Prinsjes waren niet te houden tijdens défilé SssSS-, Beroep van apotheker in grote crisis Kado! Nieuw 1 mei-record: 750.000 toeristen de postgiro n Jongeren in 1 mei-optocht Parachutisten kregen geen voet aan de grond Eerste maanfoto,s klaar Kraangiek voor Orca EDOX X Herdenking op 4e mei op radio en t.v. Kloos over Hadimassa: 'een blunder' Man valt van kraan P. R. Visscher: bezinning geen luxe Nederlands verplicht op Universitas Indonesia dak makkelijk! Bob Meijer een paar weken niet op scherm Het weer KI [ROUW KWARTET DINSDAG 2 MEI 1972 Binnenland T3/K5 Duizenden brachten jarige koningin hulde (76 blz v Wan een onzer verslaggevers an van jSOESTDIJK "Dat is de laatste' riep prins Willem-Alexander gisterochtend beslist uit, nadat hij verzoek van een ondernemende fotograaf een paar minuten lang aan de voet van het bordes sa- inen met zijn neefje Maurits had geposeerd. De daad bij het woord voegend holde hij, nadat deze nnuta^''aat?te' ^oto was gemaakt, weg naar de andere kant van de trap. Daar waren weer nieuwe zaken Uitg. pie zijn aandacht trokken. ;ie- 'ge- Ier- ge- aak Op de- ing der lij- de dté prinsjes, op de vijf weken jonge ieter jr na, die wel even op de arm moeder werd getoond, amuseer- zich kostelijk tijdens het bloe- lendefilé ter gelegenheid van de 63- ;e verjaardag van hun grootmoeder, [et bordes leek een play-jn van prins jes, diie allen nog de leeftijd hebben ivaarop bijna alles mag: lekker languit liggen op de stoep, de trappen op- en afhollen, met elkaar ravotten, op toe ters Iblazen en naar hartelust graaien In de bloemen, die de defilerenden er waren weer vele duizenden naar ►estdijk gekomen op deze eerste ech- lenitedag sinds weken aandroe- prinsjes geraakten zo door het jlolle heen van alle feestgedruis, dat prins Constantijn op een gegeven mo ment een vlaggestokje als een wapen pp de menigte richtte, uitroepend: Beng! Beng! Beng!' Dat gang prinses Beatrix toch iets te ver. Zij maakte pan dat spelletje snel een eind. Zij kwam overigens handen te kort om er foor te zorgen dat haar zoons zich piet te erg toetakelden en de bloesjes etjes in de broekjes bleven. Met zo'n jvenslustig stelletje valt dat niet lee. Dorst krijg je ook van zo'n feest. fillem-Alexander stelde toen het dé filé nog maar een half uurtje aan de ;ang was, al voor: 'laten we iets gaan irinkeri. Maar zoiets is nu eenmaal iet mogelijk, tenminste niet met zijn pllen. De prinsjes gingen toen maar pén voor één naar binnen voor een Hranikje. Mozaïek Dm Willem-Alexanders nieuwsgierig heid te bevredigen mocht hij even ater onder geleide van een recher cheur het bloemenmozaïek van 200 rierkante meter, dat een groep inwo ners uit De Zilk bij Haarlem op het eazon legden van 100.000 bolgewassen, jneest hyacinten, van dichtbij gaan bekijken. Om half acht maandagoch tend was daar een begin mee ge maakt. Motief was een gekroond 'J'. Geestdriftig kwam het prinsje terug. De groep defilerenden kwamen weer uit alle delen van het land. Deputa ties o.a. uit Katwijk, Zuidlaren, die zich als watergeuzen hadden vermomd en zelfs een oud kanon meevoer den, en Gouda, dat deze zomer viert dat het zeven eeuwen geleden stads rechten kreeg. De muziekkorpsen wa ren talrijk vertegenwoordigd, daarbij blies de 83-jarige Hannes Staal van de Soester Harmonie ook zijn partijtje mee. Uiteraard ontbraken de buiten landse werknemers, bejaarden en ge handicapten niet. Laatstgenoemden re den in met balonnetjes gepavoiseerde bussen langs. Stoelen Toen het er naer uitzag dat het défilé der traditie getrouw weer zou uitlo pen, werden ten gerieve van koningin en prins twee stoelen het bordes op gedragen, even later werden ze ver vangen door twee zetels met armleu ningen. De koningin maakte er dank baar gebruik vam, evenals prinses Ire ne die (herstellende van haar ziekte) een zitplaats op een stoelleuning vond. Prins Carel Hugo was het week end naar het buitenland vertrokken en moest zodoende laten afweten. Daar er voorgaande jaren terecht klachten kwamen van de defilerenden, dat zij de koningin nauwelijks konden zien omdat zij schuil ging achter geschenken aanbiedende deputaties, had de koningin beslist dat dit jaar" de verjaarscadeaus na afloop van het défilé moesten w orden aangeboden. Het nam een drie kwartier in beslag. De koningin kreeg o.m. bloemstuk ken. een deken, een handdoek met de kerktoren van Lunteren erop, koeken en krentenbroden, met bloemen ver sierde bezems (dat ook die diensten kunnen bewijzen, valt op te maken uit het feit dat toen de paleistuin leegstroomde het personeel van Soest- dijk al druk bezig was, de oprijlaan aan te vegen van achtergebleven pa pier- en bloemenresten) en poppen voor de nog steeds aangroeiende col lectie van de koningin 'Knippen' De koningin maakte ook een praatje met de uitgebreide in historische cos- tuums gestoken deputaties uit Gouda en Katwijk. Ze drukte een paar perso nen de hand, maar zag toen in, dat dit handjes geven teveel tijd ging vergen. 'Ik doe het maar zo', merkte zij lachend op, de deputaties toezwaai end. Een stop (oude provisiekist) met twaalf kilo knippen (koekjes) was het geschenk uit Katwijk. 'Ze kunnen daarmee vooruit Die zullen ze vandaag niet opkrijgen op Soest- dijk', merkte een van de Katwijkers op. Op het bordes wachtten de overi ge leden van de familie, onder wie de speciaal voor haar moeders verjaar dag uit Canada overgekomen prinses Christina, veruit de meest hippe prin ses die Nederland op het ogenblik heeft, in haar zwarte koetsiersjas, wij de pantalon en zwart-witte stropdas. De prinsjes hadden een nieuw spelle tje ontdekt: in de bloemen graaien. Johan Friso kreeg er de smaak van te pakken bossen bloemen naar prinses Beatrix te brengen, die ze op haar beurt weer even later op het bordes deponeerde. Prins Maurits bouwde sa men met prins Willem-Alexander een berg van bloemen en merkte tot zijn voldoening dat dit een stevige onder grond was om er een molentje in te planten Prins Bernhard ontdekte onder aan het bordes een oude kennis uit Tanza nia. Hij spoedde zich naar deze dame en begon een uitgebreid gesprek. In de tuin werd de koningin inmiddels hartelijk het 'Lang zal zij leven' toe gezongen. Daarmee kwam na twee uur een einde aan het eerste bloemendefi- lé sinds 1970. Vorig jaar werd deze gebeurtenis afgelast in verband met het overlijden van de moeder van prins Bernhard. In het paleis wachtte de koninklijke familie de lunch. In Amsterdam liepen gistermiddag 7 a 800 jongeren mee in een 1 mei-demon stratie ter ondersteuning van de 'internationale klassenstrijd-internationale so lidariteit'. Naast tientallen rode vlaggen werden spandoeken meegedragen met leuzen als 'korter werken, tegen werkloosheid' en 'meer geld voor onderwijs'. De stoet trok door de Jordaan en de Leidsestraat naar het Beursplein waar de 3 Belgische marxist Ernest Mandel de betogers toesprak, 's Avonds kwamen hon derden jongeren bijeen in gebouw Frascati waar door een tiental linkse bewe gingen een 1 mei manifestatie was georganiseerd. Ernest Mandel sprak hier over de arbeidersbeweging in Europa. Van een onzer verslaggevers SOESTERBERG Drie para chutisten, die gisteren boven de Leusderhei bij Soesterberg naar beneden sprongen, kregen geen voet aan de grond. De een na de ander kwam in de bomen terecht. Voor de 27-jarige J. Tersteeg uit Utrecht was het de eerste sprong. Hij werd de prooi van de sterke wind en landde in een hoge boom. Met geen mogelijk heid zag hij kans zich te ont doen van zijn parachute, die over drie bomen hing. Hij zat bovendien zo hoog dat ook de brandweer van Soesterberg in eerste instantie de 'bergingspo gingen' moest opgeven. Later lukte het toch nog. Dezelfde moeilijkheden onder vonden ook de 20-jarige Roy Lubbers uit Den Haag en nog een derde parachutist, wiens naam onbekend bleef. Zij ble ken voor de brandweer echter wat gemakkelijker bereikbaar. De laatste jaren zijn bij het pa rachutespringen boven de Leus derhei verschillende ongeluk ken gebeurd. Een week geleden viel een parachutist uit Amster dam te pletter omdat zijn para chute niet openging. Charles Duke terwijl hij een monster uit de maanbodem prikt. Gis teren gaf de NASA de eerste foto's vrij die door de astronauten op de maan werden genomen. Links op de achtergrond de auto. Van een verslaggever DEN HAAG De afgelopen drie dagen hebben ruim 750.000 buiten landse toeristen ons land bezocht. Dit betekent, dat een nieuw record voor heet 1 mei-weekeinde is geboekt: in 1970, 1967 en 1964, toen de vrije dag-van-de-arbeid eveneens voor een lang weekeinde zorgde, werden respectievelijk 610.000, 625.000 en 600.000 buitenlanders genoteerd. De invasie was zelfs groter dan met Pasen dit jaar, toen in vier dagen 700.000 buitenlanders over de grens kwamen. Het Nationaal Bureau voor Toerisme (NBT) verklaart de hausse door het slechte weer en de nog bescheiden bollenbloei tijdens de Paasdagen: ve len zouden daardoor hun weekendje Nederland tot 1 mei hebben uitge steld. Een groot deel van dit legioen had al voor het weekeinde hotels en pensi ons besproken met het gevolg, dat in de randstad zaterdag al vrijwel geen bed meer vrij was en het NBT via radio en televisie een beroep op par ticulieren moest doen om niet-ge- bruikte logeerruimte beschikbaar te stellen. Een aantal VVVs had daar mee van tevoren al rekening gehou den en een noodreservoir van adres sen aangelegd. Deze maatregelen konden echter niet voorkomen, dat vooral in Amsterdam vele toeristen naar onderdak buiten de stad moesten worden verwezen. Van de traditionele attracties trok de Keukenhof met 110.000 bezoekers de meeste belangstelling. De Floriade kreeg evenals met Pasen 100.000 gas ten. ADVERTENTIE Zwitsers herenhorloge - automatisch - stalen band ROTTERDAM Het kraanschip Or ca, dat bij Boele Bolnes in aanbouw is voor de Netherland Offshore Com pany in Rijswijk, heeft de grote kraangiek aan boord gekregen. De giek, evenals de overige delen van de kraan gebouwd door IHC Gusto in Schiedam, meet 73 meter met een gewicht van 260 ton. Het vermogen van de kraan wordt 800 tot 900 ton. De ombouw van het schip - de vroege re ertstanker Soya Atlantic - is in 1971 bij Boele begonnen en nadert nu zijn voltooiing. Over enkele weken zat het het schip de werf verlaten om bij de RDM in dok te gaaaanwgnor de RDM in dok te gaan waar nog enkele werkzaamheden onder de wa terlijn moeten gebeuren. Daarna volgt de testperiode voor de Orca. Half juli zal het cship in de vaart komen. Bokswedstrijd op tv HILVERSUM Avro's televizier brengt vanavond op Nederland I (22.10 u) een samenvatting van de bokswedstrijd Cassius Clay tegen de Canadees Chuvalo, die gisteravond in Vancouver gehouden werd. HILVERSUM De NOS zal op de vierde mei enkele herdenkingspro gramma's uitzenden. Op Nederland I begint 's avonds om vijf over zeven een reportage van gesprekken met kinderen van een aantal basisscholen over wat zij voor andere mensen zou den wensen. Hoewel enige kinderen bezig zijn met gedachten over oorlog en milieuverontreiniging kwamen zij toch niet tot de concluse Voor mij hoeft dat allemaal niet meer'. De meesten vinden dat allerlei proble men in de wereld niet op rekening van God of van de situaties moeten worden geschoven, maar dat de men sen en zijzelf ook er iets tegen moe ten doen. Jack van Belle sprak met de kinderen en Henri Knap geeft er commentaar op. Over beide t v-netten wordt om half acht een concert door het Radio Phil- harmonisch Orkest uitgezonden. Solis te is de harpiste Vera Badings. Tegen acht uur wordt overgeschakeld naar de Waalsdorpervlakte voor beelden van de dodenherdenking. Dit duurt tot tien over acht. De NOS-radio laat om drie uur in de middag op Hilversum I de in de Oude Lutherse Kerk in Amsterdam te hou den herdenkingsdienst voor gevalle nen horen. Spreker is de hoofdleger- predikant ds. R. J. van Pagée. Over dezelfde zender hoort men om vijf over vier een verslag van de plechtig heid bij het nationale monument op de Dam en om 19.57 uur een docu mentaire van Kees Buurman en Bob Uschi 'Confrontatie met Auschwitz'. Aansluitend een korte reportage van inleiding en twee minuten stilte. Op zaterdag 6 mei zal de NOS-radio om vijf over drie op Hilversum I een reportage van 25 minuten wijden aan de onthulling van het Nationaal Oor- logs- en Verzetsmonument in Over- loom, te verrichten door koningin Ju liana. Het beeldhouwwerk is een ge schenk van de gezamenlijke verzetsge- pensioneerden aan de nu 25 jaar be staande Stichting 1945-'46. BUSSIJM Zowel VARA-voor- zitter André Kloos als de tekst schrijvers Wim de Bie en Kees van Kooten hebben gisteravond voor de televisie hun excuses aan geboden voor het onderdeel 'Weerzinwekkende gesprekken' van het vrijdag uitgezonden Hadi- massa^programm a Volgens voorzitter Kloos was de mis ser mogelijk geworden doordat door een samenloop van omstandigheden de normale tekstcontrole achterwege was gebleven. Hierop zal intern op worden gereageerd. 'Ik hoop dat de mensen niet zullen vergeten dat de VARA tegenover deze incidentele blunder als beschermer van gediscrimineerde groepen veel po sitiefs biedt, waaruit het beeld van de omroep duidelijker naar voren komt'. Kees van Kooten en Wim de Bie voerden aan, dat zij als enig doel hadden beoogd te signaleren welke weerzinwekkende mentaliteit vaak schuil gaat achter het poneren van weerzimvekkende grappen. 'We had den ons echter moeten realiseren, dat het brengen van zo'n mop voor de televisie even weerzinwekkend is. We mikten op de aanvallers, maar troffen juist de mensen, die door dit soort moppen wofden aangevallen. We be seffen heel duidelijk, dat we dit pro gramma in deze vorm nooit op de televisie hadden mogen brengen en bieden voor deze grove fout graag onze excuses aan'. ROTTERDAM n de Pr. Beatrixha- ven is gistermiddag de botenbaas K. van D. uit een hijskraan gevallen. Hij liep hierbij een open beenbreuk en een slagaderlijke bloeding op. Het ongeval ontstond doordat de bo tenbaas zich omhoog liet hijsen door een kraan om een kabel vast te ma ken. Hij verloor daarbij het even wicht en viel op het dek van het schip, waarop hij werkte. De man is in het ziekenhuis opgenomen. (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE ix vormt een zacht, beschermend .i. JL Met Dentofix zit het steviger ere Dentofix vormt een zacht, beschermend da- (oogje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten/ lachen, niezen en Ppreken, in vele gevallen even gemakkelijk fn. Dis met een natuurlijk gebit. Dentofix ver- 85- mindert de voortdurende angst voor los- roken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Den tofix houdt ook ae adem fris. Geen onaan- Bename smaak, of hinderlijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f. 2,67 bi| apotheken Dn drogisterijen. DEN HAAG De Bond van Mina- hassers hield in Amicitia de landelij ke reünie, die werd bijgewoond door prof. drs. W. Tooy, hoogleraar taalwe tenschap aan de Universiteit Indone sia in Djakarta. Prof. Tooy vertoeft thans in ons land als gast van zijn oud-hoogleraar in Djakarta, prof. dr. E. M. Uhlenbeck van de Universiteit Leiden. Prof. Tooy deelde mee, dat thans aan de universiteit Indonesia de studierichting Nederlandse taal is op gericht, omdat het Nederlands ver plicht is gesteld voor de studenten in de rechten en Indonesische letteren. Van onze redacteur wetenschappen DRIEBERGEN 'De tragiek van de huidige apotheker is dat hij veel kennis be zit die het niet (meer) nodig heeft, maar veel kennis mist die hij wel nodig heeft. Het is niet de geneesmiddelenvoorziening die zich in een crisis bevindt, het is de universitair opgeleide apotheker die zich zijn eigenlijke beroep uit handen voelt glijden.' Dat was een weinig prettige mededeling die apotheker J. P. R. Visscher overbracht aan de farmaceutische studenten die de afgelopen week in Drie bergen hun jaarlijkse congres hielden. Een geweldige verras sing was het natuurlijk niet voor de studenten die, om zich ooit apotheker te mogen noemen, bijvoorbeeld nog steeds moeten leren hoe men onder het microscoop aan flin- terjes van fijngemaakte ge neeskrachtige kruiden kan zien van welke plant zij af komstig zijn. Het congres was, onder de titel 'De apotheker in een optimale gezondheids zorg' dan ook juist gericht op verkenning van hoe het in de toekomst dan wèl moet. Want zoals nu kan het niet doorgaan. Visscher: 'De apotheker er vaart de overgang van berei ding plus distributie van ge neesmiddelen naar uitsluitend distributie, duidelijk als een devaluate. Het is dan ook be grijpelijk dat ook in ons be roep, ondanks welvaart van de beoefenaren, een gevoel van malaise merkbaar wordt. En het is waarlijk geen overbodi ge luxe als de farmaceutische wereld, en dat is dan niet een commissie of een bestuur maar alle farmaceuten bij el kaar, zich gaat bezinnen op de toekomst'. Daarom was hij blij met het congres. In zo'n commissie (van de Koninklijke Nederlandse ipaat- schappij tot bevordering der pharmacie KNMP) zit de heer Visscher al, en die bezigheid had hem kennelijk niet de indruk gegeven dat de grote meerderheid van zijn collega's staat te dringen om structure le hervormingen te bewerk stelligen. Voor het initiatief van de farmaceutische studen ten, die er twee dagen con gresseren en flink wat voorbe reiding in staken, had hij veel lof. Die apotheker van de toe komst lijkt een geneesmidde len expert te worden die nauw contact houdt met de artsen, die in het algemeen eerder ziektenexperts zijn, en ruggesteun op dit punt goed kunnen gebruiken. Hij zal wellicht een overzicht moeten hebben en bijhouden van wat zijn cliënten allemaal slikken en of die geneesmiddelen el- kaars werking niet ontoelaat baar beïnvloeden een stu dieterrein dat zich bijna weke lijks uitbreidt. Hij zal, in deze toekomstvisie, deel uitmaken van de wijkgezondheidscentra waarin artsen samen met an deren werken aan een meer omvattende welzijnszorg. Dat is een hele ommezwaai vergeleken met de huidige toestand, waarin de apotheker in het algemeen een vrij ge vestigde middenstander op (ook financieel) academisch niveau is. Van de voorberei dende werkzaamheden voor het congres in Driebergen viel het onderzoek van een Am sterdamse werkgroep op, die probeerde na te gaan wat een apotheker in de hoofdstad nu doet. Dat bleek vrij radicaal van het toekomstbeeld te ver schillen. De meeste tijd be steedden de twaalf onder vraagde apothekers aan admi nistratieve werkzaamheden die volgens de onderzoekers ook door iemand anders konden worden uitgevoerd. (Er waren er dertig benaderd, maar de meesten hadden geen tijd). Systematisch contact met art sen, behalve dan het verplich te telefoontje bij het vermoe den dat een recept fout is wat overigens steeds vaker voorkomt had geen van de twaalf. Op dit punt scoorde een Utrechts onderzoek in ie der geval nog drie uit zeven tien. Deze resultaten zijn na tuurlijk niet representatief voor alle apothekers in Neder land. Er zijn wel degelijk apo thekers die op dit punt heel nuttige dingen doen. Een van de mogelijke achter gronden haalde apotheker F. J. Lancée van het gezond heidscentrum Rotterdam Om moord er uit: 'Op veel plaat sen in Nederland waar sprake is van een monopolie-positie van een apotheek, zien we spontaan regelmatige contac ten tussen artsen en apothe ker ontstaan. Waar een goede gang van zaken wordt vertroe beld door concurrentieverhou dingen met collega's, lijkt het uitermate moeilijk, de sfeer te behouden die noodzakelijk is Met Postgiro gratis girokaarten, die u gratis verzendt in gratis enveloppen. En nog rente toe! Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM NOS-Journaal-eom- mentator Bob Meijer zal enkele we ken niet op het scherm komen. Naar ons van de zijde van de NOS is meegedeeld is hier geen sprake van een strafoplegging, maar gebeurt dit uitsluitend om de herinnering aan publikaties rondom zijn persoon in het vergeetboek te laten verwijnen. De NOS heeft Bob Meijer geen repri mande toegedied en hem zeker niet, zoals al bericht is ontslagen. Wèl heeft de programmaleiding hem per brief laten weten dat het niet juist is, dat hij zich zonder overleg met zijn werkgever heeft aangeboden, om in herent aan zijn functie van nieuwsle zer op te treden in amusementspro gramma's van verenigingen of bedrij ven Hij zou daartoe bij overleg toch ook geen toestemming hebben gekre gen, want de NOS-leiding 'vindt dit geen gelukkige verbinding met Meij- ers status als nieuwscommentator bij het tv-journaal. Aanhoudend warm Van onze weerkunige medewerker Wat een feestelijk begin van mei. Het kwik in de termometerbuis kwam gis teren omhoog en bereikte in mijn icoonplaats een uiterste stand van 23 graden. Dat was 11.5 graad hoger dan zondag. Net als op een mooie zomer dag viel in de kustgebieden een zee briesje in, dat de temperatuur om 2 uur gistermidag in Den Helder op 12 graden hield, en in Vlissingen 14 gra den. Op verschillende plaatsen in Duitsland werd 25 graden bereikt. Meestal is het na zo'n abrupte tempe ratuurstijging xoeer gauw donderen Ditmaal valt het allemaal mee. Aan de 'schaapjes' op middelbaar niveau was wel te zien dat de atmosfeer niet voor 100 pet. stabiel was, maar in de late namiddag kwamen in België en Frankrijk slechts verspreide onweers- cellen voor. De onweerreactie leek niet van dien aard om het weer op korte termijn al weer van slag te doen zijn. Ook vandaag en morgen zullen er zeer aanlokkelijke tempera turen van 20 a 22 graden Celsius voorkomen, bij een iets aantrekkende oostenwind. Evenals gisteren is er later op de dag weer kans op een lokale xvarmte-onweersbui. Een derge lijke bui brengt slechts tijdelijk enige afkoeling. De algemene luchtdrukver deling is volkomen zomers met een sterk hogedrukgebied (meer dan 1025 milibar) boven noordwest-Rusland en Scandinavië en een langgerekt lage drukgebied (990 millibar) van de Golf van Biscaye helemaal tot Noord-Afri- ka. Weer van slechtere kwaliteit was er gisteren in Finland en Roemenië. Het regende daar. Ook Ierland, Bre- tagne, West-Spanje en Portugal had den nat en koeler weer. voor een goede samenwerking. Met die verhoudingen heeft de heer Lancée trouwens rui me ervaring. Hoewel hij bij het werk van het centrum nauw betrokken is, moest hij zijn apotheek op enige afstand vestigen, omdat zijn collega's uit de omgeving een apotheek vlak naast het centrum als oneerlijke concurrentie ervoe ren. Dit soort conflicten valt onder het zogenaamde vesti gingsbeleid van de KNMP, dat overigens het vestigen van een apotheek in zo'n centrum om soortgelijke redenen volstrekt afwijst. De KNMP behartigt zowel ideële als economische belangen. Of deze Maatschap pij een rol zal kunnen spelen bij de veranderingen die tens lotte de apotheker van de toe komst zullen opleveren, is een open vraag. Het bestuur heeft in elk geval wel een commis sie ingesteld. 'Maar misschien moet het toch in eerste in stantie van onderop komen', zei de heer Visscher, 'mensen die er iets in zien moeten het gewoon gaan doen.' c£S>3 s OPKLARINGEN BEWOLKING MAX TE MP. MIN. TEMP. WINDRICHTINQ Wecrrapporlen van gisteravond; maximum temperaturen van gisteren en neerslag tus sen 's morgens en 's avonds 7 uur. Amsterdam h. bew. 19 0; De Bilt h. bew. 20 0; Deelen zw. bew. 22 0; Eelde geh. bew. 22 0; Eindhoven zw bew 21 0; Den Helder on bew 14 0; Lucht R'dam 1. bew 18 0; Twente geh. bew. 18 0; Vllsslngen onbew. 10 0; Zd. Limburg onweer 21 6; Aberdeen onbew. 12 0; Athene 1. bew. 22 Barcelona h. bew. 18 0; Berlijn onbew 21 0; Bordeaux onweer 21 4; Brussel 1. bew. 20 0; Brussel 1. bew 20 0; Frankfort zw. bew. 20 0; Geneva xw. bew 20 0: Helsinki 1. bew 14 0; Kopenhagen onbew 17 0; Locarno xw bew 18 0; Londen h. bew 18 0; Luxemburg onbew 21 0; Madrid zw bew 15 0; Malaga zw bew 20 0; Mallorca zw bew 18 0; Munchen zw bew 15 0.4; Nice zw bew 18 0; Oslo zw bew 16 0; Parijs onbew 19 0: Rome zw bew 18 0; Rome zw bew 18 0; Spilt zw bew 20 0;Stockholm zw bew 21 0; Wenen 1. bew 19 0; Zurich h„ bew. 20 0; Casa Blanca zw bew 17 1; lstanboel zw bew 16 0; Cor Istanboel zw bew 16 0; Las Palmaas zw bew 22 0; Tel Aviv onbe 22 0; Lissabon zw bew 14 0 2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5