Gezinsbesparingen stegen het sterkst X Enka-ondernemingsraad maakt bezwaar tegen dividend Akzo (18 pet) HART Concorde kost nu al ruim acht miljard FAMILIEBERICHTEN Achtmaal levenslang voor Griekse communistenleider GROOT-EMAUS BROOD JONGELING HET NIEUWE VOGELBOEK f3.- TROUW/KWARTET ZATERDAG 6 MEI 1972 T8/K8 Van onze sociaal-economische redactie BREDA De ondernemingsraad van de Enka-fabriek in Breda heeft aan de aandeelhouders van Akzo egvraagd niet meer dividend uit te keren dan het al gegeven interimdividend van zes procent. Aan de aandeelhoudersvergadering van volgende week woensdag zal een einddividend van 18 procent worden voorgesteld. De ondernemingsraad vindt dat door de voorgestelde be drijfssluitingen de toekomst van Akzo er veel ongunstiger uitziet dan uit de voorgestelde 18 procent blijkt. De Bredase ondernemingsraad noemt als voordeel van een dividendmatiging dat er meer geld in het bedrijf blijft. Met dit geld zou financiële steun mogelijk zijn voor andere oplossingen dan bedrijfssluiting. Ook zou volgens de ondernemingsraad blijken dat de aandeelhouders begrip tonen voor de positie van de Bredase werknemers. In de brief aan de aandeelhouders staat dat de werknemers 'steeds op opbouwende wijze ook voor uw belan gen hebben gewerkt en onder psychi sche moelijke omstandigheden hun werk voortzetten'. De ondernemings- reed vraagt daarbij extra begrip voor het feit dat juist in Breda een pro duct is gemaakt dat voor een belan grijk deel de concernwinst over 1971 heeft bepaald. Protestmars Inmiddels is ook bekend geworden dat de landelijke vakcentrales niet aan de protestmars, die vandaag in verband met de sluiting van de Enka- fabriek in Breda wordt gehouden, zul len meedoen. Zij zijn niet officieel uitgenodigd en bovendien zijn de cen trales van mening dat het niet in belang van de leden is nu er nog geen nieuwe feiten bekend zijn over de reorganisatie van het Akzo-con- cern, in Breda een demonstratieve bijeenkomst te organiseren. Aan de protestmars wordt wel deelgenomen door vertegenwoordigers van de PvdA, PSP, CPN en door diverse delegaties van Akzo-vestigingen in Ne derland en België. Dr. J. G. Post in proefschrift: DEN HAAG De besparingen in Nederland zijn van gemiddeld 7,36 pet van het nationale inkomen in de periode 1923 tot 1939 gestegen tot gemiddeld 19,77 pet van het nationale inkomen in de periode 1955 tot 1970. Het sterkst zijn de gezinsbesparingen gestegen. Vooral de ontplooiing van de verzekeringsgedachte na de oorlog en de toene mende concurrentie bij spaarinstellingen ten gevolge van branche vervaging hebben hierbij een rol van betekenis gespeeld. Dit zegt de heer J. G. Post, adjunct- directeur van de economische afdeling van de Algemene Bank Nederland in een proefschrift, waarop hij tot doctor in de economische wetenschappen is gepromoveerd. Zijn onderzoek toont aan, dat de stijging van de nationale spaarquote niet een verschijnsel is, dat onverbrekelijk is verbonden met een toeneming van de welvaart, maar dat dit voornamelijk het gevolg is van vele autonome factoren. Een beter inzicht in het economisch proces na de oorlog had tot gevolg. Van een verslaggever AMSTERDAM 'In vredesnaam, hoeveel nog' reageerde gisteren het Engelse dagblad 'The Sun' nadat be kend was geworden dat de ontwikke lingskosten van het Brits-Franse su personische verkeersvliegtuig op dit ogenblik bijna de 8,5 miljard gulden hebben benaderd. Dit fabelachtige be drag in 1962 werd voorgerekend dat het project minder dan 2 miljard zou gaan kosten betekent dat iede re Brit, van klein tot groot, 85 gulden betaald heeft aan wat het Engelse zondagsblad 'The Observer' eerder noemde 'de snelste flop ter wereld' De kritiek in Engeland en daarbuiten op de Concorde neemt de laatste tijd heftige vormen aan. Nadat vorige week The Observer een pleidooi hield voor een snelle beëindiging van het geldverslindende en toekomstloze su personische project, is opnieuw het parlement in beweging gekomen. Gis teren reageerde de minist ervan lucht vaart Michael Heseltine koel met de mededeling 'dat er geen sprake is het project te schrappen'. Volgens Heselti ne zal de Concorde in 1975 gaan vliegen op het wereldluchtvaartnet. Intussen hebben reeds een aantal lan den, waaronder Zweden, Denemarken, Zwitserland en de Verenigde Staten supersonische vluchten boven land verboden. Duitsland overweegt zo'n verbod net als Nederland dat meestal volgt als de grotere Europese landen voorgaan Het verbod om boven land te vliegen betekent dat de Concorde maar voor iets meer dan de helft van de tijd supersoon kan vliegen, waar door het toestel niet al beantwoor den aan z'n doel (snel transport) en veel duurder zal worden in gebruik. Bestellingen op het vliegtuig zijn er dan ook nog steeds niet 1947 1972 Op 20 mei 1947 traden onze Ouders S. Klinkenberg J. Klinkenberg-Lindliout in het huwelijk. D.V. hopen wij dit heuglijke feest op vrijdag 12 mei a.s. te vieren. Coby - Pieter - Jan S. - Yvonne Noordwijk, mei 1972, Prins Bernhardstraat 9. Wij stellen u in de gelegenheid te feliciteren op 12 mei a.s. van 4.005.30 uur n.m. in hotel-restaurant 'De Witte Raaf', Duinweg 117, Noordwijk-Langeveld. 'Velen zeggen: Wie zal ons het goede doen zien. Verhef over ons het licht Uws aanschijns, o Here'. Psalm 47. Op 18 mei 1932 werd met deze tekst het huwelijk inge zegend van onze Ouders en Grootouders G. Barnhoorn en B. J. Barnboorn-De Wit Met hen hopen wij in grote dankbaarheid een periode van 40 jaar lief en leed te gedenken. De gelegenheid om van uw persoonlijke belangstelling blijk te geven bestaat tijdens de receptie, die gehouden wordt in het Dorpshuis, Kerkweg 3 te Valkenburg, op zaterdag 13 mei a.s. des middags van 4 tot 6 uur. Scbeveningen: Marijke en Kees Barnhoorn-Ketting Gert, Hans, Annemarieke, Mattie Leiden: Tilly en Henk van Bemmel-Bamhoorn Rob, André, Hilde, Bart Den Haag: Wil en Jolling Smits-Barnhoorn Frans, Bep, Gert-Joiling Voorschoten: Beily en Piet Verhaar-Uamhoorn Petra, Marieke Sassenheim: Bep en Kees Bloemendaal-Barnhoorn Valkenburg: Corrie en Piet Barnhoorn-Zwetsloot Nel en Gerrit Barnhoorn-Zwetsloot John-Gerrit Arie Barnhoorn Alida Barnhoorn en Ronald de Römph Hans Barnhoorn Utrecht: Valkenburg: 'Nieuw Welgelegen', Achterweg 22, Valkenburg. dat grote economische depressies kon den worden vermeden zodat ontspa- ringen van de overheid en het be drijfsleven achterwege bleven. Als ge volg van een meer centrale positie van de overheid in het economisch en sociale proces na de oorlog namen de overheidsbesparingen toe. De grootste groei vertoonden echter de gezinsbesparingen. Het feit, dat een toenemende gedeelte van de nationale besparingen bij gezinshuishoudingen wordt gevormd, heeft tengevolge, dat de overheid en het bedrijfsleven in steeds grotere mate gebruik moeten maken van vermogen van derden om de benodigde investeringen te kunnen financieren. Omdat door een daling van de solva biliteit het financiële weerstandsver mogen van het bedrijfsleven vermin dert, zullen daardoor bij slechter wor dende omstandigheden steeds meer bedrijfssluitingen plaats vinden. Bo vendien blijkt de verslechtering van de solvabiliteit van het Nederlandse bedrijfsleven in toenemende mate een oorzaak van inflatie te vormen. Als het beschikbare inkomen van het bedrijfsleven toeneemt ten kosten van het beschikbare inkomen van de over heid en/of de gezanshuishoudingen, bereikt men een betere verdeling van de spaargelden (verdeling naar de sectoren waar ze gevormd worden) en een verhoging van de nationale spaar quote, aldus stelt dr. Post. ATHENE (DPA) Een rechtbank in de Griekse stad Karditsa heeft giste ren de communistische voorman Di- mitrois Partsalidis tot achtmaal levens lang veroordeeld, omdat hij in 1949 als premier van een communistische tegenregering verantwoordelijk zou zijn geweest voor verscheidene moor den. De tegenregering was in de burger oorlog door de communisten in de bergen uitgeroepen. Partsalidis ver wierp het hem ten laste gelegde en verklaarde, dat hij alleen politieke verantwoordelijkheid had gedragen. De beklaagde, die na de burgeroorlog naar het Oostblok was gevlucht, werd in oktober 1971 in Athene aangehou den. Partsalidis, die onder een valse naam naar zijn land was terugge keerd. wordt beschouwd als een van de drie leden van het secretariaat van het Politburo van de verboden Griek se communistische partij. Deze zomer moet hij met zestien andere commu nisten nog terechtstaan op beschuldi ging van pogingen tot gewelddadige omverwerping van de bestaande orde. Dit proces betreft activiteit van na de militaire staatsgreep van 1967. Met dank aan God geven wij u kennis dat D.V. onze geliefde Ouders Kornelis Zantinga Janke Smits op 19 mei a.s. de dag hopen te herdenken dat zij 50 jaar geleden in de echt werden verbonden. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Zoetermeer, Nassaulaan 27 ('t Huys de Morgenster). Gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 20 mei a.s. tussen 16.0018.30 uur in de benedenzaal van de Ned. Herv. Kerk aan de Nassaulaan te Zoetermeer. Het Hoofdbestuur en de Directie van de Stich ting 1940—1945 geven, mede namens de geza menlijke functionarissen van de Stichting 1940 1945, met groot leedwezen kennis van het over lijden door een noodlottig ongeval van het lid van de Hoofddirectie de heer J. H. Icke en diens echtgenote mevrouw A. M. Icke-Jurgens De heer Icke heeft zich vanaf de oprichting van de Stichting als districtsbestuurslid en vanaf 1969 als lid van de Hoofddirectie grote verdiensten voor onze organisatie verworven. Zijn echtgenote was hem daarbij tot grote steun. In dankbaarheid gedenken wij hen. Mr. A. H. van Namen: Drs. D. Mulder: H. A. Douqué: Mr. H. J. P. van de Meerendonk: De crematie heeft op verzoek van de familie in alle stilte plaatsgevonden. voorzitter secretaris penning meester directeur Namens het College van Directeuren der Vrije Universiteit geven wij met leedwezen kennis van het overlijden van de heer drs. P. Bonman wetenschappelijk medewerker bij de faculteit der Wiskunde en Natuurwetenschappen op de leef tijd van 26 jaar. Met dankbaarheid gedenken wij hoe hij zich voor zijn werk heeft ingezet. Amsterdam, 4 mei 1972, De Boelelaan 1105. Prof. dr. G. J. Sizoo, voorzitter, en mr. J. W. Ubbink, secretaris. D.V. 17 mei a.s. hopen wij met onze Ouders, Grootouders en Overgrootouders P. den Hartigk N. den Hartigli-Wagenaar de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in het huwe lijk zijn getreden. Onze wens is dat de Heere hen nog lang voor elkaar en voor ons moge sparen. Gelegenheid tot feliciteren op zaterdag 13 mei van 16.00 tot 18.00 uur in Restaurant Koekenbier, Kennemerstraat- weg 16 te Alkmaar. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind. Alkmaar, mei 1972, Kanaalkade 58. In plaats van kaarten Dankbaar voor 's Heren weldaden hopen onze Ouders en Grootouders P. G. van Engen en G. van Engen-Buit op donderdag 18 mei a.s. hun gouden bruiloft te vieren. Sliedrecht, 6 mei 1972. Hun kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot gelukwensen in de recreatiezaal van de Service-flat 'De Drechtstreek', Lijsterweg 31, Sliedrecht, des namiddags van 3.30 tot 5.30 uur. Correspondentie-adres: Lijsterweg 319, Sliedrecht. 1922 1972 DV op 11 mei 1972 hopen Joh. Ooms en J. P. Ooms-Oppelaar met hun kinderen de dag te herdenken dat 50 jaar geleden het huwelijk gesloten werd. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Hazerswoude, 27 april 1972. Kastanjelaan 6. Gelegenheid tot feliciteren op 12 mei van 89 uur 's avonds in Hotel „Neus", Barentzstraat 11, Boskoop. De Heer heeft tot Zich genomen onze lieve Zoon, Broer en Oom drs. B. Tamsma hij werd 40 jaar oud. Wij weten dat hij nu eeuwig bij zijn God zal zijn. Welke hij met zijn hele hart gediend heeft. Franeker: G. Tamsma-Kooistra Apeldoorn: T. Tamsma Salverd: K. Tamsma J. Tamsma-Reitsma MenaMum: F. Tamsma S. Tamsma-Reitsma en kinderen. Franeker, 4 mei. De rouwdienst zal gehouden worden op maandag 8 mei, 1.30 uur, in de Geref. kerk te Franeker, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Geheel onverwachts nam de Heere tot Zich, mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader, Be huwd- en Grootvader, Broeder, Zwager en Oom Johannis Sandee in de ouderdom van 73 jaar. Psalm 116 vers 4. Zwijndrecht: J. Sandee-Walhout M. Tuk-Sandee A. Tuk Dronten: J. Sandee-Sandee D. Sandee Nieuwdorp: K. Kopmels-Sandee G. Kopmels Zwijndrecht: L. de Kok-Sandee L. de Kok Aalst: J. van 't Zelfde-Sandee G. B. van *t Zelfde en kleinkinderen. Zwijndrecht, 4 mei 1972, Kievitstraat 5. De begrafenis zal plaatshebben maandag 8 mei a.s. om 14 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht. Vooraf wordt er een rouwdienst gehouden in de Ichtuskerk, Frits Vogelstraat. U wordt verzocht om 12.30 uur aanwezig te zijn. Voor de vele fijne brieven die ik kreeg en doordat er zoveel mensen met mij mee leefden bij het overlijden van mijn Man Henk Plomp is het niet mogelijk dat ik iedereen persoonlijk bedank. Daarom doe ik het op deze manier. Heel veel dank voor alle troost en steun, die ik kreeg en nog steeds krijg, ook namens mijn ouders en de ouders van Henk. Gerda Plomp-Bosch Mare. TE ERMELO In ons Christelijk Internaat voor debiele Jongens en meisjes kan geplaatst worden een (Leerling) Kinderverzorgster zowel bij een groepje Jongere als bij wat ouder* kinderen. Positief Christelijke levensopvatting. Eigen opleidingen: Introductiecursus en diplom* Kinderbescherming B. Gunstige salarisregeling en arbeidsvoorwaarden. Aantrekkelijke omgeving. Ervaren krachten worden gehonoreerd overeen komstig opleiding en diensttijd. Brieven met volledige Inlichtingen zo spoedig mogelijk aan de directeur. Dr. J.J. BUSKE) VOOR HET Bijbels dagboek f 14.90 Vmk/Uabf dê boekhand* ftOMER ft KEUNIN® WAGENINGEN Code dankbaar dat wij Ouders met kinderen, klein- en achterkleinkinderen op maandag 22 mei hopen te gedenken, dat onze geliefde kinderen. Jan v. d. Berg Lidewij v. d. Berg- v. d. Berg Rotterdam seweg 205 te Delft. 25 jaar in de band van het huwe lijk zijn verbonden, dat zij nog vele Jairen voor elkaar en voor ons gespaard mogen blljvei ons aller wens. Gelegenheid tot feliciteren op woensdag 17 mei in de Inma- nuëlkerk.Schoenm akerstraat 1 te Delft, van 19.30 tot 20.30 uur. Uit aller naam: M. v. d. Berg. N. v. d. Berg-v. Barkel REÜNIE TRI0TEL LEEUWARDEN (v/h Stadsziekenhuis) In oktober 1972 wordt In Triotel Leeuwarden een reü nie gehouden. Het bestuur nodigt hiervoor allen uit. die langer dan twee Jaar werkzaam zijn geweest in het voormalige stadsziekenhuis. Bij belangstelling gelieve U zich voor 15 juli aan te melden bij de reünie commissie Triotel, postbus 750, Leeuwarden. Op vrijdag 12 mei a.s. hopen wij. zo de Heere wil. met onze Ouders en Grootouders Wijnand Wildeman en Dieuwke Wildeman- an Bruggen te herdenken dat zij 40 Jaar ge trouwd zijn. WIJ danken God dat wij dit met hen mogen beleven. Mei 1972. Ermelo. Dr. Holtropstraat 68. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Receptie 12 mei van 15.30 tot 18.00 uur ln Het Volksbelang. Rozertiaan 5 te Ennelo. Voor ons geheel onverwacht nam de Here op in Zijn heerlijkheid onze lieve zorgzame Vrouw, Moeder en Oma, op de leeftijd van 74 jaar. Dankbaar gedenken wij Johanna van Wijk-Van der Vaart Alphen aan den Rijn: Haarlem: Ermelo: Arnhem: Ouderkerk a d. Amstel: Capelle aan den IJssel: De raad van de Gerefor meerde kerk te Beilen geeft ontroerd kennis van het ont slapen van zijn oud-predl- kant ds. Pieter Hekman Dankbaar wordt gedacht aan de getrouwe en ook gezegen de arbeid van deze dienst knecht van Christus, waar door hij gedurende ruim 20 Jaren onder ons de gemeente des Heren heeft opgebouwd. Ds. Joh. Rlbberink, praeses. 8. Broos, scriba. Bellen, 4 mei 1972. K. van Wijk A. van Wijk J. van Wijk E. J. L. van Wijk-Sizoo B. J. Westerhof H. Westerhof-Wiersinga K. J. Polet-Van Wijk G. H. Polet R. van Wijk H. van Wijk-Melles A. van Wijk F. J. van Wijk- Boogaard Gouda: R. J. van Wijk A. van Wijk-Verkerk Waarder: P. E. Slot-Van Wijk J. W. Slot en kleinkinderen. Alphen aan den Rijn, 4 mei 1972, Briljantstraat 446. Geen bezoek Geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 8 mei op de Oosterbegraafplaats te Alphen aan den Rijn. Aankomst aula 12.00 uur. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula. Enige kennisgeving In Jezus ontslapen onze geliefde Vader en Opa Pieter Hekman emeritus predikant der gemeente Westbroek op de leeftijd van 88 jaar. 'Hij hijgde naar de nieuwe aarde' (Openb. 21) Beilen, 4 mei 1972, 'Wester Es', Hofstraat 20. Almelo: J. P. S. Hekman W. L. Hekman-Oost Pieter Annelieke Erik De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op maandag 8 mei a.s. om 13.30 uur vanuit de Geref. kerk. Aanvang rouwdienst 13.00 uur, S/v.p. geen bloemen geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren vóór de rouwdienst. Grijpskerke (Zld.): O.-W. Souburg: Op Zijn tijd, voor ons nog geheel onverwacht, nam God heden tot Zich mijn innig geliefde Man en onze lieve zorgzame Vader en Grootvader Bernardus Gerardus Groot Nibbelink op de leeftijd van 79 jaar. „Zijn leven was Christus, zijn sterven gewin". C. J. Groot Nibbelink - Oversteeg G. Groot Nibbelink W. Groot Nibbelink-Kunst H. Groot-Nibbelink H. Groot Nibbelink-Weeda Joke en Gerard Dordrecht: F. A. Ruijsenaars- Groot Nibbelink C. Ruijsenaars Lettie en Rinus Koudekerke: B. J. Groot Nibbelink E. Groot Nibbelink- Goudswaard Klazien en Johan Halsteren: A. A. Groot Nibbelink J. Groot Nibbelink- van Dijk Jitske en Bernard Grijpskerke (Zld.), 5 mei 1972. Hondegemsweg 3. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden dinsdag 9 mei 1972 om plm. 13.45 uur op de begraafplaats te Grijpskerke. Vooraf vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de Geref. Kerk te Grijpskerke, die aanvangt om 13.00 uur en geleid wordt door de Weleerwaarde Heer Ds. J. P. Dondorp. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de Ontmoetings ruimte van de Geref. Kerk. Nog vrij onverwacht nam de Here van ons weg mijn lieve Man, onze Vader en Opa Jan Willem Hoftijzer echtgenoot van G. J. Hoftijzer-Kraaij enbrink in de leeftijd van 70 jaar. Zijn leven was: Dankt God in alles. Dinxperlo: G. J. Hoftijzer-Kraaijenbrink Aalten: B. K. Hoftijzer D. A. Hoftijzer-Colenbrander Barchem: J. W. Hoftijzer L. H. Hoftijzer-Eenink Aalten: J. J. Eppink-Hoftijzer H. Eppink Aalten: J. G. Hoftijzer E. Hoftijzer-Vink Aalten: E. W. Hoftijzer I. Hoftijzer-Brunsveld Dinxperlo: J. G. Schqpten-Hoftijzer W. Schouten Aalten: J Hoftijzer H. Hoftijzer-Winkelhorst en kleinkinderen Dinxperlo, 4 mei 1972. Gelkinkweg 5. De begrafenis zal plaatshebben op maandag 8 mei a.s. op de begraafplaats „Berkenhove" te Aalten. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden om half 2 in de Westerkerk. Onze vrienden en klantenkring worden bij dezen uitgenodigd met ons de laatste eer aan de overledene te bewijzen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in gebouw „Irene". Wilnis: Utrecht: Zillah (Wash.USA): Wilnis: Nooddruftigen zal Hij verschonen: Aan armen, uit gena, Zijn hulpe ter verlossing tonen. Heden werd uit ons midden weggenomen, na een kortstondig lijden, onze lieve en zorgzame Moe der, Grootmoeder, Zuster en Behuwdzuster Willempje Verdel weduwe van Arij Dirk de Regt in de leeftijd van ruim 64 jaar. Mede namens de familie: A. de Regt Lisse, 4 mei 1972. Correspondentie-adres: A. de Regt, Herenweg 14. De begrafenis zal plaatshebben D.V. maandag 8 mei a.s. op de Hervormde Begraafplaats te Abbenes. Aankomst 3.00 uur n.m. Vertrek van het Verenigingsgebouw der Gerefor meerde Gemeente, Krocussenstraat 2 te Lisse, 2.30 uur n!m. Geen bezoek. In Jezus ontslapen na een gelukkige echtvereni ging van 59 jaar Trijntje Jacoba Treur echtgenote van J. van der Vliet op de leeftijd van 83 jaar. Psalm 146 3 (oude leer). J. van der Vliet G. Verburg-Van der Vliet J. Verburg Biddinghuizen: J. van der Vliet I. M. van der Vliet- Van Sevenhoven C. Dekker-Van der Vliet S. Dekker N. K. van Vliet- Van der Vliet cn kleinkinderen. Wilnis, 4 mei 1972, Raadhuisstraat 4. De begrafenis zal plaatshebben op maandag 8 mei om 1.30 uur op de Hervormde begraafplaats te Wilnis. Gelegenheid tot condoleren in het Hervormde verenigingsgebouw, na afloop van de begrafenis. Thuis liever geen bezoek. Op 1 mei 1972 zijn tot onze diepe droefheid, tengevolge van een auto-ongeluk, overleden onze onvervangbare Ouders Jan Hendrik Icke 58 jaar. Anna Maria Icke-Jurgens 59 jaar Ewald Marjan Frank Annemarie Amstelveen, 5 mei 1972. De crematie heeft heden in alle stilte plaats gevonden. Geen bezoek ten voeten uit door Rik Valkenburg Een geschreven poraet vaa P. Jongeling. Tweede Kanortid en fractieleider van be* GPV. Wie is hij? Wat is z*n toe»? Wat heelt hij in de mare? Wat is zijn achterland? Wat dri^t hem? U ziet Jongeling m dit met 17 loto s f 12^0 Vortri/gbeer n de boekhandel ZOMER KEUNJNG WAGENINGEN Voor het kennen en herkennen van vogels in de vrije natuur FjM engel Prachtige afbeeldingen van 200 vogels In hun natuurlijke kleuren. Met duidelijke beschrijvingen en veie detailtekeningen. Kenmerken, leefwijze, ne8tbouw, broedprocea, vllegtrant, voedselverwer- ving, vogelzang, vogeltrek •nz. Een ideaal boek voor de vogelvriend Bewerkt door de bekend* Nederlandse vogelkenner RINKE TOLMAN gebonden! IQ.QO Verkrijgbaar In boekhandel Kookboekjes HET NEUSJE VAN DE ZALM Een assortiment van de beste recepten, bijeengebracht m handige boekjes. Leuk geïllustreerd en met kleurrijk omslag. van BEN J. KUYPER: 50 heerlijke soepen 50 kaasgerechteo 50 hanige liapies 50 gebakrecepten 50 kipgerechten 50 pasta-recepten 50 heerlijke desserts 30 fonduerecepten 60 barbecue-recepten 50 trituunecepten 50 visgerechten 50 frurtgerechten 50 heerlijke salades 50 koude voorgerechten 50 sausrecepten 50 vleesgerechten 50 eenpansmaaltijdeo 50 eter gerechten 50 ijsgerechten 50 rauwkostgerechten 50 tvp-recepten 50 streekgerechten 50 gevogelte-recepten 60 lekkere boterhammet» 250 dranken en drankjes 50 borrelhapte? 50 warme voorgerechten 50 grill-recepten 50 lekkere koektes Lekker eten op z n Spaans Lekker eten op z'n Oostenrijke Lekker eten op z'n Indisch Lekker eten op z'n Balkans Lekkoi eten op z'n Frans Lekker eten op z'n Scandinavisch itzonc .'ker lakter onder earres en als le Wei en te Voem «t de bt in Dg far en nie ij is 2 PK ja er ilitain udente 1.000 I ^aw b e stud nde v he vol nvangi feoda /orkri/gboor m de öoetfKfrWTCitter.s *k, di j voorborwdmg eg staa Zomer Keurling Wageningen «en ke Zich van WINA BORN|

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8