Tscus komt zelfstandigen bij udedags-voorziening tegemoet Zestig jaar fietsen langs de elf steden l£ erhouding met China: lenig dieptepunt Schmelzer: Portugese en Griekse regimes geen NAVO-aangelegenhe id rste fase van nieuwe regeling gaat op 1 januari 1973 in ntrale sluit nkzij de l'beidsinspectie Vragen over demning van Stadskanaal Politie zoekt kamergenoot Het weer Friese jubileumtocht op pinkstermaandag UW/KWARTET WOENSDAG 17 MEI 1972 llimicnlaiid T3/K5 ADVERTENTIE onze Haagse redactie HAAG Pas over vier jaar zullen de zelfstandigen in Nederland (hun aantal wordt op een miljoen geschat) volledig profiteren van de fiscale tegemoetkomingen voor het vormen van een idagreserve. Staatssecretaris V. Scholten van financiën is van plan de wat genoemd wordt 'fis- oudedagreserve voor zelfstandigen' in fasen in te voeren. De eerste fase gaat 1 januari 1973 maar hoe groot de tegemoetkoming dan zal zijn is nog niet bekend. Dat wordt pas de derde dag in september bekend, wanneer de rijksbegroting aan de Tweede Kamer wordt aangeboden. wetsontwerp dat gisteren bij de ede Kamer is ingediend, heeft al als doel het verschil dat be- tussen de zelfstandigen en de rekkenden in fiscale faciliteiten de oudedagsvoorziening weg te 9. bekend heeft de commissie Soest in een rapport de nadelige van de zelfstandigen aange- en het kabinet suggesties ge- om de ongelijkheid op te heffen, taatssecretaris gaat echter minder dan de commissie en spreekt, ook in het regeerakkoord wordt over 'matiging en variaties', op de voorstellen van de commis- vorden aangebracht, de commissie-Van Soest voor de vering maximum-percentages van 20, 15 en 10, in het wets- 9stel wordt niet verder gegaan dan 0 en 7,5 procent. De maxima aan ten waarvan gereserveerd mocht len stelde de commissie-Van Soest 150.000 100,000 en 75.000 gulden. h' tssecretaris Scholten stelt deze be ien op 80.000, 50.000, en 25.000 en. staat weer tegenover, dat in het ontwerp méér wordt tegemoetge- ^en aan de kleine zelfstandigen. M wordt ernaar gestreefd de gehele elijke voorziening niet al te inge leid te maken. Niettemin noemde tssecretaris Scholten de nieuwe re- geling wel een stap terug in zijn streven de belastingwetgeving te ver eenvoudigen. Lijfrente-aftrek De voorgestelde regeling komt erop neer, dat de zelfstandigen voor de oude dag een deel van hun belastbaar inkomen mogen reserveren. Voorwaar de is wel, dat een gelijk bedrag als ondernemingsvermogen aanwezig is en blijft. De nu bestaande zelfstandi genaftrek wordt ingetrokken. Voor de kleine zelfstandigen is vooral van be lang, dat de maximale aftrek van lijfrentepremies wordt verhoogd van 5000 tot 7.500 gulden per jaar. De genoemde percentages van 15, 10 en 7,5 procent zullen pas in 1976 gelden. De percentages voor de jaren 1973, 1974 en 1975 (de invoering in fasen) zullen veel lager zijn en door middel van aparte wetjes worden vast gelegd. Het bedrag dat voor de oude dag mag worden gereserveerd hangt af van de winst per jaar en moet meer bedra gen dan tien procent van de aow- uitkering voor ongehuwden. Jaarlijks kan tenminste 500 gulen worden toe gevoegd. ook in de verliesjaren. Een zelfstandige, die in een jaar niet meer dan 15.000 gulden winst heeft, geniet een aftrek van 300 gulden zonder dat daar tegenover in de toekomst een Staatssecretaris Scholten belastingheffing staat. Voor oudere ondernemers komt er een overgangsregeling. Zij, die op 1 januari 1973 60 jaar of ouder zijn mogen over 1973 en 1974 een extra bedrag toevoegen aan hun oudedagre- serve, wanneer ze in die jaren niet 65 jaar zijn geworden. Wanneer de regeling geheel is doorge voerd komt dit de schatkist op 495 een onzer redacteuren 1*1 HAAG In de gemeenschappelijke Nederlands-Chinese ver- ,-oring, waarin het uitwisselen van ambassadeurs tussen beide lan- wordt bekendgemaakt, zegt China waardering te hebben voor f(J Nederlandse standpunt dat niet-inmenging in eikaars binnen- Ise aangelegenheden een der beginselen van een vredelievende enleving is, ook wanneer het gaat om landen van dezelfde allian- èn van identieke of vergelijkbare socio-politieke stelsels. t Brezjnef-doctrine, waarvan het 4 aan overigens door de Sowjet- H ontkend wordt, gaat ervan uit de gemeenschappelijke belangen een dergelijk landenblok, in aide gevallen een ingrijpen in rs binnenlandse aangelegenheden le ïtvaardigen. erland onderhoudt al sinds 1950 d ekkingen op het niveau van gelastigden met de Volksrepu- k. Deze betrekkingen zijn niet al- zonder strubbelingen verlopen. dveranderde houding, die het wes- ADVERTENTIE) NEDERLANDSE CAPSULE WAARGENOMEN Sinds kort brengt Mcenk, de specialist in pijnverdrijving, haar hoofdpynpoedcr óók in capsules. Deze zijn gemakke lijker in te nemen en bovendien smaakloos. Ze werken direkt en af doende. Verpakt in een handig doosje zijn ze altijd bij de hand. Wees maar blij dat er Meenk- capsules zijndag hoofdpijn! p een onzer verslaggevers f*JHEM De tijdelijke sluiting e week van de kerncentrale Dode- ifcrd blijkt niet zo zeer een idee van Hdirectie te zijn, zoals eerdere me- Jelingen suggereerden, dan wel van Arbeidsinspectie en het Stoomwe- «Zoals bekend wordt de centrale r onbepaalde tijd buiten bedrijf 4teld voor onderzoek van de tiental- aansluitingen van pijpen en pijp- I aan het stalen reactorvat, nadat in kuari op een aansluiting haar- Jeurtjes waren geconstateerd. I directie had dit onderzoek willen len samenvallen met een grote on- Ihoudsbeurt dit najaar of volgend brjaar. Tegen die tijd zou ook de fpecialiseerde apparatuur zijn ont- tkeld die nodig is om de inspectie Ij afstand uit te voeren. Dit zou de jalingsbclasting voor de technici Jkleinen en bovendien zijn sommige onderzoeken onderdelen lastig be- (kbaar. Arbeidsinspectie en Stoomwezen Men het niet verantwoord de reac- zo lang te laten doorwerken zon- 1 dat men een beeld heeft van Igende lekjes op andere aansluitin- Gisteren bracht minister Boers- b van sociale zaken, onder wiens ver- Rwoordelijkheid de Arbeidsinspectie Jlt, een bezoek aan de centrale. Intus- hebben de Tweede-Kamerleden Van Ooyen en Voortman A) de regering gevraagd, de Ka- r op de hoogte te houden van de fultaten van het onderzoek en de te nen maatregelen. Zij spreken er I bevreemding over uit dat volgens t antwoord op hun eerdere vragen, weken geleden een speciaal on- toek nog overbodig werd genoemd. ten de laatste tijd tegenover China heeft ingenomen en het feit dat Ne derland in oktober van het vorig jaar voor een resolutie stemde, die de regering van de Volksrepubliek als de enige wettige vertegenwoordiger van China erkende, hebben een zodanige verbetering van het klimaat tussen de beide landen bewerkstelligd, dat het uitwisselen van ambassadeurs nu mo gelijk werd. Verwacht wordt dat bin nen enkele maanden de ambassadeurs op hun post zullen zijn. INCIDENTEN Een ernstig incident tussen beide lan den deed zich voor in juli 1966. Voorbijgangers troffen toen in Den Haag een Chinees aan die zwaarge wond op straat lag vgor een pand dat China had gehuurd om gasten in onder te brengen. Toen de gewaar schuwde politie en GGD ter plaatse verscheen, bleek de man naar binnen te zijn gebracht. Het kostte moeite de aanwezige Chinezen ervan te overtui gen dat de man naar een ziekenhuis moest. Toen hij daar eenmaal was, werd hij door inmiddels op het toneel verschenen Chinezen van de diploma tieke vertegenwoordiging ontvoerd en naar het gebouw van de vertegen woordiging gebracht, waar hij later overleed. De affaire leidde tot een soort belegering van de vertegenwoor diging, waar acht collega's van de overledene allen lastechnici ver bleven. De politie wilde hen horen in ver band met het overlijden van hun landgenoot, omdat in het ziekenhuis was komen vast te staan, dat de man waarschijnlijk mishandeld was. Ook werd de zaakgelastigde tot persona G. J. Jongejans non grata verklaard. De Chinese Volksrepubliek ging toen over tot een soort gijzeling van onze zaakgelastigde in Peking, de heer G. .1. Jongejans. een op dit niveau wel zeer ongebrui kelijke stap. De zaak werd tenslotte opgelost, maar het hevft lang geduurd voordat de betrekkingen weer enigszins hartelijk genoemd konden worden. ASIEL Een tweede incident deed zich voor in januari 1969. toen de tijdelijke zaakgelastigde van China in Den Haag. Lia Ho Sjoe, zijn functie neer legde en naar het westen overliep. De man kreeg tenslotte asiel in de Vere nigde Staten. China eiste destijds van de Nederlandse en de Amerikaanse regering, dat zij de man naar China terug zouden sturen. China stelde Ne derland volledig verantwoordelijk voor 'de ernstige consequenties'. Ook tengevolge van dit incident bevonden de betrekkingen tussen beide landen zich enige tijd op een dieptepunt. Nu de betrekkingen zich op ambassa deursniveau afspelen, mag aangeno men worden, dat de samenwerking, tussen beide landen op het terrein van cultuur, economie en handel aanzienlijk zal toenemen. miljoen gulden te staan. De over gangsregeling voor de ouderen kost nog eens 45 miljoen gulden. De zelf standigenaftrek. die vervalt levert de fiscus een voordeel van 65 miljoen op. Geen boete Uitgangspunt bij de wetsvoorstellen voor de fiscale voorzieningen voor het spaarloon en de vrijstelling van de eerste 200 gulden aan renteinkomsten voor de inkomstenbelasting is, dat de 'boete' op het sparen vervalt. Het betalen van belasting voor ontvangen rente wordt onaangenaam gevonden cn zou het sparen afremmen. Het vrijstellen van de eerste 200 gul den (de regeling geldt ook voor rente van obligaties en dividenden) moet het sparen stimuleren. De voorgestel de regeling maakt de aangifte voor de inkomstenbelasting een stuk eenvou diger. Allerlei kleine rentebedragen hoeven nu niet meer bij elkaar wor den geharkt. Men kan zich trouwens afvragen of dit wel zo trouw werd gedaan. Een aantal belastingplichtigen, die door rente en dividend een aanslag ontvingen, blijft nu buiten de inkom stenbelasting. De nieuwe regeling be tekent ook, dat de grens van 400 gulden 'vrije' neveninkomsten, wan neer deze inkomsten voor 200 gulden of meer betrekking hebben op rente wordt verhoogd tot 600 gulden. Door deze vereenvoudiging in de belasting wetgeving zal het rijk per jaar onge veer 75 miljoen gulden minder ontvan gen. Bruto is netto In de voorgestelde nieuwe wet wordt het begrip spaarloon ruim genomen. De spaarloon regelingen kunnen via een CAO worden aangegaan, maar ook in het midden- en kleinbedrijf kan de ondernemer met zijn werknemers een spaarloonregeling overeenkomen. On der spaarloon vallen ook uitkeringen als investeringsloon en uitkeringen op grond van een vermogensaanwasde- lingsregeling. Voor de werknemer houdt de regeling in. dat het bruto bedrag dat hij spaart ook het nettobedrag is. Hij hoeft over wat hij volgens de regeling spaart geen belasting te betalen of een premie voor de sociale voorzienin gen. Wanneer dat wel het geval was, zou hij als straf op zijn spaarzin, min der geld in zijn loonzakje krijgen. Toch blijft het bedrag, dat wordt gespaard, niet onbelast. De werkgever betaalt namelijk een vaste heffing van 15 procent. Deze heffing betekent dat ongeveer de helft wordt betaald van het normaal verschuldigde bedrag. Omdat slechts bij een beperkt aantal cao's in 1973 een spaarloonregeling zal worden overeengekomen, is de fiscale 'strop' slechts 225 miljoen gul den. Wanneer de regeling doorwerkt (iedere werknemer spaart twee pro cent) wordt straks een belastingop brengst van bijna 150 miljoen gulden gederfd. Het bedrag, dat wordt ge spaard, wordt tien jaar lang geblok keerd. Bij een dergelijke lange ter mijn hoeft de werknemer niet steeds weer aan een nieuwe periode van 10 jaar te beginnen. De gemiddelde ter mijn rekende staatssecretaris Scholten voor, bedraagt daarom vijf jaar. Opnemen Ed. Laurens Continental 20 miioest Virginia cigarettes. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Schmelzer (buitenlandse zaken) is niet be reid de schetnding van de democratische beginselen in Portugal en Griekenland en de schending van het wapenembargo voor Portugal, in de NAVO zelf aan de orde te stellen. Het gespaarde bedrag kan binnen de tien jaar worden opgenomen wanneer de spaarder is overleden, wanneer hij gaat emigreren, hij meer dan 45 pro cent arbeidsongeschikt is verklaard, wanneer hij 60 jaar is geworden en wanneer de werkgevers zijn onderne ming heeft gestaakt en hij tevens degene is. die het spaarloon beheert. Het spaarbedrag kan niet binnen de tien jaar worden opgenomen om het voorbeeld te steken in een eigen huis. Maar. zei minister Boersma van socia le zaken het voorstel toelichtend, zo'n wetsartikel kan altijd gewijzigd wor den. Enkele voorgestelde bepalingen zijn nog: het geblokkeerde spaarbedrag mag iet meer dan twee pvocent van het loon bedragen. Het Spaarloonfonds mag ook wor den gestort in een spaarloonfonds, waarin de wernemers deel hebben. Hij verklaarde dit gisteren in de Eer ste Kamer naar aanleiding van een motie, ingediend door de PvdA-frac- tievoorzitter drs. Nederhorst, waarin een dergelijke aktie werd bepelit. Volgens de heer Nederhorst wordt het slechte imago van de NAVO in belangrijke mate veroorzaakt door Griekenland en Portugal. 'De laffe mentaliteit van tie NAVO-voorlichting om alle moeilijkheden in Griekenland en Portugal met de mantel der liefde te bedekken, ondermijnt het bondge nootschap. aldus drs. Nederhorst. Hij doelde hierbij op een herdenkingsbro chure van de toetreding van Grieken land tot de NAVO waarin met geen woord over het kolonelsregime werd gerept. Volgens de socialistische senator moet de NAVO het platform zijn om daad werkelijke invloed op Griekenland en Portugal uit te oefenen. 'Als dat ge beurde zouden veel mensen positiever tegenover de NAVO komen te staan', meende hij. Drs. Schmelzer meende echter dat de XAVO-organisatie zich nu juist niet leent om kritek op enkele van de bondgenoten uit te oefenen. Hierdoor zou volgens hem juist een averechts effect ontstaan, terwijl ook de primai re doelstelling van de NAVO. de handhaving van de bondgenootschap pelijke veiligheid, in gevaar zou ko men. 'Er is trouwens, aldus minister Schmelzer. in de verste verte geen meerderheid voor een voorstel om de problemen van Griekenland en Portu gal op de agenda te plaatsen te ver wachten. Deze hele actie zou tot niets leiden', veraarde hij. Volgende week dinsdag stemt de Eer ste Kamer over do motie Nederhorst. Drs. Nederhorst had ook scherpe kri tiek geuit op de secretaris-generaal van de NAVO, mr. Luns. Mr. Luns kan blijkbaar zijn mond niet open doen of het is alweer mis. Luns heeft moeite zich als hoge ambtenaar te gedragen, hij bemoeit zich met de politiek van de lidstaten en dat zijn zaken die hem niet aangaan', vond de heer Nederhorst. Minister Schmelzer verklaarde geen twijfel aan de goede instelling van mr. Luns te hebben. 'Hij pleegij nogal eens kernachtige uitspraken te doen. maar ik zie geen reden me daarover bezorgd te maken', aldus drs. Schmelzer.. Van onze correspondent STADSKANAAL Bij de behande ling van de ingekomen stukken in de raad van Stadskanaal heeft de heer Th. Huizenga (ARP) geïnformeerd naar de steeds meer in het nieuws komende plannen tot demping van het Stadskanaal. Volgens het raadslid zou er bij een enquête onder de bevolking een overweldigende meer derheid vóór demping uit de bus komen. De heer G. H. van der Bre men (PvdA) vond het Stadskanaal juist karakteristiek voor de gehele streek en zag er niet zo'n grote meer derheid voor demping inzitten. DEN HAAG De 21-jarige Surina mer Henri R.R., die ook wel Simon wordt genoemd, tot voor kort kamer genoot van de 22-jarige Emilius Fel ler die in het afgelopen weekeinde in een Haags pension is doodgestoken, is nog steeds spoorloos. Henri R. is ongeveer vijf jaar in Nederland. Tot voor kort verbleef hij in Rotterdam, waar hi' van september tot november 1968 en van augustus 1969 tot april 1972 in het (psychia trisch) Deltaziekenhuis was opgeno men. Volgens de arts was hij ontsla gen, maar hij moest zich ter beschik king houden voor nabehandeling. Hij heeft echter niets meer van zich laten horen. Wat Henri R. ondertussen in Rotterdam heeft gedaan, is niet be kend, evenmin zijn beroep. Op grond van de verklaring van de arts be schouwt de politie hem niet als ge- vaavlijk. hoewel zij de jongeman bijna zeker van do moord verdenkt- Later zachter Van onze correspondent LEEUWARDEN Menigeen in Friesland (en daarbuiten) kan zeggen 'Ik heb de elfstedentocht volbracht' terwijl hij toch op schaatsen een echte hakkenkruk is. Zestig jaar geleden kwam een comité in Bols ward namelijk op liet idee dat je niet altijd op paardenijs hoeft te wachten om een prestatietocht langs de elf steden van Friesland te organiseren. Per fiets ging hel immers ook cn liet mocht ongetwijfeld als een flinke prestatie worden aangemerkt wanneer je kans zag op één dag op deze wijze de route af te leggen. Later zijn er ook meer comfor tabele elfstedentochten georga niseerd: per auto en per boot. Dat is, sportief gezien, natuur lijk niets vergeleken met de tochten waarop je je eigen benen moet gebruiken. Eén elfstedentocht verdient nog wél alle bewondering: die te voet. Maar uiteraard wordt die niet in één dag volbracht. De deelnemers doen er een kleine week over. De Friese Elfsteden Rijwiel- tocht Vereniging, tot de op richting waarvan de eerste elf steden-fietstocht in 1912 leid de, jubileert dit jaar. Zestig jaar geleden, in een tijd waar in er meer paardenwagens dan auto's op de weg waren, gin gen de eerste elfstedenwielrij- ders in Bolsward van start. Nadien zijn de omstandighe den veranderd. Veel gezinnen, die vroeger fietstochten maak ten, trekken er nu in de auto op uit. De laatste jaren komt de fiets echter weer meer in trek, men heeft in de gaten gekregen dat ze een gezonde lichaamsbeweging verschaft en dat is, nu zoveel mensen zich veel te weinig bewegen, een groot pluspunt. Bovendien kan men op de fiets genieten van de rust van het landschap, waardoor de route langs de steden voert. Het bestuur van de organise rende vereniging verwacht dan ook. dat aan de jubileum- tocht, die pinkstermaandag zal worden gehouden, minstens duizend wielrijders (en wiel- rijdsters) zullen deelnemen. Zestig jaar geleden stonden er grote en enthousiaste versla gen in de nieuwsbladen over de eerste elfstcden-rijwieltocht die op 27 mei 1912 gehouden werd. Enkele Bolswarders hadden er het initiatief toe genomen. Voorzitter van het comité was de plaatselijke arts dokter H. Beekhuis. De orga nisatie werd gesteund door de ANWB die toen zijn naam nog in toepassing bracht (en inderdaad in de eerste plaats een wielrijdersbond was). Start: 5 uur Om vijf uur in de morgen vertrokken de 278 deelnemers uit Bolsward. Er waren zes dames bij. Ze namen de noordelijke route door eerst naar Harlingen te r ijden en vandaar via Franeker en Dok- kum naar Leeuwarden. Vooral voor niet al te geoefende fiet sers was het traject tussen Franeker en Dokkum door het hoge noordelijke kleigebied een taai eind! Vanaf Leeuwarden ging het zuidwaarts: via Sneek, IJlst en Sloten-naar Staveren. Daarna ging men via Hindelopen en Workum naar Bolsward terug. Bepaald was dat men, om voor de herinneringsmedaille in aanmerking te komen, de tocht vóór middernacht moest hebben volbracht. Van de deelnemers zagen verreweg de meesten (254) daartoe kans. Het was beslist niet de bedoe ling van deze tocht een wed strijd te maken. Toch waren er blijkbaar een paar die dat in hun achterhoofd hadden want 's middags om vijf minu ten voor vier lieten twee in woners van Bolsward. de he ren H. J. de Boer en J. Wüst, als eerstaankomenden hun startkaarten afstempelen. De geschiedschrijvers zijn over deze eerste tocht toch zeer te snreken: 'De deelne mers waren vol lof en de organisatie was in goede han den. De Gysbert Japiksstad heeft alle eer in deze tocht gelegd en overal was de be langstelling langs de wegen zeer groot. De koffiehuizen en café's konden het grote aantal deelnemers niet herbergen, zo dat velen een gastvrij onthaal kregen bij particulieren, het geen Bolsward eigen is'. Niet al te snel In tegenstelling tot de elfste dentocht per schaats is die per rijwiel altijd uitsluitend een prestatietocht gebleven. In het reglement wordt zelfs een maximum-snelheid genoemd: 25 kilometer per uur. Op de naleving van dit voorschrift wordt ook streng gelet: in Holwerd en IJlst wordt name lijk gecontroleerd of afstand en tijdsduur niet een over schrijding van de maximum vóór snelheid aangeven. De deelnemers moeten middernacht in Bolsward te rugzijn. Dat is dus nog net zo als zestig jaar geleden. Wel is hel vertrek een uur later ge steld. namelijk om zes uur in de morgen maar om een con trole-routekaart in ontvangst te kunnen nemen moet men al een half uur van tevoren op de Nieuwmarkt aanwezig zijn. Om zes uur vertrekken de eerste zestig deelnemers. Daarna gaat er elke tien mi nuten later een volgende groep van start. Voorschrift is ook. dat deelnemers minstens 16 jaar oud -zijn. En dan staat er voor alle- zekerheid nog in het reglement: 'Routeverkor ting is niet toegestaan'. 'Een ieder rijdt voor eigen risico', aldus tenslotte de voor waarden. Wel, dat risico zul len op pinkstermaandag onge twijfeld veel sportieve fietsers nemen. Ze zullen minder in de wereldpubliciteit komen dan de elfstedentochtschaat sers, maar de elf steden en het landschap van Friesland zijn er niet minder mooi om. 'Schoer regen, trek over, naar Hol land heen, daar woont een boer die lieejl een koe en die heeft geen drupje water meer toe'. Dit rijmpje uit Jan Ligtharts onvolprezen school leesboek ie 'Buurkinderen' schoot mij gistermiddag le binnen bij de taal wisselvallige toeerstoesland in een krachtige noordoostelijke stroming. Het was bij afwisseling van zon cn wolken voor de buten echt een situa tie van to be or nut to be'. De ene donkere lap schoof droog over onze hoofden, de andere liet een buitje regen los, dat de straten nauwelijks nat maakte Die stapelwolken waren er ondanks de onderdrukking van bovenuit, nel nog in geslaagd het beginnende buitenstadium te berei ken Een fraai gezicht, zulke cumulus- congesluswolken. op afstand beschenen door de zon. Ook de schilders uil de romantische tijd hadden er niet ten onrechte veel oog voor. Uil die lichte onbestendigheid bleek al wel, dat de Middeneuropese depressie het nog niet opgaf. Die kreeg een nieuwe injectie door het over de koude grondlaag heenstromen van warme lucht uil zuidoost-Europa (het weer is zomers in zuid-Rusland. Roemenië en Griekenland). Als gevolg van die ont wikkeling valt er in ons land regen, maar in een later stadium zal die wel weer gevolgd worden door opklarin gen. De temperatuur krijgt er van daag een tik door. In plaats van maxima van 14 tol 15 graden zoals op dinsdag, zullen we vandaag met 11 of 12 graden Celsius wel tevreden moe ten zijn. Tegelijkertijd voert een de pressie lussen zuid-Groenland en IJs land de onbestendige westelijke circu latie over Schotland weer in. Deze gang van zaken doet voor de eerste helft van deze week in onze omgeving echter wel een overgang naar een zachter weertgpe verwachten. HOOG WATER: IS mei 1972: Vlissingen le getij 5.27-20 getij 1S.00: Haringvliet aan de Zeezijde: 7.20-19.51: Rotterdam: S.35-20.49; Schcvcningcn: 6.39-19.10: IJmuiden: 7.23- 19.54: Den Helder: 11 23-23.51; Harlingen: 1.40-13.49; Delfzijl: 3 42-15.48. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5