CPN-uitval tegen EEG CHU-rapport bepleit een integrale gezondheidszorg Advies gezinsraad over alimentatieplicht West-Duitsland en DDR tekenden verkeersver drag- w P Zuidbevelandse kust onder olie Trouw K wartot personalia Museum Het Loo pas in '80 klaar Residentie-Orkest zet door met programma-vernieuwing Jonge toneelgroepen kritiseren minister En dan nog.. Nieuwe aardappelen ARTS (m. of vr.) ENQUETEURS/ENQUETRICES iijL \s h.V\ l .i Biunt-nland T9/DIII.I» AMSTERDAM Hef 'agressieve Westduitse imperialisme', dat op weg is de hele EEG-politiek, economisch en militair te overheersen, was het voornaam ste doelwit in de openingsredevoeringen van Paul de Groot en Henk Hoekstra gisteren op het 24ste CPN-congres in Amsterdam. In dit verband nam partijvoorzitter Hoekstra ook zeer scherp stelling te gen de plannen voor de vorming van een progressieve partij op Europees niveau, zoals gelanceerd door de groep-Mansholt De CPN-voorzitter ziet deze plannen als een nieuwe fase in de Westduitse machtsuitbreiding. "De regering-Biesheuvel moet zo snel mogelijk verdwijnen!', riep Hoekstra onder luide bijval uit. Een alternatief heeft zich naar zijn mening al aange diend doordat meerderheden van de Nederlandse bevolking stelling heb ben genomen tegen loonmatiging, te gen huurverhoging, voor 'verdediging van het onderwijs', en voor terugtrek king van de Amerikaanse troepen uit Vietnam. Samenwerking tussen com munisten en socialisten, wier onder linge verhouding de laatste jaren 'be slissend' ten goede is veranderd was daarbij vaak de spil waarom de actie draaide. Maar terwijl, aldus de CPN-voorzitter, de massa van de PvdA-aanhang zich naar links beweegt, probeert Mansholt de PvdA naar rechts te sturen. Mans- holt doet dat zijns inziens als topman van de EEG, het 'orgaan van de grote Westduitse concerns.' De ideeën over een Progressieve Volks Partij zijn dan ook rechtstreeks afkomstig van Brandts SPD, die ook een partij is 'niet van de arbeidersklassemaar van het volk', de 'Grootduitse eenheid' voorstaat en 'schaamteloos slavendien sten bewijst aan de expansie van de Westduitse concerns.' Een PVP kan daarom nooit anders zijn dan 'een nieuw steunpunt voor rechtse politiek'. 'Westen aanvallen' Zowel Hoekstra als ere-partij best uur der voor het leven Paul de Groot verwezen in verband met de Ostpoli- tik van Bonn naar de historie: Duits land heeft zich steeds eerst naar het Oosten ingedekt om vervolgens het Westen aan te vallen F nuidelijke. zij het indirecte afkeuring van Mos- kou's politiek van verzoening tegeno ver de Bondsrepubliek. Ook De Groot besprak de plannen voor Europese partijvorming, waaraan 'Mansholt, Van Mierlo, maar ook en kele leiders van de PvdA schuldig zijn.' Deze groep heeft naar zijn in zicht voornamelijk bezwaar tegen het Bijbelwoord 'Gaat heen en vermenig vuldigt u.' De Groot verklaarde dat zij daarom 'onze bevolkingsgroei wil len gelijkschakelen met de rest van de EEG en de levenskracht van ons volk aantasten.' Met name partijvoorzitter Hoekstra keerde zich fel tegen het 'revisionis me' (lees: Moskou en zijn aanhangers in de internationale communistische beweging). Het is 'verantwoordelijk voor de breuk met de koloniale be vrijdingsbeweging en voor de passivi teit in Europa in de strijd tegen de multinationale concerns'. Het laatste slaat ongetwijfeld op de houding van de grote Italiaanse en Franse commu nistische partijen en vakbonden. Revisionisme Alle succesvolle massa-acties van de CPN in de laatste tijd. beklemtoonde Hoekstra, zijn voorafgegaan door in terne partijstrijd. Deze strijd richtte zich tegen 'rechts revisionisme, maar ook tegen links avonturisme' lees resp.: de Moskou-gezinden en de Mao- isten); maar het bestrijden van de eerste groep is kennelijk het belang rijkst. De CPNJeden, die deze strijd hebben gevoerd, moeten haar nu voortzetten in die partijdistrieten waar nog 'stagnatie' heerst Ondanks het feit dat tussen het 23ste CPN-congres (februari 1970) en het huidige niet minder dan 1.039.000 is ingezameld voor de partij, werd uit voerig kritiek uitgeoefend op de te zwakke organisatie van de CPN. Er is dringend 'ideologische versterking' nodtig en er zal, zo kondigde voorzit ter Hoekstra aan, 'serieuze propagan da voor het CPN4i'dmaatschap' wor den gevoerd. Op de positie van de CPN ten opzich te van Moskou en Peking werd door De Groot en Hoekstra niet recht streeks ingegaan. Wel werd de juist heid van de zelfstandige politiek van de CPN benadrukt Er waren geen gasten of telegrammen van buiten landse partijen. Over de kwestie-Bang- la Desh (die vanwege de opstelling van Rusland en China van de CPN moeilijk ligt) werd met geen woord gerept. In het congrespresidium werd oa. ge kozen de jonge Aike Platje, de be- drijfscontactman die bij Peiger NV in Emmen is ontslagen en voor wie een langdurige staking gaande is. Het par tijcongres duurt tot zondagmiddag. VLISSINGEN De 84 ton stookolie, die de schipper van de 333 ton meten de Belgische tanker Hugo begin deze week in het Nauw van Bath op de Westerschelde overboord heeft ge pompt, is door de zuidwesterstorm naar de kust van Zuid-Nederland ge dreven. De schorren en dijkglooiingen zijn bedekt met een laag olie. Met de opruiming zal een behoorlijk bedrag zijn gemoeid. De dijken op die plaats zijn gedeeltelijk in beheer van Rijks waterstaat, een ander deel is in parti culier bezit en een ander deel behoort aan het waterschap De Brede Water- ring. Wie de aangebrachte schade zal betalen is nog niet bekend. Wanneer de dijken en schorren gereinigd zul len zijn, blijft de plantengroei toch moeilijk. OOST-BERLIJN (Reuter, DPA) In Oost-Berlijn hebben vertegen woordigers van de Bondsrepubliek en de DDR gisteren hun hand tekening gezet onder het eerste staatsverdrag tussen de twee Duits- landen, dat volgens internationaal recht is afgesloten. Het verkeers- verdrag werd voor de Bondsrepubliek ondertekend door staatssecre taris Egon Bahr en voor de DDR door zijn collega Kohl. Het verdrag was op 12 mei in Bonn geparafeerd. Het regelt het verkeer over de weg, per spoor en over water tussen twee Duitslanden. Over het luchtverkeer zullen afzonderlijke on derhandelingen gevoerd worden. Van bijzonder belang voor de burgers van Oost- en West-Duitsland is een eenzij dige verklaring, die de DDR bij het verdrag heeft gevoegd. Daarin wordt toegezegd dat het reizigersverkeer tus sen twee Duitslanden in de toekomst gemakkelijker zal kunnen verlopen. Westduitsers zullen voortaan verschei dene keren per jaar naar de DDR mogen reizen, niet alleen op uitnodi ging van familie, maar ook om ken nissen te bezoeken. Ze kunnen ook door Oostduitse organisaties worden De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Uitgaven van N.V. De Christelijke Pers Directie: Ing. O. Postma, F. Diemer Hoofdredactie: J.de Berg (waarnemend) Hoofdkantoor N.V. De Christelijke Pers: N.2. Voorburgwal 276 - 280, Amsterdam. Postbus 859. Telefoon 020 22 03 83. Postgiro 26 92 74. Bank: Ned. Midd. Bank (rek.nr. 69.73.60.768)Gem.giro X 500. uitgenodigd voor handelsactiviteiten of voor sportieve of culturele manifes taties. Een belangrijke Oostduitse con cessie is de aankondiging, dat burgers van de DDR voor 'dringende familie aangelegenheden' toestemming zullen krijgen voor een reis naar de Bonds republiek. Tot dusver mochten alleen gepensioneerden (mannen boven 65 en vrouwen boven 60 jaar) uit de DDR naar West-Duitsland reizen. Het verdrag wordt van kracht na ratificatie door de parlementen van Oost- en West-Duitsland. NORMALISERING Na de ondertekening van het viermo- gendheden-akkoord over Berlijn op 3 juni zullen Oost- en West-Duitsland besprekingen beginnen over normali sering van de onderlinge betrekkin gen. De Westduitse staatssecretaris Bahr zei tijdens de ceremonie bij de ondertekening van het verkeersver- drag: 'Ik kan meedelen, dat de twee regeringen zijn overeengekomen een gedachtenwisseling hierover te hou den na ondertekening van het slot- protocol van de overeenkomst van de grote vier'. Kohl bevestigde deze uit spraak en kondigde aan, dat de onder handelingen op 15 juni zullen begin nen. De besprekingen zullen weer door Bahr en Kohl gevoerd worden. Volgens Kohl zullen de besprekingen gaan over het totstandbrengen van 'de normale betrekkingen tussen twee souvereine en onafhankelijke staten'. Bahr sprak van een 'basisovereen komst over de betrekkingen tussen de twee staten'. Promotics: Gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid: C. H. J. de Geus (R.U. Groningen). Gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen: W. J. M. Un- en J. H. M Hilgers (R.U. Utrecht). APELDOORN Vandaag wordt (waarschijnlijk met prinselijk bezoek) het eerste gedeelte van het Rijksmu seum Paleis Het Loo in gebruik geno men. Het betreft de koninklijke stal len. waarin een permanente tentoon stelling van rijtuigen en dergelijke wordt gehouden. Door verschillende omstandigheden, ondermeer de bezuinigingspolitiek van het kabinet, zal het waarschijnlijk wel 1980 worden, voordat het Rijks museum Paleis Het Loo zal worden voltooid. De openstelling van het eer ste gedeelte van het Oranjemuseum in het paleis zelf valt op zijn vroegst in 1974.. Er moet een uitgebreid res tauratieschema worden afgewerkt. Bij de koninklijke stallen bevindt zich een gezellig ingericht theehuis. Paleis Het Loo ressorteert in zijn nieuwe bestemming onder het ministerie van CRM. Met ingang van vandaag wordt ook het park bij paleis Het Loo, dat 650 hectare groot is en talrijke unieke plekjes bevat, voor het publiek open gesteld. Er zijn hiervoor dagkaarten, gezinskaarten en jaarkaarten verkrijg baar. Foto's: Oude hofauto's op de tentoon stelling. Van onze Haagse redactie DEN HAAG In plaats van de tegenwoordige ziekenfondswet en de algemene wet bijzondere ziektekosten moet er een algemene volksverzekering komen. Dit stelt het wetenschappelijk bureau van de CHU in zijn rapport 'Naar een integraal systeem van welzijnszorg'. De gezondheidszorg, aldus de overwe ging, wordt nu reeds voor een belang rijk deel gefinancierd door sociale verzekeringen. Daarom ligt het voor de hand, dat ook de overige voorzie ningen van welzijnszorg, die verwant zijn aan de gezondheidszorg en als zodanig zijn erkend, door de sociale voorzieningen worden gefinancierd. De bedoeling van de algemene volks verzekering is een integraal financie ringssysteem voor het gehele terrein van de welzijnszorg tot stand te bren gen. Voorgesteld v/ordt de volksverze kering te regelen in een wet, die wordt genoemd 'algemene wet wel- Zijnskosten'. Hogere premies Toegegeven wordt, dat deze wet een aanzienlijke verzwaring van de pre mies met zich meebrengt. Een groot voordeel is, dat de wet een belangrij ke stimulans zal zijn voor de ontwik keling van de welzijnszorg. Het vallen van inrichtingen onder de volksverze kering zal worden gebonden aan een vergunning. Op deze wijze wordt een verbinding gelegd tussen financiering en beleid. Verder wordt in het CHU-rapport ge pleit voor een 'ordeningswet welzijns zorg'. Deze wet verplicht de overheid tot welzijnsvoorzieningen en particu liere aktiviteiten te stimuleren. Ook kunnen door middel van deze wet criteria worden gesteld voor de struc turen van de welzijnszorg. Over deze criteria wordt nog gezegd, dat ze betrekking moeten hebben op de bereikbaarheid van de instelling niet alleen geografisch maar ook psychologisch. Dit laatste houdt in,- dat de levensbeschouwelijke overtui ging een beslissend principe kan zijn voor de organisatie. Een derde wens van de Savornin Van onze Haagse redactie Lohmanstichting is een grondslagen- wet voor de beleidsontwikkeling. Het gaat hier om de ordening en planning van de voorzieningen, het toezicht, de participatie van de bevolking en de wetenschappelijke begeleiding van het werk. Volgens het rapport moet zeer snel met de herstructurering van de welzijnsbehartiging worden begonnen. Niet de financiering is op het ogen blik het grootste probleem, maar de herstructurering van het hele wel zijnswerk. De Savornin Lohmanstichting is te leurgesteld over het functioneren van de welzijnsraad uit het kabinet. Van enige aktiviteit van de raad, zo wordt geklaagd, is nog niets gebleken. Dit moet ingrijpend worden veranderd. De ontwikkeling van het welzijnswerk moet van de grond worden gekregen. Daarom is de aanstelling gewenst van een regeringscommissaris voor de har monisatie van de welzijnszorg. De re geringscommissaris moet direct wer ken onder de verantwoordelijkheid van de welzijnsraad uit de minister raad. Het rapport zal volgende week zater dag door de Unieraad worden bespro ken. Dan komt ook de 'nota volks huisvesting' aan de orde, die door minister Udink (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) wordt toege licht. DEN HAAG De Nederlandse gezinsraad wil geen alimentatiever zekering voor onvolledige gezinnen in die zin dat de belastingdienst van elk echtpaar premie zou moeten heffen. Echtscheiding is geen berekenbaar ri sico, maar steunt op vrije wilsbeschik king.' Daarom stelt de raad voor de oprichting van een centraal innings- en vereffeningenfonds, dat als exclu sieve inningsinstantie kan worden aangewezen voor alle periodieke uit keringen voor het levensonderhoud. "Wanneer een dergelijk fonds de macht krijgt om wanbetalers aan te pakken kunnen heel wat alimentatie zaken met advocaten, deurwaarders en plagerijen in velerlei vorm worden vermeden', aldus de gezinsraad. Zij schrijft dit in een advies aan staatsse cretaris Van Veenendaal (CRM) over de hele alimentatieproblematiek. Verder geeft zij een advies omtrent de richtlijnen voor het opleggen en bepalen van de alimentatieplicht. Twee overwegingen hebben bij het advies een rol gespeeld: de raad vindt, dat de vraag wie de schuld van de echtscheiding draagt niet of nauwe lijks mag meetellen. Bovendien mag het inkomen van een gezin niet alleen aan de kostwinner toekomen. De aanbevolen formule komt neer op een verhoudmgscijfer tussen het aan deel van de verschillende gezinsleden in het toaal van he4 gezinsinkomen. Voor de vrouw verhoudt zich dit aandeel tot dat van de man als 70 tot 100. Voor de kinderen varieert die verhouding van 9.4 tot 33.8 percent van het aandeel van de man afhanke lijk van hun aantal en hun leeftijd. De raad berekent de consequenties van deze formule voor een normaal gezin met drie kinderen die aan de moeder worden toegewezen: de man zal dan 42.7 percent van zijn inkomen mogen houden en hij zal 57.3 percent aan zijn voormalige echtgenote moe ten afstaan. Daarbij wijst de raad er met nar'-r'- i dnt de rechter correc ties hier op moet kunnen aanbrengen. bijvoorbeeld bij bijzondere omstandig heden als er een kind studeert. 'De gescheiden vrouw mag niet ten volle de dupe worden van een tweede huwelijk van haar voormalige echtge noot, maar de alimentatie mag ook niet zo worden geregeld dat zij in feite de man belet van zijn recht een tweede huwelijk te sluiten, gebruik te maken', vindt de gezinsraad. Het staat de Nederlandse rechter vrij. meent de gezinsraad, om een volledi ge, een tijdelijke, of helemaal geen alimentatie op te leggen. Maar, vindt zij, in vier gevallen zou een alleen staande vrouw recht moeten hebben alimentzatie: dit is het geval wanneer zij door een kind of pleegkind uit het huwelijk geen eigen inkomen kan hebben. Ook zou zij dit recht moeten hebben als zij op de dag van de scheiding zwanger was van haar echt genoot Verder noemt de gezinsraad de omstandigheid dat zij op de dag van de echtscheiding al meer dan drie maanden invalide was. Hetzelfde recht moet de vrouw krijgen als zij op de dag van haar scheiding veertig jaar of ouder was en 'daardoor niet het inko men kan krijgen, dat haar in staat stelt te leven overeenkomstig de graad van welstand, die zij had tij dens haar huwelijk. Wanneer geen van deze omstandighe den zich voordoet zou de rechter tijdelijke alimentatie moeten opleg gen, waarbij moet kunnen worden aangenomen dat zij binnen de tijd die nodig is voor het gaan uitoefenen van een beroep voor haar eigen levenson derhoud kan zorgen. Als de vrouw tijdens haar huwelijk een beroep ui toefende waarbij zij meer verdiende dan de alimentatie die haar volgens de formule zou toekomen, dan komt zij niet voor alimentatie in aanmer king, vindt de gezinsraad. door'R. N. DEGENS DEN HAAG Als stroopfiguren in karnemelksepap, zo grillig en fantasie- prikkelend is de muziek die Györgi Ligeti in 1970 componeerde en 'Kam- merkonzert für 13 Instrumentalisten' noemde. Het stuk vormde het ope- ressante programma dat donderdaga vond door het Residentie Orkest on der leiding van Richard Dufal'lo in het Haagse Congresgebouw werd uit gevoerd. Dat dit Kammerkonzert een vernieu wing in Ligeti's componeren betekent, is wellicht alleen interessant voor in siders; maar het verrassend grote aan tal mensen dat deze avond naar het Residentie Orkest was komen luiste ren bestond voor het grootste deel uit (op dit gebied) outsiders die van de royaal door dit orkest geboden gele genheid gebruik maakten kennis te nemen van muziek van eigen tijd. Dat doet het R.O. de laatste tijd met toenemende intensiteit; en het enige nadeel van het programma van don derdag was, dat het in één keer teveel van het (niet onverdeeld) goede wilde geven. Want na de soms zeer poëtische en verstilde muziek van Ligeti, die voor treffelijk ten gehore werd gebracht, kwamen nog 'On escalation' van Peter Schat, het ballet 'Apollon Musagète' van Strawinsky (met het Heidelberger Ballet), een 'Klacht voor de slachtof fers van het geweld' van de jonge Spaanse componist Cristobal Halffter en het 'Poème de l'extase' (uit 1908) van Alexander Skriabine. Met twee pauzes er tussen om de toneel changementen te kunnen uitvoeren werd hét over half twaalf voordat het slopapplaus van een inmiddels half leeggelopen zaal klonk. Velen hadden het begrijpelijk niet kunnen volhouden. Het programma zelf verloor dan ook tegen het eind duidelijk aan boeiende kwaliteiten. Na het intrigerende 'On escalation' van Schat, een escalatie proces in klanken, werd 'Apollon mu sagète' een anti-climax door de "weinig geslaagde vermenging van mimische parodie en klassieke choreografie, on danks het technisch zeer beheerste dansen van de vier leden van het Heidelberger Ballet. En met de 'Klacht voor de slachtoffers van het geweld' (gecomponeerd in 1970/71 en voor het eerst in Donauesohingen uit gevoerd) begeeft Cristobal Halffter zich op zeer platgetreden eigentijdse wegen. Van de beoogde effectieve ver vorming via elektronische apparatuur (met de componist aan de knoppen) kwam weinig terecht; men hoorde, via in de zaal opgestelde luidsprekers, extra hard datgene wat men de in strumentalisten op het podium zag doen. En dat was, na alles wat op dit gebied al gedaan is, niets om over naar huis te rchrijven. Maar, zoals gezegd, voor velen toch wel een inte ressante eerste kennismaking met mu ziek van deze tijd. Voor de volhardenden in de zaal was er dan tenslotte het Poème de l'exta se. dat een sterkere romantische geëxalteerdheid in de uitvoering be hoeft, en waarin helaas het orgel ontbrak (althans onhoorbaar bleef) dat aan de slotclimax die overrompe lende werking geeft die gebaseerd is Ligeti.stroopfiguren op de bijna lijfelijke werking van een alles doordringend fortissimo. Maar va: met dat al was het toch een concert [e dat in opzet en intentie getuigde van de wil tot vernieuwing bij het Resi-™ dentie Orkest dat daarvoor en datita: is vooral belangrijk steeds meer aandacht en meeleven van het publiek krijgt. s-tou AMSTERDAM Vijf jonge toneel? groepen: DAT, Mickery, Proloog, Sa-" ter en Werktheater, verwijten minis ter Engels dat hij in zijn subsidiebe-1< leid niet de prioriteit verschovenf>n: heeft van het traditionele schouw burgtoneel naar de nieuwe groepen.. Hij heeft besloten dat het schouw burgtoneel, dat in een steeds heviger P crisis verkeert, in stand gehouden^ moet worden en zelfs in subsidie ma; groeien. Dat stelt de groep van vijf ii een aan de minister van CRM gezon den verklaring. De vijf toneelgroepen geven als hui gemeenschappelijk doel op: 'Samei met het publiek en reëel maatschap pelijk bewustzijn ontwikkelen door middel van alle creatieve activiteiten die daarvoor kunnen worden ge bruikt.' Met zijn beleid stopt de mi nister volgens deze groepen de toneel ontwikkeling af en verergert de to neelcrisis. De groep vindt dit eei vreemde politiek, omdat zittenblijven lt gehonoreerd worden ten koste van d< nieuwkomers, die 'het oog van C traditionele theatermakers niet zulli strelen, maar het theater van de komst zullen moeten maken.' d< i toe n< ïeb ■i-aa E OO g»aa irl i-ten ndi li loei ue I-Het to4oei ai lat Itij >tal ;aai -I- In Haarlem wordt op vrijdag 2rij juni de 9e kunstmarkt op het terreinen' van de voormalige Stadsdoelen 'smorfjk gens om half elf geopend. bid* 4- In de herfst van 1972 zal op Ibiz»ni< de vijfde internationale Biennale voorfonf beeldende kunst worden gehoudertad waaraan kunstenaars beneden 35 jaapn o kunnen deelnemen. »aci: TIEL Op de veiling te Tiel zijn gisteren de eerste nieuwe aardappelen van het seizoen aangevoerd. Ook de eerste peulen werden geveild. De aard appelen brachten ƒ1,15 per kg op, de peulen ƒ8,50 per kg. ..HET ZONNEHUIS- VLAARDENGEN" (van de Chr. ver. tot ver pleging van langdurig zie- M/t ïtr- ken "Het Zonnehuis") C -V ^CnTiV0 vraagt omstreeks 1 septem- ou ber a.s. een voor de medische verzorging en de para medische begeleiding van de patiënten, te- samen met de geneesheer-direkteur. Tevens behoort tot de taak het deelnemen als docent aan de opleiding van leerling- ziekenverzorgenden. Prot. chr. levensopvatting gewenst. Het verpleegtehuis heeft een kapaciteit van 200 bedden (170 voor somatisch zieken en 30 voor geestelijk gestoorde bejaarden). Het realiseren van dagverpleging c.q. dag- reaktivering is in voorbereiding.- Honorering volgens richtlijnen L.A.D. Voor nadere oriëntatie en het eventueel volgen van een kursus zijn faciliteiten mo gelijk. Sollicitaties en verzoeken om inlichtingen aan de Geneesheer-Direkteur, Dillenburgsingel 5, Vlaar- dingen. Tel. 010—34.19.22. die als taak krijgen het interviewen van de Nederlandse bevolking. Dit geschiedt in eigen woonplaats en/of eigen omgeving. Voor deze interessante, maar beslist niet makke lijke werkkring op free-lance-basis, komen zij in aanmerking die: tenminste enige jaren middelbare school opleiding hebben gevolgd; kontaktuele eigenschappen hebben; een behoorlijke dosis doorzettingsvermogen bezitten; wekelijks enkele dagen en eventueel enkele avonden beschikbaar zijn; zelfstandig kunnen werken. Wanneer u meent aan deze voorwaarden te be-r antwoorden, dan bieden wij u: interessant en afwisselend werk; het voordeel, zelf uw werktijd te mogen indelen; een aantrekkelijke honorering; onkostenvergoeding. Indien u belangstelling heeft kunt u zich richten tot Mej. J. J. Eijndhoven, tel. 020-734422.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10