Y Begint met de Ivan Italië ent eindigt met dei van spaghetti. Tntta lit alia in de Bijenkorf. WDM zal samenwerken met Vlaamse zusterorganisatie Quakers: tientje voor Chili Verlaten klooster deels uitgebrand Politie rekent 'ruitentikker' in Vijf hectare bos verbrand Congres over bijscholing volwassenen MET ALLEEN MANNELIJKE of VROUWELIJKE KRACHT de Bijenkorf FAMILIEBERICHTEN TROt'W/KWARTET DINSDAG 2 MEI 1972 8TK Van een verslaggever UTRECHT De WDM (Vereni ging voor dienstplichtige mili tairen) gaat samenwerken met haar Belgisch-Vlaamse zusteror ganisatie, de vereniging van Vlaamse dienstplichtige militai ren. De zes jaar oude WDM (30.000 leden) zal de veel klei nere Vlaamse organisatie, die nog maar anderhalf jaar bestaat, hel pen bij het uitbouwen van de be stuurlijke en administratieve or ganisatie. Dit is gedurende het weekeinde in Leuven besloten op een gezamenlijke vergadering. Men wil komen tot een betere coördinatie bij het uiten van gemeenschappelijke eisen op het ge bied van de vrijheid van meningsui ting, het militair tuchtrecht en de uitstelregeling. Voor al deze zaken wordt een gezamenlijke werkgroep sa mengesteld, die een nota zal uitbren gen aan de Nederlandse minister van defensie De Koster en aan zijn Belgi- «che collega Van den Boeynants. In deae nota komen ook zaken aan de orde als de nadelige positie van dege- DEN HAAG De Haagse groep Qua kers vindt dat de regering een giro nummer moet openstellen, waarop ie dere Nederlander een tientje voor Chili kan overmaken. De Quakers sluiten hiermee aan bij een landelijke actie die zondag. Unctad-zondag, in de Nederlandse kerken is gevoerd. De kerken vragen de regering Chili zijn schuld aan Nederland van 38 miljoen gulden kwijt te schelden. Voorts zou Nederland een gift van 100 miljoen zonder extra voorwaarden aan de Chi leense regering moeten overmaken. De Haagse leden van de Quakers redeneren nu: als alle 13 miljoen Nederlanders bijdragen aan dit totale bedrag van 138 miljoen gulden, kost dat per man een tientje. Zij menen dat het niet juist is alleen iets van de regering te vragen zonder daartoe zelf daadwerkelijk te willen bijdragen. nen die in dienst moeten, vergeleken met mensen die van de dienstplicht zijn vrijgesteld, en de weddekwestie. De beide verenigingen hebben verder het plan opgevat een internationaal congres te organiseren waarvoor ver tegenwoordigers van verenigingen van dienstplichtigen uit de Scandinavische landen, Duitsland, Italië en Frankrijk zullen worden uitgenodigd. Uiteinde lijk hoopt men in de toekomst op een soort federatieve internationale sa menwerking, met behoud van lokale onafhankelijkheid. Bestrijding visziekten Van een verslaggever DEN HAAG Er moet een interna tionale conventie komen ter bestrij ding van besmettelijke visziekten, vindt de Europese adviescommissie voor de binnenvisserij (EIFAC). Zij zal de directeur-generaal van de FAO, de voedsel- en landbouworganisatie van de VN, vragen hierover de rege ringen van belanghebbende landen in Europa en elders in de wereld te raadplegen. De EIFAC gelooft, dat internationale controle op de gezondheid van vissen in binnenwateren het best kan wor den uitgeoefend met een stelsel van inspectie 'bij de bron' en afgifte van kunnen van land tot 1 and nv naeg gezondheidscertificaten. Visziekten continent tol continent worden over gebracht door de handel in levende vis en viseieren. BERGEN OP ZOOM Een deel van het verlaten karmelltessenklooster in Bergen op Zoom is zondagnacht uitge brand. De voorzijde van het gebouw ls vernield en een torentje is inge stort. Het klooster dat aan de weg van Bergen op Zoom naar Tholen ligt, is ongeveer een jaar geleden ont ruimd. Sindsdien kwamen er regelma tig zwervende jongeren slapen. De oorzaak van de brand is niet bekend. Het klooster is eigendom van een stichting, die nog enkele buiten gebruik gestelde gebouwen \-an de r.k.-kerk in Noord-Brabant heeft ge kocht. RIJSWIJK De politie van Monster heeft de 25-jarige autospuiter A. C. H. N. uit Den Haag aangehouden, die heeft bekend vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag met een steen de etalageruit van een juweliers zaak ln de Herenstraat in Rijswijk (ZH) te hebben ingegooid. Hierbij maakte hij horloges tot een waarde van 10.000 buit Ook twee helers, de 26-jarige verte genwoordiger A. B. en de 27-jarige slager J.C.B. uit Den Haag zijn aange houden. N. heeft bekend ook 26 maart een soortgelijke diefstal bij een juwelier in Leidschendam te hebben gepleegd. Toen had de buit een waarde van 6.500 gulden. Van een verslaggever MOOK Gistermiddag is in het natuurgebied De Lier (in de buurt van Mook) ruim vijf hectare bos door brand verloren gegaan. De brandweer korpsen van Mook, Nijmegen en Groesbeek konden voorkomen, dat het vuur nog meer natuurschoon verniel de. Vermoed wordt dat de brand is ontstaan doordat kinderen met vuur hebben gespeeld. DEN HAAG In opdracht van de ministers van economische zaken en sociale zaken bereidt de commissie opvoering produktiviteit van de SER een conferentie voor over de moge lijkheden van een permanente oplei ding van volwassenen in het arbeids proces. Aanleiding tot dit initiatief is de verwachting, dat de voortdurende structuurwijzigingen (door o.m. fu sies) in het bedrijfsleven voorlopig van blijvende aard zullen zijn, zodat steeds meer mensen tijdens hun werk leven' te maken zullen krijgen met ingrijpende veranderingen in eigen positie, zowel binnen de werkorgani satie als op de arbeidsmarkt. Om daartegen opgewassen te zijn zul len bij-, om- en herscholing voor zowel werkgevers als werknemers steeds belangrijker worden. Doel van de in het najaar te houden conferentie is alle direct betrokkenen, zoals ondernemingen, vakorganisaties van werknemers en werkgevers, het onderwijs en de overheid, duidelijk met deze problematiek te confronte ren, hen over concrete oplossingsmo gelijkheden te informeren en hun een gerichte stimulans te bieden voor de aanpak van het probleem. DS. j van o t N i DAGBOEK VOOR PERSOONLIJKE MEDITATIE Schriftwoorden, overden- Kingen en gebeden een costelijk boek voo» hei eigen geloofsleven. Varttn/göf n 113.50 ZOMER KEUNING WAGENINGEN INTERNATIONALE RAAD VAN CHRISTELIJKE KERKEN Wij zoeken voor spoedige indiensttreding een voor onze afdeling boekhouding (factureren, debiteuren-administratie). Sollicitanten dienen zelfstandig te kunnen werken; het bezit van het mavo diploma strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan de Alg. secr. van de ICCC, Frederiksplein 24. Amsterdam-2, bij wie ook telefonisch inlichtingen kunnen worden ingewonnen. Telefoon 020-248271. Op onze afdeling Levensmiddelen vliegen de i's over de toonbank. De i van provoloni. Van borlotti. Chianti. Bugatini. En nog wat i's. U roept al; pico bello? Heel goed, dan voelt u de Italiaanse feestsfeer al aan die er in de Bijenkorf heerst. Drie weken lang. Mamma mia! Alleen de kazen al. Dat klinkt als de rolverdeling van een opera. Praten we nog niet over bekende vedetten als Gorgonzola en Bel Paese. Maar kent u de onschuldige Stracchino Centoniso? De geraffineerde Logudoro? Of de pikante Pecorino? En dan de wijnen. Net als de kazen in alle streken van Italië verzameld. De witte Vernaccia, met een karakter waar menig Frans wijntje jaloers op mag zijn. Of de Rosata del Salento, steviger dan de rosé's die u kent. Behalve de kazen en wijnen vindt u dan een ware stortvloed aan Italiaanse lekkernijen. Macaroni's, spaghetti. Tuurlijk. Maar ook alle mogelijke soorten ravioli. Een bonte serie sausen. Een ongelooflijke hoeveelheid borrelhapjes. Om het feest kompleet te maken: de Italiaanse zoetigheden. Nougat en drankbonbons bijvoorbeeld. 't Kan niet op. Overal stands met proef-smikkelarijen. En demonstraties van (om nou maar wat te noemen) pizza bakken. Tussen dat alles dartelt dan nog een folkloristische groep uit Sardinië. Of dat alles is, vraagt u ironisch? Zeker niet. Er is' ook nog een feestelijke wedstrijd: met als hoofdprijs 'n vliegreis met Alitalia naar Italië, georganiseerd door 't Nationaal Italiaans Verkeersbureau (alle informatie vindt u in onze folder op de afdeling). Ho? Stop? Neen. Want we hebben ook nog wat feestelijke prijswinners. Zoals een fles Chianti van 1,75 liter. Kost anders 5.95. Doen we gulweg een gulden af. Of 3 pakken pizza voor 495 die anders 1.85 per pak kosten. Ach j°, de Italiaanse zon is ons wat in de bol geslagen. Af<L Levensmiddelen Eerste Pinksterdag hopen onze Ouders A. Harinck M. Harinck-Van Santen 25 jaar getrouwd te zijn. Dineke Kees Niek Bram Rotterdam, mei 1972, Gerretsenpad 12. Gelegenheid tot feliciteren vrijdag 12 mei van 19.30 21.00 uur in de ontmoetingshal van de Verrijzeniskerk, Springerstraat 340 te Rotterdam-Alexanderpolder. De heer en mevrouw Delsmon-Antvellnk, Madeline, Hanneke en Elsbeth geven met grote vreugde en dankbaarheid kennis van de ge boorte van Margaretha Cornelia Gezang -19: 'Veirlosser. Vriend O hoop. O lust. van die U kennen, neem het lied dat U in 't stof een sterf'llng biedt'. Plotseling uit ons midden weggenomen mijn lieve Man, en onze zorgzame Vader, Grootvader en Overgroot vader Dirk Lagerveld op de leeftijd van 74 jaar. T. Lagerveld-Bosma Fam. Dijkstra Fam. Bruijs Fam. v. d. Weijden Fam. Lagerveld Thuis liever geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvin den dinsdag 2 mei om 13.00 uur op de Begraafplaats 'Zorgvliet' aan de Amsteldljk. Op 20 april ls na een lang durig moedig gedragen ziek te van one heengegaan onze lieve Zwager Hermanus Willem van Soest HIJ is nu opgenomen ln het huls met de vele woningen. Dit is ons aller troost. Utrecht: N. W. van Eyk- Van Stempvoort R. W. van Eyk Rotterdam: A. P. van Stempvoort Veenendaal: G. van Stempvoort- Van Wingerden Berkel en Rodenrijs: J, C. Vink- van Stempvoort L. W. C. Vink Velp: P. B. L. van Stempvoort- Ostermann Den Haag: W. van Stempvoort- Van Wingerden Veenendaal: W. J. van Stempvoort E. van Stempvoort- Do Suyck Psalm 1211 (berijmd) Heden ontsliep zacht en kalm onze geliefde Vader, Groot- en Overgrootvader Pieter Barnlioorn weduwnaar van Dirkje Haasnoot in de ouderdom van 87 Jaar. Den Haag: M. ZmanenburgJBarnhoorn L. Zwanenburg Katwijk: J. Barnhoorn G. Barnhoorn-Zwanenburg IJmuiden: Z. Barnhoorn D. Bamhoorn-van Duyn U.S.A.: P. Barnhoorn Rijnsburg: J. Heemskerk-Barnhoorn J. Heemskerk Katwijk: J. van Duljvenbode- Barnhoorn D. van Duijvenboda kleinkinderen en achterkleinkinderen Gelegenheid tot condoleren woensdag 3 mei des avonds van 78.30 uur. Geen bloemen De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 4 mol des namiddags 1.45 uur in de zaal van do Bethel-kerk Dulnrustplein te Katwijk aan Zee. waarna do begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 2.30 uur op de Algemene Be graafplaats Zuidstraat te Katwijk aan Zee. Heden overleed tot mijn grote droefheid zeer onver wacht, mijn zeer geliefde Broer Job den Duik op de leefUjd van 51 jaar. Hij was een steun in mijn leven. C. den Duik Van Bcvernlngkstraat 266. 's-Gravenhage. Algemene kennisgeving Heden ontsliep ln haar Heer en Heiland onze lieve zorg zame Moeder» Groot- eD Overgrootmoeder Ingetje Knip-Lievaart weduwe van Pieter Knip ln de ouderdom van bijna 87 jaar. V. v.d. Eljkel-Knlp H. v.d. Eijkel H. Knlp-v.d. Tol I. v. Duljn-Knip D. v. Duijn J Broekman-Strooberg A. Broekman kleinkinderen en achterkleinkinderen Gelegenheid tot condoleren woensdag 3 mei des avonds van 79 uur en na de ter aardebestelling in gebouw ..Irene". De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 4 mei des nam. 2.45 uur in gebouw ..Irene", Voorstraat 35 te Katwijk aan Zee, waarna de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 3.30 uur op de Nieuwe Begraafplaats Duin- rust" te Katwijk aan Zee. Psalm 116 1 Berijmd. Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen, in de voile verze kerdheid des geloofs, onze innig geliefde Man en zeer zorgzame Vader. Grootvader en Zwager Gerrit Rebel echtgenoot van Geertje Veerman ln de leeftijd van 73 jaar. G. Rebel-Veerman IJ. Westland-Rebel L. Westland A. van der Roest-Rebel W. van der Roest L. Rebel c. Robel-Gooljer J. Bout-Rebel J. Bout G. Visser-Rebel J. Visser A. Bout-Rebel J. Bout Huizen. 30 april 1972. Doolhofstraat 4. Condolaantiebezoek van 3 tot 4 en van 7 tot 9 uur. Verzoeke geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 4 mei a.s. op de Algemene Begraafplaats aan de Naar- derstraat te Hulzen. Vooraf zal om 2 uur een rouwdienst worden gehouden in gebouw 't Visnet, De Ruy- terstraat 7a te Huizen. Bevorderd tot Heerlijkheid, Onze lieve Man. Vader, Broe der, Behuwdbroeder en Oom Hendrikus Smallegange In de ouderdom van 84 Jaar. J. Ch. Smallegange- Van der Haak H. Smallegang# en familie. Correspondentieadres: C. van der Haak. Woestduinstraat 71 hs. De overledene is opgebaard In een der rouwkamers Pot- hoff. Valeriusstraat 137. Be zoek woensdag 4—5 uur en 78 uur. De uitvaartdienst zal worden gehouden donderdag 4 mei te 10 uur in de Congreszaal van het Leger des Hells,. Overtoom 137. waarna de teraardebestelling tegen 12 uur op de Nieuwe Ooster begraafplaats. Vertrek van de zaal 11.30 uur. Tot onze diepe droefheid ge ven wij u kennis van het overlijden van mijn innig geliefde Man. onze Vader. Schoonzoon, Broer en Zwa ge Klaas de Groot echtgenoot van Jannetje Rebel op de leeftijd van 54 Jaar. J. de Groot-Rebel Bert Clarie fam. de Groot fam. Rebel De teraardebestelling zal plaatshebben donderdag 4 mei a.s. des v.m. 11.30 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Naarderstraal te Huizen. Volkomen onverwacht werden wij getroffen door het overlijden van onze Vriend en Voorzitter Job den Duik in de leeftijd van 51 jaar. Zijn sympathieke wijze van optreden en stuwen de kracht zullen voor ons een dankbare herinne ring blijven. Bestuur en Leden Sportvereniging 1935. Scheveningen, 29 april 1972. Voor de zeer vele bewijzen van medeleven die wij van u mochten ontvangen bij het overlijden van onze lieve Man, Vader en Grootvader Gerrit Lijesen zeggen wij u hartelijk dank. Uit aller naam: E. G. Lijesen-Meijer Bameveld, april 1972, Bloemendaallaan 16. Het hoofdbestuur van de christelijke bedrijfs- bond H.B.V. geeft met diep leedwezen kennis van het overlijden van zijn oud-penningmeester, de heer A. C. Bensen ridder dn de orde van Orairje-Nassau in de leeftijd van 66 jaar. Het hoofdbestuur gedenkt met grote dankbaar heid het werk dat collega Bensen gedurende zo vele jaren in het belang van de leden heeft ver richt God trooste mevrouw Bensen en haar kinderen. Voor het hoofdbestuur: Pieter M. de Wit, voorzitter. L. G. Kooiman, algemeen secretaris. Amsterdam, 30 april 1972, De Lairessestraat 129. De overledene 'ligt opgebaard dn het ziekenhuis Oudenrijn, Van Heuven Goedhartlaan 1, Utrecht. Bezoek aldaar dinsdag 2 en woensdag 3 mei van 19.00 tot 20.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 4 mei a.s. op de begraafplaats Daelwijck (Over- vecht), Floridadreef te Utrecht, na afloop van de rouwdienst, die om 13.00 uur begint in de aula van de begraafplaats. Geen toespraken. Heden werden wij geschokt door het bericht dat in zijn Heer en Heiland is ontslapen de heer A. C. Bensen in de leeftijd van 66 jaar. Gedurende de periode 19481971 was hij als secretaris-penningmeester de stuwende kracht van onze organisatie. In hem missen wij een goede en trouwe vriend. „De Heer was zijn Herder, hem ontbreekt niets" Utrecht, 1 mei 1972. Namens de Christelijke Bond van Kapperspersoneel C.B.K.: B. Kloppenburg - voorzitter C. Bel - secretaris/penningmeester Heden ls ontslapen ln Zijn Heer en Heiland mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Opa Klaas Mosterd op de leeftijd van 75 jaar. Psalm 23 Ernst: P. Mosterd-van Buuren Rijswijk (Z.H.): B. Mosterd C. Mosterd II. Mosterd-van E9sen De Bilt (U.): M. Welgraven-Mosterd H. Weigraven en kleinkinderen Ernst, 30 april 1972. Vossenbroekweg 11. Gelegenheid tot condoleren woensdag a.s. van 2021 uur in gebouw Antenne achter de Gere formeerde Kerk te Epe. De rouwdienst aldaar zal worden gehouden D.V. donderdag 4 mei om 13 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 14 uur op de Algemene Begraafplaats „Norelbos" te Epe. Psalm 23 4 (onberijmd) Na een geduldig gedragen lijden nam de Heere van ons mijn lieve Vrouw, onze zorgzame, onver getelijke Moeder, Behuwdmoeder, Grootmoeder, Overgrootmoeder en Tante Dirkje Cornelia Ros-Pronk in de ouderdom van 84 jaar. C. Ros C. Spaans-Ros G. Spaans C. Pronk-Ros D. C. Pronk-Ros L. C. Pronk J. Ros P. A. Ros-Van der Toorn kleinkinderen, achterkleinkinderen en verdere familie. Scheveningen, 28 april 1972, Drogersdijk 25. Condoleancebezoek van 24 en van 79 uur. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 3 mei te 12 uur dn het wijkgebouw Ttehoboth', Nieuwe Laantjes 127, waarna de teraardebestel ling zal plaatshebben op algemene begraafplaats Kerkhoflaan. Aankomst aldaar te 1 uur. Heden nam de Here tot Zich onze lieve onver getelijke Zuster, Tante en Oudtante Adriana Koolaard in de ouderdom van 80 jaar. Oud Vossemeer: C. Koolaard Zlerikzee: Oud Vossemeer: Rotterdam: M. Gunst-Koolaard M. Koolaard P. M. Koolaard neven en nichten Oud Vossemeer, 30 april 1972, Coentjesstraat 65. De rouwdienst zal gehouden worden in het Be jaardencentrum Voorstraat, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Oud Vossemeer. Na een ziekte van 6lechts enkele dagen heeft de Here in Zijn Heerlijkheid opgenomen onze lieve onvergetelijke zeer zorgzame Vader en Groot vader Pieter Cornells van der Meer oud-hoofd der Chr. Nat. School sedert 31 maart 1971 weduwnaar van Hadewiena Vlielander in de gezegende ouderdom van bijna 87 jaren. Vlaardingen: P. C. Scholten-van der Meer H. Scholten Leiden: C. Vink-van der Meer C. H. Vink en kleinkinderen Culemborg, 29 april 1972. Stationssingel 5. Rouwdienst, geleid door Ds. J. G. Meynen, om 13.30 uur in de Geref. Kerk. Na de rouwdienst graflegging op de Herv. Begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis of na 19 uur thuis. Voor de deelneming betoond na het zo plotseling over lijden van onze lieve Broer, Zwager en Oom Anton Boter betuigen wij onze welgemeende dank. Leiden, mei 1972. Familie Boter

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 8