Bomaanslagen in Turkije na drie terechtstellingen Hanoi: Kissinger was niet ernstig in Parijs eoeo Jacht op vliegtuigkaper in oerwoud van Honduras Geheimzinnigheid rondom Roemeens-Israëlische top Russische geheime politie actief tegen dissidenten Vliegramp in Italië: 115 doden Scheel overhandigt CDU ontwerp-resolutie Gevechten tussen India en Pakistan gestaakt Kfi TROUW/KWARTET MAANDAG 8 MEI 1972 ANKARA (Reuter, UPI, AP) Ondanks de paraatheid van de Turkse strijdkrachten en de extra veiligheidsmaatregelen van de Turkse politie hebben stadsguerilleros een reeks bomaanslagen ge pleegd in Ankara en Istanboel, waarbij een aantal gebouwen vernield werden en in totaal vier men sen gewond. Men schrijft de bomaanslagen toe aan het Turkse volksbevrijdingsleger, dat wraak zou hebben genomen op de executie zaterdagochtend van drie ter dood veroordeelde leden van deze marxistische ondergrondse organisatie. In Istanboel werden de aanslagen ge pleegd op een bank, een winkel en een flatgebouw, terwijl in Ankara een banketbakkerswinkel uitbrandde na een bomexplosie in een gebouw, waar ook twee afgevaardigden van de con servatieve Gerechtigheidspartij wonen. Bij een andere ontploffing in Istan boel werden twee nachtwakers ge wond en twee auto's beschadigd. Er werden ook nog niet ontplofte bom men gevonden. Eén van de aanslag- plegers werd zeer zwaar gewond, toen de bom in zijn handen ontplofte. In het ziekenhuis, waarheen hij ge bracht werd, werden hem beide be nen en een hand geamputeerd. De aanslagen waren duidelijk de reac tie van het Turkse Volksbevrijdingsle ger op de ophanging in de centrale gevangenis van Ankara van Denis Gezmis (25 jaar), Yusuf Asian (25) en Huseyn Inan (22), die op 9 okto ber 1971 ter dood waren veroordeeld, omdat zij het wettige gezag omver wilden werpen en vijf in Turkije gelegerde Amerikaanse militairen hadden ontvoerd. Het waren de eerste executies in Turkije, sinds vorig jaar de uitzonderingstoestand in het land werd afgekondigd, ter bestrijding van extremistische activiteiten. De vrijla ting van de drie was één van de eisen geweest van de vier Turkse vliegtuig kapers, die woensdag een Turks vlieg tuig dwongen naar Sofia (Bulgarije) te vliegen en van de ontvoerders van drie buitenlandse technici, die begin april, samen met hun slachtoffers, in de plaats Kizildere gedood werden. De terechtstelling van de drie was met zeer stringente veiligheidsmaatre gelen omgeven. Tijdens de executie vroeg in de ochtend mocht niemand zich op straat bevinden, omdat na de mislukte moordaanslag op generaal Eken van afgelopen donderdag na elf uur 's avonds een uitgaansverbod van kracht is geworden. Bewakingstroepen hadden opdracht gekregen iedereen neer te schieten die het cordon langs de route tussen de twee gevangenis sen trachtte te doorbreken. Propaganda-slag Over de dood van de drie jonge mannen brak onmiddellijk een propa ganda-slag uit. Volgens het officiële Turkse persbureau Anatolia waren de drie mannen erg bang voor hun na derend einde geweest. Maar hun advo caten, die de executie bijwoonden, gaven een andere versie en zeiden dat de mannen hun vertrouwen hadden uitgesproken in de overwinning van het marxisme-leninisme en hun vijan den hadden vervloekt. Terwijl honderden politiemannen en soldaten de centrale gevangenis van Ankara omsingelden en ook binnen het gebouw patrouilleerden en de ruim één miljoen inwoners van Anka ra thuis moesten blijven, werden de vonnissen voltrokken. Volgens de ad vocaten stonden de drie mannen op stoelen, die op een podium waren geplaatst, in het licht van felle schijn werpers. Zij vroegen en kregen het recht zelf de stoelen onder zich weg te schoppen, met de strop om hun hals. Denis Gezmis (een Koerd) riep: 'Lang leve de grote marxistisch-leni- nistische ideologie. Vervloekt zij het imperialisme'. En terwijl hij de Koer dische onafhankelijkheidsstrijd prees, stierf hij. Asian zei: 'Ik sterf met eer voor de onafhankelijkheid en het ge luk van mijn volk. U, die ons ophangt zult iedere dag door uw eigen oneer sterven. Wij staan in dienst van het Turkse volk, maar gij dient de Vere nigde Staten. Lang leve de revolutio nairen. Vloek over het fascisme'. Al dus het relaas van de advocaten, vol gens wie ook de derde veroordeelde. Inan, met een vervloeking van het fascisme op de lippen stierf. Vele landen hebben de afgelopen tijd bij de Turkse regering voor het leven van de veroordeelden gepleit, onder wie Nederland, België, Oostenrijk, De nemarken en Noorwegen, met wie Turkije in de Raad van Europa en de NAVO verbonden is. Maar het was al enige tijd duidelijk, dat de Turkse overheid in ieder geval de doodvon nissen van hen wilde uitvoeren. Nog vijftien anderen wachten momenteel op hun terechtstelling. Drie bemanningsleden van de Boeing-727 van Eastern Airlines konden zaterdag tijdens een persconfe rentie in Miami weer lachen na een hachelijke kapersvlucht. De kaper sprong boven Midden-Amerika per parachute met een miljoen gulden uit het toestel. WASHINGTON (Reuter, UPI, AP) Twee passagiersvliegtuigen, die in het oosten en het westen van de Verenigde Staten waren gekaapt, zijn het afgelopen weekeinde weer veilig op hun thuishavens gearriveerd, terwijl op een van de kapers een parachutist met een losgeld van ongeveer een mil joen gulden bij zich jacht wordt gemaakt in het oerwoud van Midden-Amerika. De andere kaper, de 21-jariga Lynn Hansen uit Salt Lake City, is achter gebleven in Havana. Maar de piloot, die hem daar afzette, verzekerde na thuiskomst, dat Hansen had beloofd 'terug te keren naar de VS om nieu we vliegtuigen te kapen, totdat Nixon de bombardementen od Noord-Viet- nam zal staken'. BONN (AFP) Walter Scheel, de Westduitse minister van buitenlandse zaken, heeft gisteren aan een deskun dige van de chisten-democratische op positiepartij een gemeenschappelijke ontwerpresolutie overhandigd aan gaande de goedkeuring door de Bondsdag van de verdragen van Bonn met Moskou en Warschau. De woord voerder van de Westduitse regering, Ahlers, heeft verklaard, dat de rege ring Brandt in de ontwerp-resolutie gepoogd heeft rekening te houden met de door de christen-democratische oppositie gestelde voorwaarden voor haar aanvaarding van de verdragen. Alliens voegde eraan toe dat de West duitse regering hoopt, vandaag tot een akkoord te komen met de opposi tie over de tekst van de gemeenschap pelijke resolutie. NEW DELHI (Reuter) Het Indiase en het Pakistaanse opperbevel hebben bevolen onmiddellijk een einde te maken aan de gevechten tussen India se en Pakistaanse troepen in het ge bied van Kaijan in Kasjmir, die vrij dag uitbraken en zaterdag weer op laaiden. Het Indiase ministerie van defensie, dat dit zaterdagavond be kendmaakte, liet weten dat men po gingen doet om tot een staakt het vuren ter plaatse te komen. Volgens goedingelichte kringen in New Delhi zouden er bij de gevechten van vrijdag vele doden en gewonden gevallen zijn, mogelijk wel 100. De Boeing-727 van Eastern Airlines, die de genoemde parachutist-kaper naar Midden-Amerika bracht, werd vrijdagavond boven Pennsylvania ge kaapt. Op het vliegveld Dulles bij Washington ruilde hij de 49 passa giers en een zenuwachtige stewardess in tegen een miljoen gulden, enkele parachutes, sigaretten, melk en voed sel. De kaper verliet het toestel on geveer op het punt, waar Brits Hon duras, Honduras en Guatemala samen komen Volgens gezagvoerder Hendershott van het toestel is de kans niet gering, dat de kaper, een man van middelba re leeftijd bij zijn sprong achter uit het vliegtuig om het leven is geko men. De man zou voor zijn sprong een verkeerde positie hebben ingeno men. Bovendien zou hij tegen de luchtstromingen in zijn gesprongen, waardoor hij wellicht tegen het toe stel is geslagen. Soldaten en politie mannen maken momenteel m het noorden van Honduras jacht op de kaper. Bovendien nemen acht vlieg tuigen aan de opsporingsacties deel. Maar het hoofd van de Hondurese politie, Zagstume, liet gisteren weten dat het bijzonder moeilijk zal zijn de kaper in het dichte oerwoud te vin den. Hanoi De Boeing-737 van Western Airlines, die naar Cuba werd gedwongen, werd gekaapt kort na de start van het vliegveld van Salt Lake City. De ka per, die een geweer bij zich had, eiste aanvankelijk, dat het toestel naar Ha noi zou vliegen. Hij overhandigde de piloot een brief met de tekst: 'Dit vliegtuig staat nu onder commando van verscheidene zwaar bewapende le den van de anti-imperialistische bewe ging. We willen, dat u naar Hanoi vliegt, met tussenlandingen om brand stof in te nemen op Hawai, Guam, en waar het nog meer nodig is. Passa giers mogen het toestel niet verlaten. Dit is pas het begin. Zolang de bom bardementen op Vietnam voortduren zal de anti-imperialistische organisatie regelmatig vliegtuigen kapen. Als de Amerikaanse bombardementen niet voor 4 juli 1972 worden stopgezet, zal onze organisatie president Nixon te rechtstellen'. Tijdens een tussenlanding in Los An gelos overtuigde de bemanning de kaper ervan, dat de Boeing-737, een tweemotorig toestel, niet zo'n lange vlucht naar Hanoi kan maken. Daarop koos de man Cuba tot bestemming. De kaper gaf elf passagiers, onder wie vier kinderen en een suikerzieke in Los Angelos toestemming om uit te stappen. Daarop vertrok het vliegtuig met nog 3 passagiers en zes beman ningsleden naar Cuba. Daar werd de kaper weggebracht door de Cubaanse politie. Het vliegtuig kreeg na vier uur toestemming naar de V.S. terug te keren. Een Cambodjaanse soldaat sleept een guerrillastrijder weg, die zaterdag sneuvelde tijdens een aanval op het zuidelijke deel van de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh. PARIJS, SAIGON (UPI, AFP, AP. Reuter) - De Noordvietnamese delegatie op liet ParijseVietnam- overleg heeft zaterdag in een verklaring laten weten, dat de S de afgelopen week bij geheimover- leg tussen Nixons topadviseur Henry Kissinger en liet Noordvietnamese Politbureaulid Le Doec Tho 'niet ernstig hebben willen onderhandelen'. Overigens heeft Hanoi de VS verzocht het gesprek in Parijs voort te zetten. Woordvoerders van het Witte Huis hebben inmiddels toegegeven, dat Henry Kissinger vorige week dinsdag in Parijs inderdaad een geheime be spreking heeft gehad met de Noord vietnamese onderhandelaar Le Doec Tho. Woordvoerder Ronald Ziegler liet zaterdag weten, dat de VS Hanoi hadden voorgesteld de reis van Kis singer aan te kondigen. Maar volgens Ziegler heeft de regering-Nixon dit op Noordvietnamees verzoek niet gedaan. Naar aanleiding van het feit, dat de Noordvietnamezen het speciale beraad in Parijs toch hebben onthuld, zei Ziegler: 'Ik zou zo zeggen, dat dit opnieuw een teken is van de kwade trouw van Hanoi.' Overigens gaf men gisteren in diplomatieke bronnen in Parijs te kennen, dat Kissinger en Le Doec Tho elkaar binnenkort wel weer zullen ontmoeten. Centrale bergland De strijd te land in Zuid-Vietnam speelde zich het afgelopen weekeinde voornamelijk af in het centrale berg land. Noord-Vietnamese artillerie be stookte in de nacht van zaterdag op zondag Zuidvietnamese bases in het gebied van de bedreigde provincie hoofdstad Kontoem met raketten en mortieren. Militaire waarnemers zien deze beschietingen als een voorspel tot een nieuwe reeks aanvallen op Kontoem. Gistermorgen verd de grote militaire basis van Dar.ang met Russische ra ketten onder vuur genomen, waardoor enkele vliegtuigen werden beschadigd. In Danang, de op een na grootste stad in Zuid-Vietnam, zijn vijftienduizend Amerikanen gelegerd. De basis ligt tachtig km ten zuiden van de bedreig de stad Hoee, die overvol is met vluchtelingen uit het noorden. De zuidvietnamese premier, Thien Kiem, is gisteren met zeven leden van zijn kabinet naar Hoee vertrokken om de situatie in de bedreigde stad te bekij ken. De provinciehoofdstad An Loc stond gisteren opnieuw bloot aan beschietin gen met kanonnen en mortieren. Deze strategisch belangrijke stad wordt thans belegerd door naar schatting tienduizend Noordvietnamezen en Viet Congstrijders Het Amerikaanse opperbevel in Sai gon liet gisteren weten, dat drie Ame rikaanse Phantom-vliegtuigen drie Noordvietnamese Mig-jagers hebben neergeschoten in twee gevechten, die zaterdag boven Noord-Vietnam plaats vonden. De neergeschoten toestellen waren twee Mig-21 toestellen de mo dernste van de Noordvietnamese luchtmacht en een oudere Mig-17. Hanoi meldde zaterddag, dat er in de afgelopen drie dagen boven Noord- Vietnam zes Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten. In dezelfde perio de hadden de Noordvietnamese strijd krachten zes Amerikaanse oorlogssche pen in brand geschoten. Volgens de Noordvietnamezen zijn er nu boven Noord-Vietnam in totaal 3537 Ameri kaanse vliegtuigen neergehaald. Boltenlnnd T.VK7 PALERMO (Reuter, AP, DPA) De ramp met de DC-8 van de Italiaan se luchtvaartmaatschappij Alitalia heeft aan alle 115 inzittenden het leven gekost. Reddingsploegen, die na uren zoeken op de hellingen van de Siciliaanse berg 'Montagna Lunga' de meeste verkoolde en verminkte licha men hadden geborgen, hebben geen enkele hoop meer op het vinden van overlevenden. De wrakstukken van het vliegtuig, en de slachtofers liggen over een groot terrein langs de beboste helling ver spreid. Deze grootste ramp in de geschiedenis van de Italiaanse luchtvaart gebeurde uitgerekend op de dag waarop Alitalia haar 25-jarig bestaan vierde. De DC-8 maakte een vlucht van Rome naar Palermo, op Sicilië. Kort voor de landing werd het radiocontact met het toestel verbroken. Ooggetuigen za gen een enorme steekvlam oplaaien, nadat het vliegtuig tegen de berg was neergestort. De piloot van het vlieg tuig moet de ramp hebben zien aan komen, want hij had alle passagiers hun schoenen laten uittrekken. De 108 passagiers en zeven beman ningsleden aan boord waren vrijwel allen Italianen.Een van de stewardes sen was een Belgische. Direct nadat de ramp bekend was geworden, zijn alle beschikbare artsen, ambulances, brandweren en politie ingeschakeld. De brandweer kon een begin van een bosbrand blussen, die door brandende wrakstukken was aangestoken. Red dingsploegen hadden uren nodig om de plaats van de ramp te bereiken, omdat het terrein niet begaanbaar is voor auto's.... Het ergste ongeluk dat Alitalia tot dusver heeft meegemaakt was in 1962 bij Bombay, waar alle 94 inzittenden van een DC-8 om het leven kwam toen het toestel tegen een berg te pletter sloeg. Onder de omgekomen passagiers bevindt zich de bekende Italiaanse filmregisseur Franco Indo- vina. Premier Meir zeer tevreden' TEL AVIV, BOEKAREST, ALGIERS (Reuter, AP, UPI) Premier Golda Meir van Israël is gis teren in eigen land teruggekeerd en lieeft verklaa rd, dat zij "zeer tevreden' is en dat haar besprekin gen met de Roemeense leiders 'interessant, zeer virendelijk en belangrijk' waren. Zij (ontkende de eerdere geruchten, dat zij in Roemenië met Russische vertegenwoordigers of met Arabische functionarissen overleg had gepleegd. Over eventuele contacten met Arabi sche vertegenwoordigers zei ze slechts, dat ze die 'tot mijn grote spijt niet had gehad'. Ze ontweek alle de tails over haar besprekingen met de Roemenen en legde er slechts de nadruk op dat Roemenië zichzelf niet had aangeboden als bemiddelaar tus sen Israël en de Arabische landen. De Iraëlische premier bevestigde indi rect de berichten uit Boekarest dat premier Ceausescu haar gezegd had, dat hij uit zijn gesprekken met presi dent Sadat van Egypte de indruk had gekregen, dat Egypte vrede wenst. Ze zei namelijk: 'Als de Egyptische presi dent wede wenst en ik hoop met heel mijn hart dat dat waar is dan is er geen reden, waarom dit verlan gen niet verwezenlijkt zou kunnen worden'. Tien uren Golda Meir heeft meer dan tien uren met Ceausescu gepraat, veel langer dan van tevoren voorzien was. Over het verloop van die gesprekken is niets bekend. Israëlische functionaris sen in Boekarest hadden al eerder meegedeeld, dat de Roemenen erop stonden dat de grootste disoretie in aoht zou worden genomen. Westerse diplomaten in Boekarest hadden de indruk, dat de Roemenen er alles aan is gelegen om bij hun pogingen, een politieke oplossing in het Midden- Oosten erdoor te krijgen, noch de Arabieren noch de Russen voor het hoofd te stoten. De herhaalde ontken ning zowel van Roemeense als van Israëlische zijde, dat Boekarest zou willen bemiddelen, betekent aldus deze diplomaten nog niet dat dit waar is. De Roemenen zouden bij een eventuele mislukking van hun bemid delingspogingen grote politieke scha de oplopen, reden genoeg om het bestaan van dergelijke pogingen met kracht te ontkennen. Communiqué MOSKOU (UPI, AP) De Russische geheime politie heeft aan de vooravond van president Oorlog Nixons bezoek aan Moskou de handen uit de mouwen gestoken en een grote campagne ontketend tegen de democratische oppositie en prominente Sowjel-joden, die tevergeefs hebben gevraagd naar Israël te mogen emigreren. Het gemeenschappelijk communiqué, dat na afJoop van het overleg ver scheen, was al even nietszeggend als de andere mededelingen, die de diplo maten deden. Beide landen verklaren zich tegen oorlog, voor vrede, voor de afschaffing van militair geweld in de internationale betrekkingen en in het bijzonder voor het voortzetten van alle pogingen om een vreedzame op lossing van het conflict in het Midden- Oosten te bereiken. Het enige, ook niet zo onverwachte nieuwtje was dat Ceausescu en zijn vrouw een uitnodi ging om naar Israël te komen, hebben aanvaard en dat een datum voor dit bezoek ter gelegener tijd zal worden vastgesteld. Hoe omzichtig de Roemenen te werk gaan, blijkt wel uit het feit dat zij eejst Golda Meirs bezoek als een zoge naamd 'werkbezoek' wilden omschrij ven, waarbij protocollair geen officieel communiqué wordt uitgegeven. Waarschijnlijk op aandrang van de Israëli's werd later meegedeeld, dat het toch een officieel bezoek betrof. Een zelfde behoedzaamheid bleek uit de verslagen van de Roemeense pers over het bezoek Iedere verwijzing naar een eventueel Roemeens vredesi nitiatief inclusief opmerkingen van Golda Meir was weggelaten. Waar schijnlijk is één van de belangrijkste redenen hiervoor de felle aanval van Heikal. de hoofdredacteur van het Egyptische blad Al Ach ram tegen de Roemenen, omdat deze het gewaagd hadden de Israëlische premier uit te nodigen en zodoende de indruk te vestigen, dat er wellicht beweging zit in de zo verstarde diplomatieke fron ten van Egypte, Israël en de twee grote mogendheden, die achter hen staan. dent Bourguiba heeft daarentegen verklaard, dat zijns inziens 'een klas sieke oorlog' niet de aangewezen weg is voor de bevrijding van de door Israël bezette gebieden. 'Maar', zo zei hij ook, 'de betrokken partijen zijn de enigen, die hierover kunnen oordelen. Wij zullen door dik en dun aan uw zijde (blijven, wij zullen u in alles steunen'. Een uit 15 man bestaande Russischo delegatie is zondag in de Jordaanse hoofdstad Amman aangekomen voor besprekingen over samenwerking tus sen beide landen op cultureel en toeristisch gebied. Uit dit bezoek blijkt eens te meer, dat de Russen en de Egyptenaren bepaald niet dezelfde politiek tegenover Jordanië voeren. Cairo heeft enige tijd geleden de diplomatieke betrekkingen met Am man verbroken. Zo hebben agenten van de KGB de flat van Pjotr Jakir doorzocht, één van de actiefste leden van de demo cratische oppositie. Ze namen bij hem een pak ondergrondse literatuur in beslag en in het buitenland gepubli ceerde boeken. Ze vertelden Jakir, dat deze huiszoeking verband hield met 'zaak no. 24'. 'Zaak no. 24' werd geopend zo werd vernomen toen de leiding van de communistische partij begin dit jaar besloot een einde te maken aan de verschijning van het onder grondse, zeer goed ingelichte blad 'Kroniek van de Lopende Gebeurtenis sen', waarin de ondergrondse bewe ging voor de burgerrechten alle door de overhead begane schendingen van die rechten beschrijft. Afgezien van Jakirs flat zijn alleen al in Moskou zeker 13 andere woningen doorzocht. Intussen zijn in verband met 'zaak no. 24' al honderden menen aan een verhoor onderworpen en tien tallen woningen doorzocht in Odessa, Leningrad, Riga, Novosibirsk en ande re steden. Ondanks de inzet van de KGB-agenten, die sinds Stalins tijden niet meer zo groot is geweest, volgens de democratische oppositie, verscheen de jongste editie van de Kroniek, zoals gepland eind maart. Het blad is sinds 30 april 1968 bijna iedere twee maanden verschenen en bestaat ge woonlijk uit 20 tot 30 aan elkaar geniete velletjes. De redacteuren zijn uiteraard anoniem. Elf Sowjèt-Joden, allen wetenschaps onderzoekers tussen de 27 en 33 jaar, hebben hun nationaliteit opgegeven en geweigerd als reserve-officier op te komen, zoals hun door de autoriteiten bevolen was, nadat zij een aanvraag hadden ingediend tot emigratie naar Israël. Hun woningen zijn al door zocht en de politie wil hen arresteren. Hun staan gevangenisstraffen tot ze ven jaar te wachten. In een ander geval heeft een Russische militaire arts bepaald, dat een zekere Victor Jachot in een psychiatrische inrich ting opgenomen moest worden, 'om dat het niet normaal was, dat hij naar Israël wilde emigreren'. Drie joden in Moskou, die in maart president Podg)orny schriftelijk om vergunning vroegen ter gelegenheid van Nixons bezoek vreedzaam te de monstreren voor het recht van de Joden naar Israël te gaan, zijn in militaire dienst geroepen. De KGB probeert ook met zachte middelen de dissidenten af te houden van demonstraties tijdens het bezoek van Nixon. Zo hebben de vrienden van generaal Pjotr Grigorenko (die in een psychiatrische inrichting is opge sloten omdat hij zich inzette voor het lot van de door Stalin gedeporteerde Krim-Tartaren), te horen gekregen, dat 'de situatie van de generaal verbe terd zou worden'. Waaruit die verbe tering zou bestaan, werd niet gezegd. Egypte, Algerije en Lybië zijn het eens met elkaar, dat de mislukte po gingen om een oplossing te vinden voor de problemen van de bezetting van Palestina en andere Arabische gebieden, de strijd voor de bevrijding van het Arabische thuisland onvermij delijk maakt. Deze strijd zal verschil lende vormen aannemen. Het is nood zakelijk voor de Arabische Natie, dat deze de rijen Sluit en zijn krachten ontwikkelt d'oor een totale volksmobi lisatie. Deze dreigende woorden staan in een communiqué, dat zaterdag ge publiceerd werd na afloop van het topoverleg van de drie staatsleiders in Algiers. Het was het eerste officiële bezoek van Sadat aan Boumedienne, sinds de Egyptische president Nasser opvolgde. In het communiqué werd niet meer melding gemaakt van de aanvaarding van de Veiligheidsraad- resolutie van november 1967, die een politieke regeling van het Arabisch- Israëlische conflict voorschrijft. Sadat, die naar Tunis is doorgegaan voor een officieel bezoek aan dat land, heeft zaterdag opnieuw tot oor log opgeroepen. De Tunesische presi- KRUISWOORD-PUZZEL Horizontaal: l. graafgereedschap, 5. te ken tin de direnriem, 8. koppelriem voor jagershonden, 9. tennisterm, 10. van elk evenveel, 11. huisdier, 12. hijswerktuig, 13. muzieknoot, 16. mid delbare leeftijd (afk.), 18. hinderen, 20. lengtemaat. 22. duw, 24. reus, 25. bamboestaketsel. 26. recht stuk vaarwater, 27. jongensnaam. Verticaal: 1. groente, 2. munt, 3. leem te. 4. rund, 5. knaagdier, 6. water in N.Br., 7. zangvogel, 9. bitter vocht, 11. peulvrucht, 14. vat met een hengsel, 15. veger, 17. meisjesnaam, 18. scheepsvloer, 19. Romeins keizer. 21. deel van een boom. 23. houten vat. 25. muzieknoot. OPLOSSING VAN VRIJDAG Horizontaal: 1. monaldter 2. olie-Ada-de 3. nier-mos-eg 4. om-maat-Ul 5. tiran-rede 6. odol-tel-om 7. nol-toe-ore 8. iom-oor-min 9. elam-naast Verticaal: 1. monotonie 2. olim-idool 3. riem-rol-na 4. aera-al-ton 5. lam-Antoon 6. ido-tree-ra 7. tas-iel-oma 8. «del-dons 9. reglement

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7