Jong Oranje stal de show 2? eoeo Nu: recepten bij KlopKlop Kunstgebit? TROUW/KWARTET DfXSDAG 2 MEI 1972 ISlimeiiland/iiiiMSt- 'KA j veel erosie (wegspoeling) van land voorkomt. Hij leeft nog grotendeels als zijn voorouders deden en heeft weinig zorg voor de dag van morgen. De heer 7Das heeft er blijkbaar ook niet aan gedacht dat de enorme Kala- hariwoestijn geheel in het blanke ge bied ligt. Den Haag dr. F. C. Dominicus Grondslag VU In het door Trouw/Kwartet aange haalde artikel van prof. Joh. Blok in het VU-Magazine komt tenslotte de vraag voor: 'zal de VU als christelijke universiteit deze spanningh(rondom de grondslag) overleven'. Ook stond een verslag van de vereniging van verontrusten binnen de ARP in de krant. Het bestuur van deze vereni ging bestaat uit docenten aan de me dische faculteit van de VU. Prof. Troost die de studenten christelijke filosofie moet bijbrengen hield er een rede waarin hij, zo lees ik. o.a. op merkte: 'Het is zeer immoreel te plei ten voor afschaffing van atoomwa pens'. Welnu, wanneer alleen deze professoren het voor het zeggen zou den hebben, zou er van het christelij ke van de VU. weinig meer overblij ven, de grondslag voor nog meer mensen een holle frase worden en een belijdende reformatorische stu dent nog meer een bijzonderheid. Amsterdam Herman Linzcl Hervormd-Gereformeerd Over het feit, dat gereformeerde pre dikanten voortaan, natuurlijk onder zekere voorwaarden, in de hervormde kerken mogen preken, verblijd ik mij ten zeerste. Op deze manier zien wij de vrucht van de toenaderingspogin gen. Verblijdend is ook, dat kandidaat Th. H. G. Hulst uit Wassenaar het beroep heeft aangenomen naar de Herv-gemeente van Wesrzaan waar hij ook deherderlijke zorg voor de daar wonende gereformeerden' op zich zei nemen. Wij hopen en bidden, dat er ook meer toenadering mag komen in de hele gereformeerd gzindtei n ons vaderland. Mogen we nog verder ho- pn of is dat nog te veel toekomstmu ziek. Nunspeet A. Holwerda Krijgsdienst ADVERTENTIE betaal nu minder Een pullover met allurewat werkelijk wel gezegd mag wor den van deze bijzonder mooie truiiets voor U misschien Prachtige jaquard gebreide pull over,. met uni reverskraag van polyester/texturé. Bijzonder ge schikt voor de dames met de iets grotere maten (40t/m 50). Deze klassieke pullover, in de kleuren oudrose, bleu en mos- terdgeel, verkopen wij nu voor nog géén negentien gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint op de parterre de verkoop van deze jaquard/gebreide pull over met uni reverskraag, in de kleuren oudrose, bleu en mos- terdgeel en de maten 40 t/m 50, per Géén schrift, of tef. best Dat de heer P. H. M. Brons te Bussum niet met mij kan meegaan is jammer, doch dit neemt echter niet weg dat als een christen de zienswijze van dr. Gijsen onderschrijft, onver schillig van welk kerkgenootschap hij lid moge zijn, hij het ongeboren nog onbewuste leven van de vrucht niet kan en mag losmaken van het bewus te nog niet volwasssen leven. Een gelovige die zich in krijgsdienst, dus Carvfrn halfvolle h If k0,,iemelk Nail lekker van smaak.... uw koffie opkleur Kruiswoord-puzzel Dinsdagmorgen om 9 uur be gint op de 2e etage de verkoop van dit zonneschermlinnen om zelf een windscherm te maken, waarmee U overal een windvrij plekje tovert, ook geschikt voor eenvoudige zonweringen, in een fris streepdessin, ong. 137 cm breed, per meter Géén schrift, of tef. best van overheidswege, laat leren te do den zowel volwassen als onvolwassen leven, staat op het kritische punt of grens van het aanvaarden van de Theocratie van Christus' heerschappij, óf de verwerping daarvan door onder werping aan de staat. Ongeacht de motiveringen en die zijn talloos, van bewapening(en) blijft voor de gelovi ge slechts één bewapening over nl. de wapenrustig Gods, de andere bewape ningen hebben door de eeuwen bewe zen slechts de ene oorlog na de andei re op te stapelen tot het einde. J. Wezenaar caloriearm (1.27 per pakje J leuk recept op elk zakje Een van tie aardige momenten tijdens het défilé in de tuin van paleis Soestdijk. De prinsjes op de voor ste rij zijn van links naar rechts: Friso (met de rug naar de camera), Carlos (liggend), Bernhard (ach ter Carlos), Maurits, Willem-Alexander en Constantijn. Het Koninklijk paar op het bordes, met links prin ses Christina en Willem-Alexander. kostenstijgingen zouden zeer belang rijk minder zijn indien er niet nog zovele artsen waren, die principieel het 'leven' tot elke prijs zo lang mogelijk trachten te rekken. Ook dan, wanneer ondraaglijk lijdende en on geneeslijk zieke medemensen te ken nen geven dat zij aan een met de menselijke waardigheid overeenko mend einde, waarop toch een ieder van ons recht heeft, de voorkeur geven. Gaarna zou ik in dit verband nog de aandacht willen vestigen op de voortreffelijke brochure over dit on derwerp van de hand van prof. dr. J. H. van den Berg. De titel luidt: "Medische macht en medische ethiek'. Den Haag D. v. d. Keilen Ned. vertegenwoordiger 'Volundary Euthanasia Society' Zuid-Afrika (slot) De heer P. Pas (Leiden) deed een aanval op mij in de krant van 25 april. Een zin als: 'juist hij kan beter weten' wijst erop dat hij mij als onnozel of oneerlijk beschouwt. Ik zal hem op dit terrein niet volgen. Hij haalt mijn boek 'Zwarten en zwartge- maakten' aan. Hij had beter gedaan mijn werkje 'Apartheid, een wijze voorzorg' aan te halen. Op blz. 133 staat: 'In 76 pet. van de Bantoegebie- den is de jaarlijkse regenval meer dan 508 mm, terwijl de gemiddelde regenval van geheel Zuid-Afrika 444,5 mm is. En wat de capaciteit van het aan de Bantoes behorende gebied- be treft, dit: veertig hectare in het Ban- toegebied heeft ongeveer hetzeofde potentieel als 59 hectare in de blanke gebieden. Dit zijn onweerlegbare cij fers (offici le gegevens). Verder zal hem dit belang inboezemen: de Ban toes bezitten 40 pet. van het Zuidafr. vee. Ze hebben 3,9 miljoen kooien, 37 miljoen schapen, 29 miljoen geiten, 500.000 varkens en 350.000 paarden, niet meegerekend wat ze op de boer derijen van de blanken (bijw wie ze in dienst zijn) bezitten. En men ver- gete niet dat een zeer groot deel van de blanken in de steden woont! Wat ee heer Das blijkbaar ook niet weet is dit: De Bantoe is zorgeloos, waardoor (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, beschermend laagie en houdt het kunstgebit veel vaster cn veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men Kan rustig eten,1 lachen, niezen en spreken, in vele gevallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix ver mindert de voortdurende angst voor los raken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van hef gehemelte. Den tofix houdt ook de adem fris. Geen onaan gename smack, of hinderlijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f. 2,67 bi| apotheken en drogisterijen. TV-reclame Had niet wat meer aandacht geschon ken kunnen worden aan het advies van de NW-bouwbond om met de TV-reclame te stoppen? Mij is nl. de TV-reclame om dezelfde redenen een doorn in het oog. De dagbladen heb ben er n tekort door en het publiek wordt er door verlokt tot boven zijn koopkracht. En dan maar roepen 'ma tigen'. Dat hadden nu CNV, NKV en NVV moeten stellen. En niet in de laatste plaats de pers. Wat gaat men er gezamenlijk aandoen? Rotterdam A. Neuteboom Voetbal en tv In het tv-commentaar inzake de voet balavond (19-4) schrijft T.H. over het zich 'tekort gedaan voelen' van velen, nu het enige alternatieve onderdeel, de speelfilm ontbrak. Heeft commen tator zich wel eens gerealiseerd, hoe veel kijkers zich tekort gedaan ge voeld zullen hebben, dat de Europa cupwedstrijden van september, okto ber en november 1971 niet uitgezon den werden0 Woensdag na woensdag hebben filmliefhebbers, onder wie on dergetekende een film van de NOS voorgeschoteld gekregen, en nu er in de maanden maart en april enkele wedstrijden op het scherm komen, wordt geschreven, dat de NOS zich hiervan niets schijnt aan te trekken.' Ik vraag mij af, of hier niet een te veel aan subjectief commentariëren om de hoek komt kijken. Dit kan nog wat v orden, als de wereldkampioenschap pen voetbal 1974 op de buis komen. Balk A. C. Hof ma Kosten gezondheidszorg Op de VVD-discussiedag te Bussum waarschuwde de staatssecretaris van sociale zaken voor te grote kostenstij gingen bij de gezondheidszorg. De ADVERTENTIE Horizontaal: 2. stok met voettrede, 6. stapelmeter (afk.), 8. waterstand, 10. papegaai, 11. een der cycladen, 12. teken in de dierenriem, 14. platte gebakken steen, 16. Aziatisch Hoog land, 17. klank, 18. dwaas, 19. Euro peaan, 21. water in N.Br., 23. Euro peaan, 25. bijb.figuur, 26. toespraak. 27. aandoening, 29. wig, 30. rivier in Engeland, 31. watering, 33. scheik. element, 34. voegwoord, 35. schatten. Verticaal: 1. zeemacht, 3. scheik. ele ment, 4. eer, 5. gelogen kwaad, 6. teken, 7. tam, 9. vreemde munt, 11. jaarboek, 13. soort ooievaar, 15. geslo ten, 19. bijb. figuur, 20. prikkelbaar, 22. voorzetsel, 24. lusthof, 25. slot woord van liturgische gebeden. 27. plaats in Gelderland, 28. water in Utrecht, 32. water in Friesland. Koop zonneschermlinnen om een windscherm of een strand- of speeltentje voor de kinderen van te maken, zodat U met een warme stranddag alles klaar heeft staan. Op de camping-afdeling, 2e eta ge, verkopen wij zonnescherm linnen, in een fris streepdessin, ong. 137 cm breed per meter niet voor f 3,65 maar voor nog géén drie gulden, zonnescherm linnen voor strandtent en windscherm OPLOSSING VORIGE PUZZEL ADVERTENTIE Hor.: 1. pat, 5. els, 8. melodie, 10. stel, 12. sela, 14. sar, 15. pet, 17. rek. 18. karet, 20. netel, 21. gerst, 22. ieder, 24. mijl, 26. tal, 27. enk, 29. oker, 31. lege, 32. nadelig, 33. nat, 34. sap. Vert.: 2. Amer, 3. tel, 4. boter, 5. eis, 6. leer, 7. Oss„ 9. tak, 11. tamelijk, 13. lessing, 15. palet, 16. tegel, 18. kei, 19. ter, 23. dadel, 24. mos. 25. Lena, 27. eega, 28. keg, 30. rat, 31. lis. IJti men schrijft ons 2j De redactie behoudt zich het recht voor om ter opname ln deze rubriek ontvangen me ningsuitingen verkort weer te geven. Bij publikatie wordt met de naam van de inzender ondertekend. Brieven kunnen wor den gezonden aan dc lieer Joh. C. Francken. secretaris van dc hoofdredactie van Trouw- Kwartct, Postbus 859. Amsterdam. Tapkranen Bij een tapkraan voor ongefluorideerd water te Amsterdam zag ik een blinde man met een tas waarin twee plastic kruiken. Bij het vullen werd hij ge holpen. Wat een treurig stadsbeeld. Een vrouw van 71 jaar ging iedere dag 2 flessen water halen waarvoor ze in het geheel drie kwartier moest lopen, maar vanwege het slechte weer haalt ze nu om de dag drie flessen water. Is het niet treurig dat mensen die hun gezondheid liefhebben zo minderwaardig worden behandeld. De fluoridering dient te worden stopgezet maar in ieder geval verwacht ik dat er een normale manier voor het ver krijgen van ongefluorideerd water komt. Een tapkraan is wel de slecht ste en minste oplossing. Amsterdam mevr. M. v. d. Leij Prins Friso biedt zijn jarige grootmoeder een bloe m aan. Alle prinsjes (behalve Pieter, de jongste zoon van prinses Margriet) bijeen op de trappen van het bordes. Omdat het défilé nogal lang duurde werden er stoelen op het bordes van het paleis neergezet. Carlos, het zoontje van prinses Irene, vond het geen gek idee om ook van die zitgelegenheid te profiteren

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9