Extra duel tussen HHYC en Kampong REL ROND NACOMPETITIE Laver wint prof toernooi Gerard Vianen geeft Ger Harings ritzege in Ronde van Spanje Fatale fout van doelman Hermens Eindzege van hockeydames in Barcelona Montpellier voortijdig en uiterst boos naar huis Sydney toont interesse in schaaktweekamp Fittipaldo winnaar Spaanse Grand Prix Berny Boxem derde plaats Adspirantenrecord 200 m schoolslag (BOUW/KWARTET DINSDAG 2 MEI 1972 Sgtitii ÜI:IKI:I i/an onze hockeym edewerker TILBURG De traditie blijft gehandhaafd. Kampong en HHYC melen zondag in het Wagenerstadion in Amstelveen een beslissings- Juel om het hockeykampioenschap van Nederland. HHYC kwam gis teren verrassend nog op gelijke hoogte met Kampong, dat aan één punt voldoende had om de titel in de wacht te slepen. De nog rege rende landskampioen HTCC haalde echter een streep door die reke- ling. ÏTOC versloeg Kampong met l-O, ter- rijl HHYC op de valreep de volle rinst bij EMHC weg sleepte: 1-2. De leest ongelukkige speler: Dio Her- BARCELONA (ANP) Het Nederlandse dames hoekey-elftal heeft gisteren in Barcelona het toernooi om de Josselin de Jong-beker gewonnen. In de fi nale wonnen de Nederlandse dames met 2-1 van Argentinië. Bij de rust had Argentinië nog een voorsprong: -1. O In de opwindende en snelle fi nale, toonde Nederland zich de wereldtitel waardig. Argentinië, dat in de 7e minuut de leti'dinig had genomen door Veronica Alfonso het was een af standsschot, dat de Nederlandse doelvrouwe volkomen verraste verdedigde deze onverwachte voorsprong bijzonder hardnek kig en bekwaam. Nederland was weliswaar voortdurend sterker straf cornerverhouding 13-4 voor Nederland maar slaagde er tot rust niet in de Argentijn se defensie tot capitulatie te dwingen. Vooral de Argentijnse doelvrouwe Adriane Rupar speelde een goede wedstrijd. In de tweede helft werd het overwicht van Nederland zo mo gelijk nog groter. In de vijftien de minuut slaagde Loes Leurs er tenslotte in de verdiende gelijkmaker te scoren, waarna zich een zeer spannend slot ont wikkelde. Dit slot kreeg vijf minuten voor het einde een climax, toen de Argentijnse doelvrouwe zodanig door Marjo lein Smabers in het nauw werd gebracht dat zij de bal in eigen doel werkte: 2-1. Eindstand: 1. Nederland, 2. Ar gentinië, 3. West-Duitsland, 4. Spanje, 5. België, 6. Frankrijk, 7. Zwitserland. mens. Door zijn fout verloor Kam pong. Doelman Dio Hermens, die een heel goed seizoen bij Kampong achter de rug heeft, het tien minuten voor tijd uit een strafcorner van Pieter Weemers de bal tussen zijn benen doorgrlippen. Een fatale fout, want aan het 0-0 gelijkspel had Kampong ook voldoende gehad. Toch waTen de Kampong-spelers reëel genoeg om de fout niet alleen bij Hermens te zoe ken. "Schandalig', zo riep een zeer geëmotioneerde Seibo Ebbens na af loop uit. "We waren vanmiddag nog geen 50 pet van wat we normaal waard zijn. Waar was de inzet, waar was de power in ons spel? Het leek of we allemaal aan het strand lagen te zonnebaden, zo tam ging het allemaal- NERVEUS Natuurlijk was die typering mn Eb bens wat overtrokken. Maar een feit blijft dat Kampong tegen HTCC niet tot zijn normale spel kwam. Natuur lijk had Kampong pecht toen de goed spelende rechtsbuiten Wibo Weidema na twee minuten tegen de paal schoot. Maar toen André Bolhuis en kele minuten later alleen voor doel man Maarten Sikking verscheen knap te deze de zaak zonder hulp op. Sikking, die volgend jaar bij' Kam pong gaat keepen misschien was Hermens juist door die directe con frontatie met zijn opvolger nerveuser dan normaal liet duidelijk blijken dat hij voor deze wedstrijd bijzonder gemotiveerd was (met twee doelpun ten tegen blijft Sikking in deze com petitie ook de minst gepasseerde keep er). In echte moeilijkheden kwam hij na het sterke openingsoffensief van Kampong niet meer. De taktdek van HTCC 'ging toen namelijk goed wer ken. International Thijs Kaanders legt uit: "We wilden Kampong laten ko men in de eerste helft. Met een straffe mandekking was de bedoeling ze moedeloos te maken. Onze spitsspe- lers moesten veel bewegen en als ze ruimte hadden gemaakt, dan doorsto ten voor een snelle counter. In de tweede helft ging alles precies vól gens plan'. AFGEBRAND Nu kregen de HTOC-ers ook weinig Een van de vele reddingen van HTCC-doelman Maa rten Sikking in het duel met Kampong. tegenwerking van internationals An dré Bolhuis en Paul Litjens. André Bolhuis is deze week geslaagd voor zijn tandartsexamen en had nog dui delijk de slopende interland tegen West-Duitsland in de benen. Bolhuis was, zoals hij zelf zei, 'volledig afge brand'. En ook Litjens, die tegen de Westduitsers veel slopend werk had KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND HHYC Kampong HTCC Hattem 7 11 EMHC 7 11 Nijmegen 7 9 GSHC 7 8 GCHC Programma: beslissingswedstrijd om kam pioenschap zondag in Amstelveen: HHYC Kampong. moeten verrichten, kon van meet af aan niet in zijn spel komen. Het argument dat Pieter Weemers en Thijs Kaanders van HTCC toch ook tegen West-Dudtsland van de partij waren, gaat maar gedeeltelijk op. Want die twee zijn verdedigers en vooral het werk in de voorste lijn vreet krachten. Weemers en Kaanders konden rustig staan afwachten want Bolhuis en Litjens gingen doen en dat ging veelal gepaard met transpira tie, zonder dat er veel ruimte over bleef voor Inspiratie. Bovendien werd linksbuiten Rob Westdijk volledig lamgelegd door de uitblinker bij HTCC Mike Vredegoor. Vredegoor ontpopte zich zelfs nog als de gevaar lijkste aanvaller bij HTOC. Vrede goor: 'Je kunt een hoop doen als de mensen om je heen ook goed in vorm zijn'. FOUT Over in de voorhoede van Kampong bleef dus rechtsbuiten Weidema, die zijn bewaker Jacques Christ is wel overvleugelde, maar zich toch meestal stukliep op de voortreffelijke vrije verdedigers bij HTCC Bert van de Heuvel en Thijs Kaanders. Weidema stelde zeer terecht: "Wij hebben een enorme fout gemaakt door Pieter Weemers niet wat steviger aan te pakken. Edo Buma van HHYC staat bij de Hagenaars op dezelfde vitale positie als Weemers. Buma werd door Litjens en Bolhuis deskundig inge pakt en natuurlijk had dat met Wee mers ook moeten gebeuren'. Weemers heerste als voorstopper in de defensie van HTCC inderdaad als een vorst. Maar zijn prachtige schijnbewegingen en feilloze passen bleven de Kam pong-spelers als gebiologeerd toekij ken. Het behendige schaakspel van HTCC begon vooral in de tweede helft toch wel vruchten af te werpen. Het egale veld leende zich uitstekend tot zaalhockeycombinaities en daarin zijn de Eindhovenaren meesters. Mar- tijn Nolet van Kampong vond: 'Het heeft geen enkele zin je in een tegen stander Aast te bijten, want meestal was de bal dan al lang weg. Er viel vanmiddag niets te schaven, wat ik persoonlijk wel jammer vind'. HTCC kreeg steeds meer greep op het mid denveld waar een goed spelende Ham burger en Nolet tevergeefs naar een tegenstander zochten om tegenaan te hangen. DOELPUNT De druk op de defensie van Kampong, waar Heiko van Staveren, de beste Utrechter, geweldig stond te spelen, nam dus toe. De strafcorner waarmee Pieter Weemers de bal tussen de legguards van Hermens doorsloeg, vel de voorlopig het vonnis over Kam pong. Het werd Kampong zelfs niet gegund de strafcorner in de laatste minuut af te maken. Want de goed leidende Davidzon en Piet Lathou wers floten af voor het schot en de mogelijke gelijkmaker was geval len. HHYC EMHC en HHYC speelden in Eindho ven een goede wedstrijd. De Hage naars waren in de eerste helft duide lijk sterker. De derde strafcorner le verde ook de verdiende voorsprong op. Ties Kruize scoorde. EMHC her stelde zich en na een kwartier spelen in de tweede helft en kwam via Jaap Henk van der Graaf op gelijke hoogte. Na een doorbraak van Irvin van Nes scoorde hij met een back-hand. HHYC, dat inmiddels van de 1-0 score bij HTCC Kampong had vernomen, rook toch nog zijn kans. Kort voor tijd werd de winnende treffer (en daarmee het beslissingsduel) een feit. Uit een strafcorner gaf Hans Kruize in de rebound het beslissende tikje. Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAMEr dreigt een internationale volleybal-rel. Oorzaak is de houding van de Franse en de Italiaanse ploegen, die in Voor burg deelnemen aan de Westeuropese nacompetitie voor volleybal- iclubteams. Zowel Montpellier als Ruine Florence beschouwen de deelname van het Voorburgse Corbulo niet reglementair. Montpel lier is gisteren zelfs voortijdig naar Frankrijk teruggekeerd. De secretaris van de Voorburgse volleybalvereniging, de heer P. Alta: 'Het is toch logisch, dat wanneer je zo'n voorronde gaat organiseren je jezelf als deelnemer beschouwt. We hebben trouwens bij de orga nisatie als absolute voorwaarde gesteld, dat we gekwalificeerd zouden worden. De NeVoBo-directeur Johan van der Haar beschouwde dit als volledig akkoord'. De woordvoerders van Montpellier en Ruini stellen echter, dat maximaal van elk land slechts vier ploegen konden worden ingeschreven. Het te rugtrekken van Blokkeer beschouwen ze ais onreglementair, omdat het ver anderen van speelplaats (volgens hen) nimmer een reden had kunnen zijn om niet aan dit toernooi deel te nemen. Ze wijzen er op dat ze zelf ook voor een voldongen feit werden gesteld. Aanvankelijk zou de poule waarin ze met het Asser SFC waren iingedeeld in Brussel gespeeld worden. Te Belgische club ASUB zag echter geen kans de zaak rond te krijgen en gaf ruim een week geleden de organi satie terug. Corbulo greep het aanbod direct aan. Het kreeg van de NeVoBo alle mogelijke garanties. 'Bovendien', zo stelt de heer Alta, 'in Italië en in jSète spelen ook de nummers vijf van Italië en Frankrijk mee; dat wordt itoch ook als reglementair beschouwd'. WEIGERING Vooral de Franse ploeg bleef zeer hardnekkig. Zoals gewoon bij de i Franse volleyballers werden allerlei klachten geuit. In het sportcentrum j Papendal, waar de ploeg is onderge bracht. zou niet genoeg te eten zijn. I Bovendien was het reizen van Arn hem naar Den Haag te lastig. Daarom weigerden zij gisteren tegen Corbulo te spelen. De Voorburgers hebben van 1 alles geprobeerd de wedstrijd tegen Montpellier door te laten gaan. 'We j hebben zelfs aangeboden naar Papen dal te gaan om de wedstrijd in af wachting van een nadere beslissing daar vast te spelen', vulde de heer Alta aan. Ze weigeren echter elke medewerking. De zaak zal nu in het comité Sportive van de Europese Vol- leybalbond besproken worden. De Ne VoBo neemt met deze gang van zaken beslist geen genoegen' De konsekwentie van de Franse hou ding is groot. Corbulo heeft door de overwinning op SFC en Ruini name lijk de beste papieren om eerste te worden. De Fransen immers verloren zeer duidelijk van de Italiaanse ploeg. Zelfs al zou Corbulo van Montpellier verliezen, dan zou een beter setgemid- melde de Nederlanders toch op de eer ste plaats brengen. Omdat in het Ita liaanse Reggio Emilia zeker is, dat Delta Lloyd/AMVJ na de overwinnin gen op Casabio, BUC en SS Lubiam poulewinnaar geworden is, betekent dat dat de winnaarspoule in Nederland gehouden moet worden. Bij loting was aanvankelijk Italië als land aangewe zen waar de finales gespeeld zouden moeien worden. Daar was echter een uitzondering op: namelijk wanneer twee ploegen uit één land zich als eer ste plaatsen in de voorronden. Daarom ook het verzet van Ruini. Immers, door de winst van Corbulo zou Italië de fi nale ontgaan. Voor de organisatie ont staan door die bepaling overigens toch weer moeilijkheden. Als Corbulo's deelname inderdaad niet geaccepteerd wordt, dan plaatst SFC zich als derde. Daar het Tilburgse Tornado ook derde SYDNEY (Reuter, AP) Een groep zakenlieden in Sydney wil graag dat de tweekamp om het wereldkampioenschap scha ken tussen titelhouder Boris Spasski en Robert Fischer in hun woonplaats wordt gehouden. Zij hebben daartoe een jonds gesticht van 225.000 dollar (720.000 gulden). Een woord voerder van de groep. Linden Prowse, verklaarde gisteren dat hij hoopt Spasski en Fischer te kunnen overreden hun twee kamp in november in Sydney te spelen. 'Ik denk dat wij slagen', aldus Prowse, 'op het moment is Fischer het enige struikel blok, maar ik heb er wel ver trouwen in dat we met hem tot een akkoord kunnen komen'. De verwikkelingen rond de tweekamp liggen de Russen nog steeds zwaar op de maag. In het blad Sowjetski Sport wordt Max Euwe, voorzitter van de wereldschaakbond, er van beschuldigd de Amerikaan Fischer te bevoordelen boven de Rus Spasski. Het blad be schuldigt Euwe, die op reis is in Afrilai, er verder van 'zich in de bosjes te verstoppen', terwijl 'het lot van de twee kamp aan een zijden draad hangt'. Fischer wordt een on waardige tegenstander genoemd. Het blad verwijst naar de anti- Russische commentaren van Fischer en zegt dat het belang rijkste doel van de Amerikaan 'een superhoog honorarium' is. Bellone wintHenniger Turin DEHESA DE CAMPOAMOR (UPI) Ger Harings heeft na de rit zege van Gerard Vianen voor een tweede succes gezorgd voor de Nederlandse formatie van Kees Pellenaars in de Ronde van Spanje. Harings won de eindsprint van zijn medevluchter Walter Planckaert, de winnaar van de enige Nederlandse profklassieker. De rit tussen Almais en Dehesa de Campoamor veriïep overigens zonder en ie opwinding. Tot 35 kilometer voor de finish wandelde het peleton in een gezapig tempo over het geacci denteerde terrein. Toen demarreerden vijf renners: Ger Harings, René Pij nen, Gerard Vianen, Hubert Hutse- baut, Walter Planckaert en Antonio Gomez del Moral. Vianen gaf Harings de gelegenheid om te ontsnappen. Ha rings kreeg Planckaert aan zijn wiel mee, maar wist zich in de eindsprint de sterkste. Minder dan een minuut na Harings kwam het peleton over de eindstreep onder wie gele truidrager Domingo Perurena. 1. Harings iNed) 251 km In 6.41.57; 2 Walter Planckaert (Belg) z t. 3. Gomez del Moral (Spa) 6.42.01: 4. Vianen (Ned) 6.42 04: 5 Hutsebaut (Belg) 6.42.09; 6 Pijnen (Ned) 8.42.08; 6. Perurena (Spa) 6.42.35. Algemeen klassement: 1 Perurena (Sp) 21.31.31: 2. Lasa (Sp) 21.31.48; 3. Linares (Sp) 21.31.53; 4. Agostlnho (Port) 21.31.56: 4. Labourdette (Fr) 21.31.59; 5 Galdos (Sp) 31.32.00: 7. Manzaneque 21.32.02: 8. Pesarro- dona (Sp) z.t.9. Mortensen (Den) 21.32.06: 10 Letort (Fr) 21.32.10; 36. Vianen (Ned) 21.39.24; 43. V.d. Vleuten (Ned) 21.45.64: 49. Delnoy (Ned) 21.45.56; 62. Prinsen (Ned) 21 46 44; 74. Harings (Ned) 21.46.44; 79. Wagtmans (Ned) 22.02.54 82. Pijnen (Ned) 22.10.09; 86. Koeken (Ned) 22.14.14; 88. v. Katwijk (Ned) 22.18.46. HENNIGER TURM De Fansman Gilbert Bellone heeft de Duitse klassieker Rund um den Hen niger Turm gewonnen. Bellone ont snapte zestig kilometer voor de finish uit een vrij grote groep. Ondanks een hevige jacht van een achtervolgend peleton bleef Bellone vooruit. Eddy Merckx ontsnapte de laatste kilome ters nog uit de groep en legde beslag op de tweede plaats. Noel van Tyghem eindigde als dede voor de Nederlander Wim Schepers, die daar mee zijn grote vorm van de laatste weken nog eens bevestigde. I. Bellone (Fra) de 250 km in 5.37.22: op 51 sec. 2. Merckx Bel); 3- van Tyghem (Bel); 4. Schepers (Ned); 5. Berland (Fra), 6. Leman (Bel) 7. Santy (Fra, 8. Karstens Ned) 9 Van Springel (Bel) 10. Jan Janssen Ned II. Motta (Ita). 12. Wollshol cWdld) 13. Crepaldt (Ita). DEN HERTOG FedoT den Hertog heeft in Velvert (West-Duitsland) een internationale wegwedstrijd voor amateurs gewon nen. Hij legde de 140 kiiomfers af in 3 uur en 37 minuten. Den Hertog zette het hele veld op zes renners na op een ronde. Tweede werd de Belg Verbeek op 3 minuten en 30 seconden. Wim Albersen eindigde als vijfde. De Limburger Jo van Pol zegevierde In een internationale koers in Luik. André Smits werd tweede. MADRID UPI) De 25-jarige Mexi caan Emerson Fittipaldo heeft giste ren in Madrid de Grote Prijs van Spanje, tellend voor het wereldkampi oenschap voor formu'le-I-coureurs ge wonnen. De Braziliaan die voor de tweede keer een Grand Prix won, leid de 79 van de 90 ronden en had een ruime voorsprong op de als tweede eindigende Belg Jackie Idkx. Fittipal do heeft in de strijd om de wereld titel nu met de Nieuwzeelander Deni. Hulme de leiding een positie die sinds 1957, toen Fangio de laatste van zijn vijf titels won, niet meer door een Zuidameri'kaan is ingenomen. Slechts 10 van de 26 gestarte wagens haalder de eindstreep. Tot de uitvallers be hoorden onder anderen Jean-Pierre Beltoise, Denis Hulme en Jackie Ste wart. -. Emerson Flttlpaldl (Bra) 306.4 km In 2 uur 3 min en 4123 sec gem 151.191 km/u. 2. Ickx (Belg) 2.04.00.15. 3. Regazzonl (Zwl). 4 De Adam (Iti 5. Revson (VS). 6. Pac (Braz) allen op één ronde Stand wereld kampioenschap: 1 Emerson Flttlpaldl cn Denis Hulme (N. Zeel) 15 punten. 2. Jacky lek 10. 4. Jackie Stewart (GB) 9. 5. Clay Re gazzonl 7, 6. Peter Rovson 6, 7. Marie An- drettl (VS), Ronnie Petson (Zwe) en Andrea de Adamich 3. 10. Tim Schenken 2, 11. Graham Hill en Carlos Hill en Carlos Pace 1. WARSCHAU (ANP) Tijdens inter nationale atletiekwedstrijden, die gis teren in Warschau werden gehouden, is Berny Boxem op de 1500 meter als derde geëindigd. De Nederlandse veld loopkampioene noteerde een tijd van 4 minuten en 20.8 seconden. De wed strijd werd in een eindsprint beslist De Hongaarse Sarah Ligetkuti zege vierde in 4.20.6 en de Engelse Rita Ridley werd in 4.20.7 tweede Joke van Gerwen en Anneke de Lange bezetten resp. de vierde en zesde plaats. Joke van Gerwen noteerde een tijd van 4.21.2; voor Anneke de Lange werd 4.22.4 afgedrukt. Het was de eerste wedstrijd in het kader van de Olympische voorbereiding. De beste prestatie in Warschau kwam op naam van de Pool Wladislaw Ko- mar, die bij het kogelstoten zijn eigen nationale record op 20,59 meter bracht. BELGRADO (SNP) De 14-jarige Irene van der Linden heeft in het 50 meterbad van Belgrado het nationaal adspirantenrecord van de 200 meter schoolslag op haar naam gebracht. De uit Zuid Afrika afkomstige zwemster, die bij de Olympische kwalificatiewed strijden in Den Haag bij het inzwem men geblesseerd raakte en toen bui ten de Olympische ploeg bleef, werd in 2.48.5 tweede. Het oude record stond op naam van Wilma Boon met 2.52,7. Winnares werd de Russin Anna Grevennikova in 2.48.4. De tijden wer den ongunstig beïnvloed doordat het water ver beneden de overloopgoten stond. Op de 100 meter schoolslag werd Irene van der Linden in 1.20.3 derde achter Grevennikova (1.17.5) en de Amsterdamse Corrie Gramme de Vo6 (1.19.4). Voorts won Wijda Maze- reeuw de 200 meter wisselslag in de persoonlijke recordtijd van 2.30.7 en werd Rob Weyhenke tweede op de 200 meter rugslag (2.17.4) en de 200 meter wisselslag (2.20.1). ALGEMEEN Luis Echevarrla, president van Mexico, heelt Avery Brundage onder scheiden met de orde van de Mexicaanse adelaar. PAARDESPORT In de Grote Prijs der Lage Landen, die zondag 25 juni op Duin- digt wordt gehouden, mogen slechts hengsten en merries starten, die ln hun loopbaan 100.000,— of meer hebben gewonnen. De afstand Is vastgesteld op 2100 m met een maximale handicap van 40 meter. Het totaal aan prijzen bedraagt 150.000,waarvan de winnaar 80.000.— ontvangt. VOETBAL Het Braziliaanse Sao Paolo heelt via een 1—0 zege (doelpunt van Toninho) op het Argentijnse Independlente de leiding in groep 2 van het toernooi om het Zuldamerikaanse voetbalkampioenschap genomen. Sao Paolo heeft met de uitwed strijd tegen de Argentijnen nog voor de boeg 1 punt voorsprong. VOETBA Marseille, Reims. Bastla en Lens hebben zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Franse beker. Uitslagen kwartfinales (tussen haakjes uits lag eerste duels): Marsellle-Nlce 1-0 (1-1). Nancy-Relms 0-0 (-2), Bastla-Avignon 1-0 (1- 0), Red Star-ens -0 (0-1). VOETBAL Door zijn derde doelpunt ln de wedstrijd tegen Engeland ls Gerd Müller op gelijke hoogte gekomen met Uive Seeler wat het aantal treffers ln officiële interlandwedstrijden betreft. Zowel Seeler als MüUer hebben nu 43 keer gescoord voor het Westdullse naUonale elftal. Er Is echter «en groot verschil: Uwe Seeler. die overigens vandaag zijn loopbaan beéln- digt. had voor de 43 doelpunten 72 wedstrij den nodig; de topscorer van Bayern Munchen slechts 37. Na Seeler en MUller volgen op de Westdultse lijst Fritz Walter (33), Ernst Lehner (30). Edmond Conen (27). Richard Hofmann (24). Max Morlock en Helmut Rahn (belden 21), Karl Hohmann (20) cn Otto Siffllng en Helmut Schön, de huidige bondstralner (bel den 17). Revanche van Jan Kodes in Rome op Ilie Nastase mBmamÊÊÊÊÊfi Een van de spelers van Ruine Florence smasht in het blok van SFC Assen. geworden is. moet dan de poule van de als leider geplaatste teams naar Ne derland komen. 2-4. Ruini Florence 3-4, Montpellier 2-2. SFC Assen 3-0. Tilburg: Panlnl Modcna-Robot Tornado 3-2 (15-11. 11-15, 13-15. 15-7. 15-5). Saint Maur- Horinann Hoevok 3-1 (15-8, 12-15. 15-13, 15-6). Eindstand: Saint Maur 3-6, Padlnl Modena 3-4, Robot Tornado 3-2, Hormann Hoevok 3-0. Van onze sportredacte DENVER Rod Laver heeft het afgelopen weekeinde eens te meer bewezen nog de sterkste te zijn in het profgezelschap van Lamar Hunt. In de finale van het toernooi in Denver versloeg Laver de Amerikaan Marty Riessen met 4—6, 63, 64; een zege waarmee hij 10 000 dollar verdiende. Riessen miste een goede kans op winst in de derde set bij de stand 4 4, toen hij met twee dubbele fouten achtereen de service uit handen gaf. Laver bereikte de eindstrijd door in de halve finales een halt toe te roe pen aan Tom Okker. De Nederlandse prof had die halve finales bereikt door Arthur Ashe, over het algemeen een uiterst zware tegenstander, te verslaan. Na afloop van de finale werden Laver en Riessen door de Amerikaanse vice-president Spiro Ag- new die de wedstrijd op de televisie had gevolgd, telefonisch gecomplimen teerd met hun spel. ITALIË Jan Kodes heeft zich gisteren bij de Internationale Italiaanse kampioen schappen in Rome gerevancheerd voor de nederlaag die hij acht dagen eer der in Nice tegen de Roemeen Ilie Nastase leed. De Tsjech schakelde Nastase in de halve finales in een twee uur durend gevecht, dat vier sets telde uit: fr-4, 1—6. 6—3, 6—3. In de finale ontmoet hij de Spanjaard Mauel Orantes, die afrekende met de enige ongeplaatste speler die zich tot de laatste vier had kunnen opwerken, de Australiër Barry Phillips-Moore. Orantes won met 75. 64, 62. Een dag eerder had Jan Kodes in de kwartfinales de grootste moeite gehad met de pas ontdekte lieveling van het Italiaanse publiek, Paolo Bertolucci. Bij de dames ging dc titel naar de 21- jarige Linda Tuero, die in de finale de Russin Olga Morozova met 64, 63 versloeg. VERDIENSTEN Evenals vorig jaar verdient Billie- Jean King het meeste bp het circuit voor profspeelsters, dat momenteel in de VS wordt gehouden. Zij heeft tot nu toe 85.000 gulden gewonnen en wordt gevolgd door Nancy Gunther (84.000), Rosemary Casals (65.000) en Kerry Melville (5.000). De jeugdige Chris Evert zou op de zevende plaats staan met 39.000 gulden, maar zij heeft als amateur geen prijzengeld geïncasseerd. DAVIS CUP Het Nederlands Davis Cup-team, dat vrijdag, zaterdag en zondag in dc eerste ronde tegen Noorwegen uit komt; heeft in Noordwijk tijdens een oefenwedstrijd een grote nederlaag te gen Nieuw-Zeeland geleden; 73. De drie punten kwamen bovendien op naam van twee spelers die tegen Noorwegen niet van de partij zullen zijn: Richard Kasten versloeg Onny Parun en Russell Simpson, terwijl ook Fried Schmitz Russell Simpson de baas bleef. Nederlands sterkse spelers. Fred Hemmes en Jan Hordijk, ge bruikten de oefenwedstrijd voorname lijk om de negatieve aspecten in hun spel te tonen. MOEILIJKHEDEN In het Britse Davis Cup-team zijn moeilijkheden ontstaan naar aanlei ding van de uitsluiting van Gerald Battrick. Deze speler werd uit de ploeg gezet omdat hij bij de Italiaanse kampioenschappen in de eerste ronde door d" Italiaanse veteraan Beppo Merloc werd uitgeschakeld. Battrick was zo kwaad dat hij direct Londen verliet. Headley Baxter, de niet-spe- lende aanvoerder van de Britse Davis Cup-ploeg wond zich op zijn beurt zo op over de uitsluiting van Battrick. dat hij bittere kritiek leverde op de tennisbond. die in zijn ogen als stompzinnige, recht-toe-recht-aan schoolmeesters zou hebben gehandeld. Het gevolg: massale protesten tegen de bond en het ontslag van Baxter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13