Prins Claus aakt beleid fan de EEG Groeiend verzet binnen D'66 tegen beleid van Van Mierlo en bestuur Amsterdamse uitval naar Udink Felle >ht Vrouw krijgt bijstand om abortus te bekostigen 'Ider dodelijke latest-: rookbom Jr ruit van £bks kantoor ttfloriade //SM) VAN VJERi SÉHPOOR Solidair met Enka-personeel Na 'volksgericht' in Breda: 22 man voor rechter Inwoners dreigen met bezetting van Kruispunt Lammers: bouwen van goedkope huizen straks uitgesloten Administrateur zou ruim een ton verduisterd hebben Jongetje (3) verdronken Het weer ^UW/KWARTET MAANDAG 8 MEI 1972 Binnenland T3/K5 ye moeten arme landen kans geven H een onzer verslaggevers ÏENWIJK Prins Claus heeft zaterdag kritiek uitgeoefend op handelspolitiek en het landbouwbeleid van de EEG. Hij vindt, dat (EEG de ontwikkelingslanden de best mogelijke kansen moet ge- om goederen te exporteren, zodat die landen een eigen industrie jnen opbouwen. lus Claus sprak in Steenwijk als tsritter van de Nationale Commis- roor Ontwikkelingsstrategie op de elijke ontmoetingsdag van de stelijke Plattelands Jongeren Deze bijeenkomst, waaraan achthonderd jongeren deelna- stond in het teken van de j ikkelingssamenwerking. Claus legde uit, dat hulp aan landen gericht moet zijn op het oten van de werkgelegenheid in landen. 'Wij moeten de arme de kans geven om van hun grondstoffen produkten te ma- Onze rijke markten moeten open ..j voor die produkten'. erlijker verdeling van werk en iart, die op deze manier wordt rti egen, zal op de duur ook voorde rijn voor de rijke landen. De lit dhandel zal sterk toenemen en el !o ïkpartij meldt s"h bij politie raai "ten onzer verslaggevers eef t (TERDAM Een 19-jarige jonge- efkwam zondagavond op het hoofd- 'um van de Amsterdamse politie dien dat hij zaterdagmiddag in treafé aan de Zeedijk, de 28-jarige ooj heeft neergestoken. *4 en de dader van deze steekpartij le politie tot da+ ogenblik ver gezocht. Het slachtoffer, das pergebracht naar het Binnengast- overleéd daar korte tijd na aan- mst. vp! mannen waren eerder op de 1 gjg al slaags met elkaar geweest, 14.1 een van hen, het latere slacht- ai. doordat hij een duw kreeg, lkJAiorste op de kleding van de 19- proj Deze 19-jarige bleek gister- I te zijn E. N. M., zonder vaste j of verblijfplaats afkomstig uit nufostad, Curagao. eerste vechtpartij verdween M.. ^rte tijd later met een groot erug te kbmen. Hij ging D. K. bijmiddels het café had verlaten. eiJstak hem op de Zeedijk neer. NW °jjen onzer verslaggevers ndiERDAM Als protest tegen de talies in de centrale gevangenis wsnlnkara is zaterdagmorgen een m»m geworpen door de étalage- i *an de Turkse luchtvaartmaat- f,eJij in de Leidsestraat. Behalve njbroken ruit werd weinig schade J*meeft zich 'Revolutionair Volks- ij Nederland' noemende groepe- projeze aanslag 'geclaimd'. d"4beurde in een anoniem schrij- ln het ANP. Het 'Revolutionair Nederland' verklaart daarin meer 'de Turkse beulen te n willen tonen, dat internationa- psensolidariteit geen holle frase .«ir F. Ploegmakers uit Nijme- '"'woordvoerder van het zich noe- 'Voorlopig Turkije Comité' irde gisteren dat dit comité een iniqué heeft uitgegeven, waarin ieer wordt gezegd: 'de vrees dat de Turkse regering d e innissen opzettelijk voltrokken Jals provocatie. Het verzet dat HÏ wordt opgeroepen in Turkije epor de regering een voorwendsel simC1 Parlement terzijde te stellen militaire dictatuur in te stel- Advertentie) Deze foto toont mevrouw R. E. van der Scheer-van Essen, die op het con gres van D'66 als voorzitster van deze partij herkozen werd (naast haar frac tieleider mr. Van Mierlo). Ook een an der voorstel kreeg ruime meerderheid: het congres besloot tot het voeren van een financiële actie waarbij van ieder lid een minimum-gift van 25 gulden gevraagd wordt om de wankele finan ciële toestand van de partij te ver beteren. In verband daarmee besloot het congres ook tot een nieuwe con tributieregeling en werd een voorstel om het landelijke secretariaat van Amsterdam naar Utrecht te verplaat sen verworpen. Cu Jour* daar zullen rijke en arme landen van profiteren, aldus prins Claus. De EEG is opgericht om binnen Eu ropa een betere werkverdeling te krij gen. 'Maar daarbij waren we bijna vergeten de blik op de wereld te houden. Met name op die landen, waar tweederde van de mensen in armoede leeft. Langzaam, te langzaam, heeft men leren inzien dat internatio nale arbeidsverdeling niet bij de gren zen van Europa mag ophouden, aldus prins Claus. OPINIEVORMING De EEG zal in haar handelspolitiek en landbouwbeleid nu terdege reke ning moeten gaan houden met de belangen van de ontwikkelingslanden. Daarvoor is een sterke publieke me ningsvorming nodig', zei prins Claus. Het publiek moet inzien, dat wij be reid zijn om behoorlijke prijzen te betalen voor de grondstoffen uit arme landen en produkten uit die landen toe te laten op onze markten. Wij moeten ons schamen voor ver schijnselen als een boterberg, magere melkpoeder die naar varkens en kal veren gaat en overtollige landbouw- produkten, die op de wereldmarkt worden gedumpt, zo hield prins Claus de jongeren van het platteland voor. De Prins zei een groot voorstander te zijn van zo concreet mogelijke voor lichting over de noodzaak van ontwik kelingssamenwerking. We moeten het vraagstuk in zijn onderdelen uit el kaar nemen en dan de mensen con fronteren met de onderdelen die di rect aansluitén bij het eigen leven. Met algemene leuzen als 'Verbeter het lot van de Derde Wereld' kom je niet ver, aldus prins Claus. Als voorbeeld van goede voorlichting noemde de Prins de OS Actie die de CPB heeft gevoerd. Bij deze actie die zaterdag is afgesloten, is niet alleen geld verzameld voor ossen, die de boeren in Dahomey nodig hebben, maar ook erg veel voorlichting gege ven over de kern van het ontwikke lingsvraagstuk. APARTHEID De Zuidafrikaanse predikant A. Boe sak riep de in Steenwijk vergaderde jongeren op zich met woord en daad te keren tegen de apartheidspolitiek van de blanke regering van Zutid- Afrika. Bij ontwikkelingssamenwer king gaat het erom /erstoorde verhou dingen te herstellen, zodat er weer gerechtigheid ontstaat. In Zuid-Afrika moeten ook verstoorde verhoudingen worden hersteld. De blanke minder heid heerst ten koste van de rest van de bevolking. Zich uitspreken voor ontwikkelingssamenwerking betekent daarom ook je uitspreken tegen de •apartheid', aldus ds. Boesak. Hij riep de jongeren op zich werke lijk solidair te tonen met de verdruk ten. 'Zeg niet alleen, dat je tegen apartheid bent, maar dwing de ach tenveertig Nederlandse bedrijven met vestigingen in Zuid-Afrika iets te doen aan de verstoorde verhoudingen daar. Ds. Boesak prees de actie om koffie uit de Portugese kolonie Angola uit Nederland te weren. 'Zorg er nu ook voor, dat de Nederlandse voetbal clubs niet deelnemen aan toernooien, waaraan ook Portugese club mee doen', vroeg ds. Boesak. Toon dat je solidariteit werkelijk iets voorstelt'. KLOVEN In zijn openingsreden had CPJ-voor- zitter Tonny Verhage gezegd, dat een rijke blanke minderheid heerst over de wereld en zo grote kloven heeft doen ontstaan tussen rijk en arm. Het initiatief om bruggen te slaan over deze kloven moet daarom van deze rijken uitgaan', aldus de voorzitter van de christelijke plattelandsjonge ren. Van onze parlementsredactie DEN BOSCH Het verzet binnen D'66 tegen de manier, waarop mr. Hans van Mierlo en het hoofdbestuur met PvdA en PPR willen samenwerken, is groeiend. Een initiatief van het Tweede Kamer-lid A. de Goede heeft dit aan het licht gebracht, zaterdag op het congres van D'66 in Den Bosch. De Goede diende ter vergadering een voorstel in, om niet individuen uit alle andere partijen te betrekken bij het overleg over het programma van de toekomstige progressieve volkspar tij, maar die partijen zelf daarbij uit te. nodigen. De partijvoorzitster, me vrouw Ruby van der Scheer, en mr. Van Mierlo bestreden dit idee heftig. Mevrouw van der Scheer beschuldigde de heer De Goede er zelfs van dat hij een spaak stak in het wiel dat nu juist aardig was begonnen te lopen. Desondanks verwierf het voorstel-De Goede een kleine meerderheid. Blijkens de uitslag van het elektro nisch stemopnemingssysteem was 51 pet van de congresgangers vóór het voorstel-De Goede en 49 pet tégen. Volgens de stemmachine had twee procent zich van stemming onthou den, een mathematische onmogelijk heid die volgens technici evenwel van dit soort elektronische apparaten moet worden geaccepteerd. 'Verworpen' Omdat bij deze uitslag de meerder heid voor het voorstel-De Goede on duidelijk was en in elk geval erg klein uitviel, werd het reglementair verworpen geacht. Volgens de beste tradities van D'66 boog de heer De Goede het hoofd voor de techniek, maar het hoofdbestuur toonde zich duidelijk geschrokken door deze voor de partijlijn onbevredigende uitkomst van het rumoerige debat. Een aanzienlijk deel van D'66 heeft op deze manier uitgesproken dat het niet gelukkig met de procedure die voor vorming en werkwijze van de programcommissie is uitgedacht. Het hoofdbestuur was het er met PvdA en PPR over eens geworden, dat eerst een verkenningscomité op zoek zou moeten gaan naar mensen uit andere politieke milieus die bereid zouden zijn, met de delegaties uit de drie progressieve partijen te proberen, de gedachten van de commissie-Mansholt uit te werken. De heer De Goede zei zaterdag in Den Bosch, niet te kunnen geloven dat op deze manier de parlementaire meer derheid zal worden' bereikt voor het hervormende programma dat D'66 en zijn twee partners nodig achten. 'Het zijn weer de drie partijen en enkele loslopende mensen die mogen mee doen', riep de heer De Goede uit, daarbij nauw aansluitend bij de oude afkeer van D'É?- tegen het gevestigde partijbestel. Het Tweede Kamerlid stelde een pro cedure voor, waarbij de andere partij en zouden moeten worden uitgeno digd zich uit te spreken over de problematiek van de Club van Rome en over het rapport van de commis sie-Mansholt. Vervolgens zouden de reacties van de andere partijen moe ten worden gewaardeerd, hetgeen aan leiding zou kunnen geven tot het instellen van een veel bredere werk groep, die het programma zou moeten voorbereiden. Van Mierlo voerde hiertegen onder meer aan dat het veel beter is, her- vormingsgezinden op wat geleidelijker manier uit de andere partijen los te weken. Hij dacht hierbij met name aan mensen als Steenkamp en De Zeeuw in de KVP. Na de stemming over het voorstel De Goede zei Van Mierlo dat hij en het hoofdbestuur eens rustig over de uit slag zouden moeten nadenken. De frac tieleider van de PvdA in de Tweede Kamer, drs. J. M. den Uyl zei niet gelukkig te zijn met de fifty-fifty- uitslag; hij meende dat De Goede de logica niet aan zijn kant had gehad, al begreep hij diens zorgen wel. Hij hoopte dat het overlegorgaan van de drie progressieve partijen een oplos sing voor De Goede's moeilijkheden zal kunnen vinden. Aan het begin van het debat had mr. Van Mierlo gezegd dat de drie pro gressieve partijen 'de krankzinnige opdracht' hebben, het perspectief zichtbaar te maken van 'een andere mentaliteit, een andere mens- en maatschappijbeschouwing waarin het mogelijk is vrijer en gelukkiger te leven, ook al moeten we het materieel flink wat kalmer aan doen'. De her vormende maatregelen die daarvoor nodig zijn zullen de inzet moeten wor den van de volgende verkiezingen. De grote vraag zal daarbij volgens Van Mierlo zijn of het mogelijk zal zijn de op versobering, beheersing van de economische groei, ombuiging en ver mindering van de consumptie, een politiek 'die voor het oog minder in plaats van meer belooft'. Een hoopvolle opmerking "an Van Mierlo naar aanleiding van de discus sie over de partijgrondslag in de con fessionele partijen. Hij verwachtte dat het moment nadert waarop enkele verantwoordelijke mensen binnen de KVP de keuze niet meer kunnen ontlopen tussen loyaliteit met mede confessionelen en loyaliteit met de politieke situatie die dringend om verandering vraagt. 'Weinig animo' Mevrouw Van der Scheer had in haar rede ter opening van het congres zich beklaagd over het geringe animo waar mee PvdA-leden op plaatselijk en re gionaal niveau reageren op het ver zoek van D'66-leden om te komen praten. De fractieleider van D'66 in de Eerste Kamer, ir. N. Schwartz meende dat grote minderheden bin nen de PvdA liever met CPN en PSP of met de KVP dan met D'66 samen werken. 'Als in december de vooruit gang nog steeds miniem is. zullen we ons in gemoed® moeten afvragen of- D'66 niet een heel andere weg moet inslaan', zei ir. Schwarz. 'I iw m HE 6 O NIEfflANj Naar schatting 2.(H)0 mensen hebben zaterdagmiddag in Breda meegelopen met een demonstratieve mars tegen de sluiting van Enka in Breda (1700 werk nemers). De demonstratie was opgezet door het comité 'Breda solidair met Enka-personeel'. Onder de demonstranten waren Tweede Kamerleden van CPN, PvdA en PSP, delegaties van Glanzstoff Wuppertal, Akzo uit het Belgische Zwijnaarde, Enka-Emmen en Strokarton Oude Pekela. De drie vakcentrales stonden niet achter deze demonstratie. Provinciale instantie b eslist: Van een onzer verslaggevers ARNHEM Een Arnhemse vrouw, op wie abortus-provocatus is toe gepast, zal alsnog 1400 gulden uit de bijstandskas moeten ontvangen om de kosten van deze ingreep te kunnen dekken. Daartoe heeft de Kamer voor geschillenbehandeling uit gedeputeerde staten van Gel derland besloten. De vrouw (28) onderging abortus in het Mildredhuis te Arnhem. Zij deed een beroep op de bijstandskas omdat haar gezin op het moment, dat zij zwanger werd, een uitkering genoot van de gemeentelijke sociale dienst. Arnhem wees het verzoek af, omdat de gemeente zich ter zake niet be voegd achtte, zolang de wettelijke toelaatbaarheid van abortus op niet- medische indicatie niet is vastgesteld. Deze vaststelling moet volgens het Arnhemse college voor de verlening van bijstand niet gebeuren in het kader van de behandeling van een individueel geval, maar door de cen trale overheid als resultaat van een landelijk meningsproces. Volgens de provinciale kamer voor geschillenbehandeling deed de vrouw, die vier kinderen had, van haar man. verlaten was en in een volledige cri sissituatie verkeerde, terecht een be roep op de bijstandskas. De kamer wijst erop dat onder het begrip me dische indicatie moet worden verstaan: de somatische, de psychia- trisch-psychische en de sociale facto ren van de persoon in kwestie. Vol gens de kamer was voor de vrouw komen vast te staan dat de kosten van abortus behoren tot de noodzakelijke kosten van het bestaan, nadat zowel haar huisarts als de geneesheren van het Mildredhuis haar hadden mee gedeeld dat de ingreep medisch geïn diceerd was. Namens de vrouw was ook nog in het midden gebracht dat het college voor de verlening van bijstand te Arnhem door zijn politieke achtergrond te weinig afstand had kunnen nemen ten aanzien van deze materie: dit zou gebleken zijn uit een uitlating van een der leden van de commissie voor BREDA In totaal 22 Zuid-Moluk- kers zullen op 15 en 25 mei moeten voorkomen wegens deelname aan een 'volksgericht' begin maart in de Zuid- molukse wijk van Breda. Een groep jongeren vernielde toen huisraad van twee gezinnen, omdat deze hadden laten blijken minder vijandig tegen over de Indonesische regering te staan dan veel andere van hun landgenoten lief is. Onder de gedaagden bevinden zich enkele leden van de aangevallen ge zinnen, die zich zo fanatiek verdedig den, dat drie aanvallers naar het ziekenhuis gebracht moesten worden. De twee gezinnen zijn tijdelijk onder gebracht in een voormalig klooster te Breda. Binnenkort zullen ze elders definitief gehuisvest worden. In dezelfde wijk hebben vier jonge Zuid-Molukkers eind vorige week op nieuw een woning bestormd en er vernielingen aangericht. De achter grond was ditmaal niet politiek, maar had te maken met ongenoegen tussen twee gezinnen over de verhouding van een jongen van het ene en een meisje van het andere gezin. De voordeur van de woning werd met een vlaggemast opengestoten, alle rui ten werden ingegooid. Met een schop, waarmee de bewoners zich probeerden te verdedigden, werden de vader en de zoon des huizes op het hoofd geslagen. Zij konden na in het zieken huis behandeld te zijn naar huis. DEENTER Als de gemeente niet vóór dinsdagavond belooft spoedig voor beveiliging te zorgen van het gevaarlijke kruispunt Gorssel op de rijksweg Deveoter-Zutohen dan zullen inwoners van deze plaats dit kruis punt bezetten. Ruim vierduizend ouders, artsen, hoofden van scholen uit Deventer en Gorssel ondertekenden een ultimatum van deze strekking, dat een actiecomi té aan het gemeentebestuur heeft aan geboden. Het betreft de T-kruising van de Lochemseweg met de rijksweg. Regelmatig gebeuren daar ongeluk ken. De afgelopen drie weken waren er acht ongevallen, waarvan twee zeer ernstig. Van onze parlementsredactie EINDHOVEN Minister Udink gaat ui tsluitend woningen bouwen voor de be ter gesitueerden. Zijn plannen zullen de stadsontwikkeling nog meer frustreren en bet 'groene hart' van Holland zal nog ver der worden aangetast. Deze scherpe aan val op de onlangs gepubliceerde nota voo r de volkshuisvesting lanceerde de Am sterdamse wethouder voor stadsontwikke ling, Han Lammers, zaterdag in Eindho ven op een conferentie over de ruimtelij ke ordening, belegd door de Wiardi Beek man Stichting, het studiecentrum van de P.v.d.A. Het Amsterdamse gemeentebe stuur zal binnenkort een kriti sche nota uitbrengen over het nu dor.>- minister Udink voor gestelde nieuwe huur- en sub sidiebeleid. De plannen van de minister, (afschafing van sub sidie op de woning zelf) bete kenen dat een huis voortaan zijn economische waarde zal moeten opbrengen. In de visie van minister Udink zal de huurverhoging, die daarvan het gevolg zou zijn, worden ondervangen door een nieuwe waarbii in tegenstelling tot vroeger wel rekening wordt gehouden met de jaarlijkse huurverhogingen en de infla tie. Volgens de Amsterdamse wethouder betekent dit echter, dat het bouwen van goedkope woningen uitgesloten zal zijn. 'Een redelijke stadsplanning waarbij de woonruimte in sa neringsbuurten wordt vervan gen door goedkope woningen, zal nog moeilijker worden. Mi nister Udink heft met zijn plannen de gelijkheid niet op, maar bevordert eerder de on gelijkheid', aldus de heer Lammers. Lammers zei- ook, dat het systeem-Udink erop is geba seerd, dat de huren jaarlijks omhoog gaan. Mede daardoor zal de belegger, die eerst te weinig huur voor zijn nieuwe huis krijgt, later de achter stand kunnen goedmaken. 'Maar wie garandeert de beleg gers, dat er over tien jaar een regering is, die ook die verho gingen accepteert. De belang stelling om in de daarvoor aan gewezen groeikernen te gaan bouwen, zal daardoor niet gro ter worden. De grond is daar duur en zo zal men graag in kleinere gemeenten gaan Wethouder Lammers: ongeli jkheid wordt bevorderd... bouwen, waar de grond niet zo duur is. Het groene hart van Holland zal er nog meer van op de tocht komen te staan', aldus de heer Lammers. Op de bestaande ongelijkheid legde ook mevrouw mr. Chr. de Ruyter-de Zeeuw, vice-voor- zitter van de Raad van advies voor de ruimtelijke ordening, de nadruk. 'Hoe lager het in komen, hoe minder kans er is om in een goed milieu te wonen', zei zij. Ze hield daar op een pleidooi voor een cen trale planning van de ruimte lijke ordening, die de gemeen ten de handen vrij geeft om- werkelijk op te komen voor de belangen van haar inwo ners. Volgens het voormalige lid van gedeputeerde staten van Zuid-Holland is de be staande autonomie van de ge meente toch maar een fictie'. Een werkelijk ruimtelijk or deningsbeleid kunnen zij niet voeren, omdat hun plannen Soeplepelen bezwaarschriften dat hij persoonlijk tégen abortus is. DEVENTER Verdacht van verduis tering van één tot twee ton is de 56- jarige J. S. uit Deventer voor de Zutphense officier van justitie geleid. De man, die een accountantsbureau houdt in Deventer, deed de boekhou ding voor een combinatie van schil de sbedrijven. Enkele maanden gelo den ontdekten de schilders dat er in de boeken was geknoeid. Toen zij S. ter verantwoording wilden roepen, was deze zoek, maar dezer dagen meldde hij zich uit eigen beweging bij de politie. Volgens de politie heeft hij vijf a zes jaar foutieve boekeingen en gefingeer de overmakingen aan crediteu en ver richt. Van het geld is volgens S. niets meer over. GRONINGEN De driejarige Adri- aan E. Will ems uit Stedum is zondag middag in Middelstum met zijn drle- wielertje het Boterdiep ingereden en verdronken. Het ongeluk gebeurde toen zijn ouders bij kennissen op be zoek waren. Zon en buien Van onze weerkundige medewerker We hebben tijdens het weekeinde mooi weer gehad en het weer blijft in de eerste helft van deze week nog wel een beetje mooi. De wind is in de loop van dit weekeinde vrij snel ge ruimd van oostelijke naar zuid- tot zuidwestelijke richtingen. Daarvoor verantwoordelijk uas het samenspel tussen een in betekenis afnemende uitloper van hoge druk over Scandi navië tot Denemarken en een zich tussen IJsland en Schotland manifes terende depressie, die een front in de richting van de Atlantische kust deed opdringen. Wat zonnige perioden betreft, zijn beslist niet tekort gekomen, maar de onstabiliteit van de lucht werd zon dag belangrijk groter. Dat viel af te leiden uit de veel grotere aantallen bliksemontladingen in West-Europa in verhouding tot vorige week. De activiteit begon vóór de middag al In ons land werden in de namiddag onweersbuien opgebouwd boven Drente en Groningen. De temperatuur bereikte niet precies het niveau, dat de weerkundigen zich zaterdag hadden voorgesteld: 22 gra den Celsius. Het kwik steeg hooguit tot 18 a 20 graden en dan nog alleen in de oostelijke helft van het land en plaatselijk in het midden van Neder land. In Rotterdam was het om vier uur niet warmer dan 16 graden, Vlis- singen 15 en Den Helder 12 graden. Vandaag zullen er aan de voorzijde van het Atlantische front opnieuw plaatselijk buien tot stand komen, ook weer met een kans op onweer. De zonnige perioden blijven en de. tempe ratuur zal heel goed bruikbaar zijn met uiterste waarden van 17 d 18 graden Celsius. Ook voor dinsdag en ivoensdag ziet er vrij goed uit. We blijven de mengeling van zonneschijn en plaatselijke buien houden bij een gematigd warme temperatuur. aan alle kanten gedwarsboomd worden door de centrale over heid, die op haar beurt ook geen centraal ruimtelijk-orde- ningsbeleid voert. diÉlÓkH -Tü BEWOLKING io max/tem». 10 MIN. TEMP. WINDRICHTING Het Kamerlid drs. Ed van Thijn noemde de huidige ruimtelijke ordening voor de Partij van de Arbeid 'socialis tisch soeplepelén met een ka pitalistische vork'. Drs. Gie bels van de Wiardi Beekman Stichting sprak van een woe kering van coördinatiecommis sies, die in het beste geval slechts zouteloze compromis sen kunnen bereiken. Meestal draait het echter uit op een pat-stelling. Hij pleitte daarom voor een scheiding van plan ning en uitvoering, waarbij de uitvoering ondergeschikt zou moeten worden gemaakt aan de planning. Weerrapporten van gisteravond 7 uur. maxi mumtemperaturen van gisteren en neerslag van 7 tot 19 uur. Amsterdam onbewolkl 17, 0; De Bilt onbew 18. 0; Deelen hall bcw 19. 0: Eelde regenbui 18, 3: Eindhoven half bew 19. 0: Den Helder onbewolkl 13. 0; Luchthaven R'dam half bew 17. 0: Twente regenbul 19. 0.1; VUs- singen zwaar bew 16, 0; Zuid Limburg re genbui 19. 0,1; Aberdeen zwaar bew 12. 0; Barcelona licht bew 20. 0; Berlijn Ucht bew 20. 0: Bordeaux licht bew 19. 0; Brussel zw bew 18. 0; Frankfort onweer 22. 4; Genève zwaar bew 21. 0; Helsinki regen 13, 0.8; Innsbruck zwaar bew 17. 0; Kopenhagen on bewolkt 15. 0; Lissabon half bcw 17. 0; Locarno zwaar bew 22. 1; Londen zwaar bew 15. 0; Luxemburg licht bew 21, 0; Madrid licht bew 21. 0; Malaga zwaar bew 21. 0; Majorca licht bew 20. 0; Munchen zwaar bew 18, 0.5; Nice onbewolkt 18, 0; Oslo onbew 18. 0: Parijs onbew 17. 0.2; Rome licht bew 19. 0: Spilt Ucht bew 21. 0; Stockholm Ucht bcw 17. 0: Wenen zwaar bew 20. 1; Zurich half bew 19. 0; Casa Blanca zwaar bew 17. 0; Las Palmas half bew 19, 0; Tunis licht bew 20. 0. Hoogwater 9 mei: Vllsslngcn 10 38-23.08, Ha- rlnvliet 12.02. Rotterdam 0.25-13.19. Scheve- ningen 11 40. IJmulden 12.19. Den Helder 2 57-15 58. Harlingen 5.46-18.25. Delfzijl 8.10- 20.22.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5