Klaas Jonker blijdschap en (80) present in droefheid Fluor-debat in raad van Voorschoten Remia Hillegoms vuil naar N oord wij kerhout Agenda van Leiden 'De Does' bovenaan de subsidielijst TV-opnamen middel om mensen cultureel te stimuleren Tewaterlating in Woubrugge 'Burgerlijke stand "W Leiden Demonstratieve vergadering van de LSB Spinoza Rijnsburg kreeg wandbord Drie gewonden in Alphen Veel belangstelling voor Lauraritten laatste sla-wens zonnebloem sla-saus SVOW speelt tegen Radio Veronica liemia Leiden moet weer normaal bestuurbaar worden LFC-UVS uitgesteld Spelers te vaak weggestuurd Marktberichten - TROUW KWARTET DONDERDAG i.8 MEI 1972 Vooraf informeerde hij naar allerlei dingen KATWIJK AAN ZEE 'Wat moet u eigenlijk over mij schrijven, ik heb alles met liefde gedaan, kan er niet gemakkelijk van loskomen. Maar je moet toch 's een keer kunnen stoppen, hè. Maakt u het niet i Ie mooi, hoor, het was niets bijzonders'. Itegi» I. Klaas Jonker is er mee gestopt, heeft in het wijkgebouw Albeelplein van alles afscheid genomen. Een prachtige avond, waar een honderdzeventig mensen hem zeiden of toonden hoe hoog ze zijn werk waardeerden, t De heer Jonker echte Katwijker, werd (27-4-1892) aan de Hoogstraat gebo ren. in hetzelfde huis als zijn vader. Het staat er nog steeds, zolang het duurt. Hij woonde ook in de Burger- dijkstraat het Westpad. het Vuurbaak- spad, juist tegenover de Duinschool, later in de Meidoornstraat en, sinds 1942 in de Duinstraat. 'Daar tussen in lagen nog drie jaren in Paterswolde; we waren met de latiënten van het Zeehospitium daar- leen geëvacueerd. Ik heb, moet u weten, dertig en een half jaar in het Zeehos gewerkt.' Wat deed u daar? 'De was huisknecht, zó noemden ze het, zorgde voor de verwarming, t.b.c.- WOUBRUGGE Op de scheepswerf De Dageraad vindt op donderdag 18 mei om 3 uur de tewaterlating plaats van een duwboot, gebouwd in op- Iracht van de Duitse rederij Frans laniel uit Duisburg. De afmetingen ran dit vaartuig bedragen 23.40 x 1.20 x 2.50 meter. Aan boord is ccommodatie voor tien personen, {ierna wordt op De Dageraad de kiel gelegd voor een kotter van 32 x 7.50 x 3.80 meter met een 900 pk motor voor Ie rederij Kaptein te gooi maar weg lier komt een betere versie. Door een technische storing en als gevolg daarvan moeilijkhe den in de expeditie kon onze krant gisteren in enkele plaat sen niet op tijd worden be zorgd. Wij bieden deze lezers daarvoor onze verontschuldigin gen aan. Directie LEIDEN Geboren: Jeroen zn v A. f. van Arkel en A. van Oortmerssen, Curnelis zn v C. Haasnoot en P. A. J. A. van der Lans, Hafid zn v M. 5ouine en M. Elhassani, Karin C. dr v P. van Dijk en G. van Duijn, Willem zn v P. W. G. Bedijn en L. J. van len Eijkel, Martine S. dr v A. A. lijnsburger en A. Meijvogel, Dirk A. v A. Kuijt en L. Verloop, Stefanie W. H. dr v R. Q. S. Fles en W. H. Visser. Iverleden: W. Rommers, geb. 22 mei 898, man; A. van den Bulk, geb. 8 ept. 1885. man; G. Noorlander, geb. 2" april 1911, man; A. van den Brink, geb. 17 aug. 1936, man; J. C. Krol, b. 10 april 1897, echtgen. van H. J. van den Berghe; C. F. M. G. E. M. hidshoorn, geb. 3 nov 1904, echtgen. van H. J. Barends; C. J. Wemelsfel der, geb. 1 me 1882, gehuwd geweest met J. J. Varekamp. Gehuwd: G. Carton en E. Blansjaar, J. van Egmond en J. M. Stouten, P. Boom en C. C. Carree, J. C. Vs en J. M. Peters, H. J. R. Reinders en A. E. Reeser, J. J. Deijn en C. Collé, A. A. Janssen en S. W. van Polanen, H. W. 'an der Luit en J. M. C. Jurgens, P. J. Abrahams en W. E. Robbers, W. G. A. van der Zalm en A. M. Devilee, J. J. P. Sloos en M. Helfensteijn, R. H. Vogel en B. W. P. Roeloffs. patiëntjes verrijden en zo meer. Mijn hoofdwerk was in het paviljoen. Bij vroege dienst moest ik 's morgens om vijf uur de verwarming al opstoken.' Maar voor Katwijk was Klaas Jonker toch allereerst of alleen de pastorale ouderling, de jeugdverenigingsman: zo hebben de mensen hem gekend en kennen ze hem nog. Hoe lang loopt u in dat werk al mee? Van jongsaf aan; dertig jaar heb ik in het knapenwerk gezeten Ik moest even r.aar het diploma aan de muur kijken; het vermeldt, dat de heer Jonker ere-voorzitter en ere-lid van de C.J.M.V. is. Hij was voorzitter van het knapen- werk, richtte ook een mannenvereni- ging op. waarvan hij tweede en domi nee J. Voorsteegh de bekende oranje man. eerste voorzitter werd. 'Later werd ik algemeen voorzitter en mijnheer Lamboer, de onderwijzer, la ter predikant, mijn beste secretaris. De heer F. Haas, de boekhandelaar 'presideerde de jongelingsvereniging.' TIENDUIZEND Wanneer bent u in het eigenlijke kerkewerk terecht gekomen? Dat begon met wijkbroeder bij domi nee van Ieperen; in 1952 werd ik ouderling. Óp m'n zeventigste jaar moest ik eigenlijk aftreden, maar 'ik kreeg vier jaar dispensatie. Als ouder ling had ik de speciale opdracht: voor rouw en trouw.' Dus u moest bij alle droeve en blijde gebeurtenissen aanwezig zijn? 'Ja: naar schatting heb lk een vijfhon derd huwelijksbijbels overhandigd, met een woordje en driehonderd be grafenissen bijgewoond.' Dat was in uw eigen zuidwijk? 'Met andere wijken bemoeide ik me niet.' Dan moest u toch wel goed de per soonlijke omstandigheden kennen? Ja, vooralf informeerde ik naar aller lei dingen.' Hij denkt even na, zegt weer: 'Ik kan er zo moeilijk van loskomen; met het lichaam gaat het nog goed 'Ik heb het wel een paar keer op het kantje af gehaald; een trombose, een hartin farct. Half augustus was ik weer thuis, begon in september opnieuw, heb nog een en twintig bezoeken aan mensen boven de vijf-en-<zeventig afge legd En dan moest ik dominee Koelman wat inleiden.' Ze kennen u natuurlijk overal? 'Er is hier geen huis waar ik niet geweest ben; zeker tienduizend men sen kennen me. Maar je kunt ze natuurlijk niet allemaal onthouden.' Hoeveel predikanten hebt u meege maakt in uw wijk? 'Ik ben met dominee Van der Krift begonnen; die was consulent na domi nee Van Ieperen. Toen veertien jaar dominee Hagen en vier jaar dominee Van Hunnik.' Had u nooit moeite met richtingen en stromingen? 'Zelf ben ik zuiver confessioneel, maar ik kan met iedereen opschieten. In zulk werk moet je boven de 'partij en' staan, anders vlot het niet; echt bijbels met de mensen praten dat is het doel van 't huisbezoek. Maar ik heb soms ook verschrikkelijke dingen meegemaakt, om niet te vertellen. Ik kwam eens ergens, daar zaten ze alle maal te huilen, oud en jong; zoiets maakt je kapot. Verder liggen de onderwerpen mees tal wel voor de hand, het begin was moeilijk, maar je leert het al doende wel.' Wat vindt u zelf het hoogtepunt in uw leven? M'n tachtigste verjaardag.' Daarmee zijn nog niet alle aktivitei- ten opgesomd; deze veteraan heeft ook zestien jaar in h et h ervormde schoolbestuur gezeten en is nog twee de voorzitter van de christelijke Be- jaardenbond. Hebt u nog plannen? 'We hopen met ons dertienen in sep- VOORSCHOTEN De meerderheid van de commissie voor Maat schappelijk welzijn is tegen toevoeging van fluor aan het drinkwater. Wethouder Pels deelde mee dat burgemeester en wethouders geen uitgesproken oordeel hebben. Er wordt een besluit van de gemeente raad verwacht. O O LEIDEN Op 25 mei organiseert de Leidse Studentenbond een 'demonstra tieve vergadering' voor ieder die zich betrokken voelt bij het onderwijs in Leiden. Op deze vergadering zullen diverse groeperingen hun mening ge ven over de desastreuze ontwikkelin gen die zich in het onderwijs afteke nen, te weten: verhoging van de schoolgelden, 500 pet meer college geld, 1000 pet meer inschrijfgeld, stu denten- en personeelsstop, studiever korting, beurzenbeleid-schuldenbeleid, inkapselen van bestuursorganen etc. Deze vergadering begint om 3 uur, voor studenten volgend op de diskus- sie-ochtenden in hun fakulteiten. tember een bootreisje naar Trier te maken.' Hoeveel kinderen hebt u? 'Zes. en dertien kleiinkinderen.' Hij kijkt even triomfantelijk naar zijn dochter die kennelijk had verwacht dat hij het niet precies zou weten. 'Maar de verjaardagen kan ik niet allemaal onthouden hoor.' TIJDGEEST Over de jeugd van tegenwoordig wil de tachtigjarige ervaren leider niet klagen. 'Ik hoor op vergaderin gen, dat er nog een volheid van leidsters en leiders te krijgen is. Maar met zestien jaar ben je het gros van de jongelui kwijt tegenwoordig. Ik weet wel. dat er redenen genoeg zijn; j e hebt om wat te worden, tegenwoordig voor alles een papiertje nodig. Maar het is wel vreemd, dat ze geen tijd voor catechisatie hebben, maar wel om een paar keer in de week te gaan voetballen. Je mag nog blij zijn als ze één keer naar de kerk gaan. Wij waren ook geen heiligen, hoor. en net zo slecht. Maar de tijd geest is zo heel anders geworden; ik denk wel eens: de mensen weten te veel.' Vindt u dat erg? 'Nee als ze dan maar niet zeggen, dat ze God nergens gevonden hebben, zo als die astronaut eens zei. Ik geloof, dat Gods waarheid voor die wijzen en verstandigen verborgen is en aan de kinderen wordt geopenbaard. Op die echt-bijbelse geest moeten we toch wel wijzen.' Toch erkent de heer Jonker, dat we zelf ook veranderen. 'Hier in Katwijk komen we altijd wat achteraan, in sommige dingen wel vijfentwintig jaar. Maar alles komt toch hier óók Ik ben heus niet ouderwets, ben ruim. wil ritmisch zingen, de nieuwe berijming, psalmen, lof zngen en gees telijke liederen, zoals de apostel zegt. Het gaat mij er bovenal om, echt schriftuurlijk te denken en te doen. Het evangelie is zo ruim, voor allen de poort staat wijd open. Wie er eenmaal dóór is komt vanzelf wel in de engte. Alles verandert, de mentali teit. de verhoudingen. Als we nu maar bij dat evangelie blijven, dan is het goed. JOHNA VAN WOLFSWINKEL RIJNSBURG Tijdens het uitreiken van de duizendste sleutel, waarover wij gisteren al schreven, zei ere-voor- zitter K Zandbergen dat nog onge veer zeshonderd woningen kunnen worden gebouwd. Dan zal de bouwver eniging aan het maximum zitten. Ter gelegenheid van deze mijlpaal kreeg Spinoza van burgemester B. H. Ivoomans namens het gemeentebe stuur een wandbord. ALPHEN —.Drie personen moesten gisteren na verkeersongelukken in het ziekenhuis Rijnoord worden opgeno men. Op de niet officiële oversteek van de G. Doustraat naar de Nieuwe Sloot werd de 10-jarige Linda Leuring uit de Vestëstraat gegrepen door een op de Oranje Nassausingel rijdende auto. Op het Stationsplein kreeg mevr. de Water uit Zegveld met haar bromfiets geen voorrang van een au to. Zij viel en liep verschillende ver wondingen op. Op het Rietveldsepad tenslotte stak de heer N. Brom uit Langeraar onvoor zichtig over. Hij werd gegrepen door een bestelauto. Geen van de drie slachtoffers werd ernstig gewond. ALPHEN Zowel voor de gewone Laura-rijwielvierdaagse als voor de avond-Laura (die op 29 mei, 30 mei, 31 mei en 1 juni wordt verreden) bestaat veel belangstelling. De toeloop voor de Laura is dit keer zelfs zo groot, dat er nog logiesadressen nodig zijn. Deze kunnen worden opgegeven bij mevr. van der Steen, Wilhelmina- laan 66. Mr. Vrolijk, commissaris der Konin gin, heeft zich bereid verklaard voor zitter van het erecommite te worden. Burgemeester dr. Vis van Leiden volgt zijn voorganger, mr. Van der Willigen op in het commite. Tenslotte zei vermeld, dat het bestuur maandagmiddag 3 juli van 3 tot 7 uur recipieert in het gebouw nabij ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. ADVERTENTIE Mijn laatste wens vóór u me opeet: Remia Sla-saus want die is van zonnebloemolie gemaakt. Verse Remia Sla-saus uit de vacuüm- flesof defies met doseerdop. OUDE WETERING Zaterdag 27 mei komt het voetbalelftal van radio Veronica spelen bij SVOW tegen het team van jeugdleiders. Stan Haag, Will Luickinga en Henk van Dorp voetballen mee. Aanvang 11 uur. 's Middags om 1 uur is er een wedstrijd tussen het eerste elftal van SVOW tegen Jodan Boys, de kerverse eerste klasser. De opbrengst is voor de jeugd van SVOW. ^Ü!_ier/i5T.ianneb(^ LEIDEN De Leidse NKV-voorzitter Th. de Wilde heeft in de jaarvergade ring kritiek uitgeoefend op de samen werking van de vakafdelingen binnen de Leidse centrale. Door onderlinge meningsverschillen werd het werk dermate belemmerd, dat hij dreigd districtbestuurders in te schakelen om maatregelen te nemen. LEIDEN De voetbalwedstrijd LFC- UVS kon gisteren wegens het slechte weer niet doorgaan. Deze wedstrijd voor het Zilveren Molentoernooi wordt nu op dinsdag 30 mei gespeeld. ÏIILLEGOM Burgemeester en We tliouders van Noordwijkerhout heb ben meegedeeld, dat zij bereid zijn de gemeenteraad voor te stellen het huis vuil uit Hillegom o de gemeentelijke vuilnisstortplaats in Noordwijkerhout te laten storten. Voorschoten betrekt zowel water van Den Haag als van Leiden. De grens loopt ongeveer ter hoogte van de Zilverfabriek. Mocht Den Haag beslui ten leidingwater te fluorideren dan komt Voorschoten voor grote kosten te staan, omdat er een scheiding ge- DONDERDAG 18 mei Speeltuin Oosterkwartier, Borneoslrnat 8 jur: afdeling Noord Ned. Christenvrouwen- ®°nd. jaarvergadering. 'Oorschoten: Kasteel Duivenvoorde. 7 en 8.30 gur; rondleiding en concert bij kaarslicht, oweelinck-Trio Jladbuls. s tot 8 uur; spreekuur sociale ■oadsvrouw. VRIJDAG 19 mei foeterwoude-Hervormde Kerk, 8 uur; Die «chopfung. door Zingt den Heer te Zoeter- *®Jjde en Cantate Deo te Katwijk aan den Rapenburg: 24 Jazz-zolder Hot House, 10 tot J uur nam The New Stable Mates ZATERDAG 20 MEI Hooglandse Kerk 7 tot 7 30 uur avondgebed Tentoonstellingen Rapenburg 94. galerie 'r Duivenhuys. goua- Mes en tekeningen van Jan Kok. van 5-26 di en tot en met zond van 2-8 uur Dc Waag: Tweede Triënnale voor het Gewest Leiden een serie van drie open inzending stentoonstellingen voor kunstenaars uit het gewest. Openingstijden: eerste tentoonstelling 19 mei t.m. 27 mei tweede tentoonstelling 2 juni t.m 10 juni: derde tentoonstelling 16 juni t.m. 24 juni. Geopend: dagelijks van 10- 18 uur. donderdagavond: 19-21 uur. Zondag gesloten. APOTHERKERS Apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht 48. tel. 21060. en apotheek Oegstgeest. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongevallen wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot woensfag 12 uur waargenomen door het Diaconessenuuis Vrijdag 12 uuur tot zater dag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hoogracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis Doktersdienst 5 maal 2. (Zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3 Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. GEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverienings- en informatiedienst voor Lel. den voor hulpverlening tel. 20460: voor informatie 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIS Academisch Ziekenhuis: Dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13 00-14.00 u; zaterdaag en zondag van 14.30- 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren; van 10- 12.30 en van 15-20 u Voor kraamvrouwen van 10-11.30, 15-17.30 en van 18,30-20 u. Op dinsdag Is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (allen voor ou ders): dinsdagag niet. Ma., wo., do., en vrij. van 18.30-18.45 uur; za.hen zon. van 15-15.15 Diacnncssenhuis: 1ste klasse dagelijks: 11-12 u.. 13-15.14 u 18.45-19.30 u, 2de en 3de klasse dagelijks 13 15-14 u 18.45-19 30 U- Kinderafdeling: dagelijks 14.45-15 30 u en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.30-19 Elisabeth Ziekenhuis: Volwassenen 3de klas alle dagen van 14.15 u en van 18.45-19.30 u: 2de klas: alle dagen van 11.30-12 u vn 14-15 u en van 18.45-19.30 u. 1ste klas alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15-18 u en van 18.45-19 30: 2de klas. van 11.30-12 u (alleen vaders) van 15-16 en van 18.45-19 30 u. SPREEKUUR BEJAARDENHULP dagelijks van 9.10 uur op Morssingel 8 (stichting Gezinsverzorging Leiden) maakt moet worden, waardoor de wijk Noord-Hofland Leids water houdt, of de overeenkomst :net Leiden moet worden beëindigd. Blijkt dat de raad in meerderheid vóór toevoeging is, dan betekent dit een kostenverhoging voor het drinkwater. Zal de meerder heid tegen zijn, dan zal Den Haag bij fluoridering de consequenties moeten dragen voor extra voorzieningen. De commissie ging akkoord met de vaststelling van een nieuwe gemeen schappelijke regeling inzake woonwa gencentra in het rayon Leiden. Op de vraag of de 68 plaatsen in het nieuwe kamp voldoende zijn, deelde wethou der Pels mee, dat dit zeker het geval is, als ook de andere centra zijn aangepast. oo HAZERSWOUDE In de kantine van de W Hazerswoudse Boys vond een vergadering plaats van een tiental voetbalverenigingen uit de Rijn- en Veenstreek. Men was van mening dat vooral de jonge scheidsrechters te gemakkelijk spelers het veld uitsturen. Maar vaak hoort men als bestuur nooit meer iets van de LVB. Terwijl men toch zelf de spelers een voorwaardelijke straf op legt. DOSR vond een verplichte winterstop van ruim vijf weken te lang. Achteraf bleek dat de vereningen zelf om een extra lange stop hadden gevraagd. De aan de gemeente Noordwijkerhout te betalen vergoeding bedraagt bij een hoeveelheid van 7500 ton per jaar 112.500,—. Aan het storten van het huisvuil in Noordwijkerhout is een aantal voor waarden verbonden. Voorshands zul len deze voorwaarden gelden voor één jaar. Overigens wordt door Noordwij kerhout een regeling voorgesteld voor het door particulieren te storten vuil. Uit een berekening blijkt dat het noodzakelijk is de reingingsrechten tot 65,te verhogen, waarbij B. en W. aantekenen dat de verdere conse quenties bij de behandeling van de begroting 1973 worden bezien. LEIDERDORP Voorzitter H. van der Horst heeft in de ledenvergade ring van de zwem- en polovereniging 'De Does' zijn afscheid aangekondigd. Eind dit jaar verhuist hij naar Bode graven en daarmee komt ook zijn zetel in het bestuur vacant. Tegelijk treden nog drie andere bestuursleden af. Zij willen allen na een langdurig lidmaatschap hun functie overdragen, zoals ook onlangs mevr. Bakema en de heer MacLean deden. In beide vacatures werden de heren Van Pesch en Rippe gekozen. Kandi daten voor de nog vrij komende plaat sen in het bestuur zijn de heren Landman, Leiden Been. Zoeterwoude en Kelk, Leiderdorp. De heer Van der Horst verlaat 'De Does' na vanaf de stichting bestuurs lid te zijn geweest. Het laatste grote werkstuk was de stichting van het overdekte zwembad op het RCL-veld. De scheiden voorzitter zal 'zijn' bad overdragen met goede financiële voor uitzichten. De heer Van der Horst deelde namelijk mee, dat 'de Does' bovenaan de lijst van CRM staat voor een subside van ƒ400.000. Dati bedrag komt waarschijnlijk begin volgend jaar af. Ten aanzien van de tarieven voor het overdekte bad konden nog geen defin- tieve mededelingen worden gedaan. De gedachten gaan uit naar knipkaar- ten voor 10 baden- die 15,- of 17.50 zouden gaan kosten, resp. voor kinde ren of volwassenen. Raad Hazerswoude HAZERSWOUDE Donderdag 25 mei komt de raad van Hazerswoude bijeen. Agenda: voorschotten kleute ronderwijs 1972, krediet 'J. P. F. Steijaert'-school, krediet rekonstruk- tie-gedeelte Kastanjelaan, voorstel tot toepassing van de exploitatieverorde ning bouwterreinen, voorstel tot vas- telling van een nieuwe verordening op de exploitatie van bouwterreinen, krediet rekonstruktie Groenestein, krediet parkeerplaats Molenlaan, voor stel tot invoering van een baatbelas ting ten behoeve van de elektrifikatie van de Burgemeester Smitweg. r Dag. 7.00 en 9.15 en zo, ma 2.00 en 'Cinoinaty Kid' 18 FILMS IN LEIDEN Camera: 'Django' 18 Jaf uur. Za, dl, wo 2,30 uu 4.15 uur 'Batman' a.l. jaar, 11.30 uur. Lido: 'A town calledbastard' 18 jaar. Dag. en lc en 2e Pinksterdag 2.30, 7.00 en 9.15 uur Bovendien le en 2e Pinksterdag 4.45 uur.Studio: 'La Califfa' 18 jaar. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. o en ma 2 30. 4 45. 7.00. 9.15 uur. Luxor: 'Winard' 18 Jaar. Dag. 2.30, 7.00, 9.15 uur. Zo. 2e Pinksterdag, ma 2.30, 4 45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The French Connection' 14 Jaar. Dag. 2.30, 7.00 cn 9.18 uur. Zo en ma 2.30. 4 45, 7.00. 9.15 uur. Rex: 'Wat ouders niet voor mogelijk houden'. 18 jaar Dag 2 30. 7 00 en 9.15 uur. Zo en 2e Pinksterdag bovendien 4 45 uur LEIDEN 'Leiden heeft een stimu lans nodig. Vooral op cultureel ge bied'. Dat zegt de heer F. Heijnen, voorzitter van de operetteclub en zangvereniging 'Staalwijk'. 'Zoals de kinderen vroeger spontaan voor de ouderen konden zingen zie je niet veel meer. Door middel van de radio- en tv-omroep voor zieken en bejaar den hoop ik de mensen weer warm te kunnen krijgen voor evenementen als musicals enz Samen met de heer J. M. Bosch, die de technische leiding op zich heeft genomen, worden er vanaf dinsdag 23 mèi opnamen gemaakt in de Vijf- Meihal met een video-apparaat. De heer Bosch, die meer enthousiasme heeft dan de financiën hem toelaten, wilde zijn opnamen eerst in 'Den Burcht' maken, maar geldgebrek en technische onmogelijkheden deden hem daarvan afzien. Ook een voorbereide talentenjacht ging de mist in. Slechts zes deelne mers hebben zich aangemeld. De heer Bosch heeft de 'jacht', evenals de opnamen van het historische stuk 'Herrie om de Burcht' en 'Angélique', maar in de ijskast gezet, en hoopt de Leidse bevolking in de toekomst toch een keer voor dergelijke spektakel stukken warm te krijgen. Voor deze opnamen heeft hij behoorlijk wat fi guranten nodig. Slechts twintig had den zich tot nu toe aangemeld. Over de 'Angelique's' had hij niet te kla gen. Dat spel is altijd goed om drie meisjes bereid te vinden de hoofdrol te vervullen. Balletdanseres Marjolein Briër zal met haar groep in de kindermusical optreden. De shots worden tijdens een uitvoering van haar eveneens in de Vijf-Meihal gemaakt. De ruim vijftig kinderen die optreden zijn al zes maanden hard aan het oefenen. Volgens de heer Heijnen is het wel eens moeilijk ze allemaal bij elkaar te krijgen, maar nu de opna medag nadert wordt het enthousiasme duidelijk groter. Zodra de film klaar is, wordt deze tegen een vergoeding aangeboden aan ziekenhuizen en be- jaardeninstellingen. De heer Bosch vertelde dat de Vlaamse tv al interes se heeft getoond. De heer Heijnen blijft de zaak echter nuchter bekijken. 'Ik hoop alleen dat de Leidse bevol king wat harder gaat lopen voor groot opgezette manifestaties en zo wat leven in de Leidse brouwerij brengt'. De heer De Wilde, die in zijn jaarre de veel aandacht besteedde aan de algemene economische situaties - Lei den 1900 werklozen, het dubbele van 1970 - constateerde dat de verhouding werkgevers-werknemers er niet beter op wordt. 'Het ontbreekt nog altijd op alle fronten aan economische mede zeggenschap van de werknemers, maar als het fout gaat is men wel bereid de vakbeweging de schuld te geven.' Over de Leidse politieke situatie zei de voorzitter van de Leidse centrale te hopen dat de vacature Menken in het college de mogelijkheid opent om weer tot een afspiegelingscollege te komen. 'Het is - hoe men over het waarom van menig verschilt - niet juist dat een grote groep het PAK, - red.), bijna de helft, niet in het dagelijks bestuur van de stad verte genwoordigd is'. Leiden moet weer normaal bestuurbaar worden en ge loofwaardig in de ogen van 'Den Haag', zo voegde hij er aan toe. BESOMMINGEN IJMUIDEN IJMUIDEN. 17 mei 1972 Per 1 kg in gul dens: tarbot 9.70-9.10. grote tong 6.23-5.61. grootmiddel tong 7.22-6.66, kleinmiddel tong 7.18-6.12. tong I 7.63-6.39. tong II 6.97-6.28. heilbot 5.68. paling 5.90. Per stuk in guldens: kreeft 2051. Per 50 kg in guldens: schelvis 1 75.—. 2 76.68. 3 72.65. 4 60.50. wijting 1 62.60. 2 81.70. schar 56.21. schol 1 94-85. 2 97-88. 3 110-77. 4 63-38. kabeljauw 1 128-119. 2 140- 105. 3 8S-65. 4 71-57. 5 60-50. koolvis 1 38.—. tarbot 395-224. griet 226-110. tongschar 154- 107. poontjes 30.makreel 1 45-21. haring 1 22,—. rode poon 1 Sl-50, haai 47-45. Aan voer: 89 kisten en 199 premickr.sten schelvis; 12 kisten en 21 premiekisten wijting; 4S1 kis ten kabeljauw; 3 kisten koolvis: 4 kleine kis ten haring; 56 kisten en 12 premielasten ma kreel; 226 kisten schol: 64 kisten schar: 21 kisten tarbot; 76 kisten diversen; 135 stuks stijve kabeljauwen. 6.100 kg tong. Aan deze woensdagmarkt werden te IJmui- den de volgende besommingen gemaakt Vlaardlngen 110 18 200; Klundcrt 50 1.085; Katwijk 177 328: Tholen 21 4 300: Urk 18 1 700; Urk 47 1.270: Urk 70 3.200; Urk 245 1.300; Wieringen 136 1.580; Wieringen 137 830: IJmulden 2J 1 680: Zoutclande 6 2.300; Volendam 1 1.090; Volendam 6 2.690; Volen- dam 9 1.250; Volendam 15 1.050; Volendam 19 2.450: Volendam 25 4.200; Volendam 44 1.150; Volendam 89 1.120; Volendam 15 3.100. LEIDEN 17 mei Coop Groente- en Fruitvei ling Per 100 kg Aardbeien 64-84; Appelen 25-48; Andijvie 44-54 2: 32-33; Peulen 7.30- 8 80; Pronkbonen 3.90-4.20; Kroten gekookt 70; Spitskool 62; Postelein 41-67; Prei 68-75; Rabarber 15-33: Spinazie 53-66. Per 100 kg Tomaten A 820-840; Tomaten B 8.30-8.40; C 780-790; CC 660-690; Uien middelgrof 24-26: Witlof 153-285; Per 100 stuks Bloemkool A6 169-218; B 8: 128-188: Bloemkool B 8 128-188: Bloemkool C 10; 91-157; Komkommers AAA 83; AA 58-59; A 54-55 B 51-52; C 36-40 D: 28- 31 E 25. Sla A 26-36 B 22-25; Bospeen 114- 126: Kroten 38-57; Peterselie 9-44: Radijs 38- 41. Selderij 20-34; Uien 5-11. NOORD-SCHARWOUDE Groenten 160.000 kg rode kool a 26.80-51.80. b 23,90-28.90. 184 000 kg deense kool 25-48.70. 1000 kg gele kool a 26 60 b 18.20. 1000 kg kroten a 40 b 17 28000 kg uien I 80-100 20.40-23.60, 60-80 14.80- 23.70 40-60 12.50-17.10, drielingen 18.80 nep 16.60. BROEK OP LANGENDIJK Groenten 90 hg vroege aard m 140. 60 hg klein 151. 21 rode a 27.50-49,70 b 25.30-25.40. 12.000 hg gele a 16.20-32 50 ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling 16 mei. Anjers Sim Rose 29-37; Sim Rood 31-45; Sim Wit 31-36; Sim Allee 38-40; G. J. Sim 36- 41; Sim Keefer 30-41: Sim Arthur 32-34; Le Iteve 42-43: Esperence 37-39. Rozen Garnette. Carol. Zorina. Nordia Evergold. Rosewljtha, Faberge, Carina. Sonora 20-32, Sonla 39-52: Esther Ofarim 37-45, Belinda 38-47, Bacara 82-93; Spanish Sun Coral Princess 34-37, Rubinette. Prominent 41-44; Alstroemeria 50- 70: Gerbera's 46-57; Anthuriumbloemen 1.30- 1.65: p.st. Tulpen 1.00-1.45, idem eenblad gesneden 55-95. Trosanjers 2.25-2.245, ChriJ- santen-Jaarrond 2 50-4.05; Freesia's 1.10-3 65; Margrlelen 1.00-1.20; Colvllleis 2.70-6 00, Bro- dea 1.05, 2.25: Irissen 1.90-3.85; Duizend schoon 1.05-1.70; Ixla's 75-90; Anemonen 80- 1.00, Lathyrus 90-1.30; Pyrethrum 1.60-1.75 p.bos. KATWIJK AAN DEN RIJN 16 mei. Groenteveiling: Waspeen A 1 560-860; A II 260-740: B I 570-920. Bil 200-310. Cl 260-820, C II 240-750; Prei I 72-97; II 49-63; Slaulen 13-14: Peterselie 28. rabarber 17-23 Bospeen 89-1 05; uien 1 00-150, andijvie 30-64. radijs 26-36: bosuien 13. Selderij 38. Aanvoer Was peen 296.000 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN 17 mei groen- lenveiling: Waspeen al 460-880. a2 260-730 b 390-840. cl 690-800. c2 270-740, prei 1 73-82 prei 2 4-82, selderij 27-y?. bosuien 13. radijs 19-42. bospeen 97-111. spinazie 35. peterselie 2S, krulpeterselie 39-43, prinsessebonen 590- 650 sla uien 11. rabarber 11-40, aanvoer waspeen 303 000 kg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3