diëtiste De fi Iter van goeden huize Anders dan andere filters 25/1.75 Diaconessenhuis Voorburg TROUW/KWARTET DONDERDAG 18 MEI 1972 nen. M. L. King heeft in onze tijd nieuwe wegen gewezen. Hij heeft zijn leven ingezet voor gerechtigheid en vrede. Er is nog genoeg te doen. Arnhem J. H. Brinksma Hugh Jans De redactie behoudt ilch het recht voor om ter opname ln deze rubriek ontvangen me ningen! tl aged verkort weer te geven. BI) publlkatie wordt met de naam van de Inzender ondertekend. Brieven kunnen wor den gezonden aan de heer Joh. C. Francken. seeretari* Tan de hoofdredactie van Trouw- Kwartet. Postbus *59. Amsterdnm. Krijgsdienst (7) De laatste zin van P. Brons in Trouw van 9 mei trof me uitermate pijnlijk. 'Gaf in feite Christus zelf niet Zijn leven voor die gerechtigheid?' Waarde heer Brons laten we in ons polemise ren 'Het Lam Gods voor ons geslacht' toch niet gebruiken om te argumente ren, vooral niet om iemand te bestrij den die de gruwelijkheid van het hedendaagse oorlogvoeren niet kan aanvaarden. Dat kan ik ook niet. Dat soldaten (Amerikaanse) soms de moed hebben om een bevel van een hogere te trotseren zegt toch wel wat, want daar volgt lang niet weinig op. Wie het gruwelijkste wapen aller til den tot Het Rijk van Christus kan rekenen die doet dat dan maar. Doch levens eisen heeft met het éne vrij willige Offer niets van doen. Zuid-Scharwoude J. Rustenburg Krijgsdienst (8) De heer Brons acht de lessen der historie van belang bij de beoorde ling van de krijgsdienst. Heeft de heer Brons als hij het argument noemt van Jezus en de soldaten nooit gehoord van het reeds 35 jaar geleden naar voren gebrachte tegenargument dat Jezus zich ook nooit heeft uitgela ten over de slaverlij1 Wij zien afschaf fing hiervan wel als het volgen van de wil van Christus. Als Paulus spreekt over het zwaard van de over heid denkt hij aan het gezag van de Romeinse overheid over de eigen on derdanen. Een andere overheid was er niet in de aan Paulus bekende wereld. Heeft onze overheid op gezag van Paulus nu het recht onze kin deren alle mogelijke gruwelijke wa pens te leren bedienen en ze te leren doden onderdanen van een andere overheid die zich ook weer op Paulus zou kunnen beroepen? Jezus heeft zijn eigen leven gegeven voor de ge rechtigheid maar een ander het leven benemen, zelfs terwille van de gerech tigheid, zal echt nooit in Zijn gedach ten zijn geweest. Rotterdam P. de Winter Krijgsdienst (9) M.i. interpreteren de heren Stolk (4) en Brons (6) de bijbel op een wat verkeerde manier. Graag wil ik hen wijzen op het bekende boekje van prof. dr. Kr. Strijd 52 vragen over oorlog en vrede (Carillon-reeks). Wanneer men suggereert, dat Jezus in Matth. 8, waar Hij de hoofdman van Kapernaüm om zijn geloof prijst, ook diens beroep goedkeurt, vraagt prof. Strijd zich af of men ook zo redeneert bij Rachab, de hoer (zie Hebr. 11:31 en Jac. 2:25). Als men de 'krijgs dienst' wil verdedigen met de tekst: De overheid draagt het zwaard niet tevergeefs (Rom. 13) stelt prof. Strijd, dat het in Rom. 13 gaat over de verhouding overheid en onderdaan, over de politiële, taak van de overheid. Het gaat helemaal niet over de oor log. Als christenen hebben wij de opdracht om de wereld bewoonbaar en leefbaar te maken. Dit houdt zeker in dat wij onrecht dienen te bestrij den, maar bewapening en bewape ningswedloop hebben in de geschiede nis steeds tot oorlog geleid. De mid delen waarmee christenen de strijd voor gerechtigheid en vrijheid voeren, moeten gerechtigheid en vrijheid die- De heer Hugh Jans is blijkens de reportage in Trouw-Kwartet van 8 mei jl. niet enkel een meester in het bereiden van allerlei baksels en kook- seis, maar voor eventuele overladen magen heeft hij zo en passant ook nog een 'uit-braaksel' bedacht n.l.: 'Kijk, wij zijn huichelachtige calvinis ten, wij vinden eten eigenlijk een zonde!' De reporter van 'H. J.' drukt diens uitspraak in tamelijk vette 'letters af' onder de niet minder vette fuguur van H. J. De reporter kan weten, dat Hugh Jans' kennis van de calvinisten in grondigheid wedijvert met de diepte van een koekepan! Dan is het wel elegant voor de calvinisten onder de 'TK'-lezers op zo'n kwalifica tie getracteerd te worden. Hadimassa! Het moet je 'chr. krant' maar wezen! Leiderdorp A. Wissel Vrije scholen (4) Ik kan niet nalaten te reageren op enkele ingezonden stukjes in Trouw- Kwartet. Met Ton Goeman ben ik het eens, dat er meer scholen zijn die op een geweldig leuke manier lesgeven, maar bij de meeste 'gewone scholen' is het: 'zitten blijven geblazen tot de bel gaat' óók in de laagste klassen! een hele dag lang. Jammer. Ton, dat elitair onderwijs. Maar nog nooit van 'de school met de bijbel' ge hoord? Vergelijk de ouderbijdrage van zo'n school eens met die van de openbare school. Over 'moeilijk taal gebruik' gesproken, dat brengt het onderwerp mythologie met zich mee. Maar op welke 'gewone school' wordt op een speelse wijze mythologie gegeven? Hoef je er daar niet mee aan te komen? Verder is het helaas nog altijd zo, dat de jongste leer kracht en daardoor ook de minst ervaren voor de le klas staat. Uitzonderingen, die de regel bevesti gen, ten spijt. Als de heer Voorberg meent, dat in de leer der antroposofie voor een Godsbesef in christelijke zin geen plaats is, weet hij niet wat die leer inhoudt. Amstelveen Frans Reitcma Jeugddagen Hoe radioreportages van (over) drie protestantse jeugddagen op Hemel vaartsdag 16.00 - 17.00 uur) bij een luisteraar overkwamen: 1. Hartverwar mend waren de flitsen van de her- vormd-gereformeerde en de vrijge maakte gereformeerde jeugd. Een en thousiast getuigende christelijke jeugd van «wat wij van ouds noemeni gereformeerde signatuur. Dankbaar heid voor het nog 'mogen leven' in een land met godsdienstvrijheid. Een jeugd nog bewust gemaakt voor 'en gij?'! Een jeugd niet rijp gemaakt voor een tweede bezetting in deze eeuw.maar paraat. 2. De reportage van de gereformeerde jeugddag gaf meer de indruk van een jongeren partijdag van CPN, PPR of PSP dan die van wat we zouden verwachten van de rechtstreekse nakomelingen van Afscheiding en Doleantie. In triest. 3. Welk een tegenstellingen; de c-ne jeugd zingt de gebeden en dank liederen uit het Wilhelmus ter wijl de oudere jeugd (in Emmen) meehuilde in het koor van de 'Weg met onzers' en weerloos wordt ge maakt. 4. Vraag. Vindt de geref. syno de alles goed wat de links gepene treerde Jcugdleiding in Driebergen uitbroedt? Of deugde de reportage niet? De uitzending was overigens zonder storing. Ede H. Meijer eil ag Voor spoedige indiensttreding wordt gevraagd een Haar taak zal o.a. bestaan uit: - het samenstellen van diëten; - voorlichting geven aan klinische patiënten; - lesgeven in voedings- en dieetleer aan leerlingverpleegkundigen. In ons ziekenhuis wordt het dry-heat systeem toegepast. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturend Zuster, mej. W. Wolffensperger; telefoon (070) 90 67 00. toestel 213. Sollicitaties richten aan de Personeels- a'deling van het Diaconessenhuis, Fonteynenburghlaan 5 te Voorburg. tc de kei e iel erd t< de hui Ed. Laurens Continental te sb( l dir. ge erit ter fdt huu ksb rnc L Irie 'f Huize "Schaep en Burgh" te 's-Graveland FILTER

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 20