jreen aanwijzingen voor abotage in Eindhoven wan Agt ziet voordelen in snelrecht Overheid zal moeten ingrijpen in lonen en prijzen Schoolbestuur Ypelaar weigert onverbiddelijk elk hernieuwd gesprek in - Groot deel van schade ongedekt Le ie op een GAZELLE fiets beleef' je iets transplantatie -eenmerg niek geval Jeugdraden willen grotere subsidie Wetgever kan veranderingen in normbesef niet bijhouden' Meer activiteiten voor Russische joden Bromfietser verongelukt Van school af, maar geen werk Het weer L4CW/KWARTET DINSDAG 9 JIEI 1972 Binnenland 13 K5 Je stadsbussen prooi van vlammen len een onzer verslaggevers )HOVEN De politie heeft geen enkele aanwijzing, dat de die gisternacht vrijwel het gehele autóbussenpark van de ïovense stadsvervoersdienst in de remise aan de Lucas Gassel- it in de as legde, het werk van saboteurs is geweest. Waardoor vuur is ontstaan is overigens nog steeds niet bekend. Het onder is in volle gang. jnd die in enikele uren tijds alle de remise staande en juist met tof volgeladen bussen in zwart- ;erde karkassen veranderde, vooral tijdens de ochtendspits [natie veroorzaakt. In heel Eindho- en omgeving was het openbaar eid«(?oer volledig lamgelegd, met het Ig dat duizenden te laat op kan- kwamen. ■h*F Hl provisaties snelle improvisatie is daar in ip van de dag echter verbetering „tomen. Door bussen te charteren ;'a collegaondennemingen, slaagde 97 a erin het vervoer tegen 10 uur in ;morgen al weer redelijk georga- ierd te hebben. De politie con- teerde tijdens de avondspits zelfs MlIJOeïïen n grotere opstoppingen dan op een lotoi-male dag. Ook vandaag worden ïg Un problemen meer verwacht De onttotende bussen zullen voorlopig blij- I doorrijden. N.V. Openbaar Vervoer Eindhoven, een onderneming die een half jaar geleden door de gemeente werd opge richt, nadat zij de bussen van de N.V. City Garage, die tot dan het openbaar vervoer regelde, had overgenomen. Aandeelhoudsters hierin zijn behalve de gemeente, de Zuidoosterautobus- dienst (een volle dochter van de spoorwegen), de BBA uit Breda en de EMA uit Valkenswaard. inna edttlui ipeerde van de ramp is vooral de Hoewel de directe schade van ruim twee miljoen gulden door verzekering wordt gedekt, ligt de werkelijke, niet gedekte schade, op basis van vervan gingswaarde, zeker enkele malen ho ger. Een woordvoerder van de Zuid ooster in Gennep, die de exploitatie van het stadsvervoer in handen heeft, verwachtte hierdoor echter geen ono verkomelijke problemen. De onderne ming rekent erop, dat andere dochter ondernemingen van de spoorwegen de komende maanden zullen bijsprin gen, door een deel van nieuwe aanko pen af te staan aan de Zuidooster. Het gaat maar om 30 bussen en als men weet, dat de NS-dochters samen 3.000 bussen hebben rijden, dan is dat maar 'één procent van het totale park'. Reserves De eerste weken zal nog worden gere den met de 25 bussen uit eigen reser ve, die tijdens de brand buiten Eind hoven geparkeerd stonden, en 10 ge leende bussen van de BBA, de EMA en de NAO (uit Nedam). Deze laatste bussen worden normaal gebruikt voor aanvulling tijdens de extra drukke spitsuren in de winter en voor het vervoer van toeristen in de zomer Doordat men nu juist tussen deze perioden in zit, is dat materiaal vrij. Zodra het vakantievervoer de bussen weer opeist, hoopt men over vervan gend materiaal te kunnen beschikken. In afwachting van de herbouw van de remise zullen de bussen worden ge parkeerd op een open terrein van de Zuidooster aan de Kanaaldijk in Eind hoven. Een trieste bijkomstigheid noemt men Dit bleef over van de garage. het bij de Zuidooster, dat bij de brand in de uiit twee gebouwen be staande remise juist de garage met de 32 in dienst zijnde bussen werd ge troffen. Het andere gebouw, waar het al afgeschreven materiaal stond, werd nauwelijks beschadigd. De brand werd omstreeks 4 uur ont dekt door de fabrikant J. van de Koelen, die naast de City-garage woont. Hij hoorde het vuur in de garage knetteren. Toen hij ging kij ken, sloegen de vlammen al meters hoog uit het dak. De brand ging gepaard met explosies van de brand stoftanks. Tot laat dn de ochtend is de brandweer bezig geweest het vuur te bestrijden. Zij slaagde er echter slechts in de zoetwarenfabriek te be schermen; van de enorme garage met inhoud kon niets worden gered. ADVERTENTIE ADVERTENTIE 'Deze a kt ie geldt voor Qazelle/Juncker Locomotief/Simplex fietsenBerint bromfietsen. spi> kvn- d de Et ll- isieie uir, DOE MEE AAN DE BETOVERENDE FILMTRIP DOOR AFRIKA 12 Nederlanders worden straks uitverkoren om deelnemer te worden aan een onvergetelijke 16-daagse foto-film-safarl. Min GAZELLE 01' SAFARI Haal een deelnemers-kaart bij uw fietsen leverancier, Direkt doen! Berger op congres DS'70: Van onze parlementsredactie AMERSFOORT De regering zal bij indiening van de begroting 1973 in september maatregelen moeten afkondigen voor het voeren van een stringent prijs- en inkomensbeleid. Uitstel onder de huidige omstandigheden betekent dat de overheid overspoelt zal worden door een kosteninflatie waarvan de resultaten funest zullen zijn voor grote groepen in onze maatschappij. Gemonteerd met Vredestein-bonden In het Academisch 11 [kenhuis Leiden is vorige week üfti beenmergtransplantatie uit- yoerd, waarbij de donor niet (hvant was aan de patiënt. Vol- liis een woordvoerder van het jlikenhuis is het voor het eerst wereld dat naar het zich it aanzien met succes een ;elijke transplantatie met een it verwante donor is uitge- rd. patient werd reeds geruime tijd ndeld wegens een zogenaamde itische anemie een plotse- ophouden van de func- van het beenmerg: geen imaak van bloedlichaampjes en dplaatjes). Zonder beenmergtrans- itatie was de kans op herstel tsloten. Enige kans op succes tot nu toe bij beenmergtrans- itaties uitsluitend mogelijk ge it indien de donor verwant was aan [patiënt. Maar omdat in het onderha- geval de patiënt door vele bloed- "usies afweerstoffen had gevormd al zijn familieleden, konden in verwanten als donor fungeren, behulp van de in Leiden geves tigde internationale organisatie voor orgaiantransplantaties 'Eurotransplant' is toen een potentiële niet verwante donor met gelijke weefselgroepen op gespoord. Dank zij de medewerking van die Skamdiniajvische zusterorganisa tie 'Scandiatransplant' werd bij het Deense Aairhus een man bereid gevon den als donor te fungeren. Begin vorige week werd bij hem in het Leidse Academisch Ziekenhuis, zonder dat hij hier noemenswaardig last van had, beenmerg afgenomen. De trans plantatie kon daarna worden uitge voerd. Het transplantatieteam bestond uit prof. dr. J. J. van Rood (hoogleraar in de immuno-hemathologieen dr. B. Speek (hematholoog) en dr. J. G. Eemjsse, hoofd van de bloedbank van het ziekenhuis. De patiënt maakt het goed, maar pas over twee tot drie weken kan met zekerheid worden ge zegd of de transplantatie is geslaafd. De fractievoorzitter van DS'70, de heer J. J. A. Berger heeft dit gisteren gezegd op een conferentie in Amers foort waar zijn partijiconfiereerde over de problematiek van het midden- en kleinbedrijf. Een dergelijke ingreep in lonen en prijzen is volgens de heer Berger volledig gerechtvaardigd door de opmerkingen van dr. Zijlstra, de president van de Nederlandsche Bank, in zijn enkele weken geleden gepubli ceerde jaarverslag. De fractievoorzitter daagde politieke parijen uit 'niet terug te deinzen' voor hun eigen conclusies wat er onder de huidige omstandigheden dient te gebeuren. "We moeten niet verdoezelen wat waar is, ook zal dit psychologisch niet zo goed overko men', aldus de heer Berger. In dit verband verweet hij de PvdA een economische politiek te verdedigen, die nog gebaseerd is op het inzicht van de Engelse econoom Adam Smith uit de vorige eeuw. De heer Berger viel ook scherp uit tegen het rapport-Mansholt. waarin plannen worden uitgewerkt om de milieu-problematiek het hoofd te bie den. 'Je kunt het eigenlijk geen plan noemen, omdat voor het slagen ervan alles gecentraliseerd zou moeten wor den', aldus de fractievoorzitter. Hij ADVERTENTIE sprak van een onrijp stuk waaruit duidelijk de bunkering spreekt van de heer Manshalt van de oude Marx- ideodogie'. Eerder op de conferentie bleek dat DS'70 zich in wil zetten voor het midden- en kleinbedrijf en zich daar bij ook wil onderscheiden van de andere politieke partijen. Zo liet bet kamerlid Pors zich ontvallen dat de meeste politieke partijen pas vlak voor de verkiezingen aandacht be steedden aan de middenstanders. En de heer Berger bleek zich niet aan de indruk te kunnen onttrekken dat de meeste politieke partijen zicih niet emotioneel verbonden voelen met het midden- en kleinbedrijf. Overigens is het ook niet de bedoeling van DS'70 een belangengroepering te worden. 'We zijn geen arbeiderspartij, geen middenstandspartij en dergelijke, maar een volkspartij', aldus de heer Pors. AMSTERDAM Als de rijkssubsidie aan provinciale jeugdraden niet op korte termijn wordt geregeld, zullen de provinciale jeugdraden hun werk niet naar behoren kunnen doen. Dit is de mening van het Interprovinciaal Contact Jeugdraden (ICJ). In een nota aan de vaste kamercom missie zet het ICJ de financiële pro blematiek van de jeugdraden uiteen. Het is het ICJ gebleken dat staatsse cretaris Vonhoff niet bereid is tot een gesprek met de provinciale jeugdra den. Volgens het ICJ ontvangen de provin ciale overheden van het rijk te weinig om de provinciale jeugdraden vol doende te kunnen subsidiëren. di« j z,jji een onzer verslaggeefsters SN HAAG 'Een voordeel van snelrecht is natuurlijk dat de verdachte minder ^g of zelfs helemaal niet in voorlopige hechtenis hoeft worden genomen, in aanzien van buitenlanders is dit een groot voordeel. Dit zei de minister van ju- Itie, prof. mr. A. A. M. van Agt, op het plan voor snelrecht van mr. Hartsuiker, zon- ir daar uitdrukkelijk uitspraak over te willen doen. ai na? Di pai p»' II 8 b ffet n, irdi j™ iten de buitenlanders ein- ik berecht worden, dan zij met het huidige m hoogstwaarschijnlijk lang weer naar huis terug gebeurt er dus helemaal Dit zou een vorm van [njeerlijkheid betekenen ten pichte van de Nederlanders, wel na verloop van tijd tröjor de rechter moeten ver- nu Wjnen. Bovendien geeft het rde n 'buitenstaander' een zeer eemde indruk als er geen et ft wo dt gedaan omdat de hc der vertrokken is. De melk- jtte *1". van wie een krat flessen stolen is, pikt dit niet', zei minister Van Agt gisteren tij dens een bijeenkomst in het perscentrum Nieuwspoort in Den Haag. Spoor bijster Volgens minister Van Agt is de wetgever niet meer bij machte om de ontwikkeling van het normbesef bij te hou den. De wetgever wentelt dit af op de rechter, wiens taak hierdoor aanzienlijk verzwaard wordt. In het civiele recht kennen we begrippen als redelijkheid, billijkheid, goede trouw of on rechtmatige daad. Het straf recht dat een duidelijker voorbeeld geeft van de snelle veranderingen kent termen als ontucht, aanstotelijkheid, belediging, mishandeling. Dit zijn volgens minister Van Agt geen begrippen die de rechter houvast geven. Hij moet op zoek gaan naar hetgeen achter die begrippen ligt; een taak die hij makkelijk heeft kun nen volvoeren in een tijd waarin de normstelsels alge mene geldigheid hadden. Nu echter is hij geplaatst in een positie waarin hij het spoor makkelijk bijster kan raken'. Minister Van Agt 'De normen veranderen snel, ook de wetgever moet deze open begrippen meer gaan hanteren'. Doel straf Minister Van Agt legde er de nadruk op dat het bij het strafrecht niet alleen een kwestie is van 'welke normen', maar 'straffen ook met welk doel'. Een rechter zal zich niet alleen moeten afvragen hoe zwaar een straf moet zijn, maar ook wat het uiteindelij ke doel, en resultaat, van die straf is. 'Ook in dit opzicht is de taak van de rechter verzwaard. Neemt men bijvoorbeeld bet abortusvraagstuk. Heeft de wetgeving in dit opzicht mede tot taak te dienen tot een baken van het normenbesef?' 'De samenleving ondergaat een sterke verandering. Bij voorbeeld ook in geval van opvatting van het eigendoms recht (het kraken van huizen heeft daarmee te maken) ge sloten verbintenissen en de nieuwe regeling van het sta kingsrecht Reorganisatie De minister zei dat er een uitvoerig onderzoek wordt in gesteld naar de manier waarop de rechterlijke macht zich moet gaan opstellen ten op zichte van de wet, en in hoe verre men moet overgaan tot specialisatie. 'Het overhoop halen van de rechterlijke or ganisatie is een enorme opga ve: de nieuwe organisatie moet bestand zijn tegen de ontwikkeling in een groot aan tal jaren. Van een onzer verslaggevers BREDA Ondanks verwoede pogingen van de president van de Bredase rechtbank, mr. Van den Berg. konden het schoolbestuur en de ouders van de leerlingen van het gymnasium Ypelaar in Breda gisteren tijdens een kort geding niet tot een minnelijke schikking komen. De president van de rechtbank drong aan op opschorting van het besluit om het gymnasium op te heffen, maar het school bestuur wenste niet op de genomen beslissing terug te komen. AMSTERDAM De Europese stu dentenleiders die actie voeren voor Russische joden en aangesloten zijn bij de wereldunie van joodse studen ten gaan hun activiteiten opvoeren. Dit is dit weekeinde in Zürich op een vergadering van de studentenleiders besloten, aldus een communiqué van 'de Nederlandse zionistische studenten organisatie. De vergadering besloot onmiddellijk over te gaan tot gecoördineerde acties door de actiegroepen voor Russische joden in geheel Europa, om 'de nieu we ontwikkelingen te beïnvloeden van de vervolging door Sowjet-autoriteiten van het Joodse volk in Rusland'. Het gaat hier om twee zaken; het nade rend proces tegen drie joden die naar Israël willen emmigreren en 'inlijving in het Russische leger als methode om de joden het recht op elementaire mensenrechten te onzeggen.' VLAGTWEDDE In Jipsingboertan- ge, gemente Vlagtwedde is in de nacht van zondag op maandag de 18- jarige W. H. Bentum uit Jipsing- Bertange verongelukt. De jongeman reed op de Jipsingboertangerweg met zijn bromfiets tegen een boom en was op slag dood. Het besluit is met inspraak tot stand gekomen, alle alternatieven zijn over wogen en daarom zien wij van op schorting af, zei mr. Gerritsen na mens het schoolbestuur. De ei6ers, een deputatie van de oudervereniging, hadden met opschorting genoegen ge nomen. Zij konden ook moeilijk anders, want tijdens het kort geding was gebleken dat op zuiver juridische gronden het besluit van het schoolbestuur moeilijk ongedaan kon worden gemaakt De raadsman van de ouders, mr. Hout man, zei in zijn pleidooi, dat het bestuur niet gemachtigd was deze be slissing te nemen, omdat onbevoegde mensen aan de totstandkoming daar van hadden meegewerkt. Zeven van de vijftien bestuursleden waren niet door de bisschop van Breda genoemd, en hadden, conform de statuten, dus geen recht dergelijke besluiten te ne men. Maar door deze benoemingsprocedure aan de orde te stellen, gaf de raads man expliciet toe, dat de stichting, die het schoolbestuur vormt, een ker kelijke stichting is, en de president van de rechtbank memoreerde dat het burgerlijk wetboek nauwelijks een mogelijkheid biedt om tegen een der gelijke stichting op te treden. Verder verweet mr. Houtman, dat de bestuursleden het doel van de stich ting, zoals dat in de statuten is gefor muleerd, hadden verfoochend. In die statuten staat, dat het doel van de Peter van Kesselstichting de instand houding van het gymnasium de Ype laar is, en zolang deze statuten be staan, mag het bestuur geen beslis sing nemen om het gymnasium op te heffen. De raadsman van het school bestuur bestreed dit. Het doel van de stichting is volgens de statuten het onderwijs in Nederland, en in het bijzonder op het seminarie Ypelaar, waaraan een gymnasium is verbonden, in stand te houden. Een paar jaar geleden wend het seminarie opgehe ven. Op formele gronden is er, op dit punt, niets tegen het besluit in te brengen. Onwil Als diepere oorzaak van het conflict tussen de ouders en het schoolbestuur zag de raadsman van de ouders mr. Houtman de pogingen van het minis terie van onderwijs om het kleine, zelfstandige gymnasium te laten ver dwijnen. TVfinister Van Veen mag dan gezegd hebben, het gymnasium niet de nek te willen omdraaien, maar het departement is het gymnasium niet wel gezind', zei mr. Houtman. Deze onwil van het departement gaf het schoolbestuur heel wat moeilijkheden. Plannen werden afgewezen en reisjes maar Den Haag leverden niets op, terwijl op het departement gesugge reerd werd, dat wanneer Ypelaar zou worden opgeheven, voor alle proble men een oplossing te vinden was. Moegestreden nam het bestuur daar om in de "zwarte nacht' van 22 april het besluit om het Bredase gymnasi um inderdaad maar op te offeren. De raadsman van het schoolbestuur, mr. Gerritsen, noemde als achtergrond het feit, dat het kleine zelfstandige gymnasium niet levensvatbaar meer is. Hij wees erop, dat kleine scholen relatief veel geld kosten, en dat klei ne scholen te weinig mogelijkheden tot differentiatie bieden. De huidige leerlingen en de leerlin gen, die komend cursusjaar tot de basisklassen worden toegelaten, hoe- Van onze correspondent HOOGEVEEN In Hoogeveen heeft zich een probleem geopen baard wat binnenkort nog veel ernstiger gaat spelen. Het gaat om jonge mensen die een studie of opleiding hebben voltooid en die niet aan de slag kunnen ko men omdat er voor hun vak of richting te veel gegadigden zijn. Deze schoolverlaters ontvangen tot nu toe gedurende 26 weken een uitkering volgens Rijksgroepsregeling werkloze werknemers. In dat halve jaar zijn ze tevens tegen ziekte en dergelijke ver zekerd. Na dit halve jaar komen ze tussen wal en schip terecht, omdat ze nog te jong zijn om voor een uitke ring van de Algemene Bijstandswet in aanmerking te komen. Het is een groep Ambonese jongeren die dit de laatste weken heeft onder vonden en die het gemeentebestuur en de sociale dienst hiermee hebben geconfronteerd. Wethouder G. Schou ten, die meent dat dit niet alleen een zaak van de overheid is, heeft een gesprek gehad met de ouders van deze jongens. Deze week zullen al deze ouders worden bezocht, waarbij wordt nagegaan of ze voor bun werkloze kinderen in aanmerking kunnen ko men voor een aanvulling van de bij stand. Volgens de wethouder openbaart dit verschijnsel zich Juist nu als gevolg van de dalende conjunctuur. Hij vreest dat binnenkort ook andere jon geren hiermee te maken krijgen, niet alleen in Hoogeveen, maar in tal van plaatsen. Uit een gesprek met het ministerie van CRM bleek hem dat dit probleem daar nog niet eerder had gediend en dat het dus volkomen nieuw was. De wethouder zal al de jongelui voor de periode dat ze in het vrije bedrijf geen emplooi kunnen vinden willen laten werken aan hun verdere vorming: een halve dag aan algemene ontwikkeling In het door hen gekozen vak Maar wie financiert dat? vraagt de wethouder zich af. ven zich echter geen zorgen te maken, vervolgde mr. Gerritsen. Zij kunnen hun opleiding aan de Ypelaar afma ken. De president van de rechtbank zag in deze mededeling een mogelijk heid tot een minnelijke schikking te komen. Hij stelde een opschorting van het besluit voor, zodat schoolbe sturen en ouders in de komende vier weken nog eens rond de tafel konden gaan zitten. Het schoolbestuur voelde daar echter niets voor, wat de presi dent verbaasd liet opmerken 'maar als u zoveel aan inspraak doet, kan er dan niet nog eens gepraat worden?' Nee, meende het bestuur, want alle alternatieven zijn bestudeerd, en door opschorting bestaat de mogelijkheid, dat Den Haag geen toestemming meer geeft voor het stichten van een athe neum nog voor het volgende cursus jaar aanvangt. Uitspraak: volgende week woensdag. ADVERTENTIE Pijn is te verhelpen. MetTogaL In doordrukstrip, Handig. Helpt Goed. Warm. en onstabiel Van onze weerkundige medewerker Aan de voorzijde van een depressie in Het Kanaal zal het vandaag en mor gen in ons land overwegend gunstig weer zijn. Er komen tenminste zonni ge perioden en de temperatuur be reikt in het binnenland vrij gemakke lijk een niveau van 19 tot 22 graden. De luchtaanvoer komt dan ook uit het zuidoosten tot zuiden. Dat depressies nog geen kans krijgen, komt door de beschermende werking van een hoge- drukzone van Scandinavië tot Noord- Frankrijk. Dit systeem begon gisteren weer iets in betekenis toe te nemen, wat natuurlijk een goede stimulans voor het mooie mei-weer was. Alleen blijft de opbouw van de lucht zoda nig, dat zich vooral in de middag en avond gemakkelijk plaatselijke buien kunnen ontwikkelen met een flinke kans op onweer. Gistermorgen tussen tien en elf uur al nam de bliksemfrequentic in West- Europa toe evenals zondag. In de loop van de middag kwam het op verschillende plaatsen in het binnen land tot sterke plensregens, gepaard gaande met hagel. In Drachten werd in enkele uren tijds bijna 20 millime ter neerslag afgetapt en eenzelfde hoeveelheid kregen we door uit Pa- terswolde. Voorzover bekend viel in de provincie Groninen de meeste neerslag. Onze waarnemer in Ulrum rapporteerde dat in zijn woonplaats tussen vier en zes uur niet minder dan 50 millimeter neerslag gevallen was waaronder veel hagel De Engelse computers geven uitsluitsel over het weer in de rest van deze maand. Op de meeste plaatsen in Engeland wordt vóór het midden van mei een periode van onstandvastig weer en regen ver wacht, waarna de tweede meihelft waarschijnlijk natter zal uitvallen dan de eerste, hoewel mei ook dan een nieuwe droge hogedruk-periode met zonnige perioden achter de hand houdt. De gemiddelde maandtempera- tuur zal overal boven normaal uitval len. De regenval en zonneschijn zal ongeveer normaal zijn, uitgezonderd in zuidwest-Engeland en Zuid-Wales, waar meer neerslag dan normaal zal vallen. De in het westelijke deel van Het Kanaal aanwezige depressie zou deze prognose wel eens in de hand kunnen werken. Verder wordt nog gezegd dat de algemene atmosferische cirailatie in april 1972 overeenkomst heeft vertoond met die in april 1919, 1967, en 1970. Weersgesteldheid van gisteravond 18.00 uur. maximumtemperaturen van gisteren en neer slag van 07.00-18.00 uur. Amsterdam hagelbui 20. 3; De Bilt regenbul 21. 0.1; Deelden onbew 21. 0: Eeide onweer 20. 17; Eindhoven onbew 21. 0; Den Helder regenbui 10. 0.1; Luchthaven R'daro regen bul 20. 4; Twente hall bew 20. 0; Vllssingen rw bew 19. 0; Zd Limburg onbew 21, 0; Aberdeen rw bew 12. 0; Athene licht bew 21. 2; Barcelona onbew 17. 0; Berlijn licht bew 18. 0; Bordeaux rw bew 34, 0: Brussel onbew 21. 0: Frankfort zw bew 23. 0; Ge- nève licht bew 22. 0: Helsinki onbew 11, 0; Innsbruck half bew 20, 0; Kopenhagen on bew 17. 0; Locarno half bew 19, 0: Londen regen 18. 0.8; Luxemburg rw bew 22. 0; Madrid half bew 23. 0; Malaga onbew 20. 0: Majorca licht bew 18, 0; Munchen rw bew 19, 0; Nice rw bew 19, 0; Oslo rw bew 18. 0; Parijs zw bew 22. 0; Rome licht bew 20. 0; Spilt licht bew 22. 0; Stockholm on bew 13. 0; Wenen rw bew 21. 0; Zurich on weer 20. 0; Las Palmas half bew 21. 0: Tel Avlv licht bew 22. 0; Lissabon half bew 19. 0; Caea Blanca half bew 20, 0; Tunis half bew 22. 0. HOOG WATER; 10 mei; Vllssingen 11.41, Ha ringvliet 0.37-13.04, Botterdam 1.33-14.18, Schevenlngcn 0.10-12.38. IJmulden 0.49-13.15. Den Helder 4 27-17.18, Harlingen 7.10-19.39. Delfzijl 9.17-21.25.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5