Dokter Mary Verghese KRO-prominenten in 'Moeders wil is wet' Breed actiecomité zet zich in voor oud-Dieren Portret Boeïtenetalage Wij ontvingen TWOUW/KWAK: MARY PERKINS M/££0//£k/t JATUCKUJk-.MAAX MOST E£AJ /fAAR WE 50M£ MO&T JE J£ WE*- KE£R /EHAWb KOMEAJ &AAV W£L M£r D'AJGéA/ 3£MO£/£A/ D(£T£C>eW DOAJA/A fr*6 v£* r WAAR J£ &GGA/LPK ZEE.T STOP EM A/U ^/.e A/IGTS M£& T£ GGG A/ OAJZ/A/ -- Biniieu'tand Itadio-dv T I/K4 MOMMA MAM5, MOEDERS MOG€N JUIST! V HUN KINDEREN NIETEEM MOEDERS 8EPARtDE RICHTINS IN HESSEN DRIJUEN! «.-7x SEEN INDE GOUDE GAPER door W. VAN DE HULST- plaatjes van W. G VAN OE HULST Jr 117. En ze kopen twee prachtige zoe- ♦e koeken met witte letters en rode roosjes van suiker er op. En zo mooi!. 'Ter herinnering staat er in 't midden. En de éne bakker, de vlugste, is ook de vriendelijkste de beleefdste 'Maar mijne dames, u kunt de prach tige koeken toch niet meenemen op uw wandeling. Ze zouden beschadigen, en er is soms kwaad volk in de stad. Neen, ik zal de dames gerieven. Een ogenblik mijn dames!En hij heeft de twee prachtkoeken al op een keu rig glimmend dienblad gelegd, is de kraam al uitgestapt, loopt naar de stoep van de Goude Gaper. 'Ik zal ze wel even voor u thuisbrengen, mijne dames!' Zoveel beleefdheid, zoveel vriendelijk heid steelt juffer Ursels hart. Ze gaat haastig mee met de bakker, sluit de deur open. 'Anne Marie blijft vrolijk staan kijken bij een groepje opgescho ten jongens en meisjes dat op de muziek van Dinge's doedelzak een rondedansje maakt. 'Bergt u de kostelijke koeken maar zorgzaam op, juffer! Ik zal wel even in 't voorhuis wachten'. TV-commentaar Het door de VARA uitgezonden Portret van Melina Mercouri gaf veel te genieten en te bewonderen. Aller eerst als gesprek, waarin de in bal lingschap levende Griekse zangeres en actrice naar voren kwam als een intens gevoelige vrouw, levend vanuit een hartstochtelijke liefde voor haar land en een diepe haat jegens het kolonelsregiem. Boeiend was zij in de voordracht van haar liederen, die evenzovele explicaties zijn haar gevoe lens. Rob Touber toverde met de camera's en met maquettes van Geert Buurman artistieke kaders voor deze interessante collage. Na het journaal van acht uur is Vara- voorzitter A. Kloos nader ingegaan op de blunder in Hadimassa, 'die pijn heeft berokkend aan zeer velen'. Zijn verklaring en de spijtbetuiging van De Bie en Van Kooten (die nog wel een paar vragen onbeantwoord lieten), vindt u elders in de krant. De KRO had maar liefst een uur zend tijd uitgetrokken voor de afscheids- wedstrijd van de Duitse voetballer Uwe Seeler. Het is me niet duidelijk geworden wat de uitzending van deze onbetekenende ontmoeting zou kunnen rechtvaardigen. Aanzienlijk waardevoller was het op treden van Liesbeth List, de zangeres die behalve artistiek ook qua persoon lijkheid zich opmerkelijk aan het ver diepen is. Dat komt onder andere tot uitdrukking in de keuze van haar repertoire en de expressiviteit van haar voordracht. Ons land is kennelijk te klein voor dit talent al kunnen we Liesbeth vrijdagavond bij de AVRO horen in een maatschappijkritisch pro gramma). Afgezien van de traditionele door de NOS uitgezonden beelden van het défilé voor de jarige vorstin een paar plaatjes in het Journaal, was er op de buis van koninginnedag niets anders te merken dan vijf minuten 'Oranje boven' uit de herinneringen van Simon Carmigqelt De 1 mei-viering kreeg bij de Vara accent via een Euro-show met een matige Nederlandse bijdrage en de sprekende muizen van Andrè Tahon als de koddigste medeiverkers. Achter het Nieuws kwam voor mij ie laat wegens vervroegde afsluiting van dit commentaar. T.H. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Mia Smelt heeft besloten dit jaar de zomermaanden juni, juli en augustus niet te besteden aan vrije aanvragen voor haar vrouwenprogramma 'Moeders wil is wet', maar een experiment te houden. Zij heeft een groot aantal prominenten van de eigen om roep, onder wie ook KRO-voorzitter mr. H. W. van Doorn en leden van de programmaleiding, uitgenodigd om een platenkeus te doen en ook het programma zelf te presenteren. KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL Alle medewekers in deze maanden, onder wie zich ook leden van het Brandpunt-team en een technicus be vinden, worden door haar in- en uit geleid en mogen éénmaal een zelf- samengesteld programma geheel zelf standig voor de microfoon brengen. Het bleek, dat iedereen het een erg leuk idee vond en graag wil meedoen. Mia Smelt deelde ons mee dat zij altijd in de zomermaanden haar serie onderbreekt vanwege de vakanties. Gewoonlijk laat zij dan iedereen vrij platen aanvragen, maar er is gebleken dat vele luisteraars daarvan gebruik maken om aanvragen in te dienen ter gelegenheid van verjaardagen of ande re feesten. Terecht klagen andere luisteraars erover, dat zij, die in de overige maanden van het jaar jarig zijn of feest vieren, zodoende mimmer daarbij aan de beurt komen. Daarom zullen er deze zomer géén verzoekpla ten worden gedraaid, maar uitsluitend platen gekozen door de gast-presenta- toren, die elk één uitzending voor hun rekening zullen nemen. Slechts een enkele maal zal er een speciaal programma door Mia Smelt zelf worden uitgezonden, namelijk driemaal voor bejaaren boven de 75- jaar, aan wie wordt gevraagd geliefde muziek uit hun jeugd aan te vragen, en eenmaal een uitzending met wer kers uit de missie en zendingsgebie- den, die met vakantie in Nederland zijn. Op de vrijdag na hemelvaartsdag, 12 mei, zal de uitzending geheel worden gewijd aan de belangrijke taken welke de politie wachten bij de zomerinva- sie van jongeren en andere toeristen. Hierover zal Mia Smelt gesprekken voeren met leden van het Utrechtse politiekorps en eventueel hun echtge noten. Uitgeverij Van Dishoeck, Bussum, kwam weer met twee kookboekjes: I Surinaams koken, door I. M. Dorff I (67 blz - 4.90) en Wild door A. Fontein-Wentholt en S. G. Snouckaert van Schauburg-van der Leeuw (76 blz jir - 4,90). v Forel vissen in Amerika, roman vanS( R. Brautigan. Uitg. De Boer, Bussum. Vertaling H. Knopper. 142 blz. - 10,-. fa' Toepassing van geweld (Sociologische li essays over geweld, verzet en militai-j13 re organisatie) door G. Teitler. Uitg. hi- Boom, Meppel. 150 blz - 12.90 12-139. Dit hele gehannes had na tuurlijk de nodige tijd gekost maar daar trokken de drie schatgravers zich niets van .-an. Ze spuwden nog eens extra in de handen, volvoerden met de rood-witte paaltjes nogmaals een hele serie bijzondere handelingen, de den opmetingen met de meegebrachte touwen en bliezen tenslotte de rub berboot op. Toen kleedde iedereen zich in zijn badpak en Foppe nam als een bekwaam zeeman de pagaai ter hand. 'Aan boord, mannen!' riep hij dapper. 'Ik roei jullie wel naar de plaats, waar je moet zijn. Zwemmen kan ik niet, maar roeien zoveel te beter. Och ja. wij jongens uit Zoutka- pelle, wij zijn eigenlijk min of meer in de roeiboot geboren, voel je? Va ren zit ons in het bloed. Maar zwem men nee, da's maar niks'. Fop pe had dus praatjes voor tien en aan de wijze, waarop hij de roeispaan hanteerde, was duidelijk te zien, dat hij nu verwachtte elk ogenblik tegen de schat aan te botsenEn terwijl deze spannende gebeurtenissen plaats vonden aan de Dodemansbaai, geschiedde er ook zo het een en ander in de morsige woning vande slem pende kunstenaar Govert Klodder. Zo als we nog wel weten, was hij een tikkeltje beneveld uit de stad thuisge komen. Zijn oo',j <s stonden waterig ii. zijn schedel en deden denken aan de oogjes van een knikker, die véél te lang in lauw water heeft gelegen. Maar Goof was niet zo beneveld of hij wist het lichtknopje nog wel te vinden. Tas tend zocht zijn hand naar dit tech nisch stukje vernuft, aarzelend draai de hij het om en toen overgoot een stralende schijn het innerlijk van zijn nederige stulp. 'Hikhier is alles in ordemompelde hij. 'he he, jongens, wat bonst Goof zijn koppie. Dingdong En daarom gaat stoute Goofie naar bedje toe Govert Klodder schoof snel de bedstee in en deed het licht uit. Maar hij kon niet slapen. Hij voelde zich hoe lan ger hoe zieker worden en tenslotte zag hij er zelfs afschrikwekkend uit Doodsbleek lag hij te staren in dat ene straaltje schimmig maanlicht, dat aarzelend door de vensters naar binnen piepte VLAAMSE KALFSLEVER 100 gr. boter 4 plakken kalfslever van 100 gr. peper en zout citroensap 8 plakken ontbijtspek tomatenpuree klontjes boter Smelt de boter in de pan en leg er de plakken lever op. Het vuur niet te hoog en in ongeveer vijf minuten de plakken gaar bakken. Om te zien of de lever uit de pan kan: even met een mesje een kerfje m het vlees maken en zien of de rode vleeskleur is verdwenen. Leg de plakken daarna op een schaal, strooi er peper en zout over en druppel wat citroensap op de lever. Bak de plakken ontbijtspek kort in wat boter en leg ze dan op de lever. Smelt nóg een klontje boter zóver dat er een mooie bruine kleur is ontstaan. Roer daar wat tomatenpu ree door en schep een lepel van dit mengsel op de lever met het spek. Menu tip: Tomatensoep, Vlaamse kalfs lever, gekookte krielaardappeltjes, spi nazie, perentaart. door D. C. Wilson 2 Gelatenheid, waarmee in India het lijden zo vaak gepaard gaat? Bitter heid. bij het zien van de tegenstelling tussen de lenige vinges van de arts en zijn eigen klauw-achtige hand. haar gladde huid en de zijne, door de ziekte gehavend? In de ogen van de patiënt, gespannen naar het gemasker de gelaat van de chirurg starend, was niets van verbittering te lezen, wèl een nog al verwonderlijke overgave. Terwijl de moeilijke operatie voort ging, raakte de Amerikaan al meer onder de indruk En hij kon niet nalaten op te merken 'Ik heb gehoord, dat dokter Ida bekend stond om haar geduld en haar uiterste nauwge zetheid bij haar operaties. Ze had een gave om met de weefsels van de mens om te gaan, zo is me verteld. Het was alsof ze ze kon herscheppen. U moet wel veel overeenkomst met haar heb ben.' 'Dank u.' Dokter Mary's ogen straal den, 'dat is de hoogste lof die u kunt toezwaaien aan een vrouw die in Vellore heeft gestudeerd haar zeg gen dat zij op dokter Ida lijkt Zelfs al is het niet zo', voegde ze er glimla chend aan toe. De operatie was ten einde, de hand netjes in het gips. Dokter Johnson stond up en wachtte tot Mary Verghe se evereens zou opstaan om samen met hem de operatiekamer te verla ten. Maar in plaats daarvan kwam er iemand binnen die haar stoel greep en haar de kamer uitreed. Verbluft staarde de Amerikaan hen na. Het was hem niet opgevallen dat zij in een rolstoel zat! Hij was blij dat zijn masker z'n onthutste gezicht aan het oog onttrok. Daar was hij nog meer dankbaar voor, toen hij een moment later zelf het aangrenzende vertrek betrad, en zag dat dokter Mary al weer bezig was haar handen te wassen voor de vol gende operatie. 'Het geval dat nu aan de beurt is zal u wel speciaal interesseren', zei ze tegen hem. Ze was fris en onver moeid. 'Het betreft een peestransplan tatie aan de duim. Maar de verlam ming heeft ook de eerste dorsale interosseus-spier getroffen. Ik wilde wel dat ik zo goed als u het huidde fect kon opvullen!' 'Als ik u eens hielp?' antwoordde dokter Johnson prompt. 'Ik heb mijn instrumenten wel niet hier, maar ik kan ze vlug even op College Hill gaan halen. Ik 'oen terug tegen de tijd d:.t u met de duim gereed bent.' Dokter Mary was er dadelijk voor te vinden. 'Zou u dat willen doen? Het zou voor die jongens geweldig fijn zijn! Voor een patiënt die al de sporen draagt van tot staan gekomen lepra is het zo belangrijk hoe hij er uit ziet!' 'Ik ben er zeker van dat hier huid transplantatie mogelijk is', was het antwoord. Dokter Johnson was opge lucht dat hij de kans kreeg zijn reactie van zo net snel achter op merkingen over hun vak te doen vergeten. 'Het komt overeen met wat wij doen bij een wang.' Dokter Mary richtte haar expressieve ogen op hem. Opeens leken ze te schitteren bespeurde hij iets plage rigs? Zij trok haar operatiemasker naar beneden. 'Een wang als deze?' vroeg zij. De Amerikaanse arts had moeite een uitroep te onderdrukken. In plaats van het gave jongevrouwengezicht dat hij zich had voorgesteld zag hij een wang die door een lelijk diep litteken was ontsierd. 'Ehnee.' bracht hij moeizaam uit 'Ik ben bang dat dit te diep is voor een huidtransplantatie. Daarvoor is overbrenging van been nodig.' 'Maar waaromHij aarzelde. 'Er zijn hier toch goede chirurgen 'Waarom ik er niet al eerder naar heb laten kijken? Het lukte me niet er de tijd voor te vinden. Ik had het te druk.' Toen zij in haar rolstoel was weggere den, vroeg dokter Johnson aan een verpleger: 'Waarom heeft niemand me dat verteld?' 'Wat verteld, dokter?' 'Wel, van dokter Mary. Van haar haar 'O!' Een korte stilte. 'U bedoelt haar ongeluk?' 'Heeft zij een ongeluk gehad?' De dokter nam zijn masker af en veegde zich over het verhitte gezicht Hij was nog steeds onder de indruk. 'Een autobus dokter. Hij siloeg over de kop, vol met studenten en artsen. Dok ter Mary had de zwaarste verwondin gen. Het is werkelijk verbazingwek kend hoe goed ze zich redt voor iemand die verlamd is.' "Verlamd? U wilt toch niet zeggen dat zij verlamd is?' 'Jazeker. Beneden het middel.' Dokter Johnson vond nauwelijks woorden. "Het is toch merkwaardig, dat niemand me daar iets over heeft gezegd1'. De verpleger leek ht zich ook af te vragen. Ik denk dat niemand er aan heeft gedacht, dokter. Ziet u, niemand van ons hier in het ziekenhuis denkt aan dokter Mary anders dan als aan een zeer bekwaam chirurge'. En dit, dacht dokter Johnson later, was nog het opmerkelijkste van alles. Wat was dat voor een vrouw, die in staat was de mensen het gevoel te geven, dat het verlies van een aardig gericht en de heersing over het halve Üchaam er niet toe deed? De levensgeschiedenis van dr. Mary Verghese is op die vraag het ant woord. Prisma-detectives. Uitg. Het Spec trum, Utrecht: prijs per stuk 2,95. Jo krijet het idee dat de politiero mans in opmars zijn. Bruna die ooit al een aantal Ed McBain's als Zwarte Beertjes op de markt bracht, introdu ceerde vier policiers van de Zweden Sjöwall en Wahlöö, en nu tref ik onder vier nieuwe Prisma's twee poli tieromans aan, en goeie ook Het zijn: 'Een juweel van een ongeluk' van Robert L. Pike en 'Riverside 90' van Douglas Enefer. Pike's recht streeks en met vaart geschreven ver haal over een moord, die eerst een normale aanrijding leek, volgt nauw gezet het koppige onderzoek van in specteur James Reardon (is vrijgezel, maar leeft samen met een fraaie vrou welijke architect: d-t had je vroeger niet, in politieromans niet en bij Het Spectrum niet). Enefer, wiens privé- detective Dale Shand we al kenden, heeft nu adjudant Saw Bawtry in de hoofdrol gezet en deze lost meer dan neen moord op, gepleegd in een sane- ringsbuurt van Liverpool. Beide boe ken zijn wat ze zijn moeten: span nend. En om spanning te bereiken, hebben deze intelligente auteurs geen flauwe sensatie nodig. Graag aanbevo len. Verder verscheen een herdruk van Charlotte Armstrong's 'Kamer 807', een psychologische thriller, zoals ve len zich zullen herinneren en zoals velen (hopen we) zullen merken. Nummer vier is: "Buigen of barsten' van Edgar Wallace: het zoveelste met snelheid en fantasie geschreven ver haal van deze vindingrijke auteur. Ik klaag opnieuw: waarom zijn bij de Prisma-detectives de informaties over de auteur verdwenen? Moet in het geval van Wallace de argeloze lezer wachten tot hij op pag. 107 is, waar uit het feit dat komen-per-auto gezien wordt als het topppunt van aanzien, te concluderen valt dat we met voor oorlogs werk te maken hebben? Of had hij het al gedacht bij deze ver rukkelijke zin op pag. 81: 'De diepe rimpels, een pokdalige vale huid ende sombere ogen waren veelzeggende sporen van Toady's verdorven levens wandel'. Kom daar nü eens om! In tussen is het uiterlijk van de Prisma detectives er aanzienlijk op vooruitge gaan. A. J. K. Kristin Hunter De Soul Brothers en Sister Lou. Uitgave Leopold Den Haag. Prijs: ƒ15,90. Een boek voor jongeren over een negerwij k in een Amerikaanse stad. Louretta, een meisje uit een gezin van 8 kinderen, zonder vader, is de hoofdfiguur. De schrijfster bepaalt zich tot een milieuschildering van het gezin Hawkins, waarin de oudere Lou retta als een soort vredestichtster rondgaat. Zij doet dat ook in de buurt, waar de 'gangs' op gespannen voet leven met de politie. Veel aan dacht wordt besteed aan de beperkte recreatiemogelijkheden van deze jeugd. Ei' komt enige perspectief als een verlaten kerkgebouw tot clubhuis wordt ingericht. De Hawkins hebben een sterk religieuse inslag. Hun ker kelijke gebondenheid staat tegenover het geweld en het onrecht, dat ze bijna dagelijks ervaren in het conflict zwart-blank. Wanneer Jethro, een van de jongens, in een gevecht met de politie in een ziekenhuis aan z'n verwondingen sterft, ontstaat het nieuwste negerlied: 'Klaagzang voor Jethro'. Lourette zingt het en raakt betrokken bij de nieuwe vorm van kerkmuziek: de soul! Een sfeervol verhaal voor tieners, maar ook voor ouderen, waarin de gedachten wereld van jonge negers en negerinnen duidelijk overkomt en waarin de liederen in een aparte (Wordt vervolgd) bijlage zijn vermeld. Kerken en gemeentebestuur bijeen Van een onzer verslaggevers DIEREN Er zijn tekenen, die er op wijzen, dat zich méér mensen gaan inzetten om de verpaupering van oud-Dieren een halt toe te roepen. Binnenkort gaat een breed opgezet actie comité aan het werk. De kerken, die enige weken gele den tijdens een hearing B. en W. met de neus op het feit drukten, dat de verpaupering van oud-Die ren aan veel mensen leed betrok- kent, gaat op 9 mei op het ge meentehuis praten. Een dag later vergadert het actiecomité. Het verwijt van de kerken was niet dat het gemeentebestuur van Rheden, waartoe Dieren behoort, niet het welzijn van de bevolking dient. Integendeel: men liet er geen twijfel over bestaan girote waardering te hébben voor de wij ze waarop het in de dorpen nieuwe wijken in het leven roept met alles wat daar aan voorzieningen behoort. De kritiek hield in dat men het ene doet maar het andere nalaat. Volgens de kerken was dit een kwestie van prioriteiten, vol gens B. en W. gebrek aan geld. Met name zouden B. en W. aldus de kerken onvoldoende aandacht voor oudDieren hebben, zodat daar leegstand i$ ontstaan, ontvolking plaatsvindt en een aan tal mensen concreet aan het ver pauperen is, speciaal de midden stand. Op het toebrengen van dit 'mense lijke leed' meenden de kerken, sprekend vanuit het evangelie, tij dens de hearing de aandacht te moeten vestigen. Burgemeester mr. J. P. Drost heeft erop gereageerd met te zeggen dat het een 'demago gisch' geluid was. Hij nam ook aan dat ds. W. J. K. Kelder, gerefor meerd predikant, die de woord voerder was, niet namens 'de ker ken sprak. Om een tot nu toe nog niet opge helderde oorzaak heeft naderhand de r.k. kerk van Dieren zich inder daad met een briefje aan het ge meentebestuur van de toespraak van ds. Kelder gedistantieerd. Op een dezer dagen gehouden vergade ring van de a.r. kiesvereniging heeft de heer S. Doevedans, ouder ling van de hervormde gemeente, echter verklaard dat ds. Kelder wel degelijk namens de gezamenlij ke kerken had gesproken, inclusief de r.k. kerk. Bereikt is in ieder geval dat na de hearing in Dieren een actiecomité is gevormd, waarin alle schakerin gen van de burgerij zijn vertegen- woorigd. In hoofdzaak heeft dit comité twee doelstellingen: het wenst snel maatregelen om verder gaande verpaupering te voorkomen en het wil proberen te voorkomen dat rijksweg 48 (Arnhem-Zutphen) volgens de plannen vlak langs de kop van Dieren wordt aangelegd waardoor het oude gedeelte van het dorp nog meer van het nieuwe wordt gescheiden, afgezien nog van allerlei overlast, die de geprojec teerde weg volgens de bezwaarden zal veroorzaken. Het comité stelt zich voor met voortvarendheid aan het werk te gaan. Radio vandaag HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Rndinerie: klass semi-klass en mod.muz. (7.30 Nws; 7.41 Echo.) 8.24 Over weging. 8.30 Nws. 8.41 V.d. vrouw. 10.00 Schoolradio. 10.15 (S) Aubade: klass. en mod.muz. 11.00 V.d. zieken. 11.30 Bejaarden- progr. L1.55 Med. 12 00 (S) Van twaalf tot twee: gevar.progr. (12.22 Wij van het land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws: 12.41 Echo; 13.00 Raden maar.) 14.05 School radio. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag: muzikaal mlddagmag. (15.30 Nws.) Over- heldsvoorl.. 17.00 Zo danst men op de Ned. Antillen. Dl. 1. Samenstelling cn presentatie: Truus Marchant-Eschauzler. KRO: 17.10 <S) Metropole Ork amusem. muz. 17.25 V.d. kinderen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 (S) Licht ensemble met zangsol. P.P.: 18.19 Ultz. v.d. N.M.P. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Voorbeschouwing over komende KRO-progr.'s. 19.00 Musicerende dilettanten: Het Limburgs Vedel-Ensmeble. 19.30 Dood doet leven: religieus klankbeeld. 19.45 De zingende kerk: muz. in de liturgie. 20.00 Als daar muz. voor Is: Ned. muz. en Ned. poëzie. 20.45 Waar maak je Jc druk over?: gesprekken. 21.00 Babel: culturele kron. 22.00 (S) Klass. muz. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Echo, waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.15 Voer voor vogels: licht progr. met muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Oehtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8 30 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding 9.00 (S) Bariton en piano: mod. liederen 9.35 Waterst. 9 40 (S) Klass. lcamermuz. 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen. (11.00 Nws.) 11.30 Rondom 12: Jrogr. v.d. vrouw. (11.55 Beursber.) Over- eidsvoorl.: 12.30 Ultz. v.d. landbouw. AVRO: 12.40 Knipperlicht: radioverkeersmag. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 (S) Scala: ontmoetingen met Jonge Ned. kunste naars - klass. en mod. pianomuz. 14.05 <S) Nwe gramm.platen met toelichting. NOS: fó 15.00 (S) Zoeklicht op Ned.: rep. en comm. uit alle delen van hot land cn voel muz. (16.00 Nws.) AVRO: 17 00 Mobiel: een be weeglijk progr. voor beweeglijko mensen. (15.00 Med.) (18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal.) 19.00 (S) Jazz spectrum: oude cn mod. jazzmuz. 19.25 Paris vous parle 19.30 Vanavond, gevar. progr. (20.00 Nws.) 22.20 (S) Vanavond laat: licht progr. met act. (22.55 Med. 23.00 Nws. 23.10 Radiojournaal.) 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.00 Nws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 Nws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nws. 9.03 Plaatjes v.d. pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevar. visite. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 De Eddy Becker Show. (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Drie-draal. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix. (17.0 Nws.) BELGlC 324 m (Ned.) 12.0 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Tuin- bouwkronlek. 12.15 Kleinkunstkroniek. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, weerber. en toneelagenda. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beurs ber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (15 00- 15.03 Nws). 16.00 Nws en beursber. 16.10 Casinomuz. 17.00 Nws en med. 17.10 Uitz. voor oudere luisteraars. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d, soldaten. 18.28 Paardesportber. 18.30 Wegwijs wezen. 18.45 Sportmagazlne. 18.55 Daalwenken. 18.57 Gramm.platen. 19.00 Nws en act. Aansl lichte muz. 19.45 Vakbondskroniek. 19 55 Lichte orkestmuz 20.00 Platenprogr 22.00 Nws en De Zeven Kunsten. 22.20 Jazzmuz. 23.00 Kamermuz. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop: wekelijkse hitparade 19.30 Prikkebeen (dl.4) 20.00 Journaal 20.21 Analyse: maandelijk politiek overzicht 20.30 Peyton Place 21.20 Perspectief: Vrijheid! Blijheid? een reportage over Suriname's eigen toekomst (dl.l) 22.10 AVRO's Televizier Magazine 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Graven naar het verleden - les 13 (herh.) NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV 19.05 Net effe een andere vakantie, informatief progr. 19.30 Zo Vader, zo dochter, spelprogr 20.00 Journaal 20.21 Please Sir 20.45 Hier en Nu 21.25 Eenmaal Andermaa 22.25 Dagsluiting 22.30 Journaal 22.35 Den Haag vandaag TELEAC 22.40 Nascholing Huis artsen afl. 3 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond 10 30 Amusementsprogr. 12.50 Intern, pers overz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15. Nw s.16.20 Natuurfilm. 17.05 V.d. kinderen. 17.15 Idem 17.25 Idem. 17.55 Nws. (Reg. progr NDR: 18.00 ERNO, ruimte vaart v.d. huisdeur. 18.30 Act. 18 45 Zand mannetje 18.55 Nordschau Magazin. 19.26 Privatdetektlv Frank Koss. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-8.50, 10.05-10.35 en 12.00-12.30 Schooltelevisie. 18 00 Nws uit Noordrljn- Westfalen. 18.10 Jan Billbusch als Leicht- matrose um die Welt. 18.40 Hier und Heute. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Privatdetektlv Frank Koss.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Quiz. 21.00 Claires Knie Franse speel film uit 1970. 22.45 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17.30 Nws en weerber. 17.35 Voor oudere kijkers. Aansl.: voorbeelden van goede da- 18.05 Muz. en act. 18.35 Spelprogr. 19.10 Mina Max. 19.45 Nws. act. en weerber. 20.15 Sport. Aansl.: nws In het kort. 21.00 High Chaparral. 21.50 Fllmlmpressies uit Berlijn- Oost. 22.20 Nws. weerber. en comm. 22.85- 23.35 Progr. door en met Werner Finck, cabarettler. DUITSLAND III NDR 19.00 Relsewege zur Kunst, serie ultz. DUITSLAND III WDR 8.20. 10.05, 12.00 Schooltelevisie 18.00 Schooltelevisie. 18.30 Elnführung In die elektronische Datenvorarbeitung. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Voor griekse gastarbei ders, 19.15 Almanak. 19.45 Nws uit Noord- rljn-Westfalen. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Krelslauf der Gestelne. 21.00 Act. 21.30 Pianorecital BELGIË FRANS 14.00. 14.30 en 15.00 Schooltelevisie. 17.35 Nws. 17.40 Schooltelevisie. 18.10 V.d. kinderen. 18.25 Gesprekken met kunstenaars. 18.55 V.d. kleuters. 19.00 L"e- loignement 19.30 Gewestelijke waalse act. 19.40 Weerber. 19.45 Journaal. 20.15 Le malade Imaginaire, spel van Molière. 22.20 De beroepsmusici (1). ca. 23.10 Jour naal. BELGIË NEDERLANDS 14.00-15.00. 15.30-16.00 en 17.00 Schooltele visie. 18.00 De Fabeltjeskrant. 18.05 Skippy: Jeugdserie. 18.30 Tienerklanken. 19.05 Kijk en kook. 19 35 Hier spreekt men Nederl. Daarna: Zoeklicht. 19.43 Med. 19.45 Jour naal. 20.10 Wachtwoord: quizprogr. 20 40 La decharge, speelfilm. 22.00 Lichte gevechten in Da Nang. doe. rep. 22.45 Nws. COPYRIGHT STUDIO AVAN gfl

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4