W ereldnoodrecht voor bescherming van milieu nodig' Dodelijke ongelukken tijdens het weekeinde Centralisatie van sociale verzekering Kerkmuur valt onverwacht bij sloop in Amsterdam Invloed Poolse generaal Moczar verder gedaald Trams botsen: veertig gewonden Vakbonden willen verplichte nachtrust voor binnenschippers Componist biedt gratis compositie amateurmuziek aan Prot. Ziekenhuis in Den Bosch leent Maintz nu negatief eigen vermogen TROUW/KWARTET MAANDAG 8 MEI 1972 W TH Kit Van onze 90c. economische redactie DEN HAAG Hef alle bedrijfsvere nigingen op en iaat de uitvoeringsor ganen A-oor de sociale verzekering bes turen vanuit één centraal punt: de raad voor de sociale verzekering. Dit is volgens het Koninklijk Ver bond van Ondernemers een van de aanbevelingen die het organisatiebu reau van Berenschot, Bosboom en He- gener in een rapport aan de Sociaal- Economische Raad heeft uitgebracht over vereenvoudiging van het stelsel der sociale verzekering en de uitvoe ring daarvan. In het rapport wordt opgemerkt dat er in 1969 bij alle bedrijfsverenigin gen tezamen ongeveer elfduizend mensen werkzaam waren. De totale administratiekosten bedroegen in '69 een half miljard. De in te stellen raad voor de sociale verzekering zou onder andere moeten zorgen en verantwoordelijk zijn voor een goede en doelmatige uitvoering der verzekeringen. Het bureau beveelt de oprichting van enige honderden regionale centra aan. die zouden kun nen dienen als sociale centra waar de verzekerden terecht kunnen voor aan vragen. inlichtingen en voor hun uit keringen. In deze opzet is er geen plaats meer voor de bedrijfsverenigin gen. Het bureau acht het een bezwaar dat er verschillen bestaan in grondslagen in de sociale verzekeringen (en daar door ook verschillen in de uitkerings grondslag). Het bureau meent dat het systeem zoals dat bij de volksverzeke ringen wordt gehanteerd het juist is. Daar kent men een procentuele pre mieheffing met een uniform karakter tot een maximum van het jaarsalaris. Aanbevolen wordt dit systeem te handhaven en in te voeren in de andere verzekeringen en wetten. Voort beveelt het bureau o.a. aan een selectieve controle In te voeren: dwz allen controleren wanneer er reden is te veronderstellen dat dit gewenst is (bijv. bij 'zwart gebruik'). Ook acht het bureau het mogelijk de wacht geld- en werkloosheidswet, de wer kloosheidsvoorziening en de rijksgroe- pregeling werkloze werknemers te in tegreren tot één werkloosheidswet. AMSTERDAM Tijdens het slopen van de Koepelkerk aan het Leidsebos- je in Amsterdam is zaterdagochtend in de Tesselschadestraat een ravage ont staan, doordat een kerkmuur tegen de verwachting in naar buiten omviel- In zijn val nam de muur een boom mee, die de ergste klap opving. Het vallende puin sloeg een gat in het wegdek, waardoor waterleiding en rio lering werden beschadigd. De deur van het G.E.B.-gebouw in de Tessel schadestraat werd vernield, evenals 'n aantal ruiten. Ook verschillende par- keermeters werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. WARSCHAU (REUTER) Generaal Moczar, een man van de harde lijn. die enkele jaren geleden nog werd beschouwd als een van de voornaam ste kanshebbers voor het leiderschap van de Poolse communistische partij, heeft zaterdag zijn invloedrijke baan van voorzitter van de vereniging van oorlogsveteranen verloren. Het was de derde achterenvolgende degradutie van Moczar. BOVENKARSPEL De 18-Jarige mo torrijder J. W van der Lee uit Enk- huizen is zaterdag om het leven geko men toen een pesonenauto linksaf wilde slaan en aan de tegemoetkomen de motorrijder geen voorrang verleen de. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Veertig mensen werden gewond toen zaterdagavond op het kruispunt Weteringschans-Spiegelgracht twee trams (van de lijnen zeven en tien) frontaal tegen elkaar botsten. De bestuurder had een verkeerde wissel stand niet opgemerkt Veel gewonden konden direct, anderen na behandeling in een der Amsterdam se ziekenhuizen naar huls. De materiële schade was zeer groot: de fronten van beide trams werden volkomen vernield. Een voorgaande tram (van lijn 7) had plotseling moeten invallen en had ge bruik gemaakt van een wissel die bijna nooit gebruikt wordt. Deze verkeerde wisselstand heeft de bestuurder van lijn 7 niet opgemerkt, toen hij voor een halte remde. Het tramverkeer was ruim een uur gestoord. Prof. Van Panhuys voor vereniging internation Van onze redacteur wetenschappen UTRECHT Wij moeten een wereldnoodrecht ontwerpen ter be scherming van het milieu. Een van de nieuwe rechtsregels zou bij voorbeeld moeten zijn: 'liet is verboden, afval in zee te storten; elk land heeft het recht, overtreding eenzijdig tegen te gaan'. Concreet voorbeeld: als een Neder lands oorlogsschip in volle zee een onder vreemde vlag varend schip be trapt, moet het op grond van het wereldnoodrecht kunnen overgaan tot aanhouden en opbre-.gen, waartoe het krachtens het geldende volkenrecht nu niet bevoegd is (Verdrag van Ge- nève inzake de volle zee, 1958). Deze voor juristen opruiende taal gebruikte zaterdag prof. mr. H. F. van Panhuys op de jaarvergadering van de Nederlandse vereniging voor interna tionaal recht (NVIR). De Leldse vol- kenrechtsgeleerde, die vorig jaar al '•an zich deed spreken door zijn voor stel, Frankrijk wegens de zoutlorin- gen in de Rijn voor het Internatio naal gerechtshof te dagen, ging dit weekeinde nog wat stapjes verder. Op basis van hetzelfde wereldnood recht, zou Nederland eenzijdig een 'Represaillewet bescherming leefmi lieu' moeten aannemen. Met harde economische maatregelen zou Frank rijk zo tot behoorlijk gedrag kunnen worden overgehaald. Ook het probleem van de 'concurren tievervalsing' zou langs deze weg kun nen worden opgelost. Als in België een olieraffinaderij wordt gebouwd die goedkoper kan werken omdat vle zigheid ongehinderd de schoorsteen verlaat, dan moet met economische sancties tegen België dergelijke oneer lijke concurrentie worden tegenge gaan. Prof. Van Panhuys was zich er duide- Van een verslaggever AMSTERDAM Bij een ongeluk op de Rozengracht in Amsterdam is zon dagmorgen de 27-jarige Robert de Lange uit Amstelveen om het leven gekomen. Hij was Inzittende van een auto. die, waarschijnlijk na een aan rijding met een fletser, tegen een boom aan de linkerweghelft botste. De bestuurder van de auto werd ern stig gewond in pen ziekenhuis opgeno men. Volgens getuigen is de fietser na het ongeluk doorgereden. Hij zou licht gewond zijn. HUIZEN Een verkeersongeval in Huizen heeft zondagmorgen het leven gekost van de 26-jarige K. Bunschoten uit Huizen. Zijn 25-jarige broer werd levensgevaarlijk gewond. De auto van de broers kwam op de linker weghelft en botste tegen een tegenligger. De bestuurder van die wagen bleef onge deerd. BRUMMEN De 2-jarige Renate Klein uit Brummen is zaterdag aange reden door een vrachtauto toen zij plotseling de weg overstak. Het kind was op slag dood. BERGUM Een ongeluk in Bergum heeft vrijdagavond het leven geëist van twee inwoners van Bergum. De 62-jarige F. Vriezinga die op de fiets was. verleende volgens de politie geen voorrang aan de 22-jarige A. T. Bos- ma, die op zijn motor aankwam. Bei den waren op slag dood. EPE De 13-jarige Roelof van der Kley uit Epe is vrijdagnacht in een ziekenhuis overleden. Hij werd ern stig gewond b;j een botsing tussen zijn brommer en een auto. MAARHEEZE De 3-jarige Ingrid Pelders uit Hamont (België) is vrij dag in Maarheeze om het leven geko men Zij zat in een auto die in botsing kwam met een geparkeerd staande vrachtauto. KLAZIENAVEEN De 3-jarige Ma rijke Drenth stak zaterdag plotseling een straat over in Klazienaveen. Een auto kon haar niet meer ontwijken. Het meisje overleed op weg naar het ziekenhuis. ROSMALEN In het Brabantse Ros malen is de 56-jarige C. T. Schoonder- woerd overleden. De man raakte met zijn auto in de berm en botste tegen een boom. DRUTEN De 52-jarige mevrouw G. J. Delvoix uit Utrecht was op slag dood. toen zij zondagmorgen in Dru- ten (N.B.) frontaal op een tegenligger botste. De bestuurster van deze auto en drie inzittenden van mevrouw Del voix werden gewond. NAALDWIJK Twee chauffeurs van het expeditiebedrijf Fa. Bakkenes en Zn. te Naaldwijk zijn bij een ernstig auto-ongeluk ln Duitsland om het le ven gekomen. Het zijn de 26-Jarige A. Holsteln uit Naaldwijk en de 22-jarige M. Ammer- laan uit Wateringen. Het ongeluk gebeurde zaterdag bij een kettingbotsing in dichte mist op de grote autoweg bij Heidelberg. Min stens 12 personenauto's en vrachtwa gens waren hierbij betrokken en 6 mensen kwamen om het leven en elf raakten gewond. lijk van bewust dat hij hiermee zijn geleerde collega's provoceerde, maar de gedachte achter deze gedachten was wel degelijk serieus. Wij juristen moeten niet meer achter de feiten aanlopen. De gebruikelijke benadering in het volkenrecht Is, af te wachten tot iets gewoonterecht is geworden, en dan het netjes opschrijven. Zo kwam bijvoorbeeld in het Volle- Zeeverdrag het enige geval terecht waarin aanhouding wèl is toegestaan: als een duidelijke daad van piraterij wordt geconstateerd. Maar we hebben eenvoudig de tijd niet om honderd of tweehonderd jaar te wachten tot het gewoonterecht afvallozing ziet als een even ernstige aantasting van de rechts orde als piraterij (en of je honderd of tweehonderd jaar moet wachten, daar twisten de juristen dan over Met zijn betoog reageerde prof. Van Panhuysen op de pre-advlezen over zeevervuiling (van mr. L. J. Bou- chez) en rivierverontreiniging (van mr. G. W. Maas Geesteranus) die voor de vergadering v/aren opgesteld (zie Trouw/Kwartet van zaterdag). Hij was niet de enige die vond dat de pre-adviezen zich wel erg hadden ge concentreerd op het geldende recht. Mr. H. J. Scheffer vond het jammer dat het bestuur van de NVIR ge vraagd had om studies van twee deel problemen, in plaats van het totale milieuprobleem aan de orde te stel len. Op deze manier bleven principië le zaken in de mist hangen, er kwa men weinig bouwstenen voor het in ternationale milieurecht-in-wording uit. Daar komt nog bij, vernamen wij in de wandelgangen, dat het geldende recht in een groeiend aantal gevallen helemaal nog niet geldt. Zo zijn de afgelopen jaren een aantal overeen komsten en verdragen tot stand geko men die zeeverontreiniging door olie aan banden leggen, maar die zijn nog niet in werking getreden, en dat kan ook nog Jaren duren. Nadat op een al of niet indrukwek kende internationale conferentie de tekst is vastgesteld, begint in elk van de deelnemende landen het moeizame proces om de nationale wetgeving aan de nieuwe regels aan te passen. Daar na pas kan de bekrachtiging door de respectieve parlementen plaatsvinden. En pas als voldlende landen het ver drag hebben geratificeerd treedt het in werking. Die procedure duurt ge middeld een jaar of vijf, zés. En sommige verdragen worden gewoon helemaal nooit van kracht. 'Vergeethoekje' Dit soort verschijnselen krijgt zelden de openbare aandacht, een eenmaal op genomen verdrag raakt gewoonlijk in het vergeethoekje. Als er niet af en toe aan de bel wordt getrokken, aldus onze zegsman, is het bijvoorbeeld zeer wel mogelijk dat het pas aangenomen verdrag van Oslo tegen vervulling van de Noordzee en de noordwestelijke Atlantische Oceaan, het gebruikelijke aantal jaren in de ambtelijke machine doorbrengt. Ook deze verschijnselen had prof. Van Panhuys wellicht in gedachten toen hij pleitte voor eenzijdige acties om het milieu te beschermen. Een aardi ge bijzonderheid is dat de meest ef fectieve bescherming tegen olievlek ken op zee momenteel niet geleverd wordt door internationale verdragen, maar door twee vrijwillige overeen komsten tussen de grote oliemaat schappijen. Die kunnen wèl snel wer ken. Van een verslaggever ROTTERDAM De vakbonden vre zen dat de EEG-commissde. die mo menteel bezig is voor het hele EEG- gebied een verordening over dienst en rusttijden in de binnenvaart op te stellen, geen verplichting tot nacht rust zal voorschrijven. De heer N. Colemberg, voorzitter van de bedrijfsgroep Rijn- en binnen scheepvaart van de Katholieke bond van vervoerspersoneel zei zaterdag op de algemene bedrijfsgroepsvergade ring in Rottendam, dat de vakbonden 'gemarchandeer met de nachtrust* niet zullen nemen. Hij hoopte dat de Nederlandse regering in Brussel her vakibondsstandpunt en dat van de Nederlandse regering in Brussel het ondersteunen. Ook uitte hij kritiek op het feit dat de door staatsecretaris Kruisinga aangekondigde binnesche- penwet geen regeling van de dienst en rusttijden zal omvatten. De bnoden vrezen dat deze zaak nu geheel aan d^EG^ommissie^word^overgelatem^^ Van onze kunstredactie HILVERSUM Is een radioprogram ma een programma, dat domweg regi streert, of zou de omroep het amateu ristische muziekleven op een andere wijze kunnen stimuleren? Deze vraag stelde de componist Bernard van Beurden in een bijeenkomst in de KRO-studio. De door de heer C. Ca- bout geleide bijeenkomst was belegd door de NOS ten behoeve van 'Inzet', het programma over amateuristische muziekbeoefening. Vertegenwoordigers van muziekbon- den maakten gretig gebruik in te gaan op de verhouding tussen radio en amateur. De opzet van de redactie van 'Inzet' is geweest heen te breken door de bovenlaag van de concoursen, doch de respons is klein. Wij zullen ons af moeten vragen: Wat is vernieu wing in de amateurmuziek en is de vernieuwing wel nodig? Uit de discussie bleek, dat er van de zijde van de muziekbonden behoefte is aan een uitgewerkt vernieuwings voorstel door de redactie van 'Inzet'. De bonden zijn graag bereid mee te werken aan een goed experiment, waarbij wel als voorwaarde gesteld moet worden, dat vernieuwing alleen bereikt kan worden langs de weg der geleidelijkheid. Ook zal men zich ver der moeten gaan beraden over de sociale taak, de functie en betekenis van het amateurisme. Om van de theorie van deze discussie tot de prak tijk in het muziekleven te komen bood Bernard van Beurden aan gratis een werk voor harmonie-orkest te componeren met als enige voorwaar de, dat het werk zal worden uitgevoerd als onderbreking bij een topconcours. Veel problemen zijn onbesproken ge bleven, doch als geheel leverde de discussie voldoen de stof voor de uit zending van zaterdag 13 mei op Hil versum II. DEN BOSCH De 'Stichting Het Protestantse Ziekenhuis' in Den Bosch gaat voor de tweedemaal over tot de uitgifte van een obligatiele ning. Het betreft ditmaal een 7,75 pet, 30-jarige lening ad ƒ12 min tegen 100 pet. De inschrijving staa* op 16 mei open. De aflossing op de lening, waar voor officiële notering op de Amster damse Effectenbeurs zal worden aan gevraagd. geschiedt pau in 25 gelij ke jaarlijke termijnen, waarvan de eerste vervalt op l juni 1978. Vervroegde gehele jf gedeeltelijke af lossing is uitsluitend toegestaan op l juni van elk jaar, voor de eerste maal op 1 juni 1982. Extra aflossingen in de jaren 1982 t/m 1986 zullen slechts geschieden tot de koers van 101 pet en gedurende de verdere looptijd pari. De lening is bestemd voor de consoli datie van een verkregen krediet, als mede ter verdere gedeeltelijke finan ciering van nieuwbouw. In mei 1971 werd de eerste obligatielening, groot 9 min., tegen een rente van 8,5 pet uitgegeven. AMSTERDAM De resultaten van Handelsvennootschap voorheen Maintz en Co. zijn in 1971 dusdanig teleur stellend geweest, dat thans een aan zienlijk negatief eigen vermogen is ontstaan. De in de loop van 1972 plaatsgevonden verkoop van de doch ters Homij. Mijnssen en Co nc en Mijnssen Liften brengt in dit b eeld geen verandering. Dit schrijft de accountant van het bedrijf in het bericht inzake het door grootaandeelhouder Electriciteitsmaat- schappij An i em uitgebrachte bod op de nog bij derden uitstaande Maint- zóBöndelen (49 pet van 100 pet De stukken dienen uiterlijk 1 juni aange meld te worden. Het bod van Aniem ic onvoorwaardelijk. Commissarissen van Maintz vinden het bod, dat mede verklaard kan wor den door de mogelijke fiscale conse quenties voor Aniem, alleszins aan vaardbaar. Maintz oefent geen activi teiten meer uit. Het ligt in de bedoe ling van Aniem Maintz te liquideren. Op 24 mei zal geen informatieve ver gadering van aandeelhouders Maintz plaatsvinden. GEMERT Het 14-Jarlge meisje J. van Vliet uit Eindhoven Is zaterdag om het leven gekomen in Gemert. Het meisje liep rechts van de weg en werd door onbekende oorzaak aange reden door een achterop komende personenauto. DEURNE In de nacht van vrijdag op zaterdag rijn de 74-jarige P. Eibers en zijn 77-jarige echtgenote uit Deur- ne overleden aan de gevolgen van een auto-ongeluk. Vrijdag had de bejaarde automobilist geen voorrang verleend aan een andere auto. Familieberichten Met dank aan God willen wij met onze lieve Ouders en Grootouders A. Perfors en J. Perfors-Spaanderman het 50-jarig huwelijk herdenken op 18 mei 1972. D. Perfors M. Perfors-Lam Arend Jan Margreet Helena Ella Gelegenheid tot feliciteren op 18 mei 1972 in Hotel- Restaurant Mikedejo, Quarles van Uffordstraat 81, Noordwijk, van 4.30 tot 6.00 uur n.m. 't Aardse leed is nu geleden, al liet oude gans voorbij en de Heiland droogt mijn tranen, maakt mijn hart zo blij. Heden nam de Heere, na een geduldig gedragen lijden, tot Zich mijn lieve Pleegmoeder en onze Zuster, Schoonzuster en Tante Grietje de Smeth in de ouderdom van bijna 92 jaar. Hoofddorp: 's Gravenhage: Hoofddorp: Hoofddorp: Hoofddorp: J. Rijlaarsdam G. de Smeth C. de Smeth J. Boer-de Vries D. van der Meulen neven en nichten Hoofddorp, 6 mei 1Ö72 Van den Berghlaan 95 De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woensdag 10 mei a.s. om 13.30 uur op de Oude Algemene Begraafplaats te Hoofddorp. Vertrek vanaf het woonhuis om 13 uur. Voor ons totaal onverwacht overleed tot onze diepe droefheid mijn lieve Man, onze lieve Papa Antonie van Hilten op de leeftijd van 41 jaar. Evenals eerder in Indonesië en Kameroen zag hij zijn werk en het dienen van zijn medemensen als een opdracht van zijn Heer. I. van Hilten-Brouwer Marion Simon Ita Hanna Petra Henk Mare Bennekom, 6 mei 1972 Edeseweg 35 Geen bezoek Geen bloemen De begrafenis is woensdag 10 mei a.s. om 14.30 uur op de Algemene Begraafplaats, Kerkhof laan te Bennekom Om 13.30 uur is er een rouwdienst in de Gere formeerde kerk aan de Brinkstraat. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het gebouw „De Brink" naast de Gereformeerde kerk. Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen, mijn geliefde Man, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader. Broe der, Behuwdbroeder en Oom Cornelis Hoogendijk in de ouderdom van 85 jaar. Psalm 103 9 berijmd. Uit aller naam: M. Hoogendijk-Krijgsman kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Rotterdam, 5 mei 1972, Albregt-Engelmanstraat 87b. Geen bloemen. De bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats "Crooswijk" op dinsdag 9 mei. Aankomst in de kapel circa 1 uur. „De Here is mijn herder, mij ontbreekt niets". (Psalm 23 1 onberijmd.) Heden nam de Heere tot Zich onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder. Zuster. Behuwdzuster en Tante Klazina Jacoba de Jong-van Hulsentop weduwe van Pieter Jacobus de Jong op de leeftijd van 75 jaar Uit aller naam: N. de Jong. Scheveningen, 6 mei 1972. Dr. de Visserplein 77. Condoleancebezoek van 24 en van 7-9 uur. De bijzetting in het familiegraf zal plaatsheb ben woensdag 10 mei om 3 uur op de Algemene Begraafplaats Westduin, Ockenburghstraat Loos duinen. Vertrek vanaf huis te 2.30 uur. In Jezus ontslapen na een gelukkige echtvereni ging van 59 jaar Trijntje Jacoba Treur op de leeftijd van 83 jaar. echtgenote van J. van der Vliet Psalm 146 3 (oude leer). bef. Wilnis: Utrecht: Biddinghuizen: Zillah (Wash. USA): J. van der Vliet G. Verburg-Van der Vliet J. Verburg J. van der Vliet I. M. van der Vliet- Van Sevenhoven C. Dekker-Van der Vliet S. Dekker Wilnis: N. K. van Vliet- Van der Vliet J. W. van Vliet en kleinkinderen. Wilnis. 4 mei 1972, Raadhuisstraat 4. De begrafenis zal plaatshebben op maandag 8 mei om 1.30 uur op de Hervormde begraafplaats te Wilnis. Gelegenheid tot condoleren in het Hervormde verenigingsgebouw, na afloop van de begrafenis. Thuis liever geen bezoek. „Hij is verlost, God heeft hem welgedaan". Heden behaagde het de Here van ons te nemen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Schoon vader, Grootvader, Broer, Zwager en Oom Job Pronk in de leeftijd van 66 jaar. Uit aller naam: C. Pronk-Appel. Voorburg, 6 mei 1972, Agrippinastraat 3. In plaats van bloemen, gaarne gift voor kankerbestrijding. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van de Diaconesseninrichting Fonteynenburgh- laan 5 te Voorburg. Bezoek van 11-12 en van 2.304 uur. De bijzetting in het familiegraf zal plaatsheb ben woensdag 10 mei om 1 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan te 's Graven- Vertrek van de rouwkamer om 12.30 uur. hage. Het bestuur van de bond van Chr. Politie ambtenaren in Ned., afd. 's-Gravenhage, geeft met leedwezen kennis van het overlijden van haar gepensioneerd lid Job Pronk in de leeftijd van 66 jaar. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 10 mei 1972 te 13.00 uur op de Alg. Begraafplaats, Kerkhoflaan te 's-Gravenhage. 's-Gravenhage, 6 mei 1972. Namens het bestuur M. SCHOLLEMA (voorz.) G. ARKERAATS (secr.) Heden overleed, in de hope des eeuwigen levens, onze innig geliefde Vrouw, Moeder en Grootmoe der Cornelia Molenkamp geb. Donk ln de ouderdom van 79 jaar. „Ik ben de opstanding en het leven; die in Mij gelooft zal leven, al ware hij ook gestorven." Johannes 1125 Breukelen: Winschoten: Linne: Zuid-Afrika, Kaapstad: Breukelen: Breukelen: Breukelen: Canada, Vineland Ont.: Loenen a/d Vecht: J. Molenkamp Sr. M. G. Grezel-Molenkamp B. F. J. Grezel C. J. G. Molenkamp A. Molenkamp-v. d. Berg G. Molenkamp J. S. Molenkamp-Yeats J. Molenkamp Jr. J. M. Hoornstra-Molenkamp B. Hoornstra B. Molenkamp M. C. Molen kamp-Korver E. C. Degenkamp-Molenkamp H. G. Degenkamp C. P. G. Molenkamp C. Molenkamp-Vermeulen Aduard: A. A. Goeman Borgesius- Molenkamp J. H. G. Goeman Borgesius en kleinkinderen Geen bezoek en geen bloemen. Breukelen, 6 mei 1972 Straatweg 204 Nieuw Hoogerlust De begrafenis zal D.V. plaatsvinden woensdag 10 mei a.s. op de Oude Algemene Begraafplaats te Breukelen om ongeveer 14.15 uur. Hieraan voorafgaande zal een rouwdienst worden gehou den in de Gereformeerde kerk, Straatweg te Breukelen, die om 13.30 uur aanvangt en geleid zal worden door de weleerwaarde heer Ds. W. Molenaar. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het hotel Het Staate Wapen, Straatweg te Breukelen. Heden nam God plotseling uit ons midden weg onze ge liefde Broer en Zwager Pieter Heemskerk op de leeftijd van 98 jaar. Den Haag: E. Heemskerk-den Ouden Rijnsburg: J. van der Vijver- Heemskerk A. van der Vijver C. Heemskerk van der Linden Katwijk aan Zee: C. Heemskerk J. Heemskerk-Boesaard P. Bakkcnes-Heemskerk canada: C. van Duljn-Heemskerk N. van Duijn Katwijk aan Zee: J. Varkevisser-Heemskerk L. Varkevlsser Mede namens onze kinderen berichten w|j dat 8 mei plotseling ls overleden hun Zoon en onze Kleinzoon Kristian oud 4 maanden. F. van Berge-van Dijk P. G. van Berge Molenweg 23. Baam adres Noorwegen: Bjornemljrterasse 7 1450 Nesodden Na een korUtondigo ziekte is tot onze grote droefheid van ons heengegaan onze leerling Mickèl de Niet Namens de Gevers Deutz Kleuterschool w. M. v. d. Lee J. H. J. C. Eradus-Roosen W. G. T. Ulttenboogaard J. W. v. d. Kaay-Kokkedee en zijn klasgenootjes Oegstgeest. 5 mW 1972 Zwager Willem Wiersma echtgenoot van Jantje Eleveld. Smllde. 8 mei 1972 Assen: J. de Jonge-EIeveld C. J. de Jonge Boven-Smllde: A. Eleveid-Amslnga Smllde: J. Eleveld A. Eleveld-Hoogeveen Heden is ontslapen In zijn Heer en Heiland onze lieve, zorgzame Vader. Behuwd-, Groot- en Overgrootvader. Broeder, Behuwdbroeder en Oom Leendert Visser ln de ouderdom van 79 Jaar. L. Visser L. Visser Jr. M. Visser-Vroege J. ven Vliet-Vlsier G. van Vliet Kees - Carta Plm Leo Claudia Verzoeke geen bloemen. Thuis liever geen bezoek. Dc overledene ls opgebaard ln de rouwkamer Hoflaein 81 (hoek Siotstraat). Bezoek dinsdagavond van 8-8 30 uur. De begrafenis zal plaatsheb ben woensdag 10 mei op de N.H. begraafplaats Oud Kra lingen. Tevens gelegenheid voor condoleren na ailoop van de begrafenis ln de kapel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8