Amerikaans uitlaatgas moet in 1974 'schoon' zijn IraÊ m Dokter Mary Verghese t Of het veel helpt is de vraag, maar Interview Dan Blocker (Hoss) uit tv-serie Bonanza overleden TROUW/KWARTET MAANDAG 15 MEI 1972 Itadio en TV Tl Kl MARY PERKINS door Rob Foppema MOMMA 7 iks£na(.tijc>z£0«uini6 geweest; mevrouwtje... ALTUP 6EE0 OPZIJ 6EEES0 VOOR EATER. INDE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST; plaatjes van W. G VAN DE HU1.ST Jr 127. Hij vertelde het geval met de twee koeken, die hij zo beleefd had thuisbezorgd voor de juffers. 'Ter her innering,' staat er op. 'Ha-ha-ha!. En van zijn insluipen, toen de juffers wandelen waren en van zijn kloppen op de houten pen'Nu is de Gaper los juist zoals u wenste, meester.' De meester, met gefronste wenkbrauwen, heeft geluisterd. Dan zegt hij kort: 'Goed werk! Je loon komt, als de zaak gelukt'. En ze wachtten met z'n drie een, tot de nacht diep zou geworden zijn en dc ganse stad sliep. In de verte hoorden ze het schorre geroep van de oude nachtwacht: 'Eén heit de klok!...' "n Beste dievenvanger,' lachte de ene dikke, 'hij Iaat horen. dat-ie er aankomt.' De meester stond op. Uit een met riemen gesloten pak, dat in de hoek van de stal lag, zocht hij wat kleren: toen kwam hij terug bij den dikke als dc koetsier van vroeger'En we moeten ons van nacht meester maken van de gaper, 't Moet! Versta dat wel. Twee keer is 't plan mislukt. Nu vannacht. KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL I cöPvfti&Mf STUBIO AVaH-| 12-149 Smidje Verholen had het goed gezien. Een oude, met ijzer beslagen deur sloot de toegang tot de spelonk af. Dikke trossen druiperig zeewier bungelden als een versleten hanggor dijn naar beneden en vreemde plan ten groeiden op de grond. 'Wat span nend, hé?' fluisterde Kareltje. 'Ik vind dit net een deur voor een soort onderwaterspook.Als die er zijn.zei de smid en hij onder wierp de oude deur aan een nauwkeu rig onderzoek. 'Zeg Kareltje!' zei hij na een poosje. 'Zie je dat!? Er zit nota bene een naambordje op de deur. Dat onderwaterspook van jou draagt een naam en nog wel een héél ordentelijke nette naam. Moet je zien zeg, daar staat NEEF TEUNIS R.S.A.!' 'Da's geen neef van mij', zei Kareltje. 'Ik heb geen neven, die onder water wonen. Bovendien zetten mijn neven hun voorletters gewoon vóór hun naam en niet er achter'. 'Ik heb ook geen ogenblik gedacht, dat hier een neef van jou woonde', zei de smid. 'Maar ik heb er wel over gedacht om eens aan de trekbel te trekken, die daar zo braafjes bungelt. Wat zou er gebeuren, als ik dat deed? Heb je enig idee?' 'Geen idee', zei Kareltje. 'Maar aan die bel trekken, dat is natuurlijk al héél eenvoudig. 'Dat deed ik als jongetje ook zo graag. Daar gaat-ie hoor!' Kareltje gaf een speelse en flinke ruk aan de bel en werkelijk.in de verte klonk het bekende gedempte geluid van bel len. die onder water geklingeld wor den. En toen gebeurde er iets, dat nog véél vreemder was. Langzaam naderden plassende schreden de deur en ook kwam een helder lichtschijnsel naderbij. Toen gin^ de oude deur zacht open en voor de verbaasde ogen van de smid en zijn hulpje verscheen een vreemde oude man, die een bloot buikje had en half begroeid was met schubbetjes. 'Het onderwaterspook. dacht Kareltje. En het vreemde man netje vroeg: 'Wat is er van uw dienst?' De Amerikaanse industrie krijgt geen extra tijd voor het ontwerpen van auto's die de lucht minder vervuilen. Volgens de harde letter van de in 1970 aangenomen Wet op de schone lucht, zullen de modellen die in de herfst van 1974 op de markt komen tien maal zo weinig ongewenste uitlaatgassen mogen produceren dan wat toen nog was toegestaan. Deze voor bijna alle betrokkenen ver rassende beslissing heeft William D. Ruckelshaus eind vorige week geno men. Als directeur van het regerings bureau voor milieubescherming (E- PA) was hij volgens de betreffende wet de enige man in Amerika die de automobielindustrie een jaar uitstel van executie kon geven. En dat het een executie zou worden, daar had de industrie die prompt om dat uitstel vroeg, geen twijfel aan laten bestaan. Eind vorige maand had Ford de heer Ruckelshaus met zoveel woorden laten weten dat als hij aan de fatale datum vasthield, de Ford fabrieken waarschijnlijk dicht zouden moeten. En de heren uit Detroit had den voor hem uitgerekend dat slui ting van de fabrieken gedurende een jaar, het aantal werklozen met 800.000 zou vergroten, nog afgezien van de economische ondergang van ruim 3300 Ford-dealers. De groei van de Ameri kaanse economie zou in dat jaar niet vier procent zijn maar 2,7 en boven dien zou de Amerikaanse overheid vijf miljard dollar aan belastingin komsten mislopen. Nu zal het zo'n vaart wel niet lopen, dit soort uitspraken moet natuurlijk gezien worden als onderdeel van de schilderachtige manier waarop men in de Verenigde Staten politieke discus sie pleegt te voeren. Maar het is toch duidelijk dat de beslissing van Ruc kelshaus de historische periode waar in 'alles wat goed was voor General Motors, ook goed was voor Amerika', voor zover dat al niet gebeurd was definitief heeft afgesloten. 'We zijn tot zijn de conclusie geko men', luidde de koele uitspraak van Ruckelshaus na een wekenlange hoor zitting, 'dat de autofabrikanten heb ben laten zien dat zij het moeilijk hebben bij hun inspanningen om ver vuiling door uitlaatgassen te verminde ren. Maar zij hebben niet aangetoond dat de hiervoor nodige techniek niet bestaat'. Verrassend Die uitspraak was om meer dan een reden verrassend. Niet alleen was de voltallige automobielindustrie voor uitstel, ook een commissie van de Nationale academie van wetenschap pen was tot de conclusie gekomen dat en jaar uitstel echt wel redelijk was. Weliswaar had de techniek van het zuiveren van uitlaatgassen opmerkelij ke vorderingen gemaakt, aldus de commissie, maar het was nog niet zo ver dat er ook praktisch bruikbare apparatuur was. Het kon technisch allemaal net of net niet, maar de praktische uitvoering zou in ieder geval onrijp en daardoor onnodig duur en kwetsbaar zijn. Nu duurt het nog even voordat het herfst 1974 is. maar een nieuw model auto komt niet uit de lucht vallen. Omstreeks volgende maand moeten de eerste bestellingen voor materiaal en onderdelen voor de modellen-1975 in Detroit de deur uit Voorstanders van strikte toepassing van de wet hebben trouwens opgemerkt dat de commer ciële kalender van de automakers geen wet van Meden en Perzen is. Als het werkelijk gaat om een laatste stukje technische ontwikkeling, zeiden door D. C. Wilson —li— Ook hij ging studeren. En als zij drieën en speciaal Annamma, in de vakanties met opgewekte verhalen kwamen over het studentenleven nam Mary die met intense belnagstelling in zich op, vol ongeduld verlangend ook naar het College te kunnen gaan. Ook Mary ging steeds zonder proble men over. De school waarop zij zat heette de Union High School. Ze was gesticht door drie godsdienstige groe peringen: de Jacobieten, de rooms- katholieken en de Hindoes, en was door de overheid erkend. Het was een school met coëducatie, maar jongens en meisjes zaten in de klas wel gescheiden, elk aan een kant van het lokaal. Evenals elders in India be hoorden sociale contacten op deze leeftijd niet tot de grootste zeden. De jongens hadden voetbal, volleybal en tennis, voor de meisjes werd er wei nig ter ontspanning georganiseerd. Voor Mary was dat evenwel geen gemis. Sterk en gezond als ze was. kon ze haar overtollige energie kwijt bij de dagelijkse wandeling van en aar school, en thuis kon ze draven en klimmen naar hartelust, en de door John voorgeschreven gymnastische toeren uitvoeren, zodat ze tenslotte in staat was minuten lang met haar voeten tegen de muur op haar hoofd t. staan. Aan geestelijke activiteiten was even min gebrek. Haar rapportcijfers wa ren mooi genoeg om zelfs Appan deugd te doen. Mary's speciale belang stelling ging uit naar de natuurweten schappelijke kant. Kritisch ingesteld als ze was, paste ze dezelfde rationele principes als bij wis- en scheikunde toe op Alle terreinen van het leven. Eindeloos kon ze debatteren met John, die koppig kon blijven vasthou den aan bepaalde gangbare platte- hij eens op wenHl- landsbij gelovigheden. 'Nee!' zei hij scherp tegen haar, toen hij eens op weg was naar het College, en zij met hem meeliep naar het voorhek, kauwend op een banaan. 'Gooi hem weg of neem hem maa naar binnen. Weet je dan niet dat het een kwaad voorteken is op weg te gaan terwijl er iemand eet?' Mary ergerde zich meer dan dat ze zich erover amuseerde, want ze wist heel goed dat hij geen grapjes maak te. 'Ben jij nou Vaiiangala?' Haar 'grote broer' kreeg de wind van voren. 'Je moest je schamen! Dat studeert voor ingenieur! Leren ze Je daarginds niet de wetten van oorzaak en gevolg?' 'Athay!' verdedigde John zich, "jawel, maar ik neem liever het zekere voor het onzekere. Voor het geval er toch een kern vanwaarheid in die gezegden zit Karthikayan beweert, dat hij een man heeft gekend die van huis ging terwijl er iemand aan het eten was en dizelfde avond is hij gestorven'. 'Geloof jij een ongeschoolde en on geletterde arbeider méér dan je eigen professoren!' riep Mary verontwaar digd uit. 'Waarom probeer je niet leektriciteit op te wekken met zwarte magie?' John weigerde halstarrig weg te gaan voor zij de banaan op had, en Mary, al even vasthoudend, nam er alle tijd voor, al wisten ze allebei dat John grote kans liep de boot te missen. De levendige verhalen van het leven op het CCollege, die bij de avond maaltijd naar voren kwamen, zouden Mary's eerzucht hebben geprikkeld in dien dat in nog sterkere mate moge lijk was geweest als reeds het geval aws. 'Ik wil graag ingenieur worden', zei ze op een keer peinzend, toen John had zitten mopperen dat een van de collega's zo moeilijk te volgen was. 'Het moet iets prachtigs zijn: bouwen, de wereld veranderen, iets scheppends te doen. John barstte in schaterend gelach uit. 'Horen jullie dat? Horen jullie wat klein zusje zegt? Ze wil ingenieur wordenl' 'Ze maakt natuurlijk een grapje', zei Thankamma kalm. "Wie heeft er nu ooit gehoord van een vrouwelijke in genieur?' Maar wie niet lachte was Appan. 'Ook een vrouw kan constructieve dingen doen', zei hij vriendelijk tegen Mry. 'Ook al wordt ze geen ingenieur'. 'Wat dan wèl?' vroeg Mary kortaf, gebelgd en boos. 'Wel ze kan onderwijzeres worden', zei Appan, 'of juriste. En er zijn ook vrouwelijke artsen. Er zijn er diverse uit ons eigen dorp afkomstig'. 'Ik wil niet voor de klas staan', zei Mary bokkig. 'En ik wil ook geen rechten gaanstuderen. Ik wil niet. Ze zweeg. 'Zal ik je eens vertellen wat jij gaat doen?' plaagde John op poeslieve toon. 'Dat is gemakkelijk te voorspel len: je gaat natuurlijk naar het College, zoals wij allemaal. En dan. Mary hield haar adem in. 'En dan. herhaalde ze. 'Dan trouw je!' 'Nee!' hijgde Mary verontwaardigd, 'dat doe ik niét!' 'Hoe weet je dat nu al?' Maar daarop wist Mary geen antwoord. Ineens voelde ze zich onzeker en hulpeloos. Zou het zo gaan? Zou het met haar gaan zoals met Aleyamma, die sinds haar huwelijk niet veel anders had geleerd dan borduren? (Wordt vervolgd) zij, dan moet het best mogelijk zijn om de modellen-1975 inderdaad pas in 1975 uit te brengen, in plaats van zoals gebruikelijk in de herfst van 1974. En dat scheelt weer een paar maanden. Intussen is er een schaduw geworpen op het verheffende beeld van de strenge milieuwet die, tegen indus triële positie in, krachtig wordt gehandhaafd. Reuel Shdnuar, verbon den aan de afdeling chemische tech niek van de universiteit van New York, heeft zijn vinger opgestoken en gezegd 'Maar het helpt eigenlijk niet zo goed'. Waar hij bezwaar tegen maakt (in Science van 24 maart, pag. 1357) is dat de Amerikanse overheid zich blind staart op de eigenschappen van auto's zoals die uit de fabriek komen. Als die maar schoon werken zou het verder ook wel goed gaan, gezien de eis dat de reinigingsinstallaties het zonder onderhoud vijf jaar of 80.000 km moeten volhouden. Het Ameri kaanse bureeau voor luchtverontreini ging neemt aan dat gedurende de hele levensduur van een auto, de mate van vervuiling hoogstens zal verdubbelen. Die veronderstelling staat volkomen naast de werkelijkheid, meent Shin- nar. Kijk bijvoorbeeld eens naar de bestaande dieselmotoren. Die zijn ont worpen om schoon uitlaatgas te pro duceren. Dat zij ons geregeld roet- en oliewolken om de oren blazen komt omdat zij niet het noodzakelijke on derhoud krijgen, en omdat niemand daar op let Wat er ook voor reinigingsapparatuur onder personenauto's wordt gehangen, het zal alleen werken bij goed onder houd, en dat bereik je alleen met geregelde inspectie. En daar zegt de Wet op de schone lucht niets over. Een eenvoudig voorbeeld: de naver- brander die koolmonoxide en resten benzinedamp onschadelijk maakt, zal subiet doorbranden wanneer hij over belast wordt doordat een bougie het ppgeeft. Daar merkt verder niemand iets van. maar nadat die bougie ver vangen is rijdt er in feite een auto zonder naverbrander rond. Afhanke lijk van het ontwerp zal die auto tussen tien en vijftig keer zoveel koolmonoxide en benzinedampen pro duceren als de wet toestaat. Op grond van dit soort overwegingen rekent Shinnar netjes voor, dat de luchtverontreniging door auto's in Amerika tot in lengte van dagen niet zal afhangen van de federale zuiver- heidseisen, maar van het percentage defecte auto's. En of die federale eisen nu een jaar eerder of later van kracht worden maakt al helemaal niets uit. Wij zijn gewoon helemaal op de verkeerde weg. vindt Shinnar. Nederlanders gelukkig? Van onze radio- en tv- redactie HILVERSUM Zijn wij Nederlan ders gelukkig? Het tv-programma 'Boeket' geeft vanavond (Avro-Neder- land I tien over negen) het antwoord aan de hand van een enquête die is gehouden door de afdeling studie en onderzoek van de NOS en door het bureau Interview. Jan Brusse en Fred Oster hebben het begrip geluk van ons volk in filmbeel den verpakt. Zij laten een aantal landgenoten over hun geluk spreken, onder wie minister-president en me vrouw Biesheuvel, de striptease-danse- res Cocco de Naruu, een Dolle Mina, een winkelmeisje, brandweer- en poli tiemannen. President NLxon gaf al vroeg het goede voorbeeld door zich in het openbaar elektrisch voort te bewegen (op Kopenhagens permanente kennis Tivoli, in 1962). Werkelijk interessante mensen ontdel je vaak onder degenen die zelden of nooit in de publiciteit komen. Dat bleek ook zondagavond in het gesprek dat Aart Staartjes had metmevroux Westenceel. Zij is de weduwe van de gefusilleerde verzetsstrijder Joop Westerweel met wie zij vele joodse landgenoten uit handen van de nazi's wist te houden. Staartjes maakte zich op vootreffelijke wijze dienstbaar aan de bedoeling van het interview. Hier door kwam niet de vragensteller maar het rijke gedachten- en gevoelsleven van een boeiende vrouw naar voren. Panoramiek besloot de serie herbele vingen van de meidagen van 194C waarin het alreeds functioneren van de televisie werd verondersteld. Een dergelijk experiment hoeft voor mij niet meer; de onechtheid sprong aan alle kanten naar buiten. Koos Postema's uur over dromen Ze- verdere wel een aantal voorzichtig geformuleerde uitspraken van twee psychiaters op, maar zo erg veel wij zer kon de geïnteresseerde luisteraar er niet van worden. Ook uit de tele fonisch gestelde vragen bleek, dat menigeen meer dimensies achter het fenomeen vermoedt. Een wetenschap pelijke onderzoeker van paranormale verschijnselen had een belangrijke bijdrage aan de discussie kunnen leve ren. In Brandpunt werd zaterdagavond kri tiek geleverd op de op hebzucht spe culerende wedstrijd Winkeltje Plu deren. Een film toonde e envrouw ii actie die voor f550,aan artikelei bij elkaar wist te graaien. 'Het jaai inkomen van de doorsnee Boliviaan\ ivas het commentaar. Maar wat doi de KRO zelf met de ook deze avoi uitgezonden Berend Boudewijn-quiz\ Wordt daar door het snoevend smijt< met dure cadeau's niet op het zelf i instinct gemikt? Ik kan niet warmlopen voor gepolijs te programma's. Ook de Corry Brok- ken-show moet ik ertoe rekenen. 7J|l proef er te weinig hart in. Corr\ Brokken schijnt uitsluitend nummer.s te kiezen die geweldig 'in' zijn. Maai* als je in een potpourri van zulk schlagers het aangrijpende lied don't know how to love Him uit d* rockopera Jesus Christ Superstar op neemt, demonstreer je niet alleei t wansmaak Wanneer je het bovendien zingt zonder enige expressie alsof d diepe betekenis van de tekst langs j\ heengaat, is er sprake van een mi greep. cu De jury bij het gespeelde Kort Gedin was met grote meerderheid (17-4 van oordeel dat de belangrijkste eco nomische beslissingen door een hand jevol invloedrijke lieden wordt geno men buiten alles en iedereen om. Da zou o.a. de parlementsleden frustre -r ren. Niet zo erg, als ze er maar tegen gaan doen. 1 W°E* XV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 33: weke lijkse hitparade 19.30 Wie v.d. drie 20.00 Journaal 20.21 Peyton Place 21.10 Boeket: van geluk mogen spreken filmverslag over geluk en ongeluk in ons leven 22.00 AVRO's Televizler Magazine 22.50 Journaal 22.55 AVRO's Sportpano- rama: Boksen - finales 4e intern. Holland Toernooi ei corr Stc spv\ ju !i! ia: 'ï- INGLEWO OD (UPI Dan Blocker, de 125 kilo wegende acteur die als Hoss Cartwrihgt in de televisieserie Bonanza wereldbekend geworden is, is zaterdag op 43-jarige leeftijd overle den. Blocker, zowel op het scherm als daarbuiten even vriendelijk en goed gemutst, is in het Daniel Freeman- hospitaal in Inglewood aan trombose overleden. Hij had onlangs een opera tie aan de galblaas ondergaan. Zater dagochtend vroeg werd hij met spoed van zijn woning naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij in de middag overleed. Blocker was afkomstig uit Bowie County, Texas. Als een der hoofdrol spelers in de langdurige televisieserie vertolkte hij de oudste zoon die dik wijls de Cartwrights uit gevaar red de door zijn lichaamskracht. NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.05 Leven in het klooster 19.30 Het is fijn als je kunt zeilen 20.00 Journaal Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 Te Deum Laudamus gewijde muz. 7,30 Nwsf. 7.41 Hier en Nu. 7.55 (S) Preludium: klass. muz. 8 30 Nws. 8.41 (S) Podium v.d. vrouw 9 10 (S) Radio Kamerork.: klass.muz. 9 30 (S) Berliner Philharmonlker: klass. muz. 9 55 Theologische Etherleergang. 10.30 Nws. 10 33 (S) Samen leven - een hoogtezonprogr. 11.30 Hier en Nu. 11.32 (S) Achttiende eeuwse muz. voor blazers. 11.55 Ned. 12.00 Los-Vast: gevar. progr. (12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12 30 Nws; 12 41 Hier en Nu: 13.00 Do tafel van drie.) 13.30 Operette- en opera-aria's. 15 33 In 't zilver: progr. voor oudere luisteraars. 16.30 V.d. kleuters. 16.45 Radio- strip v.d. Jeugd. 17.00 (S) Koorzang. Over- heldsvoorl.17.20 Ontwikkelingsstrategie in Suriname Hierover is Link van Bruggen in gesprek met premier dr. J. Sedney en de mid. van Econ. Zaken de heer J. Rens. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu. 18.00-(S) Vokale verrassingen: progr.serie rond befaamde Am. vokalislen. P.P.. 18.19 Uitz. v.d. V.V.D, NCRV: 18.30 Nws. 18.41 Toelichting bij de nwsberlchten. 18.47 (S) Bandstand: The Band of Yorkshire Imperal Metals. EO: 19.00 Wij hebben een woord v.d. wereld: muz.. Inf. en ber. met om 19.04 Ref. »n Reveil; 19.20 Vragenbeantwoordlng en om 19.40 Uit het levende woord. NCRV: 20.00 Bij de UJdserie uitz. over ontwikkelings-samen- werking. 20.20 (S) Klass. muz. 21.40 De Helderziende, hoorspel. 22.20 Avondoverden king. 22 30 Nws. 22.40 Llterama: radlokron. over boeken, schrijvers en toneel. 23.00 20.21 Recht voor de gewone man: informatief progr. 21.10 Road to Rio speelfilm 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Spaanse les les 20 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Rep van bultenl. 10 30 Act. 11.10 Ankunft bel nacht. 12.40 Intern, persoverz. 12.50 Rep. huitenl. corr. 16.15 Nws. 18.20 Reise dure es mlch selbst - Ein Pyrenaenbuch, film. 17.( Kinderprogr. 17.55 Nws. fReg. progr. NDR: 18.00 Relsedst Schwal be. 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18/ Sport. 19.26 Lieber Onkel Bill. 19.59 Pro| overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 Proi overz. en aansl.: Woobina- Tierarzt australlschen Busch. 18.40 Hier und Heut< 19.15 V.d. kleuters. 19.15 Lerchenpark.) 20.0 Journaal en weerber. 20.15 Act. 21.00 Muzl kale terugblik, hits van vroeger. 21.45 Dls< 22.30 Journaal, comm. en weerber. 22.50 Dl Stafette, speelfilm, 0.20 Journaal. DUITSLAND tl 17.30 Nws en weerber. 17.35 Ren, Buddj renn. TV-flIm 18.05 Act. en muz. 18.35 Schwelnchen Dlcl tekenfilm. 19.10 Unsere helle Welt. TV-film 19.45 Nws. act. en weerber. 20.15 Opvoed kundig mag 21.00 Die Spur furt lns Nicht! speelfilm. Aansl.: filmtips en kritieken. 22.4 Journaal, weerber. en comm. DUITSLAND III NDR 19.00 Hablamos Espanol (33), Spaanse lei 19 30 ElnfQhrung in die elektronische Datei verarbeitung (20). TV-cursus. 20.00 Journa! en weerber. 20.15 Wie macht man eine Heiligen, film. 21.10 Nicht veröffentllcht: Jeno Kovacs: Schnappschüsse können a daneben gehen. film. 21.30 Jesus komml rep. over het eerste Duitse Jezus-FesUva 2L00J?2-30 5 mal unter 25 - unverhelratet 600 bis 1000 Mark monatlich. IX Pleisterplaats: inf. over toerisme en recreal tie. 23.20 Painorecital: klass. en mod. i 23 55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA 7.00 Nws. 7J1 Ochtengymn. (S) Spitsuur Am'dam. (7.25 V.d. voorpa na.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 N' 8.11 Act. 8.23 (S) Spitsuur A'dam (verv.l NOS: 9.00 Uitgebreide rep. 0.35 Waterst. 9 Wat heeft dat kind' pedagogische rul 10.00 Muz. uit Middeleeuwen en Renalssant 10 20 (S) Repertorium mod muz. 11.00 N' 11.03 Spiegel van België: muz. en nws onze zuiderburen. 11 30 Intern, spectrui mod. muz. 12.10 Den Haag deze week. VPRI 12.15 VPRO-Maandag: klass. en mod. muz. lnf over muz. (13.00 Nws.) 14.30 Schoolrad o. AVRO: 14.50 Radiojournaal. 14,55 AVR deze weekt 15.00 (S) Kon. Militaire Kape 15.25 Radlokamerork met sol.: mod. mu 16.00 Nws. 16.03 Mikadoo: een kinderma 17.00 (S) O: Jongerenprogr. 17.40 Overheid voorl.De politie nu 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.29 (S Promenade Ork. NOS: 19.05 Olympla's Rond van Ned. 19.10 NVSH: Sekstant. radloma v.d NVSH. 19 20 RVU: Plan Europa 2000 v.< Fondalion Europeenne de la Culture, deel II Do landbouw In de maatschappij van mot gen. NOS 20 00 Nws. 20.05 Komt u maal act. rubr. met lichte muz. en telef. reactie 22.00 (S) NOS-Jazz: E.B.U. Jazz conc. 191 te Kopenhagen. 22.55 Med. 23.00 Nws. AVRO 23.10 Radiojournaal. NOS: 23.20 Kerkhof zoi der kruisen, doc. over een aurokerkho 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.03 KRO-op-drle: dlscjot keyshow. (8.00. 9.00, 10.00 en 11.00 Nws 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: KRO pauzeprogr.. met om 13.00 Nws en 13.( Raden maar. TROS: 14.00 Nws. 14.03 Tri Pop Intern. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.0 -lugo nat. tip-vljftlen. (17.00 Nws.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4