3 alk benut kansen te weinig Storks: verlies aan kwaliteit schaadt prestaties nauwelijks Independiente wint Zuidamerikaanse Cup Ron Dellow naar Heracles FIFAX Nederland niet naar CISM-kampioenschap rotest van ynamo na laos in arcelona m. Valse kaarten voor Cupfinale ige allrounder wil na Olympische Spelen naar de professionals overstappen Fuente kandidaat voor eindzege Van der Roer niet naar Racing White HENGELO (ANP) Heracles heeft de Engelsman Ron Dellow voor twee jaar als trainer gecontracteerd. Dellow, die 53 jaar oud is en reeds trainer was bij Volendam, Gooiland en het laatste jaar bij de amateur-eerste-klas- ser DCG uit Amsterdam, wordt de opvolger van Rinus Goossen, die door SVV is aangetrokken. (ADVERTENTIE) AFVOER VERSTOPT? zorg dat u 't in huis hebt verkrijgbaar bij de drogist TERNI (ANP) Het Nederlandse militaire elftal heeft de eindronden om het CISM-kampioenschap niet ge haald. Nadat Italië en Nederland tweemaal niet verder kwamen dan een gelijkspel dwong de Italiaanse ploeg ditmaal kwalificatie af via een 3-2 overwinning. Daarvoor was wèl een verlenging nodig, want na de normale speeltijd was de score nog in evenwicht: 2-2. Tifen minuten voor het verstrijken van de verlenging forceer den de Italianen de winst. (ADVERTENTIE) De radikale manier om op warme dagen het hoofd koel te houden. Denk u eens in: 25° Celsius. By zo'n temperatuur raken men sen snel geprikkeld. Zou een ver koelende Itho tafel- of statief ventilator dan niet ideaal zijn? Nou dan! 8 Verschillende model len -vanaf fl. 45,-.Verkrijgbaar bij elektrowinkel en warenhuis. |aa 1CELONA (ANP) Gustav lerkehr, de Zwitserse voop r van de Europese voetbal heeft verklaard dat de 'A het protest van Dynamo iou, naar aanleiding van de iregeldheden tijdens en de finale van het Europese irtoernooi voor bekerwin- s tegen Glasgow Rangers in indeling zal nemen. In het it wordt de voetbalunie |aagd de wedstrijd ongeldig [erklaren en opnieuw te la- spelen. Russische ploeg voelde zich k benadeeld door de her- |de invasies van dronken »tse supporters op het spcel- i. Coach Basjkov stelde dat spelers daardoor doodsbang mi en niet in staat bleken normale spel te spelen. Bo- pien zei hij dal al voor de Strijd Istvan Szabo door een aan het hoofd was getrof- Hij trok onmiddellijk een lelijking met de eerste wed- *1 tussen Borussia München- Ibach en Internazionale, om dezelfde reden moest len overgespeeld. vertegenwoordigers van row Rangers wilden geen inentaar geven over de on- geldheden. Zij stelden dat handhaven van de orde op im het speelveld een taak is de Europese voetbal unie jan de Spaanse politie. SEREGELDHEDEN herhaalde bestormingen van speelveld door Schotse sup- ers hebben een groot aantal pnden opgeleverd. De poli van Barcelona maakte be- I dat om twee uur 's nachts iolgende balans kon worden maakt: 1 toeschouwer over- ti, vermoedelijk door een lanval, 97 toeschouwers en ilitieagenten opgenomen in jnhuizen, 51 personen wer- voor eerste hulp in zieken en behandeld. De politieau- eilen voegden er aan toe het grote aantal gewonden irzaakt is door botsingen in politie en toeschouwers loor gevechten tussen, ge- ilijk met flessen hewapen- ipporters onder elkaar. Na van de ongeregeldheden de ordedienst van het sta- ongeveer 2000 lege flessen het veld verwijderd. Het 4904n allemaal flessen van mer- I die niet binnen de muren j het stadion worden ver- mpporters bestormden het na het eerste doelpunt van Iers en na de tweede treffer Dynamo Moskou. De groot- Invasie vond plaats na af- 1 waardoor de uitreiking de beker een kwartier It worden uitgesteld en otte slechts kon plaats vin- |in (ie kleedkamer van het fan. Goestingen succes van Glasgow Ran- in de finale van Europacup éeft een spoor van vernie- jn veroorzaakt in en om Dlona. De Schotse suppor- hebben niet alleen voor luizenden guldens vernield let stadion, waar o.rn. de offiekamers kort en klein geslagen, maar ook in geving van de Catalaanse Istad onvoorstelbare ver- tingen aangericht, de Schotten waren ge- aan de Costa Brava waren •Iruiten verbrijzeld en au- gekanteld. In Lloret del werden elf Schotten gear- ird nadat zij verwoestingen aangericht. In Callela rde hetzelfde, hetgeen de jtaüe van veertien Britten tevolg had. Negentig sup- [rs van de Rangers moesten [n andere badplaats. Mata- it hun hotel worden ver- jrd nadat zij ainok hadden lakt. Be eigenaar van hotel il Demata vertelde dat hij jlijke gasten nooit meer n zijn muren wilde heb- 'Zij hebben opzettelijk de idommen van anderen be- ligd, er is gestolen, het ineel van het hotel en an- gasten zijn beledigd', duidelijkst echter was het jeclrtg van de Schotten in tlona zelf, waar de grootste I van de ongeveer 25.000 brters was geconcentreerd. M stadion bond de politie, floop van het voetbalduel bijd aan met de wapenstok de supporters, die als Imiddelen niet alleen lege n, maar ook stukken hout, tukt van de tribunes ge lten. In Barcelona heeft de i tot in de ochtend ge- ROTTERDAM De belangstel ling voor toegangskaarten voor de wedstrijd van Ajax tegen Inter Milaan is groot. Zó groot, dat er schijnbaar een lucratieve markt voor raise entreebiljetten aanwezig is. Hetgeen bleek, toen de Rotterdamse politie bij een patrouille door Katendrecht honderd vervalsingen aantrof. Die uiteraard onmiddellijk in beslag werden genomen. Er zijn tevens twee mensen voor verhoor aangehouden. De politie heeft nu het volgende adviei gelanceerd: koop alleen kaarten bij bonafide adressen. Want: de entree tot het stadion wordt ge blokkeerd. En als extra-waar schuwing: het toezicht bij de ingang zal extra worden ver scherpt. ('/KWARTET VRIJDAG 26 MET 1972 Sport Tl D 1ÏI.7 inze speciale verslaggever I'ERD \M Klaas Balk kan alles. Op de baan is hij een gevreesd sprinter, een goed achten ol- •n uitgesproken kilometerrijder en vindt hij in de koppelkoersen zijn gelijke niet. Die veelzij- [1 komt onder meer tot uitdrukking iti zijn omnium-titel en zijn negen andere haankainpioen- len. Niettemin hangt er in zijn garderobekast nog altijd geen regenboogtrui. Op de weg kan Siij besten mee. Hij is dit seizoen zelfs de meest regelmatige coureur in de klassiekers. Niettemin hij in zijn hele carrière 'slechts" één klassieker (Zuid-West Nederland) en twee étappes in hia's Ronde door Nederland gewonnen. Een renner met ongekende mogelijkheden, die er tol I slechts weinige heeft benut. Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Twee, drie jaar ge leden gold het Haagse Storks als de meest spectaculaire honkbal- negen in de hoofdklasse. De ploeg grossierde in bizarre uitslagen: klinkende overwinningen op do minerende teams als de Haarlem Nicols én verbazing wekkende ne derlagen tegen potentiële degra datiekandidaten. Het aanwezige talent daar kon geen twijfel over bestaan had een dusdanig kaliber dat het veroveren van de nationale titel binnen de mo gelijkheden lag. Alleen, de constante factor ontbrak. Zegt Rudi Dom, lid van de pitcherstaf: 'We vormden des tijds geen eenheid; de ploeg was door de aanwezigheid van grote mannen als Hudson John en Simon Arrindel een heterogeen geheel. Een wedstrijd op 'karakter' winnen was niet moge lijk.' Storks werd geen kampioen. Wél ke gelde de ploeg, voornamelijk door toedoen van Hudson John, talloze re cords omver. De vedetten zijn inmid dels vertrokken. Nadat eerder al Jels- ma en De Jager van club verander den, verdwenen in de laatste over schrijvingsperiode ook toppers als Hudson John (Feyenoord), Arrindel (coach van de Arrows) en Blijden (ADO). Rudi Dom weer: 'Hudson John en Arrindel ruilden Sparta voor Storks om de hegemonie van het duo Nicols-Sparta te doorbreken. Het heeft ze teleurgesteld, dat Storks daar niet in geslaagd is.' Ton Bodaan (catcher): 'We hebben de indruk dat John zake lijke overwegingen heeft laten preva leren, toen hij voor Feyenoord koos. Want hij is nog steeds een Storks-fan. Traint zelfs nog een jeugdteam van ons. Hudson John en Arrindel zijn dikke vrienden als de een stopt, volgt de ander z'n voorbeeld. Waarom Blijden naar ADO is gegaan is voor mij onbegrijpelijk. Geld, of wat dan ook, heeft daar geen rol bij gespeeld.' Secretaris Du Chatïnier: 'Blijden naar ADO: het is hetzelfde als Cruyff voor Stormvogels gaat spelen.' ANDERS Het inboeten aan kwaliteit heeft ech ter geen onherstelbare schade aange richt. In deze (nog prille) competitie bezet Storks achter Sparta de tweede plaats in poule B een positie die de ploeg voordien ook regelmatig in nam. Rudi Dom: 'We vergaren de punten nu anders. Doordat de sfeer in het team sterk verbeterd is kunnen we ons tegenwoordig in een tegen stander vastbijten. Vroeger werd er geredeneerd: ach, Hudson of Blijden tikken die bal wel over de omheining. Geen probleem. Nu moet iedereen slaan. En: ze dóen het ook. De totnog toe gerealiseerde uitslagen zijn voor Toen Hudson John nog bij Storks speelde: hij bereikt het honk voordat IICAYV'er van der (iaat op kan treden. een groot deel terug te voeren op inzet, vechtlust. Het is gewoon be kend, dat we geen wedstrijden meer in zeven innings kunnen beslissen. We zijn afhankelijk van dat ene punt je.' Storks plant nu op langere ter mijn; wil niet meer onderworpen zijn aan de grillige ideeën van niet-honk- vaste krachten. Du Chatinier: 'Er is nu doelbewust voor de jeugd gekozen. De Goede, Timmermans en Mulder hebben zich al als bruikbare spelers gemanifesteerd. De gemiddelde leef tijd van het team is gedaald tot 24,7 jaar. Die ontwikkeling zal worden doorgezet.' Eigenlijk is Storks gedwongen om zich te versterken met jong talent uit omgeving. De club mist de financiële mogelijkheden om zich te mengen in het gekrakeel, dat ook de transferperi ode van de honkballers kenmerkt. Want waar verschillende concurren ten zich gesteund weten door bijdra gen van sponsors óf profijt trekken van de faciliteiten -an de moeder- (voetbal)club (Feyenoord en Sparta) is Storks een typische 'self-made-c'ub'. Du Chatinier: 'Het Haagse bedrijfsle ven is niet geïnteresseerd in het voe ren van propaganda via de sport. Als we in Naaldwijk zouden huizen had den we allang de Tomatenboys gehe ten. Bovendien weigeren we voor een appel en een ei onze naam prijs te geven.' Ton Bodaan: 'De begroting komt rond door inkomsten uit recet tes. Wil je een werkelijke jump naar de top forceren dan brengt een be drag van 2500 gulden geen uitkomst. We zijn nu in onderhandeling met een supporting-group, die voor het volgende seizoen een optie op onze club heeft. Dat is een deal die ge maakt is, omdat wij een fors bedrag wensen en omdat zij willen bekijken hoeveel publiciteit het oplevert.' OUDSTE RECHTEN Daarnaast voert Storks al enkele maanden met de gemeente Den Haag en de gecombineerde voetbal/honkbal club Westerkwartier besprekingen over het aanvaarden van een nieuw honkbalstadion op Ockenburgh (Kijk duin). Du Chatinier: 'Het is nog de vraag of we verhuizen. Dankzij onze prestaties werd het eerste Haagse honkbalstadion opgetrokken. We heb ben dus de oudste rechten, als de gemeente meent, dat er iemand moet verkassen. Er zijn nogal wat voor waarden, waaraan voldaan moet wor den. Gaat het door, dan fuseren Wes terkwartier en Storks mogelijk. Plan nen daartoe verkeren in een experi menteel stadium. We denken onder meer ook aan het zgn. farm-system; Storks, de ploeg die in dc hoofdklasse draait met als achterland Westerkwar tier.' De fusiepapieren kunnen pas in 1975 getekend worden. Pas dan zal Den Haag over een nieuwe honkbalaccom modatie beschikken. Reden waarom Storks zich nu vooral concentreert op de lopende competitie. Morgen wordt de ploeg voor de eerste maal gecon fronteerd met koploper Sparta. Coach Wim van Zorgen: 'We mogen én heb ben geen kampioenspretenties. Niet omdat er een gebrek aan kwaliteit is, maar omdat de meeste leden van de ploeg weinig routine hebben. Ik kan me van vorig jaar herinneren, dat we in drie van de vier wedstrijden tegen Sparta in de achtste innings een voor sprong hadden. Op de valreep werd die echter verspeeld. Oók dat is niet meer mogelijk. Ik geloof niet dat het gebeurt, maar veronderstel eens, dat we in de laatste innings voorstaan. Dón wordt er niet meer verloren.' JOHN LINSE Klaas Balk is pas 23 jaar jong, maar in de achter hem liggende jaren heeft hij al een compleet wielerleven mee gemaakt. Het is hem in die jaren vaak aan komen waaien, vooral de successen, die lij op zijn specialiteit, de baan, behaalde. De Badhoevedor per hoefde daar nauwelijks voor te lijden, voor af te zien. Zijn uitgespro ken aanleg was immers voldoende om op de piste naar de top te reiken. En juist dat gemak, waarmee hij van titel naar titel wandelde, heeft de opbouw van zijn carrière verstoord. BEWONDERING In die carrière heeft Pieter Tienstra een belangrijke rol gespeeld. Tienstra, getrouwd met een zus van Balk. 'ont dekte' zijn zwager in een onbeduidend koersje. Tienstra: 'Ik zag hem uit het peloton demarreren en meteen wist ik: hij kan het.' Onder leiding van Tienstra werkte Klaas naar zijn eerste titel toe. Op 18-jarige leeftijd mocht hij zich al kampioen van Nederland op de nieuwelingen-sprint noemen. De toenmalige baancoach Jan Derksen, dweepte met Balk. Het talent-Balk oogstte van alle kanten bewondering. Klaas dronk de vreugdebeker gretig leeg. Hij genoot van de bewondering, voelde zich de gevierde vedette. 'Ik was echt een beetje over het paard getild. Voor mij leek het alsof ik er al was. Maar in feite stond ik pas aan het begin.' De bewondering voor de atleet uit Badhoevedorp groeijle nog toen hij tijdens de pre-olympische spelen in Mexico een bronzen medaille verover de op de kilometer, het nummer dat hij als het zijne is gaan beschouwen. Pieter Tienstra: 'Alles was er vanaf dat moment op afgesteld om op de Spelen van '68 een medaille te verove ren op de kilometer. Maar Klaas kwam met de verkeerde mannen in aanraking. Hij werd in het Neder lands kampioenschap verslagen en mocht nog slechts mee als lid van de achtervolgingsploeg. REBEL In het daaropvolgend jaar kwamen de eerste aanwijzingen dat hij ook als wegrenner grote capaciteiten bezit. In klassiekers was Balk steeds voorin te vinden. Hij werd Nederlands kampi oen op de kilometer en derde in het wereldkampioenschap in Brno. In dat geruchtmakende jaar hoorde Klaas Balk tot de rebellen, die het de ploegleiding uiterst moeilijk maakten. Tienstra: 'Klaas wilde graag tussen a! die groten de stoere jongen uithan gen.' De benoeming van Frans Mahn tot baancoach maakte de situatie er voor Balk niet gemakkelijker op. Als jong broekje had Balk nog juist de come-back meegemaakt van Frans Mahn als sprinter Klaas kon maar weinig bewondering opbrengen voor dc toch grote prestatie van de gezette wielerveteraan. Tienstra: 'Er was wrijving tussen die twee.' Balk is een moeilijke jongen. Hij is geen diplomaat, zegt de dingen recht voor zijn raap. Dat deed hij ook ten opzichte van Frans Mahn. Het klikte met tussen Mahn en een van zijn beste pupillen. Balk verwaarloos de de baantraining en trok steeds veelvuldiger naar de weg. Enkele da gen training waren voor hem echter voldoende om opnieuw de titel op de kilometer te grijpen. Niet hij, maar Peter van Doorn werd echter uitver koren om in Leicester op het wereld kampioenschap de kilometer te rijden, voornamelijk omdat Van Doorn in het buitenland een paar keer de concur rentie had verslagen. Tienstra: 'Ik heb Klaas echter bewogen om de verhou ding met Frans Mahn, voor wie ik bewondering heb, weer in goede ba nen te leiden.' Balk volgde die raad .op. Vorig jaar werd hij in de gerucht makende kilometer-wedstrijd in Utrecht verslagen door een weigerend startpistool De jury besloot toen om de wedstrijd een week later te laten doorgaan. Tienstra: 'De dag voordat Klaas zou rijden, maakte echter zijn vriend Ben Jurriaans een dodelijke val. Voor de gevoelsmens Balk was dat fataal.' Balk verloor de kilometer met een verschil van 0,05 seconde van Peter van Doorn. Bij het wereldkampioen schap in Varese,x kreeg hij na zijn razendsnelle openingsronde, in de tweede ronde een lekke band. Binnen het kwartier moest Balk zich opnieuw concentreren. Tienstra: 'Dat gaat ge woon niet. Je kunt je maar één keer in zo'n korte tijd volledig opladen.' Het was het jaar waarin Klaas Balk ook zijn profcarrière wilde starten. Met ploegleider Charles Ruys was hij Balk: 'Het liefst rijd ik koppelkoersen'. al helemaal rond. Weliswaar was het hem niet gelukt zijn grote doel te verwezenlijken: uitzending naar het wereldkampioenschap op de weg. maar niettemin meende hij toch al voldoende basis te hebben om als prof te kunnen beginnen. Toen er echter een nieuwe licentie aangevraagd moest worden, was de naam Balk niet te vinden, in het rijtje professionals. Klaas Balk: 'Na een gesprek met Pie ter Tienstra en later met Ton Ketting heb ik er vanaf gezien. Zij hebben mij ervan overtuigd dat ik er nog niet rijp voor was. En bovendien en dat is het voornaamste ik wilde naar München toe: de Spelen meemaken. Maar daarna word ik pro fessional, hoe dan ook.' Op die Spelen zal hij deel uitmaken van de baanploeg, ondanks zijn toch wel indrukwekkende staat van dienst op de weg: tweede in de Omloop van de Baronie en in de Ronde van Dren te, zesde in de Ronde van Noord- Holland, w nnaar van de Ronde van Zuid-West Nederland en winnaar van de étappe van Amsterdam naar Bladel in Olympia's Ronde door Nederland. Het is kenmerkend voor de geestelij ke groei van Balk, dat hij die min of meer gedwongen keuze stilzwijgend aanvaardt. Twee jaar geleden zou hij nog hemel en aarde bewogen hebben om ook in de wegploeg te kunnen starten, nu zegt hij: 'De KNWU maakt het allemaal wel uit. Ik leg mij erbij neer.' CONCESSIE Balk heeft baancoach Frans Mahn slechts één concessie afgedwongen: hij wil niet meer in aanmerking komen voor de achtervolgingsploeg. Het heer- serstype Balk verdraagt het slecht Voor het leveren van een prestatie van zovelen afhankelijk te zijn als in de achtervnlgingséquipe 'Ik kan ge- wuon niet tegen al dat zenuwachtige gedoe. Nu eens heeft die dan wat, dan weer een ander. Ik wil nu proberen om mij op de kilometer en op de tandem samen met Peter van Doom te plaatsen voor München.' Als profes sional liggen zijn grootste mogelijkhe den op de baan. 'Het liefst rijd ik koppelkoersen. Daarin voel ik mij thuis.' Balk is geknipt voor het zes- daagse-werk. Na het wegvallen van Post en met het afscheid van ouderen als Bugdahl, Kemper en Pfenniger voor de deur, komt er ruimte voor jongeren. Jongeren als Balk, die in de amateurzesdaagsen (Balk won er drie, twee in Gent en één in Rotterdam) hun waarde hebben bewezen. 'Ik besef best dat het moeilijk is ertussen te komen. Pijnen en Duyndam hebben er ook jaren voor moeten knokken. Maar ik weet wel wat er loos is op de baan. Ik heb er veel rondgekeken en mijn ogen goed open gehouden. Met hard werken moet er ook daar wat te bereiken zijn.' Vertrouwensman Pie ter Tienstra: 'Alles draait bij Klaas om het opdoen van geestelijke hard heid. Klasse heeft hij wel, daar ont breekt het hem niet aan. Wij zijn nu op de goede weg.' JOOP HOLTHAUSEN Voor de derde maal in strijd om wereldbeker Van onze sportredactie BUENOS AIRES De beslissing of Ajax bij winst op Inter ditmaal wel bereid is mee te werken aan de wedstrijden om de wereldbeker valt pas na de finale om de Europa Cup, volgende week woensdag in Rotterdam. De optimistische tendens, die in prognoses over dat besluit opgesloten lag, zal, nu bekend is wie Ajax' eventuele tegenstander wordt, wel verdwijnen. Het is de Argentijnse ploeg Independiente, meer berucht dan bekend. Independiente veroverde de Copa Libertadores voor de derde maal. Eerder verwierven de Argentijnen de titel Zuidamerikaans kampioen in de jaren '64 en '65. Het is de zevende maal, dat een Argentijnse club de titel opeist. Inde pendiente is vooral bekend om de confrontaties met Inter Milaan, waarbij als inzet eveneens de wereldbeker gold. De gooi- en smijtpartijen die deze duels kenmerkten werden later opgevolgd door een stadgenoot van Independiente, de ook hier 'vermaarde' ploeg Estudiantes. De finale van het toernooi om de Zuidame*ikaanse beker was eigenlijk een simpele klus voor de Argentijnen. Zij troffen het Peruviaanse Universitario Lima, de eerste ploeg van de 'westkust' die ooit de eindronde binnenstapte. De openingswedstrijd tussen de twee ploegen (de finale van de Copa Libertadores kent een thuis- en een uitduel) spoorde dood op een 0O-score. Dat alleen al was reden om aan te nemen, dat Independiente zich eenvoudig voor de wereld beker zou kwalificeren. Dat vermoeden werd nog verstrekt door de vlotte tref fer, die spitsspeler Maglioni produceerde; na zes minuten al. Ook daarna toonde Independiente zich de betere, in ieder geval over meer routine beschikkende ploeg. Het overwicht werd na de hervatting omgezet in een verschil van twee doelpun ten. Opnieuw schreef Maglioni een doelpunt op zijn rekening. Ruim tien minu ten voor het einde reduceerde Rojos uit een scrimmage de marge. Dat was te laat om in de slotfase alsnog winst uit het duel te putten. MOTESANO TERME (ANP) —Er wordt meer en meer rekening mee gehouden dat de Spaanse klimmer Jose Manuel Fuente de gedoodverfde favoriet Eddie Merckx gaat onttronen als winnaar van de Ronde van Italië. Fuente maakt niet alleen een voort reffelijke indruk, zijn ploeg is zo goed georganiseerd dat zelfs een massaal offensief van Merckx en zijn ploegge noten gepareerd kan worden. Zoals Merckx in de etappe van gisteren, de vijfde, ondervond. Verschillende ma len probeerde de wereldkampioen de grote groep te ontvluchten, maar hij werd steeds teruggepakt. Waardoor de meute gesloten op de finish afvloog. De uitslag van de vijfde etappe is: 1. Fabbri (IJ) 238 km in 6 uur. 52 minuten en 20 seconden, 2. Bellini (It) z.t., 3. Bitossi (It) op IJ sec 4. Merckx (Bel) op 13 sec.. 3 Roger de Vlaemlnck (Bel) z t., 6 Panizza (II) z.l.. 7. Motta (It) z.t., S. Zilioli (It) zA.. 9. Hitter (Den) z.t 10. Ctmondi (It) z.t. Het algemeen klassement: 1. Fuente (Spa) 30 uur, 21 minuten. 31 secon den, 2. Lasa (Spa) op 1 min.. 35 sec., 3. Motta (It) en Merckx (Bel) op 2.36. 5. Laz- cano (Spa) en GiisLa Petterson (Zsve) op 2.46, 7. Galdos (Spa) op 2.53. 8. Schiavon (II) op 2.57. 9. Bergamo It) en Zilioli (It) op 3 03. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Excelsiors doelman Ed van der Roer gaat niet naar Racing White. Via een tussenstation ontving Van der Roer gisteren de telefonische mededeling, dat men van een transfer naar de Belgische club had afgezien. Van der Roer: 'Ik be grijp er niets van. Ik was zo goed als rond'. De teleurgestelde Excelsiordoel- man vleit zich nu met de hoop, dat wellicht Ajax belangstelling voor hem zal tonen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15