Spinoza liet 1000 woningen bouwen voor een eigen huis. Bouw gezondheidscentrum te Voorhout kan beginnen Zilveren onderscheiding voor A. Bregman Inspraak in kernplan van Noordwijkerhout Auto tegen boom J. Constands Burgerlijke stand Leiderdorp Marktberichten Warmond ontvangt vijftig Fransen Motorrijder verongelukt Samen Verder zoekt geschikte ruimte Sassenheimse bejaarden waren dagje uit Postzegeldag in Katwijk te Hazerswoude Korpschef Blanken met pensioen Uitstapje bejaarden van Hazerswoude geridderd Hazerswoudscfw, tenniszege Verbouwing binnen hervormde kerk Algemene Bank Nederland Gongwedstrijd in Rijnsburg ei 'b T7T0UW/KV \RTET WOENSD.'G 17 MEI 1572 Regio RLJNSBURG 'Van een woning bouwvereniging mag worden ver wacht dat zij huizen bouwt'. Deze woorden van de voorzitter van de woningbouwvereniging 'Spinoza', C. Noort, accentueren de uitgave van een voor het eerst verschij nende periodiek, die dit keer in een wat luxe vorm is gegoten. Bij zondere aanleiding daartoe is dat voor de duizendste keer een sleu tel van een woning werd uitge reikt, wat gisteren om half drie officieel gebeurde. Het was de heer J. L. Schuitemaker, die bin nenkort in het huwelijk treedt, die de duizendste sleutel kreeg. Het toekomstige echtpaar zal het pand Seringenplantsoen 15 gaan bewonen, waar de 'plechtigheid' ook plaatsvond. De speciale 'Spinoza-krant' ziet er met een aantal foto's ter illustratie, aan trekkelijk uit. Gisteren werden de eerste exemplaren bezorgd bij de le den en overige belangstellenden. Rui me aandacht wordt geschonken aan de geschiedenis van Soinoza. maar ook aan de toekomst wordt niet voorbijge gaan. Ere-voorzitter IC. Zandbergen, één van de nog in leven zijnde op richters, doet een beroep op de bewo ners van de huizen om toch vooral mee' te werken aan een zorgvuldige bewoning. Aannemer C. van der Marei uit Kat wijk, die sinds 1963 ruim 650 wonin gen en bijna 160 garages voor de Rijnsburgse bouwvereniging bouwde en derhalve een belangrijke steen (letterlijk en figuurlijk) bijdroeg aan de totstandkoming van het bezit, vindt 'Spinoza één van zijn relaties waarmee hij het best kan opschieten'. De wijze waarop in Rijnsburg zij het dikwijls na veel overleg, gepas en gemeet alles tot nu toe is gereali seerd, kan iedere toets der kritiek glansrijk doorstaan. Veel waardering heeft het Spinozabestuur voor de dienst Gemeentewerken, met als hoofd de heer J. Tramper, die ook altijd een flinke vinger in de pap heeft bij de bouwplannen. WONINGBEZIT Bouwer Van der Marei uit Katwijk: 'Ik hoop dat ik zoveel voor 'Spinoza' kan bouwen dat er geen meter grond meer beschikbaar is. Als de vereni ging dan wordt gedwongen ermee op te houden, stop ik ook. Overigens was de samenwerking met de combinatie Van Egmond-Den Haan-Van Iterson ook langdurig en uitstekend. Sinds de oprichting is er op het gebied van de administratie en bij het onderhoud veel gewijzigd. In 1942 werd het bestuurshuis in gebruik ge nomen en in 1959 werd de eerste stap gezet op de weg naar een eigen onder houdsdienst Met het groeien van het bezit namen de onderhoudswerkzaam heden uiteraard ook toe. Drie schil ders en drie timmerlieden houden het allemaal bij. Bij de administratie deed kort geleden de computer zijn intrede, via de Nationale Woningraad. In 1932 had Spinoza 16 eengezinswo ningen: nu heeft de vereniging 285 eengezinswoningen, 16 permanente duplexwoningen, 116 portiekwonin gen. 48 maisonnettes, 338 galerijflats, 2 winkels en 158 garages. Het woning- bezit ln de gemeente Rijnsburg is dank zij de aktiviteiten van Spinoza sinds het jaar 1500 uitgegroeid van 110 tot 2465 woningen. In 1940 waren er nog 1058, in 1965 al opgelopen tot 1725. LEIDERDORP In ondertrouw Bak vis Dirk Johannes 26 jr Zijlooord kade 29 en Altorf, Ingrid Maria Petro- nella Johanna, 20 jr. Zijloordkade 29;; Van Hartevelt, Theodorus 29 jr. Bloemhofstraat 19 en van der Willi gen, Maragrehta Geertruida Maria 23 jr. Leiden. 'Kok, Christianus 26 jr Koekoekstraat 52; en de Graaf, Lisette Frederieke Yvonne 25 jr. Koekoek straat 52. Gehuwd: Hendrik D Wernecke 24 jr en Gezina Lagerwey 23 jaar, Laurens van Egmond 22 jr en Willemijntje M van der Kwaak 18 jr. Henri A L Verbeek 27 jr en Ellen M Koning 18 jr secretaresse. geboren: Ronnie zoon van H Doove en D Gout Houtschans 83. Niels, zoon van S P Ouwerkerk en E Noordam Roerdompstraat 20; Gijsbert zoon van P Winsemius en H M Jansen Laan van Ouderzorg 73. Paulus Nicolaas Adrianus, zoon van C J de Jong en A C M Kaptein Achthovenerweg 60. Overleden: Willem Albertus van Heusden, 96 jr. BESOMMINGEN IJMUIDEN IJMUIDEN. dinsdag 16 mei 1972. Per 1 kg ln guldens tarbot 9.11-8.90. grote tong 5.87-5,32. grootmiddel tong 6.75-6.57. kleln- mlddel tong 6,97-6,40. tong I 7,23-6.68. tong II 6.70-5.73. heilbot 8,28-4.49. Per 125 kg ln guldens: grote leng 1.36-0,96. Per 50 kg In guldens: schelvis 1 56-51. 1 63-60. 3 65-42. 4 80-54. wijting 1 64-4R. 2 58-45. schar 55-19. schol 1 75-63. 2 77-60. 3 f 87-65. 4 65-48. kabeljauw 1 105-072. 2 175-054, 3 045-052, 4 051-045, 5 042-036, koolvts 2 31-28. 3 28-26. 4 27-24, tarbot 369-219, griet 195-102, tongschar 121-100, kl. leng f 38, poontjes 50, makreel 1 38,80 -10,50, haring 1 22, rode poon 2 48-40, haal 61-47, haal 61-47, wolf kl. 100, Inktvis 90. IJMUIDEN Dinsdagmorgen werd te IJ- mulden aangevoerd 52 kisten en 508 kleine kistjes schelvis. 52 kisten en 243 klenne kist jes wijting. 1068 kisten kabeljauw, 1686 kis ten koolvis, 239 kisten en 1178 kleine kistjes makreel. 143 kisten schol. 62 kisten schar. 47 kisten tarbot, 3S kistjes varia, 303 stuks stijve kabeljauw. 13.100 kg tong. Totaal 1929 kleine kisten en 3350 kisten vis. De besommingen van dinsdag 16 mei waren als volgt: Katwijk 32 17.900, Katwijk 80 f 17.400, Katwijk 85 34.500. Katwijk 117 14.500. Katwijk 121 23.200, Katwijk 144 36.300, Katwijk 306 18.000. Katwijk 190 7.0S0, Schevcnlngen 117 27.000. Vlaardin- gen 16 17.500. Vlaardingen 142 17.400, Volendam 6 14.200. Volendam II 3.070. Volendam 89 2.340. Wterlngen 25 13.800. IJmuldcn 23 l .200. D caanvoer In Schevenlngen was 50 kisten kabeljauw. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling 15 mei. Waspeen A 1 520-970; A 2 390770 B 1 910-1180 B 2 340 C 1 540-820; C 2 680; Spinazie 3246 Spitskool 83 Bloemkool 10 per bak 100-121, krulpeterselle 2632; rabarber 10-24, radijs 24-35: Prlnsessebonen 610- Bos peen 98-112 raapstelen 14 prei 1. 5870. prei 2 39-55 selderij 28-33. Bos uien 13-20 siauien 1012 SU 14 Aanvoer waspeen 175.000 kg. De duizendste woning maakt deel uit van een complex woningen, gelegen aan het Seringenplanitsoen. Een fraai stukje 'nieuw Rijnsburg'. WARMOND Met Pinksteren zal een vijftigtal Fransen uit Séthancourt-enVaux een bezoek aan Warmond brengen. Het contact met dit lieflijke dorpje van 350 inwoners in Noord- Frankrijk bestaat reeds enkele jaren en is de laatste tijd steeds intensiever geworden. Het is ontstaan doordat koster J. van Amerongen de Hollandse pastoor van Béthancourt, W. Deen, die de zorg heeft over een zestal kerkjes, diverse ma len heeft geholpen met'het stu ren van kerkspullen. Vorig jaar bracht een actie in Warmond ruim 600 gulden op waardoor een vrachtwagen met 30 kubie ke meter goederen naar Béthan court kon rijden. Het gezelschap, waarin zich de burgemeester, enkele raadsleden en de pastoor van het Franse dorpje bevinden, arriveert de zaterdag vóór Pinksteren in Den Haag. Het zal daar worden ondergebracht. Ook met Den Haag bestaan vriendschapsban den, aangezien vanuit die stad jaren achtereen werkkampen met vele jongeren Béthancourt en omliggende plaatsjes hebben bezocht. Eerste Pinksterdag komen de Fransen naar Warmond. Nd de hoogmis is er een koffietafel in ie Burcht, 's Middags gaat het gezelschap naar Amsterdam en 's avonds is er een diner in het 'Sloepie'. Tweede Pinksterdag zullen de bezoekers een rond vaart over de Kagerplaasen ma ken. VOORHOUT Na een jarenlange zorg van de besturen der plaatselijke kruisverenigingen het Wit Gele- en het Groene Kruis, begint er schot te komen in het plan om gezamenlijk een nieuwe gezondheidscentrum te bouwen. Op korte termijn zal worden begonnen met de bouw. Het werk is gegund aan drie Voorhoutse aanne mers te weten: J. H. Zwetsloot, de Fa. IJsselmuiden en de Fa. Lakeman. Het centrum wordt gebouwd in op dracht van de Stichting gezondheids zorg Voorhout en is ontworpen door het architectenbureau Van Oerle en Schrama te Leiden. Het is gesitueerd tegenover het gymlokaal aan de Lin- naeuslaan. De ingang komt aan de Nieuwe Zijweg, die Kerkweg gaat heten. De oplevering verwacht men aan het eind van dit jaar en men hoopt het nieuwe gebouw begin 1973 ln gebruik te nemen. Het bestuur van de stichting bestaat uit: ir. P. Buck, voorzitter; lr. H. van Os, secretaris; D. C. M. van Zaaien, penningmeester; J. A. Rogair en drs. K. Kelder, leden. Het nieuwe gebouw, geheel ln laag bouw bestaat uit twee vleugels en een conciërgewoning. In een vleugel zijn ondergebracht de grote wachtruimte, ook geschikt voor het geven van cur sussen, en het consultatiebureau. Dit consultatiebureau bestaat uit een boxenkamer en twee daarmee ln ver- bindingstaande dokterskamers. Daar bij is rekening gehouden met de laat ste ontwikkelingen op het gebied van de zuigelingen- en kleuterzorg. In de andere vleugel zijn onderge- ALPHEN: Het afscheid van adjudant J. van Ommen wegens pensionering bij het korps gemeentepolitie Alphen aan den Rijn zal niet plaats vinden op donderdag 25, maar op dinsdag 23 mei a.s., namiddag 4 uur in het raadhuis. ALPHEN: Onze gemeente zal op maandag 5 juni voor het eerst kennis kunnen maken met de nieuwe com missaris van de Koningin in Zuid- Holland, mr. M. Vrolijk. Deze komt dan naar Alphen om de nieuwe be huizing van de Alphense brandweer, gebouwd aan de Havenstraat, officieel te openen. De plechtigheid zal 's mor gens omstreeks 10 uur plaats hebben. ALPHEN: Na de re3ks genoemde in braken ls de politie in kennis gesteld van soortgelijke gevallen bij de zage rij Spreij in de Hoorn, firma Blester- veld bij de haven en het bedrijf van de heer Gesman aan de onderne mingsweg. In al deze gevallen was de buit aan geld nihil; waarschijnlijk uit teleurstelling hierover werden vernie lingen aangericht en werd met dran ken en rookartikelen gesmeten, zodat er vrij veel schade ontstond. bracht de kamers voor: de wijkzus ters, de sociaalwerkster en de physio- therapeute. Tevens is hierin nog opge nomen een derde dokterskamer. Deze kamer kan ook dienst doen voor dië tiste, schoolarts, schooltandverzorging, sportkeuringen, vaccinaties en derge lijke. Deze vleugel heeft ook een kleine wacht ruimte. Aan het eind van deze vleugel, gren zend aan de woning van de beheer- dersconcierge, bevinden zich het ma gazijn en de spoel- en luchtplaats. De stichting heeft een lening kunnen sluiten en de gemeente heeft zich hiervoor garant gesteld. Hel toekomstige echtpaar Sohuite- maker mocht de duizendste sleu tel in ontvangst nemen. HILLEGOM De 24-jarige fabrieks arbeider P. G. van Roon uit Noord- wijk is dinsdagochtend te Hillegom met zijn motor tegen een bus gebotst. Hij was op slag dood. Het ongeluk gebeurde doordat hij met ziin motor uit de bocht ging. Dr. R. Oort naar Alphen ALPHEN Ds. R. Oort te Den Hel der, beroepen door de hervormde wijkgemeente 1 te Oudshoorn in de vacature ds. G. Cadee, heeft het be roep aangenomen. NIEUW VENNEP De kerkvoogdij zoekt naarstig naar eeen geschikte ruimte waarin de verschillende jeugd verenigingen van de C.J.V. 'Samen Verder', kunnen worden onderge bracht. Er zullen diverse akties worden ge voerd, in samenwerking met de vrou wenvereniging. De ruimte die wordt gezocht is nodig om de jeugd kreatdef bezig te houden. SASSENHEIM De bejaarden had den gisteren hun jaarlijks uitstapje. Er namen ongeveer zeshonderd perso nen aan deel. Zij reisden in niet minder dan 121 personenauto's en twee autobussen. Einddoel was Ouwe hands Dierenpark. Traditiegetrouw werd de dag afgesloten met een diner in Avifauna en een muzikale intocht met Ades Musica. KATWIJK Zaterdag wordt in de kleine zaal van 'Cleyn Duin' een nati onale postzegeldag gehouden. Van 10 tot 17 uur kan men er terecht. Vanuit het hele land zijn al aanmeldingen bij Philatelica' binnengekomen. Niet alleen kan men er postzegels zien, maar ook ruilen en kopen. HAZERSWOUDE Door een onvoor zichtige inhaalmanoeuvre van een be stuurder van een volkswagen zag de Leidenaar W. F. van Rossen op de Gemeneweg in Hazerswoude zijn Jave lin Sportwagen in een klap in een wrak veranderd, zelf liep hij slechts lichte verwondingen op. De bestuur der van de Volkswagen ging, komend van de Rijndijk, een vrachtwagen met aanhangwagen inhalen op het mo ment, dat de sportwagen van de ande re kant kwam aanrijden. De bestuur der van de sportwagen kon toen al leen nog maar een frontale botsing voorkomen door scherp naar rechts te sturen: zijn auto werd tegen een boom verpletterd. De veroorzaker van al deze narigheid kwam er met zijn auto ongehavend af. Het ongeluk ge beurde ten hoogte van het Jaagpad. KATWIJK —Mr. J. Blanken, hoofd inspecteur-korpschef van de gemeente politie in Katwijk en sinds 1957 in de bad- en vissersplaats werkzaam, gaat van zijn pensioen genieten. In verband daarmee bieden burge meester en wethouders hem op vrij dag 26 mei van 16 tot 18 uur een receptie aan, in de sporthal 'Oletyn Duin.'. HAZERSWOUDE Het comité be jaarden Hazerswoude heeft de jaar lijkse reis voor de bejaarden vastge steld op woensdag 21 juni. Ook zij, die in de loop van 1972 de leeftijd van 65 jaar bereiken, kunnen zich voor de jaarlijkse trip opgeven. Vooraf zal weer door damescollectan ten gaven worden ingezameld voor dit doel. chef algemene zaken van de g tesecretarie, is benoemd tot riif4"„ de orde van Oranje-Nassau. deze onderscheiding behorei versierselen werden hem tijdi bijeenkomst in het gemeentehi gereikt. tSS€ ABBENES Er zijn plannen om de kerkeraadskamer te verbouwen, zodat deze ruimte geschikt wordt voor ver gaderingen, clubs e.d. Men wil onder de trapopgang naar het orgel een toilet maken en op de plaats waar nu het toilet is een keukentje dat door het afbreken van een muur bij de kerkeraadskamer wordt getrokken. Door het houden van akties hoopt men het geld bij elkaar te krijgen. HAZERSWOUDE Het eerst van de Hazerswoudse Tennisc kampioen geworden van de vijfi van de KNLTB, door Heems met een 80 nederlaag huiswa sturen. De kampioensbloemen werdei eist door de dames N. Scho^ Everts en door de heren R. Evf Lucas en J. C. Thomes. Het derde team van de Hazers tennisclub behaalde eveneens na een 17 overwinning op in Haarlem. De dames T. Bri H. Wanders en de gebroeders C. Bakker tekenden voor dit oensfeest van de eveneens vijf( der KNLTB. BENTHUIZEN Tijdens een dins dagmiddag in het verenigingsgebouw De Tas gehouden bijeenkomst heeft burgemeester Keijzer de heer A. Bregman, geboren in 1907, onderschei den met de zilveren medaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Bregman is 53 jaar landbou wer (werknemer) geweest, waarvan meer dan 25 jaar bij de familie Diep hout. Z'n drukke werkzaamheden verhinder den hem niet, zich voor het dorpsle- NOORDWIJKERHOUT De Noord- wijkerhoutse middenstand heeft ken nis kunnen nemen van en zijn visie mogen geven op het ontwerp bestem mingsplan voor de kern van het dorp Noordwijkerhout. fADVERTENTIE Geld De Algemene Bank Nederland wil U aan geldmiddelen helpen om een huis te kopen. Alle kantoren van de bank kunnen U een hypothecaire lening aanbieden, die wordt verleend door de Algemene Bank voor Hypothecair Krediet, een dochteronderneming van de ABN. Onze rente is heel redelijk, momenteel 87<%en een afsluitprovisie van 17<>. Wij verstrekken U graag nadere inlichtingen. Ir. F. Ruys, de stedebouwkundige der gemeente, zette in grote lijnen de uitgangspunten en de opzet van de toekomstige kern van Noordwijker hout uiteen. Basis van het plan is het behouden van de beslotenheid van de kern door de verkeersdrukte binnen de kern naar het rond het centrum gevormde vierkant van ontsluitings wegen af te leiden. Een aantal middenstanders met als woordvoerster het KVP-raadslid me vrouw Van der Geest-Lucassen bracht een alternatief plan ter ta'fel voor de aanleg van de westelijke omleidings- weg. De groep acht de ingreep in het ontwerp-plan té rigoureus. Met enkele verkeersmaatregelen is de Zeestraat best op te. nemen, in het tracé van de omleidingsweg. Aan het gemeentelijke terrein tussen Zeestraat en Dorps straat is uit een oogpunt van benut ting een betere bestemming te geven dan nu. Burgemeester H. J. M. Bosma, die deze "hoorzitting' duidelijk niet als een discussie-avond wilde zien en het voorlichtende karakter ervan zowel voor middenstand als gemeentebe stuur vooropstelde, was dankbaar voor de suggesties. Tot ver buiten de gemeentegrenzen was er belangstelling voor deze hoor zitting, die nog gevolgd wordt door een avond, waarvoor de burgerij bul ten de kring van de direct-betrokke- nen zal worden uitgenodigd. RIJNSBURG Traditiegetrouw be sloten de Rijnsburgse schakers hun seizoen met het spelen van een gong wedstrijd. Het tempo was 15 sec. per zet met een totaal aantal zetten van maximum 30 zetten. Opmerkelijk was dat zelfs niet een partij door de aangewezen arbiters beslist moest worden hoewel de spelers naar sterkte waren gerangschikt. Er werd in drie groepen gespeeld. In groep a was A. Vletter no. 1 terwijl de 2de en derde plaats door A. Ravensberg en H. Tijs terman werden gedeeld. In groep b waren dit resp A. Beekhuis, A. Ro mein en Jac. v.d. Mey. Groep 3 had als resultaat: 1 L. J. Goudriaan, 2 Cok. Kralt en 3 Ad. Schouten. aid JF ven van Benthuizen in allerle itvai ties verdienstelijk te maken. Zo Jerla te hij indertijd deel uit van d ekk nisatie Steun Wettig Gezag. 1955 is hij aan de B.B. verbon 1960 werd hij hoofd van de scherming en in 1967 in i functie ook te Moerkapelle. L de vrijwillige brandweer heer Bregman in 1955. Hij h: belangstelling voor de opleidii nieuwe vrijwilligers. Verder de EHBO, het Oranje-comité, ningbouwvereniging Algemeei lang, de Novib en verschillend dentele plaatselijke acties da gebruik gemaakt van de bereii heid en de kwaliteiten van d Bregman. Burgemeester Keijzer bood hi mens de gemeente een tuinsto en zijn echtgenote bloemen. De gever schonk zijn medewerk! gouden horloge. Namens de Ho Maatschappij van Landbouw w heer Bregman, die nu afscheid van zijn werkkring, een diploi gekend. Na de huldiging volg! een afscheidsdiner. gel; I 5 ver; lijK ALPHEN In het afgelopen - einde vonden weer verschillen braken plaats. Bij Spanbeton in Hoorn wist men binnen te kon de fabricagehal en vandaar i rij vernielen van een ruit in het Er werd een bedrag van 100.- ontvreemd. Bij hout>| Spreij, eveneens in wijk Hoorn ingebroken in een houten kant bouw dat tevens als kantine doet. Er wordt niets vermist, m dit geval werd ergerlijk huisgeh met de inboedel en werden ae vernielingen aangericht. Ook heFd colabedrijf van fa. Zijerveld Van Foreestlaan kreeg weer eeu zoek. Hier wordt niets vermist ook geen vernielingen aangericl (ADVERTENTIE) dirt elin Art ■Z< o teld

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4