Raad bezorgd over schooladviesdienst Agenda Leiden Vrouwen kopen veel te dure potten cosmetica Alternatief plantsoen in wijk Cleyn duin Noordwijkse VVV boekte record aantal gasten Bode van der Luit nam afscheid van raadhuis Nieuwe brug Valkenburg in gebruik genomen Afscheid van S. Menken Menno Meyer opent Edelambachtshuis Nieuw bankgebouw Vrijspraak voor Jonge inbrekers vcrdaehtevan gearresteerd mishandeling rechercheur Voming werknemers Wilma Brussee heeft het in haar vingers DODEN HERDENKING Bureau 'sociale voorlichting' opgeheven Gekraakte brandkasten leverden 22.500 op Brandweer wil verhuizen naar Admiraalweg Verkeersongeval Alphen vierde slachtoffer Laat het onkruid maar groeien... Automobilist gaf geen voorrang Laatste strandloop 'Warmond springplank' TROUW/KWARTET WOENSDAG 3 MEI 1972 Regio L3 ADVERTENTIE LEIDEN Precies tweeëneenhalf uur heeft de gemeenteraad zich gister avond met de schooladviesdienst be zig gehouden. Directe aanleiding wa ren binnengekomen brieven van !het wijkcomité Plan Noord, de Samenwer kende Kerken en het Maatschappelijk contact-orgaan. In al deze brieven werd er op aangedrongen de hoogste prioriteit te verlenen aan de schoolad viesdienst en de nodige financiële middelen voor deze dienst beschik baar te stellen. De heer In 't Veld (PvdA) diende een motie in, waarin onmiddellijke uitvoering van de in de begroting 1972 vastgelegde plannen betreffende de schooladviesdienst werd 'geëist'. Na een uitvoerige schor sing antwoordde wethouder Duyver- man namens het college, dat deze motie op een ontijdig moment kwam. Het college heeft in de afgelopen weken onder andere met de minister en de staatssecretaris over de Leidse schooladviesdienst gesproken: de ver wachtingen ten aanzien van deze ge sprekken zijn hoopgevend. Daarom stelde de heer Duyverman voor de motie van de heer In 't Veld zodanig te wijzigen, dat 'onmiddellijke uitvoe ring van dit deel der begroting wordt voorbereid'. Hierna kwam de grote verwarring. Er wordt geschorst, er kwamen tegen voorstellen en tenslotte wist niemand meer goed waarover nu precies moest worden gestemd. Een voorstel van de heer Driessen, door b. en w. overge nomen, om de behandeling van het punt op te schorten tot een volgende vergadering werd verworpen met 20- 17. De heer Driessen stemde zelf ten slotte tegen, gezien de interpretaties, die zijn voorstel uitlokten. Daarna werd het door b. en w. gea mendeerde voorstel van de heer In 't Veld met 27-10 aangenomen. Meer punten kwamen niet aan de orde omdat de scheidende wethouder Menken al enige tijd met zijn vrouw buiten de raadzaal zaten te wachten. Overigens in goed gezelschap, name lijk van oud-burgemeester Van Kin- GOUDA De Goudse edelsmid Menno Meijer heeft cultureel Gouda verrijkt met een Edel ambachtshuis, op smaakvolle en artistieke wijze ingericht in de ruimte boven z'n atelier aan de Turfmarkt. Hij heeft hiermee willen accentueren, juist in het kader van de viering van het ze vende eeuwfeest van de Pijpen- stad, dat Gouda van oudsher een ambachtenstad bij uitstek is ge weest. Menno Meijer wil in zijn Edelam bachtshuis uitsluitend kunstambachte- lijke produkten van niveau tentoon stellen. 'Dingen van niveau, geen trucjes. Er steekt iets achter of het is gewoon kitsch', zoals de succesvolle edelsmid het zelf uitdrukt. Naast de vele malen bekroonde eigen collecties (sieraden, emaille- en me taalplastieken) van Menno Meijer zijn er in het Edelambachtshuis momen teel leercollages en leerwerk van Pie* ter Termeulen uit Gouda en keramiek van Jan van Dam uit Maastricht geex- poseerd. 't Is de bedoeling, dat er regelmatig kunstenaars uit de Goudse regio zullen exposeren. De echtgenote van Menno Meijer, die zelf ook de edelsmeedkunst beoefent, zal de bezoekers rondleiden en over het 'vak' vertellen. Belangstellenden kunnen er op werkdagen van negen tot vier uur terecht. Het Edelam bachtshuis is ook op vrijdagavond van zeven tot negen uur en op zaterdag terecht NOORDWIJK Een vloedgolf vakan tiegangers, gelokt door alles wat Hol land op dit moment aan kleuren pracht heeft te bieden, overspoelde de afgelopen dagen deze bloemenplaats. Op het 'VW-kantoor aan de grens werkten directeur W. Rovers en zijn charmante staf onder hoogspanning. De drukte concentreerde zich in dit centrum van toeristisch Noordwijk. In nauwe samenwerking met de Vere niging van villa-, huizen- en kamer verhuurders en van de Wijkhoofden, is men er in geslaagd aan de vraag om onderdak te voldoen. 'Het was ongelooflijk', aldus de heer Rovers. 'Zo'n weekeind heeft Noord- wijk nog nooit beleefd'. Daar ook in de Randstad geen bed meer te vinden was, moesten bussen met toeristen naar de kop van Noord-Holland en Zeeland worden verwezen. Er waren ook minder prettige zaken. In een van de bussen kreeg een 58- jarige Duitse vrouw een hersenbloe ding, zij moest in allerijl naar het Ziekenhuis worden gebracht. Ondanks ide druikte, stapte een der dames-wijk- KATWIJK Aan het Hoornesplein werd het tweede bankgebouw van de coöperatieve Raaffeisembank geopend. Hiervoor werd een bijeenkomst ge houden in een van de zalen van de Pniëlkeric. Voorzitter J. van der Ma- rel sprak de genodigden toe en zei ondermeer dat de Katwijkers altijd hebben getoond de Raiffeisenbank een goed hart toe te dragen. Ook in de Hoorn es isTdat het geval De heer J. Wilschut, hoofd distrikt- kantoor te Rotterdam, verrichtte de officiële opening van het nieuwe bankgebouw. Hij bood de bank een portret aan van de oprichter, de heer Raiff eisen. WOERDEN Het ziet er naar uit, dat de Woerdense politie een eind heeft gemaakt aan de opvallende en onrustbarende reeks diefstallen van de laatste maanden. Vrijdag is er een vijftal jonge ingezetenen gearresteerd, dat heeft bekend met elkaar of afzon derlijk in Woerden ruim twintig in braken te hebben gepleegd. Op dit moment kan de politie nog geen nadere mededelingen doen. De gearresteerden, twee vrienden van 17 jaar, een broertje van 16 en nog twee vriendjes van 15 en 13 jaar zijn allen nog op school. Na zijn bekentenis is de jongste weer naar zijn ouders gestuurd; de andere vier verblijven in voorarrest en zullen worden voorge leid aan de officier van justitie in Utrecht. ROTTERDAM De rechtbank te Rotterdam heeft dinsdagmorgen de 28-jarige koopman W, B. wegens ge brek aan bewijs vrijgesproken van de hem ten laste gelegde poging tot zware lichamelijke mishandeling. De man zou vorig jaar juni hebben geprobeerd een rechercheur van de Rotterdamse politie met zijn auto te scheppen. De officier eiste hiervoor een gevangenisstraf van tien maan den. De raadsman vroeg vrijspraak. W. B. staat half mei opnieuw terecht. Hij is een van de tien verdachten in de autozwendel-affaire, die de Maas- stedelijke recherche begin maart heeft opgehelderd. Camera: 'Jane Eyre', dag. 7. 9.15 en do. vr, di 2.30 uur. Jeugdmatinee 'In het paleis van de waterkoning' za. wo 2.30 uur. zo en ma 2.00 en 4.15 uur. Nachtv.: vr. en za. 11.30 uur 'Wusa' 18 Jaar. Luxor: 'De vier vuisten van de duivel', dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zo en ma 2.30. 4 45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: 'Zablskle Point' 14 Jaar: dag. 2.30, 7.00 en 9 15 en zo en ma 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: 'Ted Carter' 18 Jaar Dag. 2.30. 4.45. 7 00 en 9.15 uur.HEX: 'Drarula's lustige Vampiervrouwen-. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. 18 Jaar. Trianon: 'Straw Dogs'. Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. zo. 2.15. 4 30. 7.0Q en 9.15 uur. 18 jaar. WOENSDAG 3 MEI LEIDERDORP Nleuw-Ouderzorg, 18 uur: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwcnbond, bingo-avond. Hooigracht 84, 5-7 uur: spreekuur bureau gezamenlijke voorlichting sociale wetgeving. Dljkstraat 2a, 10-11 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Stadhuis, 4.30-6 u.: spreekuur sociale raads vrouw. DONDERDAG 4 MEI LEIDERDORP: aula mavo-school Van Geer straat, 7.30 u.: dodenherdenking, schrijfster Margo Mlnco leest voor uit „Het bittere kruid". Stadhuis, 6-8 uur: spreekuur sociale raads vrouw. Marekerk, 7.30 u.: Dodenherdenking. Na afloop stille tocht naar monument tegenover De Valk. Herdenkingswoord In Marekerk door ds- A. Klamer, radiopastor. VRIJDAG 5 MEI Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium met „Een draad in het donker". Rapenburg 24. Jazz-zoldcr Hot House. 10-3 u. naar. Oranjebal met Greenrlber jazzband. ZATERDAG 6 MEI Lcvendaal 150, 8.13 uur: Rob van Reijn en Nellie de Wekker, pantomime-voorstelling, met o.a. „De dagdromer" en „De pianist". Vestestraat 40, 8.36 uur: Imperium met „Een TENTOONSTELLINGEN Rapenburg 94, galerie 't Duivenhuys goua ches en tekeningen van Jan Kok, van 5-26 mei. dl. tot en met zond. van 2-8 uur. BEHANDELING NA ONGEVALLEN tvordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot De poliklinische behandeling na ongevallen woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis. Doktersdlenst- 5 maal 2. (Zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brandweer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lei- voor hulpverlening telefoon 20400; voor informatie telefoon 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIS Academisch Ziekenhuis: Dagelijks, behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13 00-14 u: zaterdag en zondag van 14.30- 15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10 - 12.30 en van 15-20 u. Voor kraamvrouwen: van 10-11.30. 15-17.30 en van 18.30-20 u. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ou ders); dinsdag niet. Ma., wo.. do., en vrij., van 18.30-18.45 uur; za. en zon. van 15-15.15 uur. Diaconessenhuls: 1ste klasse dagelijks: 11-12 u 1313-14 u; 18.45-19.30 u. 2de en 3de klasse: dagelijks 13.15-14 u: 18.45-19.30 u. Kinderafdeling: dagelijks 14.45-15.30 u en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.30-19 Elisabeth Ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14-15 u en van 18.45-19.30 u: 2de klas: alle dagen van 11.30-12 u van 14-15 u en van 18.45-19.30 u. 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15-16 u en van 18.45-19.30; 2de klas: van 11.30-12 u (alleen vaderi) ven 15-11 en van 18.45-19.30 u. 'hoofden bij de patiënte in de ambu lance en belde ook de familie in Duitsland. De vrouw overleed later. Kritiek had de heer Rovers op het feit, dat sommigen meer gasten aan trokken dan konden worden onderge bracht. "Dergelijke dingen doen aan de image van de badplaats geen goed', zegt de heer Rovers. 'Het zijn tekenen aan de wand, waarvan Noordwijk op den duur de dupe zal worden'. Ook de politie heeft het de afgelopen dagen druk gehad. Meer dan eens gebeurde het dat buitenlandse gasten uitgingen en vergaten het adres te noteren waar zij onderdak genoten. Na veel zoeken en vragen belandden zij op het politiebureau. Eerst na veel navragen, telefoneren, soms met adressen in Duitsland, gelukte het tenslotte om dolgelukkige vakantie gangers weer in het Noordwijkse 'thuis' af te leveren. 'Al dit ongerief kan worden voorkomen als de gasten bij hun aankomst in Noordwijk een kaartje krijgen met de naam, adres en eventueel het telefoonnummer van hun gastheer, één en ander met de duidelijke vermelding, dat zij deze kaart tijdens hun veilblijf in de bad plaats bij zich moeten dragen. Zo'n kaart wordt door de WV al ver strekt'. ALPHEN Als de niet-deskundige werknemers de toenemende mogelijk heden tot inspraak in de bedrijven voorbij laten gaan, ligt dat niet aan de vakcentrales. Van alle kanten wordt de mogeiljkheid tot scholing geboden. Als regel moet men er enige tijd voor beschikbaar stellen. Het Chr. Nationaal Vakverbond heeft in het J. R. Slotemaker de Bruine instituut de instelling in het leven geroepen voor vorming van de werk nemers. Ook in Alphen is een cursus gegeven: 'Onze economische spelregels in bedrijf en samenleving*. Er werden zeven avonden aan deze cursus be steed, waarbij de heer K. v. d. Meer uit Utrecht als docent op trad. Van de negen cursisten vielen er twee af. Aan het einde van de laatste avond kon een getuigschrift worden uitge reikt aan: J. van Dongen, J. Fennema, J. G. de Rooy, J. Verdroes en P. Zwaan (Alphen), T. C. Rodenburg (Boskoop) en J. G. van Witteloostuyn (Waddinxveen). RIJNSBURG In de kantine van Bloemenveiling 'Flora' werden giste ravond de diploma's uitgereikt van de bloembind- en -schikcursus. Nadat voorzitter J. B. van Iterson de leraren Buurman en Van den Berg welkom had geheten en liet weten dat het een bijzonder goed cursus jaar was ge weest, met als sluitstuk een geslaagde expositie, gaf hij het woord aan de voorzitter van Flora, P. van Delft. Deze sprak zijn waardering en bewon dering uit voor de prestaties van de cursisten. Hij had vooral veel lof voor de 12-jarige Wilma Brussee uit Rijns burg. 'Je hebt het in je vingers', aldus de heer Van Delft, die namens het Florabestuur een geschenk over handigde. Hierna reikte hij de diploma's uit. Met een vertoning van de Corsofilm 1970. destijds door de Fotoclub opge nomen. werd de bijeenkomst besloten donderdag, 4 mei, 19.30 u. in de Mare kerk. Aansluitend Stille Tocht. Mevrouw Parlevliet uit Katwijk: schot en Van der Willigen, beiden met echtgenote, die hierna getuige konden zijn van het afscheid van wethouder Menken. Burgemeester Vis sprak de scheidende wethouder als voorzitter van de raad toe. Hij releveerde, dat de heer Men ken 27 jaar wethouder is geweest en dat hij vele jaren een goede loco- burgemeester was. Hij noemde hem een 'bemiddelende, bedachtzame en plooien-gladstrijkende figuur', wiens optreden in het college vaak hogelijk werd gewaardeerd'. Namens de raad sprak de heer Por- theine de heer Menken toe. Hij bood 'hem een tuinstoel aan. LEIDEN Het Bureau Gezamenlijke Voorlichting Sociale Wetgeving, dat op de eerste woensdag van iedere maand zitting hield wordt opgeheven. Uit het geringe aantal gevraagde ad viezen is gebleken, dat in Leiden aan deze gezamenlijke voorlichting geen behoefte bestaat en dat men kennelijk de weg naar elk der deelnemende instellingen rechtstreeks weet te vin den. Overigens kan men ter zake ook nog voorlichting krijgen bij het Wetswin- keltje en de Sociale Raadsvrouwe. LEIDEN Ongewenste bezoekers gingen er dezer dagen met 22.500 vandoor, nadat zij twee brandkasten in de Consumarkt aan het Levendaal hadden gekraakt. De ene brandkast leverde 15.000 op, de andere 7500. Een deur in de Bolwerkstraat werd geforceerd, waardoor de daders zich toegang wisten te verschaffen. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. LEIDEN De plannen van de brandweer voor de verhuizing naar de Waard zijn gereed. De brandweer is door allerlei veranderingen in de bin nenstad in een ongunstige positie ko men te verkeren om zo snel mogelijk en zonder ongelukken uit tc kunnen rukken. Om goed en accuraat te kun nen werken is het, gezien de groei van de gemeente, noodzakelijk gewor den de eventuele brand van twee kanten te benaderen, omdat het her haaldelijk voorkomt dat brandweerau to's in het verkeer komen vast te zitten. De Admiraalweg in de Waard is de meest geschikte plaats. Men hoopt nu nog dat de gelden en de gemeentelij ke toestemming snel loskomen, zodat met de bouw kan worden begonnen. ALPHEN Het verkeersongeval op de Oostkanaalweg, waarbij maandag avond drie personen om het leven kwamen, heeft een vierde slachtoffer geëist In de loop van de nacht overleed de 15-jarige Annette Hendrikse uit Bode graven. ZIJ zat in de auto, bestuurd door W. van Veen, die zelf ook om het leven kwam. De toestand van de twee andere ge wonden was gisteravond redelijk. KATWIJK Mevrouw Parle- vliet-Mobach uit Katwijk begrijpt véél vrouwen niet. Zij is daarbij trouwens niet de enige. Met héér zijn er nog zo'n driehonderd vrouwen die het met de sekse genoten niet eens zijn, wanneer het gaat om de aanschaf van cos metica. 'Men geeft er kapitalen voor uit en dat is niet nodig. Pot ten cosmetica, ,die tientallen gul dens kosten, vliegen de deur uit, terwijl er veel goedkopere zijn. En als men denkt dat de kwaliteit stukken minder is, heeft men het bij 't verkeerde eind. De kwaliteit van die 'goedkope' produkten is nèt zo goed, misschien zelfs beter'. Mevrouw Parlevliet heeft met haar mede-aktiegenotes de strijd tegen de dure(?) cosmetica aangebonden. Het betreft géén 'koop-staking', maar iets heel anders. De driehonderd vrouwen hebben een coöperatieve vereniging u.a. opgericht en door middel van deze vereniging wordt cosmetica ver kocht, zonder dat men uit is op winst. 'Dit was uiteindelijk niet de eerste opzet. Maar door de ervaringen tij dens voorlichtingsavonden opgedaan, ontdekten wij dat er voor huidverzor- gende artikelen enorme prijzen wor den betaald, waar wij ons graag van distantiëren'. Er zijn vrouwen die het geld er eenvoudig niet voor hebben. De grote bedragen, zelfs voor de basisproduk- ten, schrikken hen af. Zij zijn eigen lijk 'de dupe' van de op zeer veel winst beluste handel. 'In deze tijd van welvaart moet het toch mogelijk zijn dat vrouwen ziqji goedkopere middelen kunnen aan schaffen? Onze vereniging heeft daar om de zuiver plantaardige preparaten van onze eigen Nederlandse industrie aangekocht. Alleen produkten die te maken hebben met de huidverzorging. De recepten hiervoor komen oor spronkelijk uit Amerika. En wat bete kent het dat de cosmetica uit de Verenigde Staten komt? In Amerika is de cosmetica beschermd. Deze cos metica is hier, in ons eigen land, klimatologisch aangepast en daardoor gegarandeerd één van de beste pro dukten die in West Europa in de handel zijn gebracht. In deze tijd is het óók geen luxe dat men naast water en zeep andere middelen ge bruikt voor de huidverzorging. Daar om gaan wij tegen scherpe prijzen produkten aanbieden'. LANDELIJK Dat mevrouw Parlevliet hier geen sprookje verkondigt bewijst de adver tentie die vandaag in deze krant staat. Men hoopt ook dat de aankomende- da n wel beginnende schoonheidsspeci alistes de vereniging gaan steunen. 'Zij hoeven bij ons geen enorme be dragen te investeren om een praktijk te kunnen beginnen'. Mevrouw Parle vliet, bindt samen met nog een groot aantal andere vrouwen, de strijd aan tegen dure cosmetica. Deze Katwijkse is overigens van mening dat nog veel te veel mensen 'de huid' niet op z'n waarde weten te schatten en daarom veel te weinig aan de verzorging doen. Mevrouw Parlevliet: 'Het bewijs is makkelijk te leveren. Gaat u maar eens een poosje in een lokaal zitten waar veel mensen bijeen zijn. Dan merkt u het wel'. De vereniging, die al een landelijk karakter heeft, roept de 'vrouwen van Nederland' nu op, de aktie te steunen met een gratis lidmaatschap. 'Dat houdt in dat men dan voor zes gulden per maand bij ons cosmetica kan krijgen. Men kan zélf kiezen wat men wil De produkten worden ook nog gratis toegezonden. Ons kontalctadres: Katwijk, telefoonnummer 01718-13856. Misschien dat door onze aktie de vrouwen, die dat nog niet zijn, prijs bewuster worden. Het staat wel goed een dure pot met een 'dure' naam in huis te hebben. Maar men betaalt er veel te veel voor. Een minder dure pot heeft dezelfde kwaliteit. OEGSTGEEST In aanwezigheid van b. en w., de raadsleden en nog tal van andere genodigden, werd dinsdagmiddag afscheid genomen van gemeentebode J van der Luit, die 44 jaar bij de gemeente in dienst is geweest. Burgemeester jhr. T. A. J. van Eijsinga sprak hem toe en reikte de bronzen medaille be horende bij de Orde van Oranje Nassau uit. Gemeentesecretaris J. Vreeken droeg een gedicht voor en de raadsleden mevrouw Af. E. Gouverneur-van Deene en de heer Plate voerden het woord. Ook de heer G. J. Vreeken van openbare werken liet zich niet onbetuigd. De woorden gingen vergezeld van geschenken: een recorder, een radio en een doe-het-zelf-pakket. De heer Van der Luit wordt opgevolgd door zijn broer D. van der Luit. De scheidende bode gaf 'de nieuwe Van der Luit de sleutel van het raadhuis, met een rood-geel lint de kleuren van de gemeente er aan. 'Wees er zuinig op. Het is hier horen, zien en zwijgen', aldus de heer J. van der Luit. Op de foto: Burgemeester van Eijsinga overhandigt de bode een geschenk. KATWIJK Katwijk krijgt een 'rommelplantsoen', maar dat moet u in geen geval verkeerd opvatten. De kwestie is dat er Katwijkers zijn die wel eens wat anders willen dan de traditionele plantsoenen die de gemeente laat aanleggen. Bewoners van Cleyn Duyn hebben daarom een alter natief plan opgesteld en een ge sprek met de wethouder van openbare werken, de heer C. van der Plas, wees destijds uit dat de gemeente niet ongevoelig is voor het idee. Men is zelfs gaan kijken VALKENBURG Het smalle bruggetje over de Grote Wete ring, een obstakel in het huidige verkeer, heeft plaats gemaakt voor een nieuwe brug. Met de bouw werd eind november begon nen. Er deden zich bij de werk zaamheden tal van problemen voor, ondermeer veroorzaakt door leiding en kabels die moesten worden verlegd. Er zijn ook andere sluisdeuren geko men, niet meer van hout, maar van beton. De nieuwe brug is een onder deel van een gehele verbetering, waaronder ook het doortrekken van het gesloten wegdek van de Katwij- kerweg tot aan de nieuwe brug, waar bij de nodige passende beplanting is aangebracht. In het gemeentehuis werd een bijeen komst gehouden, waarbij de brug offi cieel 'voor geopend werd verklaard'. Burgemeester J. van 't Wout 'dit is een eerste oplevering van een voor Valkenburg niet onbelangrijk werk'. Vooral de grondwerving heeft de ge meente nogal wat moeite gekost. De kosten van de nieuwe brug bedroegen 100.500. De algehele reconstruktie van de Katwijkerweg bedraagt zo'n slordige ƒ800.000. Men hoopt in de nabije toekomst ook met de verbete ring van het weggedeelte tot aan de grens met Leiden, te kunnen begin nen. in Heerenveen, waar de Kennedy- laan een bezienswaardigheid is, sinds men daar het onkruid welig laat tieren. 'Wij hebben da>rom onze gedachten er eens over laten gaan en zijn tot de conclusie gekomen dat het hier in Katwijk ook best zou kunnen. Laat maar groeien wat groeit', aldus de heer J. de Nooyer, die een flat be woont aan de J.W. Frisodreef in de wijk Cleyn Duin. De wijkvereniging voelde er terstond voor en 'de zaak kwam aan het rollèn'. Woningbouw vereniging 'Brittenburg' was graag be reid een braak liggend stuk grond, gelegen achter de flats, er voor ter beschikking te stellen. 'De tijd van planten is nu eigenlijk al voorbij. Wij zullen daarom, denk ik. medio oktober écht beginnen. Dat neemt niet weg dat wij al vast wét hebben gedaan. Bij Valkenburg zijn ze met de verbetering van die weg bezig en wij hebben rijkswaterstaat gevraagd of wij de gesloopte beplan ting, die eruit moest, mochten heb ben. Zo hebben wij het één en ander weten te redden. Wij hebben dat vast in de grond gezet', aldus de heer De Nooyer. De flatbewoners schijnen allemaal achter de alternatieve plannen te staan. Alles zal zoveel mogelijk zelf worden gedaan. Alleen bepaalde za ken, zoals de nivellering en het opho gen met zand, zal de gemeente voor haar rekening nemen. Wondertuintje De blote grond, met hier en daar een stukje beplanting, zal t.z.t. een soort wondertuintje zijn. Want het ligt in de bedoeling er alles te laten groeien, zoals tal van soorten onkruid, die men uit 'normale' en wat heet normaal in dit geval? plantsoenen en tuinen wiedt. Vaak leveren juist die onkruiden een fraaie beplanting op. Heerenveen is daar het bewijs van. 'Natuurlijk moeten niet in heel Kat wijk dergelijke plantsoenen komen. Maar ter afwisseling hier en daar', vindt de heer De Nooyer. Het is natuurlijk erg arbeidsbesparend, want gewied hoeft er feitelijk niet te wor den. Afval (gevallen bladeren bijvoor beeld) blijft liggen. 'Is een betere humus denkbaar?', vraagt de Katwij- ker. 'Natuurlijk moet het wél worden be geleid. Als er eens een tak verkeerd zit, moet die worden gesnoeid'. De heer De Nooyer vindt het fout om onderscheid te maken tussen wat on kruid is en wat géén onkruid is. Hoe meer mensen overigens aan het alternatieve beplantingsplan meewer ken, hoe liever het hem en de wijk vereniging is. Gestreefd wordt er naar om er ook bijvoorbeeld de school jeugd t.z.t. bij in te schakelen. Een leuk initiatief HENK KAMIES Opstandingskerk in Alphen heeft orgel ALPHEN Toen op 7 juli 1965 de Hervormde Opstandingskerk in ge bruik werd genomen, moest men er vanwege de hoge kosten van af zien direkt een pijporgel aan te schaf fen. In de daarop volgende jaren werden tal van akties gevoerd, die het nodige geld opbrachten. Het resultaat is dat men nu bezig is een pijporgel te plaatsen. Vrijdag 12 mei zal de orgelcommissie het instrument over dragen aan de kerkvoogdij. Organist Simon C. Jansen, van de Westerkerk en leraar conservatorium te Amsterdam, zal het nieuwe orgel bespelen. De heer H. Langeveld zal de samenzang begeleiden. ALPHEN Op de kruising Van Boetzelaerstraat/Oranje Nassausdn- gel/De Bijlen reed een Alphense au tomobilist zonder op te letten de Oranje Nassausingel op, terwijl een andere auto naderde. Er volgde een hevige botsing. De wagen van de Alphenaar schoot de bermsloot in, de bestuurder viel er uit en kwam onder water terecht. De heer W. G. Tukker, die het onge val zag gebeuren wist zijn plaatsge noot tijdig uit de sloot te bevrijden. De inwoner uit Alphen en de drie inzittenden van de andere personen auto, afkomstig uit Heer, werden ge wond en zijn ter observatie opgeno men in Rijnoord. G. Luitjes nam afscheid LEIDEN Gistermiddag nam de heer G. Luitjes na 52 jaar werkzaam te zijn geweest bij de firma Hassel- man en Pander aan de Breestraat, afscheid. Directeur Sjadron overzag deze lange diensttijd er overhandigde een gouden speld met briljant. Namens het personeel sprak de heer Breede- veld, twee winkelmeisjes boden een klok en een plant in een koperen vaas aan. LISSE Op speciaal verzoek organi seert de 'Spartaan' voor dit seizoen nog één keer een strandloop, waaraan iedereen kan deelnemen. Deze strand loop wordt gehouden a.s. zondag 7 mei, start om 12 uur precies aan het Langevelderslag. Iedere deelnemer op 4 of 8 km. ontvangt een herinnerings medaille. Aanmelding op 7 mei in 'Oase'. Uit de Bollenstreek LISSE De heer W. Sprengers jr. werd in verband met het feit dat hij 25 jaar bij Steenhouwerij Boot werk zaam is, door de directie gehuldigd. De heer Boot wees er op, dat de jubilaris een man is met een zeer gelijkmatig karakter, iemand op wie men ten volle op aankan, wanneer hem opdrachten worden gegeven. LISSE Het is een bijzonder sympa thieke gedachte geweest van de afde ling Sassenheim van de 'Zonnebloem actie' om invaliden en patiënten een dag te doen genieten van de Keuken- hof-Pracht. Men ging met 65 patiënten naar de Keukenhof en het zonnetje heeft het allemaal overgoten met vriendelijke verwarmende stralen. Men zelfs bui ten genieten van de koffie met gebak. LISSE De uitbreiding van de zaak van de firma Dirk Schouten aan de Kanaalstraat is op feestelijke wijze in gebruik genomen. WARMOND Abusievelijk werd maandag in het bericht over het pro fiel voor de nieuwe burgemeester ver meld, dat Warmond voor hem geen springplank moet zijn. Het omgekeer de is echter waar. Als een vereiste voor de nieuwe burgemeester wordt genoemd: 'Hij zal Warmond als start gemeente moeten krijgen en deze ge meente moeten zien als een spring plank voor een verdere carrière. OEGSTGEEST De verkoopdag die op 12 april is gehouden in het Ge meentecentrum aan de Lijtweg ten bate van het orgelfonds van de Groene of Willibrordkerk heeft netto 3 00,- opgebracht. ALPHEN Het programma van de kulturele raad luidt als volgt: 13 mei om 3 uur in Nabij filmmiddag voor de jeugd: 8.15 uur in Nabij de film 'Airport', voor volwassenen: 20 mei om 8.15 uurconcert in de Adventskerk door Feike Asma en Louis van Dijk en in de Goede Herderkerk een chan sonprogramma namens Jacques Brei, met medewerking van Liselore Gerrit sen en Henk van Ulsen: 27 mei 3 uur film voor de jeugd in Nabij: 8 uur film voor volwassenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3