Alfa Romeo introduceert nieuwe 1800 cc Alfetta I -AUTOBIOGRAFIE-- Autokeus 'Ten days wonder' al te doorzichtig 'Adios Sabata': onzin met geweld Renault 17 TL DDR blijft Trabant en Wartburg bouwen Britsh Leyland koopt Innocenti Drie 'Oscars' voor veiligheid Volvo pleit voor dragen autogordels Mini 1000 goedkoper Matra duurder 'Club van Rome' richt zich ook tot scholieren FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEI 'Ik schiet je naar de hel' Vakcentralen wijzen schoolgeldplannen af Kamervragen over gebruik peppillen door chauffeurs Chauffeurs woedend op Kamerlid Schakel Van der Heyde filmt in Friesland DE STANDAARD herdrukt im rd TROUW/KWARTET VRIJDAG 19 MEI 1972 Rinnonlnud Til ba door Sicco de Jong Tegen het einde van deze maand zal de Italiaanse autofabriek Alfa Romeo een nieuwe 1800 cc-model introdu ceren, de Alfetta. Nog voordat de fabriek te Milaan alles gereed had voor de presentatie van deze opvolger voor de Alfa Romeo 1750, is het Italiaanse autoblad Quattroruote er in geslaagd de details van de Alfetta te bemachtigen. Paparazzi fotografeerden het model tijdens proefritten. De vormgeving van de nieuwe wagen doet enigszins denken aan die van de Fiat 132. De nieuwe Alfetta wordt ruimer dan de oude 1750, die nu met 2-liter motor als 2000 geleverd wordt. De 1800 cc-motor is echter in principe dezelfde als die van de 1750: circa 125 DIN-pk vermogen, goed voor een top snelheid van 180 km per uur. De een De Dion-achteras aangebracht: een uitstekende, dorti kostbare con structie. Volgens Quattroruote krijgt de Alfetta vijf versnellingen. De wagen zal dan ook in Nederland in prijs dichter bij de 20.000,dan bij de 15.000,komen. Spionagefoto van de Alfetta, het nieuwe model dat Alfa Romeo deze maand zal uitbrengen. voornaamste bijzonderheid van de Al- wielophanging, welke sterk overeenko- fetta is de achteras constructie en men met die van de Fiat 130. Er is Wannéér de Alfetta in Nederland komt, is niet bekend. Bij Alfa Romeo, welke onderneming deel uitmaakt van |V3nn06 het staatsconcern IRI, ondervindt men met de aflevering van het vorige nieuwe model, de Sud, ernstige ver traging. De Alfa Sud moet gemaakt worden in een nieuwe fabriek te Napels, waarvan de start steeds is uitgesteld. Pas aan het einde van dit jaar komen de leveringen van de Sud in Italië goed op gang, zo is thans door Alfa Romeo bekendge maakt. Van Adios Sabata heb ik uitermate weinig begrepen. Ik kan u alleen met zekerheid mededelen dat hij speelt in 1867, toen de Mexicanen onder Juarez in opstand kwamen tegen de Oosten rijkse keizer Maximiliaan, dat er een goudtransport dient te worden onder schept en dat ene Sabata (Yul Brynner) en ene Ballantine (Dean Reed) daarbij een belangrijke rol spe len. Van het hoe en waarom ben ik onkundig gebleven. De loop van het verhaal is namelijk door louter war righeid niet te volgen, men vraagt zich af of regisseur en spelers zelf wel wisten wat ze nu eigenlijk aan het doen waren. Waarschijnlijk niet en waarschijnlijk kon het ze ook niet schelen. Het ondefinieerbare geheel is overgoten met een vieze, bruine ge- weld-saus en daar ging het kennelijk om. Voor wie de film gemaakt is? Voor mensen die het heerlijk vinden om een paar uur lang te kijken naar het op alle mogelijke en onmogelijke ma nieren doodschieten van mannetjes. En verder helemaal niets. W W.-B Amsterdam-Tuschinski, 14 jr. Wanneer men de Renault 17 ergens parkeert, dan buigen zich voortdurend voorbijgangers voorover om in het interieur te kijken, dat al even smaakvol is als de vormgeving aan de buitenzijde. De zojuist in Nederland geïntroduceerde Renault 17 is een aparte wagen, ook in de al bijzondere categorie van de sportcoupé's. De wagen heeft namelijk de karakteris tiek van het Franse merk behouden en beschikt over exceptioneel goede rij-eigenschappen. Wegligging, com fort en remmen zijn uitmuntend. En ook de afwerking van dit nieuwe topmodel van Renault mag er zijn. Wat de ruimte betreft moeten we bedenken met een coupé te maken te hebben. In die categorie is het inte rieur nog opmerkelijk ruim: met een gewone personenauto valt dit niet te vergelijken, laat staan met de Renault 16, die juist op dit punt er uitspringt. De Renault 17 is alleen opvallend laag gebouwd, wat resulteert in een diepe zitting achter en een laa£ dak boven de hogere stoelen voor. Misschien moeten we bij het motorge ruis ook bedenken met een coupé te maken te hebben en dan is dit zeker acceptabel. Over de motnrprestaties zullen de meningen eerder uiteenlo pen. Renault heeft zoals Ford eer der met de Capri deed een geheel programma onder de type-aanduiding 15 en 17 uitgebracht. De 15 TL is daarvan in feite voorzien van een te kleine motor: een 1300 cc met 60 DIN pk vermogen. Het voordeel daarvan is, dat men de top-Renault al voor 11.400.kan kopen, maar daar is dan ook alles mee gezegd. Het is aannemelijk dat de overgrote meer derheid er dan maar 1.400,bijlegt om de 15 TS aan te schaffen, die motorisch identiek is aan de 17 TL. De 17 TL heeft de 1600 cc-motor van de Renault 16, in dit geval gebracht op een vermogen van 90 DIN-pk. Dit Naar aanleiding van berichten over een vergaande samenwerking tussen de Saksische autofabrieken in de DDR en Skoda te Praag, is door de export organisatie voor transportwerktuigen in Oost-Berlijn meegedeeld, dat de DDR Trabant en Wartburg blijft bou wen. De personenwagens van beide merken zullen in de komende jaren in pro- duktie blijven en geëxporteerd wor den, aldus de organisatie. Het Engelse autoconcern British Ley land heeft de Italiaanse onderneming Innocenti overgenomen. Innocenti as sembleert sinds 1960 de modellen van Austin en Morris, bouwt Lambretta- scooters en bromfietsen en heeft een belangrijke machineproduktie, met name van machines voor de auto industrie, waaronder persen. Innocen ti is te Milaan gevestigd en steeds een familie-onderneming geweest. British Leyland heeft met de onder neming ten doel meer vat te krijgen op de automarkt in de EEG. Het Britse concern beschikt verder over assemblagebedrijven in België. Voorts heeft Innocenti in Italië een sterke verkooporganisatie opgebouwd. Hier door waren de onder de naam Inno centi verkochte modellen van Austin en Morris jarenlang de best verkochte buitenlandse auto's in Italië. De personenautoverkopen in Italië in het eerste kwartaal van 1972 waren (tussen haakjes het marktaandeel in 1971): 1. Fiat 232.900 58,3% (58,1%) 2. Autobianchi 20.916 5.2% ,1%) 3. Simca 18.678 4.7% 3,7%) 4. Citroën 16.019 4.0% 2,2%) 5. Innocenti 15.496 3,9% 3.6%) 6. Ford 14.830 3.7% 6.0%) 7. Alfa Romeo 13.552 3.4% 5.7%) 8. Renault 11.399 2.8% 2.5%) 9. Lancia 11.205 2.8% 2.8%) 10. Opel 10.859 2.7% 2.8%) In totaal kochten 400.000 Italianen een nieuwe auto, 4&% meer dan in 1971. ADVERTENTIE De Renault 17 TL, herkenbaar ten opzichte van de 15 (op de achter grond) aan de achterruit met ventilatiestrips. impliceert een topsnelheid van 170 km per uur, wat alleszins acceptabel is. De acceleratie is echter niet die van een sportwagen. De Renault 17 TL biedt ten opzichte van de normale Franse auto wel aanzienlijk meer trek kracht, maar zoals de Parijse construc teurs gewoon zijn, is weer de nadruk op een hoge topsnelheid bij een laag benzineverbruik gelegd. Dit resulteert in een verbruik rond de 1 op 10, hetgeen voor de motorprestatie ui terst gunstig genoemd mag worden: ook ten opzichte van de acceleratie, die alleen bij de 15 TL echt te wensen overlaat. Nu vraagt de 17 qua rij-eigenschappen eigenlijk om een forsere motor dan die van de 15 TS en 17 TL en dat is ook de reden, waarom Renault vorig jaar al de 17 TS heeft uitgebracht Dit model beschikt over een electro- nisch inspuitsysteem van Bosch, met dezelfde 1600 oc-motor. Als 'injectie motor' komt men aan 108 DIN-pk en dus véél pit. Maar die injectie per computer is technisch niet tijdig perfect gemaakt en Renault en Bosch hebben de 17 TS nog in studie om het model op de markt te brengen, zodra het geheel voldoet. We hebben vorig jaar in Frankrijk met die 17 TS gereden, maar dat was motorgestotter en dus nog knudde. Tegenover de 17 TS, die zéér pittig moet worden, staat de 17 TL als redelijk pittig. De nadruk ligt echter op het comfort en het is dan ook zo, dat men k f 1.550,een automatische transmissie kan bijbestellen, wat menig een nu ook niet overdadig sportief zal vinden. Het verschil van deze R 15 of 17 met de Capri is, afgezien van de wegligging, vooral de wat vriende lijker, minder agressieve vormgeving van de Renault. Het is in de eerste plaats een coupé,' die in de tweede plaats sportief is. Daarmee hebben we het karakter van de auto aangegeven: typerend was ook dat er comfortabele ZX-banden van Michelin om zaten en niet de a- symetrische XAS, die in de regen harder rijden toestaan. Het dashboard met vier ronde klokken onder een schaduwkap waarbij een toeren- teller is zeer overzichtelijk. Venti latie en verwarming voldoen prima. De achterruit is elektrisch verwarmd. Eén ding is voor ons een raadsel: waarom een asbak met scherpe pun ten midden op de achterbank van deze coupé is gemaakt, zodat de be kleding dreigt te scheuren en kin deren hun benen kunnen bezeren. De Renault 17 is 2-deurs, maar heeft een 'derde deur' als toegang tot de royele bagageruimte. Bijzonder prak tisch zijn de polyester bumpers, die tegen parkeerbotsingen met 5 km per uur bestand zijn. In het kort: aantal cilinders: 4; cilin derinhoud: 1565 cc; maximum-vermo gen: 90 DIN-pk, per 100 kg: 8.8; topsnelheid: 170 km per uur; benzine verbruik: 1 op 9 a 1 op 11 ;inhoud benzinetank: 55 liter; remmen: gekoel de schijfremmen voor, trommelrem- men achter, servo-bekrachtiging, rem- drukbegrenzer op de achterwielen; gordels: driepuntsgordel met eenhands bediening; leeg gewicht: 1015 kg; leng te: 4,26 meter; breedte: 1,63 meter; hoogte: 1,31 meter: prijs incl. BTW: 13.500,—. Drie Oscar-winnaars, v.l.n.r,: de Saab 99, Renault 5 en Mercedes- sportwagen. De Duitse Mercedes-Benz 350 SLC, de Franse Renault 5 en de Zweedse Saab 99 E hebben elk een 'Oscar" voor de veiligheid gekregen. Dit resultaat is een gevolg van de uitslag van een lezersenquête door een Duits tijd schrift, waaraan 14.000 inzenders deel- Alle Volvo's zijn thans voorzien van een rood waarschuwingslampje, dat gaat branden als de bestuurder een versnelling inschakelt, zonder zijn gordel te hebben omgedaan. Volvo pleit hiermee opnieuw voor het dra gen van de autogordel, die al sinds 1959 in driepunts-uitvoering in alle auto's van het Zweedse merk is ge monteerd. REN AULT-dealers o.a. te: 50 JAAK 50 JAAK Apeldoorn: Garagebedrijf Bakker GAZELLESTRAAT 21 Tel. 05760 - 14208 50 JAAR 50 JAAR Bussum: Autobedrijf Van Meurs Ollicial Renault-dealer HUIZERWEG/hoek BEATR1XPLANTSOEN Tel. 02159 - 34047 - 13333 Ede: Fa. G. van Silfhout Wzn. Renault-dealers PROOSDIJWEG 1-5, lel. 08380-17179 WAGENINGEN: VERGERSWEG 42, lel. 08370-12781 namen. Vorig jaar was ook al een dergelijke enquête gehouden, waarbij als volgens het publiek veiligste auto's uit de bus kwamen: de Duitse Mercedes-Benz 300 SEL en NSU Ro 80 en de Italiaanse Autobianchi A 112. Volvo wijst op een onderzoek naar 28.000 ongevallen waaruit gebleken is, dat wanneer er gordels gedragen werden geen enkel ongeval een dode lijke afloop had, voorzover het snelhe den bij 100 km per uur of minder betrof. Zonder het dragen van auto gordels werden reeds dodelijke onge vallen bij snelheden van 20 km per uur geconstateerd, aldus Volvo. British Leyland Nederland heeft deze week prijsverlagingen aangekondigd voor twee typen uit de mini serie. Tevens zal het aantal gevoerde typen worden teruggebracht van zeven tot vijf modellen; de 850 de luxe, de 1000 Speciaal de Luxe, de Clubman, de Clubman Estate en de 1275 GT. De prijsverlagingen gelden voor de 1000 cc modellen, de speciaal en de clubman, die elk 240 gulden goedko per worden. De 1000 Speciaal de Luxe kost nu 6290 gulden. British Leyland Nederland verklaart deze beslissing genomen te hebben teneinde een agressievere verkooppo- litiek te kunnen voeren in de populai re prijsklasse. Deze klasse omvat 25 procent van de totale automarkt in Nederland. De prijsverlaging is moge lijk geworden doordat het assemblage- bedrijf in het Belgische Seneffe effi ciënter is gaan draaien. Joegoslavische Fiat 128 met vijf deuren heet Zastava 101 Gremi NV te Groningen, importeiu van Russische en Joegoslavische au to's, brengt deze week de Zastava 101 uit. Het is een variant op de Fiat 128, voor welk model de Joegoslavische Zastava-fabriek te Kragujevac een li centie heeft verkregen. Het model 101 heeft voorwielaandrijving, een 1100 cc-motor met 55 DIN-pk vermogen en een ruime laadvloer. Aan de achterzijde lijkt de wagen sterk op de Simca 1100. De variant is als zodanig ontworpen door de Zas- tava-fabrieken. Reeds vorig jaar heeft Gremi in Nederland de Zastava 750 (Fiat 600), de Zastava 1300 (vroegere Fiat 1300) en de Zastava 125 PZ (gelijk aan de Poolse Fiat 125 P) uitgebracht. De prijs bedraagt incl. b.t.w. 8050, Chrysler Nederland heeft de prijzen van de Matra 530 LX modellen met circa 1,3 procent verhoogd. De nieuwe prijzen zijn 14.995 gulden voor de Matra 530 LX met gesloten dak en 15.495 gulden voor de 530 LX met open dak. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Club van Rome gaat zich nu ook tot de leerlingen van middelbare scholen en scholen van voortgezet onderwijs richten. Dinsdag zal prof. dr. C. J. F. Böttcher op een speciale school-persconferentie de schoolkrantredacties een toelichting geven op de doelstellingen en de activiteiten van de Club van Rome. In een verklaring zegt de Club van Rome dat het initiatief voortkomt uit de gedachte dat met name de jeugd een belangrijke bijdrage zal moeten leveren in de 'onvermijdbare mentali teitsverandering'. De school-perscon ferentie zal gehouden worden in het derde paviljoen van de aan de Club van Rome gewijde tentoonstelling 'Be grens de Groei' in Rotterdam om twee uur. De films die er over de legendarische twaalfde-eeuwse held Ivanhoe werden gemaaktzijn langzamerhand niet meer te tellen. Nu eens is hij een ondergedoken prins, dan weer een guerrillastrijder die het opneemt voor het volk, maar steeds vecht hij tegen een usurpator op de Engelse troon. Er dwalen ook altijd wel enige fraaie vrouwmensen rond om wat vertier te bréngen tussen het rijden, rossen en vechten in. Regisseur Roberto Mauri, die de nieu- weste Ivanhoe maakte, blijft op de traditionele toer. Ivanhoe raakt in zijn film verzeild bij een groepje rondtrekkende artiesten, die het flit sende zwaard alras ferm weten te hanteren. Het vechten is van het frisse, vrolijke soort, niemand zal er zich geestelijk een buil aan vallen. W. W.-B. Amsterdam-Cineac Damrak, 14 jr. Het Wilde Westen in 'Ik schiet je naar de hel' is maar een vieze gedege nereerde boel (dat is het misschien altijd wel doch in de meeste films wordt het bedekt met een glimmend vernis van harde mannelijkheid). Een puur slechte, walgelijk schijnheilige vader berooft met zijn twee zoons, van v/ie de een debiel en de ander redelijk fatsoenlijk is, een mijn en doodt daarbij twintig mensen. Op hun vlucht met het geroofde goud belan den ze in een huis met twee eenzame vrouwen. De een probeert de vader met zeer grove middelen aan de haak te slaan, de ander wordt verliefd op de fatsoenlijke zoon. Het loopt ver schrikkelijk slecht af, de drie mannen moorden elkaar uit, het verliefde meisje belandt in een krankzinnigen gesticht. Het verhaal wordt in flash-backs ver teld: het krankzinnige meisje herin nert het zich in vlagen van helder heid. Regisseurs William Sachs en Louis Lehman hebben het werk ver deeld. Sachs heeft het krankzinnigen gesticht voor zijn rekening genomen, Lehman houdt zich bezig met het andere werk. Wie weet hebben ze zich van het resultaat iets spectaculairs voorge steld, iets dat nu eens hel is an- drs was dan andrs, maar van hun ders was dan anders, maar van hun pretenties is niets waargemaakt. w. w.-B. Amsterdam-Cinetol, 18 jr. UTRECHT Het overlegorgaan van de drie vakcentrales staat afwijzend tegenover de plannen van het kabinet met strekking tot de schoolgeldhef- fing. Nu besloten is de parlementaire be handeling te doen vooraf gegaan door hoorzittingen van de vaste onderwij scommissie uit de Tweede Kamer, heeft het overlegorgaan zich als een der eerste 'verontrusten' gemeld. Hij wil zijn ernstige bezwaren tegen uit breiding van de schoolgeldheffingen tot alle leerlingen van het voortgezet onderwijs ook de leerplichtigen en tegen de verhoging van deze hef fingen nader toelichten. DEN HAAG Het Kamerlid me vrouw Smit-Kries (VVD) heeft de staatssecretaris van verkeer en water staat gevraagd of hij in staat is cijfers te verstrekken over het gebruik "an peppillen door vrachtwagenchauffeurs. Verder wil zij weten wat de bewinds man denkt van de uitspraken van de voorzitter der beroepsgroep wegver voer van de katholieke bond van vervoerspersoneel over 'de gigantische beunhazerij' in het vrachtvervoer. De arbeidstijden en de werkomstandighe den komen ook aan de orde in haar vragen. Het Kamerlid wil hierover geïnformeerd worden door de staatsse cretaris. ROTTERDAM Zes actiegroepen van vrachtwagenchauffeurs in het be- roepsgoederenvervoer, zijn woedend op het AR-Kamerlid Schakel. Dit blijkt uit een gezamenlijke verklaring van de actiegroepen. In zijn functie van voorzitter van de prot. chr. beroepsgoederenvervoerders (een organisatie van werkgevers) heeft de heer Schakel woensdagavond in het journaal van de NOS gezegd dat de chauffeurs het zichzelf aandoen als ze lange werktijden maken. Volgens de actiegroepen zijn de chauffeurs echter gedwongen lange werktijden te maken om geplande ritten af te maken. 'Als je het niet doet, gooit je baa's je eruit', aldus een woordvoerder van de actiegroepen. De Nederlandse cineast Nicolai van der Heyde (Een zomer van zes weken, To grab the ring) maakt na vijf jaar weer een speelfilm. Het is een Bel gisch-Nederlandse co-productie die Angela zal gaan heten, de cameraman Jörgen Persson is eqn Zweed, bekend geworden door zijn voortreffelijk werk in Elvira Madigan van Bo Wi- denberg, en de titelrol wordt gespeeld door de Amerikaanse actrice Barbara Hershey, ook lang geen onbekende. Zij wil overigens in het vervolg Bar bara Seagull heten, vanwege haar ma gische belevenis met een zeemeeuw. Nicolai van der Heyde verscheurde zeventien scripts tot hij het achttien de waardig keurde om verfilmd te worden. Hij koos als plaats van han deling Friesland omdat hij daar gebo ren is, van het landschap houdt en h'et uitnemend geschikt acht als film milieu, en als tijd 1926, omdat hij in de 'roaring twenties', het einde van het Victoriaanse tijdperk, een vrijma kingsproces begon dat in 1929 abrupt werd afgebroken erl pas omstreeks 1965 weer werd opgevat. Angela is het verhaal van twee jonge mensen, die zich vrijmaken van hun omgeving. De mannelijke hoofdrol wordt gespeeld door Sandy van der Linden (Mickery Workshop, vroeger Living Theatre), verder spelen onder andere mee de Amerikaan Ralph Mee ker. Ward de Ravet. Kitty Janssen en Onno Molenkamp Claude Chabrol, de voormalige veile vague-filmer die met de productiever en commerciëler heeft zich voor zijn nieuwste 'Ten days wonder' voorzien van barokke plot (verzonnen door de neven, die onder het pseudonii lery Queen sinds onheuglijke stromen detectiveromans de insturen), een indrukwekkende (Orson Welles, Anthony Perkins, lene Jobert en Michel Piccoli) ei intrigerend decor. Een professor die prat gaat op nuchterheid, 'mensenkennis en tisch vermogen wordt door een gere leerling Charles meegesjrg naar diens ouderlijk kasteel. De gen verkeert in opperste verwa en lijdt aan geheugenverlies. wonder, het is daar een vre ,fcji menage. Zijn stiefvader, die hei vondeling uit de tuin opraapte, het huis met zijn overweldigend^,, tuur en persoonlijkheid. Hij bezin een vrouwelijke protégée, Hélèrhjer aangezien die met het rijpen jaren is uitgegroeid tot een zeer persoontje heeft hij haar gehuv negen dagen speelt zich het drar va stij iclei D bi Hélène en Charles zijn verlief elkaar. Zij gaan zowel gebukt een verpletterend schuldgevoel over hun weldoener als ondi machinaties van een afperser, fessor probeert de brokken te li doch faalt smadelijk. Op de nel dag liggen er twee lijken in het] en lijkt de legpuzzle volledig te pen, maar op de tiende dag 1 alles met een coup de force ond m. boven gekeerd. Chabrol is een^ jant oppervlakte-waarnemer, die films maakt waarnaar het aange kijken is. In 'Ten days wonderi bijvoorbeeld de kasteelbewoners gril van de huisheer volgend, ge volgens de mode van 1925 en aardig om te zien. Anthony Hu an een plus-four met een grote, te pet op, een mooi trekje Barbara Hershey en Harm Wouter bij opnamen voor de film 'Angela' Het realisme van 'Mokum', een por tret door Bart ter Haar. Maar de van symboliek barsteni trige is, ondanks zijn schijnbar compliceerdheid, nogal doorzi Geen toeschouwer zal, dunkt mij terover slaan van verbazing oviien 'Umwertung aller Werte' die ziiierl de tiende dag voltrekt. Er is ook sprake van het opvoeren van de ning, de sfeer is al vanaf het ogenblik met noodlot geladen, komt bij dat Orson Welles als dl vader een rol speelt, die hem op het gigantische lijf geschrev dat hij als het ware een moni van zichzelf 'wordt. Elke bewfrek elke mimiek is te voorzien werkte op mij nogal irriterend, zelfde geldt voor Anthony Pc die zijn zoveelste neurotische ling speelt, stotterend en wel. visueel genot valt er wel beleven. W. Wielekfser Amsterdam-Alhambra, 18 jr. (ADVERTENTIE) Honderd laar geleden verscheen het eerste nummer van Pr. Abr. Kuyper's DE STAN PA AlllJ. Vijf nummers uit die eeuw zijn facsimile herdrukt Met hoofdar tikel, familie-advertenties, gemengde berichten, Kamerverslagen] enz. •fa 1 april 1872 liet eerste nummer Jr 3 april 1903 De spoorwegstaking Troelstra In de 2e Kamer. 9 november 1920 met o.a. overlijden van l)r. A. Kuyper. 15 mei 1940 Het einde' Dr. H. ColIJn over hel vertrek van de regering naar Engeland. 15 december 1944 liet laatste nummer Men leze tussen de regels doorl Bestel deze facsimile uitgave door overschrijving van f3.90 plu 0,60 porto ƒ4,50 op postrekeningnummer 269274, Chr. Pers t A'dam onder vermelding 'DE STANDAARD'. 'je pi h i ink Vei afg one bij Mi ndi Go j inu oef Jnu oef st< DD] dE red [stel von suit wijk irbij irbij hun

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12