Burgemeester van Woubrugge met kindergejuich begroet van derwil weeter 't fijne vai|5 II Raad Voorhout kritisch Driehonderd verpleegsters in eigen flat jegens flora Rijnsburg Piet Schaap kwart eeuw bij afslag W. Stolk hoofd in Binnenhof' Waarde Mercedes Diesel in'74: f12.000,- Gebouw vleeskeuring peooend „Gooi kuilen vol", zeggen ringdijkers Schoolenquête in Valkenburg Voettocht door Bollenstreek KLACHTEN BEZORGING TROtTW/KWARI IT VRIJDAG 19 MEI 1972 Regio IIW* Woubrugge en Hoogmade, die elk hun eigen 'klimaat' hebben. HIJ hoon- Ie boven de partijen te zullen staan. Wat zijn verlanglijstje betreft: oplos sing van de woningnood, vernieuwing v.n hef raadhuis, een zwembad en een goede relatie overheld-pers. Namens de raad sprak nestor Venhui zen en namens het gemeentepersoneel secretaris Hoogenboom. burgemeester Galla suit Alphen voerde het woord namens de kring van burgemeesters en ds. Franken sprak namens de ker ken. LEIDERDORP Er zijn in Leiderdorp plannen om in het plan Binnenhof tussen kleuter- en basison derwijs een nauwe samenwerking tot stand te brengen. Daar de heer XV. Stolk als voorzitter van de Werkgroep 'Samenwerking P.C. Kleuteronderwijs- Basisonderwljs' reeds enkele jaren be zig is de vraagstukken met betrekking tot deze integratie te bestuderen, be sloot het bestuur van de prot. chr. schoolvereniging hem met de leiding van deze toekomstige school te belas ten. Hoewel reeds in oktober 1970 mede werking van de raad tot het bouwen van deze school werd verkregen zal niet voor medio 1973 gerekend kun nen worden op een schoolgebouw in deze wijk. Het bestuur heeft evenwel gemeend met de stichting van de school niet op het gereedkomen van het gebouw- te moeten wachten en besloot per 1 augustus 1972 ook dze school te star ten. Uit het bestuur van de Prot. Chr. Schoolver. en het bestuur van de Ver. voor Prot. Chr. Kleuteronderwijs werd een commissie samengesteld, die tot taak heeft de samenwerking op bestuurlijk niveau voor te bereiden. NIEUWKOOP Op 2e Pinksterdag organiseert S.V. Nieuwkoop een vete- ranentournooi. In de pauze speelt het Goudse Dames Voetbalelftal tegen het Nieuwkoopse damesteam. WOUBRUGGE Geboren: Ingvar O., zv C. A. Hendriks en A. van Doorn. Jeroen, zv H. Oudshoorn en E. I. Kemper, Maarten, zv W. Doornik en M. G. Overvliet. Ondertrouwd: Maarten Meulblok, 49 j. en Clasina M. E. Schijf, 40 j. Hendrik Slingerland. 19 j. en Cornelia W. Brunt 19 j. Getrouwd: Adrianus van de Laar. 39 j. en Johanna de Jong, 29 j. Jan B. Bochove, 25 J. en Elisabeth J. Hdnzen. 22 j. ADVERTENTIE Stel, dat de teller van een nu nog nieuwe Mercedes Diesel over twee jaar op 80.000 km staat Naar schatting is z'n inruilwaarde dan circa 12.000 gulden. U hoort het goed: twaalfduizend gulden. Dat is een verhaal zoals geen enkele andere diesel na kan vertellen. Maar ja, geen enkele andere diesel is dan ook als deze. 't Is allereerst een Mercedes. Met dezelfde vering, wegligging, schijfremmen, carrosserie en veiligheid als benzinebroers 200 en 220. Goed, de motor is anders. Een diesel, maar dan een f luisterdiesel, waar alleen Mercedes - dank zij 35 jaar dieselervaring - het geheim van kent. Als het waar is dat - zoals men zegt - dit het jaar van De Economie wordt, dan wordt het ook het jaar van Mercedes Diesel. Ga maar na, brandstofkosten: nèt even 2* cent de kilometer. Uitvoering: helemaal Mercedes. Inruilwaarde - goed onderhou den en schadevrij, dat spreekt vanzelf - ais boven. (Elke bonafide handelaar in tweedehands auto's zal u dit beves- tigen).Mogen we u noteren voor een proefrit in een 200 D of 220 D? Rijdend Nederland berekende, in z'n road test d.d. .4 december 1971.de brandstofkosten zelfs op 1,7 centl m on Mercedes-Benz Diesels omwille van comfortabele veiligheid N.V. L.I.A.M., Leiden, Vondellaan 45, tel. 01710 - 4 45 45 ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V., Oegstgeest, Leidsestraaiweg 1, tel. 01710- 5 26 43 4 AUTOMOBIELBEDRIJF DO. VAN NIELEN, Sub-dealer van Rooyakkers N.V., Oegstgeest, Alphen a.d. Rijn, Wilhelmlnalaan 13-17, tel. 01720-69 41 /28 84 WOUBRUGG In een vooroorlogse Rolls Royce maakte burgemeester D. Brouwer de Koning met zijn gezin gisteren zijn intocht. Dat gebeurde In stromende regen, maar een haag van honderden juichende schoolkinderen zorgden voor een prettig tegenwicht. De installatie had. in verband met de beperkte ruimte in het eigenlijk raad huis. plaats in restaurant Het Oude Raedhuys. Onder de vele genodigden bevond zich mr Van Weel, vertegenwoordiger van de Commissaris der Koningin, en oud Burgemeester Van Wageningen. Loco-burgemeester Faber sprak in zijn installatietoespraak zijn bezorgd heid uit over de nieuw geplande ge westvormingen. Zijns Inziens zijn de ze te groot en mede daardoor zal van het groene hart helemaal niets meer overblijven, vreest hij. In zijn beantwoording zei burgemees ter Brouwer de Koning, dat hij zich er terdege van bewust Is, dat de gemeente uit twee delen bestaat: VOORHOUT Uit de discussie bleek tijdens de radsvergadering dat de raadsleden er niet veel voor voelen het bestemmingsplan te wijzigen ter wille van veiling 'Flora' in Rijnsburg. Eerst wilde men hierover meer informatie. Wethouder A. W. de Groot stelde voor een motie in te dienen, waar de heer F. C. Meijer (CCP) zender meer tegen was. Laatstgenoemde vroeg of er al overleg was gepleegd met hogere instanties. De vergadering werd ge schorst voor nader overleg in verband met de motie die, zoals later bleek, het besluit bevatte vooralsnog geen wijziging in het bestemmingsplan aan te brengen, aangezien dat niet te overziene konsekwenties zou hebben. De motie was ondertekend door A. W. de Groot. H. van Os, J. Warmenhoven en D. J. W. IJdo, de vier frakties vert egen woordi gend. LISSE Woensdag werd officieel het nieuwe gebouw van de vleeskeu ringsdienst in gebruik genomen tij dens een bijeenkomst in Lisse onder voorzitterschap van wethouder J. Bergman uit Katwijk. Hij merkte op dat Katwijk nu iets gaat ondernemen od andermans gebied, want het nieu we gebouw voor de kringen Katwijk en Lisse staat in Voorhout. De voorzitter prees de loyale mede werking, ondermeer van de inspecteur van de veeartsenijkunde, drs. S. Kla- renbeek. Burgemeester drs. A. J. Berends van Lisse zei dat de opening van het gebouw goedi hoop goeft op verdere samenwerking. Ook werd gesteld dat het ingerge meentelijke overlegorgaan van de Bol lenstreek moet worden verzocht een studie te maken van de planologisch gezien optimale plaats voor vestiging van veiling 'Flora.' De motie werd unaniem aangenomen. f::±' .'V-• - •*'- 1 - 'l 1 a - - 1 ilB'$ ''W" KATXVJJK Als volgende week de harlngafslog in Katwijk weer gaat draaien, is er een jubilaris. Manusje van alles zoals hij zich zelf noemt Piet Schaap is dan een kwart eeuw in dienst van de afslag van de Katwijkse Rederij- vereniging 'X'uurbaak', Prins Hen- drlkkanaal 6. Laten wij eerlijk zijn. er :ijn er niet veel die dachten dat Piet zijn Jubileum zou halen Zijn gezond heid laat te wensen over en menig maal moest hij de afgelopen jaren het ziekbed houden, (jok zijn eigen optimisme en vrolijke karakter hielpen hem er steeds weer boven op. Zo ook nu. Want Piet heefi het seizoen dat achter ons ligt tien maanden lang op bed gelegen. Toch draaide de afslag door. Dank zij z'n vrouw, die een enorme steun is voor Piet Schaap. Corne lia Schaap-Vooijs (50 jaar) nam het werk van haar man over en het ging haar goed af. Niettemin zaJ zij blij zijn dat hódr Piet volgende week zelf weer in de running komt. Dat betekent niet dat rij dan op haar lauweren gaat rusten Sinds het huwelijk met Piet Schaap, in 1952. is zij ook nauw bij de afslag in Katwijk betrokken Zij zorgt er bijvoor beeld voor dat kopers en verkopers hun 'bakkie' kunnen pakken Piet Schaap (57) jubileert op de afslag. Voor velen zal dit mis schien een verrassing zijn, want Piet zelf praat er niet over. 'On kruid vergaat niet', zei hij eens tegen ons. toen hij ook weer van een ziekbed was opgestaan, ledereen die iets met de haringaf slag in Katwijk heeft te maken, zal wensen dat dit 'onkruid' nog maar long weelderig zal mogen tieren. Waarbij mevrouw Schaap ook een flinke pluim op de hoed verdient voor de wijze waarop zij haar man. de vraagbaak van de Vuur baak. altijd bijstaat en als dat nodig is verzorgt. TER AAR 'Die ellendige Ringdijk kost me mijn banden', klagen mensen die voor hun tuintje wat perkgoed willen ha len. Wie heeft de schuld? De bewoners langs deze weg vallen eigenlijk tussen wal en schip. Hun bedrijven (en dat zijn er altijd nog zo'n twintig) liggen in de Middeppolder, die niets niet de weg heeft uit te staan. Dc weg over de Ringdijk is in onderhoud bij de polder Vle- rambacht, en daar zijn maar twee bedrijven die in deze pol der liggen en van de weg ge bruik maken. Beide polderbe sturen maken zich niet zo druk. het ene niet omdat het niet tot zijn polder behoort, de ander niet omdat zo weinig ingelan den van de weg gebruik maken. Maar de gebruikers van deze slechte weg zijn o.a. de mensen die plantjes voor hun tuintje moeten halen, en dat zijn er honderden. De enige die mis schien nog een willig oor zou lenen aan de vele klachten Is het gemeentebestuur, en dat ziet in de toekomst een degelij ke verbetering wanneer de weg zal worden gereconstrueerd en opgenomen als tertiaire of se cundaire weg in het wegenplan en de doortrekking van de Her tog van Beijerenstraat via de Ringdijk naar de Aardamscweg, mot aansluiting en ontsluiting van de Paradijsweg tot stand zal komen. Maar hoeveel jaren zal dit nog moeten durenen Het zou goed zijn als het gemeentebestuur een noodoplossing wist te vin den. Als de grote kuilen wer den volgegoold en de weg vlak werd gemaakt. Enkele jaren terug heeft de commissie voor verbetering van deze weg, gevormd uit de bewo ners, een aanbod van vijfdui zend gulden gedaan als bijdrage van de bewoners voor de verbe- terln. Met dit geld en met geld uit de gemeentekas zou er voor jaren een behoorlijke verbete ring kunnen komen. Het is voor de bedrijven langs deze dijk van groot belang dat deze zaak nu spoedig wordt aan gepakt in afwachting van de algehele reconstructie. NOORDWIJK Het afgelopen f jaar heerste er op het terrein van de Dr. Mr. W. v. d. Berghstichting in Noordwijk een grote bouwakti- viteit. Er werd bijgebouwd en vèr- bouwd. Eén van de aanwinsten is dc huisvesting van de teerling-- verpleegsters. Zij hebben de be schikking over een eigen flatje gekregen, verdeeld over drie ge bouwen. Er zijn driehonderd van deze flat wo ningen, waarin de zusters zich best thuis zullen voelen Twee van de gebouwen zijn al bewoond. 'Het be valt ons hier uitstekend', aldus èèn van de leerlingverpleegsters. 'Wij hebben hier de ruimte en ook de entourage is erg fijn. Het is apart en sfeervol'. Zij vertolkte ongetwijfeld de gevoe lens van haar collega's. Het gazon-in-aanleg en de waterpartij zullen er. als alles klaar is, een fraai geheel van maken. Er wordt overigens van alles gedaan om het de zusters naar de zin te maken. Zo is er nu -een compleet restaurant bijgekomen, waar de be woonsters van de flats kunnen eten. Naast het restaurant is een soort lounge (zie foto), waar ze gezellig kunnen zitten en met collega's praten, als zij de eenzaamheid van hun eigen flat even willen ontvluchten. Zij ten slotte vermeld dat de centrale keuken is vernieuwd en van alle mo derne snufjes voorzien. Dank zij de uitbreidingen is er nu een duidelijke scheiding tussen de woon- en werksituatie binnen de Van der Berghstichting. 'Als je nu in je VALKENBURG —De werkgroep Al gemeen Onderwijs is van mening, dat er in Valkenblrg behoefte is aan een schoolvereniging voor kleuter- en ba sisonderwijs, die toegankelijk is voor alle gezindten en waar alle ouders vertegenwoordigd zijn. Via een enquête wil de groep vaststel len hoe groot de behoefte ls. om daarna bij B. en W. stappen te onder nemen tot oprichting van een openba re of neutrale school. TER AAR De uitgaansdag voor de bejaarden is op 15 juni. In de week van 22 tot 27 mei zal een huis aan huis-collecte voor dit doel worden gehouden. eigen flatje komt, voel Je Je echt vrij'. In juli zullen de laatste flats in gebruik worden genomen. Slapen en wonen in eigen flat; eten in het restaurant. De zusters vinden het gewéldig. HILLEGOM De artsen hebben b. en w. laten weten dat zij bezorgd zijn over de huizenbouw en de daarmee gepaard gaande konsekwenties voor de volksgezondheid. De vier fraktie- voorzitters drongen tijdens de raads vergadering er op aan tot bouw van noodwoningen te komen. Wethouder Van Dam stelde met nadruk vast- dat bij toewijzing van een woning alle gezinsaspekten worden afgewogen. Burgemeester Van Niekerk dacht aan een terrein met sta-caravans ten be hoeve van noodgevallen. Fraktievoor- zitter E. Spilker (PvdA) had ernstige bedenkingen tegen een pseudo-woon- wagenkamp. Een plezierige mededeling deed de voorzitter toen hij zei dat de bouw voor 40 bejaardenwoningen rond is. Het doortrekken van de Garbialaan in Elsbroek wacht op goedkeuring van G.S. Zo gauw toestemming is gegeven, zal openbare werken met de werk zaamheden beginnen. CCP-fraktlevoorzltter F. Out, vroeg naar mogelijkheden tot het stichten van een atheneum. Wethouder van onderwijs Jac. van der Vinne zei dat in een prognose alleen sprake is van BOLLENSTREEK Ook dit jaar is er een voettocht voor jongeren in de Bollenstreek. De nachtelijke wande ling vindt op 3 juni plaats om 9.00 uur met een korte inleiding aan de Zeestraat 56 te Nooordwijkerhout. De bedoeling is het op gang brengen van een gesprek tussen jongeren. De wan deling ia omstreeks 4 uur afgelopen. Elk detail is belangrijk. Van der Wiel weet dat een tig draagcomfort belangrijk Dit wordt bepaald door de dikte, het gebruikte materia en de vormgeving van de brillenpoten, en de wensen van uw oren. Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken wij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur TEL. 01710 31441.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4