organisatie geheel voor reke ning van de Russische dambond. De KNDB zou een dergelijke stap ten zeerste betreuren. Aanhangers van de Schotse ploeg, veelal onder de invloed van sterke drank, beïnvloedden toen het wed strijdverloop door het speelveld her haaldelijk te betreden. Michael Daphinoff, secretaris-generaal van de UEFA, verklaarde dat er ver moedelijk wel maatregelen zouden worden genomen en dat de commissie de macht had de wedstrijd te laten overspelen. De zes leden van de tucht- commissie zijn: dr. Sergio Zorzi (Zwi, voorzitter), dr. Alberto Barde (It), dr. Giuseppe Bonnicq (Malta), Vladi mir Tetr Tsjech). Erkki Poroila (Fin) en mr. Louis Wauters (Belg.). Enkele uren voor het vertrek van de laatste chartervlucht met Schotse sup porters uit Barcelona is het in de Spaanse stad gisteren weer gekomen tot incidenten. De laatste voetbalfans maakten voor vertrek naar het vlieg veld nog een keer een rondgang door het centrum, waarbij zij étalages ver nielden en met stenen wierpen naar de politie. Toen deze zich opmaakte DEN HAAG De uitslag van sponttoto no. 47 dd 20 en 22 mei 1972: aantal deelnemers 519 099; inleg 1.186.498.—prljzenbedrag i 501.838,le. 2e, 3e prijs en premie elk 125.472; le prijs, 2fl winnaars, die elk bruto 4.825.80 ontvangen: 2e prijs, 570 winnaars, die elk 220.— ontvangen: 3e prijs, 6.400 winnaars, die elk ƒ19.60 ontvangen: de trek king voor de premie geschiedt na het sluiten van de reclamctermijn op woensdag 21 juni. om in te grijpen dropen de halfnaakte en voor het merendeel dronken Schot ten evenwel snel af. De Britse consul in Barcelona, Ken nedy. heeft gisteren de gouverneur van de gelijknamige provincie officië le verontschuldigingen overgebracht voor het gedrag van de in totaal 20.000 Schotten, die gekomen waren voor de finale van de Europa Cup twee tussen Glasgow Rangers en Dynamo Moskou. COSENZA De Belg Roger de Vlae- ininck heeft de zesde etappe van de Ronde van Italië gewonnen Hij legde dc afstand van 190 kilometer tussen Montesano.en Cosenza af in 5 uur 50 minuten en 34 seconden, een gemid delde van 32,5 kilometer per uur. Tweede werd de Italiaan Giancarlo Paolini en de derde Zwitser Erich Spahn, beiden in dezelfde tijd. De spanjaard Fuente behoudt de leider strui. Zesde etappe: 1. Roger de Vlaeminck Bel) 5.50.34; 2. Ciancarlo Paolini (It) z.t., 3. Ericht Spahn (Zwi) z.t.. 4. Araldo Caverzadl (It) z.t., 5. Ludo van Stayen (Bel) z.t., 6. Gianni Motta (It) z.t., 7. Roger Pogglatl (It) z.t., 9. Franco Bltossl (It) z.t.. io. David Bolfava (It) z.t. Algemeen klassement: 1. Fuente (Sp) 36.12.03 2. Miguel Maria Lasa (Sp) 36.13.38; 3. Motla (It) 36.14.39: 4. Merck* (Bel) z.t.: 5. Laz- zano (Sp) 26.14.49; 6. G. Pettesson (Zwc) z.t.; 7. Galdos (Sp) 38.14.56; 8. Schlavon (It) 36.15.00: 9. Bergamo (It) 36.15.05; 10. Ziliold (It) 36.15.06. (ADVERTENTIE) Extra plussen: half geld op de Inter lokale bussen; reoht op 't kopen van voordelige koppeling kaartjes voor bijna alle NS-vakantledagtochten. In juni, juli en augustns. NS-identiteltsbewiJs of pasfoto meebrengen. voordelig uit met NS

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 23