Positie Deli Mij is terker geworden BAM wapent zich tegen overval Conimex (40 jaar) kon positie versterken Stad Rotterdam wil zelfstandig blijven Explosie drukt winst '72 bij Lijm en Gelatine Delft k Vooruitzichten zijn behoorlijk eineken wil erkapitalisatie CF vertrouwt op oortzetting an stijgende lijn esultaat Stokvis eef wat achter id. fondsen in New York BNP van Indonesië stijgt voortdurend Oliebesprekingen opnieuw mislukt Zuid-Slavië houdt groei geldhoeveelheid tegen Populair Winst ICI omlaag in le kwartaal Kloos optimistisch over toekomst De Boer biedt 250 pet. op aandelen Senefelder Voortzetting sterling- steunregeling Flink hogere winst bij TU-Beheer DOW JONES INDEX Amerikaanse goederenmarkten Minder bedrijven failliet in april Shultz trekt lijn van Connally door Wall Street opnieuw hoger Van Heek 8 (7) pet ROUW/KWARTET VRIJDAG 26 MEI 1972 Financiën/economie T17/K19 UNSTIG RESULTAAT de eerste maanden van 1972 is de ing van zaken redelijk geweest De loruitzichten zijn behoorlijk. De di ctie heeft dan ook goede hoop het ar 1972 met een gunstig resultaat te mnen afsluiten. een toelichting op het jaarverslag eeft pres'dent-directeur mr. A. T. OTTERDAM De positie van de Deli Maatschappij was aan het inde van 1971 duidelijk sterker dan een jaar tevoren. Er blijft chter nog veel te doen om het bedrijf te doen groeien en de resul- iten te verbeteren. De basis hiervoor, gelegd in de afgelopen jaren, -erd in 1971 verbreed. lit merkt de directie van de Deli Maatschappij op in het jaarverslag )71. Gewezen wordt daarin op de >ecifieke risico's van het bedrijf, aarvan de gevolgen in 1971 werden adervonden. Door aan de activiteiten wel geografisch als op het gebied an de produkten een ruime sprei- ing te geven en steeds een evenwich- ge opbouw van het bedrijf na te reven, kunnen deze risico s, naar de irectie meent, beperkt blijven en mvaardbaar zijn. ovendien is in de handelssector, aarop het bedijf zich concentreert, bewegingsvrijheid relatief groot en conjuncturele gevoeligheid wel- cht geringer dan elders. Dit kan jdragen tot verdere stabiele ontwik- eling, die de directie zich voor ogen elt. Laverge verklaard, dat de De li-Mij. geen bedrijfsvreemde activiteiten zal ontplooien, hoewel gedacht wordt aan een verdere uitbreiding van de werk zaamheden. Na de verkrijging van een 60 pet. belang in Jongeneel in 1971, zal 1972 ec'nier een jaar van consolida tie werden. Over de gang van zaken in dit jaar, zei de heer Laverge, dat het hem zeer zou verbazen, wanneer de halfjaarcij fers van 1972 zouden achterblijven bij die van 1971. Ook de eerste maanden bij Jongeneel zijn zeer bevredigend geweest. Over het algemeen waren de resulta ten van de tabakszaken in 1971 bevre digend. De omzet van de Deli-HTL Tabak Maatschappij in Eindhoven kon weer worden vergroot en de winst ging vooruit Het theebedrijf in Rot terdam is er in geslaagd de omzet belangrijk te vergroten en ook de omzet in koffie van de kantoren in Rotterdam en New York nam toe. Hoewel de resultaten nog teleurstel lend bleven, maakte zich in de loop van het jaar een geleidelijke verbete ring kenbaar 'De ontwikkelingen ter zake van An gola koffie in Nederland zijn op onze zaken niet van directe invloed. Wel mag hierdoor wellicht een toeneming van de aanvoer van Indonesische kof fie worden verwacht', aldus de direc tie. KOERSVERLIEZEN In de rubbersector sloot Deli-Mij 1971 wederom met verlies af. Door de monetaire crisis moest aan koersver liezen ruim 1,7 min worden geïncas seerd. Deze verliezen zijn ten laste van de resuitaten over 1971 gebracht. Over de ontwikkeling van de beurs koers van de aandelen heeft de direc tie gezegd, dal nimmer sprake is ge weest van een bod op de aandelen. 'Er is wel eens een gesprek geweest, waardoor wellicht de aandacht op De li-Mij is gevallen'. Zoals gemeld, heeft de vennootschap over 1971 een belangrijk hogere winst behaald. Het netto eigen resul taat steeg van 5.8 min tot 8.0 min, bij een omzet van 825,1 (710,7) min. Het dividend wordt ver hoogd van 6 tot 7.50 per aandeel van 75. Blijkens het jaarverslag van Jonge neel is de omzet van deze onderne ming in 1971 gestegen (excl. omzetbe lasting) van 116.5 min tot 136.4 min en de netto winst van 2.9 min tot bijna 3,6 min. Het dividend (over 1970 18 pet.) moet nog nader worden vastgesteld. U'STERDAM Als uitvloeisel van Tdere consolidatie van buitenlandse langen zal Heineken op een op 19 ui te houden buitengewone aandeel- mdersver ga dering voorstellen over gaan tot een herkapitalisatie van 25 ■t, en daarnaast een belastingdivi- nd uit te keren, die verban^ houdt ;t deze herkapitalisatie. De nieuwe te geven aandelen zullen volledig len in de winst over het lopende lekjaar. aldus een mededeling van t bedrijf. it voorstel zal betekenen, dat het idelenkapitaal na de jongste agio- kering bijna 130 min groot en omvang zal krijgen van ruim 162 min. Bij een herkapitalisatie ardt een bedrag uit de reserves ergeboekt op het aandelenkapitaal. ;t eigen vermogen van de vennoot- ïap blijft derhalve even groot als orheen. dien het voorstel wordt goedge- urd, zal ook Heineken Holding (de oegere Heineken's Belegging en Be er maatschappij) overgaan tot een rkapitalisatie van 25 pet, alsmede de uitkering van een belastingdivi- nd. De hierbij nieuw uit te geven idelen A zullen eveneens volledig ridendgercchtigd zijn voor het lo- nde boekjaar. ISTERDAM Het in maart in het irverslag van ACF (Amsterdam emie Farmacie) uitgesproken ver- luwen over de uitkomsten van 1972 in de tijd na maart verder ver- rkt. Het bestuur verwacht dat in rest van het jaar de stijgende lijn h zal voortzetten, zo is op de irvergadering medegedeeld. In de mende jaren zal voor ongeveer 8 n worden geïnvesteerd in de bouw l een in eigen beheer ontwikkelde terzuiveringsinstallatie. Ondanks ze investering verwacht ACF toch t betere resultaten uit de bus te nen. oris werd nog medegedeeld dat het legere hoofdkantoor in Amsterdam de gemeente tegen 'een goede js' is verkocht. De koop is geschied ir 3 min, een prijs die de ACF c had gevraagd. er Koninklijke Ütermohlen, vorig r door ACF overgenomen, werd igevraagd nog gezegd dat men nog eds blij is met deze onderneming, or de bedrijven van Ütermohlen len nog wel enige investeringen eten plaatsvinden. M li f I! [TTERDAM Het jaar 1971 heeft t aan de verwachtingen van R, S. fkvis en Zonen in Rotterdam vol- Bn. De nettowinst liep terug tot j,71 (4,97) min terwijl de omzet het eau van 1970 niet haalde. De ver- ien beliepen 555 (598) min. stagnatie in de omzet deed zich voor bij 'e hoofdgroep 'installa- die gericht is op de toelevering de bouwnijverheid. Door de ar- dsintensiviteit van deze groep had algemene stijging van de loonkos- hier een grote negatieve invloed de resultaten. Stokvis en Zonen [wacht evenwel, dat in samenwer- Ig mt Technische Unie Beheer de lossing voor de problemen van de ep 'installatie' zal worden gevon- ke, I. FONDSEN IN NEW YORK - Olie noteerde op 23 mei 3Ss/,-38% Unilever 3 44-44% 144%-%), Philips 6%-17 (16%-17) en KLM J 37% (38%). •ave du Pont. Glove. Forgan. iar FECTENKOERSEN ,0- [ONDVERKEER ijs [STERDAM In het telefonisch etenverkeer kwamen gisteravond volgende koersen tot stand. Tussen ikjes staat de officiële slotkoers van lermiddag. Akzo (72.00), Hoog- ns (77.00), Kon. Olie 124.60- .00 (125.10), Philips 53.80 gb-54.00 .80), Unilever 138.30 (138.50), KLM 123.00 Door uitgifte preferente aandelen DEN HAAG Commissarissen en directie van BAM Verenigde Bedrij ven hebben besloten maatregelen te nemen om een overval een onge wenst overnemingsbod op de aandelen te kunnen afweren. Dit is in de algemene vergadering verklaard. Aan leiding hiertoe zijn de wat de voorzit ter van de raad van commissarissen noemde 'merkwaardige koersbewegin- gen' van de aandelen van de laatste tijd Hier en daar is de mogelijkheid geop- DJAKARTA Het bruto nationaal produkt van Indonesië, dat sinds 1968 met gemiddeld 7 pet. per jaar is gestegen, zal door de toegenomen uit voer dit jaar tussen de 7 en 9 pet. omhoog gaan. De uitvoer, zo heeft de minister van handel Sumitro Djojoha- dikusumo meegedeeld, zal dit jaar vermoedelijk $1,8 mrd, bedrag te gen 1,3 mrd. in 1971. Aanvankelijk hoopte men het cijfer van 1,8 mrd. in 1976 of 1978 te bereiken. Overigens waarschuwde de minister dat de uitvoer erg eenzijdig is. Meer dan de helft bestaat uit olie, rubber en hout. De export van de traditione le goederen is slechts langzaam toege nomen. Ongeveer 65 tot 70 pet. van de bevolking leeft van de produktie van deze traditionele goederen. Wel zal Indonesië in 1974 na een onderbre king van vele jaren, opnieuw suiker gaan exporteren. Verwacht wordt, dat er goede afzetmogelijkheden bestaan, vooral omdat de Cubaanse suikerpro- duktie terugloopt. INVESTEERDERS Van 244 buitenlandse ondernemingen in Indonesië, die bij elkaar voor 406 miljoen hebben geïnvesteerd, zullen 48 dit jaar voor de eerste maal belas ting gaan betalen. De overigen vallen nog onder de belastingfaciliteiten voor buitenlandse investeerders, en zullen eerst volgend jaar worden aan geslagen. GENEVE De derde ronde in de besprekingen over de participatie-ei sen van de olieproducerende landen rond de Golf van Perzië en de wester se oliemaatschappijen zijn op een mis lukking uitgelopen. Dit heeft minister Sheik Ahmed Zaki Yamani van Saoedi Arabië verklaard na afloop van een tweedaagse bijeenkomst. De vertegenwoordigers van de olie maatschappijen weigerden elk com mentaar. Volgens Yamani zullen de partijen de volgende maand opnieuw bijeenkomen. De preciese datum is nog niet bekend. BELGRADO De nationale bank van Zuid-Slavië heeft een aantal maatrege len getroffen om de ongebreidelde toeneming van de geldhoeveelheid in 't land aan banden te leggen. De voor naamste maatregel betreft het ont trekken van 850 miljoen dinar (onge veer 170 miljoen) aan bankbiljet- tencirculatie door de verplichte reserves van handelsbanken te verho gen. Op deze wijze wil men voorkomen dat de groei van de geldhoeveelheid die 't streefcijfer van dit jaar (5,2 miljard dinar) overtreft. In de eerste vier maanden van dit jaar is de geldhoe veelheid in Zuid-Slavië met 4,8 mil jard dinar toegenomen. Deze groei wordt ten dele verklaard door een onverwachte toevloed van deviezen, in hoofdzaak inkomsten van Zuidslavi- sche arbeiders in het buitenland. perd. dat de aandelen werden opge kocht in anticipatie op een overne- mingsbod. Naspeuringen van het be stuur van de BAM hebben geen aan wijzingen opgeleverd, dat er inder daad voorbereidingen tot een overne ming zouden worden getroffen. Niettemin vond men het gewenst ver- dtdingsmaatregelen te nemen. Com missarissen en directie vinden dat zij er in het belang van de aandeelhou ders en de werknemers van de onder neming voor moeten zorgen, dat de continuïteit van de onderneming ge waarborgd blijft. MEER BESCHERMING Weliswaar, aldus het bestuur, bieden de fusiegedragsregels van de SER een zekere mate van bescherming tegen een openbaar bod, dat niet door com missarissen en directie wordt onder steund. doch de behoefte aan een verdergaande bescherming doet zich gezien de recente ontwikkelingen op het gebied van bedrijfsconcentraties e.i ae positie van de BAM steeds sterker gevoelen. In verband hierme de zal aan een op 12 juni a.s. te houden buüengewone vergadering van aandtelhouders een voorstel tot statu tenwijziging ter goedkeuring worden voorgplegd. Daarin zal de mogelijkheid tot uitgif te van preferente aandelen zijn opge nomen. Hiervan kan gebruik gemaakt worden in geval van een dreigend openbaar bod. waarbij de belangen van aandeelhouders, werknemers en andere bij de onderneming betrokke nen onvoldoende gewaarborgd zijn en welke uitgifte niet beoogt een verrui ming van de financieringsbronnen te verwerven. Voor de overgangsperiode tot het mo ment. waarop de statutenwijziging perfekt zal zijn, zijn maatregelen ge troffen om in geval van een dreigend ongewenst bod tot versterking van de groep gewone aandeelhouders te gera ken. Deze maatregelen houden in. dat in geval van nood aandelen kunnen worden geplaatst. Hiervoor is een af spraak mei een bank gemaakt BAARN Onderzoekingen van Conimex hebben aangetoond dat ruim 75 pet van de gezin nen in Nederland min of meer regelmatig Chinees-Indische maaltijden thuis eet. Vooral bij de jongeren zijn deze populair. Zo gebruiken van de mensen tot 30 jaar 85 pet, en van de mensen van 50 jaar en ouder 45 pet vrij regelmatig dit soort maaltijden. Het thuisgebruik van Chinees-Indisch eten breidt zich nog voortdurend uit. Niet alleen de frequentie van het verbruik stijgt, maar er nemen ook steeds nieuwe consumenten aan de oosterse dis plaats. Op merkelijk is dat Chinees-Indisch eten in Zuid-Nederland popu- laider is dan in Noord-Neder land, al is dit laatste gebied hard op weg zijn achterstand in te halen. Het bod van 115 pet op de aandelen Cultuur Maatschappij Ngombezi, uitge bracht door de Britse Ralli Interna tional, wordt gestand gedaan. Ruim 90 pet van het aandelenkapitaal is aange boden. Het vermogeit van het America Fund is in de periode van 1 sept. 1971 tot 1 maart 1972 gestegen van 13,7 min tot 16,3 min. Van dit bedrag kivarn ƒ2,7 min voort uit de afgifte van 14.000 nieuwe participaties. De Ballast Saudi Arabie, dochtermaat schappij van Amsterdam Ballast Inter national. een werkmaatschappij van Ballast-Nedam groep, heeft opdracht gekregen voor de bouw van vijf blen- dingstations in de oostelijke provincie van Saoedi-Arabië. In deze stations wordt welwater met kunstmatig ont- zout zeewater gemengd alvorens het in de waterleidingnetten wordt gepompt. Met deze opdracht is ruim 11 min gemoeid. LONDEN IMPERIAL Chemical In dustries (ICI), een van Engeland's grootste industriële ondernemingen, heeft in het eerste kwartaal 1972 een 20 min lagere winst geboekt verge leken met dezelfde periode in 1971. In de eerste 3 maanden van dit jaar beliep de groepswinst vóór belasting en en min. bij een omzet van 387 min. De verkopen lagen even wel 15 min hoger dan in de over eenkomstige periode van 1971. Vertrouwen in toekomstige ontwikkeling Van een onzer verslaggevers BAARN Voor Conimex, producent van rijsttafel-artikelen, en sedert 1 april j.l. opgenomen in de gelederen van de Engelse levens middelengigant Reckitt Colman was gisteren een belangrijke dag. Niet alleen bestond het bedrijf 40 jaar, ook werd een nieuw fabrieks complex in gebruik genomen. Ten slotte nam de heer A. J M. Sterne- berg, die vrijwel van de oprichting af het bedrijf heeft geleid, af scheid als directeur. Conimex ziet de toekomst met ver trouwen tegemoet. Niet alleen in ons land, maar ook in diverse andere landen is sprak van een toenemende belangstelling voor chinees-indische gerechten. Conimex heeft hierop ge anticipeerd door het zoeken van een verdere versterking van haar positie. Vandaar de aansluiting bij het Engel se concern Reckitt Colman, een bedrijf met hoofdkantoor in Londen, met filialen en dochtermaatschappijen in meer dan 40 landen van de wereld en met ruim 26.000 werknemers. Om zet vorig jaar ruim 1,6 mrd, waar van 70 pet buiten Engeland verkre gen. Van de totale omzet kwam prac- tisch de helft voor rekening van de levensmiddelensector. De belangrijk ste productgroepen hierin zijn: Mos terd, sausen, baby-voeding, honing, li monade, wijn, kruiden, soepen, en vleeswaren. Tijdens de opening van het nieuwe fabriekspand van Conimex wees de heer R. P. Cox, divisie-directeur van Reckitt Colman Benelux, erop dat uitbreiding in Europa en met name de belangen in levensmiddelen één van de belangrijkste doelen van het concern is. Bij Conimex waarin Rec kitt Colman sinds begin '67 een minderheidsbelang bezat, vond het be drijf een goede basis voor deze ont wikkeling, Conimex, in maart 1932 opgericht als een conserven im- en exportonderneming, is na de oorlog uitgegroeid tot een van de belangrijk ste ondernemingen op het gebied van oosterse levensmiddelen in de wester se wereld. Het voornaamste afzetge bied is nog steeds Nederland, maar de export groeit gestadig. Zo vinden de producten hun weg naar Canada, Amerika, Australië en Zuid-Afrika. Teneinde aan de sterk groeiende vraag te kunnen voldoen, is de nieu we fabriekshal verrezen op het indus trieterrein van Baarn. Hier zullen alle productie-onderdelen worden gecon centreerd. Het aantal personeelsleden van het bedrijf bedraagt circa 175. Door verdere automatisering zullen de productiestromen zo efficiënt mo gelijk worden geregeld. In eerste in stantie zal hiermee een investering van 2,5 min zijn gemoeid. Grotere schaal niet goedkoper ROTTERDAM De aftredende presi dent-commissaris van Kloos en Zo- nen's werkplaatsen in kinderdijk, de heer J. M. Nijman dzn., heeft op de jaarvergadering in Rotterdam zijn be zorgdheid uitgesproken over de veel te hoge loonkosten. Hij wenste dat spoedig iets gedaan zal worden aan de afremming van de steeds sneller stij gende kostenspiraal. Voordat de president-commissaris af scheid nam voorspelde hij het bedrijf een goede toekomst. Dat hij hierin niet alleen stond toonde hij aan door aandeelhouders er aan te herinneren, dat Kloos ondanks het slechte jaar 1970 steeds een goed figuur op de beurs heeft geslagen. Dit was volgens hem een bewijs, dat de mensen 'te recht' veel vertrouwen in het bedrijf hebben. Ook de directie was optimis tisch over de gang van zaken. Zij verwacht veel van de bouw van plat forms voor de off-shore industrie, waarmee Kloos onlangs is begonnen. Er valt hier volgens de directie twee maal zoveel te verdienen dan in de andere sectoren. Ondanks rle moeilijk heden die zijn verbon aan het binnendringen in deze r. 'we markt heeft Kloos tot nu toe twee orders geboekt met een gezamenlijke waarde van tussen de 10 en 20 min. ROTTERDAM Het bestuur van het Assurantieconcern Stad Rotterdam an no 1720 krijgt steeds meer de overtui ging, dat het voor alle belanghebben den goed is aan het bewaren van de zelfstandigheid grote prioriteit toe te kennen. Ook in 1971 bleef de groep geheel zelfstandig, aldus het jaarver slag. Stad Rotterdam gelooft met name niet dat, althans voor een bedrijf van de omvang als de hare, de argumenten gelden die voor fusies tussen de zeer groten worden aangevoerd. Deze argu menten zijn dat men door schaalver groting goedkoper kan werken, dat door concentratie van Nederlandse be drijven de concurrentiekracht in de EEG toeneemt en dat concentratie nodig is om een grotere marketing- kracht te kunnen ontwikkelen, vooral door in de te verwachten toenemende concurrentie. Wat de kostenbesparing bij schaalver groting betreft, zegt het bestuur, dat men het tegendeel voor de ogen ziet gebeuren. Verder heeft de groep niet de ambitie om in andere EEG-landen een marktaandeel te Verwerven. Men blijft zich op Nederland, die nog steeds de gezondste van de Europese markten is. richten. Wanneer de EEG werkelijk een vrije markt wordt, is het vroeg genoeg om een partner te vinden die ook de tijd heeft benut om een sterke lokale positie op te bou wen. Over de marketingkracht zegt het bestuur, dat de kracht van de groep juist ligt in het aandeel in de markt van de onafhankelijke assuran tiebemiddelaars. Al met al zijn dit de redenen om onafhankelijkheid na te streven met een sterk gedecentrali seerde organisatie. De winst van de Stad Rotterdam steeg in 1971 voor belastingen en voorzie ningen met 26.1 pet van 8 2 min 'tot 10.4 min en daarna met 18.1 pet van 5.0 min tot 5.9 min. Voorge steld wordt een van 1.60 tot 2 verhoogd contant dividend alsmede een onveranderde agiostock van 10 pet. Voor 1972 is men zeker niet pessimis tisch. reeds eerder werd bekendge maakt dat gezien de gunstige resulta ten in het eerste kwartaal 1972 een hogere winst kon worden verwacht. Vorig jaar lager resultaat DELFT De lagere uitkomsten, zo wel van de moedermaatschappij als van de deelnemingen, hebben ertoe geleid, dat de winst bij de Lijm- en Gelatmefabriek 'Delft' over 1971 is gedaald van 404.900 tegen 602.700 over 1970. Daarom wordt aandeelhou ders voorgesteld het dividend te ver lagen van 8 tot 6 pet per aandeel en van 8 tot 6 per restantbewijs. De geconsolideerde omzet over 1971 was 23.5 min tegen 23,2 min over 1970. Doordat gedurende een periode in 1972 de bedrijfsschade voor eigen re kening genomen zal moeten worden, mag van de exploitatie van de gelati- nefabriek geen belangrijke bijdrage in de resultaten worden verwacht, aldus de directie van Lijm- en Gelatinefa- PURMEREND Alois Senefelder Holding Maatschappij (drukkerij met offset- en boekdrukkerijen) heeft in 1971 een geconsolideerd verlies gele den van bijna 0.4 min. Hoewel de omzet met 36 pet steeg van 11,4 min tot 15,5 min, was deze toeneming onvoldoende om de gestegen kosten op te vangen. Het dividend zal clan ook worden gepasseerd. Door deze ontwikkeling is de liquiditeitspositie verder verslechterd. Teneinde de continuïteit van de on derneming niet in gevaar te brengen zijn onderhandelingen gevoerd met Drukkerij De Boer over samenwer king. Deze besprekingen hebben ge leid tot een aanbod van de De Boer om de gewone aandelen Senefelder over te nemen tegen een koers van 250 pet netto. Een bericht aan aandeelhouders zal binnenkort verschijnen. DEN HAAG Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp om het mogelijk te maken dat De Nederland- sche Bank, voor risico van de staat, haar deelneming voortzet in de steun regeling ten behoeve van de Bank van Engeland, in het bijzonder ten behoe ve van het Britse pond Sterling. Deze regeling, enkele jaren geleden getrof fen was noodzakelijk geworden vanwe ge de onrust onder de sterling-hou- ders in de outer sterling area (OSA)- landen na de devaluatie van het pond sterling in november 1967. De steunregeling had ten doel moge lijke opvragingen van sterlingtegoe- den door niet-ingezetenen van het Ver. Koninkrijk, met name door de monetaire autoriteiten van de OSA- landen, te financieren en daarmede de na de devaluatie van het pond onder deze houders toegenomen onrust te doen verminderen. AMSTERDAM/ROTTERDAM Tech nische Unie Beheer heeft in 1971 een omzetstijging van 18,6 pet behaald. De totale omzet steeg van ƒ452 min tot 536 min. Het brutóresultaat steeg van 89,2 min tot 111,7 min en het bedrijfsresultaat van 12 min tot 13,4 min. De winst voor belastingen nam met 9 pet toe van 0,5 min tot ƒ0,9 min. Als gevolg van een iets lagere voorziening voor belastingen bedraagt de stijging van het nettore sultaat 10,8 pet: ƒ6,6 min tegen ƒ5,9 min. De nettowinst per aandeel steeg van ƒ26,80 tot ƒ27.40. Het aantal medewerkers bedroeg per eind decern- sept_ ber 1971 3714 (3294). Voorgesteld dec. wordt het dividend te bepalen op 19 pet in contanten, aldus het jaarverslag. ju",® g. sept. Inmiddels zijn de resultaten van het dec eerste kwartaal 1972 niet achtergeble ven bij die van de overeenkomstige ju*ver periode in 1971. De handelsonüerne- sept. mingen welke zich bewegen op het dec gebied van de investeringsgoederen s..iabonen ondervinden meer terugslag van de iuii 351% 354% conjunctuur dan de ondernemingen aue- 350% 352% welke toeleverancier zijn voor instal- sepl' 338 338,4 latiebedrijven en detailhandel. Een to taalbeeld voor het lopende jaar laat K„K„e w,NN,PEtt zich. op een tijdstip in de aanvang mei 102 102 van het tweede kwartaal, nooit geven, >u|' 10:1 103%l aldus de directie. "k,# 103nb 104% briek 'Delft' in het jaarverslag. De uitkomst is voor een belangrijk deel afhankelijk van de gang van zaken in de deelnemingen. Tot nu was deze in 1972 bevredigend. Met de bouw van een nieuwe ontvet- tingsinstallatie in Delft is inmiddels begonnen en deze kan naar verwach- K06rS6n in IVlOrur63l ting op 1 april in gebruik worden genomen. Zoals bekend is het bedrijf in augus tus 1971 getroffen door een hevige i explosie, waardoor de afdeling been- derontvetting geheel verloren ging en drie personeelsleden het leven verlo ren. De brand- en explosieschade werd vastgesteld op 3,9 min. Dit bedrag is van de verzekering ontvangen. Het bedrag van de schadevergoeding voor verloren gegane gebouwen, machines en installaties van 3.2 min overtrof de fiscale boekwaarde van deze pro- duktiemiddelen met 2,7 min. Dit bedrag werd na aftrek van een voor ziening voor latente belastingschuld van 1,3 min als 'vervangingsreserve' in de balans opgenomen. De na de brand ontstane bedrijfsschade is voor de periode tot en met 31 december 1971 vastgesteld op 1.2 min en werd in voorschot uitbetaald. Asbestos Corp. anada Fur.d Cnnsnl Halhurst 23/5 24 67.32 11 •i 24/5 24 67.50 11 25/5 73 '4 65.95 10% Natalias Mass Ferguson Nat Resources Shell canada Idem Warrants 15% 16% 15% 7 96L 44% 24 15% 16% 15% 7.96L 44'i 24% 15"t 16% 16 7.97L 44'i 24 I nrtiiKt. Sporen Ulll. Obi. Mods 22 mei 065.31 261.56 108.35 73.84 406.9 24 mei 965.46 261.98 107.97 74.00 406.6 25 mei 969.07 261.88 108.06 74.22 406.9 22 mei 169.30 21.150 1.773 808 652 24 mei 17.870 24.070 1.768 757 673 25 mei 16.480 22.020 1.748 687 730 Gedaan; b Bicden; L Laten: n Num. 24/5 147% 149 153% 127% 129 U 127% 69% 69 71% 69% 69% 71 %L AMSTERDAM In april werden in ons land 193 personen en bedrijven failliet verklaard, tegen 209 in dezelf de maand van 1971. In de provincie Noord-Holland (excl. Amsterdam) he iiep het aantal faillissementen 23 tegen 28 in april 1971. In Amsterdam be droeg dit aantal 29 (24), in Zuid- Holland (excl. Den Haag en Rotter dam) 24 (36), Den Haag 6 (7), Rotter dam 13 (11), Utrecht 10 (13), Gelder land 18 (10), Noord-Brabant 22 (20), Limburg 14 (16), Zeeland 6 (5). Friesland 6 (7), Groningen 7 (11), Drente 3 (8) en in Overijssel 12 (13). Het aantal voorlopig verleende sursé ances van betaling kwam in april uit op 17 (1,1), terwijl het aantal defini tief verleende surséances afnam tot 4 (10). Er werden geen (2) verzoeken om verlenging van surséance van he- taling gedaan, en 2 (2) surséances werden verlengd. WASHINGTON De man die John Connally als Amerikaans minister van financiën moet opvolgen, George Shultz, heeft verklaard dat hij in de voetsporen van zijn voorganger zal treden en dat hij in internationale monetaire onderhandelingen de harde Amerikaanse lijn zal doortrekken. Shultz verscheen voor de financiële commissie van de Amerikaanse se naat, die zich met zijn benoeming bezig hield. In antwoord op de vraag of hij de harde lijn van Connally zou doortrekken zei Shultz: 'Ik ben er zeker '-an dat harde onderhandelingen noodzakelijk zijn'. 109% 109%b 111% 43.20 35.02-34.98 31.80 sept. Wullupi 109% 109%b m%b 42.85 34 80-83 31 88 7 30 7.36-37g 7 33-34g 173U-177%L 173-176%L ANTWEKFEN 'Jul! 1 1 1 124b 121b 120b tVoltups lull ROUBAIX 14.40b 14.40b 14 40-14.50 14.40b 14.40-14 50 14.30b Metalen en LONDEN per ion I'ln loco id 3 mnc 1455-1456 1461-1462 1451-1452 1456-1457 Koper luc Id. 3 mnd 417-417% 424-424% Lood loco 122-122% 122-12214 120%-120% 120%-121 Zink loco 'ft 3 mnC 144%-144% 147'4-147% 142%-142% 14511-145%, NEW YOKK AC8 Industrie Allied Chemie American Bra Am Cvanumid Am Eleclr Cn Am Muiors Am smelt a 45% '45% 19% 19% 33 82% le Can Pacific Ry Cel Co of Am Chase Manhattan C'hesap Ulil» Ry 8% K% 20% 21 4443%ex 20% 20% 23% 23% 62% 61% 44% 44% 30% 30% 22% 22% 188% 189 15 15% 58% 59 ex 56% 57% 58 57% ex 33", 32% Eastman Kodak Flrsl Nat City Admiral t'.orp Alex Allegheny Pn» Akron* Ain standard Ark I 126%26'iex 58% 58% 13% 13% 39 39% !3% 22% Cimbel Bros Goodvear I R Guit UU Illinois Centr Int Busin Mach Intern Harvester Johns Manvllle Martin Marietta Vav Dep Stores Mc Itorinell Mobil uil Curp Nat Biscuit Nat Cash Res Nat Distillers 35% 403 33% Balt 4 Ohio 4%% 49% 49 'i b Bavtik Clgar, 12% n% Builiiigton Ind 33 33% ENSCHEDE Aandeelhouders var de Koninklijke textielfabrieken gebr. Sr"0. Van Heek nv 'Schuttersveld' zal op de chase select* vergadering van 27 juni worden voor- Columbia Gas gesteld het dividend over 1971 vast te Cominco stellen op 8 pet over 1970 werd 7 pet gj™ EKS!" betaald. Crossbow Fund 32% 33% 7% 7% 15% 15% Chadbourn Gotb 3% 3% 12 00 12.06 30% 30% 30% 30% 19% 20 32% 32% 8.64L 8.65L Fluor Corp Gen Clgar Int Bnk for Ree •ïind 4) v Select Fund l.eaaco Urne Star Cement chuian Madison Fund 59% 60 34% 35% 15% 16% 17% 17% 43 43% 33% .12% 18% 18% 21% 21% 42 %a 43 24% 25 38% 37'/, 27 27% 20% 21% 24% 24%o 17 16% OHn Maihteson Pac Gas 4 El Penna NY Tr Pepslco i'hi-lps Dodge Philip Morris Phillips Petr Procter 4 Gambl Radio Co ol Ara Rpptihllc Steel Reynolds Ind Roval Dutch Petr Sears Roebuck Shell 011 Southern Co Southern Rv Sperrv Rand siand Uil Callf smnd uil Indiana stand Uil NJ stiidchaker Sunrav DX Oil 27% 28% 4% 4% 85% 85% 40% 40% 100% 101 29 28% 97% 98% 88% 39% 23% 23% 71% 73% 38% 38% 116% 116% 43% 44% 19% 19% 96% #7% 39% 40% 56% 57% 65% 65% 73% 74% ♦8% 49 46% 46% lexaco 31% 32% Texas fnat 166% 164% Transamerlca 20% 21% 49% 50% 17% 17% 41% 41% 15% 15% 30% 30% 89% 68% 52% 52% 37% 37% Braz Traction Nat Can NY Cer.tr A North West B n Am Philips Co 13% 10% 75% 38% 13% 10% 76% 33% Occidental Petr 11% U% Pacific Light Public Serv 24 >4 '24e 24% 23% Santa FA Ind Southern Pac Siandard Hrandf Sterling Drug 32% 45% 50% 50% 33 44% 52% 50% Candy 41 41 tJCIF Unilever union Elect united Corps United Gas 4 58 44% 17% 9% 43% 4 58 44b 17% 9% 42% Western Bancorp 31% 31%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 19