'V rouwenorganisaties hebben voorlopig nog werk genoeg te doen' Dokter Mary Verghese Presidente Christen Vrouwen Bond: Dierenbosse wereld zal wel verdwijnen Reputatie Jasperina eenmaal internationaal Brief over abortus Groene kaart blijft Protest tegen weg Jouw/kwartet woensdag 17 mei 1972 ■liniienland/lladio-tv T4/K7 Van een onzer verslaggevers UTRECHT 'Vrouwenorganisaties zijn nog lang niet passé, al leek dat enige jaren geleden wel zo.' Dit zei mevrouw G. J. Strikwerda-Van Klinken, presidente van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond in de gisteren te Utrecht gehouden jaarvergadering. Mosselensoep 9 De ene dikke de vlugste, de ndigste, de slimste van de twee oop door de nacht. Hij grijnsde, en hij de roep van de nachtwacht lorde. 'Ah, maat, zit jij dóór? Goed, 1! Ik kom!' dacht hij vrolijk. Hij lestte eens luidop schruffelde met 11 laars eens langs de hobbelkeien n de straat, om te laten horen, dat hij er aan kwam. En op de hoek van een nauw straatje zag hij al het flauwe flakkerlicht van 's nachtwachts lantaarn dansen. De oude nachtwacht, die 't hoesten, 't gekras op de straat keien gehoord had, hief, allesbehalve gerust, z'n lantaarn in de hoogte, zijn piek klaar in z'n ietwat bevende hand. Toen klonk een zware stem hem tegen. vrolijk, vriendelijk: 'Ah, maat! Een beste baan heb jij. Nachtwaker, ja, dat moest ik ook zijn: nou. heel wat beter dan koekebakker!' De rust keerde ln's nachtwachts bange hart weer, al begreep hij in de verste verte niet, waarom die vreemde, dik ke snoeshaan óók nachtwacht zijn KELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL De oude man op de troon had héél lange baard en droeg een luden kroontje op zijn warrige haar- is. Ook had hij een drietand in de ind. Hij bekeek zijn bezoekers aan- kchtig en zei toen: 'Het is goed, larelac Usvir. Je kunt gaan'. [alm kabbelde de oude dienaar weg 1 de onderwatervorst vervolgde: 'Ko len jullie eens wat dichterbij jon- ens. Dan kan ik jullie wat beter ?studeren'. Kareltje en de smid mak epen langzaam wat dichterbij en be- eken op hun beurt de oude Neef eunis eens wat aandachtiger. Het beti l Hou senta on pri] 11 1 ;ren :ikar dat wol teko (n. was natuurlijk wel vreemd, dat de man hier onder water maar zo, zonder zuurstofapparaat, leven kon, maar ja, daarvoor was hij per slot van reke ning de koning van het rijk onder zee. Van zo'n koning mag je op dit gebied dus wel een bijzondere presta tie verwachten. 'De Romeinen noemden hem Neptunus.peinsde de smid. 'Zou het dan tóch waar zijn, dat ze die naam van de Friezen hebben overgenomen..Ne. .Tu- nus Neef Teunus De god van dede zee! Alle mensen Hij bestaat!' Ook Kareltje had de oude vorst eens meer aandachtig bestudeerd en fluis terde zijn baas nu toe: 'Hé baaszie je dat? Er ligt een inktvis aan zijn voeten. Hij krabbelt het beest precies 7.0 op zijn kop, als wij het met een hond doen'. Intussen was Neef Teunus blijkbaar gereed gekomen met het in ogenschouw nemen van zijn bezoekers. 'Nou, nou,zei hij teleur gesteld. 'Het mensdom is er de laatste eeuwen ook niet mooier op geworden. Hebben ze tegenwoordig een slurf daar boven? Stammen ze nu soms van de olifanten af inplaats van de apen?' De vrouwen zijn zich hun eigen mo gelijkheden meer bewustgeworden, zei mevrouw Strikwerda. 'Tot voor kort kon en mocht de vrouw in theorie allesr, in de praktijk waren er allerlei bezwaren, van buitenaf en van haar zelf uit. Nu eindelijk lijkt de emanci patie van de vrouw werkelijk op gang te komen. De maatschappij en ook de gezinnen en de mannen zullen er mee gebaat zijn. Man en kroost zullen dan wel eens wat moeten missen. De theepot zal niet altijd gevuld op het lichtje staan, maar ze krijgen iets terug van meer waarde'. Mevrouw Strikwerda voegde eraan toe dat 'al werkende en vormende aan elkaar' vrouwenorganisaties op de duur over bodig zullen worden. Voorlopig is er nog werk genoeg te doen. 'Later als man en vrouw beiden Van onze radio en t.v.-redactie HILVERSUM Als op woensdag 22 juni a.s. de laatste Fabeltjes krant op het scherm komt, is dat de 920ste aflevering en dan zal het bonte dierensprookje met alle goede bekenden erin, waarschijn lijk teneinde zijn. In feite heeft niemand nog een defini tieve beslissing genomen. Producent Thijs Chanowski en zijn staf, schrijven Leen Valckenier (die allang van zijn dagelijkse kleuterstrip heer lijk op Ibiza woont) en ook de NOS weten er nog geen zinnig woord over te zeggen. Van Ibiza stuurt Valcke nier zijn teksten naar Amsterdam. Af en toe komt hij eens in Nederland kijken hoe de zaak erbij staat en hoe zijn nieuwe figuren er uit zien. Nog steeds heeft een opmerkelijk groot kijkpubliek schik in de avonturen van de Fabeltjeskrant. Komt op een avond eens zielig weinig uit de bus dan zegt men vertederd: 'het kan niet altijd even leuk zijn, wie weet is er morgen iets originelers te doen'. Geschreven voor de kleuters verwierf de Fa beltjeskrant enorme aantallen fans onder de volwassenen en niet in het minst bij bejaarden. In feite genieten volwassenen volop van de stadhuis woorden en tongvallen, die aan kleu ters voorbijgaan. Maar 920 verhaaltjes schrijven en spelen is een geweldig werk geweest, om nog maar te zwij gen van het maken van de poppen en decors en het schitterend inspreken van de tekst. Zoiets kan niet altijd doorgaan. Op een keer raakt iedereen, die creatief met de serie bezig is, erop uitgekeken, ook al heeft het publiek er nog lang niet genoeg van. Achter het ooit weerkeren van de Fabeltjeskrant met een nieuwe serie staat daarom nog een dikke vraag teken. FERDNAND JJJSV door D. C. Wilson ctie .eden van de nationalistische Congres- dei,artU. velen van de jeugdige leeftijd lin 'an Mary's breors, waren bij duizen- len opgepakt en gevangen gezet gedu- ende Gandhi's campagnes van burger- ijke ongehoorzaamheid. Al hadden die j cties van geweldloos verzet Engeland rtoe gebracht in de nieuwe grondwet *n 1935 bepaalde concessies te doen. )k °ch was India nog ver van de onaf- sis lankelijkheid. Op dit moment waren le nationalisten eens te meer ge- i chokt en gealarmeerd doordat de ;ni kitten India zonder haar instemming n staat van oorlog hadden verklaard. Natuurlijk veroordelen we de Duitse do'gressie", legde Babi Mary ernstig ni In antwoord op haar vragen, en Maar wij willen zelf onze beslissin- ;en nemen. Engeland moet ons onaf- lankelijkheid geven, of ons die ten- i- nlnste toezeggen voor wanneer de n. 'orlog voorbij is. Dan zullen ze zien gl lat wij best bereid zijn zowel hun als id inze eigen vrijheid te verdedigen. Haar zolang dat niet het geval is. Pas op!' riep Appan uit met een leftigheid die ze niet vaak van hem n agejl- '^e smeert om iets te leren, net om verwikkeld te raken in poli tieke problemen die jou niet aangaan.' 'De vrijheid van mijn land gaat mij wel degelijk aan,' protesteerde Babi fel. 'Wilt u dan niet dat India vrij wordt?' 'Ja. natuurlijk wel', was Appans ant woord, 'maar zoiets gaat langzaam. Laat dat nu maar over aan oudere en wijzere mensen dan jij. Je hebt een schitterende toekomst voor je, jij kunt je land het beste dienen door te studeren niet met in de gevange nis te zitten.' Babi reageerde hier niet op, doch Mary zag dat hij zijn wenkbrauwen fronste en zijn lippen opeen perste. Sindsdien spraken George en hij over deze dingen alleen nog maar wanneer Appan buiten gehoorsafstand was. Eindelijk was het jaar om, en Mary verliet de begrensheid van haar ei land om naar Ernakulam te gaan, de hoofdstad van de staat Cochin, waar het Maharajah's College was. Al lag de stad hemelsbreed slechts een twin tig kilometer van Cherai, Ernakulam was totaal anders. De stad had nog maar goed en wel een jaar een zeeha ven, maar was toch al een snelgroei end handels- en bevolkingscentrum aan het worden, de spil van het dichtstbevolkte gebied van India. Op de brede, schilderachtige hoofdstraat was het een verbazingwekkende chaos van gaande en komende mensen en voertuigen. Er reden bussen, auto's van allerlei typen, handkarren en riksha's die zag je allemaal in Vypeen niet. Blanke vreemdelingen liepen er in shorts en met tropenhel men op, Indiase vrouwen met dhoti's en overhemdblouses, in westerse broe ken en met tulbanden op het hoofd, of ook met saffraangele gewaden aan, men zag er halfnaakte Hindoe-sadhu's die zich met as hadden bestrooid, blanke en zwarte joden, die daar al eeuwen woonden, er strompelden be delaars met afschuwelijke vergroeiin gen door elephantiasis, een ziekte die in de streek zo normaal was dat men sprak van het 'Cochinbeen'. En een enkele keer deed zich het magnifieke schouwspel voor dat de maharajah in zijn limousine en met zijn gevolg van bereden lijfwachten en geverfde olifanten, uit zijn resi dentie. het paleis op de heuvel acht kilometer verder, naar de stad kwam rijden. Al vroeger had Mary van dat alles ooit wel eens iets opgevangen. Nu maakte ze er zelf deel van uit. Even als Thankamma, samen met wie ze het eerste jaar in het tehuis van de christelijke vereniging van jonge vrouwen, de Y.W.C.A., woonde, was ze al spoedig net zo gewend aan de grote-stadsdrukte als aan de wuivende kokospalmen en de blankstaande sa wa's thuis. Het Y.W.C.A. huis was vrijwel geheel bewoond door niet- katholieke christelijke meisjesstuden ten uit Cochin en Travancore; de meesten kwamen uit Travancore, en zij zaten over het algemeen elders op school dan het Maharajah's College. Hindoe-studentes woonden over het algemeen in staats-studentenhuizen. Een overeenkomstig verblijf was er voor mannelijke studenten. Daar woonde Babi. Het Maharajah's College was toender- tijd een van de drie instellingen in de staat waar vrouwen konden studeren. Het was een overheidsinstelling, ver bonden aan de universiteit van Ma dras. Mary, die wist dat het voornemen van haar ouders was de drie zoons een college- en beroepsopleiding le geven, en de dochters tenminste gelegenheid te geven het college af te lopen, was vastbesloten het bewijs te leveren dat zij niet voor wie dan ook onderdeed. 'Het is mogelijk,' had Appan vaag toegezegd, 'dat je verder mag stude ren als het op het college goed gaat.' 'Verder studeren': dat kon twee din gen betekenen. Ten eerste kon ze na vier jaar het afsluitende examen doen om haar B.A.-graad te verkrijgen, of wel ze kon na twee jaar elders een studie gaan volgen die meer direct op een beroep was gericht, zoals bijvoor beeld de medicijnenstudie waardoor ze arts zou kunnen worden. Maar ze wist het zelf nog niet, wat ze wilde. (Wordt vervolgd) een taak ln het gezin en in de maatschappij hebben, krijgen we mis schien een gemengde organisatie. Dat lijkt mij een ideale toestand', aldus mevrouw Strikwerda. Het afgelopen jaar heeft de bond, die nu 806 afde lingen en ruim 86000 leden telt, veel werk verzet. 'Wij hebben de openheid trachten te bevorderen door duidelijk en bijtijds te zrggen welke lijnen wij meenden te moeten trekken in de studieonderwerpen, die we kozen. Openheid betrachten vereist eerlijk heid van de besturen in het aanreiken van het studiemateriaal en eerlijkheid van de leden in het willen luisteren naar de geboden informatie. Er ko men daarbij wel eens zogenaamde ge voeligheden los en vooroordelen wor den ontmaskerd. Een christelijke or ganisatie evenwel is er niet om voor oordelen te laten bestaan uit angst voor gevoeligheden', zei mevrouw Strikwerda. Met de inspraak ligt het volgens haar al niet veel anders. Voor de nabije toekomst heeft de NCVB grote plannen. Het komende seizoen gaat men zich bezig houden met het studieonderwerp 'ons omgaan met gehandicapten'. Mevrouw Strik werda leidde dit onderwerp gisteren in. 'Onze maatschappij is zo, dat al leen die mens een plaats heeft die in staat is te functioneren. Lijdende mensen zijn onaangenaam en lastig. We kijken er liever niet naar. De zwakke leden van onze maatschappij isoleren wij, al proberen we ze zo goed mogelijk te verzorgen. Gehandi capt zijn betekent dus meestal buiten de maatschappij staan. Onze samenle ving kan het blijkbaar niet opbrengen ook de gehandicapte het gevoel te geven: ik hoor er bij'. De NCVB streeft er niet naar nu aan te sturen op een golf van medelijden. 'Wat wij ons gaan afvragen is: waar verzwaren wij de last van die ander, waar leggen wij de ander een kruis of een juk op, om onszelf buiten schot te houden, waar hebben wij te weinig gedaan om de gehandicapte het gevoel te geven: ik hoor er helemaal bij'. Overheid Revalidatie arts H. Bakker uit Leer- sum zei dat er met name druk op de overheid moeten worden uitgeoefend ook gehandicapten in dienst te ne men. Nu laat de overheid als grootste werkgeefster het in dit opzicht afwe ten. We moeten van de opvatting af dat gehandicapten minder presteren. Dat is totaal bezijden de waarheid. Omdat gehandicapten zich waar wil len maken doen zij juist in de regel méér dan anderen. Wij moeten niet te snel etiketten gaan plakken in de geest van: die persoon is gehandicapt en dus onvolwaardig voor onze samen leving. Wij kunnen de handicap van deze medemensen niet wegnemen; wij kunnen wèl de mate bepalen waarin zij gehandicapt zijn', aldus de heer Bakker. Voor Broedergemeente Op de vergadering is de opbrengst bekend gemaakt van de actie die in de NCVB-afdelingen is gehouden voor steun aan de zending in Suriname. De Evangelische Broedergemeente kreeg 70.000 gulden; dit geld zal worden gebruikt om een medisch docente te bekostigen, die bosnegers de elemen taire begrippen van verpleging zal bijbrengen. Dagrecept: Mosselensoep 2 kilo mosselen (een zak) zout, halve ui prei, selderij 2 eetlepels maisolie halve ui, stuk prei stuk knolselderij vijf worteltjes theelepel gemberpoeder peper, ketjap gehakte peterselie Doe de mosselen in een grote pan en zet deze met ruim water op het vuur met zout, de halve ui, de prei en de selderij. Kook de mosselen in onge veer tien minuten gaar. Dat zijn ze wanneer alle schelpen zijn openge gaan. Giet de mosselen af en bewaar het kookvocht. Haal de mosselen uit de schelpen en snijd ze klein. In een braadpan de maisolie verhitten en smoor hierin de ui, het stukje prei, de worteltjes en het stukje knolselde rij. Al deze ingrediënten zijn eerst in kleine stukjes gesneden. Doe er ver volgens de gemberpoeder, zout en pe per bij. Vermeng het mosselennat met dit groentenmengsel en breng het op smaak met wat ketjap. Een prima soepje, mogen we wel zeggen, vooral wanneer u de mosselensoep een dag van tevoren maakt. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Nee, het is niet haar bedoeling een internationaal re pertoire op te bouwen', zegt Eric Herfst over de show, die zijn echtge note Jasperina de Jong voor de KRO- televlsie heeft gemaakt en zondaga vond a.s. op het scherm komt. 'Jaspe rina is typisch een zangeres van het Nederlandse lied, maar eenmaal wil zij wel laten horen, dat zij niet vol strekt is gebonden aan de eigen taal'. Speciaal voor deze t.v.-show studeerde zij daarom ook Franse, Duitse en Engelse liedjes in, en zij zingt er in totaal 16 in dit t.v.-uurtje. Van een verslaggever UTRECHT De stichting voor het ongeboren kind heeft in een brief aan de Tweede Kamer gepleit voor hand having van de huidige wetgeving inza ke abortus provocatus. De stichting zegt een groep van 800.000 mensen te vertegenwoordigen. Ze beschouwt de ongeboren vrucht als mens. Ook in het dezer dagen gereedgeko men program van de in januari opge richte roomskathOlieke partij wordt de bescherming van het ongeboren kind tegen abortus provocatus een belangrijk punt genoemd. Van een verslaggever DEN HAAG De z.g. groene kaart (autopapieren) zal niet overbodig worden als eind oktober binnen de EEG de controle op het bezit van de groene kaart komt te vervallen. Het Nederlandse bureau van de mo torrijtuigenverzekeraars wijst er op dat de groene kaart als internationaal verzekeringsbewijs blijft dienen als weggebruikers buiten de EEG reizen. De groene kaart is trouwens ook no dig als men buiten Nederland (dus ook in de EEG) bij een ongeluk betrokken is. Van een verslaggever UTRECHT De geplande rijksweg 28 (tracé UtrechtAmersfoort) zal ernstig letsel toebrengen aan de noordoostflank van de Utrechtse heu velrug. Dit zegt de studentenwerk groep 'Chaos', die deel uitmaakt van de disputorenraad van de technische hogeschool te Delft. De aanleg van de weg zal een onherstelbaar offer ver gen, aldus de werkgroep. De weg zal bovendien enkele landgoederen ver minken. De werkgroep verzoekt rijkswaterstaat de plannen voor de aanleg van de weg terug te nemen en in plaats daarvan een studie op te zetten naar een stelsel van openbaar vervoer. Radio vandaag Rostrum of Composers 1971: intern, fmum mei muz. van hedendaagse componisten. J3.5S-24.00 Nws HILVERSUM II VARA. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S> Dag woensdag!: muz. en inf. (Plu,. 7.25 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Doze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.23 <5) Dag woensdag (verv.) (Plm. 8.35 Van aPe mark ten thuis.) 9.00 (S) Radloweekbltd: gi var. TV vandaag NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie AVRO 17.00 Kinderprogramma NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.05 Nancy 19.30 TROS Pop Intern. 20.00 Journaal PP 20.20 Uitz. van DS'70 20.30 Uitz. Stichting Socutera TROS 20.36 La Reine Margot speelfilm 22.40 Podium - presentatie jonge kunstenaars 23.05 Journaal 23.10 Den Haag vandaag Lv.m. evtl. overname v.d. 2e finale wedstrijd v.d. UEFA Cup mogelijk een in grijpende verandering avond programma NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 Tarzan 20.00 Journaal 20.21 Muzikale show rond Adamo Als de meerderheid van de veertigdui zend beroepschauffeurs dinsdagavond 'Achter het Nieuios' heeft gevolgd, kunnen dusdanige moeilijkheden ont staan, dat onze reputatie als vrachtrij ders van Europa in gevaar komt. Want er zijn in dat programma heel u>at wan toestanden in de sector goederenver voer over de weg aan de kaak gesteld. De meeste chauffeurs schijnen een sla- venbestaan van zeventig tot tachtig uren ziooegen per week voor lief te ne men, zonder het lef te hebben zich te organiseren om een redelijker bestaan te bereiken. Hoe lang is het eigenlijk geleden, dat de vakbonden voor een 45-urige werkweek de barricades op gingen? Maar dat is de chauffeurs na tuurlijk ontgaan. Die zitten altijd op de weg, ergens in het buitenland en bul ten de cao om. Vandaar dat de meer derheid niet kan hebben gekeken. En toe onze reputatie als scherp concur rerende vrachtrijders nog wel even zullen houden. De Tegenvoeters van Adriaan Venema zijn afgegaan door de zijdeur en nog amateuristischer dan ik bij de eerste aflevering had verwacht. Dit domme, lege en humorloze spel is wel een diep tepunt in de op zichzelf verdienstelijlce pogingen om Nederlandse stukken op de buis te brengen. Dat is niet uitsluitend te wijten aan de auteur. De VARA had hem in be scherming kunnen nemen door het spel nog eens te laten omwerken. Het leek wel of deze omroep dit in middels heeft ingezien en zich onmid dellijk heeft willen revancheren. Veel van hetgeen in 'Tegenvoeters' werd ge mist, was wèl aanwezig in het televi siespel 'De Wagen staat voor, mijn heer', van Wim Povel. Een boeiend ge geven, vakbekwaam uitgewerkt in kor te taferelen, waardoor kernachtige dia logen en levendige beeldwisselingen de aandacht gaande konden houden. Een ander pluspunt was, dat Aart Staartjes in staat bleek het hele stuk te dragen met zijn voortreffelijke uitbeelding van een harde kerel. Die hoofdpersoon is regelrecht geplukt uit de realiteit. Staartjes maakte de vent geloofwaar dig voor iedereen, die zijn ogen niet sluit voor de werkelijkheid. Van de ne venfiguren verdienen onder anderen Fien Berghegge, Carola Gijsbers van Wijk en Jan Hundling vermelding. Op merkelijk was dat bescheiden talenten, die in andere produkties wel eens mis lukten, nu onder de inventieve leiding van regisseur Eimert Kruidhof tot re delijke en zelfs goede prestaties kwa men. Er zijn dus nog perspectieven. TH. V.d. vrouw. (10.30 Nws.) 11.55 Med. KRO' 12.00 iS) Van twaalf tot twee- gevar. progr. (12.26 Med. t.b.v. iand- en tulnb.: 12.30 Nws; 12.41 Echo; 13.00 Raden maar.) 14.00 Huisbe zoek: pastoraal gesprek van mens tot m.-ns NOS: 14.10 Van Ta-ta tot totale taal: rubr over het leven In de taal. 14.20 (S> Aspekton van de kamermuz - mod. muz. 14.60 Jazz uil het historisch archlof. 16.10 Moer ovor Je book: literaire Jeugdultz. 17.00 <S> NCRV- Vocaal ensemble: mod. koorwerken. Over- heldsvoorl 17.20 Samenwerking mat ontwik kelingslanden. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 IHer en Nu. 18.00 (S) Aporltlef: licht muz.progr. (Tus sen 18.00 en 18.45 NOS Olljmpln's Rondo om Ned.) 18,30 Nws. 18.41 Veel gevraagde gewij de muz. 19.00 De kerk vandaag nws en comm. NOS: 19.10 Progr. voor blinden on slechtzlonden. 19.20 Openbaar -Cunntbozlt. 19.30 (S) Woensdagavond muz.m.ig. Kond zonder Naam: 22.25 Ouderliefde Is nlel iVaterst.; 9.40 Schoolradio; ters: 11 00 Nws en 11.03 Op de koffie. 12.00 SDansork. en sol. 12.35 (S) Licht ensem ble met zangsol. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Muz. van gisteren: licht platenprogr. 13.45 Gesproken portret. 14.00 (S> Speelruimte: gevar. progr. met act. en muz. (I8.no Nwa.) 17.00 (S) Geel me de vijf: verzoekpl.progr. 17 55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Uitz. van de P. van de A. 18.30 (S) Klink klaar zonder nonsens. 19 30 (S> Licht ork. met zangsol. 20.00 Nws. 20.05 (S) Fragm. uit de musical Sopraan en plano: mod. liederen. 22.55 Med. 23 00 Nws 23.10 Act. -28.20 (S) Radio Jazi Mac. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nws, 7.02 Steevast. (8.00 Nwsj 8 02 Radiojournaal.) 9.00 Nws. 9.03 De negen uur-show. 1.00 Nws. 10.03 Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Radiojour naal. 12.06 Zet 'm op. (13,00 Nws.) 14.00 Nws. 14.3 Superclean dreammachlne. 15.00 Nws. 15.03 Licht platenprogr. (16.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaal. 17.06-18.00 Postbus 700- verzoekpl.progr. BELGIfi 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS ber. 12.08 Lichte 14.03 Muzikale meesterwerken. 14.30 Waarom wij niet. 14.50 Schoolkoren. (15.00 Nwi.) 15 15 Klnderprogr. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Operafragm. 17 00 Nws en med. 17.10 Lichte muz 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.18 Le- kenmoraal- en filosofie. 18.45 sport. 18.65 Taalwenken. 18.57 Lichte ork.rauz. 10.00 Nws. act en lichte muz. (19.40 Keurig Engels.) 20.00 Promenadeconc. 22.00 Nws en Do zeven kunsten. 22.20 Concert werken. 23.00 Zangcycll. 23.40-23.45 Nws. 20.45 Alles is altijd anders, TV-spel van Henk Voges 21.40 De Cursisten: filrarep. over de opleiding van een aantal toekomstige commando's IKOR CVK RKK 22.15 Kenmerk 22.40 Journaal TELEAC 22.45 Filosofie - les 10 (herh.) DUITSLAND I to 00 Nws. 10.05 Journasi van gisteravond. 10.30 Sport. 11.15 Die Umsehau. 12.00 Dag boek uil de Evang. wereld. 12.15 Fllmrep. 12 50 Intern, persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Nws. 16.20 Fllmrep. 17.05 V.d. kinde ren. 17.15 ld. 17.25 ld. 17.55 Nws. (Reg. progr. NDR: 18.00 Cultureel mag. 18.30 Act 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nord- schau Mag. 19.28 Die Hupe. 19.69 Progr. overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 V.d. kleuters. 18.15 Dr. med. Marcus Welby. 18.40 Hier und Heute.) 20.00 Journaal en weerber. 2015 Doe. progr. 21.00 Fllmportrat. 21.4» Muz. van Duitse zigeuners. 22.15 Journaal, comm en weerber. 22.35 Doc. progr. over druggebruik. 23.20 Journaal. DUITSLAND II 17.00 Klnderprogr. 17.20 Gymnastiek. 17.30 Nws en weerber. 17.85 Lassies Abenteu- 18 05 Act. en muz, 18 35 Ven Cowboys, sheriffs en bandieten, TV-fllm. 19.10 Alpha, Alpha, TV-fllm 19.46 Nwa, act. an weerber. 20 15 Act. Aansl.; nws ln het kort. 21.00 Zeltaufnahmu, spel 22.30 Journaal, weerber. an comm. 32.46-23.30 Doc. progr. DUITSLAND III NDR 19.00 Segeln müsste mann kOnnen (7), TV- cursus. 19.15 Der Studlenführer. 19.45 Week- Journaal ln het Engels. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Sehcn: optische waarneming bij mens en dier, fllmdoc. 21.00-21.45 Elak- tronlk (7), TV-cursus.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7