Hevige rellen bij overdracht van Okinawa PHILIPPIJNEN RIJP VOOR DE REVOLUTIE Nieuw schandaal in Pompidou's kabinet Defensie-minister vormt Turks kabine Internationale mammoetconcerns onder loep van UNCTAD-III unctad III Vechtende Ieren in Belfast gescheiden Vietnam Electriciën oorzaak catastrofale brand in warenhuis Osaka? Mangakis wcrdt vervolgd Britse treinen rijden weer a TROUW KTVRTET DINSDVG 16 MEI 1972 iiuilculiiuil 'klj TOKIO (Reuter, UPI, AP) De Verenigde Staten hebben Okinawa gisteren aan Japan teruggegeven, maar de voortdurende aanwezig heid van Amerikaanse militairen op het eiland, dat in de Stille Oceaan een strategische positie inneemt, leidde in geheel Japan tot fetlle demonstraties door linkse groeperingen. Okinawaw heeft 27 jaar onder Ameri kaans beheer estaan. De officiële over dracht geschiedde tijdens een plech tigheid in Tokio, die werd bijgewoond door ongeveer tienduizend genodig den. Onder hen bevonden zich de keizer en de keizerin van Japan en de Amerikaanse vice-president Spiro Ag- new als vertegenwoordiger van presi dent Nixon. OSAKA (AP) De politie van Osaka heeft een 36-jarige electriciën on dervraagd in verband met de brand in het warenhuis waarbij 117 mensen om het leven zijn gekomen. De man, Keiji Kawashima, was aan het werk in het warenhuis op de derde verdie ping van het gebouw. De politie denkt dat hij een brandende sigaret achteloos heeft weggeworpen en op die manier de brand heeft veroorzaakt. ATHENE (AFP) De procureur bij het burgerlijk tribunaal in Athene zal een vervolging instellen tegen dege nen die verantwoordelijk zijn voor de ontsnapping op 15 april van professor Georges Alexandre Mangakis (tot 8 jaar gevangenisstraf veroordeeld maar om gezondheidsredenen voorlopig op vrije voeten gesteld. De geleerde verliet samen met zijn vrouw Griekenland aan boord van een Duits militair vliegtuig. Hij bevindt zich nu in de Bondsrepubliek en heeft een leerstoel gekregen aan de universiteit van Heidelberg. Toen het eiland aan het eind van de Tweede Wereldoorlog door de Ameri kanen werd veroverd, kwamen onge veer 250.000 militairen en burges om het even. 1 wordt veroorzaakt door de vrees, dat Japan betrokken zal worden bij de oorlog in Indo-China, gezien het feit. dat Okinawa een belangrijke rol speelt bij het Amerikaanse militaire optreden tegen Noord-Vietnam en de verzetsgroepen in de andere Indochi- nese staten. Agnew overhandigde de Japanse pre mier Eisakoe Sato in Tokio een presi dentiële proclamatie, waarin een eind werd gemaakt aan de 27 jaren van Amerikaans bestuur over Okinawa. Het eiland krijgt nu zijn oude status van Japanse prefectuur terug. Volgens Agnew is nu een nieuw tijdperk inge luid in de Amerikaans-Japanse betrek kingen. 'Vernedering' Voor de demonstranten was de over dracht echter een 'Dag van vernede ring' omdat 22:000 Amerikaanse mili tairen op het eiland blijven, waar zij over vitale luchtbasis beschikken en logistieke depots bemannen. Het enige verschil met de situatie zoals die 27 jaar heeft bestaan, is dat Amerika de Japanse regering toestemming moet vragen voordat het de bases kan ge bruiken voor militare operaties in Azië. Vluchten met B-52 bommenwerpers van Okinawa naar Indo-China eindig den twee jaar geleden al. De Japanse regering nog eens herhaald, dat zij niet zal toestaan, dat deze vluchten worden hervat. Okinawa wordt thans echter voornamelijk gebruikt als be voorradingsbasis voor de strijd in Vietnam. Dit is met name het geval sinds Noord-Vietnam via de gedemili tariseerde zone Zuid-Vietnam is bin nengetrokken met gebruikmaking van tanks en vliegtuigen. PARIJS (AFP, Reuter) De Franse staatssecretaris Philippe De- chartre is afgetreden nadat een rechtbank tot de conclusie was geko men dat hij betrokken was bij een bouwschandaal. Dechartre was belast met arbeids-, werkgelegenheids- en bevolkingszaken. De staatssecretaris was betrokken bij omgeving van de regering betrokken een poging om geld van een aanne- waren, hadden veel druk op de pre- mer te krijgen in ruil voor een bouw- mier uitgeoefend, vergunning. Er hebben zich in de Zaterdag zijn twee topfiguren van de afgelopen maanden verscheidene staats-radio- en televisieomroep afge- schandalen voorgedaan, die de rege- treden nadat twee parlementaire corn- ring van president Georges Pompidou missies een scherpe veroordeling had- grote moeilijkheden bezorgde. De re- den uitgesproken. Zij verklaarden geringswoordvoerder, Leo Hamon, zal o.m. bewijs te hebben, dat zeer beken- Dechartre vervangen. Jean Philippe de produktieleiders geld verdienden Lecat is benoemd tot woordvoerder door 'clandestien te adverteren', van de regering. Dechartre is in beroep gegaan tegen Nog een week geleden heeft premier de uitspraak van de rechtbank. Hij Chaban-Delmas tijdens een debat in schreef in zijn ontslagbrief te zijn de Nationale Vergadering staatssecre- afgetreden om zijn handen vrij te taris Dechartre verdedigd. Men ge- hebben om terug te slaan aan het looft, dat president Pompidou per- adres van zijn critici. Hij noemde zich soonlijk tussenbeide is gekomen om het doelwit van een campagne van het ontslag te bewerkstelligen. Aan- een Tiandvol rechtsen', zinspelend op hangers van de regering, die zich het rechtse tijdschrift 'Minute', dat zorgen maakten over de recente veel aandacht wijdde aan het bouw- schandalen waarbij personen uit de schandaal. Breekt er een revolutie uit op de Philippijnen? De omstandigheden zijn er wel naar. Er heerst ver schrikkelijke armoede onder de talrijke krotbewoners. Ondanks de voortdurende onrust groeit de overvloed van de rijken, dank zij de onuitroeibare corruptie. Ook de gewelddadigheid neemt toe. Frank N. Hawkins van het Amerikaanse persbureau The Associated Press schrijft over zijn ervaringen in de buurt van Manilla, de hoofdstad van de Philippijnen. Met een van zijn acht kinderen op zijn arm leunde Carlos Navarro tegen de gammele muur van zijn één-kamer- krot. Hij keek uit het raam en kon een deel zien van de geweldige krot- tenbuurt, waarin hij met zijn gezin woont: Tondo, een verschrikkelijke verzameling van duizenden krotten van blik en triplex in het hart van Manilla, de hoofdstad van de Philip> pijnen. Naar schatting 50.000 mensen zijn er samengeperst in waarschijnlijk één van de ergste achterbuurten ter wereld. Navarro is 43, heeft geen baan en ook weinig hoop er één te krijgen in een samenleving welke honderdduizenden werklozen telt Hij en zijn gezin pro beren in leven te blijven van de 10 pesos (5 gulden) per dag welke zijn vrouw verdient met haar visstalletje, een paar meter van hun krot. Voor water is het gezin aangewezen op een straatpomp aan de andere kant van de markt Toch heeft Navarro, één van de naar schatting 1,2 miljoen paupers op de 37 miljoen Philippino's, weinig klachten. Hij is er veel beter aan toe dan de meeste van zijn naaste buren van wie bijna 70 procent zal sterven, omdat er geen geneeskundige hulp is. Mevrouw Navarro, die middelbaar on derwijs heeft gevolgd, verdient een tamelijk vast inkomen met haar kraam. Bovendien werd het gezin in november 1970 bezocht door paus Paulus en heeft dit het gezin ver scheidene giften uit het buitenland opgeleverd. Verder leert de oudste zoon voor machinebankwerker. Ondanks alle ellende denkt Navarro er geen moment aan, ooit terug te keren naar het eiland Panay, 350 km ten zuiden van Manilla, waar hij werd geboren. Zoals de meeste inwoners van Tondo is hij naar Manilla uitge weken om er beter van te worden. Rebel Er zijn ook mensen, die zich minder gemakkelijk neerleggen bij de omstan digheden, waaronder zij moeten leven. Gloria Balee is er één van. Zij is een rebel die een doel voor ogen heeft. Met haar familieleden heeft zij decen nia lang gewerkt op het eiland Ne gros, het centrum van de suikerindus trie. Zij en haar echtgenoot zijn zon der werk. Omdat zij actief waren in de vakbeweging kregen zij geen werk. Gelukkig werkt hun 18-jarige zoon nog wel. Hij hakt suikerriet voor 2.75 per dag. Een andere zoon van 14 jaar verdient 1.25 per dag met wieden. Hun verdiensten moeten het gezin van tien mensen bij elkaar houden. Omdat het suikerseizoen voor hen slechts ongeveer 200 dagen per jaar duurt, is hun inkomen nauwelijks voldoende om er rijst voor te kopen. Er is een heel klein beetje voor kleding, het onderwijs voor de kinde ren, vlees of vis of zelfs melk voor de kleinere kinderen die aan ondervoe ding lijden. Zij krijgen evenals de gemiddelde Philippino 500 calorieën Eer dag te weinig. ie planters zeggen dat zij de lonen zouden kunnen verhogen als zij door mechanisatie het aantal van 400.000 mensen werkzaam in de suikerindus trie zouden kunnen verminderen. Maar de ontheemden kunnen nergens naar toe trekken behalve Manilla en Tondo. 'Ik kan menselijke wezens niet opslaan', zegt een suikerbaron. Pers Gloria en haar vrienden hebben maar weinig succes bij het organise ren van de arbeiders, die geen contri butie voor een weerstandsfonds kun nen betalen. Alleen de slechte pers in het buitenland over de uitbuiting van de arbeiders en het dreigement dat het Amerikaanse Congres misschien het gunstige suikercontingent van de Philippijnen zal verminderen, zijn een aansporing voor de planters ge weest om de werkvoorwaarden te ver beteren. Volgens een rapport van de Amerikaanse Senaat komen vergele ken met 28 andere suikerproduceren de landen de Philippijnen op de voor laatste plaats wat betreft lonen en arbeidsvoorwaarden. In 1962 was het minimum dagloon vier peso's, hetgeen toen 3,70 gulden betekende. Ofschoon sindsdien de con sumentenprijs bijna het viervoudige is geworden is op het ogenblik het President Marcos, met naast hem zijn echtgenote Imelda, tijdens de eedsaflegging op 30 december 1969 bij het begin van zijn tweede ambtstermijn. gemiddelde loon maar 2.40 gulden. De planters praten er over dit te verho gen tot 3.26 maar zeggen niet wan neer. De kern van de moeilijkheden is gelegen in het geboortecijfer dat 3 firocent te hoog is voor een zich angzaam ontwikkelend land, zo be toogt Teodor F. Valencia, een kro niekschrijver in Manilla die bekend is om zijn steun aan het establishment. Oud-congreslid Rufin D. Antonio meent dat hij en zijn 4.5 miljoen ingeschreven volgelingen de oplossing voor de problemen van de Philippij nen hebben het land zou de 51ste staat van de Verenigde Staten van Amerika moeten worden. Hij denkt dat dit het einde zou zijn van de corruptie, sociale onrust, werkloos heid, de grote schuld aan het buiten land, het tekort aan rijst e.d. Maar de 22-jarige militante student Ernesto Valencia wijt juist de problemen aan overheersing van de economie door srl het Amerikaanse kapitalisme. Het is allemaal een onderdeel Amerikaans-Phïlippijnse betrekD1J welke enerzijds gekenmerkt .v door sterke weerstanden te^1 vroegere koloniale meesters overheersing van een groot deel economie door Amerikaans k anderzijds bewondering voor e 'J'j langen naar de Amerikaanse stijl. De voorstad Makati van Manilras slechts 15 km van Tondo, maf611' zijn twee geheel andere werelïjt kati bestaat uit zeven villa-wij™ voor miljonairs zijn gebouwd. I omringd door hoge muren di zwaar gewapende wachten met ren en walkie talkies worden Zo telt de wijk Dammarinas la's die bewaakt worden door uniformeerde wachten die d nacht ploegendienst hebben. Zi ren tot de 72.000 gewapende liere bewakers die in de Phili in loondienst zijn. Zij zijn t dan de 60.000 man die bij de krachten dienst doen.j Bewust De militante linkse beweging* len zich op het standpunt dat gekomen is 'de mensen bev maken van hun democratische de macht om regeringen te ren cn ten val te brengen.' T gemeenschap van studenten lectuelen werkt actief aan de making van het volk. Vijftij mensen en studenten zijn omg bij de voortdurende reeks b( met politie en leger sinds 196 worden door sommigen de bi tussen leger en politie met gev rebellen op het platteland als rijker gezien voor de toek ontwikkeling. Het communistisch georiè 'Nieuwe volksleger', dat voortg is uit de bijna uitgeroeide b van de Hukbalahaps, is actief aantal provincies. Volgens h< en de politie zijn het vorig schermutselingen 798 leden hangers van dit leger gedooc vangen genomen. Op bevel van de rechter hebben de Britse spoorwegmannen het werk gisteren hervat. De diensten wer den nog niet normaal uitgevoerd, zoals op de foto te zien is op Charing Cross Station. door H. Biersteker SANTIAGO DE CHILE Ook de X-Y-actie doet zich gelden in San tiago. Zij heeft aan de secretaris generaal van de UNCTAD de somma van tienduizend dollar aangeboden als bijdrage in de kosten van de studie over het ge drag van grote internationale maatschappen in de Derde We reld. De UNCTAD is getuige de documen tatie al een aardig eind met deze studie gevorderd vooral waar het gaat over maatschappijen uit Amerika en Engeland. Maar in dit geheel ont breekt nog tezeer een overzicht van wat er zo al vanaf het Europese continent ondernomen wordt. 'Voor een Nederlandse actiegroep voor ont wikkeling is het bijzonder belangrijk daar meer van te weten, gezien de grote invloed en macht van multinati onale corporaties die hun basis in Nederland hebben,' aldus de bijge voegde brief. De brief verwijst verder naar de uit spraak in een UNCTAD-document, waarin gezegd wordt dat alle pogin gen in het werk moeten worden ge steld om waar mogelijk een eind te maken aan handelsbeperkende praktij ken van deze ondernemingen.' en naar de verzuchting van Philippe de Seynes (van de economische en socia le raad van de VN) dat het ontbreken van iedere regel ter supervisie van de activiteiten van deze ondernemingen een ernstige leemte is in de internati onale instellingen. 'Alleen al de om vang van steeds meer van deze onder nemingen maakt duidelijk dat het onverstandig is om deze nieuwe cen tra van economische macht zich te laten ontwikkelen in een institutio neel vacuüm,' zei De Seynes. Ook een Nederlandse gedelegeerde heeft op deze UNCTAD-zitting opge merkt, dat beperkende handelspraktij ken zeer negatief kunnen uitpakken voor de export van ontwikkelingslan den vanwege hun zwakkere economi sche positie. De X-Y-beweging heeft al enige erva ring met het aanbieden van bedragen aan VN-organen: er werden enige ja ren achtereen sommen overgemaakt voor het Kapitaal Ontwikkelingsfonds van de VN. En passant werden daar bij deze gelegenheid ook 40.000 dollar voor overhandigd. Maar het was dit weekeinde nog niet duidelijk hoe de UNCTAD, waarbij alleen regeringen zijn aangesloten, een dergelijke gift zou verwerken. De aanbieders stelden in hun brief: 'Wij weten echter, dat binnen de VN-familie de instelling van een 'trustfund' een aanvaarde ge dachte is en daarom hopen we met de aanbieding van dit geld de instelling van een nieuw en speciaal UNCTAD- trustfund voor particuliere financiële bijdragen te bewerkstelligen. Het kan een stimulans zijn om ook bijdragen van andere ontwikkelings-actiegroe- pen, kerken, vakbonden en dergelijke en zelfs van regeringen te bevorde ren.' De multinationale ondernemingen zijn een overheersende factor gewor den in het exportpatroon tussen de continenten. Hun macht groeide snel in de loop van de zestiger jaren. Het verkoopcijfer van elk der grootste overstijgt in waarde het brutonatio- naal produkt van .de meeste ontwikke lingslanden en van enkele kleinere Europese landen. Het brutonationaal produkt van de gezamenlijke Afri kaanse ontwikkelingslanden (Algerije, Egypte, Libië en Marokko niet meege rekend) is even groot als de totale verkoopwaarde van General Motors. De verkoopcijfers van de Royal Dutch Shell Groep van 9,3 miljard waren groter dan het bruto nationaal pro dukt van elk der Afrikaanse ontwik kelingslanden, elk der Latijnsameri- kaanse (behalve Brazilië, Argentinië en Mexico) en elk der Aziatische (behalve India en Pakistan). De veel vuldige klachten ertegen betreffen vooral de manier van factureren tus sen moeder- en dochtermaatschappijen die vaak de betalingsbalans van de ontwikkelingslanden ernstig bena deelt. De aankoop van grondstoffen of zelfs halffabrikaten van ver weg, die in het land zelf voorhanden zijn of daar gemaakt zouden kunnen worden, worden erdoor gehinderd. En gunsti ge exportmogelijkheden voor de ont wikkelingslanden worden voorkomen omdat dit de moedermaatschappijen in de rijke landen beter uitkomt. Zulke restricties worden vaak al vast gelegd in de contracten. De woordvoerders van de meeste rijke landen wilden wel toegeven, dat de belangen van ontwikkelingslanden door het ongecontroleerde optreden van deze reuzen geschaad kan worden en spraken van kartelmaatregelen in hun eigen gezagsgebied, waarmee ech ter maar één been van zo'n reus controleerbaar is. Landen als Canada en Australië klaagden echter hevig mee over de multilaterale onderne mingen. De instelling van een expert groep, die de studies moet voortzet ten, is echter nog niet van voldoende steun van de B-landen verzekerd en nog minder steun krijgt de wens van de 77 arme landen om deze expert groep de UNCTAD te laten helpen bij het opstellen van een gedragscode voor multinationale. De desbetreffen de ontwerpresolutie is echter voor zichtig gesteld en voordelen, zoals positieve effecten van de kapitaals- stroom en van kennisoverdracht, wor den erkend. In de hitte van de discussies over de nationalisaties van Amerikaan se dochterondernemingen in Chili zei een bejaarde Nederlander, die al in 1907 uit de bollenstreek naar Chili emigreerde: 'Zonder dat Amerikaanse kapitaal hadden ze hier met die koperlagen niet veel kunnen beginnen. De Ameri kanen vroegen in ruil daarvoor het staartje van het varken. Maar het probleem is, dat die Ameri kanen het staartje vlak onder de oren hebben afgesneden...' ANKARA (Reuter) President Cev- det Sunay heeft de minister van de fensie, Ferit Melen, verzocht een nieuwe Turkse regering te vormen. Hij moet Binat Erim opvolgen, die vorige maand als premier is afgetre den. De 66-jarige Melen is waarne mend premier geweest. Hij leidde na het aftreden van Erim op 17 april een zakenkabinet. De president had zaterdagavond het nieuwe kabinet afgewezen dat was samengesteld door formateur Suat Hayri Urguplu. In een brief aan Ur- guplu zei het staatshoofd, dat hij het beter oordeelde deze regering niet te benoemen. De formatie zou niet in overeenstemming zijn met de politie ke eisen die de militaire leiders van het land hadden gesteld in een ulti matum vorig jaar maart en met de situatie op dit ogenblik. In het militaire ultumatum dat des tijds een eind maakte aan de regering van premier Suleyman Demirel. werd een nieuwe regering geëist, die boven de partijbelangen zou staan en die in staat zou zijn de binnenlandse veilig heid te verzekeren en uitgebreide her vormingen in te voeren. De militaire leiders dreigden toen ook persoonlijk de macht in het land te zullen over nemen als niet aan hun eisen zou worden tegemoetgekomen. Zij zijn sindsdien een actieve macht geweest achter de politieke ontwikkelingen. Urguplu, een gematigd politicus, was op 29 april aangewezen als vervanger van Nihat Erim, die vorige maand als premier aftrad na 13 maanden aan de macht te zijn geweest. Tijdens een nieuwe opleving van links terrorisme door het illegale 'Turkse Volksbevrij dingsleger' nam Erim ontslag omdat de grootste politieke partijen weiger den te voldoen aan zijn verzoek om buitengewone bevoegdheden, teneinde het extremisme een halt toe te roepen en de hervormingen in te voeren die de militairen zo graag willen. De nieuwe formateur deelde mee, dat hij een regering zal vormen die boven partijbelangen staat maar die een zo breed mogelijke politieke vertegen woordiging heeft. De belangrijkste oogmerken van het kabinet zullen zijn, maatregelen te voltooien om po litiek extremisme te onderdrukken en hervormingen op economisch, cultu reel en sociaal gebied uit te voeren. In antwoord op vragen zei hij enkele ministers uit het parlement te zullen recruteren. Hiermee duidde hij aan, dat hij het voorbeeld zou volgen van Erim, die technocraten van buiten de volksvertegenwoordiging "inschakelde. In de regering Erim zaten elf niet parlementariërs, terwijl formateur Urguplu in het door hem voorgestel de maar door de president afgewezen kabinet dit aantal tot vier had terug gebracht. Velen zinspeelde niet op algemene verkiezingen, maar noemde de te men regering een 'overgangskabi Hij voegde er aan toe, dat hij proberen zo spoedig mogelijk een gering te vormen. Vervolg van pagina 1 mogelijk om met lange-afstanl schut Hoeë te bezetten. In het Centrale ergland hebben Noordvietnamese aanvallen in richting van de stad Kontoem doo Amerikaanse bombardementen kracht verloren. De Amerikaanse zenbommenwerpers hebben zonda gisteren in dit gebied meer dan zend ton bommen op de troepen Noord-Vietnam en de Viet Cong 1 vallen. Daarbij zouden elf tankj 27 vrachtwagens zijn vernield. In de stad Pleikoe is een grote 1 Vietnamese opslagplaats voor bi stoffen bij een Noordvietnamest ketaanval in de lucht gevlogen 3 Zuidvietnamese stellingen in dit r bied liggen tot vier km ten noo :l van Kontoen onder constant vuui n de belegerde stad An Loc, 96 kmn noorden van Saigon, worden de I door Noordvietnamese artillerii Moesson Nu het moesson-seizoen in Vietm begonnen, rekenen Amerika tl woordvoerders in Saigon erop, Noordvietnamese offensief nood lijkerwijs aan kracht zal inbo g omdat de bevoorrading door Laos 70 tot 80 procent dan afneemt rikaanse officieren te velde zien optimisme niet zo. Zij zeggen d$ei communisten al bewezen dat staat zijn duizenden tonnen oofe materiaal, waaronder middeb i tanks en zwaar artilleriegeschut, het zuiden over te brengen. Bi ti dien zullen de zware regens voij Amerikaanse luchtsteun ook nie g« bevorderlijk zijn. Alleen in het n gi en van Zuid-Vietnam (in de sjnr rondom Hoeë) en in het centrale is gebied zullen de regens pas inrs tember beginnen. Onenigheid in VS Het Amerikaanse weekblad Life dat er onder de naaste medewei van Nixon bepaald geen eensterin"r heid heerste over diens beslu cj Noordvietnamese havens met n te blokkeren. De minister van <||j sie Laird en Nixons naaste adf Kissinger hadden hun grootste fels, evenals ambtenaren van he te Department, het Pentagon CIA. BELFAST (Reuter) Britse para-troepen hebben in Belfas positie tussen vechtende rooms-katholieken en protestantse 1 n kingsgroepen ingenomen, na een weekeinde van ongewone fe nr in TVTnnnrI_TönlonH in Noord-Ierland. De ongeveer vierhonderd soldaten pa trouilleren in het met puin en rom mel bezaaide gebied tussen de rooms- katholieke wijk Ballymurphy en de protestantse wijk Springanartin, waar zes mensen zijn gedood en meer dan zeventig gewond. De verbitterde gevechten waren zater dag uitgebroken, nadat voor een café in Ballymurphy een bom was ont ploft. Onder de vijf doden zijn een soldaat en een meisje van dertien jaar. William Whitelaw, de Britse staatsre- cretaris voor Noord-Ierland, heeft overleg gepleegd met zijn veiligheids adviseurs, terwijl speculaties toene men dat de protestanten op wraak uit zijn. Protestantse militanten drij) met het instellen van wijken, w Britse soldaten niet zouden mog men. Deze militairen blijven a uit rooms-katholieke streken waihc Ierse Republikeinse leger hei meester is. Ballymurphy is zo'n Whitelaw heeft met nadruk vei fl dat hij geen bevel aan de troepen zal geven om voor hen den' gebieden te betreden, omd de levens van vrouwen en kii niet in gevaar wil brengen. Bij andere incidenten in het weta( de zijn drie personen gedood, door het totale aantal doden in sinds 1969 is gestegen tot 327. li

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8