ij ax weer dichter ij voltooiing van nieke trilogie Resultaat belangrijker dan voetbal Komst van Mulder naar Ajax nog slechts formaliteit Scorebord Eerste divisie Amateurvoetbal Sporttoto Jong Oranje beantwoordt niet aan doelstelling van bondscoach Fadrhonc renners geschorst is gebruik doping makkelijker zege dan score 3-2) doet vermoeden nze speciale verslaggever ÏRDAM Alleen de Europa Cup ontbreekt nog. Want Ajax zette gisteren opnieuw een stap g naar de voltooiing van de unieke trilogie. Na het landskampioenschap werd in de vrijwel kochte Rotterdamse Kuip ook de nationale beker veroverd. En dat gebeurde aanzienlijk sim- dan de spectaculaire uitslag 3-2 doet vermoeden. FC Den Haag ook al zeker van Eu- "up-voetbal in het volgend seizoen bleek te weinig klasse op te kunnen brengen om dit Ajax ijn tweede doel af te houden. De bij vlagen weer briljante Johan Cruijff dirigeerde Ajax naar omf. Eerst scoorde hij zelf, daarna forceerde hij een door Miiliren benutte strafschop en tte stelde hij Piet Keizer in staat het derde doelpunt te maken. FC Den Haag mocht twee keer rbij komen: via Hans van Eeden en in de slotfase na een goedkoop verkregen en door Mans- enutte strafschop. finale van het nationale beker- i was al bij voorbaat gedegra- tot een zuiver verplicht num- Zowel Ajax, de landskampioen, C Den Haag, door de titel van ponent, waren al verzekerd van ees bekervoetbal in het volgen- izoen. Daardoor bleef in feite leer dan de 'de eer' tussen beide in het vrijwel uitverkochte oordstadion te verdelen. Al voor Ajax natuurlijk nog de jkheid om dit seizoen een unie- ologie te voltooien, door na de itel ook de nationale en de ese beker naar Amsterdam te Over de Europa Cup wordt op beslist. Daarvoor was eigenlijk !stige-duel tussen FC Den Haag en redelijk belangrijk tussensta- dit formidabele seizoen. Ajax ch nu volledig op de slag tegen taliaanse Inter richten. Alle tarden voor een ware voetbalde monstratie waren daarom gisteravond aanwezig. En inderdaad: Den Haag schuwde de aanval van meet af aan niet Jezeks formatie bleek echter nog steeds gehandicapt door de afwezig heid van de geblesseerde spits Wietse Couperus, waardoor Sjaak Roggeveen en de jonge Hans van Eeden de belangrijkste pionnen in de aanval werden. Hetzelfde Den Haag, uiter aard gebrand op een topprestatie te gen het 'grote' Ajax startte dan ook fel. Zo fanatiek zelfs dat de lakoniek optredende scheidsrechter Sjef Dorp mans in de eerste periode al enkele bikkelharde charges tegen Piet Keizer en Johan Cruijff moest bestraffen. Het tekende de sfeer van het duel. Want beide ploegen bleken niet van plan dit treffen als een lauw oefen partijtje af te doen. Den Haag bijv. probeerde met weloverwogen, vooral korte combinaties de middellinie van Hel bestuur van hel district iderland heeft negen van de elf van de Bredase verenigingen Push en afgekeurd wegens 'onbespeelbaar- Alleen het hoofdveld van Breda mag rden gebruikt, echter niet voor eersio wedstrijden. Een van de velden van verder nog slechts beschikbaar voor (dstrijden. De sportparken van Breda i zijn eigendom van de gemeente INSPORT Bill Stelnkraus, Olym- imploen^ springen^in Mexico voert do zal uitkomen. Naast Steinkraus zijn Frank Chapot, Neal Shapiro, Kathy en Bob Ridland. De Amerikanen ten nog deze week naar Europa om de Spelen voor te bereiden. In maanden aan zeven concoursen gaan 10 paarden mee. Er zal de deelgenomen. L Birmingham Is naast kampioen de tweede ploeg, die volgend sel- eer) in de eerste divisie van de League zal uitkomen. Birmingham laatste wedstrijd met 1—0 van n plaatste zich juist boven Millwall weede plaats. Bob Latchford maakte lpunt. Everton-NotUngham Forest ein- de eerste divisie in 11. Hel jeugdelftaJ tol 23 jaar van land heeft in Athene in een wedstrijd b kwartfinales van het toernooi om opecs kampioenschap met 50 van rken gewonnen. Op de eerste avond van het •toernooi hebben twee Nederlanders tn. Lichtgewicht kampioen Tonny van rsloeg de Oostenrijker Lorbek op en In het halfzwaargewicht won Verstappen door k.o. in de tweede de Oostenrijker Richard Kole- ISPRINGEN Marlette Dommers, Laarhoven-Kuiler en Hans Fels op 13 en 14 mei In het Oostduitse deelnemen aan internationale wed- Rusland heeft zich via een 32 Hongarije geplaatst voor de tweede larokko. ander daarin is Marokko. Het Jongens Jeugdteam, dat 13 mei in Zwolle tegen Frankrijk bestaat uit Kokkie Mulder. Florls Jockay Koch, Albert Haagen, Hans laff en Rob van der Heyden. L Heerenveen heeft een 1-jarig afgesloten met de 24-jarige Henk middenvelder van de amateur asser Oosterparkers. L Maandag 22 mei, tweede plnk- zullen alle zeven eredlvisiewedstrij- GronlngenFeyenoord en PSVGo worden op donderdag en vrijdag espeeld) om half drie aanvangen verband met het door de KNVB ;it, dat dan de beslissingen allen zowel voor deelneming aan het 'Up-toernool als voor de degradatie eerste divisie. NNEN De Oostduitser Michael gevierde ln de vierde etappe van de ;rs (BerlijnPraagWarschau) ge- Hij versterkte met zijn zege zijn positie in het algemeen klassement. TENNIS John Newcombe-heeft het Alan King-toernool in Las Vegas gewonnen door ln de finale de Zuid-Afrikaan Cliff Drysdalo met 6-3 6-4 te verslaan. Newcombe verdiende hiermee 10.000 dollar. PAARDESPORT De traditionele draversin terland Nederland-België zal dit Jaar niet alleen in Nederland, maar ook ln België worden gehouden. De Nederlandse dravers komen op vrijdag 9 juni in Oostende uit. De return wordt op 24 september op Duindlgt gehouden. TURNEN De natlonae turnselecUe gaat twee weken ln Frankrijk trainen onder leiding van bondscoach Eva Bartha en de trainers Caius Janu en Ginus Lage. VOETBAL De Engelse eerste divisieclub heeft de middenvelder Mike Bernard gecon- BILJARTEN De Noordhollander Piet Vet uit Berkhout zal Nederland vertegenwoordi gen in het Europees kampioenschap libre. dat van 17 tot en met 20 mei in Reus in Spanje wordt gehouden. WIELRENNEN De Oostduitser Michael Milde heeft zijn derde achtereenvolgende etappe-overwinning behaald in Berlijn-Praag- Warschau. de Vredeskoers. Milde leidt uiter aard ook in het algemeen klassement. WATERPOLO De Nederlande Jeugdploeg voor de wedstrijden op 20 en 21 mei in Veghel tegen West-Duitsland bestaat uit: Jacques Fahner, Rob Gal, Ron Koster, Jacob en Albert Spijker, Cok Mudde, Ton Buunk, Rik Toonen, Gijs Stroboer, Gerard Keetelaar en Wem Keman. Ajax te ontregelen. De bij vlagen sterk opkomende Mansveld Harold Berg en Hestad vormden in dit geval de inspirerende bronnen voor de aan val. Aad Kila (bij Arie Haan) en Dick Advocaat (bij Gerrie Mllhren) hadden in die middelste lijn al hun inspiratie nodig om de toevoerwegen naar de Ajax-spitsen zoveel mogelijk te blok keren. Mede daarom startte Johan Cruijff na nog geen 20 minuten met een wonderlijk mooie solo. Vanaf het middenveld slalomde hij meesterlijk door een woud van Haagse spelers. ROTTERDAM De bekerfinale tussen Ajax en FC Den Haag begon gisteravond ln het Feyenoord-stadlon bijna tien minuten later, omdat op het laatste moment bleek, dat de beide ploegen shirtjes aanhadden die te veel op elkaar leken. Na heel wat heen en weer gepraat besloot tenslotte FC Den Haag naan- de catacomben van het stadion te ke ren om enige tijd later met 'andere' kleu ren te verschijnen. Ajax hield vast aan de bekende rode balk op het witte shirt. Een weliswaar klein, maar toch onverkwikkelijk incident Tevens was het een niet bijster gelukkige aanzet van het min of meer officiële afscheid van scheidsrechter Dorpmans, die zich tevoren over de 'kleuren' had kunnen vergewissen. Pas toen hij vrijwel oog in oog met doelman Ton Thie over zijn eigen benen struikelde, ging deze eerste prachtige kans van Ajax verloren. Dit staaltje van hogeschoolvoetbal in spireerde de jonge meester tot nog meer opmerkelijke daden. Toen hij Johan Cruijff schiet het eerste doelpunt langs Ton Thie. In het midden Johan Neeskens. naar zijn zin van Piet de Zoete in de voorste lijn te weinig bewegingsvrij heid kreeg, keerde Cruijff terug naar het middenveld en zelfs de defensie, om vandaar zijn équipe te dirigeeren en te lanceren. Toch was Cruijff bijna altijd op tijd terug in het centrum van de spits. Zoals in de 34e minuut toen Ajax de tot dat moment voort reffelijke combinaties van FC Den Haag vrij eenvoudig bedwong en voor de eerste keer scoorde. Een aarzeling in de Haagse defensie, van Joop Kore- vaar, met name, gaf Johan Neeskens gelegenheid de bal met een kort tikje in de breedte voor de voeten van Cruijff te schuiven. Deze lakonieke schuiver van luttele meters afstand bleek onhoudbaar voor Thie (1-0). Ajax forceerde daarbij een brokje ze kerheid. De hooghartige, maar uiterst geconcentreerde ploeg kon zich tot de rust dan ook verder uitleven mei een aantal oogstrelende combinaties. De buitenspelval voorkwam voor FC Den Haag vooralsnog erger. Moeiteloos bijna bleef Ajax het grote kwaliteitsverschil tussen beide teams onderlijnen. Vooral in aanvallend op zicht bleek de kloof erg breed. De zwoegende Sjaak Roggeveen kon voortdurend op een konsekwente mandekking van de switchende Ajax- Aad Mansveld en Ton Thie stoppen Johan Neeskens af. verdedigers rekenen. En Hans van Eeden kwam op de linkervleugel soms op een eiland terecht, waardoor zijn directe opponent Suurbier nog regel matiger in de diepte kon sprinten. FC Den Haag miste stootkracht. Pas als meer dan vier spelers doelbewust de aanval zochten en dat gebeurde zelden werd de verdediging van Ajaxom Van onze speciale verslaggevers AMSTERDAM Het is vrijwel ze ker dat Jan Mulder binnenkort zijn handtekening onder een meerjarig contract bij Ajax zet De onderhande lingen tussen de Nederlandse spits van de Belgische landskampioen An- derlecht en het bestuur van de Am sterdammers zouden in een vergevor derd stadium en zelfs al afgerond zijn. Over de transfer van Mulder (die in ieder geval weg wil bij de door Georg Kessler getrainde Brusselse formatie) doen verschillende geruchten de ron de. Vanuit betrouwbare Ajax-kringen is vernomen, dat de overgang van Mul der naar Amsterdam 'op enkele for maliteiten na' volledig rond is. Punt van bespreking zou bij voorbeeld nog zijn of er een contract voor twee of drie jaar gesloten zal worden. Aan de andere kant wordt verteld, dat de transfer van Mulder nog lang niet zeker is en dat de besprekingen nog in een pril stadium verkeren. attentie gevraagd. Ajax heerste. Het leidde zestien minuten na de hervat ting tot een vergroting van de marge. Cruijff, hij opnieuw, bracht de kuip met zijn zoveelste solo in verrukking. Voor de defensie van FC Den Haag leek er geen houden aan. Eerst De Zoete, toen Mansveld, probeerde de frêle spits met een overtreding af te stoppen. Toen Cruijff tenslotte net binnen het strafschopgebied door aanvoerder Mansveld definitief hard werd gestuit, wees Dorpmans ondanks de felle protesten van de Hagenaars naar de stip. Gerrie Mühren benutte de strafschop koelbloedig: 20. FC Den Haag leek uitgeteld. De tweede treffer van Ajax betekende uiteraard het startsein voor het streven naar een langdurig wanhoopsoffensief. Trainer Jezek wisselde de kansloze Roggeveen voor René Pas uit. Het gaf zijn formatie kennelijk een vleugje nieuwe inspiratie. Het leidde zelfs snel vijf minuten later al tot een tegentreffer. Hans van Eeden ont futselde Wim Suurbier vrij gemakke lijk de bal en kreeg plotseling een vrij veld voor zich. Beheerst passeer de hij daarop doelman Hein Stuy met een boogbal: 21. Drie minuten duurde voor FC Den Haag de illusie. In die kortstondige periode hoopte het elftal met een massaal offensief toch nog op gelijke hoogte te komen. Ajax strafte die gedachte echter genadeloos af. En weer had Cruijff een groot aandeel in het doelpunt van Ajax. Hij ontdeed zich op de linkervleugel van de bijna dolgedraaide De Zoete en gaf een messcherpe voorzet door de uit de balans gespeelde Haagse verdediging. Piet Keizer timede uitstekend en haalde in het centrum uit met een onhoudbaar schot: 31. Toen Ajax in de eerste versnelling naar het einde van het duel stevende, deed Dorp mans in de slotminuten toch nog wat extra kruiden op het toch al smakelij ke gerecht door ook FC Den Haag een strafschop toe te kennen. Toen de bal al meters buiten het speelbereik van Hestad verdwijderd was, hield Krol zijn opponent tijdens een sliding vast. Dorpmans zag er een strafschop in. Begeleid door een gigantisch fluit concert benutte Mansveld de penalty feilloos. De strijd was toen al beslist Premier Biesheuvel mocht luttele mi nuten later de beker aan aanvoerder Piet Keizer overhandigen. AJax-FC Den Haag 3—2 <1—0): 34 Cruijff 10. 61 Mühren 2—0 (strafschop). 69 Van Eeden 2—1, 73 Keizer 31, 85 Mansveld 32 (strafschop). Scheidsrechter: Dorp mans. Toeschouwers 60 000. Ajax: Stuy: Suurbier. Blankenburg, Huls- hoff, Krol: Gerrie Mühren. Neeskens, Haan; Swart. Cruijff. Keizer. FC Den Haag: Thie, De Caluwé, De Zoete, Mansveld, Korevaar; Advocaat, Kila. He stad: Roggeveen (Pas), Berg. Vam Eeden. GERRIT DEN AMBTMAN FINALE KNVB-BEKER AjaxFC Den Haag SWde Graafschap 1-1 WageningenDe Volewijckers 2-1 Roda JCHeerenveen 2-1 FC VW—Heracles 1-1 AZ'67—Willem II 7-1 HaarlemVeendam 2-1 (Haarlem prom.) HVC—PEC 1-1 DFCHelmond Sport 0-1 Blauw WitFortuna VI. 3-3 SC CambuurEindhoven 2-0 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND ElinkwijkEde Sparta'25Caesar XerxesLeeuwarden B-ELFTALLEN EERSTE KLASSE SpartaFortuna SC NECVolendam DWSTelstar NACOMPETITIE TWEEDE KLASSE Groep 1 FC GroningenVeendam Groep 2 De Graafschap—Wageningen 3-2 2-2 1-2 2-2 0-0 afg. 3-1 1-5 De cijfers wan sporttoto nummer 45 zijn: Aantal deelnemers: 491.816. Inleg: 963.506 Prijzenbedrag: 408.409. Beschikbaar voot eerste, tweede. 102.102. derde en extra premie elk: (EL (ANP) De internationa- jerfederatie heeft twee renners Ht wegens het gebruik van ver- I stimulerende middelen. De Vd Ventura Disz werd voor #and uitgesloten en kreeg een pan 1000 Zwitserse francs (on- 1830 gulden). Hij gebruikte dope jde wedstrijd Milaan-San Remo. Emile Bodaert kreeg een l van vier maanden. Hij werd betrapt tijdens de Grote Prijs '(ice en daarna nog eens tijdens (jden om de Grote Prijs in Van onze speciale verslaggever GRONINGEN Dé intentie van het formeren van een ploeg als Jong Oranje is: talentrijke spelers voorbereiden op een carrière in de nationale équipe. In een sfeer die moet afwijken van het clubpa troon waar ten onrechte overigens alleen het resultaat als maatgevend wordt geacht, dient de geselecteerde zich op internatio naal niveau te manifesteren én waar te maken. Of, zoals bondscoach Fadrhonc dat doorgaans omschrijft: 'Jong Oranje is geen bedrijf, maar een school. Het resultaat heeft geen prioriteit. 'Vorming' is het voornaamste doel. Geen dwangbuis voor de spelers. Ze moeten zich in de selectie ontspannen kunnen bewegen en ontspannen kunnen voetballen'. Tegenstrijdig aan dat ideale beeld verliep het duel tus sen Jong Oranje en Jong-Bulgarije (00). Er was wel degelijk spra ke van resultatenvoetbal: de Bulgaren beperkten zich hoofdzakelijk tot het consolideren van de 'nul'; beide ploegen voerden, en niet al leen als de nood hoog was, ruwe charges uit; de stemming in het veld was grimmig. iketuitslagi ;en Hg. Quick wint met 64 runs 115 voor 4 gesloten. VRA 51; HBS- 'CC wint met vijf wickets HBS 101 HCC II 102 voor 5. Ro^d en Wit- en Wit wint met een wicket ACC i®JJt. Rood en Wit l'O voor 9; HCC- cc wint met 73 runs, VOC 165 voor HCC 92 all out. KLASSE: Hercules-De Krekels. Her- int met 87 runs. Hercules 124, De 37. Hermes DVS-UD, draw. HDVS °ut. UD 86 voor S. Toegegeven, niet de Nederlandse ploeg was direct verantwoordelijk voor het hierboven geschetste beeld. Indirect was dat wel het geval. Had de ploeg zich in Pleven immers niet op dezelfde manier gedragen als de tegenstander dat nu deed? De Bul gaarse coach Stojan Ormendzijez: 'Het optreden van de Nederlandse ploeg in Bulgarije heeft veel respect afgedwon gen. Ik was ervan onder de indruk. Ik heb de ploeg derhalve voorbereid op een harde confrontatie. De taktiek was op het forceren van een derde, beslissende wedstrijd afgestemd. Dat is gelukt, maar de kwaliteit heeft er onder geleden. Het was een typisch Cup duel'. Daarom was Oekie Hoeke- ma ook niet verontwaardigd toen hij opmerkte: 'Ik moet een paar scheen- dekkers voor m'n kuiten bestellen. Steeds weer werden er slidings van achter de man uitgevoerd. Ik heb wat schoppen van die nummer zes, Stoi- kov, moeten incasseren'. Eigenlijk is het hele idee van een Europese competitie voor 'landente ams. geformeerd uit spelers onder ae 23 jaar' niet te conformeren met Fadrhonc' filosofieën. Competitie bete kent ook: de concurrentie voorblijven. Althans, dat is het credo dat door de clubs wordt gehuldigd. En op grond daarvan wordt de betaald voetballer beloond (premiestelsel gekoppeld aan de resultaten). Een systeem dat overigens ook bij Jong Oranje wordt toegepast. Reden waarom Karei Bonsink zich na afloop liet ontvallen: 'Ik had uiteraard graag hier willen winnen. Maar financieel gezien kén het aantrekkelijk zijn, die derde wedstrijd. Dubbel op, weet je'. Bij voorbaat kon dus al aangenomen worden, dat Jong Oranje-Jong Bulga rije geen ontspannen sfeer zou ken nen en niet kon uitgroeien lot een exhibitie. Maar er was meer. De conditie van het terrein leende zich niet voor een aantrekkelijke vertoning. Langdurige regenval had het Oosterpark veran derd in een veld waar het voor wor menzoekers wel, maar voor voetbal- Willy van de Kerkhof in duel met een van de Bulgaarse verdedigers. Iers niet goed toeven is. Zeker niet als een voornaam deel van de taktiek geënt is op de snelheid van enkele spelers. Meestal pleegt een dergelij argument weinig weerklank te vin den, ditmaal vond het betoog van de bondscoach wèl gehoor. Fadhronc: 'Van de snelheid van de Van de Kerkhofs kon nauwelijks geprofiteerd worden. Grondpasses arriveerden niet ter be stemder plekke, maar bleven steken in drassige gedeelten. Dat was een nadeel. Zoals het voor anderen, gezien hun atletisch vermogen, ook een na deel was, die gesteldheid van het terrein. Want de Bulgaren zijn juist wel lichamelijk goed ontwikkeld. En hebben bovendien een (geringe) voor sprong op ons wat betreft technische capaciteiten'. Tijdens het duel bleek bovendien, dat Jong Oranje eenheid mist Een duide lijke lijn viel niet te onderkennen. Het gevolg van een gebrek aan conti nuïteit in de ploeg. Fadhronc: 'Dit kan niet langer. In achttien maanden heb ik 35 verschillende spelers opge steld'. Jack van Zanten: 'Er if bij de UEFA een voorstel ingediend de spe lers die bij het begin van het toer nooi 23 zijn in ieder geval mee te laten draaien tot en met de slotfase'. En Fadhronc weer: 'Afgezien van het feit, dat Arie Haan woensdag niet beschikbaar was (hij was gereserveerd voor de gisteravond gespeelde beker wedstrijd, jl.) zou ik hem graag erbij hebben. Maar hij is juist de 23 gepas seerd. En ik krijg maar voor twee spelers dispensatie'. Het manco eenheid was een gemis aan 'begrip' tussen de verschillende linies. Dat viel aldus te constateren: 'Hoekema, die, eenzaam ln de spits, regelmatig uitzwierf om ruimte te scheppen voor opkomende middenvel ders werd niet 'opgevuld'; de tweede lijn stuwde wel, maar beperkte zich daartoe Bonsink, Notten, Rljsber- gen en de later eveneens achter de frontlinie opererende Van Marwijk (geen schijn van kans tegen uitblin kende rechtsachter Safirov) presen teerden zich zelden in de diepte; de derde lijn was statisch- het centrum, gevormd door Krijgh en Schneider bleef in de defensie hangen, maar ook de verdedigers, Willy van de Kerk hof en Dries Visser, creëerden nimmer openingen op de vleugel, en als ze wel opkwamen was het niet op het juiste moment. Karei Bonsink: 'Het middenveld miste fysieke kracht om in de spits succesvol op te treden. Dat druist ook tegen onze voetbalnatuur in. Notten, Van Marwijk en ik kun nen via een solo of een één-twee gevaarlijk zijn, maar dat kon nu een maal niet op dit veld. Een werkelijk uitgespeelde kans is dan ook niet geschapen. Oeki Hoekema: "Op eigen kracht kon ik tegen die hard ingrij pende defensie niets bereiken. Op de flanken was er helemaal geen drei ging. Ik moest me dus bepalen tot het terugtlkken van de bal op opkomende mensen. Die er evenwel ook weinig mee konden uirichtfen'. INCIDENTEN Voor de neutrale toeschouwer (en wie was dat eigenlijk niet in Groningen?) bood Jong Oranje-Jong Bulgarije wei nig of geen spectaculaire momenten. De enige werkelijk scoringsmogelijk- heid volgde na een kopbalpass van Hoekema op Notten, die echter naast het, door de op applaus azende en toch solide acterende, Staikov verde digde doel verdween. Dat gebeurde overigens na ruim een uur voetbal. Voordien eisten voornamelijk inciden ten de aandacht op. Pas in de eindfa se werden de Bulgaren onder enige druk gezet. Er waren in scrimages enkele kansen, maar het ontbrak Jong Oranje aan een finis hing-touch. Fadh ronc wilde ook in die periode geen pmch-hitter inzetten (hij had eerder Notten wegens een lichte spierblessui re vervangen door Jan Smid). Fadh ronc: 'De geschikte man om op zo'n moment op te laten draven zat niet op de bank. Hazelhekke ken ik nog te weinig om hem dén de ploeg te laten completeren'. Hazelhekke zelf: 'Ja ik had er in het laatste half uur graag ingesprongen. Ik verwachtte het ei genlijk ook een beetje. Maar geen kritiek. Ik ben blij, dat Fadhronc mij in de selectie heeft opgenomen'. Resten tenslotte enkele opmerkingen over de heer Sven Jonsson, de Zweed se arbiter. De rechtspreker sprak dit maal geen recht, maar onrecht. Al thans, ten aanzien van Willy van der Kerkhof, die het slachtoffer werd van een 'act' van de voortdurend provoce rende Jankoven daardoor al door Jonsson de gele kaart voorgehouden). Maar, dat geval daargelaten, had Jons son er goed aan gedaan, toen duide lijk was dat beide ploegen een over treding niet schuwden, preventief te fluiten. Dat deed de Zweed niet, waar door er af en toe sprake was van gooi-en-smijtwerk. Zowel van Neder landse (rijsbergen) als Bulgaarse kant Die gevallen werden echter niet bestraft Waardoor de dreiging van een algehele vechtpartij steeds aanwe zig was. Alleen dankzij de beheersing, die enkele spelers sierden, gebeurde dat niet. Nederland: Barth, Rijsbergen, Krijgh. Schneider. Visser, W. v. d. Kerkhof, Bon sink, Notten (Smid): R. v. d. Kerkhof, Hoe kema, Van Marijk. Bulgarije: Staikov; Zavlrov, Stolkov, Stan- kov, Velltzsjkov, Todorov, Denev, Jankov (Mundjev), Aleksandrov (Zellaskov), Dimt- trov, Panev. JOHN LINSE

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13