lokter Mary Verghese VARA-documentaires in het teken van de arbeid dsgpecept personalia Invoeren cadeau's uit EEG Reportage tot 270 gulden Verkade betaalt meer dan cao voorschrijft Brandpuntopnamen in provinciesteden Nederland probeert terechtstellingen te voorkomen Binncnland/Rndio-tv T4 K9 -IY PERKINS r w&u. «evRouwrje, IK troND o? hét puuru HIT EreNTE VRA GEN,.. V ~U~ r...toin ik eesene mtdege-x VAREN MN HET 0NDERW£6NAAR| EEN RESTAURANT OVERREDEN WORDEN 6R00T ZIJN,IR HEB DAAR' 6ESIOTEN HETNIETTE DOEN^ DANK U MENEER TER VEER, DAT U MIJN IEVÊNGERED GOUDE GAPER door W. U. VAN DE HUIST; plaatjes tan W. G. VAN DE HUIST Jr. Ah! 't Was niet moeilijk ge- de winkel van de Goude Gapper n te dringen nu de juffers op waren. Had hij zelf niet de el teruggetrokken en het schuifje nd aan de binnenzijde van het toen hij te wachten stond op uenblad? Die houten juffer had gemerkt. Nu kon hij dat raam aan de buitenzijde openen en zo vlug zijn dikheid hem dat toelaat naar binnen klauteren. Haastig zocht hij de ladder, klom nog haastiger naar de plek waar de balk op de rug van de Gouden Gaper buiten door de muur heen naar bin nen stak en hier door een zware houten pen een kleine houten dwars balk eigenlijk werd vastgeklemd. En zijn houten hamer sloeg: die pen moest er uit; dat was het bevel van zijn meester. Hij sloeg in 't duister, in de stille winkel klonk de houten hamerslag geheimzinnig hol. Hij sloeg! Luisterde! Sloeg wéér! De houten pen begon te schuiven ELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL 'Zeg mijnheer Lothar', zei Klodder, toen ze weer binnen 'U zegt daar, dat U hulp wilt Een goed idee en navolging Ik weet wel niet wie Kareltje meester zijn, maar dat mag sik niet kriebelen. Zou ik niet meehelpen? Ik voel best wat :en spannend avontuurtje'. legde een koele hand vriend elijk op de schouder van de naar en zei: 'Een gevoelig ar- oort achter de ezel thuis. Zijn teroerde liever het penseel dan sbeugel of het vuurwapen. Wei ben ik zelf ook geen mens vuistwerk of bloederige rij, doch in mijn geval toont magische kracht, van de nim- üjkende geest, die ongekende dingen doet. Pleegt gij dus liever kunst, mijn waarde, en laat U niet in met minderwaardige zaken...' Toen Lothar dit zei, overtoog een slim trekje het baardige gezicht van de grote schilder G. Klodder. Hij stelde zich op voor het portretwerk van de minister van geldzaken en barstte uit in een honend gelach. Met een minachtend gebaar wees hij naar het linnen en gierde: 'Noemt u dét kunst plegen?' 'Hoe moet ik het dén zien, als het geen kunst is?' vroeg Lothar verwonderd 'Het is gewoon bedriegerij!' grinnikte Goof. 'Ik smeer maar zo wat op het doek en hoe sneller ik de verf tegen het linnen kwak, hoe geestdriftiger de officiële kritiek wordt! Haha! En weet je nou waar het in zit? In mijn sik en in mijn ongewassen trui! Wie een sik en een vieze trui draagt en wie zijn haren nieit meer kamt, die komt voor uit in de wereld van de kunst, Alleen mensen, die zich niet meer bezig houden met al die beuzelarij van nekjes wassen en oortjes schoon maken, worden voor vol aangezien! Dan denken ze, dat je een gekwelde wroeter bent. die dagelijks worstelt met de kunst! En weet je wat nou het leuke is? Mijn sik en mijn wilde haren zijn nog vals óók! Met een snelle beweging rukte Govert zich de pruik van de schedel en toen was er plotse ling een jong mens te zien, die zijn haren netjes had gekamd en een ver zorg kneveltje onder de neus droeg abora Genj ioude ..Ui en oi lat 2 ndag erdanjen looi overl D. C. Wilson ledroefd zijn!' troostte Amma ""'ij hebben op Onam ook ple- wcet toch dat we altijd aan iders cadeautjes geven en rijst en kokosnoten? En de in van elke kaste die voor Ap- irkt komt die dan in ontvangst en geeft er ons grote trossen n voor in ruil', het kerstfeest is, zijn wij aan rt', bracht Alayamma in herin- 'Is het dan niet prettig als we maken?' spotte George binnens- 'sterren'! En die Hindoes heb- fcswedstrijden en versierde oli- het niet met haar broers Zij vond kerstfeest heel fijn. dagen er voor maakten de ii enorme sterren van ge- papler en bamboestokjes. Ze het in groepjes, en wedijverden 't beste deed. In elke ster kwam ileumlampje of een kandelaar n en dan hing Cherukandan, uit de kaste van de kokos- :ers, ze in de bomen voor Met blote voeren klauterde en de stammen omhoog, zonder edtrol in u zelfs gebruik te maken van de lus die zijn voeten bijeen moest houden. En daar hingen ze de lichtende ster ren, hun warme kleuren opgloeiend in het donker als op kerstavond de jongens, kerstliederen zingend, uit de kerk kwamen. Tot besluit van de avond was er dan vuurwerk op het erf: Bengaals vuur, ronddraaiende wielen en vuurpijlen. En de kerstdag zelf was zo mogelijk nog plezieriger. Voor het licht was stonden ze al op, en met z'n allen liepen ze zwijgend het pad af naar de kerk, terwijl de sterren door het kant werk van de palmbladeren boven hun hoofd te zien waren. Op het plein bij de kerk brandde een groot vuur. Na dat daar gebeden was en een korte plechtigheid had plaatsgevonden, ging men naar binnen om er van ongeveer vier tot zes in de ochtend dienst te houden. Wanneer ze dan daarna thuiskwamen was de lange vastentijd van advent voorbij. Er stonden heer lijke gerechten klaar: appams met vleesvulling, vatteppams, een pudding van suiker, meel, kokos en wijn, en ook kerstcake. Alle familieleden van het personeel en van de arbeiders kwamen meegenieten. Ze zaten op matten op de veranda's. Amma hielp bij het koken, en de kinderen waren behulpzaam bij het serveren. O, kerst feest en pasen waren heel opwindend! Zelfs goede vrijdag, de plechtigste dag van alle die ze voor het grootste deel in de kerk doorbrachten, vond Mary niet onaangenaam. In feite was naast haar 'thuis' en de familie, de kerk de grootste realiteit in haar leven. Ze hield er var. om s' zondagsmorgens naar de kerk te lopen over het pad waar nooit paraplu's nodig waren, of zonneschermen, om dat het dichte bladerdak van de ko kospalmen zon en regen tegenhielden. Ze vond het prettig schone kleren aan te hebben, en de kerkklokken te ho ren luiden. Als er èèn klok luidde, betekende dat dat er nog tijd genoeg was, waren het er twee dan moest je je haasten, en als er drie klonken was er geen tijd meer te verliezen, dan stond de dienst op het punt te begin nen. De kerk had helderwitte muren, en beeldhouwwerk van oude grijze steen. Ze bestond uit drie gedeelten: de gewelfde entree, het middenschip, en het koor waarboven het dak het hoogst was. Zelfs had Mary geen he kel aan de twee uur durende dienst, waarvan de gemeente het grootste deel stond, want de zondag was de dag van de opstanding dan mocht er niet worden geknield, zoals door de week. Alleen tijdens het tussenge- bed en de preek was het geoorloofd te gaan zitten, met gekruiste benen, zo maar op de stenen vloer. De kerkdienst was heel interessant om naar te kijken. De priester, Jo seph Achan, was zeer indrukwekkend, met zijn witte krulbaard, zijn ronde zwarte kapje op, en zijn lange toga. Men liep maar heen en weer tussen de drie hoogaltaars, en er werd veel wierook gebrand. Voor het hoofdal taar, met het houten kruis, en het kunstige snijwerk, hing een kleed, een prachtig geborduurd kleed, dat op het hoogtepunt van de plechtig heid bij de heilige communie of qurbana, door de priester terzijde wend getrokken. Toen Mary nog klein was, had zij zelf een rolletje gespeeld in de kerk. Zit tend in het water van het stenen doopbekken, stevig vastgehouden, was ze door de priester gedoopt Eén hand had hij op haar hoofd gelegd, en met de andere water over haar hoofdje en schouders gegoten. Daarna was ze ge zalfd met de moron, de heilige olie. Het gebeurde dikwijls dat de gemeen teleden, na schuldbelijdenis en verge ving, deelnamen aan de heilige qurba na. Joseph Achan stond dan op de treden naar het altaar, in de hand de glanzende schaal met de ronde, platte broden, in het kerkgebouw zelf gebak ken. De mensen liepen door het al taarhek, en de priester brak kleine stukjes van het brood, doopte die in de wijn en legde ze op de tong van de communicanten. 'Zomaar een zomeravond' terug Benoemd: Utrecht (RU): benoemd tot gewoon hoogleraar in de geochemie en experimentele petrologie dr. R. D. Schuildng; Delft (TH): 'benoemd tot gewoon hoogleraar in de algemene metaalkunde B. M. Korevaar; be noemd tot gewoon hoogleraar in de scbeepswerktuigkunde ir. W. Vinke; Eindhoven(TH): benoemd tot gewoon lector in de anorganische chemie dr. i.r. J. H. C. van Hooff; benoemd tot gewoon hoogleraar In de vervoerstech niek ir. W. A. Koumans; Groningen (RU): benoemd tot gewoon hoogle raar in de farmaceutisch-chemische analyse dr. D. A. Doornbos; benoemd tot gewoon hoogleraar in de leer der rekenautomaten H. Whitfield, b.s., d.i.c.; Leiden (RU): benoemd tot ge woon hoogleraar iin de verloskunde en gynaecologie dr. E. V. van Hall; be noemd tot gewoon hoogleraar in de stralengenetica dr. F. H. Sobels; Rot terdam (med. fac.): prof. D. C. den Haan is eervol ontslag verleend als gewoon hoogleraar aan de medische faculteit; hij is nu benoemd als bui tengewoon hoogleraar om onderwijs te gaan geven in de leer van rol en functie van het academisch ziekenhuis in de gezondheidszorg; Utrecht (RU): benoemd tot gewoon lector in de wiskunde dr. E. M. J. Berin; benoemd tot gewoon lector in de biochemie dr. H. van den Bosch. Ontslag: Aan dr. J. H. J. van Gils is eervol ontslag verleend als gewoon hoogleraar; aan dr. M. Tausk is eervol ontslag verleend als buitengewoon hoogleraar; Amsterdam (UvA): Lenoemd tot waar nemend directeur van het Kohnstamm- instituut voor onderwijsresearch van de universiteit van Amsterdam, dr. A. H. van den Berg; Promoties: Delft (TH): gepromoveerd tot doctor in de technische weten schappen ir. D. H. van Campen: en lr. E. H. van Dongen; Groningen (RU: gepromoveerd tot doctor in de genees kunde J. F. van Ravenzwaaij: Leiden (RU)gepromomveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen Th. J. Siskens. J. A. Roest. V. J Nickolson; gepromoveerd tot doctor in de geologie Manmohan Mohanti: Eind hoven (TH): gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschappen ir. N. J. J. Huige; Wagenimgen (LH): gepro moveerd tot doctor in de landbouw wetenschappen ir. E. W. M. Verheij. Benoemd: De heer J. D. van der Harten te Eindhoven, lid van GS van Noord-Brabant, is benoemd tot voor zitter van de Nederlandse Stichting voor Kunstzinnige Vorming in Amers foort. Hij volgt mr. M. Vrolijk op, die dit landelijk studie- en dienstencen trum heeft gepresideerd vanaf 1967 tot aan zijn benoeming tot commissa ris van de koningin in Zuid-Holland. Tot notaris binnen het arrondisse ment Breda, ter standplaats Breda, is benoemd J. E. van Bavel, kandidaat notaris in Breda. Ontslag: Mr. J. Thors is op zijn verzoek per 1 december eervol ontslag verleend als kantonrechter in Rotter dam. onder dankbetuiging voor bewe zen diensten. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Tegen de achtergrond xan de ste rke beweging die op politiek gebied aan de gang is zal het documentaire gedeelte van de VARA-zomerprogramma's voor radio en televisie goeddeels in het teken van de arbeid staan. Tour de France en de Olympische Spelen gaat uitzenden. Dit omdat juist de arbeid diep in grijpt in het leven van man, vrouw en gezin. Ter ondersteuning van deze ethermanifestatie loopt het project 'Van Onderen', waarover wij reeds mededeling deden. Op de televisie keert de uitzending 'Zomaar een zomeravond' terug. Daar in zal elke dinsdagavond voorlichting worden gegeven over de toestand van het water in de Nederlandse recreatie gebieden. De VARA meent dat hier aan grote behoefte bestaat. De pro gramma's Koning Klant, Dagje Ouder en De Ombudsman worden in de zomermaanden stop gezet, maar keren in oktober terug. Gepland zijn enkele tv-spelen, één Nederlands, geschreven door Wim Po- vel en verder in het buitenland aan gekochte, welke allen gericht zijn op problemen van de tijd. 'Zomaar een zomeravond' krijgt enkele nieuwe ru brieken zoals praten met kinderen over de dagelijkse actualiteiten, een fotowedstrijd en een kort portret van prominente liedjesmakers of vocalis ten. Ander maandelijks amusement geeft weer het zomerprogramma 'Met de muziek mee'. Elles Berger gaat op VARA-zaterdagavonden via Nederland 1 een nieuw jongerenprogramma 'Popzien' presenteren. Van de Franse televisie neemt de CARA enkele grote shows, gegeven in het beroemde Pa- rijse theater Olympia over. Voor vro lijkheid zorgen ook compilaties uit Duitse show van Rudi Carrel 1, uit Hadimassa en het programma Kort en Klein. Om vele kijkers een genoegen te doen laat de VARA nog zeven maal lange afleveringen uit de Amerikaanse McCloud-serie zien, daarna zes popu laire Duitse politiefilms en zeven Franse Maigret-tlevisiefilms. Va de radio gaan de VARA-uitzendin- gen deze zomer vrijwel gewoon door, zeker war de evenementen betref- LhOok op Hilversum IH is geen wijzi ging te verwachten voor de NOS, de UTRECHT De directie van de Verkade-fabrieken wil haar personeel onder betere arbeidsvoorwaarden la ten werken dan in de cao voor de gehele bedrijfstak (de suikerverwer kende industrie) is voorgeschreven. Met de vakbonden zijn aanvullingen op de cao overeengekomen, zoals een hoger basisloon, hogere premies, extra vakantie, verbeterde uitkering bij ziekte, hogere diploma-toeslagen, bete re werkkleding-regeling en meer va kantie bij langere dienstverbanden. DEN HAAG In het buitenland gekochte goederen (souvenirs, cadeaus en goederen voor eigen gebruik) kun nen vrij worden ingevoerd tot een bedrag van 270 gulden als ze zijn gekocht in EEG landen en tot een bedrag van 90 gulden als ze uit ande re landen afkomstig zijn. Ook kunnen maximaal vrij worden ingevoerd 200 sigaretten, of 100 ciga- rillo's, of 50 sigaren, of 250 gram tabak Aan alcohol mag men vrij invoeren: een liter met een alcoholge halte van meer dan 22 percent of een zelfde hoeveelheid aperatieven met een alcoholpercentage van ten hoogste 22 pet., twee liter mouserende wijn, twee liter niet mouserende en acht tot tien liter niet mouserende Luxemburgse wijnen. Ook mag men belastingvrij invoeren:- vijftig gram parfum en een kwart liter toiletwater. Aldus een mededeling van het minis ter van financiën. HILVERSUM Op zes vrijdagavon den in deze zomer, te beginnen op 6 juni, gaat het BrandpuiYfcteam recht streekse uitzendingen van een uur maken in diverse provinciesteden, te weten: Enkhuizen, Vlissdmgen, Maas tricht, Enschede, Tilburg en Leeuwar den. Het worden programma's in de normale trant, zoals die sinds 24 sep tember regelmatig met publiek in de eigen studio worden uitgevoerd. Indien er aanleiding toe is, zullen deze zomeruitzendingen echter wor den aangevuld met informatie over belangrijk stads- en streexnieuws van de plek waar het team dlie avond opereert. Ook dan zal er publiek kun nen komen, dat na afloop 'desnoods urenlang' met de KRO-medewerkers mag blijven napraten. De uitzendin gen met publiek in de studio bevallen de KRO goed. Sinds september heeft men al meer dan 5000 gasten op de tribune gehad. Radio vandaag HILVERSUM I „KRO: 7.00 Nws. 7.01 Het levende woord. '•07 S) Badlnerie: klass.. semiklass en mod. muz. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Act.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws 8.41 V.d. huisvr. 10.00 Aubade- mod. en klass. kamermuz. (10.30- 10.32 Nws.) 11.00 V.d. zieken. 11.30 Bejaar- denprogr. 11.55 Med. 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd progr. (12.22 WIJ v.h. land. 12.28 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws 12.41-12.50 Act. 13.00-13.05 Raden maar 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag: muzikaal middagmagazine. (15.30- 15.32 Nws.) Overheldsvoorl.: 17.00 Zo danst men op de Nederlandse Antillen (deel II). Samenstelling en presentatie: Truus Mar- chant-Eschauzler. KRO: 17.10 (S) Metropole Ork. 17.25 V.d. kinderen. 17.30 Nws. 17.32 Act. 18.00 (S) Licht ensemble met zangsolisten. PP 18.19 Ultz. v.d. CHU. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Act. 18.50 Voorbeschouwing over ko mende KRO-programma's. 19.00 Musicerende dilettanten. 19.30 Dood doet leven: serie gesprekken over leven, dood en toekomst. 19.45 De zingende kerk: muz. In de liturgie. 20.00 (S) I. Omroepork.: mod. muz. II. Radloblazorsensemble met solist: mod. muz. 20.45 Waar maak je Je druk over?: gesprek ken. 21.00 Interview met een gewichtig personage, hoorspel. 22.00 (S) Klass. muz. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Echo, waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.15 Voer voor vogels: licht progr. met muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje. (8.00 Nws; 8.11-8.20 Radiojournaal.) (8.30-8.3S De Groenteman.) 8.50 Moregnwljdlng 9.00 (S) Radio Kamcr- ork. met soliste: klass. muz. 9.35 Waterst. 9.40 (S) Nederl. Koorfestival 1972. 10.00 V.d. TV vandaag Chinese eisoep 1 1. water bouillonblokjes 3 bolletjes gember 4 eieren zout, peper theelepel suiker 1 eetlepel olie 1 eetlepel sojasaus scheutje sherry Breng het water aan de kook en doe er zoveel bouillonblokjes in als op de verpakking staat aangegeven. Snijd de bolletjes gember fijn en voeg de snip pers er aan toe. Klop de vier eieren los met zout en peper. Doe er de suiker, de olie, de sojasaus en de sherry bij. Giet dit mengsel door een zeef in de kokende bouillon. Menutip. Chinese eisoep, Wiener schnitzel, sperzieboontjes, aardappe- (Wordt vervolgdlen. Ijs met perziken. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie 14.25-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 Pipo op Bizarra herh. 29-3-71 19.30 en een zoen van de juffrouw 19.45 Van onderen!: een aktie aan de basis van de samenleving 20.00 Journaal 20.20 Tegenvoeters 20.45 Van onderen! doc. film 21.45 Liedjes uit Klatergoud'71 22.10 Achter het Nieuws 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Graven naar het verleden- herh.14 NEDERLAND H NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV 19.05 Net effe een andere vakantie: inf. serie 19.29 Dier en vriend 20.00 Journaal 20.21 Please Sir! 20.50 Bee Gees, een portret 21.35 Ander Nieuws- Special NOS 22.20 Journaal 22.25 Den Haag vandaag TELEAC 22.30 Nascholing huis artsen - les 4 De titel 'Vrijheid! Blijheid?' dekte voortreffelijk de reportage van Jaap van Meekeren en Romano Af. Stinga over Suriname. Duidelijk werd name lijk dat de heng naar zelfstandigheid weliswaar algemeen is, maar dat ve len zich tegelijkertijd bezorgd afvra gen of die vrijheid ook blijheid tot ge volg zal hebben. Het is een goede zaak, de openbare mening hier te interesseren voor wat er in Suriname en Curacao gaande is, vooral onderstrooms. Want voor de ra ciale tegenstellingen en onlustgevoe lens die, wie weet hoe vlug, sterker tot uiting zullen komen, draagt ons land een groot brok verantwoordelijk heid Het waren immers onze voor ouders die zoveel verschillende ras sen op een betrekkelijk klein gebied samen brachten. Als de ondervraagde Surinaamse sol daten maatgevend zijn voor de me ning van hun collega's, dan zullen zij geen enkel bezwaar maken wanneer zij bij rellen op hun landgenoten moe ten schieten. De vanzelfsprekendheid waarmee zij zich dekten achter 'het is opdracht', riep nare herinneringen op aan eerder getoonde gevolgen van kadaverdiscipline. Met de vertoning van Houdini: De Boeienkoning heeft de KRO niet al leen de bewonderaars van illusionis ten en andere magiërs aan zich ver plicht. De film vol spektakelstukken was ook interessant als tijdbeeld en als psychologische analyse van een merkwaardig mens: Erich Weiss, die boven zichzelf uit wilde stijgen omdat zijn geringe lichaamslengte hem dwars zat. Fred Lambrechts zong liedjes van Ju les de Corte en dat bleek eigenlijk een te groot waagstuk. Hij kon dat aperte stuk persoonlijkheid van de troubadour-componist niet inbouwen in zijn presentatie. Bovendien leken mij de arrangementen van Rogier van Otterloo niet zo best te passen bij de sfeer van waaruit deze liedjes zijn ontstaan. Als je het mooier wilt doen dan de maker zelf, kun je de mist in gaan. In AVRO's Televizier kwam mr. Luns als NATO-functionaris heel wat stren ger en minder plooibaar naar voren dan toen hij ministeriële wereldreizi ger was. Overal hoor je van pogingen tot ontspanning in de wereldpolitiek, maar als je goed tiaar mr. Luns hebt geluisterd, moet ik weer flink bang worden voor de Russische Beer. T.H. DEN HAAG Amnesty internatio nal, de Nederlandse jeugdgemeen schap, de Nederlandse politieke jonge- rencontactraad en het Nederlands co mité internationaal jongerenwerk heb ben een telegram gezonden naar de president van Turkije. Hiena drin gen zij er bij hem op aan al zijn macht aan te wenden om volgende executies te voorkomen. De organisa ties zeggen alles in het went te zullen stellen om verdere executies in Tur kije te voorkomen. Het voorlopig Turkije comité te Nij megen, voornamelijk gevormd uit stu dentenorganisaties en de IK (interna tionale correspondentieclub) vreest, dat de Turkse regering de doodvon nissen heeft voltrokken als provocatie De regering wil. aldus het comité, verzet oproepen om een aanleiding te nebben het parlement aan de kant te zetten en een militaire dictatuur in te stellen. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00-11.02 Nws.) 11.30 Rondom 2: progr. v.d. vrouw omII1.1-55 Beursber. 12.30 Overhelds- b i'/jv v d- ,andb- 12-40 Knipperlicht: ï«eï?H> rfdloverkeersrna8a*lne. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 (S) De wereld v d opera: beschouwingen over opera's aan de hand van nieuw verschenen gramm.platen. 14.35 Alert! op het vlak van muz. en maatschappij NOS: 15.00 (S) Zoeklicht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (18.00-16.02 Nws.) AVRO: Med" Mob'el: gevarieerd progr. (17.55 18.00 Nws: 18.11-18.40 Radiojournaal.) 19.00 (S) Big Band Beat: The Skymasters. 19.25 Paris vous parie. 19.30 Vanavond: gevarieerd progr. (20.00-20.05 Nws.) 22.00 Trefpunt: beschouwingen over actuele zaken 22.20 (S) Vanavond Iaat: licht progr. met act., waarin om 22.55 Med.; 23.00 Nws: 23.10 Radiojour naal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM UI VARA: 7 00 Nws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 Nws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nws. 9.03 Plaatjes v.d. pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevarieerde visite. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 De Eddv Becker Show. (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Drie- draal. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix. (17.00 Nws.) BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Giste ren 12.15 Kleinkunstkronlek. 12.50 Bui- tenl. persoverz. 13.00 Nws, weerber. en toneelagenda. 13.20 Amusementsmuz. 13.55 Beursber. 14 00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. 15.03 Schoolradio. 16.00 Nws en beurs ber. 18.10 Casinomuz. 17.00 Nws en med. 17.10 Voor oudere luisteraars. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d soldaten. 18.28 Paar- desportber. 18.30 Wegwijs wezen. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Lichte orkest- muz. 19.00 Nws. act. en lichte muz. 19 45 Vakbondskroniek. 19.55 Amusementsmuz. 20 00 Grammofoonpl.progr. 22.00 Nws en De zeven kunsten. 22.20 Jazzmuz. 23.00 Kamer muz. 23.40-23.45 Nws. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 .Journaal van gisteravond. 10.50 Schonzeit für Fuchse Duitse speelfilm uit 1966. 12.00 Act. 12.50 Intern, persuverz. 13.00-13 20 Journaal. 16.15 Nws. 16.20 Film- rep. 17.05 V.d. kinderen. 17.10 V.d. kinderen. 17.20 Idem. 17.55 Nws. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Vragen van kijkers. 18.30 Act. 18 45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau Magazine. 19.26 Privatdetekilv Frank Kross. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20- 8.50. 10.05-10.35. 12.00-12.30 Schooltelevisie. 18.00 Nws uit Noordrljn-Westfalen. 18.10 Jan Blllbusch. 18 40 Hier und Heute. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Privatdetektlv Frank Kross.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Polltleko quiz. 21.00 Galgentoni. 22.40 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17.30 Nws en weerber. 17.35 Ultz. voor oudere kijkers. Aansl.: Voorbeelden van goede dagen 18.05 Act. en muz. 18.35 Amusementsprogr. 19.10 Mlnl-Max. 19.45 Nws. act. en weerber. 20.15 Act. en kort nws. 21.00 Paul Temple, detectlvcserle. 21.50 Culturele rubriek. 22.35 Nws. weerber. en comm. 22.50-0.05 Lelden- schaften, film. DUITSLAND III NDR 19.00 Schelnwelt Bühne. 19.30 Betrlfft: Gesundhelt. 20.00 Journaal en weerber. 20.18 Amerlkas Weg nach Vietnam (1), serie rep. 21 00 Glauben und Denken. 21.30-22.15 Die Ernst-Kommlssion: ihre Aufgabe und ihre Losungsvorschlage, disc. 8.20, 10.05, 12.00 Schooltelevisie. DUITSLAND III WDR 18.00 Schooltelevisie. 18.30 Elnfuhrung In die elektronische Datenvorarbeltung (19). 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. voor Griek se arbeiders. 19.15 Unl-Audlmax. 19.45 Nws uit Noordrljn-Westfalen. 19 55 Comm. 20.00 Journaal en weerber 20.15 Kreislauf der Gesteine (8). 21.00 Tagesmagazin. 21.30 Het Toklo-kwartet: Strijkkwartet op. 3. Alban Berg. BELGIE FRANS 14.00, 14.30 en 15.00 Schooltelevisie. 16.00 Mod. wiskunde ln het lager onderwijs, serie ultz. 18.05 Nws. 18.10 V.d. kinderen. 18.25 Affiches: gesprekken met kunstenaars. 18.55 V. d kinderen. 19.00 Les dernlères volontés de Richard Lagrange, feuilleton. 19.30 Ge westelijke Waalse act. 19.40 Weerber. 19.45 Journaal. 20.15 Llvlng-room, toneelstuk. 22 00 Slgnes des temps: cultureel magazine. 22.50 Journaal. BELGIE NEDERLANDS 14.00-15.30 en 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Fabeltjeskrant. 18.05 Sklppy, jeugdse rie. 18.30 Tlenerklanken. 19.05 Alledag: va kantie. sport en mode. 19 35 Hier spreekt men Nederlands en Zoeklicht. 19.43 Med. 19.45 Nws. 20.10 Uit de dierenwereld: Het Intieme leven v.d. Siamese vechtvls. 20.35 EUse, of het ware leven Franse speelfilm. 22.10 Gastprogr.: Het Hu manistisch Verbond. 22.40 Nws. t

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9