Agenda voor Leiden Voorhout naar eenheid Kruiswerk in Warmond Verkeerstuin voor spastici volgende week in gebruik Interessant nieuws voororgelminnend Nederland! KLACHTEN BEZORGING Uit de Duinstreek Twee auto's uitgebrand na botsing Jeugdtournooi Docos Warmond gaat protesteren Uit de Bollenstreek Burgerlijke stand van Leiden Uit de Rijnstreek Yomofio Slee tone Fe/lral '72 Nieuwe banen Noordwij kse golfclub Rondleidingen door molenmuseum De Valk Blijft Flora toch in Rijnsburg? Vragen van raadslid T2 KOUW/KWARTET WOENSDAG 24 MEI 1972 llogi» L8 Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken wij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur TEL. 01710-31441. KATWIJK AAN DEN RIJN In de Gereformeerde Kerk werden tot ou derling gekozen de heren J. P. Bak ker. E. Witteveen en R. Groothuis en tot diaken de heer C. de Jong. KATWIJK AAN DEN RIJN Don derdag 25 mei 's avonds om half zeven is er in het verpleeghuis 'De Wilbergt' een protestantse kerkdienst, waarin ds P. Huisman uit Rijnsburg voorgaat. KATWIJK Rederij en Haringhan- del N.V. v/h C. den Duik is met het personeel per boot een dag uit ge weest. De reis ging naar de Kagerplas- sen en het Braassemermeer. In het Haagse Schouw werd gedineerd. KATWIJK Donderdag 25 mei gaan de moeders uit 'Overduin' het jaar lijkse reisje maken. Dit keer gaat het naar Gelderland en Overijssel. In Leersum wordt gedineerd. KATWIJK AAN DEN RIJN De Katwijkse damclub KDC speelde een aantal prijzenwedstrijden. De uitsla gen waren: Groep A: KI. van DuijnG. Hoek 1 1. M. L. DijkstraW. Steenbeek 11, J. SchoneveldD. Zaal 11. Groep B: T. GuijtD. Verloop 20. B. de BruinC. van Klaveren 02, W. HazenootF. Spierenburg 92. Groep C: C. van der MeerW. Vooys 02, J. HazenootJ. R. van Slooten 02, L. van der PlasH. Koelewijn 11, C. van der MeerH. Voorzaat 2—0. Groep D: J. HeemskerkB. van Rijn 02, J. SlootwegW. Vooijs 02, J. SipJ. Godwaldt 02, Glasbe r- genvan Duyn 02. LEIDEN Op rijksweg 4 tussen de Hoge Rijndijk en de Europaweg had gistermiddag op de rijstrook rich ting Den Haag een ernstig ongeluk plaats. Op de vluchtstrook stond een vrachtwagen met aanhanger, waarvan de bestuurder, geholpen door een We genwacht een band aan het verwisse len was. Van de Wegenwachtauto brandde het zwaailicht. De uit Den Haag afkomstige bestuur der van een Peugeot remde hiervoor af, waarop een achter hem rijdende bestuurder van een DAF niet had gerekend. Er volgde een botsing en beide personenauto's geraakten in brand. De bestuurder van de Peugeot werd brandend uit zijn auto g'haald. In levensgevaarlijke toestand is hij naar een speciaal voor dergelijke gewonden ingericht ziekenhuis in Beverwijk ge bracht. Ook de bestuurder van de DAF en zijn passagier werden ge wond; zij zijn in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. Hoewel ook de brandweer snel ter plaatse was, bleef van de twee perso nenauto's niets over dan een paar uitgebrande wrakken. LEIDEN Bij stralend zomerweer opende wethouder mevrouw N. A. de Haan-Groen het tweede toernooi om de Kikkerbokaal. Zes verenigingen namen aan het toer nooi deel. waaronder de Koninklijke Racing Club 'Mechelen' uit België. De resultaten waren als volgt: A- junioren (16-19 jr): 1. DCG A'dam 8 pnt; 2. DOCOS 7 pnt; 3. RC Mechelen 6 pnt. B-junioren (14-16 jr) 1. RC Mechelen 8 pnt; 2. DOCOS 6pnt, 3. Excelsior 5 pnt. De Kikkerbokaal ging als 1 jarige wissêlprijs van DCG naar de Kon. Racing Club Mechelen. WOENSDAG 24 MEI Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis. 4.30 tot S uur: spreekuur soc. aadsouw. DONDERDAG 25 MEI Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads- Doelenkazerne. Rembrandtstraat 29: Tentoon stelling milieubeheer, tot en met 28 mei van 10 tot 22 uur. Jan Vossensteeg 17. 7.30 uur plenaire verga dering Leids Vredescontact. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde. 8.30 uur nam duetten van Brahms. Schumann en Wolf. Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur afd. Zuid west Christenvrouwenbond. VRIJDAG 26 MEI Zuiderkerk Lelden. 8.15 uur: donateurscon cert Jeugdkamerorkest. Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 uur: ruilbeurs voor verzamoalars Rapenburg 24, Jazz-zolder Hot House, 10 tot 3 uur nam., workshop oude stijl. Doelenkazernc: tentoonstelling milieubeheer van 10 tot 22 uur. ZATERDAG 27 MEI Antonius-clubhuis, 8 uur: toneelvor. Tot Ie ders Genoegen met "Greet Terburg'. Museum Volkenkunde. Steenstraat 1. 2.30 uur: kinderfilm, Fablio. de grote tovernaar. Doelenkazerne: tentoonstelling milieubeheer van 10 tot 22 uur. Rapenburg 94. galerie "t Duivenhuys. goua ches en tekeningen van Jan Kok. van 5-26 mei di en tot en met zond. van 2-8 uur. De Waag: Tweede Triënnale voor het Gewest Leiden, een serie van drie open inzondings- tentoonsteWingen voor kunstenaars uit het gewest. Openingstijden: eerste tentoonstel ling 19 mei t.m. 27 mei tweede tentoonstel ling 2 juni t.m. 10 juni: derde tentoonstel ling 16 juni t.m. 24 juni. Geopend: dagelijks van 10-18 uur. donderdagavond: 19-21 uur. zondag: gesloten DIENST APOTHEKEN Maandag 22 mei 8 uur voorm. tot vrijdag 26 mei: Doeza-apotheek. Doezastraat 31. tel. 21313. apotheek Leiderdorp en apotheek Oegstgeest. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongevallen wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis. Doktersdienst: o maal 2. (zat. 10 uur v.m. tot zondag 24 uur). Brandweer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. WARMOND B. en W. en gemeen teraad werden het gisteravond eens over een protestbrief, die aan de be trokken instanties wordt gestuurd naar aanleiding van het feit, dat de Kroon in afwijking van de gedane toezeggingen op 6 mei nog geen be slissing heeft genomen inzake de Zwanburgerpolder. In de brief, waar op wij binnenkort nader terugkomen, wordt aangedrongen op een spoedige beslissing. NIEUWKOOP In het 'Regthuys' heeft de Vredeswerkgroep een exposi tie ingericht over Pakistan en Bangla Desh. KATWIJK Volgende week hoopt de heer L. A. Provily, in specteur van de Katwijkse ge meentepolitie en één van de initia tiefnemers, de verkeerstuin op het terrein van het Rotterdams Zeephospitium in gebruik te kun nen nemen. Deze tuin is speciaal bedoeld om de spastische kinde ren vertrouwd te maken met de verkeersregels, zodat zij zich op de openbare wegen weten te ge dragen. Gisteren werd begonnen met de graaf werkzaamheden (zie foto). Dit werk voert de NBM gratis uit. In totaal zal er voor deze verkeerstuin ongeveer 15.000 nodig zijn. De giften hier voor stromen intussen binnen. 'Vooral de scholierenaktie brengt veel geld op. Ook particulieren en het bedrijfs leven laten zich niet onbetuigd', aldus de Provily. In totaal was er gisteren al een bedrag "an drieduizend gulden op de rekening geboekt, waarbij dan nog de toezegging van 7500 van de gemeen te Katwijk gerekend kan worden, zo dat er ruim tienduizend gulden be schikbaar is. De heer Provily is ervan overtuigd dat het nog resterende bedrag er óók komt. Zo heeft de Algemene Bank Nederland al laten weten een schen king te doen ter gelegenheid van de uitbreiding van het kantoorpand aan de Voorstraat. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Lel den voor hulpverlening tel. 20460: voor informatie 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13 00-14.00 u.: zaterdag en zondag van 14.30- 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10- 12.30 en van 15-20 u. Voor kraamvrouwen: van 10-11.30, 15-17.30 en van 18.30-20 u. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ou ders) dinsdag niet. Ma, wo.. do., en vrij. van 18 30-18.45 uur: za. en zon. van 15-15.15 uur. Diaconessenhuis: 1ste klasse dagelijks: 11-12 u 13-5.5 u 8 45-19.30 u..Kinderafdeling: dagelijks 14.45-15.30 u. en ma. wo en vrijdagavond 18.30-19 uur. Elisabeth Ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14.15 u en van 18.45-19.30 u.: 2de klas: alle dagen van 11.30-12 u. 14-15 u en van 18.45-9.30 uur. ste klas: ale dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3e klas: van 15-16 u en van 18.45-19.30 2de klas: van 11.30-12 u (alleen vaders) van 15-16 en van 18.45-19.30 u. SPREEKUUR GEZINSVERZORGING EN BE JAARDENHULP: dagelijks van 9-10 uur op Morssingel 8. telefoon resp. 24800 en 23200. FILMS IN LEIDEN Camera: 'Django' 18 Jaar. Dag. 7.00 en 9.15 uur. Za. dl. wo 2 30 uur en zo ma 2.00 en 4 15 uur Batman" a.l. Cinclnaty Kid" '18 jaar. 11.30 uur. Lido: "A town called bastard" 18 Jaar. Dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Studio: "La Callffa" 18 jaar. Dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. o en ma 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 Trianon: 'De Bedrieger bedrogen'. Alle leef tijden. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. VOORHOUT Auto Foreholte N.V. te Voorhout is van plan haar garage bedrijf aan de Herenstraat en de Prins Bernhardstraat te verplaatsen naar de Van den Bergh van Heemste- deweg. Gelijk met de verplaatsing van haar bedrijf is de N.V. voornemens de huidige bedrijfsbebouwing aan de Van den Bergh "an Heemstedeweg uit te breiden. B. en W. zijn in principe bereid aan de plannen medewerking te verlenen. LISSE De Zwemclub Lisse heeft met 90 een waterpolo overwinning behaald op het jeugdige Vivax-team. LISSE In de vergadering van de visclub 'Advendo', is het bestuurs voorstel om dit jaar 12 viswedstrijden (thuis en uit) te houden aanvaard. Men begint met een thuiswedstrijd. De Viscommissie gaat het programma verder samenstellen. LISSE Donderdag 15 juni zullen de Lisser bejaarden onder leiding van het Oranje-Comité de jaarlijkse uit gaansdag hebben. De reis gaat naar de Rotterdamse Diergaarde Blijdorp. In woners die 70 jaar of ouder zijn kunnen zich aanmelden bij de firma Tissing, Kanaalstraat, of bij W. P. van Dijk, Nic. Damesstraat 8, Engel. De inschrijving sluit op 3 juni a.s. LISSE Vrijdag zal de heer W. Kamerman het feit herdenken, dat hij 25 jaar in dienst is bij het Laboratori um voor Bloembollenonderzoek, waar hij werkzaam is als analist. VOORHOUT B. en W. stellen de raad voor in te stemmen met een huurverhoging van alle gemeentewo ningen met 7,50 per maand. LEIDEN Geboren: Henry G C zn v W G Jansen en A C Rodenburg, Jacqueline drv D C Stijger en E van den Berg, Ender zn v O Catal en H Saldirdak, Petranella C dr v C A van Wetten en J E van Dam, Johan Gert 7,n v G A van der Meij en N A G van den Eijkel, Lonneke dr v M L Brit- tijn en C Laman, Frederik zn v W H Heemskerk en C C G de Vor, Irene- Marlise H dr v T Bollen en C G M F van Hoorn, Petra D dr v P G de Geus en B E Benschop, Stefan zn v I Klinkhamer en W J Weeda, Paulus B zn v P J W N Slats en L C van Zaanen. Overleden: P C van der Linden, geb. 16 okt. 1965, dochter; P van Rijn, geb. 7 nov. 1917, man; C J Hoenselaar, geb. 26 mei 1899, gehuwd gew. met G Nieuwenburg; A J Thesing, geb. 19 sept. 1883, gehuwd gew. met C van Brero. Gehuwd: A W van der Leek en C Hartkoom. Ondertrouwd: J E Heinrichs en G Kettenis, F B de Mink en M Man in 't Veld, D op den Dreest en J Kloos, W J Zirkzee en M van den Hoogen- band, F W Verheus en M C E van der Eem, L A G M Wulffers en A Vissers, ALM Nelissen en A M L M Hanssen, C van Viegen en E H van Eist, J Deijn en J Tisseur, T M Kroon en M M Bom, T C M van den Nouland en A S I van Steenbergen, A van den Berg en M de Vos, N Sies en A Koning, G Dubbeldeman en E Devi- lce, H W J Iedema en M J II Houtstra, J F Plantenga en M L A de Haes, A P A van den Dop en E van der Hoeven, N J A Leguit en C I Strooker, G D Majoor en A L Berger. VALKENBURG Geboren: Johannes W zn v W J J Polane en C Ouwer- kerk. Ondertrouwd: J Beerbaum en J J M Getrouwd: H Star en A de Vries, E W Donselaar en A de Roode, R H van den Hoek en A Huisman. ALPHEN B. en W. stellen de raad voor inplaats van de aftredende heer S. J. Th. M. Korver een beroepscom mandant te benoemen, het beroeps personeel drie man, terwijl er nog een vacature is. Daarnaast telt het korps 66 vrijwilligers. BENTHUIZEN Morgenavond (24 mei) wordt om 8 uur in het gemeen tehuis een bijeenkomst gehouden voor belangstellenden in het plan Zuidpolder. RIJNSBURG Vrijdagavond om 8 uur vervult ds. J. P. Verkade uit Nieuwe Tonge in de zaal achter de Chr. geref. kerk een spreekbeurt voor de hervormde evangelisatie. zei fa reeds bij diverse evenementen te oral ebben proefgedraaid ligt het nu in ginj e bedoeling in de nabije zomermaan- onlen de vakantie- en recreatiecentra in kol e kustgebieden te bezoeken. Een uit- lers ewerkt schema daartoe is gereed. Afn en aan de bus is een demontabele i wijxpositie ingericht over het duinland- :1, b chap, o.a. een aantal panelen over heb'et ontstaan van de duinen, de dui- belien als kustbescherming, de zoetwa- ""winning, duinflora en -fauna, etc. )>e recreatieve mogelijkheden die een ergelijke streek biedt zijn uitgebeeld idean een diorama met een (fantasie) luinlandschap. Tenslotte nog een 'ta]( verzicht van wat het Staatsbosbeheer ls eigenaar en/of beherende instantie heran vele duinterreinen doet ter be- vancherming en instandhouding daar- miii 'an- eej n de kleine ontvangstruimte van de ;rjn ius is de mogelijkheid aanwezig enig 'zo locumentatiemateriaal na te slaan of dig ich met eventuele vragen tot het egeleidende personeel te wenden, fet behulp van de in de bus aanwezi- H ;e projectieapparatuur is het mogelijk s avonds film- en diavertoningen in de open lucht te verzorgen, b.v. op tampeerterreinen, of bij minder gun- ;ige weersomstandigheden in kanti- es of andere zalen. IILIEUBEWUST let is duideijk dat de voornaamste loelstelling van de voorlichtingsbus s: het bezoekende publiek een gerich- e voorlichting te geven over een luttig, zinvol en niet het minst een nilieubewust gebruik van onze kwets- lare en schaarse natuurgebieden. de zomermaanden zal de bus voor- iamelijk worden ingezet voor voor- ichting op scholen (l.o. en m.o.), laar ook bij excursies, schoonmaak- kties, boomplantdagen e.d. 1 de toekomst zullen ook andere 'xpositiesets worden vervaardigd, b.v. Tet Nederlandse bos, Natuurbehoud, roen in de steden. Daardoor kan de 'oorlichtingsbus ook in andere dèlen ran het land in een behoefte voor- ien. LEIDEN Meer en meer bleek er dc laatste tijd bij Staatsbosbeheer behoefte te zijn aan een mobiele eenheid die de mogelijkheden van informatie, beperkte ontvangst, expositie, filmvertoning e.d. in zich verenigt. Voor deze doeleinden heeft de afd. In- en Externe Betrekkingen van het Staatsbosbeheer de keuze laten vallen op een speciaal vervaardigde autobus die thans zover is ingericht dat hij de komende tijd kan worden ingezet. Schema bezoekaan Noordwijk en Noordwijkerhout: maandag 3 juli: gemeente Noordwijk, overdag standplaats bij de Duindam- seslag; 's avonds standplaats met film voorstelling bij de Vinkentop. Aan vang 20.00 uur. dinsdag -1 juli: gemeente Noordwijk: overdag standplaats op het fietspad paal 80; 's avonds standplaats met filmvoorstelling bij het Vuurtoren- plein. Aanvang 20.00 uur. woensdag 5 juli: gemeente Noordwijk; overdag standplaats bij de Duindam- seslag; 's avonds filmvoorstelling in het bejaardentehuis Groot Hoogwaak voor de bewoners. Aanvang 20.00 uur. donderdag 6 juli: gemeente Noordwijk; overdag standplaats bij de Langeveld- seslag; 's avonds filmvoorstelling in de Psych. Inrichting Sancta Maria. Aan vang 20.00 uur. Voor de bewoners van de Psych. Inrichtingen Sancta Maria en de St. Bavo. vrijdag 7 juli: gemeente Noordwijk; overdag standplaats bij de Boulevard; 's avonds standplaats bij de Boule vard. zaterdag 8 juli: gemeente Noordwij kerhout; overdag standplaats tegeno ver het VW-kantoor op het Kerk plein; 'savonds standplaats tegenover het VVV-kantoor op het Kerkplein, donderdag 27 juli: gemeente Wasse naar: overdag standplaats op camping Duinrel; 's avonds standplaats met filmvoorstelling op camping Duinrel. Aanvang 20.00 uur. (film 21.30 uur), maandag 31 juli: gemeente Wassenaar; overdag standplaats tegenover Strand paviljoen, vertrek excursie onder lei ding van het I.V.N. 14.00 uur; vertrek ruiterexcursie onder leiding van de heer Mulder om 14.00 uur; 's avonds standplaats met filmvoorstelling op de parkeerplaats bij een camping Duin- ADVERTENTIE rel. Aanvang 20.00 uur (aanvang film 21.30 uur). dinsdag 1 augustus: gemeente Wasse naar; overdag standplaats tegenover Hotel Duinoord; vertrek excursie on der leiding van het I.V.N. om 14.00 uur; 's avonds standplaats met film voorstelling op de parkeerplaats bij camping Duinrel. Aanvang 20.00 uur (aanvang film 21.30 uur). Woensdag 2 augustus: gemeente Noordwijk; overdag standplaats Duin damslag; 's avonds standplaats met filmvoorstelling bij de Duindamse- slag. Aanvang 20.00 uur (aanvang film 21.30). donderdag 3 augustus: gemeente Noordwijk; overdag standplaats Lan- geveldseslag: 'savonds standplaats met filmvoorstelling bij de Langeveldse- slag. Aanvang 20.00 uur (aanvang film 21.30 uur). vrijdag 4 augustus: gemeente Noord wijk; overdag standplaats nabij de Boulevard; 's avonds standplaats nabij de Boulevard. Aanvang 20.00 uur. Men schrijft ons: WARMOND Reeds geruime tijd onderzoeken de besturen van 'Het Wit-Gele Kruis', afd. Warmond, 'Het Wit-Gele Kruis', afd. Voorhout en 'Het Groene Kruis', afd. Sassenheim de mogelijkheid om plaatselijk in Warmond en Voorhout tot één vereni ging voor maatschappelijke gezond heidszorg te komen Zo'n fusie van de tot dusver 'gekleur de' kruisverenigingen tot één plaatse lijke vereniging, biedt enkele duidelij ke voordelen van organisatorische doelmatigheid, die ertoe kunnen bij dragen dat de doelstellingen van de oorspronkelijke kruisverenigingen verder kunnen worden uitgebouwd en aangepast aan de eisen van de tijd. De noodzaak om op grond van ver scheidenheid van religie of maat schappelijke opvattingen een vereni ging met een eigen 'kruiskleur' voor de gezondheidszorg te handhaven, wordt steeds minder gevoeld. Steeds meer stemmen gaan op om plaatselijk of regionaal een doeltreffender orga nisatie op te bouwen, die in staat is de problemen van deze tijd het hoofd te bieden. De gesprekken die door de besturen in de afgelopen maanden zijn ge voerd, hebben aangetoond dat er geen geschilpunten over de doelstellingen van de nieuw op te richten verenigin gen zijn, die een beletsel voor een fusie zouden kunnen vormen. De besturen van de kruisverenigingen zullen op korte termijn vergaderingen uitschrijven om het plaatselijk samen gaan met hun leden te bespreken. Zo mogelijk zullen nog dit jaar in Warmond en Voorhout de nieuwe verenigingen worden opgericht. LEIDEN De conservator van het Molenmseum 'De Valk', de heer M. van Hoogstraten, zal op donderdag 25 mei a.s. om 14 uur en om 15.30 uur rondleidingen door het Molenmuseum houden. In verband met het betrekke lijk technisch karakter van de rond leiding is deze meer afgestemd op volwassenen dan op kinderen. Daar het aan tal deelnemers beperkt moet blijven, gaarne aanmelding vooraf bij de stadsmolenaar, telefoon 21527. NOORDWIJK De Noordwijkse golfclub heeft onder grote belangstel ling haar nieuwe banencomplex in het Langeveld officieus in gebruik genomen. De officiële opening van dit nationale golfcentrum vindt op 16 september a.s. plaats door Prins Claus. Het nieuwe complex van de N.G.C. is 68 hectaren groot en telt achttien holes met een totale lengte van 6000 meter. De ligging van het golfterrein is uniek. De grasmatten van de holes zijn gelegen in een stuk ongerept duingebied van imponerende schoonheid, met aan de ene zijde de Noordzee en aan de andere zijde om lijst door de prachtige staatsbossen. Op een der hoogste duintoppen is een riant clubgebouw gesitueerd, dat niet alleen een schittrend uitzicht op 'de banen geeft, maar ook vergezichten in zee geeft. Het pand telt drie etages. Een groot parkeerterrein completeert het geheel. Wat ligging en inrichting betreft, is dit golfcentrum uniek in Europa. Acad. examens LEIDEN. 19 mei Geslaagd: doet. ex. kunstgeschiedenis de heer J. R. ter Molen c l. (Zwolle); doet. ex. Alge mene Taalwetenschap de heer J. A. M. Fianen (Leiden); doet. ex. Neder landse taal- en letterkunde de heer L. P. Uding (Den Haag). RIJNSBURG De bloemenveiling vereniging Flora houdt volgende week maandagavond (29 mei) om half 8 in de Holiday Inn een buitengewone algemene ledenvergadering. De agen da vermeldt tweepunten: het gemeen tebestuur van Rijnsburg verzoekt de indertijd aan Flora aangeboden 3 hec taren grond, gelegen ten westen van de veiling, alsnog de bestemming 'vei lingterrein' te geven en het eventueel komen tot de bouw van een demonta bel koelhuis, ter grootte van plm. 4000 m3. Het verzoek voor deze buitengewone vergadering is ondertekend door 167 personen, onder wie 118 Rijnsburgers. In een toelichting zegt het bestuur, dat deze vergadering statuair geheel volgens de regels is aangevraagd. Mocht echter op deze vergadering een besluit worden genomen, dat een wij ziging betekent van het besluit van 18 oktober 1971, dan is de draagwijdte daarvan niet te overzien; het komt dan neer op een totale ontwrichting van het besluit om de bedrijfsgebou wen van Flora elders te vestigen, aldus het bestuur LEIDEN Het raadslid ir. Kuyper (D'66) is niet zo gelukkig met een door gemeentesecretaris Van de Poel en wethouder Harmsen ondertekende brief aan de organisatoren van de handtekeningenactie, bedoeld als een cri-de-coeur voor de Leidse financiële nood. Uit deze brief blijkt een zekere twijfel aan de goede trouw van de organisatoren, meent het raadslid Kuyper; hij heeft hierover vragen ge steld aan B. en W. (ADVERTENTIE) Extra attractie: Ferdinand Frerichs speelt na afloop van de wedstrijd op het nieuwste Yamaha orgel model E-5 Na de voorronden nu de halve finale van de wedstrijd op electronische Yamaha orgels. Dit spectaculaire gebeuren zal plaatsvinden op 26 mei a.s. te Leiden,Concertzaal "de Burcht" aanvang 20.00 uur GRATIS TOEGANGSBEWIJZEN VERKRIJGBAAR BIJ Fa. Barning, Oude Singel 16 Fa. Bender, Hogewoerd 90 of aan de zaal

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3