ïaarlem jierveuze öromotie j£arel Vrolijk tilt basketballers egen Zweden over dode punt Wiersma alleen op kop Elinkwijk blij ondanks te late overwinning elektrische schrijfmachine de échte, zacht en geurig. nderlecht tegen andard Luik bekerfinale Blauw Wit grijpt laatste strohalm DUW/KWARTET VRIJDAG 12 MEI 1972 Sport T17 KI7 ruk tegen Veendam te groot n onze speciale verslaggever lARLEM Juist Piet van de Berg schoot Haarlem terug naar de (divisie. Twee minuten voor tijd, toen niemand meer in promotie oofde, belandde de bal na inzetten van Gerrie de Goede en Kees ïgman bij de toestormende Amsterdammer die keihard inknalde. m vermoeide Van de Berg na de wedstrijd: 'Vorige week dacht >n dat ik een inzinking had en het is ook een zware competitie ge est voor Tonnie Smit en mij. Wij hebben dit voetbal nog nooit egemaakt. Bij RCH was ik een stilstaande spits, nu moet ik steeds voren naar achteren lopen. Dat kon ik vijf weken geleden nog 1 opbrengen, maar nu niet meer. Het was jammer dat het doel- nt zolang uitbleef, maar het werd daardoor wel een climax'. Ede mist nog volwassenheid Van onze speciale verslaggever UTRECHT 'Wij zijn gewoon nog niet brutaal genoeg. Dat is een kwaal die alle oostelijke ploegen kenmerkt. Zodra er tegen weste lijke ploegen gespeeld wordt, is het alsof er een schroom over de ploeg komt. We moeten nog volwassen worden'. Zo verklaarde Wim Hölscher, trainer van de oostelijke kampioen Ede de nederlaag (3 2) van zijn elftal tegen Elinkwijk in de strijd om het landskampioen schap bij de zo'ndagamateurs. die bewuste 88ste minuut had irlem nauwelijks de indruk kun- wekken een kandidaat voor de divisie te zijn. Begrijpelijk natuur- zoals ook trainer Joop Brand de: 'Dat weet je van tevoren. Dit geen normale situatie. Sommige gens leverden nog niet de helft hun normale prestatie. De druk te groot en Veendam kon vrijuit len. Op het laatst hebben we alle eo's genomen door zonder ausput- te spelen (ook Piet Hoeben ver een toen in de spits, maar je it moedeloos. En Veendam is een erschatte ploeg. Ik weet zelf wat kunnen want spelers als Lubben, Blaauw, van der Weide en Pascal ik in mijn tijd bij Go Ahead van jij gevolgd'. ndams scheidende trainer Leo •nhakker (volgend seizoen bij Cam- ir) gaf onder de ogen van zijn olger Cor van der Gijp een staaltje de resultaten van zijn werk bij de iningse club. Bijna de hele wed* jd was het Veendam dat de toon gaf en de beste kansen had. Been- ker: 'We hadden met 6-0 of 7-0 •ten winnen. Als Pascal er één in geschopt, was het in ieder geval voor ons geweest. We hebben pezen dat we met positief voetbal De Goede kunnen uitschakelen, it wat Kerkhof en Roossien in het centrum deden was grandioos. Maar er was te weinig rust in de ploeg. Vooral in de eerste helft speelden we of wij kampioen moesten worden. Die rust was zaterdag tegen Eindhoven wel (Veendam won toen nota bene in Eindhoven met 3-0). Albert van der Weide vulde zijn trainer aan: 'We hebben een slechte naam in het wes ten. Maar we hebben vanmiddag toch laten zien dat we heus wel voetballen kunnen'. Precies na een half uur kwam Haar lem nogal goedkoop aan een voor sprong. Op de rand van het straf- Goede onderuit die zich theatraal liet vallen. Bregman benutte de straf schop. Protesten van de Veendammers dat Roossien zijn overtreding buiten het strafschopgebied had begaan, had den geen resultaat bij scheidsrechter Van der Kroft Wel inspireerde het de Groningers tot furieus offensief, dat zes minuten later resulteerde in de gelijkmaker van Van der Weide die scoorde uit een indraaiende cor ner van Jaap de Blaauw. Dat doelpunt ontredderde Haarlem nog meer. Het ritme bleef zoek, omdat vooral het middenveld niet draaide. Daarom kwam het ook altijd levensge vaarlijke opkomen van Beer Wentink in de lucht te hangen: 'Ik probeerde het wel maar ik werd gewoon niet aangespeeld. Toen ben ik er maar Het winnende doelpunt van Haarlem: Veendams-do elman De Vries slaat de bal ongelukkig terug, zodat Van den Berg het tweede doelpunt voor Haarlem kan maken. mee gestopt'. Ruim een kwartier voor tijd moest Brand zelfs de niet fitte Tonny Nieuwenhuys ('Ik voelde me al voor de wedstrijd beter en ik heb ook in de wedstrijd geen last van m'n knie gehad') inzetten omdat Ton Smit helemaal niet overeind kon blijven in het getik van de Veendammers. Al leen door het gebrek aan voetbalintel ligentie van Jetze Pascal bleef Haar lem op 1-1 staan, want tot vier keer toe vergooide hij schitterende kansen. Eenmaal schoot hij zelfs tegen de al uit positie gespeelde Jaap Poldervaart op. Haarlem—Veendam 2—1 (1—1). Bregman 10 (strafschop), 36 Van der Weide 11. 88 Van de Berg 2—1. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschouwers: 9500. Haarlem: Poldervaart: Wentink. Hoeben. De Haan. Peys: Smit (Nieuwenhuys), Burgers, Van de Berg; Bregman. De Goede. Boshard. Veendam: De Vries: Edens. Kerkhof, Roos sien, Beuvink: Bont. Van der Weide, Nien- huis; Pascal, Lubben, De Blaauw. (Advertentie) Vraag uw kantoormachinehandelaar om varHora informatie. AZ'67 - Willem II 7-1 (3-1). 2. Vonk 1-0; 14. Schaafstraf 2-0; 17. Van den Ban 3-0; zo Havermans 3-1: 47. Vredenburg 4-1; 70. Twisk 5-1; 75. Schaafstra 6-1, 87. Schaafstra 7-1. Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter Ram. AZ'67 heeft zich door de 7-1. zege legen Willem II aangemeld als de favoriet voor de tweede promotieplaats. Weliswaar staan de Alkmaarders nog één punt achter Heerenveen, dat gisteren van Roda JC verloor. Maar het programma biedt nog alle mogelijkheden. Zondag moet de formatie van Cor van der Hart de uitwedstrijd spelen tegen Roda JC, waarna een week later de belangrijke thuiswedstrijd tegen Heerenveen wacht. Komt AZ deze twee duels goed door. dan lijkt de promotie zeer nabij. AZ67 heeft voor 5.000 wlldenthousiaste Alkmaarders gis teren wel getoond dat de equipe in topvorm is. Tegen Willem II. dat nog geen nederlaag met meer dan twee doelpunten leed. werd de recordscore van 7-1 gehaald. Na het openingsdoelpunt van Vonk. al in de tweede minuut werd Willem II door treffers van Schaafstra en Van den Dam al na de zeventiende minuut op een bijna niet meer in te halen achterstand gespeeld. Alleen het tegendoelpunt van Havermans bracht nog even een sprankje hoop in de Tilburgse harten. Trainer Wullems zette ook nog een een andere doelman (Bravenboer) in voor de blunderende Broerse. Het mocht echter niet baten. De tweede helft was nauwelijks begonnen of Vredenburg scoorde: 411. Twisk in de tweede helft ingevaUen voor Schmidt, verhoogde de voorsprong tot 5-1. Eddie Schaafstra stal in de slotfase nog de show door twee schitterende doelpunten, waarmee hij zijn hattrick voltooide. Het leverde de AZ-spelers een etentje bij het financiële brein achter AZ. Klaas Molenaar op. Tijdens dat diner werden alle zaken betreffende komende tien dagen nog eens stevig doorge sproken. SVV—De Graafschap 1—1 (1—1) 7: Veen 01. 10: Dutina 11. Scheidsrechter: Jon ker. Toeschouwers: 1000. Na tien belofte volle minuten zakten beide formaties diep weg. Het leek wel of zij het op een akkoordje hadden gegooid, zo ontzagen beide teams elkaar. De Doetichemse brigade nam al spoedig de leiding, toen Veen een schitte rende diepte-pass van de gevaarlijke Hiddink verzilverde. SVV reageerde echter attent. Uitstekend samenspel tussen Van Meeleren en Dutina leidde tot de gelijkmaker van de Zuidslaaf: 11. Halverwege de tweede helft verscheen Do Vries oog In oog met de Schiedamse doelman Van der Velden. Zijn schot verdween echter naast het doel. SVV werd daarna iets sterker, maar verder dan een schot van Van Meeteren dat tegen de paal belandde, kwamen de Schiedammers niet. DFC—Helmond Sport 0—1 (0—1). 2S: Meeuw- sen 01. Scheidsrechter: Berrevoets Toe schouwers: 1000. Met de moed der wanhoop heeft DFC getracht een nieuwe nederlaag te voorkomen. De Dordtenaren streden met een bewonderenswaardige inzet, maar konden desondanks niet verhinderen dat Meeuwsen Helmond Sport in de eerste speelfase naar 01 tilde In de tweede helft viel DFC doorlopend aan. Van Twist, Kuiters en Vorstenbos verschenen vaak in de nabijheid jelofte van NOC nog steeds binnen bereik na sege ARLEM (ANP) Tegen Zwe- is het net niet misgegaan, -82, na een ruststand van 42 in het voordeel van de Scan- iavische ploeg. De Nederlandse fketbalploeg speelt in het voor- mpische toernooi als een verliefde jongen, die pas Advertentie JSSEL (ANP) Anderlecht en ndard Luik hebben zich geplaatst de finale van het toernooi om de :ische voetbalbeker. In de halve strijd versloeg Anderlecht Meche- niet 41, terwijl Standard Luik 'eens met 41 de baas bleef over Tilleur. door zijn meisje aan de kant is gezet. Af en toe, als hij toevallig even niet aan haar denkt, gaat alles goed. Vaker, omdat hij haar niet uit zijn gedachte kan bannen, worden er fouten, geboren uit een zekere passiviteit, een afwe zigheid van gedachte en concen tratie, gemaakt. Dat meisje heet Olympia en Neder land dient rustig door te gaan met te proberen [haar te heroveren. De con centratie, de felheid, de voortdurende aandacht die zo dringend nodig is, komt dan wel. Want deze Nederlandse pleeg heeft kwaliteit, zonder meer. Tenminste wanneer er het juiste ge bruik van wordt gemaakt, wanneer bijvoorbeeld geen beroep wordt ge daan, of behoeft te worden gedaan, op Pieter van Tuyll van Serooskerken. Hij vervult immers met een lang lichaam vol goede wil en een vinger- heodje talent een voornamelijk over bodige en hinderlijke functie in de ploeg. Gisteravond liet coach Mol tegen Zwe den Van Tuyl op de bank zitten, desondanks speelde de ploeg in de eerste helft mat. Na rust veranderde dat, voor alles door de formidabele inbreng van Karei Vrolijk, die in de tweede helft het Zweedse verzet brak. In de laatste Vijftien minuten van de wedstrijd maakte hij, vaak met on stuitbare drives, af en toe uit vrije worpen en soms uit goede passes van de anderen, in zijn eentje achttien punten. Maar Karei Vorlijk speelt dan ook van het mo ent vat hij binnen de lijnen komt, tot het ogenblik dat voor hem het karwei geklaard is met het totaal van zijn inzet en dat is niet weinig. Vrolijk was de man die de ploeg over het dode punt heen hielp. Halverwege de tweede periode werd een gave treffer van hem door de scheidsrechters afgekeurd. De zaal, met meer dan 2000 mensen goed ge vuld, brulde. De ploeg schrok. Vrolijk echter reageerde op de manier zo als alleen hij het kan. De volgende bal die hij in zijn vingers kreeg, gebruik te hij om weer een treffer te maken. Een stimulans van een dergelijk allu re had de ploeg nodig. Het was het duwtje dat de andere vier. Ruud Har rewijn, Akerboom, Van Wilgen en Kip nodig hadden om door te gaan met de jacht op de Zweden die steeds een voorsprong-schommelend tussen twee en zes punten hadden. Al het Karei Vrolijk wordt afgestopt in de strijd tegen Zweden. andere was op slag vergeten. De ploeg speelde geconcentreerder, geladener dan daarvoor. Allen het doel te win nen telde nog. De vermoedelijke en zo gevreesde afwijzing van Olympia. zou nog te niet kunnen worden ge daan. Het team zette het laatste beet je van de berusting van zich af. De belofte van het Nederlands Olympisch Comité dat een vierde plaats in het Amsterdamse toernooi afvaardiging naar de laatste kwalificatiewedstrijden in Augsburg zouden betekenen be staat immers. En die vierde plaats zou met winst op Zweden nog bereik baar zijn. NEDERLAND: Boot 4-6. Ruud Haxrewijn 11- 5. Huug Harrewijn 0-7, Vrolijk 4-18, Aker boom 8-4, Van Woerkom 2—0, Kales 4-2, Kip 6-2. ZWEDEN: Gunna 4-0. Groendlund 4-4. Lin- dcloer 12-7. HJorth 4-8. Astroem 6-6. Ranne- Ild 8-4. Hansson 4-11. van het Helmonddoel, zij waren echter niet bij machte de gelijkmaker te produceren. Uitblinker bij DFC was rechtervleugelaanval ler Struis. WagenlngenDe VolewIJckers 2X (11). 25. Lok 0—1. 37. Hazelhekke 1—1. 79. Hazelhek- ke 21. Scheidsrechter Regtop. toeschou wers 1.500. Saaie en vlakke vertoning waar in goalgetter Hazelhekke na rust het dui zendste doelpunt van Wagenlngen sinds de invoering van het betaalde voetbal scoorde. De Amsterdammer Richelman werd in de slotfase door arbiter Regtop uit het veld gezonden wegens een beledigende opmer king. telegram De Vereniging van Oefenm- meesters in Nederland (WON) heeft de kamerleden König, Verwoerd (beiden DS'70) en Van Dijk (WD) een telegram gestuurd, waarin de WON vraagt om een onderhoud ten einde de problematiek van de Nederlandse voetbaltrainers te bespreken. Het telegram is ver zonden naar aanleiding van het initiatief dat de kamerleden hebben genomen om minister Schmelzer en staatssecretaris Vonhoff te verzoeken bij de Tsjechische ambassade aan te dringen op een vrije beslissings- mogelijkheid voor trainer Jezek van FC Den Haag. Het telegram luidt als volgt: 'De WON is verheugd over uw initiatief inzake trainer Jezek en nodigt u uit een delegatie van de WON te ontvangen om ook de problematiek van de Ne derlandse voetb al trainers te be spreken'. Er is voor in totaal 18 miljoen gulden aan televisie-contracten getekend. De belangrijkste Eu ropese televisiemaatschappijen hebben zich voor 20 miljoen gulden verzekerd van het recht voor het maken van stadionre clame. Nu de eindronden nog maar twee jaar verwijderd zijn, heb ben Frankrijk, Ierland en Rus land nog steeds geen overeen stemming bereikt wat betreft de data van de te spelen wed strijden in de voorronden. Als de drie landen het niet binnen zeer afzienbare tijd eens wor den zal de FIFA ingrijpen en •'erplichte data vaststellen. Die 'oostelijke' instelling van Ede kenmerkte de ploeg vooral in de eer ste helft van het aantrekkelijke duel. Ede speelde zeker niet slecht, maar schGot in de persoonlijke duels steeds net even tekort tegen een met volle inzet strijdend Elinkwijk. Wim Hölscher: 'Het leek wel zomeravond voetbal. We waren veel te lief'. Elink wijk profiteerde gretig van het lauwe spel van Ede. Voor de eerste keer in de kampioenswedstrijden speelde het elftal van Hans Kraay weer eens op competitieniveau. De bal werd goed in de ploeg gehouden en het midden veld was. behoudens een korte perio de midden in die eerste helft goed bezet. Het resultaat: twee voortreffe lijke doelpunten in het laatste kwar tier. Eerst rondde Firts Brouwer een dieptepass van de hardwerkende Nico Lamaitre doeltreffend af en drie mi nuten voor rust verrichte Nico van den Brink zijn enige positieve daad. Hij retourneerde een foutieve pass van Ede-verdediger Plas onmiddellijk in de richting van de in de diepte sprintende Wessel van den Bosch, die doelman Lens omspeelde en beheerst scoorde. Vooral voor Wessel van de Bosch was dit de bekroning van kei hard zwoegen. Want Elinkwijk speel de weer zonder specifieke spits (Hans Kraay: 'Ik heb niemand anders') en Van de Bosch stond weer voor de moeilijke taak met hard werken ope ningen te maken. Hij kreeg echter veel te weinig steun van de volkomen falende Van den Brink. Na rust een volledig ander Ede. Vech tend met de inzet waarmee het met grote voorsprong (vijf punten) kampi oen in ID was geworden. Verantwoor delijk was daarvoor zeker de vervan ging van Charles van Dijk (aan het begin van dit seizoen samen met Mar tin Stroker overgekomen van OWO, omdat beiden een werkkring in Ede kregen) door Junior Johan Gaasbeek. Wim Hölscher: 'Charles was veel te tam. Gaasbeek is wel minder als voetballer, maar hij is veel feller*. Die wissel had al snel succes. Nadat de voortreffelijk spelende Chris Heil in het Utrechtse doel eerst nog met moeite een kopbal van Henk van Dijk had gestopt, was hij na een kwartier machteloos toen Gaasbeek een voorzet van Hogenhout met de knie in het doel deponeerde. Elinkwijk liet zich in die periode bijna wegspelen. Ook de late vervanging van Van den Brink door Hans Zorgc hielp niet afdoende. Want zeven minuten na de eerste treffer was de stand weer gelijk. Van der Lugt en Block liepen elkaar in de weg zodat Geert Jansen (ex-Wagenin- gen) de bal kon oppikken en een fraaie solo kon afronden. Vanaf dat moment speelde Ede een gewonnen wedstrijd. Schoenaker kwam de te statische Henk van Dijk vervangen en de ene aanval na de andere aanval rolde op Chris Heil af. Maar toen ook kwam de mentaliteit weer boven drij ven. Er werd te weinig geschoten en door het massale aanvallen vielen er gaten in de defensie. Wim Hölscher: 'Ik moest wel met vier man in de aanval gaan spelen. Daardoor ging centrale verdediger Braber ook vaak mee naar voren en dan komt er ruimte. Tegen Sparta'25 ging het ook zo. Wij waren veel sterker, maar het doelpunt viel aan de andere kant'. Dat gebeurde nu twee minuten voor tijd toen Frits Brouwer scherp voor trok en Wessel van de Bosch keihard inkopte. Voor Elinkwijk kwam de overwinning te laat. Evenals Ede is het al uitge schakeld in de strijd om de landstitel. Toch was Hans Kraay dolblij: 'Ik vond het verschrikkelijk dat we twee keer verloren hadden. We hebben er alles aan gedaan om toch nog een goed resultaat te halen. Tenslotte heb ik de verplichting om te zorgen dat er voor volgend jaar voldoende mate riaal is'. Wat dat betreft is alles nog onzeker bij Elinkwijk. Sparendam stopt misschien en Marcel van der Lugt stopt zeker wegens studie. Daarnaast staan er voldoende jonge talenten klaar om volgend jaar weer een gooi naar het kampioenschap te doen. Sparta '25 3 2 1 0 5 64 Leeuwarden 3 1 2 0 4 2—1 Xerxes 3 1113 44 Caesar 3 0 3 0 3 3—3 Elinkwijk 3 1 0 2 2 5—6 Ede 3 0 12 1 3—5 Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM Door met 9-5 van stadgenoot Archipel te winnen heeft het Amsterdamse Blauw Wit in de veldcompetitie korfbal de laatste stro halm gegrepen om voor de Europa Cup wedstrijden uit te komen. Of dit de hoofdstedelijke ploeg veel zal hel pen is echter de grote vraag. Zondag spelen de blauwwitten tegen lands kampioen Ons Eibernest en het nu op de tweede plaats staande ROHDA te gen het reeds gedegradeerde Papen- drechtse PKC. Het jubilerende Rohda heeft aan een gelijk spel voldoende. In de promotiewedstrijden heeft het Zutphense Rapiditas de eerste ronde gewonnen door het Haagse HKV met 5-4 te verslaan. Dat gebeurde in een wedstrijd waarin de nervositeit een grote rol speelde. De Zutphense ploeg verdiende de overwinning door het betere spel van de dames. HKV deed niet herinneren aan de ploeg die vele jaren triomfen vierde in de hoofdklas- Sijbrands, Gantwarg en Koeperman twee punten achter op jonge Fries HENGELO (ANP) Na de ze vende en achtste ronde van het wereldkampioenschap dammen te Hengelo heeft de nationale kam pioen Harm Wiersma alleen de leiding. Wereldkampioen Andris Andreiko kan gelijk met hem ko men als hij zijn achterstallige partij weet te winnen. Sybrands, Gantwarg en Koeperman staan nu twee volle punten achter op de jonge Fries. In de ronde van woensdag leverde Wiersma een huzarenstukje door Deslauriers, die een niet te nemen hindernis bleek voor Andreiko en Koeper man in een goede positionele par tij te verslaan. In een lastige stand koos de Canadees niet de sterkste voortzetting en Wiersma forceerde toen combinatieve winst. Sybrands was op dat moment in moeilijkheden tegen Michel Hisard. In een partij van de klassieke spelka- rakteristiek koos de Fransman een afwikkeling, die de Nederlander een overbelaste lange vleugel overliet. De ontwikkeling die Sybrands toen ge bruikte bleek hem later in grote moeilijkheden te brengen. Voor zo'n 25 zetten had hij anderhalf uur be denktijd gebruikt. De Fransman reti reerde daarna echter zodanig dat Sybrands de aanval kreeg. De verdedi ging van Hisard bleek niet meer in staat tot succesvolle afweer. Sybrands won nog en mocht tevreden zijn. Andreiko versloeg de Italiaan Fanelli na veel tegenstand door een zeer mooie combinatie. Gantwarg won na tuurlijk van Janecek en Koerperman versloeg Delhom, met zuiver positio nele wapenen. De Belg Verpoest be haalde zijn eerste overwinning en wel op de Italiaan Laporta, die een grove blunder maakte. Ook de Surinamer Aliar smaakte het zoet der overwin ning. Hij bleek veel te sterk voor Agliardi. De enige remise in deze ronde kwam na een interessant duel tot stand tussen Kuyken en Smith. In de ronde van gisteren won Wiers ma opnieuw. Hij versloeg al vrij vroeg Delhom door een combinatie, maar had een zet eerder al kunnen winnen. Deslauriers verdedigde zich weer met allure tegen aanvalsspeler Gantwarg en hoe deze ook zwoegde, beslissend voordeel kon hij niet berei ken. Teleurgesteld moest hij de Cana dees een punt toestaan. Ook Baba Sy voelde blijkbaar niets voor een neder laag tegen Sybrands getuige de grote inzet van de Senagalees in dit duel. Sybrands gebruikte ook nu zeer veel tijd. anderhalf uur voor 25 zetten. Toch kon hij geen goede greep op de ZEVENDE RONDE: Sijbnands (Ned)-Hlsard (Fra) 2—0. Smith (VS)-Kuylcen (Zwi) 1—1, Aliar (Sur)-Agllardl (Mon) 20, Verpoest iBel)-Laporta (It) 11. Janeck (Tsjech)- Gantwarg (Rus) 02. Deslauriers (Can)- Wiersma (Ned) 0—2. Delhom (Fr)-Koeper- man (Rus) 0—2. Fanelli (It)-Andreiko (Rus) 02. Baby Sy (Sen) vrij. Achtste ronde: Wiersma (Nod)Delhom (Fr) 2-0. Gantwarg (Rus)—Deslauriers (Can) 1-1. Laporta (Ita)—Janecek (Tsj) 2-0, Agliardi (Mon)Verpoest (Belg) 0-2, Kuyken (Zwlts) Aliar (Sur) 2-0. Hisard (Fr)—Smith (VS) 1-1, Baba Sy (Sen)Sijbrands (Ned) 1-1, Koeper- maniRus)—Fanelli (Ita) 2-0. Andreiko (Rus) was vrij. Stand: 1, Wiersma 14 punten, 2. Andreiko 12 uit 7. 3. Sijbrands, Gantwarg en Koeper man 12. 6. Kuyken 9 uit 7. 7. Smith 9. 8. Deslauriers 8 uit 7. 9. Baba Sy 7 uit 7, 10. Dclliom en Hisard 6 uit 7. 12. Aliar 6, 13. Fanelli 5 uit 7. 14. Laporte en Verpoest 5. 16. Agliardi 0 uit 7. 17. Janecek 0. positie krijgen. Baba Sy die nog meer tijd nodig had, sloeg in hevige tijdnood de aanval op zijn lange vleugel be kwaam af en zag zelfs nog kans een lokzet te plaatsen. In deze fase kwam hij wel even onder druk te staan. Heel kundig wikkelde hij naar remise af. Natuurlijk won Laporta van Janecek en Verpoest van Agliardi. De Zwitser Kuyken zegevierde in een slechte stand door een grove blunder van Aliar. Hisard en Smith tekenden re mise aan. Koeperman was de laatste die van de speeltafel kon opstaan. De Italiaanse kampioen Fanelli haf hem veel werk gegeven, doch moest ten slotte toch zwichten voor het superi eure positiespel. Surinamer AUar had in de derde ronde het volgende verloop: Wit: Andreiko: Zwart: Aliar: 1. 32-28, 19-23. 2. 28x19. 14x23. 3. 37-32, 10-14. 4. 41-37, 16-21. 5. 33-28. 13-10. 6. 39-33. 21-26. 7. 44-39. 8-13. 8. 34-30. 20-24. 9. 31-27. 2-8. 10. 30-23. 17-22. 11. 28x17. 11x31. 12. 36x27. 14-20. 13. 25x14. 9x20. 14. 33-28. 4-9. 15. 39-33, 5-10. 16. 50-44. 10-14. 17. 44-39. 7-11. 18. 46-41. 12-17. 19. 41-36. 17-22. 20. 28x17. 11x31. 21. 36x27, 24-29. 22. 33x24. 20x29. 23. 40-34. 29x40. 24. 35x44. 8-12. 25. 39-33. 1-7. 26. 33-28, 7-11. 27. 47-41. 14-20. 28. 44-40. 20-24. 29. 49-44. 9-14. 30. 41-36. 14-20. 31. 43-39. 12-17. 32. 37-31. 26X37. 33. 42x31. 3-9. 34. 39-33. 24-29. 33. 33x24, 20x29. 36. 27-22. 18x27. 37. 32x12. 23x43. 38. 48x39. 19-23. 39. 31-26. 11-16. 40. 39-33. 29X38. 41. 12-7. 9-14. 42. 7-2. 14-19. 43. 2-7. 23-29. 44. 7x34. 38-42. 45 34-43. 42-47. 48. 44-39. 47-20. 47. 36-31. 20-3. 48. 31-27, 13-18. 49. 43-40. 3y9. 50. 39-33, 19-23. 51. 40-34. 9-4. 52. 26-21. 23-28. 53. 33x13. 4x31. 54. 21-17. 31-48. 55. 34-29, 48-42. 56. 29-23. 42-37. 57. 23-18. 37-31. 58. 18-12. 31-26. 59. 49-35. 6-11. 60. 17x6. 26x3. 61. 35-19. 15-20. 62. 19-37. 16-21. 63. 6-1. 21-27. 1-18. 27-32 65. 32x25. 3-21. Hier werd de witte schijf tot dam gekroond 66. 18-23.21-38. 67. 25-9. 38-24. 68. 23-10. 24-30. 69. 45-23. 30-39. 70. 23-32. 39-34. 70. 23-32. 39-34. 71. 9-25. 34-7. 72. 10-28. 7-29. 73. 25-9. 29-24. 74. 28-14. 24-2». 75. 32-2S. 29-40. 76. 14-10. 40-34. 77. 28-32. 34-40. 78. 10-23. remise. Uit de vierde ronde: Wit: Wiersma. Zwart: Aliar. 1. 33-29. 19-23. 2. 35-30. 14-19. 3. 40-35, 17-23. 4. 45-40. 11-17. 5. 38-33, 6-11. 6. 32-28. 23x33. 7. 37x28, 19-24. 8. 30x19, 13x24. 9. 41-37, 20-25 10. 29x20. 25x14. 11. 37-32, 1-6. 12. 32-27, 14-19. 13. 35-30, 19-23. 14. 28x19, 9-14. 15. 40-35. 14x23. 16. 30-25, 15-20. 17. 25x14. 10x19. 18. 43-38, 5-10. 19. 35-30, 3-9. 20. 49-43, 17-21. 21. 46-41. 21x32. 22. 38x27. 11-17. 23 30-24, 19x30. 24. 34x25. 9-14. 25. 39-24. 8-13. 26. 44-39. 2-8. 27. 42-38, 14-19. 28. 47-42, 10-14. 29. 34-30. 17-21. 30. 42-37. 21x37. 31. 37x17. 12x21. 32. 31-27. 21x32. 33. 38x27. 6-11. 34. 43-38. 11-17 35 39-34. 14-20. 36 25x14, 19x10 37. 50-44. 10-14. 38 44-39. 4-10. 39. 41-37, 10-15. 40 37-32. 17-22. 41 33-29. 22x31. 42 36x27. 13-19. 43. 48-42, 18-22. 44. 27x18, 23x12. 45. 32-28. 8-13. 46 38-32. 12-17. 47. 42-37, 7-12. 48. 30-25. 16-21. 49. 39-33. 13-18. 50. 37-31. 21-26. 51. 31-27. 17-23. 52. 28x10, 15x4. 83. 33-28. 17-21. 54. 27x16. 26-31. 55. 16-11. 11-36 56 11-6, 36-41. 57. 6-1, 41-47. 58 29-23. 18x40 59. 1x45. 4-10. 60. 45-23, 10-15. •1. 23-19. 47-36. 62. 19-24. 36-41. 63. 24-13. 41-36. 64. 13-19, 38-18. 65. 28-22. 40-49. 67. 32-28. 49-35. 68. 24-2. 35-49. 69. 22-17, 49-27. 70. 2-24. en zwart geeft het op. Uit de vijfde ronde: Wit: Deslauriers. Zwart: Andreiko. 1. 33-28, 18-22, 2. 38-33, 12-18. 3. 43-38, 7-12. 4. 44-39, 1-7. 5. 32-27, 19-23. 6. 28x19, 14x23. 7. 34-29. 23x34. 8. 39x30. 10-14. 9. 37-32, 17-21. 10. 44-39, 14-19. 11. 50-44, 5-10. 12. 30-25, 10-14, 3. 35-30. 2-26. 14. 32-29, 26x37. 15. 41x32, 22x31. 16. 36x27, 11-17. 17. 30-24, 19x30. 18. 25x34. 20-24. 19. 46-41, 18-22. 20. 17x18. 13x22. 21. 41-37, 14-20. 22. 37-31, 16-21. 23. 34-29. 20-25. 24. 29x20. 25x14. 25. 42-37. 6-11. 26. 48-42, 11-16. 27. 31-26. 8-13. 28. 40-34. 3-8. 29. 45-40, 15-20. 30. 40-35, 20-25. SI. 34-29, 14-20. 32. 28-23, 9-14. 33. 35-30, 25x34. 34. 29x40. 21-27. 35. 32x21, 16x27. 38. 27-32. 13-19. 37. 32x21. 19x28. 38. 42-37. remise op voorstal van Andreiko.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17