'Ik wi! ook bij voetbal het hoogste' Inter is Tulipani nog niet vergeten Wilfried van Moer: 'Ajax moet geen risico nemen' Faas Wilkes krijgt kaartjes uit Italië ft rKiuw/KmRTET ZATERDAG 27 MEI 1972 Sport T21 K21 zofsor Gerrit den Ambtman >ede-^ IRDAM Ajax-bewonderaar van Duinhoven grijpt naar een ieblok. 'Woensdag', luidt de sim- aangever. Rotterdam, De Kuip, >pa Cup-finale, een nadere aandui- is niet nodig. 'Toen je op de k stond heb ik nog gauw een at dfekening gemaakt. Deze: Ajax-Inter •rt isjt een strijd tussen het orthodoxe ïjtvoetbal en het moderne totaal- iersiai. De uitgekookte versjteerders n de dappere, intelligente avontu- s Jammer eigenlijk, dat Inter de |e heeft bereikt. De aard van de :en zal een levensgroot stempel duel drukken Tegen Celtic iet een ontzettend warme strijd ge len zijn'. ilspeler (enz.) Ton van Duinho- :al er straks bij zijn. Natuurlijk, enkele vrienden, onder andere ibuurman Henk Molenberg, Bert istra en Pim Jacobs zal hij 'zijn' volgen in de wedstrijd van het Ton van Duinhoven houdt van Omdat hij van mooi voetbal |t. 'Ik ben een verwend ventje. Ik iet beste, het hoogste. Bij voet- laar ook in het theater. Iedereen de pretentie heeft iets aan het iek te brengen, zal het niet alleen zijn techniek af moeten maken. ioet verrassend zijn, oorspronke- anders, nieuw'. iet voetbalveld ziet Van Duinho- (50) zijn pakket van wensen vaak ld. Bij Ajax dan. Niet bijvoor tijdens een wedstrijd als Glas- Rangers-Dynamo Moskou. 'Ik heb isdagavond niet alles van dat duel maar het was niet best. Ajax leide teams met één hand opgerold ade t is aanlokkelijk om een ongetwij- heeizo sfeerrijke Europa Cup-finale j heBie tussen Ajax en Inter met een irsui totaaltheater te vergelijken. Hoe ïstjaj worden voetballers immers niet acteurs, artiesten afgeschilderd. CEP Duinhoven wenst daarin niet on- 1 valellijk mee te gaan. 'Natuurlijk, jjn raakvlakken, zelfs overeenkom- v gel Maar het gebeuren op het voet- eumld is totaal anders dan het n njuren in het theater. De combina- Üoeiin ons vak liggen vast. Bij voet- lenkaiet. Een wedstrijd is een gevecht een tegenstander. Ik ben dol op is. op fighting-spirit. De echte petitie. Die hebber, we niet bij (toneel. Acteurs hebben niet zo'n fte tegenstander. Zij spelen niet h, maar vóór. De overeenkomsten n veel meer op het psychologisch De teamgeest, de spanning, de lemen vind je zowel in de sport Op het toneel terug. Als de toe- fcwers tijdens een wedstrijd ver- Od proberen te doen is dat het- k je als de mensen, die tijdens en ^pel niet willen lachen'. ^Merkenning begint voor Ton van ^hoven vooral in de privé-sfeer. >floop in de bestuurskamer van F Wanneer hij zich in de uren e jvoor hevig heeft kunnen uitleven. (tbal is voor mij een heel eenvou- ms-, ongenuanceerde zaak. Ik kan |ns een wedstrijd mijn emoties p. Gewoon ergens vóór of tegen Ai zonder dat ik mijn standpunt /\l\ps weer opnieuw moet checken, weer anders moet opstellen zoals zovaak nodig is. Toch wil ik me niet weer teveel betrokken voelen le spelers. Want dan zou ik bang dat een van hen iets overkomt, zou ik voortdurend angst voor plicaties tijdens bepaalde acties op veld hebben. Ik wil bewust een ind houden. Daarom vind ik het j er nog wel leuk om met die |ens te praten. Over de status Dorbeeld. en wat daar omheen jt. De populariteit, het herkend Jen. Je bent nu eenmaal min of t een vedette. Om dat nu voor het fel, de showbussiness, de televisie jet voetbalveld geldt. Ik praat met aar.pelers over de menselijke effecten 'rvan. De beïnvloeding, het waar- len. het verdedigen van die status, hoeverre remt het je om door te ►n naar een bepaald niveau. Johan Ijff bijvoorbeeld is een echte die ook met de zelfsprekend- j daarvan optreedt. Een echte ve- ae is overtuigd van zijn klasse en pat nooit op een vervelende manier h blijken. Cruijff kan overal bin- prandelen. Op Soestdijk zou hij even gewoon gedragen', van Duinhoven rookt sigaretten een regelmaat, die Ajax-trainer Ton van Duinhoven: 'Bij Ajax emoties uiten'. Stefan Kovacs niet zou misstaan. Hij windt zich, even, zichtbaar op als het woord subsidie valt. Een besmet woord, in de toneel- en de sportwe reld. Een goedkoop argument ook van de sportbestuurder tijdens zijn plei dooi om meer overheidssteun te ver krijgen vormt de vergelijking met de cultuur. Hij wappert dan met cijfers, die uit de plaatselijke schouwburg of concertzaal zijn gekomen en legt die naast de subsidie van de club. Van D 'Toneelsubsidie? Laten we er eigenlijk maar over op houden. CRM geeft jaarlijks aan het toneel de prijs van één of twee straaljagers. En dan komen de staart en de vleugels later nog terug ook in de vorm van verma kelijkheidsbelasting. De sportbestuur der, die vindt evenveel recht op subsi die te hebben, houdt er een opper vlakkig soort van vergelijking op na. Voetbal heeft namelijk veel meer kans op publieke belangstelling dan de toneelwereld. Er is een heel ande re verworvenheid. Toneel bestaat niet alleen uit lachstukkies. Het heeft een ruimere taak dan alleen het laten lachen en amuseren. Om die taken te kunnen vervullen, mag er nooit een directe afhankelijkheid van de publie ke belangstelling bestaan. Een rege ring van een beschaafd land zal vin den dat subsidie voor het handhaven van een beschaafde cultuur nodig is'. Blijft het feit, dat de trek naar het voetbalveld langs een veel eenvoudiger weg gaat dan naar het theater. Van Duinhoven: 'Er zijn dit seizoen zeker tien toneelvoorstellingen geweest, die voor iederéén erg plezierig waren. Die zijn door het hele land gegaan. Maar men zegt dan: dat is niks voor ons soort mensen'. Al weten ze niet eens wat er werkelijk gebeurt. Ze denken aan het nette pak, het pluche op de stoelen, de sfeer van vijftig jaar gele den en dat er een paar mensen op het toneel hard staan te brallen. Het voetbalbedrijf heeft van dergelijke za ken geen last Het publiek is wel bereid in principe te komen bij voet bal'. Kwaliteit en prestaties betekenen in de voetballerij een toeneming van de publieke belangstelling. Oud-sport journalist Ton van Duinhoven is er van overtuigd, dat de clubs in het betaalde voetbal hun overlevingskan sen zelf kunnen bepalen. 'Het groot kapitaal is zo machtig, dat de klein tjes bij elkaar moeten gaan zitten Anders gezegd: er moeten via fusies gemeentelijke elftallen komen. Daar kunnen de gemeente en het bedrijfs leven zich achter zetten. Een club moet een bedrijf worden met harde jongens op de bestuursposten. Maar in de sport willen ze allemaal het baasje zijn. Ik ga naar Ajax om het goede voetbal. Waarom zouden andere clubs niet zover kunnen komen. Ook die krijgen dan een ruimere belangstel ling'. Ajax. Het is alsof hij over een schil derij praat. 'Ze redden het wel, woensdag. Eingenlijk zouden de spelers het zo moeten regelen, dat ze zich op 31 mei afvragen tegen wie ook weer moeten spelen. Dan is de zaak bekeken. Ajax maakt de indruk van een totaal, fris en nieuw elftal, dat steeds weer kan wisselen. Geweldig. De spelers proberen steeds iets nieuws. Lukt het niet, dan heeft plot seling niemand meer zin, dan is het meteen vervelend. Ik zie het soms in de eerste minuut al: vandaag wordt het niets'. En dan, de echte supporter,: 'Het zou wel zeer onrechtvaardig zijn, als de sprankelende kwaliteit van Ajax het zou afleggen tegen profijt-voetbal van Inter. De speelwijze van de Italia nen moet toch gewoon afgestraft wor den?' door Gerrit den Ambtman ROTTERDAM Voetbalminnend Nederland heeft de afgelopen weken als een waanzinnige gejaagd op kaartjes voor de Europa Cup-finale tussen Ajax en Inter. Ook Faas Wilkes behoorde aanvankelijk tot het contigent, dat vergeefs naar een dergelijk felbegeerd biljet speurde. Want in zo'n situatie doet het er blijkbaar niet toe of je ooit een bejubeld international bent geweest of niet. Wilkes bezit nu tóch zijn kaartjes. Een simpel telefoontje naar Milaan bleek voldoende om de problematiek tot een oplossing te brengen. Internazionale immers is 'II Tulipani' (De Tulp) nog steeds niet vergeten. Ex-stervoetballer Faas Wilkes, 49 jaar nu, is de enige Nederlandse speler, die ooit voor Internazionale Milan heeft gespeeld. Zijn sensatio nele transfer van de Rotterdamse amateurclub Xerxes naar het profes sionele Inter werd voor Wilkes de springplank tot een grote internatio nale vermaardheid. Hij was, in 1949, de eerste Nederlandse voetballer, die na de oorlog naar het buiten land vertrok. Wilkes herinnert zich: 'Toen ik het aanbod om fullprof te worden eenmaal op zak had, heb ik geen moment geaarzeld. Dank zij de bemiddeling van Casadei, nu nog eigenaar van een Italiaans restau rant in Amsterdam, kwam ik in contact met trainer Capell' van In- ter. De zaak was toen snel rond. Ik heb er niet lang over nagedacht. Het was gewoon een beslissing. Je gaat gewoon. Want je weet van tevoren, dat je van zo'n avontuur nooit slechter wordt. Aleen maar beter, eigenlijk.' Wilkes blijft bescheiden over zijn jaren bij Inter. Maar vast staat, dat de Rotterdammer in de Noorditali- aanse stad als een grote vedette werd vereerd. Het bestuur van de toen al gedegen georganiseerde club liet in de beginperiode niets na om 'II Tulipani', de bijnaam van de aanvaller, het optimaal naar de zin te maken. De Amsterdamse Italiaan Casadei werd zelfs op kosten van Inter een half jaar in de directe omgeving van Wilkes gestationeerd om als tolk te fungeren. Want de Italiaanse vocabulaire van Wilkes reikte toen niet veel verder dan de namen van ook in ons land bekende maaltijden. Wilkes: 'Natuurlijk was het vooral in die tijd een hele stap om van het amateurisme naar het volledig professionalisme over te schakelen. Maar omdat ik uit mezelf bijna iedere avond aan de Rotter damse Plas getraind had, was ik sportief gezien na een maand of drie in Milaan volledig gewend. Toen begon ik ook weer op het oude niveau te voetballen.' Faas Wilkes maakte zijn in Neder land opgebouwde faam ook honder den kilometers zuidelijker in Euro pa volledig waar. Wilkes was èn bleef de technisch begaafde schutter. Hij schat nu, dat hij tijdens zijn drie jaar durende optreden bij Inter zo'n 75 doelpunten heeft gemaakt. Een aantal, dat de zo stug-defensief ingestelde Italiaanse voetballer van nü als wonderbaarlijk in de oren moet klinken. Wilkes: 'Het grote verschil met het Nederlandse voet bal gold toen vooral de snelheid en de hardheid. Ik heb daar toch wei nig problemen van ondervonden. Als het nodig was, kon ik hard zijn. Van de tien directe tegenstanders waren er minstens vijf die het rusti ger aan gingen doen zodra ze merk ten, dat ik niet bang voor een stootje was. En die snelheid had ik al voordat ik naar Italië ging.' Wilkes heeft de tijd meegemaakt, dat de Italianen nog constant met vier of vijf spelers in de aanval opereerden en een stugge mandek king nog niet noodzakelijk geacht Faas Wilkes: 'Ik ben de clown van Inter geworden' werd. 'Maar daarom lièpen we nog wel. Ik viel per wedstrijd zo'n twee- ëneenhalve kilo af. We hadden toen nog ontmoetingen waarin lustig ge scoord werd. Zoals de derby tegen AC Milan. Bij rust stonden we een keer tegen Milan met 4-1 achter. We wonnen uiteindelijk met 6-5. Dat was het echte publiek-voetbal. Moet je nu eens komen.' Door het gemak, waarmee Wilkes bij Inter doelpunten maakte, groeide hij al snel uit tot een echte vedette. Zijn toenmalige ploeggenoten, Bou quet en Fortis waren de bekendsten, kroonden hem tot de 'clown van Inter*. De humor is altijd een mach tig wapen van Wilkes geweest 'Ik was populair in Italië. Gewoon, om dat ik mijn plicht deed. Waar ik voor kwam en wat de mensen van me eisten was goed voetbal. Dat heb Ik gespeeld. Dan kon niemand iets zeggen. Het was ook niet zo, zoals de verhalen weieens wilden, dat ik 's avonds opgebeld werd door een supporter met de mededeling, dat ik de volgende morgen eens naar bui ten moest kijken. Dan zou er een gloednieuwe auto voor me staan. Vergeet het maar. er lag nog geen wieldop voor de deur.' De triomftocht van Wilkes bij Inter duurde twee jaar. In het derde en laatste seizoen sukkelde hij maan denlang met een meniscus-blessure, die veel te laat ontdekt werd. Inter verkocht hem aan Torino. Een jaar later ging hij naar Valencia in Span je. Wilkes, trots: 'Ik kreeg een poos je geleden nog een verslag van een Spaanse competitiewedstrijd opge stuurd. Daarin stond, dat Valencia een doelpunt a la Wilkes had ge maakt.' II Tulipani, in Valencia werd het later 'De Vliegende Hollander', be haalde met Inter echter nooit het kampioenschap van Italië. 'Het klinkt ongelooflijk. We bereikten eens de riante doelcijfers van 110 vóór en 20 tegen. Twee seizoenen later werd Inter kampioen met 40 doelpunten voor en 20 tegen.' Die doelcijfers zijn in Italië nu heel gewoon. Het beruchte cattenaccio heeft zijn slopend werk gedaan. De defensieve speelwijze van de Italia nen wordt door Wilkes nu als 'schandalig' veroordeeld. 'In de eer ste wedstrijd tegen België voor het Europees kampioenschap werd het in Milaan 0-0. En dan gaan die Italianen in de uitwedstrijd in Brus sel ook nog staan verdedigen.' Dit is een van de redenen waarom Faas Wilkes, eigenaar van een mo demagazijn in het hartje van 'zijn' Rotterdam, slechts nog een paar keer per seizoen naar een voetbal wedstrijd gaat. De afgelopen periode is hij actief geweest als jurylid voor het toekennen van een sponsor-prijs aan het Nederlands elftal. Wilkes: 'Toch kan me het moderne Europese voetbal me niet zo erg bekoren. Lc heb een paar toppers in de Neder landse competitie gezien en die vie-t len me zö tegen, dat ik tijdens het weekeinde liever naar mijn vakan tiehuisje ga. Zo gauw ik tijdens een wedstrijd op de klok ga kijken, hoe lang het nog ■'uurt. is het mis. Dan is het plezier eraf. Het huidige voet bal is voor het publiek zeer zeker minder aantrekkelijk dan vroeger. Er zal iets aan de spelregels gedaan moeten worden. Zö, dat men ver plicht is om meer aanvallend voet bal te spelen.' Faas Wilkes zal woensdagavond des ondanks in de kuip zijn. Om Ajax te zien aanvallen. En om oude vrienden uit Milan te ontmoeten. Bijvoorbeeld de huidige trainer van Inter. Gianni Invernizzi. 'Hij speelde in mijn periode bij de junioren van Inter. Het zijn een paar geweldige jaren daar in Milaan geweest. Achter af zeg ik ook, dat ik daar qua voetbal niets geleerd heb. En als het niet gelukt was, dan was ik gewoon weggegaan. Piet Kruiver en Co Prins zijn in he* buitenland mis lukt. Maar zij zijn er toch óók niet slechter van geworden?' or Maarten de Vos GEREN Wat is de Neder- Ise beroepsvoetballer toch ver hel. als zijn positie wordt verge en met de Belgische collega's, fwijl de Vereniging van Con ti Spelers (WCS) met veel ces geijverd heeft voor de hten van de voetbalprof en ook bestuurlijk gebied alom erken- heeft verworven, laat de Bel- e voetbalballer nog altijd zich sollen. Belgen mogen in h land als sportieve helden ge- feerd worden, hun rechtspositie inachronistisch wankel; zelfs de est elementaire begrippen zijn It van toepassing op de horige' ftballers. èm Wilfried van Moer (27), do plute vedette in het land. Afgelo- l dinsdag sprak hij met het be ur van zijn club, Standard, omdat verbintenis afloopt. De Belgen inen namelijk geen 'contracten' zo- wij. Bovendien zijn er geen bin- ide bepalingen ten aanzien van tisfersommen. Als Van Moer naar t andere club zou willen, is het Indard mogelijk anderhalf miljoen vragen. In Nederland is er dan pninste de consequentie, dat de lier, mocht de transfersom te hoog jken, bij zijn oude club 10 procent anderhalf miljoen. 150.000 gulden 5. als jaarsalaris toucheert. In Bel- i is zelfs die l(>procent-regeling een ►pie, Van Moer, de beste voetballer i België, een man van 27 jaar, is in l jaar 1972 gewoon de slaaf van mdard. Zijn enig mogelijke verweer de dreiging zijn, dat hij stopt met voetballen, maar wie brengt dat op als allerwegen de frankskes lonken? Vandaar de verzuchting van Van Moer: 'Ik denk, dat ik wel bij Stan dard blijf. Naar Nederland is sowieso moeilijk. Via een tussenpersoon heb ik contact gehad met PSV. Niet met Ajax of Feyenoord, Maar ik denk, dat het met PSV niks wordt. Standard kan toch vragen wat het wil'. Bekend is, dat Belgische voetballers graag naar Anderlecht willen, Anderlecht staat te boek als de club, waar het meest te verdienen is, niet in het minst door de mogelijkheden naast de voetballerij via de publiciteit en re clame inkomsten te verhogen. Bij Standard, zo fluisteren de Belgen, worden die neven-inkomsten geregeld door manager Roger Petit, die zelf niet vergeet een bedragje te touche ren. Van Moer: 'Het zou mogelijk zijn, dat ik naar Anderlecht vertrek in ruil voor bijvoorbeeld Jan Mulder. Maar ik denk niet, dat die naar Standard zou willen komen'. Van Moer moet dus maar afwachten wat de regenten met hem van plan zijn. Zoals hij ook maar moet afwach ten, hoe zijn inkomsten de komende weken zullen zijn samengesteld. Zoals bekend brak Van Moer vorige week het kuitbeen na een charge van Inters Mario Bertini. Het is de tweede keer dit seizoen, dat hij in het nationaal elftal spelend geblesseerd raakte. Eerder scheurde hij een spier in Schotland, wat hem bijna drie maan den kostte. Het gevolg van de kuit beenbreuk is, dat hij voor de rest van het seizoen is uitgeschakeld. Geen Belgische bekerfinale Standard An derlecht dus, maar dat is niet onover komelijk. Van Moer mist echter ook vier interlands, waarin veel geld te verdienen is: tegen IJsland (2 maal). Wilfried van Moer: 'Geduld'. de halve finale van het Europees kampioenschap tegen West-Duitsland en aansluitend of de finale of de wedstrijd om de derde plaats. Van Moer. 'Ik heb al gehoord vano nze bondscoach, mijnheer Goethals, dat hij gaat proberen mij mee te laten delen in de premies. Tenslotte ben ik in het nationale team geblesseerd ge raakt Ook hier een levesngroot verschil met de situatie in Nederland. 'Rebellen' als Cruyff en Keizer hebben in het verleden uitstekende afspraken afge dwongen rond het spelen in het Ne derlands elftal. Vooral Cruijff heeft er nooit een geheim van gemaakt, dat hij van de KNVB méér zekerheid wilde. In het geval van Henk Groot, die via de KNVB een grote uitkering ineens kreeg, nadat hij in Oranje geblesseerd was geraakt, hadden Cruijff en Co hun meest spectaculaire succes. Van Moer daarentegen moet braafjes afwachten, of er ook voor hem nog een aantal krentjes overblijft. 'Wat dat betreft', zo geeft Van Moer toe, 'hebben de Nederlanders 't beter voor elkaar. Ik moet maar afwachten of de schade meevalt. Wilfried van Moer woont nog altijd op zijn bescheiden flatje in Tongeren. Geboren en getogen als Vlaming kan hij het tussen de Walen van Luik best vinden. Van Moer is het type met wie je gauw ruzie krijgt. Buiten het veld oogt de spectaculaire mid denvelder eerder wat minnetjes, een maal op het veld is hij een wervel wind, voor wie drie tegenstanders nog te weinig zijn om hem af te stoppen. Een voetballer met een grote actieradius, sterk aan de bal en met een goede kijk op het spel. Die ook in de beide wedstrijden tegen Inter, voor de kwartfinales van de Europa Cup, excelleerde. Van Moer. 'De ben een bewonderaar van Ajax. Ajax is nor maal gezien ook beter dan Inter. En bovendien heeft Ajax het voordeel van op eigen plein te spelen. Maar toch: Inter is niet te onderschatten. Die mensen kennen hun stiel. Zij zijn geslepen in de tegenaanval. Als je bij Celtic overeind kan blijven, terwijl er 100.000 fanaten op de tribune zitten, dan blijkt wel hoe veel profs die Italianen zijn. Het maakt ze niet uit, of ze thuis of op verplaatsing spelen'. SMEERLAP 'Ik moet zeggen, dat de aanval van Inter mij niet is meegevallen. Bonin- segna is een speler van het type-Gerd Müller. die maar een half kansje nodig heeft, maar een grote indruk heeft hij niet op mij gelaten. Wat wel opvalt is, dat hij verschrikkelijk ge meen is. Een smeerlap, zoals de mees te Italiaanse voetballers. Hij loopt maar tegen de benen op te stampen. Hij vormt samen met middenvelders Beding en Mazzola een driehoek. Daar moet Ajax op letten. En laat het publiek begrip tonen voor Ajax. Te gen Inter spelen is moeilijk. Die ver dedigers zijn zo geroutineerd en zij geven de tegenstander haast geen ruimte. Daarom kan het een tijd du ren, voor er een goal valt Het pu bliek moet geduld hebben. Want als het Ajax naar voren gaat schreeuwen cn ik zie d'n Cruijff steeds maar komen, dan zijn de Italianen op hun best. Dat zag je tegen ons: wij waren veel sterker cn beter, maar één tegen aanval werd ons noodlottig, toen Mazzola scoorde. Geduld, dat is nodig op 31 mei'. Van Moer praat vlot en openhartig. Over de merkwaardige figuur van bondscoach Goethals zegt hij: 'Een fantastisch zenuwachtige vent, maar ook een goeie trainer, die tactisch sterk is en van voetbal droomt, eet en slaapt Hij doet alles voor de spelers. Dat kan natuurlijk gemakkelijker als je bondscoach bent en je 6, 7 keer per jaar bij elkaar komt. Een club- trainer maak je elke dag mee. die verhouding ligt anders. Die Goethals is zo zenuwachtig, die valt rond zo'n wedstrijd als tegen Italië gegaran deerd 2 kilo af. En slapen kan ie niet meer'. Over de overwinning van 4-0 op IJs land: 'Het is een beetje weinig. Ik geloof, dat de wedstrijden tegen IJs land psychologisch op een onjuist mo ment komen. Na de Italianen is het moeilijk tegen LTslanders te spelen. Bovendien speelt de komende wed strijd tegen de Duitsers mee. Ik denk, dat de bond nooit gedacht heeft, dat wij nog tot de halve finale zouden geraken'. NICO RIJNDERS In de Belgische competitie heeft Van Moer het één keer bijzonder moeilijk gehad. Dat was tegen Nico Rijnders, die hem consequent volgde en daar mee een groot deel van Van Moers rendement wegnam. Van Moer: *Rijn- ders is een echte prof, die van de eerste tot de laatste minuut bezig blijft. Het is altijd moeilijk spelen tegen iemand, die je overal volgt, vind ik, maar vooral Rijnders is las tig, omddat ie nooit afgeeft*. Van Moer is eerlijk over de in België spelende Nederlanders: "Ze worden erg gewaardeerd. Ik vind persoonlijk Rob Rensenbrink en Jan Mulder de besten. Rensenbrink is soms niet te houden en als Mulder er zin in heeft, en dat moet je, want hij heeft een speciaal karakter, dan is 'm een van de beste centervoors in Europa. Bij Standard is er al over gesproken. Als wij voor het komend seizoen verster king willen, dan nemen we Nederlan- de voetballers'. En, tenslotte, zegt Van Moer over de confrontaties tussen België en Neder land. 'Ik heb nog nooit een derby gespeeld, omdat ik steeds gekwetst was. Maar ik moet zeggen: de Belgen zijn niet kansloos. We hebben onder ling nooit een embras, vormen een sterke eenheid. Op papier is Neder land natuurlijk sterker, als je de namen één voor één bekijkt Maar op het plein wordt er meer gevraagd. Nederland heeft betere spelers, wij vormen alleszins een eenheid. De doelpunten tegen IJsland kunnen heel belangrijk worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 21