Winst Philips in eerste ^wartaal 67 pet omhoog Winst per aandeel OGEM iets gedaald Kwartaalcijfers ïrdal verkocht in '71 t'oor f 110 miljoen Goudprijs steeg tot nieuw recordpeil Stijgende rentabiliteit door samengaan Wolters Noordhof f en ICU Dividenden Lager resultaat bij Rommenholler Computers Geldmarkt vrij stabiel weekstaat ned.bank Belangrijke order voor Stork (VMF) Ceteco leed in ons land fors verlies DOW JONES INDEX New York gemakkelijk Ned. fondsen in New York lOUW/KWARTET WOENSDAG 17 MEI 1972 Financiën Economic T17/K1# n7rote stijging verkoop kleuren-TVs ADVERTENTIE an een onzer verslaggevers [NDHOVEN Het herstel bij Philips, dat zich in het vierde kwartaal van 1971 al begon te mani- iteren, heeft in de eerste drie maanden van dit jaar duidelijk doorgezet. De netto-winst steeg ten izichte van het eerste kwartaal van 1971 met 67% en kwam daardoor van 75 min. op 125 In. De nettowinst per aandeel nam toe van 0,54 tot 0,94. idanks de forse verbetering van het sultaat is de Philipsgroep, wat het rste kwartaal betreft nog niet toege- imen aan het cijfer van 1970. Toen ird, op basis van de huidige manier n winstberekening netto 150 min. rdiend. Dat de nettowinst relatief !er steeg dan het netto bedrijfsre- Itaat (daar was de toeneming 37 schrijft de rad van bestuur toe aan de relatieve daling van de finan cieringskosten door het lagere voor- raadniveau (gedaald van 37 naar 32 pet van de omzet), de kortere gemid delde krediettermijn en enige verla ging van de rentevoet. NOG NIET TEVREDEN De omzet steeg in het eerste kwartaal 9 pet wat iets meer was dan de Bedragen in miljoenen guldens Omzet Kosten Bedrijfsresultaat Overige baten en lasten Belasting Winst na belasting Niet gecons. deeln. en minderh.belang derden Nettowinst Winst na belasting in van de omzet Nettowinst per aandeel van 10 oorraden per ultimo maart (in van de o laatste 12 maanden) 1972 1971 le kw. le kw. 4.405 4.034 —4.005 —3.741 400 293 —142 —141 —125 —72 133 80 —8 —5 125 75 3.0 2,0 0,94 0,54 de 32 37 ruggehoofd voor Consolidated Foods ISTERDAM Het Erdal-concem heeft in 1971 een omzet bereikt n 110 min. Dit heeft de voorzitter van de raad van bestuur, de er J. Wolbers, medegedeeld tijdens een toelichting op het bod op dal door het Amerikaanse concern Consolidated Foods. Het saldo ploitatierekening van Erdal steeg in 1971 van 9,5 min tot 10,6 n en de nettowinst van 3,1 min tot 3,5 min. geraamde totale omzetstijging van 7 k 8 pet voor geheel 1972. Deze grote geeft Philips reden tot tevredenheid, maar met het winstcijfer is men, ondanks de sterke verbetering nog niet content. 'Wil men een omzetstij ging van 7 tot 8 pet per jaar uit eigen middelen financieren, dan moet Phi lips een winst behalen van 4 pet van de netto omzet', zei het lid van de raad van bestuur D. van der Putten in een toelichting op de kwartaalcij fers. Aan die taakstelling van 4 pet is Philips nog niet toe, getuige de 3 pet, die het éerste kwartaal opleverde. In de periode januari tot en met maart is het personeelsbestand in Ne derland verminderd van 99.500 tot 98.200 en in de hele wereld van 387.400 tot 363.800. De geplande ver mindering van het personeelbestand zal zich waarschijnlijk in de eerste zes maanden van dit jaar voltrekken, waarna in het tweede halfjjaar een stilstand in de terugloop te bereiken door natuurlijk verloop tot stand moet komen. Een stilstand per saldo overigens, want het aantal mensen, dat werkzaamis in de zg. 'indirecte' sfeer gaat nog wel wat terug Perso neel, dat direct bij de roduktie be trokken is, zal daarentegen weer in bescheiden mate worden aangetrokken, ken. TELEVISIE Philips heeft de gunstige resultaten o.m. te danken aan de sterike groei van kleurentelevisietoestellen, waar de olympische winterspelen in Sappo ro, maar ook al de tijdige voorraad- vorming bij de detailhandel in ver band met de zomerspelen, niet vreemd is. De afzet van kleuren-TV's in West-Europa van alle producenten gezamenlijk kwam van 500.000 stuks in het eerste kwartaal 1971 tot 850 000 in dezelfde periode van dit jaar. Voor Philips zelf zijn geen cijfers bekend gemaakt. Ooa de groep telecommumcatiefunetio- neerdle naar tevredenheid. 'Philips heeft op dit gebied momenteel een mooie orderportefeuille', aldus de heer Van der Putten. Goed was ook de gang van zaken bij artikelen als scheerapparaten. Met de groei zoals huishoudelijke apparaten, zoals koel kasten is het in het eerste kwartaal iets beter gegaan, men zal nu zo ongeveer nuitte draaien. 'Maar de winst in deze sector zal altijd aan de lage kant blijven', vertelde de heer Van der Putten nog. Moeilijk is de situatie nog steeds in de Elcoma-seetor. (electronische on derdelen) en de heer Van der Putten waagde zich niet aan een voorspelling over het tijdstip, waarop op dit ter rein weer winst zou worden geboekt. Philips heeft het in het eerste kwar taal goed gedaan in de Benelux, Frank rijk en Spanje. Beneden het gemiddel de lagen Italië en Australië. In de Verenigde Staten was de omzet onge veer gelijk als vorig jaar. maar daar staat tegenover, dat verliesgevende sectoren zijn afgestoten. Hoewel het huidige bedrijfsresultaat weinig tot investeringen noopt, denkt men daar bij Philip» anders over. Men wil niet afremmen, omdat diepte investeringen hard nodig zijn. zei de heer Van der Putten. Hij zei no- steeds te geloven, dat de invester gen dit jaar de afschrijvingen zullen overtreffen. Gezamenlijke omzet ruim 100 min AMSTERDAM Verwacht mag worden, dat de bundeling van krach ten na enkele jaren zal leiden tot een relatieve stijging van de ren tabiliteit als gevolg van omzetgroei enerzijds en kostenbesparing an derzijds. Vooral de mogelijkheden van kostenbesparing door combi natie van onderzoek en ontwikkeling ten behoeve van nieuwe geavan ceerde informatie en leerstemen zullen van grote betekenis zijn. VS zouden verdere verhoging overwegen aanvaarding van het bod van 290 het uitstaande aandelenkapitaal zal ial autonoom blijven met eigen nagement en identiteit. De raad bestuur blijft zelfstandig opere- alleen de raad van commissaris- krijgt er 1 Amerikaan bij. Gonsoli- ed Foods zal alle verplichtingen aanzien van rechten en secondaire lódsvoorwaarden van het 1500 man ende Erdal-personeel overnemen stelt zich hiervoor garant, or Consolidated Foods betekent de nenwerking met Erdal het vestigen een bruggehoofd in West-Europa waaruit de activiteiten in de EEG Ier kunnen worden ontplooid. Dit behalve via de autonome groei van lal waarvoor de vooruitzichten veel vertrouwen tegemoet kun- worden gezien vooral ook atsvinden door middel van acquisi- door Erdal en hierdoor uitbrei- ïg van werkgelegenheid. De hier- ir benodigde (financiële) steun kan Consolidated Foods worden ver gen. bod van Consolidated Foods is lusief de Erdalwinst over 1971. Er- aandeelhouders zullen het derhal- zonder dividend moeten stellen, dividend zou in normale omstan- heden zeker niet lager zijn geweest de ƒ4 over 1970*. aldus de heer ilbers. Erdal is in het verleden wel er benadard om te worden overge- nen. Volgens de heer Wolbers zijn 'wel eens' contacten geweest met >n Unilever 'zonder dat nu teen van serieuze zaken kon wor den gesproken'. Consolidated Foods heeft een jaarom zet van 1,8 miljard. Het concern produceert een scala van produkten voor direct consumptief gebruik. Dit betreft in de eerste plaats voedings middelen, maar in de afgelopen jaren is een diversificatie programma door gevoerd, waardoor ook andere artike len dan voedingsmiddelen aan de man worden gebracht. De nettowinst ver dubbelde in vijf jaar tijd van 29,5 min tot 59,4 min. DEN HAAG De Mij. tot Exploi tatie der C. G. Rommenhollersche Koolzuur- en Zuurstofwerken heeft over 1971 een geconsolideerd exploita tieresultaat behaald van ruim 13,7 min tegen bijna 14.9 min in 1970 en een nettowinst van ƒ5,27 (5,54) min. Eerder werd voorgesteld het dividend te handhaven op 38 per aandeel van 100. De winst per aandeel kwam uit op ƒ122 (129) en de cash flow op ƒ225 (222) De concernomzet steeg met ruim 7 pet. EINDHOVEN In de eerstko mende vijf jaar zullen de com puteractiviteiten van Philips nog geen bijdrage leveren tot de concernwinst ook niet als de samenwerking met Siemens en CII van de grond komt. Dit zei de heer D. van der Putten, lid van de raad van bestuur tijdens een toelichting op de kwartaalresultaten. Hij vond het ondenkbaar, dat Europa geen eigen computerindustrie zou hebben 'Niet alleen Philips denkt daar zo over, maar ook verscheidene Europese regeringen, getuige de overheidssteun, die de computer industrie in verschillende lan den krijgt'. Het is niet de be doeling, dat Philips, samen met Siemens en Cn zal proberen een groot marktaandeel in Eu ropa te bevechten. 'Dat is veel te kostbaar', aldus de heer Van der Putten. Philips was voor de andere partners aantrekkelijk vanwege haar grote researchap- paraat, vooral toen het Ameri kaanse RCA (waarmee Siemens samenwerkte) haar computerac tiviteiten staakte. LONDEN Dc Londense goudprijs is dinsdagmorgen vastgesteld op 54.50 per ounce, 5 1.40 hoger dan maandagmiddag en een halve dollar boven het recordpeil van 9 mei. De stijging houdt verband met speculatie ve aankopen. Volgens berichten in de Britse pers is het heel goed mogelijk dat de VS een verdere verhoging van de goudprijs overwegen. De politieke onrust in het Verre Oosten na het bezoek van president Nixon aan Chi na en de jongste ontwikkelingen in Vietnam hebben vrijwel zeker tot het omvangrijkste hamsteren van goud se dert het TET-offensief van 1968 ge leid, aldus goudhandelaren in Londen. In ZUrich opende het goud op 54 bieden tegen 54 50 laten. Kort daar na werd gehandeld op 54.25-54.75 vergeleken met een prijspeil van 53.30-53.60 maandag. De toegenomen vraag naar het edele metaal heeft vermoedelijk ook te ma ken met de verklaring van Theunis de Jorogh, gouverneur van de Zuid- afrikaanse centrale bank, dat Zuid- Afrika niet meer genoodzaakt is zijn goudproduktie volledig op de vrije markt te verkopen. Hij zei dat de goudovereenkomst met het IMF en het geraamde overschot op de Zuid- Afrikaanse betalingsbalans over de eerste helft van dit jaar dat onnodig maken. De overeenkomst met het IMF bepaalt dat Zuid-Afrika's minimum verkopen op de vrije markt in een periode van zes maanden gelijk moe ten zijn aan de waarde van het in Zuid-Afrika geproduceerde goud ver minderd met het overschot op de betalingsbalans van het land. 'Sedert het begin van dit jaar hebben we in j;,uld prijzen op de vrije markt verkocht dan volgens de overeenkomst nodig was', aldus de Jongh. Nu vier maan den van de eerste helft van dit jaar voorbij zijn is het vrijwel zeker dat een batig saldo op de betalingsbalans zal ontstaan, zo verklaarde hij. AMSTERDAM Ondanks de maan delijkse rijksbetalingen aan de ge meenten van ca. 400 min is de schatkist afgelopen week nog 75 min rijker geworden. Dit vindt zijn oor zaak in grote belasting - accijns- en andere ontvangsten. Dc banken zagen zich genoodzaakt ruim 125 min aan dure voorschotten op te nemen om een en andere te kunnen financieren. De bankbiljettencirculatie verminder de nauwelijks en geldmarktkringen verwachten dat deze omloop deze maand weinig meer zal slinken. Om streeks Pinksteren zal de circulatie naar verwachting weer toenemen en ook komen deze maand de vakantie uitkeringen los. De komende week ziet men dan ook een stabiele geldmarkt tegemoet waarbij het daggeld-tarief zich omsreeks de 3,5 pet zal bewegen. In duizenden guldens s mei 15 mei Verstrui 874.755 6.874 755 Aldus wordt opgemerkt in het bericht inzake het omwisselingsaanbod van Wolters-Noordhoff aan aandeelhou ders ICU (Informatie en Communica tie Unie). Wolters-Noordhoff zal haar naam wijzigen in ICU en als houd stermaatschappij gaan fungeren voor de werkmaatschappijen. Voor elk aan deel ICU van 1000 kunnen, zoals bekend, worden verkregen 80 aande len Wolters-Noordhoff (dan genaamd ICU) van 20.- elk. De laatste dag van aanmelding is 7 juni. Het aanbod tot omwisseling zal doorgaan indien tenminste 2.4 min. van het gewone kapitaal ICU wordt aangemeld en aan deelhouders van de huidige ICU ak koord gaan met de opheffing van de statutaire beperking van het aandelen bezit. Uiterlijk 12 juni zal worden bekend gemaakt, of het aanbod ge stand zal worden gedaan. In een toelichting op de voorgenomen fusie hebben beide besturen ver klaard, dat het niet het primaire oog merk is om groot te worden. De informatiemarkt groeit echter en ver dere schaalvergroting zal dan ook niet uil de weg worden gegaan. Het nieuwe bedrijf is van plan in de loop van 1973 of 1974 naar de beurs te gaan met certificaten. Dit zal ver moedelijk door middel van een emis sie gebeuren. Voor het aantrekken van kapitaal wordt gedacht aan con verteerbare obligaties. 1900 WERKNEMERS De nieuwe combinatie zal ongeveer 1900 werknemers tellen. Het niveau van de som van de geconsolideerde omzetten aan derden van ICU en Wolters-Noordhoff bedraagt momen tcel ruim 100 min. Er zal naar worden gestreefd op den duur 40 pet. van de nettowinst in de vorm van dividend uit te keren. Zover thans valt te overzien, is er geen reden om aan te nemen dat de gezamenlijke winst over 1972 lager zal zijn dan die over 1971 De in beide ondernemingen opgestelde meerjaren begrotingen tonen een stijgend rende ment op vermogen voor 1973 en vol gende jaren. Wolters Noordhoff sloot 1971 af met een bedrijfsresultaat van 4,9 (1.8) min. E.e.a. mede als gevolg van het doorwerken van efficiencymaatrege len. Het jaar, dat zich het beste laat karakteriseren als een jaar van conso lidatie, werd afgesloten met een net towinst van 1,9 (0,9) min. Voorge steld wordt een dividend van 17 pet. De gang van zaken in het lopende jaar is tot dusverre niet onbevredi gend. Fusiepartner ICU meldt over 1971 een stijging van het bedrijfsresultaat van ƒ3,1 min tot ƒ3,6 min. Voorgesteld wordt een dividend van 18 pet. uit de met 221.000 tot 1,3 min gestegen winst. Hgt eerste kwartaal bleef iets achter bij het eerste kwartaal 1971. Conclusies voor het gehele jaar kun nen hieruit echter niet worden ge trokken omdat het accent op het 2e halfjaar valt. werkelijkheid meer goud tegen hogere v'o-a buiteni geld j 035 613 2.967 645 - 67.968 Uit fusiebericht aan Stokvis blijkt: Buitenl bet. Vitrd bulienl kt ld irekkingsr IMF Disrnnlopnrtel Gekocht papier Vnnrsch rek Voor 2 331 818 2 352.288 HENGELO Koninklijke Machinefa briek Stork (onderdeel van het VMF- concern) heeft opdracht ontvangen voor de levering van de ketelinstalla- tie voor de eerste eenheid van de door de PLEM in Maasbracht te bou wen centrale. Met deze opdracht is een bedrag van ruim 60 min. ge moeid. Stork vormt voor dit werk een consortium met de Dürrwerke in Ra tingen. Als adviseur van de PLEM voor de bouw van deze installatie zal optreden Ivraftwerk Union te Erlangen. Enige tijd geleden ontving de KWU reeds de opdracht om in nauwe samenwer king met Stork de bijbehorende tur bogenerator voor de eerste produktie- eenheid van de nieuwe centrale te leveren. De installatie zal in 1977 in bedrijf worden genomen. AMSTERDAM De Handel- cn Industriemaatschappij Ceteco heeft het afgelopen jaar in Neder land aanzienlijke verliezen gele den. Dank zij de geografische spreiding en dc uiteenlopende aard van de activi teiten, konden de tegenvallende resul taten in ons land en in enkele andere gebieden met name in Oilumbia worden opgevangen door de elders behaalde gunstige resultaten, zodat het uiteindelijk resultaat maar weinig lager was dan in het voorafgaande jaar. Vernatwoord wordt een bedrijfsresul taat over 1971 van 9.6 miljoen tegen 9.9 miljoen in 1970. Voorgesteld wordt daaruit een dividend van 17 per aandeel van 100 te betalen. Over 1970 bedroeg het dividend eveneens ƒ17, maar daarvan werd toen ƒ7 in "ontanten en 10 in aandelen uitge keerd. De verwachting is dat de overzeese bedrijven ook in het lopende jaar een voortzetting van de jaarlijks stijgende, in lokale valuta gerealiseerde resulta ten te zien zullen geven. Maar of deze voldoende zijn om het in guldens uitgedrukte resultaat dit jaar op het peil van afgelopen jaar te brengen valt mede gezien de nog negatieve resultaten in Nederland nog niet te zeggen. De concernresultaten zijn tot nu toe iets lager dan in de overeenkomstige periode van verleden jaar. De vooruit zichten ten aanzien van groei e 1 re sultaten in de komende jaren acht het bestuur van Ceteco evenwel gunstig. Koersen in Montreal 12/5 15/5 16/5 Asbestos Corp. 24b 24 24 Canada Fur.d 65 98 66.29 Consol Hathurst 9% 9% Unm Tar Chem 14 14% 14% Husky 15% 15'''* 15 Nal. Gas 157, 18 16% Mass Ferguson 14% 14% 14% Nat Resources 7.76L 7.77L 7.78L Shell Canada 43 43 43% Idem Warrants 23 22% 23% Indusl. Sporen Ulll. Obi. Mods 12 mei 941.83 256.58 108.86 73.73 403.8 15 mei 942.20 259.10 108.93 73.71 407.2 16 mei 939.27 258.61 108.77 73.72 407.2 Aand. Obl. lol. H. L. 12 mei 13.990 23.700 1.746 1.003 435 15 mei 13.600 1.764 878 560 16 mei 14.070 19.470 1.751 644 777 stijging van de omzet in 1971 van lm 209 min heeft het netto-resul- t van de Ned. Waterschapsbank nstlg beïnvloed. De bedrijfswinst toe tot ƒ383.000 (273.000), larvan 191.000 ter beschikking ut van de aandeelhouders. Voorge- ld wordt 8 (7) pet. uit te keren. Handelsmij. 'Deli-Atjeh' heeft over 1 een nettowinst behaald van 60.000 (113.000). De reële stijging de omzet bedroeg in 1971 ca. 16 Het dividend is bepaald op 5 pet. 1955 werd voor het laatst dividend gekeerd, n.L 7 pet. oity Law Life Assurance Society L te Londen in Nederland werk- m onder de naam E L Levens Bekeringen te Den Haag is Bid 6.750 Belgische francs per aan- el te bieden op het gehele kapitaal de Belgische verzekeringsmaat- ippij U.P.B., Union des Proprictai- Belges. Stoomtram Mij. Breskens-Malde- m heeft over 1971, na verrekening de rijksbijdrage van 143.00, verlies geleden van 24.717. Dit 'lies wordt, na aftrek van het wtsaldo van 626 over 1970, naar 1 nieuwe rekening overgebracht, omzet steeg met 6,3 pet. tot ruim 02 min. logovens zal op 16 Juni in Amster- m een buitengewone vergadering Widen, waarin de voorgenomen fusie it Hoesch In Dortmund aan de orde komen. De fusievoorbereidingen n thans In een zodanig stadium tomen, dat de in verband met de (Ie noodzakelijke statutenwijziging 16 juni aan de aandeelhouders van >ogovens ter goedkeuring zal wor- n voorgelegd. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De omzet aan derden en het netto-resultaat van OGEM zijn in het afgelopen jaar weliswaar verder gestegen, maar de winst per aandeel is daarbij iets gedaald. Technische Unie Beheer heeft (ook per aandeel berekend) een hogere winst behaald, maar bij R. S. Stokvis zijn de totaal-winst en het resultaat per aandeel gedaald. Dit blijkt uit het omwisselingsbericht aan de houders van aandelen en converteerbare obligaties Stokvis, dat thans is gepubliceerd. De motieven tot de fusie zijn rende mentsoverwegingen (een belangrijk deel van het vermogen van Stokvis wordt in beslag genomen door aktivi- teiten in een markt met structurele problemen, waardoor het rendement op dit vermogen zeer laag is, terwijl op langere termijn eerder een daling dan een verbetering van het rende ment te verwachten zou zijn. Voorts speelt mee het streven van OGEM en Technisch Unie Beheer naar verbre ding van hun aktiviteiten op handels gebied, vooral door de behoefte aan anders gerichte aktiviteiten, alsmede de wenselijkheid tot internationalise ring te komen. Gezien de omvang van de teohnische groothandel van Stokvis en de grootte van de werkmaatschappij Technische Unie, kan van een intensieve samen werking tussen beide een belangrijke bijdrage tot de sanering van de tech nische groothandel worden verwacht. Een snelle uitvoering zou evenwel op het sociale vlak ernstige gevolgen hebben, namelijk het ontslag van 500 man. Daarom is voor de samenwer king de vorm gekozen van een gelei delijke samenvoeging van bedrijfson derdelen (zeker twee jaar), waardoor het aantal ontslagen bij de twee be drijven tezamen beperkt kan blijven tot circa 250 man. Verwacht wordt dat het natuurlijk personeelsverloop in die tijd zal bijdragen tot het bereiken van een bezetting die voor een 'efficiënte organisatie nodig is'. Uitdrukkelijk wordt toegezegd dat de reorganisaties behoedzaam zullen wor den uitgevoerd, met volle aandacht van medewerkers, afnemers en leve ranciers. RUILVERHOUDING Door OGEM wordt een bod uitge bracht op de aandelen en converteerba re obligaties Stokvis. Voor nominaal 1.000 Stokvis wordt geboden nomi naal ƒ200 aandelen nationaal bezit OGEM, delen in het dividend over 1972 en volgende jaren, en 850 7% procent obligaties, waarvan de ren te per 1 mei 1972 ingaat. Stokvis zal, bij het doorgaan van de transac tie, over 197r géén dividend uitkeren. De houders van converteerbare obliga ties Stokvis hebben de gelegenheid hun stukken k pari om te wisselen in bovengenoemde obligaties. Het bod is gebaseerd op de te ver wachten rentabiliteit van de betrok ken ondernemingen, de huidige rente stand en de beurskoersen. Wat het voorstel betreft om de 434 procent converteerbare obligaties Stokvis om te wisselen tegen 7 3/4 procent obli gaties wordt opgemerkt, dat de af stand van het conversierecht ruim schoots wordt gecompenseerd door de hogere nominale rente. De gelegen heid tot omwisseling staat open tot uiterlijk 9 juni. Wat betreft de te verwachten finan ciële resultaten over het lopende jaar wordt meegedeeld dat deze zodanig zullerj zijn. dat de winst van OGEM per aandeel niet zal afwijken van die van 1971 TOEKOMSTVISIE Zoals opgemerkt liep de winst per aandeel OGEM het afgelopen jaar iets terug, namelijk tot 12.91 (was ƒ13.04) Dit resultaat werd bereikt bij een bijna 26 procent hogere omzet (ruim ƒ1 miljard tegen ƒ843 mil joen), waarbij de stijging van hel netto-resultaat beperkt bleef tot 6 4 procent en daarmee kwam op ƒ21 (was ƒ20.04) miljoen. Het geplaatste aandelenkapitaal nam echter door fu sies en de betaling van een deel van het dividend over 1970 in aandelen eveneens toe tot ƒ40.5 was 37.7) miljoen. Bij Technische Unie Beheer steeg de omzet tot ƒ536 (was ƒ452) miljoen. In samenhang daarmee steeg de netto winst tot ƒ6.58 (was ƒ5.93) miljoen en de winst per aandeel over het toegenomen aandelenkapitaal tot ƒ27.40 (was ƒ26.80). Voorgesteld wordt een dividend van 19 procent contant. Stokvis kwam aan een omzetcijfer van ruim ƒ555 (was ƒ598) miljoen. De winst liep daarbij terug tot ƒ4.71 (was ƒ4.97) miljoen er de winst per aandeel van ƒ25 nominaal tot 2.87 (was 3.03). Bet aantal werknemers bij de drie bedrijven was ultimo 1971 ruim 20.000; bij OGEM 13.241, bij Techni sche Unie 3.714 en bij Stokvis 3.184. «hoi Ji-a. munten Kei Kap en res 1 .eb en invent L>iv rekeningen Totaal PASSIVA Hankbilietien S Ri]ks si na'kisl Kankeri Nederland Andere uigez Huitenl banken And. mei ingez. Bil. geldsnnrtcn li'uenwaarde IMF Kapitaal Reserves Uiv reken 259.083 277 291 18.208 I "taal 13.634 65113.721.212 86.561 G.iud en deviezen l2 014.053U.989 488— 44.565 14 241 14 234 7 24.700 24-650 20 377.068 376.977 91 178.930 178.930 140.941 147.763 6.822 13 634 65113 721.212 86 561 10 345.32710.313.050 32 277 1.513 867 1.588.839 74.972 22.798 37.833 15.035 28 141 43.395 15.254 192.142 18S.188 3.954 34 281 35.311 1.030 5.607 3.900 1.707 855.985 855.9B5 20.000 20.000 357.420 357.420 NEW YUKK At'F Induslrles Airco Allied Chemical American Brand» American Can. Am t'.vanamld Am Electr power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt Ref Am Tel lei Anaconda Armco Steel Atlant Richfield Het vastgoedfonds Breevast 1967 stelt voor de uitkering over 1971 te bepa len op ƒ7,85 (7,75) per bewijs van één fractie en op 78.50 (77,50) per bewijs van 10 fracties. Rijn-Schelde-Verolmc stelt voor over 1971 een dividend uit te keren van 17 procent. Over 1970 deed (toen nog Rijn-Schelde) een belastingvrije uitke ring van 3 1/3 procent in aandelen en over het aldus vergrote aandelenkapi taal werd een contant dividend van 14 procent gegeven Het vastgoedfonds Breevast 1967 stelt voor de uitkering over 1971 te bepa len op 7,85 (7,75) per bewijs van één fractie en op 78.50 (77.50) per bewijs van 10 fracties. Kon. Olie noterdo op 16 mei 36%- 37% (36%-%), Unilever $45%-45% (44%-%); Philips $16-16% (15%-%) cn KLM $37% (36%). Opgave duPont, Glore, Forgan. WASHINGTON President Nixon heeft toestemming gegeven dat de Verenigde Staten in het resterend gedeelte van het jaar de invoer van olie met 15 pet. vergroten. Dit houdt verband met een tekort dat is ontstaan door een vertraging in de produktie van de VS. '••udix Bei hl Steel Boeing Burroughs Can Pacific Ry Cel Co ot Am Chine Manhattan Chesap ft Ohio Ry l'hrvKler Cliles Service Colgate-Palmuliva Colt Industries Cnmmnnw Edison Cnns Edison Com Can Cunt Oil CurllKs Wright A Curtis* Wright A Dart Ind Dow Chemical Dupnnide Nem Eastman Kodak First Nat City 21% 42% 20'; 44% 32-14 32% 21% 21 170- 58 57'4 56% 331k 33% 36% Admiral Corp Alex Allegheny Row S Akznna Am Standard Amsied Ind Ark Louis Gas Ball ft Ohiu 4%% Bavuk Cigar* 8urllngton Ind Calif Packing Can Breweries Cerro Chadhourn Cuib Chase Select Fd Columbia Caa Comlnco Com lelephona Corn Products Crossbow Fund 120'A 12014 54% 5314 22% 21% 9 95 10.00 22% 22 23 28% 14%. 137. 39% 39*i 24 23T. 52 49%b 12 b 12% 52% 32% 30'A 31% i 7% 16 15% 3% 3% 11.61 11.70 30 29% 29%.»9\ex 20 20% Gen Puhl lltll Gi-ii lei ft El lleliy Oil Gllelle Gimbel Bros Gimdyear I ft R Gulf Oil llllnnls Cenir Int Busin Marh Intern Harvester Ini Nick ol Can Ini Paper int lei lei 67% 27% 27''. 77'76% 20% 20% 29% 29% 72 72'. 43% 43% 27% 29% 30% 24% 24% 35% 35% 386' 383% 30% 31% 30' 3014 39e* 53% Johns Manvllls 34% 34*4 Martin Marietta May Dep Siores Mc Dnnnell Mobil Oil Corp Nai Biscuit Nal Cash Reg Nai Distillers Nai Gvpsuio Nal Sieel North Am Rockw 57% 58". 30% 30% 16'. 15% in 18% 42% 42% 33», 33% Olln Maihleson 16% 17 Pac Gas ft El 27% 27*4 Penna NY Tr 4% PepsIco 81 'k 81% Phelps Unrigs 4 lt'X 40", Philip Morris 93% 96% Phillips Pelr 28% 28% Proder Cambl 83 94% Radio Co ol Ain 35% RepuMU Sieel 23% Revnolds ind 23% Roval Dutch Pelr 36% 37'. Sears Roebuck 110% 109% Shell Oil 43% 44'4 Southern Co 19% 19'. Southern Rv 95'. 98 Sperrv Rand 36% 37% Stand Oil l allf 57 56% Stand Oil Indiana 62'. 62 7 Mand Oil NJ 71', 71", -iiidi-haker 437. 44% Sunrav DX Oil 45% 45% 1exaco 30» 30'. lexas Insl 153' 152% Itansamerlca 20*. 20', Union Pac RR United Aircraft tinned Fruit US Sieel Ini Bnk lor Rec Ini Flav Frag I lil I e«-h Fund ini Paper t> Insllco Cnrp I liter-par Inv Select Fund 22c 21* 89%b 99%b 68% 69 13 3b 13.4 58ox 58 16(4 18% 51.70 52.10 3 75L 3.75L 41% 41 %b 25% 25% 36% 37". 27% 27 Ieasco Lone Siar Cement Lehman Madison Fund 20% 20'. 24% 2414 16*4 16% 4% ex 14% 17% 17'. 19-V-X 40% 14 14% 32% 32% 65'4 64 7 51 51% 38% 38". 1314 1314 10% 10% 77% 76% 36% 36% Sterling Drug Candy IICI8 Unilever Union Elect 4 46 4 46 14% ex 45% 1714 17%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 19