De9 slaap-Pr ijswinners van de Bijenkorf Nog 170 woningen in het plan Teylingen de Bijenkorf 249,- 329,- 259,- Nieuwkoop streeft naar vijfduizend inwoners J. Vrolijk zeventig jaar schoenmaker in Alphen FOTO N.v.d.HORST N.V. telecompto Administratief medewerkster B. Typiste C. Ponstypistes D. Medewerk(st)ers Vertraging in de Katwijkse bouw Noordwijkerhout krijgt weekmarkt Lente onderwerp van projectavond Weer gouden paar aan het Watertje TROUW/KWARTET VRIJDAG 5 MEI 1972 LI 15 pet. 20 pet. - 25 pet. 30 pet. KORTING FUJICA COMPACT 35 (incl. etui) volautomatische kleinbeeldcamera 235,— NU 15 pet. KORTING 198,— RICOH 500 G (incl. etui) volautomatisch met CDS bel.meter 299,— NU 18 pet. KORTING 249,— FUJICA PI SINGLE 8 CAMERA (incl. etui) 265,— NU 25 pet. KORTING 198,— EUMIG MINI SUPER 8 CAMERA 425,— NU 25 pet. KORTING 325,— BAUER T 15 SUPER 8 GELUIDSPROJECTOR 918,— NU 15 pet. KORTING 799,— GOKO VIEVER voor dubbel 8, super 8 en single 8 beeldformaat 7x10 123,— NU 20 pet. KORTING 99,— GOKO VIEWER voor dubbel 8, super 8 en single 8 beeldformaat 7x10 158,— NU 20 pet. KORTING 127,50 AGFA CT 18 DIAFILM (2 stuks 24,50) 15,95 NU 20 pet. KORTING 12,50 KODAK SUPER 8 (6 stuks 80,20.30 NU 32 pet. KORTING 13,75 FUJICA R25 SINGLE 8 20.30 NU 27 pet. KORTING 14,75 LEIDEN Doezastraat 22-24 - Tel. 01710 - 24702 - 43657 FOTIEK: VIJF MEIPLEIN - Tel. 01710 - 20719 STUDIO: DIAMANTPLEIN 5 - Tel. 01710 - 44285. Wij houden ons bezig met elektronische informatie verwerking, dat wil zeggen met computerdienstver lening. In ons snel groeiende bedrijf, dat over geavanceerde apparatuur beschikt, ontstaat voortdurend werkgele genheid voor ambitieuze jonge mensen. Voor spoedige indiensttreding zoeken wij: 3 CD Q. CD t 0> 3 Q. 3 Aangezien een groot gedeelte van haar taak zal bestaan uit sekretariaatswerkzaamhe- den, geven wij de voorkeur aan een erva ren typiste met steno-Nederlands. die tevens zal fungeren als telefoniste/re ceptioniste. Wij denken aan een beschaafd, jong meisje met bij voorkeur een Ulo/Mavo opleiding. Voor onze IBM-ponsmachines 029 en 059. Akkurate en snelle ponstypistes kunnen dankzij een uitstekende salaris- en premie regeling meer dan 1.000,per maand verdienen. Ook indien U halve dagen, bij voorkeur 's middags, wilt werken, bent U welkom. Voor een van de belangrijkste afdelingen van ons bedrijf, nl. de kontrole-afdeling Voor deze interessante job is administra tieve kennis en een grote mate van akku- ratesse onontbeerlijk. Een Ulo/Mavo opleiding lijkt ons zeer ge wenst. Voor alle funkties in ons bedrijf gelden moderne primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden, waar over wij U graag telefonisch inlichten. Overigens ontvangen wij Uw sollicitatie bij voorkeur schriftelijk. zoeterwoudseweg 5a, leiden, tel.01710-24897 Negen aanleidingen om uw bed en bank eens kritisch te bekijken. En vervolgens deze verleidelijke serie slaap-Prijswinners. Er klikt iets? Kom dan maar vlug naar de Bijenkorf toe. Snel profiteren. Proficiat met uw uitgeslapen beslissing! Bij-de-tijdse Italiaanse spreien. Met speels motief in lichtgewicht acryl. Kleurkombinaties: donkerbruin/wit, oranje/wit, donkerbruin/oranje met dikke, handgeknoopte franje. Als Prijswinner 160/250,215/250 en 260/25089,- cn 109,- Zuiver scheerwollen van Wijk dekens met het wolmerk. In donkerbruin, rood, donkeroranje, okergeel en zwart. Gemakkelijk in te stoppen, want ze zijn extra groot. Normale prijs 160/240 en 230/270 cm 85,75 en 142,- Als Prijswinner i en 109,- Ademende donzen dekbedden van Ideens (1-persoons, 135/200 cm), gevuld met 800 gram ganzedons (dus heerlijk licht van gewicht). In pijpen doorgestikt. Soepel vallend. Normaal kosten ze 179,- Als Prijswinner 149,- De Ideens overtrek, met kussensloop en instopstrook heeft 'n fleurig streepdessin in 4 verschillende kleuren.Strijken overbodig. Normale prijs 59,75 Als Prijswinner Dag- en nachtdroom matras van polyether. Speciaal gemaakt voor de Bijenkorf in exklusïef damast, 13 cm dik en met 'n soortelijk gewicht van 30. Als Prijswinner 80/190 89,-90/190 99,- 90/200 109,- 130/190 149,- en 140/190 169,- 't Veren hoofdkussen (60/70 cm) kost normaal H95 Als Prijswinner 2 voor Hoogpolig slaapkamertapijt van 'n bekend merk. Lekker warm aan nw voeten, met 'n extra veerkrachtige ondergrond van rubber. 360 cm breed kost 't (soms met heel kleine schoonheidsfoutjes) gelegd normaal 99,80, nu als Prijswinner p.m. (zolang de voorraad strekt) Gezonde-slaap-kombinatie (matras op matras van Crown Bedding), 'n Stevig houten frame met daarin 'n uitgekiende vertikale vering. Afgedekt met 'n dikke laag.polyêther waarop een soft polyether matras ligt. Eromheen prachtig damast in zachte tinten. 80/190,90/190 en 90/200 cm. Als Prijswinner A 269,- 289,- Alleen in de Bijenkorf: deze corduroy bed-bank van Ubica in 3 kleuren. Polyether bankmatras en soepel verende onderbak. De bak heeft dekoratieve, tapijtsparende pootjes van chroom. Normale prijs 465,- Als Prijswinner (80/190 cm) De 1000-en-l-mogelijkheden bank van corduroy. Past als zit- en ligbank in ieder interieur. Gecapitonneerd aan de bovenkant en 'n komfortabele kern van polyether. In 4 kleuren (90/190/30 cm) als Prijswinner 25% goedkoper SASSENHEIM Het uitbreiding splan Teylingen gaat z'n eindfase in. Er zullen nog 170 woningen worden gebouwd alle in laagbouw. Het wor den 32 woningwetwoningen, 99 pre- mle-huur-, 20 in de vrije sector en 20 bejaardenwoningen. De laatste In twee woonlagen. In deze wijk zijn geen winkels ge pland, immers de Hoofdstraat met zijn vele winkels ligt hier tien minuten gaans vandaan. Evenmin zijn er scho len gepland, al is het niet onmogelijk, dat naast het plan-Teylingen, achter de Charbonlaan nog een basisschool Eerste paal voor 359 woningen in Ridderveld ALPHEN Na het grote complex corridorwoningen, waarvan de bouw is gestart, zal opnieuw een project van niet minder dan 359 woningen in Ridderveld ter hand genomen worden. Dit gaat een flinke aanzet geven aan de woningbouw westelijk van de Ei- senhowerlaan, aan de overzijde van de Herenweg. Op de bouwplaats aan deze laan zal wethouder J. C. Duin op dinsdag 9 mei om 4 uur de 'eerste' paal slaan. Waarmee dan in nauwelijks een maand tijd de bouw van 800 wonin gen een aanvang heeft genomen. Ridderveld 1 raakt zodoende gauw vol, maar de aansluiting met Ridder veld 2 zal vrij vlot kunnen verlopen, want vrijwel alle benodigde gronden zijn reeds door de gemeente aange kocht. zal verrijzen. Maar de eerste jaren is hier nog geen sprake van. Verwacht wordt, dat voor enkele maanden met de woningbouw zal wor den begonnen. In het Wasbeekplan vorderen de werkzaamheden aan het zwembad goed. Men hoopt 1 juli te kunnen openen. Het bestuur van het Rijnlands Lyceum rekent daar met augustus, zij het met noodgebouwen, te kunnen beginnen. Verder zijn in het Wasbeekplan voor de toekomst nog een basisschool en een kleuter school gepland, en als de financiën het toelaten in een verdere toekomst de sporthal. Van de kleine 300 woningen die voor dit plan zijn bestemd, wordt overwo gen in de omgeving van 'de Bernar- dus' een aantal bejaardenwoningen te bouwen. In het Wasbeekplan zijn geen winkels gepland. Wellicht speelt hierbij een rol dat van de zes winkels in het flatgebouw aan de Essenlaan, in het Kooiplan, er slechts één in exploitatie is genomen. Wel waren er veel gega digden, sedert het flatgebouw een klein jaar geleden door NV Grootstad werd afgebouwd, maar blijkbaar zagen deze geen kans tot een rendabele exploitatie te komen. Reden waarom ook het Esso-Servicestation aldaar, tot sluiting moest overgaan. Over de driehoek Teylingerlaan/Clusi- L1SSE In beschonken toestand meldde H. H. O. uit Uden zich giste ren bij de politie te Middelburg. Hij bekende ondermeer te hebben inge broken in de Flamingoschool te Lisse. O. bleek een goede bekende te zijn van de politie. Hij heeft al anderhalf jaar voor diverse inbraken achter de rug. Zijn maat is nog spoorloos. uslaan/Hoofdstraat, het laatste stuk waar de gemeente Sassenheim nog, zij het in geringe mate, kan bouwen, is nog niets concreets te zeggen. Dit is een zaak van verre toekomst, al zal ook deze hoek zeker worden vol ge bouwd, zodra de mogelijkheden aan wezig zijn. Als het plan-Teylingen en het Was- beek-plan rond zijn, kan worden gere kend dat Sassenheim een inwonertal van ruim 15.000 zal hebben. Nu is dit ruim 13.000. KATWIJK De 84 te bouwen bejaar- d en woningen in de Hoernes zullen voorlopig niet verrijzen. Bij aanbeste ding bleek de aanneemsom belangrijk hoger te liggen dan het bedrag van de begroting. Dit was voor de woning bouwvereniging die de woningen zou bouwen en exploiteren aanleiding om de bouw op te schorten. Hoewel op hoog niveau onderhande lingen worden gevoerd met de provin ciale directie Volkshuisvesting tenein de uit de financiële moeilijkheden te raken, ziet de woningbouwvereniging de plannen met zorg tegemoet. Aldus de voorzitter de heer H. Haasnoot op de jaarvergadering. Hoewel de wo ningnood in Katwijk nog lang niet is opgelost, liggen de bouwactiviteiten bijna stil, en het zal wel ver in 1973 worden, voordat de bouwvereniging zal kunnen bouwen, mogelijk in het project 'Rijnoever'. 'Brittenburg' bezit nu 979 woningen, 4 winkels en 195 garages ter waarde van ruim 26 miljoen. NOORDWIJKERHOUT De week markt in Noordwijkerhout zal op maandag 8 mei om twee uur 's mid dags officieel worden geopend. De markt zal draaien in de maanden mei tot september. Dit gebeurt op advies van het hoofdbedrijfschap "oor de detailhandel, omdat het aantal in woners van Noordwijkerhout te ge ring is om het hele jaar door een markt te houden. De omvang van de markt (20 kooplieden en 30 kramen) steunt eveneens op die overweging. De 20 kooplieden zijn uit een aantal van 150 gekomen via loting. De markt wordt gehouden op het parkeerterrein aan de Havenstraat. NIEUWKOOP Prof. Lambooij, so ciaal-economisch deskundige, verbon den aan de Vrije Universiteit te Am sterdam hield een inleiding over de ruimtelijke ordening en de daarmee samenhangende problematiek, voor de AR Kiesvereniging. Daarna was er een levendige discussie. Prof. Lambooij betoogde dat er een duidelijke samenhang is tussen wonen en werken, waardoor de belangstel ling voor het wonen duidelijk cen traal is komen te staan. 'Men wil graag buiten wonen en zo gauw moge lijk, liefst per auto, over soms belang- ALPHEN De heer J. Vrolijk, Gou- wetoade, Alphen, is vandaag 82 jaar geworden. Hij is zeventig jaaT schoen maker in Alphen. Dagelijks rijdt hij nog op de fiets om werk af te leveren of op te halen. Jan Vrolijk, van geboorte Scheveninger, begon zeer jong met het ambachtelijke werk. Hij heeft moeilijke jaren meegemaakt met zijn gezin. 'Maar', zegt hij, 'ik ben er wonderlijk doorheen gehol pen'. Bekendheid genoot Vrolijk overigens niet alleen als schoenmaker. In vroe ger jaren ging hij ook uit preken. Oefenaar noemde men dat en bij zijn predikaties in Alphen, gebouw Con cordia, en Aarlanderveen, wist hij geruime tijd ook een trouwe groep om zich heen te verzamelen, aan wie hij ook zijn gedichtenbundels ver kocht, waarmee hij letterlijk en fi guurlijk de boer op ging. Hij maakte ongeveer duizend gedichten en schreef spreuken, die vrijwel alle ge plaatst werden tegen een Bijbelse ach tergrond. Het waren geen literaire kunstprodukten. Ter illustratie de volgende régels: 'De bij zuigt aan de bloemen, en zuigt de honing op; maar aan dezelfde bloemen, zuigt ook een spin met kop!' Van uit dit gegeven komt hij dan tot het web dat de spin heeft gespannen om de argeloze vlieg jes te vangen en zo spant de duivel zijn web, om de mensen te lokken. In die jaren was een kwartje voor een gedichtenbundel een hele uitgave en de markt was dan ook niet 'willig*. Tal van jaren was hij in Alphen en omgeving een goede wedstrijddam mer. Ongetwijfeld mag de 82-jarige schoenmaker een markante figuur ge noemd worden in het Alpheuse leven. Tijdens de receptie zullen velen hem als hun schoenlapper komen felicite ren. Burgemeester mr. R. M. Gallas is gisteren al op bezoek geweest. rijk grote afstanden naar het werk gaan. Hierbij zou het openbaar ver voer een belangrijke rol kunnen spe len als meer geconcentreerder zou worden gebouwd'. Spreker zei dat de gemeenten een belangrijke taak hebben want zij zijn het die de groei bepalen. Prof. Lam booij onderscheidde twee groepen: de realisten, die vinden dat vooral in de steden de woningnood niet voldoende wordt aangevat en de utopisten die een grote groei willen tegengaan. Hij bepleit het vormen van grote eenhe den, zoals de gewestvorming. Over de problematiek in Nieuwkoop, waar men streeft naar 15.000 inwo ners in het jaar 2000, werd tijdens de discussie naar voren gebracht dat groei noodzakelijk is. De inleider was van mening dat een gemeentelijke groei niet nodig is dat men naar andere middelen moet zoeken om tot bevrediging van de levende verlan gens uit te" zien. Als oplossing voor veel moeilijkheden vond prof. Lam booij, dat men zou moeten komen tot een stationaire bevolking en verdeling van het land in 25 of 30 gewesten, die dan een provinciale bevoegdheid moe ten krijgen. LEIDEN In de Zuiderparkschool (hoofd J. v.d. Bruggh) werd een pro jectavond gehouden, die in het teken stond van de lente. Elke klas had een bepaald onderwerp verzorgd, waar veel handenarbeid aan te pas is geko men. Bij de boerderij werd kaas verkocht. Er was zelfs een miniatuur kaasmake rij, waar de kindenen zelf kaas kon den maken. Bij een nieuwe lente hoort een nieuwe mode, dus brachten enkele leerlingen van de zesde klas een modeshow. ZOETERWOUDE Opnieuw is een gouden paar aan het Watertji Het echtpaar Van Leeuwen-Olsthoort dat deze week het 50-jarig huwelijkr^ jubileum vierde wordt gevolgd doof de heer en mevrouw v. d. Drift-Ku1 pers die op 10 mei deze mijlpai bereiken. Beiden zijn geboren (d bruid in 1900, haar man twee ja* eerder) en getogen Zoeterwoudenaar P brit P Di Vanaf haar 16e jaar werkte de brui op de boerderij waar er voor hal naast het huishoudelijke werk ei taak was bij het melken en kaasnu ken. Dat allemaal voor vijf gulden de week. Haar man die als 'leerlin op de boerderij kwam had aanvani» lijk een jaarloon van 40,te beti len met kwartaaluitkeringen van tientje. De familie woonde 16 jaar het Westeinde en nu alweer 34 jaa' aan het Watertje. Uit het huwelijk werden 10 kinder^ geboren, waarvan er één is gestorven Er zijn 28 kleinkinderen en vertegenwoordigers van het daardUh volgende geslacht. ®ch Het echtpaar recipieert op de feestd» van half vijf tot half zes in '0b Huis'. Elektrische installatie slachthuis Leiden 'zeer gevaarlijk' LEIDEN De elektrische instailati jjj^ van het Stadhuis zal op 15 mei wo «jjé den omgeschakeld op 220 Volt Dflei; kosten en de ombouw zijn geraam^ op 58.615.gen 'iijdens de ombouwwerkzaamheden Itorn geconstateerd, dat de elektrische üfeni stalatie in zeer gevaarlijke staat vef)ro keert; gevaar voor brand en/of lichi geJc melijk letsel is niet uitgesloten. B euc< onderhoud dient onverwijld aansluiting aan de omschakeling worden uitgevoerd. Aldus B. en lij.'"" aan de raad. De kosten zijn geraamd <*px 262.652,-. Ze boe Voj Ich:

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10