Ook chr. partijen tegen straf in bijstandswet gun uzelf... Gratis reizen puur natuur Kortsluiting tussen bonden en PTT Enquête VNO wijst uit: stakingsrecht nuchter te regelen Alle Vietnammoties «et weer in Kamer afgestemd 2 dap in mei opuw65+kaart Glasindustrie tegen herinvoering statiegeld Telegram van zeven fracties voor AmairiK Ambtenaar uit gevangeniswezen Loslatend asfalt: weg Muiderberg/ Nijkerk afgesloten Kamer verwerpt motie van Meis Bedrijf legt reacties van personeel naast zich neer' K TR0U1E /KWARTET VRIJDAG 12 MEI 1972 Binnenland T.'J K5 Misbruik relatief niet groot DEN HAAG Niet alleen bij de oppositie, maar ook bij de christelijke partijen blijkt weerstand te bestaan tegen de voorgestelde wetswijziging, die misbruik van de bijstandswet strafbaar wil stellen. Staatssecretaris mevrouw Van Veenendaal (CRM) wil bet mogelijk maken dat zij die moedwillig «n onjuist gebruik maken van de bijstandswet een hoge boete kan worden opgelegd tot een gevan genisstraf van ten hoogste twee jaar. voortgaan. Kortom, wij vrezen dat bij invoering van de strafbaarstelling de bijstandswet een regeling wordt die psychologisch een zelfde effect heeft ADVERTENTIE In het eindverslag over voorgestelde wijziging van de algemene bijstands wet vragen de christelijke partijen zich af, waarom nu wel 'en dit zonder hiervoor argumenten aan te voeren een strafbepaling in de bijstandswet moet worden opgenomen, terwijl in de memorie van toelichting nog wordt gesteld, dat voor het opne men van een specifieke strafbepaling niet voldoende redenen worden ge zien. Dit te meer, daar zoals in de memorie van toelichting eveneens wordt uitgesproken voorshands niet de indruk bestaat dat het aantal personen dat ten onrechte bijstand geniet, relatief groot kan worden ge noemd. Deze uitspraak wordt in de memorie van antwoord bevestigd', al- umtm dus de christelijke partijen (een steekproef wees uit: 1 procent mis- ■■Kl bruik red.). 'Bij de totstandkoming van de bij- standswet is destijds uitvoerig gedis- cussieerd over het verlenen van bij- stand aan malafiden', vervolgen deze i#| partijen, 'Men achtte toen de toepas- sing van een aantal artikelen uit de wet. die het mogelijk maken om het bijstandsbedrag van de betrokkenen terug te vorderen, een voldoende op dit waarborg om misbruik in de hand te oo houden. Kunnen de bewindslieden meedelen in hoeverre deze artikelen zijn gehanteerd in de nu bekende gevallen van fraude', willen de chris telijke partijen van de staatssecretaris weten. PvdA en PPR vragen zich af of de regering 'met deze voorstellen de klok niet zover terug draait, dat opnieuw de vrijheid en de waardigheid van de burger zal worden aangetast, vooral nu het 'onvoldoende is gelukt aan de burgers duidelijk te maken dat de bijstandswet geen armenwet is. De armenwet immers tastte per definitie de waardigheid en vrijheid van de burger in nood aan. Dit heeft de wetgever willen vermijden door een recht op bijstand (in de vorm van overiieidsplicht tot betaling van bij stand) te creëren', aldus PvdA en PPR "Zal het effect van de invoering van de strafbepaling niet overwegend zijn: een grotere tegenzin in het vra gen van bijstand door bonafide bur gers, terwijl de misbruikers rustig Wu beerse l heej na di rschijn schulc voora als p kom we ter nie van aan ïant h\ iid zijl begri ok nie s gee lijvend avoni mderde hts fan twe i romen ad lin. 14. DEN HAAG Namens de de Naro en sol oer kraal Nws. zing NOS' 9. met o s. 10.03 11.03 ?RO: li t o.a. T >-30. (17. LIcl 50 Buite en tonee Beursb 15.00 Nw 0 Nws muslcalm muz. 17 18.28 Pa ezen. 18 Lichte oi muz. efclng. kunst fictlonpro r Vogelha Fllmporti for rt. 18.30 J dschau Progr. ov elnstadtbi 15 V.d. 20.00 J lmserle. eersinf. aal en w 23.45 (Advertentie) en ck und 1 al. corr. I KommltJ etrevue. wereld. Der f| Roem stes (1). J, ïtudlo III I ïap. 21.00-» DR Wandern I Bleib Jf Zandmannf che arbejf uit Nw D Journatll agelr sper" y tlevisle. ters. 18.251 18.55 Caltr de F" 19.40 W< oor wegge Aansl.: urn a al. I Schoolti ïraven naai 35 Fllmmui cht met Helemaal i Ziet u e» ■urlg Fran rber. 19.45 21.05 Panoi a Loscy In mei kunt u met NS op uw 65+kaart weer 2 dagen gratis reizen. Kies uit elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag (behalve 2,11,20 en 23 mei). Laat aan 't loket uw 65+kaart afstempelen en stap in. Voor le klas betaalt u max. f 4.- bij. Buiten de gratis reisdagen reist u met uw 65+kaart voor de halve prijs van een enkele reis. De jaarkaart kost f 50.- p.p., voor 'n echtpaar f75.- Driemaandskaart f 20.- p.p., voor 'n echtpaar f30.- Elke 65-plusser kan er een. kopen (uw vrouw mag jonger zijn). NS-legitimatiebewijs of pasfoto('s) èn een bewijs waaruit uw leeftijd blijkt (paspoort of trouwboekje) meebrengen. Vraag de folder aan 't loket. voordelig uit met NS Mevrouw S. van Veenendaal-van Meggelen. als de armenwet, waardoor de bij standswet in feite dan haar positieve functie heeft verloren'. Met name de PvdA en PPR keren zich tegen het voorstel van wijziging, waardoor het bijstandsbeleid meer ge centraliseerd wordt. 'Is het wel ver antwoord om de bestaande objectieve procedure te vervangen door wetswij ziging, die in feite de beoordeling van wat juist beleid is, in handen legt van de rijksoverheid, de rijksoverheid die zowel normeert als financiert en dan ook nog eens de uitvoering contro leert? Heeft zulk een beleid nog wel een relatie met het welzijn van de burger, die zich in nood tot de lokale overheid wendt? Kan de rijksoverheid bepalen wat een individuele bijstands vrager nodig heeft om in de kosten van het bestaan te voorzien. Heeft de regering een duidelijke opvatting over de vraag welke noodzakelijke kosten uit minimumloon bestreden kunnen worden?', vragen de PvdA en PPR zich af. 'Heeft de regering verder een duide lijk inzicht in de speciale behoefte van individuele mensen of gezinnen, die naast de in het minimumloon voorziene noodzakelijke kosten voor hen nodig zijn. Kan de regering be oordelen of de bejaarde bijstand no dig heeft voor de kosten van een telefoon? 'Kortom', concluderen zij. 'hoe kan de regering beoordelen wat in individuele gevallen wel of niet tot de noodzakelijke kosten behoort?' Van een verslaggever DEN HAAG Het moet mogelijk zijn om het stakingsrecht op een redeEjke manier te regelen, zonder dat hierbij emoties de boven toon behoeven te voeren. Dat is de conclusie die het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) heeft getrokken uit een en quête over staken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het opnieuw invoeren van een verplicht statiegeld betekent niet alleen een economische strop, maar ook een extra be lasting van het milieu. De N.V. Vereenigde Glasfabrieken heeft zich woensdag met deze woorden al bij voorbaat gekeerd tegen de overi gens nog niet bevestigde plannen van minister Stuyt (milieuhygiëne) om het statiegeld weer in te voeren. verdwijnen, zou dit cijfer Statiegeld, zo deelde de directie mee. betekent dat de mensen verplicht worden tot iets waar ze eigenlijk geen zin in hebben. Namelijk het terug brengen van flessen en potten en dergelijke. Vandaar dat steeds minder statiegeld in rekening wordt gebracht. Daarnaast zijn er echter de economi sche voordelen van ruimtebesparing, besparing op transportkosten, op spoelmachines en op mankracht. Ook ten aanzien van het milieu is er een duidelijk voordeel. Het spoelen van de lege flessen brengt thermische en chemische waterveronteiniging met zich mee (onder meer door het ge bruik van chemicaliën bij het spoe- i len). Bovendien bestaat de kans dat fpllp IrriflPK OU bij invoering van het statiegeldindus- AC11C 1U1UCa trie en handel zullen uitwijken naar andere verpakkingen, die ook schade lijk zijn voor het milieu. ken zou I aanzienlijk hoger komen liggen. In Amerika wordt jaarlijks het driedub bele aantal flessen geproduceerd en in Duitsland het dubbele aantal, een probleem dat niet via de gebrui kelijke kanalen achteloos wordt weg geworpen. Andere verpakkingsmateri alen, zoals plastic, leveren echter het zelfde probleem op. Dit brengt de Vereenigde Glasfabrieken tot de con clusie dat zo er statiegeld wordt inge voerd dit ook zal moeten gelden voor Bouwmateriaal Van de zijde van de directie werd erop gewezen dat glas in wezen een schoon produkt is. De produktie er van vormt geen belasting voor het milieu en ook wanneer het in huis vuil terecht komt heeft het nog gun stige eigenschappen. Het blijft bij ver branding achter als sintels, die weer gebruikt kunnen worden voor verhar ding van wegen. Ook zijn er goede kansen om het afvalglas weer op nieuw te gebruiken. In Amerika zijn installaties in gebruik, die het glas van het overige huisvuil afscheiden. Het glas wordt dan gebruikt voor de produktie van asfalt en als bouwmate riaal in de vorm van stenen of als toevoeging aan cement. Het afvalglas kan echter ook direct opnieuw worden gebruikt. De NV Vereenigde glasfabrieken verwerken nu al de glasscherven van de eigen produktie en van de industrie tot nieuw glas. Dit jaar wordt gestart met een experiment om het afvalglas uit de huishoudelijke sector te ver werken. In feite vormt alleen het glas andere verpakkingsmateriealen. ook al hebben die geen waarde. Op het ogenblik wordt er per hoofd van de bevolking circa 55 nieuwe flessen, potten en dergelijke geprodu- ceert. Wanneer ook het statiegeld op bierflessen en flessen voor frisdran- UTRECHT Op de werksituatie bij het centraal wervings- en opleidings instituut van het gevangeniswezen en psychopatenzorg is woensdag voor de centrale raad van beroep ernstige kri tiek geleverd. Drs. A. M. A. Dierman- se, hoofd van het bureau werving en voorlichting van dit instituut, klaagde over 'communicatiegebrek, oneskun- digheid, machtsusurpatie, manipula ties. spionage, valse beschuldigingen, leugens en wantoestanden'. Hij zei dit in een verweer voor de centrale raad naar aanleiding van zijn bezwaren tegen een negatieve beoor deling. Deze beoordeling kostte hem zijn vaste aanstelling en heeft inmid dels tot zijn ontslag per 1 augustus geleid. 'En dat allemaal omdat het tussen het hoofd van het instituut en het merendeel van zijn voetvolk niet botert en omdat ik geen vrede heb met een systeem van kadaverdiscipli ne', aldus drs. Diermanse. De toekomst van het instituut zag drs. Diermanse somber in als de oor zaken van de conflicten, het beleid en de leiding, niet worden weggenomen. Drs. Diermanse heeft de indruk, dat justitie hem, omdat men zijn kritiek niet verdaagt, via geforceerde beoor delingen kwijt wil raken. De gemach tigde van de minister van justitie, mr. J. van Wamel, wenste niet in te gaan op de werksituatie, omdat dit niet relevant is en in feite alleen de beoordeling ter discussie staat. De centrale raad doet op 31 mei uit spraak. (ADVERTENTIE) Voor een rust-vakantie Hotels, pensions, logies/ontbijt: juni en augustus afov~ zeven over de grootste fracties in de Tweede Kamer is gisteren een felioitatletelegram ge zonden aan de Russische schrijver Almarik ter gelegenheid van zijn 33ste verjaardag op vrijdag 12 mei. Het telegram is ondertekend door de kamerleden Van der Stoel (PvdA), Van Eisen (KVP), Koudijs (WD), Geelkerken (ARP). De Boo (CHU), Visser (D'66) en Pors jr (DS'70). De hernieuwde discussie over het sta- Kingsrecnx, vvauruij begrippen als het 'heersend rechtsgevoel' of 'algemeen aanvaarde normen' een rol spelen, was voor het VNO aanleiding om de Nederlandse stichting voor de statis tiek om een 'momentopname' te vra gen. Geïnformeerd werd naar opvat tingen over het stakingsmiddel over- motieven voor staken en over denkba re spelregels in een arbeidsconflict.- Doel en middel Wat het VNO uit de resultaten van het onderzoek het meest is opgeval len, is de nuchtere benadering van de staking als middel voor verbetering van arbeidsvoorwaarden, de grote aan hang voor een duidelijke evenredig heid tussen doel en middel en voor een redelijk machtsevenwicht in sta kingssituaties. Ondervraagd werden 764 mannen van 16 jaar en ouder en 400 vrouwen ouder dan 16. In zijn rapport, waaruit VNO citeert in het blad 'De onderneming' wordt vermeld: 'in geval van een conflict over arbeidsvoorwaarden is een sta king in de ogen van de volwassen bevolking, evenals in die van de geor ganiseerde arbeiders niet een strijd middel dat altijd gebruikt moet wor- den. Een belangrijk criterium daarbij lijkt de redelijkheid van de eisen van de arbeiders; onredelijk is het blijk baar dat arbeiders in sommige regio's of bedrijfstakken veel minder verdie nen dan elders. Staking voor lonen wordt meer alge meen geaccepteerd clan staking als pressiemiddel op de overheid, voor solidariteit of voor secundaire beidsvoorwaardvrt. A.Agst voor wilde stakingen mag' voor'" de overgrote meerderheid geen reden zijn om een staking uit te roepen. De staking is een fase in de onder handelingen; zij mag het bedrijf geen moeilijk te herstellen schade toebren gen, zij moet tijdig aangekondigd wor den. Het inroepen van een onafhanke lijke bemiddelaar wordt wel geaccep teerd, maar er moet liefst geen dwang achter zitten. Blijkbaar wantrouwen velen de overheid op dit terrein. Gok een afkoelingsperiode waarin de sta king wordt opgeschort, is aanvaard baar. Overwegend wordt gevonden dat tot een staking door alle werknemers moet worden besloten. Uitbetalen loon De ondernemer heeft ook rechten; hij mag deelnemers aan een wilde sta king ontslaan en hij mag een door staking getroffen bedrijf tijdelijk slui ten. Deelnemers aan een georganiseer de staking mogen echter niet ontsla gen worden. Zeer overwegend meent men dat in sleutelbedrijven niet ge staakt mag worden, aldus de conclu sies die de stichting uit de uitslag van de enquete trekt. Er is ook een onderzoek ingesteld naar de mening over het niet uitbeta len van loon aan werkwilligen over stakingsdagen. De overgrote meerder heid van de ondervraagden meent dat aan werkwilligen loon moet worden betaald. Onder de loonbetaling aan stakers zijn de meningen verdeeld: 49 pet. van alle ondervraagden zegt: geen loon, 31 pet. vindt van wel en 20 pet. heeft geen mening. Bungalows: vóór 17 juni en na 12 augustus- ar' Gemeubileerde huizen: Géén ijsheiligen juni en augustus Vakantiehuisjes en caravans: juni en nè 12 augustus Kampeerterreinen: veel ruimte in juni en ni 12 augustus Inlichtingen en reserveringen: V.V.V. Texel Postbus 8 Den Burg Tel. 02220-2844 DEN HAAG De Tweede Kamer is zo verdeeld over het Vietnam- conflict dat er voor geen enkele Kameruitspraak een meerderheid is te vinden. Dit bleek woensdag toen geen van de vier, bij het Viet- namdebat ingediende moties werd aangenomen. innemingen er DRIEBERGEN Door nog onbeken de oorzaak is de toplaag van het wegdek van de vrijwel nieuwe weg van Muiderberg naar Nijkerk via de zuidelijke Flevopolder, plaatselijk over een afstand van 12 kilometer losgelaten. Brokken asfalt werden door het snel rijdende verkeer om hoog geworpen en kwamen op andere auto's terecht. Schade werd aangericht in de vorm van gebroken voorruiten en beschadigd lakwerk. De rijkspolitie zag zich genoodzaakt om de weg in beide richtingen voor alle verkeer af te sluiten. De rijkspolitie veronderstelt dat de toplaag niet goed aan de onderliggen de laag is gehecht en dat de warmte van de zon ertoe heeft bijgedragen dat de bovenste laag losliet. De motie van de drie confessionele partijen werd wel gesteund door de PSP maar niet door andere regerings partijen en zelfs niet door een van de AR-fractieleden, de heer De Boer. In deze motie werd de regering ver zocht eventueel met andere regerin gen een klemmend beroep te doen op de strijdende partijen tot een onmid dellijke wapenstilstand en tot hervat ting van het vredesoverleg in Parijs. WD en DS'70 stemden tegen deze motie omdat, zoals de liberaal Koudijs zei, 'deze niet het fundamentele ver schil tussen de agressie van Noord- Vietnam en de noodgedwongen tegen maatregelen van de Amerikanen', aan gaf. De motie stelde overigens wel dat de kamer geschokt was door zowel de inval van Noord-Vietnam, de hervatte Amerikaanse bombardementen als het leggen van mijnen. Het SGP-kamerlid Van Rossum noem de de motie-Geelkerken overbodig en 'een 'excuus voor de confessionele partijen om niet voor de motie van de PvdA te stemmen'. Deze motie van de socialist Van der Stoel, bepleitte dat de regering al haar invloed moet aanwenden om de bombardementen te doen beëindigen en het overleg te hervatten. De motie behaalde geen meederheid omdat alle regeringspartijen (uitgezonderd de AR-Ieden De Boer en Scholten) von den dat in deze motie de agressie van Noord-Vietnam ontbrak. Hetzelfde gold voor de motie van het PSP-kamerlid Van der Spek waarin een scherp protest tegen de blokkade werd bepleit. Een tweede motie van de heer Van der Spek wist alleen de steun te krijgen van zijn partijgenoot Wiebenga, de CPN en negen PvdA- leden. De rest van de Kamer vond deze motie op zijn minst onrealistisch omdat er in werd bepleit de Neder landse wapenleveranties aan Amerika stop te zetten als middel om druk op de USA uit te oefenen. DEN HAAG Het overleg over de herstructurering van de Groningse kartonindustrie zal vooralsnog plaats vinden onder leiding van een vertrou wensman. Mocht daartoe aanleiding zijn dan zal alsnog een werkgroep worden gevormd van werkgevers, werknemers en onafhankelijke des kundigen. Deze toezegging van minister Lang- man (economische zaken) in het in terpellatie-debat over de kartonindus trie heeft de socialist Wierenga er woensdag toe gebracht zijn motie waarin om een dergelijke werkgroep wordt gevraagd in te trekken. Van onze weerkundige medewerker Het mag dan op dit ogenblik geen zomer zijn; de ijsheiligen (Sint Ma- mertus, Pankras, Servaas en Bonifaas, resp. van 11 t/m 14 mei) houden zich op de achtergrond. De eerste drie zijn ook wel bekend als de strenge heren en geen tuinder waagde het vroeger voor 15 mei kwetsbare gewassen uit te planten. De ijsheiligen zijn terug te vinden in volksspreuken in bijna heel Europa ten noorden van de Al pen tot aan de Oeral. 'Vóór Servaas geen zomer, na Servaas geen vorst' en 'Voor nachtvorst zijt ge niet be schermd, tot Servatius zich ontfermt'. In de Oudhied was al bekend dat de groenten in deze tijd van het jaar gevaar liepen. De Romeinen vierden omstreeks deze tijd de godsdienstige feesten: Robigalia, Floralia en Vinalia. De heiligen hebben deze later ver vangen. Men dacht vroeger dat de kou-inval, die hier en daar ook wel hagedoornkou genoemd wordt omdat de meidoorn rond 12 mei bloeit kwam door het smelten van ijsbergen, het ontdooien van de grote zeeën in Noord-Europa en zelfsvallende sterren. Tegenwoordig weet men dat de meikou-inval neerkomt op een af voer van noordpoolkou, die niet aan vaste data gebonden is, als een reac tie op prille voor jaar swarmte boven het continent van Europa. De zon verwarmt de lucht, die stijgt op, er komt ruimte, en er volgt een compen satie. Een van de markantste kou- invallen in mei van de laatste decen nia was die van 1957. Al op 5 mei werd er 's morgens hier en daar door de jeugd gesneeuwbald. Daags daarna viel er plaatselijk hagel van ander- luilf bij twee centimeter doorsnee en op 8 mei volgde een rampnacht voor de tuinbouw. De temperatuur aan de grond daalde tot -0 tot -7 en er werd voor 60 miljoen gulden schade aange richt aan aardappelen, aardbeien, vrucht- en boomaanplantingen. Op de Veluwe stierven koeien door het eten van gras vermengd met hagel en sneeuw. Nog op 24 juni was er die zomer zware nachtvorst met in de Groninger veenkolonies plaatselijk - 5'/2 graad Celsius blak bij de grond. Van onze soc.-economische redactie UTRECHT Tussen de bedrijfsleiding van de PTT en de vier ambtenarenbonden bestaat een ernstig verschil van mening over de manier waarop de resultaten van een functiewaarderingsonderzoek naar de technische functies bij de PTT moeten worden verwezenlijkt. Het uitblijven van de opwaardering van de groep technisch personeel heeft veel onrust veroorzaakt bij de PTT-ers. Minister Drees van verkeer en waterstaat heeft inmiddels toe gegeven dat dit verschil van Inzicht de verhouding tussen de bedrijfsleiding en de amb tenarenbonden dreigt te ver storen. In antwoord op vragen van de kamerleden Keunig en Pors (beiden DS'70) zegt de minister dat hem niets bekend is van een dreigende stiptheids actie onder de postbestellers. Op een landelijke vergadering van de Nederlands Christelij ke Bond van Overheidsperso neel in Utrecht werd ook kri tiek geleverd op de houding van de PTT-bedrijfsleiding. De groep PTT van de NCBO stuurde een telegram aan de directeur-generaal van de PTT, waarin de groep op nieuw pleitte voor een spoedi ge opwaardering van de groep technisch personeel, overeen komstig de afspraken die al in mei 1970 tussen de vakbonden en de PTT zijn gemaakt. Het uitblijven van de functiewaar dering heeft ertoe geleid, dat op verschillende plaatselijke en rayonvergaderingen resolu ties en moties zijn aangeno men, waarin wordt aangedron gen op een snelle verwezenlij king van de gemaakte afspra ken. Onrust Ook de voorzitter van de groep PTT van de NCBO, de heer A. C. de Jong, signaleerde in zijn toespraak tot de vergadering veel onrust in 'PTT-land' over het niet nakomen van de af spraken tussen de bonden en de PTT. De heer De Jong betreurde het, dat de PTT geen poging heeft gedaan de motieven van de samenwer kende bonden te bestrijden. 'Het is onvoorstelbaar dat de PTT de reacties, ook van het personeel via handtekeningen acties e.d. naast zich neer legt', aldus de heer De Jong. Inmiddels is overeengekomen dat de kwestie op 23 mei zal worden besproken in een ge combineerd overleg met de hoofd-directeuren telegrafie en telefonie en van personeelsza ken. De heer De Jong deed een dringend beroep op de bedrijfsleiding van de PTT die op 14 mei 1970 gemaakte afspraken na te komen. 'De bedrijfsleiding van de PTT verkondigt overladen de mocratisering in het bedrijf, de participatie en wat dies meer zij, maar de geloofwaar digheid daarvan is duidelijk in het geding", zei de heer De Jong. Tarieven Sprekend over de tariefsverho ging van PTT signaleerde hij de kritiek van NCRV's direc teur G. A. Kieft op de postta- rieven, die sinds 1966 tot eind vorig jaar met 150 procent zijn verhoogd. Als deze stij gingen niet worden omgebo gen overweegt de NCRV met bevriende omroepverenigingen een goedkoper soort bezorging op te zetten. De plannen daar voor zijn al in een vergevor- der stadium. Het gaat per week om 2.5 miljoen radiogid- sen. De heer De Jong vreest, dat uitvoering van deze plan nen gevolgen zullen hebben voor de werkgelegenheid bij de PTT. Dit facet moet dan ook tot op het hoogste niveau bij de onderhandelingen wor den betrokken. De NCBO houdt er rekening mee dat het dienstverlenende bedrijf PTT mikt op een slui tende exploitatierekening cn een redelijk rendement van het geïnvesteerde kapitaal. Maar naast productie-eenheid is het bedrijf een samenwer kingsverband van mensen. 'Binnen dat verband zullen ar- biedsvoorwaarden en omstan digheden zodanig moeten zijn, dat het personeel gemotiveerd is en blijft om zich in te zetten voor het bereiken van de bedrijfsdoeleinden. Ten aanzien van het motiveren van het personeel is na de formu lering van het personeelsbe leid in 1968 nog maar bitter weinig terecht gekomen', al dus de heer De Jong. Geloofwaardigheid Wanneer de centrale bedrijfs leiding er op korte termijn niet in slaagt de personeels diensten in de regio's zowel kwalitatief als kwantitatief te versterken, dan zal de vraag naar de geloofwaardigheid van allerlei fraaie op papier gestel de doelstellingen (zoals die over de personeelsopbouw) sterker worden. PTT is met betrekking tot het ontwikke len van een aantal doelstellin gen en uitgangspunten voor een modern personeelsbeleid geen achtergebleven gebied binnen de rijksdienst. Maar de vraag blijft hoeverre het socia le beleid ten opzichte van het commerciële, technisch en eco nomische beleid een zelfstan dige, evenwaardige plaats krijgt', aldus de heer De Jong. Weersgesteldheid van gisteravond 19.00 uur, maximum-temperaturen van gisteren en neerslag van 07.00-19.00 uur. Amsterdam zwaar be 10. 0; Do Bilt zwaar bew 16. 0: Deelen half bew 16. 0; Eelde on bewolkt 14. 0; Eindhoven zwaar bew 16. 0: Den Helder half bew 13, 0: Luchth. R'dam zwaar bew 15. 0; Twente half bew 15. 0; Vlls- slngen regenbul 14. o.l. Zd. Limburg regen bul 15, 0.1: Aberdeen zwaar bew 12. 0: Athene licht bew 21. 0; Barcelona licht bew 19. 0: Berlijn regen 8. 8: Bordeaux zwaar bew 17. 0; Brussel zwaar bew 16. 0: Frankfort regenbui 12, 0.1: Genève half bew 15, 0; Hel sinki licht bew 13. 0; Innsbruck zwaar bew 13. 0; Kopenhagen onbewolkt 14. 0: Lissabon licht bew 21. 0: Locarno onbewolkt 20. 0: Londen geheel bew 14. 0: Luxemburg licht bew 13. 0: Madrid zwaar bew 27. 0: Mallorca onbewolkt 20. 0: München regen 8. 9: Nice zwaar bew 21. 0: Oslo licht bew 16. 0; ParlJ» geheel bew 15, 0; Rome licht bew 21, 0;

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5